Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 2. Czym jest święta geometria?  (Przeczytany 21237 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : Kwiecień 29, 2011, 00:11:40 »

Ja nie miałem żadnej teorii własnej, a jedynie swoje poglądy na to jak się rzeczy mają , ale skoro zaistniała taka potrzeba – to na kolanie z dnia na dzień stworzyłem coś co nazwałem Teoria Czasu. Rozpoczęły się tzw. „dyskusje”. Gdy w tych polemikach wykazywałem oczywiste błędy w oficjalnych, obowiązujących teoriach – to skutkowało szykanami: likwidowano mi adresy emailowe, banowano i oczywiście nagłaśniano przezwisko troll . Gdy na jakimś forum ktoś wykazywał przejawy zrozumienia, to takie forum zamykano (np. Mensa.pl) lub cenzurowano (np. pl.sci.matematyka)
.

Fragment z bloga:
http://robakks.wordpress.com/2010/12/18/test/

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl
east
Moderator Globalny
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Kwiecień 29, 2011, 01:04:02 »

Michale świetny blog znalazłeś ...
cytat :
Ten uśmiech oznacza, że nic sobie z tego nie robię. Podział świata jest wyraźny: budowniczowie i rozwalacze – obrońcy SYSTEMU. Budowniczowie są nieliczni, a rozwalacze masowi, bo SYSTEM produkuje miliony uczestniczące w tym wyścigu szczurów po mechaniczną pomarańczę .

Tylko kto tu jest budowniczym, a kto rozwalaczem ?
 Duży uśmiech

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...
Robakks
Aktywny użytkownik

AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #20 : Kwiecień 29, 2011, 09:21:40 »

Robakks
Moim zdaniem mokrość wody odkrywa każdy sam dla siebie
to jest jedyna" prawda obiektywna" jaką umieściłeś w tym wątku i w dodatku jest nie w temacie ,którego nawet nie starasz się zrozumieć, stary numer z żabą   Chichot ale się uśmiałem (to ironia miała być)

Wyobraź więc sobie Michale jak ja się uśmiałem czytając powyższe słowa, z których wynika, że Twoim zdaniem mokrość wody nie jest geometryczna.
Naprawdę uważasz, że mokrość wody jest nie w temacie geometrii?  smiech2
۞

east
Moderator Globalny
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Kwiecień 29, 2011, 12:12:42 »

Nie chodzi o mokrość wody, ale o jej strukturę.
Mokrość to subiektywna ocena wywodząca się z gustu, a o gustach się nie dyskutuje Mrugnięcie

dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...
Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #22 : Kwiecień 29, 2011, 12:29:02 »

Subiektywnie mokra woda - geometrycznie Mrugnięcie

Po lewej na górze: cząsteczka wody z opisem długości i kąta wiązań.
Po prawej: łączenie się cząsteczek wody. Linie ciągłe to wiązania atomowe, linie przerywane – wiązania wodorowe.

Cząsteczka wody

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Woda

(Niekonwencjonalny) film Woda. Wielka tajemnica [PL]

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2014, 10:17:05 wysłane przez Leszek » Zapisane

Robakks
Aktywny użytkownik

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #23 : Kwiecień 29, 2011, 23:09:14 »

Nie chodzi o mokrość wody, ale o jej strukturę.
Mokrość to subiektywna ocena wywodząca się z gustu, a o gustach się nie dyskutuje Mrugnięcie

Dziś gdy wracałem z działki przyłapał mnie deszczyk, a ponieważ było ciepło to szedłem pomimo deszczu i gdy dotarłem do domu to koszulę i spodnie w moim subiektywnym odczuciu miałem mokre, co zresztą było widać po obiektywnych plamach. Nie zauważyłem struktury wody, ale ciemniejsze plamy naprawdę powstały. Koszula zrobiła się mokra od wody, która ją zmoczyła tworząc mokre geometryczne plamy.
Jaka to własność wody sprawia, że jest kapilarna, że moczy, a więc wyjaśnianie przyczyn mokrości - jest bez wątpienia fascynujące, podobnie  jak pamięć wody
prezentowana na filmach, do których link podał Leszek.
Woda. Wielka tajemnica [PL]

de gustibus non est disputandum   
Dla mnie ta łacińska sentencja ma inne znaczenie niż tłumaczenie popularnie:
"nie spieram się jak co komu smakuje", a więc nie odcinam sobie możliwości, aby dowiedzieć się "kto lubi rybki, a kto akwarium". Mrugnięcie
۞

Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : Kwiecień 30, 2011, 01:33:31 »

Nie dziwie się że nikt nie che na dłuższą metę z tobą prowadzić dialogu bo po prostu go niema, ale  monologi masz ożywcze,  i co jest całkiem dziwne  dajesz więcej niż by wynikało z próby prowadzenia dyskusji z tobą  ,lecz w dłuższej perspektywie czasowej  jest to zniechęcające.Ja  robię sobie przerwę.

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl
Robakks
Aktywny użytkownik

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #25 : Kwiecień 30, 2011, 19:09:44 »

nikt nie che na dłuższą metę z tobą prowadzić dialogu
Ja  robię sobie przerwę.

Ta pierwsza część Twojej wypowiedzi, którą zaznaczyłem na czerwono - ma nazwę manipulacja socjopatyczna. To klasyka orzekania bez uzasadnienia prawdziwości oparta na paradoksie Epimenidesa, który orzekł nie znając prawdy, że wszyscy Kreteńczycy są kłamcami. Takie orzekanie ma nazwę pieniactwo i jest podstawową techniką w postmodernizmie kreowania opinii publicznej. usmiech 

Piszesz, że robisz sobie przerwę, ale czy w dalszym ciągu twierdzisz, że mokrość wody jest niegeometryczna?
Czy znasz cokolwiek czego nie dałoby się odwzorować geometrycznie?
۞

zohoz
Nowy użytkownik
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Kwiecień 30, 2011, 22:09:58 »

Pytanie powinno brzmieć(oczywiście wg mnie:-) )" do czego może służyć ludziom święta geometria? a dyskusja była by bardziej twórcza:-)
pozdrowienia dla wszystkich

Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: