logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 2. Czym jest święta geometria?  (Przeczytany 28677 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robakks

• Aktywny użytkownik
  • AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO
    • Robakks na Google
    • Email
Odp: 2. Czym jest święta geometria?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 27, 2011, 20:14:51 »

konstruujesz noktowizor i  widzisz więcej niż tylko ciemność ;)

W łańcuszku:
bodziec => medium => organ zmysłu => nerw => mózg => skupienie uwagi => uświadomienie sobie

- noktowizor to tylko wzmocnienie bodźca. :-)

@Robakks
Gdy patrzę na JASNE i postrzegam JASNE - to mam do czynienia z prawdą obiektywną
.
a co według ciebie jest tą prawdą obiektywną?

W łańcuszku
bodziec => medium => organ zmysłu => nerw => mózg => skupienie uwagi => uświadomienie sobie

- prawdą obiektywną jest każda informacja zarówno pośrednia jak i końcowa.

Prawda subiektywna odnosi się do bytów z poza tego łańcuszka, a więc wymyślonych np. złota rybka spełniająca życzenia. :)
 ۞

Offline Michał-Anioł

• między niebem a piekłem
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
    • Imaginarium
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 27, 2011, 21:17:38 »
w  łańcuszku

Sry ale nie mogę się z tym zgodzić żadna informacja nie jest obiektywna jak już zaczynamy dzielić włos na czworo
 bodziec   sam w sobie może być prawdziwy a cała reszta to twoje ego

Prawda materialna (obiektywna) – w języku prawniczym wiedza zgodna ze stanem faktycznym. Przeciwstawiana jest prawdzie formalnej (proceduralnej), czyli wiedzy opartej na domniemaniach, fikcjach prawnych lub zgodzie stron.
za wikipedią
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2011, 21:22:00 wysłana przez Michał-Anioł »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Robakks

• Aktywny użytkownik
    • Robakks na Google
    • Email
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 27, 2011, 22:27:46 »
w  łańcuszku

Prawda materialna (obiektywna) – w języku prawniczym wiedza zgodna ze stanem faktycznym. Przeciwstawiana jest prawdzie formalnej (proceduralnej), czyli wiedzy opartej na domniemaniach, fikcjach prawnych lub zgodzie stron.
za wikipedią

No przecież to jest to samo tylko innymi słowami.
wiedza zgodna ze stanem faktycznym

Zgodnie ze stanem faktycznym można opisywać kolejne elementy tego łańcuszka i każdy opis będzie informacją obiektywną czyli dotyczącą prawdziwego obiektu, a więc stanu faktycznego.

przykład:
 bodziec = post na ekranie
 medium = fala optyczna w powietrzu
 organ zmysłu = oczy
 nerw = przewodnictwo nieznane
 mózg = przetwarzanie nieznane
 skupienie uwagi = rozpoznanie zmiany
 uświadomienie sobie = rozpoznanie tekstu

Wiedza oparta na domniemaniach, fikcjach prawnych lub zgodzie stron jeśli nie występuje w łańcuszku -  to nie jest prawdą materialną (obiektywną).
W czym problem?
Święta geometria występuje w łańcuszku jako bodziec - jest więc obiektywna.
Człowiek ma taką możliwość odróżnić koło od trójkąta i podzielić się tą informacją.
۞   

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 28, 2011, 00:22:31 »
cały przykład jest nieobiektywny i za dużo by pisać, przy czasie rozdrabniasz temat by tutaj wszycho  naraz do jednego wora, chętnie rozwinę tę iluzję którą tu próbujesz nazwać prawdą i do tego obiektywną .

bodziec = post na ekranie -prawda obiektywna, dobre takie prawdy ;)
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Robakks

• Aktywny użytkownik
    • Robakks na Google
    • Email
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 28, 2011, 05:02:31 »

bodziec = post na ekranie -prawda obiektywna, dobre takie prawdy ;)

Żeby pisać o poście na ekranie człowiek musi być świadomy tego konkretnego posta o którym pisze, a proces przejścia od posta do świadomości to łańcuszek:

Ludzie potrafią sami siebie oszukiwać nowomową bez desygnatów, orzekaniem bez uzasadnienia prawdziwości, kłamstwami i konfabulacjami, ale komputera nie da się oszukać bo bodziec "post" zajmuje konkretny obszar w przestrzeni dysku i jako taki często bywa dowodem rzeczowym w sprawie.
Ktoś może sobie nazwać post iluzją, ale dla Sądu przezwisko iluzja nie ma żadnej wagi. Liczą się fakty, a nie przezwiska.
Geometrie buduje się na faktach obiektywnych. :)
۞     

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 28, 2011, 11:57:32 »
Tylko, że ten sąd bazuje na aksjomatach, przyjętych założeniach. Zmienisz założenia - zmieni się wszystko, a sąd bedzie do kasacji ;)
Jeśli mi nie wierzysz to sięgnij do nieodległej przeszłości czym zajmowały się sądy za komuny, a wcześniej faszystowskie prawo. Zmieniła się konfiguracja i zmienia się pojęcie "stanu faktycznego" orzekania, a nawet całe sądy. Tylko często budynki te same ;)

Robakks weźmy Twoje założenie :

Zgodnie z nową wiedzą w w/w "komputerowym" schemacie pojawia się odkryta nowa zmienna "mikrotubula". I teraz ,gdzie ją umieścić w schemacie ?
Ponieważ jest to konstrukcja  połączona fizycznie z nerwami więc można umieścić to za, albo przed nerwem.
bodziec => medium => organ zmysłu => TU=>nerw =>ALBO TU=> mózg => skupienie uwagi => uświadomienie sobie

ALE .. okazuje się funkcje jakie pełnią mikrotubule  to organizacja fal świetlnych , biofotonów. W pewnych warunkach fale te stają się spójne co umożliwia  "natychmiastową " komunikację poprzez rezonans z innymi komórkami w innych organach z POMINIĘCIEM nerwów czy bodźców, organów zmysłu ,a nawet wymianę informacji z otoczeniem poza ciałem.

Wtedy  gdzie umieścimy "mikrotubule" jako odbiornik i nadajnik ?
TU ? =>bodziec => tu?=> medium => tu? => organ zmysłu => tu? = >nerw => tu? =>mózg => tu ? => skupienie uwagi => tu ? => uświadomienie sobie.

To zależy od funkcji którą pełnią. A skoro pełnią wiele funkcji począwszy  od fizycznego podziału  komórki a skończywszy na funkcji "falowodu" fal światła ,nadajnika i odbiornika ,rezonatora , kanału dla świadomości, to oznaczałoby to, że, być może , powinniśmy je umieścić na każdym etapie tego klasycznego łańcucha  ?
I teraz najlepsze  - rezonatory zbudowane są wg zasad świętej geometrii !!
W mikrotubulach zachodzą zjawiska kwantowe. I teraz , jeśli  w ogóle przyrównać człowieka do maszyny to już mówimy o maszynie kwantowej .

ojejej ,ale nam się tu klasyczny świat zawalił ..  a może jednak nie ..
To może wrzucić mikrotubule do koszyka z napisem "niesprawdzona teoria " i  po sprawie ?
Jednakże nie da się, gdyż to istnieje w nas i działa czy tego chcemy czy nie. Pojawiła się nowa zmienna w schemacie. Trzeba coś wybrać. Albo zmienić "sąd" ( umysł) ,albo zakazać tej herezji ;)
Tylko jak długo jeszcze da się oszukiwać siebie ?
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Robakks

• Aktywny użytkownik
    • Robakks na Google
    • Email
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 28, 2011, 18:19:56 »
Sąd bazuje na kodeksie, dowodach i kaprysie Sędziego.
Zawartość twardego dysku bywa dowodem, a wyrok: rzecz względna i koniunkturalna.   

Robakks weźmy Twoje założenie :

łańcuszek:
- to nie jest założenie lecz obserwacja: opis konkretów.

pojawia się odkryta nowa zmienna "mikrotubula". I teraz ,gdzie ją umieścić w schemacie ?

Dopóki jakieś modne słowo nie ma desygnatu, to najlepiej umieścić je tam, gdzie znajdują się bajki i opowieści SF, wśród innych form bez treści. ;)

To zależy od funkcji którą pełnią. A skoro pełnią wiele funkcji począwszy  od fizycznego podziału  komórki a skończywszy na funkcji "falowodu" fal światła ,nadajnika i odbiornika ,rezonatora , kanału dla świadomości, to oznaczałoby to, że, być może , powinniśmy je umieścić na każdym etapie tego klasycznego łańcucha  ?

:super:
Łańcuszek:

zastępujemy łańcuszkiem:
mikrotubula => mikrotubula => mikrotubula => mikrotubula => mikrotubula => mikrotubula => mikrotubula

Świetnie to rozpracowałeś.  ;D

Tylko jak długo jeszcze da się oszukiwać siebie ?

Miliony ludzi na świecie czeka na przełom w temacie przewodnictwa nerwowego.
Niewidomi czekają na sztuczne oko, inwalidzi czekają na sterowane myślą protezy. Ja sam siebie nie oszukuję, gdy napisałem:
    nerw = przewodnictwo nieznane
    mózg = przetwarzanie nieznane
bo to jest prawda. Słowo mikrotubula nie pomaga cierpiącym.
Potrzebujący nie oczekują na słowa. lecz na CZYNY.
Co z tego, że mikrotubule są cool i trendy, skoro nie ma z nich żadnego pożytku?
۞

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 28, 2011, 23:23:42 »
Robakks
Moim zdaniem mokrość wody odkrywa każdy sam dla siebie
to jest jedyna" prawda obiektywna" jaką umieściłeś w tym wątku i w dodatku jest nie w temacie ,którego nawet nie starasz się zrozumieć, stary numer z żabą   :D: ale się uśmiałem (to ironia miała być)

@Robakks
Gdy patrzę na JASNE i postrzegam JASNE - to mam do czynienia z prawdą obiektywną
.
Prawda obiektywna dla kogo , tylko dla ciebie
@Robakks
Człowiek przytomny i świadomy swoich doznań i słów - patrząc na ciemność mówi: widzę CIEMNOŚĆ  W ten sposób wyraża swoją przynależność do gatunku homo sapiens.
no sam z tym podyskutuj
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2011, 23:31:41 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 29, 2011, 00:11:40 »
Ja nie miałem żadnej teorii własnej, a jedynie swoje poglądy na to jak się rzeczy mają , ale skoro zaistniała taka potrzeba – to na kolanie z dnia na dzień stworzyłem coś co nazwałem Teoria Czasu. Rozpoczęły się tzw. „dyskusje”. Gdy w tych polemikach wykazywałem oczywiste błędy w oficjalnych, obowiązujących teoriach – to skutkowało szykanami: likwidowano mi adresy emailowe, banowano i oczywiście nagłaśniano przezwisko troll . Gdy na jakimś forum ktoś wykazywał przejawy zrozumienia, to takie forum zamykano (np. Mensa.pl) lub cenzurowano (np. pl.sci.matematyka)
.

Fragment z bloga:
http://robakks.wordpress.com/2010/12/18/test/
www.imaginarium.org.pl

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 29, 2011, 01:04:02 »
Michale świetny blog znalazłeś ...
cytat :
Ten uśmiech oznacza, że nic sobie z tego nie robię. Podział świata jest wyraźny: budowniczowie i rozwalacze – obrońcy SYSTEMU. Budowniczowie są nieliczni, a rozwalacze masowi, bo SYSTEM produkuje miliony uczestniczące w tym wyścigu szczurów po mechaniczną pomarańczę .

Tylko kto tu jest budowniczym, a kto rozwalaczem ?
 ;D
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...