Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
  W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 4.0 Ujawnienie Tajemnicy [FILM]  (Przeczytany 68062 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
.
Ekspert
*****
Wiadomości: 611Zobacz profil
« Odpowiedz #144 : Sierpień 22, 2010, 20:52:41 »Leszek napisał:Leszek napisał :
Cytuj
Ostatnio na Westivalu Architektury w Szczecinie ( http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=21.msg1893#msg1893 ) pewna prelegentka powiedziała, że drogę którą przebywa na niebie Saturn rusuje się łącząc ze sobą środki małych wewnętrznych kwadratów (rysunek poniżej).

Owa prelegentka wspomniała również o tym, że w Feng Shui Saturn jako planeta "rządzi"  ludzkim losem. Zatem to, czego szukasz pytajac :
Cytuj
Ciągle mam problem ze znalezieniem obserwatora, który tak właśnie widzi ową drogę ..

byłoby do poszukania wewnątrz Ciebie, a nie na zewnątrz. Tam szukałeś Leszku ?

Saturn byłby tutaj matematyczno-symbolicznym odwzorowaniem harmonicznej świadomości ludzkiej, tej , którą  MIELIŚMY  jako człowiek "aborygeński" . Obecnie znajdowalibyśmy się na poziomie przejściowym pomiędzy aborygeńskim, a kolejnym harmonicznym. Saturn przedstawia to , jakie powinny być nasze związki z otaczającym nas światem, a nie to , jakie są.

I w tym tkwi wskazówka do tego, czym jest Jupiter. To stan świadomości oraz relacje z wszechświatem nowej, wyższej świadomości ludzkiej. Melchizedek nazwałby ją może świadomością Chrystusową ( świadomością kosmiczną ?). Skąinąd ciekawe, że u Melchizedeka również widzimy kwadraty  ( i koła ) , które opisują się na i wewnątrz rozchodząc się koncentrycznie warstwami .

Ciekawe , czy harmoniczny związek kwadratów u Melchizedeka ( ten którego stosunek obwodu koła do pola kwadratu wyraża się jak 1,618  w kolejnych odsłonach ) odpowiadałby choć w przybliżeniu relacji do siebie pitagorejskich kwadratów Saturna i Jowisza  ?
Wielką zagadką jak mniemam jest ten  ostatni , największy kwadrat. Świadomość wszechświatowa ? Świadomość ogarniająca cały poznawalny dostępny na naszej ścieżce rozwoju Wszechświat ?

East, mnie interesuje znalezienie obserwatora, który widzi taki, a nie inny ruch planety Saturn i nie wiem co mialoby oznaczać, że odpowiedź trzeba znaleźć w sobie. Jedyna opcja jaką tu dopuszczam, to po prostu uruchomienie swojej wyobraźni (w końcu ona jest w nas). Więc nie wiem czy z ten ruch jest analogiczny do koniunkcji Ziemi z Wenus czy też chodzi o inny układ odniesienia.
Po drugie, nie wiem co oznaczają słowa, że planeta "rządzi ludzkim losem". Po pierwsze nie wiadomo co w jakim zakresie, a po drugie nie wiadomo jaki to jest mechanizm oddziaływania. Oddziaływania planet istnieją i stwarzają określone warunki funkcjonowania ludzi. Mi chodzi tutaj o konkret, a nie rozpływanie się się w jakichś "wewnętrznych światach".
(Swoją drogą, wiele osób mówi też o odwrotnych wpływie - ludzi na Słońce i na planety...).
Po trzecie, dlaczego Saturn miałby mieć wyłączność na rządzenie ludzkim losem? Różokrzyż uważa na przykład Urana, Neptuna i Plutona za trzy planety misteryjne pisząc m. in.  że wysyłają one "ku Ziemi i ludzkości trzy prądy o szczególnym rodzaju i składzie atomowym" (Pentagram nr 7/1990) i że każda z nich ma swój udział w kształtowaniu "atmosfery atomowej" w różnych okresach kosmicznych cykli. Więc interesuje mnie nie symboliczny, a realnych wpływ owych promieniowań, tak jak realny jest wpływ promieniowania słonecznego na życie na Ziemi.

Melchizedek z tymi kołami i kwadratami NIE jest dla mnie przekonujący. Tam u niego nie wychodziło Fi 1,618 tylko coś zbliżonego do Fi. Ludzi klecą swoje światy z różnych klocków. Czasem mogą widzieć gdzieś coś czego tam nie ma albo jest coś zupełnie innego. No, ale to wymaga KONKRETNYCH studiów. Szukanie w sobie to inna sprawa. Bardzo śliska - jesli weźmie się pod uwagę co wielu ludzi "szukających w sobie" wypisuje...

Pozdrawiam

P.S W najbliższym czasie będę pisał na forum z doskoku.

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Zapisane
.
Ekspert
*****
Wiadomości: 611Zobacz profil
« Odpowiedz #145 : Sierpień 22, 2010, 20:53:21 »east napisał:


Cytuj
Ludzi klecą swoje światy z różnych klocków. Czasem mogą widzieć gdzieś coś czego tam nie ma albo jest coś zupełnie innego. No, ale to wymaga KONKRETNYCH studiów. Szukanie w sobie to inna sprawa. Bardzo śliska - jesli weźmie się pod uwagę co wielu ludzi "szukających w sobie" wypisuje...

Witaj Leszku

Oczywiście, że to wszystko są wyłącznie koncepcje. Zobacz ile ich jest. Nawet nauka jest jakimś tylko konceptem. Ileż to razy okazywało się, że  "prawda" wygląda zupełnie inaczej. Dzisiejsze  doświadczalne poszukiwania  bozonu Higgsa są tak ważne, gdyż jak dotąd jest to tylko WYMYŚLONA wirtualna cząstka . Ma ona wyjaśniać skąd bierze się masa, ale jak nie znajdą tego bozonu , to niektórzy naukowcy uważają , iż całą fizykę kwantową należałoby napisać od nowa.

Dlaczego więc nie odwrócić tego wszystkiego. Prawda jest tam, gdzie jest konkretny człowiek. Jego prawda o świecie i życiu jest najważniejsza.

OK, rozumiem, że szukasz powiązań , które da się zmierzyć i udowodnić . W takim razie powiedz , czy Feng Shui nie działa od tysięcy lat ? Może to tylko bajer , taki jak według ateistów jest nim np Bóg , wymyślony po to, aby ludzie mogli otrzymać w miarę spójny system wartości, aby  nie musieli za bardzo myśleć, by stali się przewidywalni.
Feng Shui bazuje na powiązaniach człowieka i Saturna jako tych kluczowych, najważniejszych. Oczywiście wpływa na nas wszystko to , co nas otacza, nie tylko Saturn , ale niektóre związki uważa się za silniejsze .Postrzegam to tak, że one są takimi jakby użytecznymi wzorcami , które mają nam , ludziom służyć , ale w sposób i w zakresie takim, w jakim sami tego zechcemy .
Jasne ,że koncepcja Melchizedeka  pozostaje wyłącznie w sferze koncepcji. Każda koncepcja podaje wartości przybliżone, nie wyjaśni wszystkiego. Możliwe, ze wartość zbliżona do FI 1,618  to wszystko, co możemy na tym etapie rozwoju osiągnąć .

I za każdym razem , gdy wydaje nam się, że badamy już ostateczną prawdę, najbardziej dokładną koncepcję,  wtedy zdarza się jakiś zgrzyt, który  powoduje, że wyrzucamy ją do kosza i zajmujemy się jej przeciwieństwem porzucając jak stare, niewygodne ubranie .

Dla ludzi takich jak Melchizedek to "coś"  TAM właśnie jest. Nie musi być tym samym dla mnie czy dla Ciebie. I dlatego zawsze znajdzie się ktoś, kto uzna pewną koncepcję za  "śliską", niewystarczającą, niezadowalającą, nieprzekonującą  itd. I bardzo dobrze. Gdyż żadna nie jest kompletna bez swojego przeciwieństwa.

Leszek, ja również nie wiem co to znaczy , ze odpowiedź znajduje się we mnie. Nie wiem jaka ona jest, ale poszukuję tam, gdyż świat zewnętrzny nie daje żadnego pewnego oparcia. Jest kwantowym , niestabilnym wirem ( miliardami wirów )  prawdopodobnych zdarzeń. 

Czasami ludzie wydają mi się surferami na wielkich , dynamicznie się zmieniających falach . Nie tylko, że utrzymują się na fali, to jeszcze wykorzystują falę i żeglują dokąd chcą nie zastanawiając się nad naturą fali.

W pewnym stopniu ich za to podziwiam.

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Zapisane
.
Ekspert
*****
Wiadomości: 611Zobacz profil
« Odpowiedz #146 : Sierpień 22, 2010, 20:53:56 »Mchał-Anioł napisał:


<a href="http://www.youtube.com/v/lRyAasK8Rwk&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/lRyAasK8Rwk&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/lRyAasK8Rwk&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/lRyAasK8Rwk&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Zapisane
.
Ekspert
*****
Wiadomości: 611Zobacz profil
« Odpowiedz #147 : Sierpień 22, 2010, 20:54:35 »Lucyfer napisał:


Ciekawostka Mrugnięcie

Labirynt Kreteński i magiczny kwadrat Lo Shu

Ścieżki labiryntu

http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=273.0


Obraz ścieżki na kwadracie Lo Shu

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Zapisane
.
Ekspert
*****
Wiadomości: 611Zobacz profil
« Odpowiedz #148 : Sierpień 22, 2010, 20:55:48 »


VAW EL napisał:

druga ciekawostka

Tetraedr  gwiaździsty -  obraz ścieżki -  przestrzenny... nutki poprowadzą .
Proszę porównać z magicznym kwadratem Lo Shu
to samo inaczej
Proszę dać się poprowadzić pojedynczej linii:
 


.

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Zapisane
.
Ekspert
*****
Wiadomości: 611Zobacz profil
« Odpowiedz #149 : Sierpień 22, 2010, 20:56:28 »


Wagunia napisała:

Ciekawostka Mrugnięcie

Labirynt Kreteński i magiczny kwadrat Lo Shu

Ścieżki labiryntu

http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=273.0


Obraz ścieżki na kwadracie Lo ShuHej Lucyfer
Czy możesz bardziej rozwinąć swoją myśl.
Interesuję się trochę numerologią chińską, dlaczego akurat taka jest ścieżka w magicznym kwadracie Lo Shu? Przypomina mi to ruchy Saturna.
pozdr.
W.

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Zapisane
.
Ekspert
*****
Wiadomości: 611Zobacz profil
« Odpowiedz #150 : Sierpień 22, 2010, 20:57:06 »Leszek napisał:


Z tego co wiem do labiryntu wchodzi się z zewnątrz i idzie do wewnątrz.... Wtedy wychodzą takie ciekawostki jak ta poniższych obrazkach....

Poniżej mały fragment bajki, który powstał w ramach europejskiego programu "Socrates-Comenius". (...) członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego, (...) wreszcie nagrali przedstawienie do międzynarodowej bajki, którą wcześniej pisali uczniowie wszystkich szkół partnerskich. Przedstawienie pacynek nosi tytuł "Podarunek Róży".
http://www.psp5.pionki.pl/socrates/dvd1/dvd1.html
Fragment bajki:
(...) Kiedy Janek wszedł do zamku, zauważył małą dziewczynkę, która stała w ciemnym korytarzu i powiedziała:
- To początek pierwszego zadania i musisz uważać, ponieważ labirynt, do którego zaraz wejdziesz, jest bardzo niebezpieczny. Nie jesteś nieśmiertelny tak jak ja, ale możesz się takim stać, jeśli przejdziesz przez ten labirynt. Na końcu labiryntu będziesz musiał wypić ze złotego kielicha napój pełen mocy. Ten napój da Ci moc, która pomoże Ci w następnych trzech zadaniach - nieśmiertelność. (...)

http://www.psp5.pionki.pl/socrates/pol-b/pol-b.html

Może warto dodać do tych kilku zdań z bajki pewną ciekawostkę. Otóż, jeśli narysuje się kilka rzędów linii (jeden nad drugim), a ilość linii w każdym rzędzie, będzie odpowiadać kolejności przechodzenia przez ścieżki siedmiokrotnego labiryntu (będzie to odpowiednio 3, 2, 1, 4, 7, 6, 5 ścieżka), to rzędy linii utworzą coś na kształt... kielicha.Uśmiech Nie wiem czy tego złotego z bajki  :wink: ale wygląda on tak:

+ siedmiokrotny labirynt


Więcej o labiryncie
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=273.msg3045#msg3045

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Zapisane
.
Ekspert
*****
Wiadomości: 611Zobacz profil
« Odpowiedz #151 : Sierpień 22, 2010, 20:57:46 »Lucyfer napisał:


Cytat: Wagunia
]Czy możesz bardziej rozwinąć swoją myśl.
Interesuję się trochę numerologią chińską, dlaczego akurat taka jest ścieżka w magicznym kwadracie Lo Shu?


Cytat: Dan Winter
""I jeśli spojrzymy na to, co tu się naprawdę dzieje, labirynt jest dwuwymiarową projekcją na płaszczyźnie ziemi tych siedmiu obrotów na powierzchni siedmiokolorowego torusa Moebiusa.
Jest to naprawdę ten magnetyczny torus, uczący się jak tworzyć wgłębienie w odniesieniu do pochwy i penisa w tym sensie."
Jeżeli labirynt jest torusem


To jest to obraz ścieżki w torusie


Podwójny torus Nassima


Cytat: Wagunia
Przypomina mi to ruchy Saturna.
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=446.msg2604#msg2604

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Zapisane
.
Ekspert
*****
Wiadomości: 611Zobacz profil
« Odpowiedz #152 : Sierpień 22, 2010, 20:58:28 »Mchał-Anioł napisał:


To może info z tej strony wam pomoże strona po angielsku
http://www.halexandria.org/dward116.htm

    
A Book of Coincidence


Of all the truly amazing relationships, perhaps the best are the proportions between Earth and Mercury, and the Earth and Saturn (j), where both the orbits and physical sizes of the planets are related (both to 99% accuracy) -- in one case a Phi-ve (five) pointed star, and a 30 pointed star for the other.  Multi-pointed stars might seem to be stretching the point, but 30 is the first number which can be divided by 2, 3, and 5, and is the number of the outer trilithon divisions at Stonehenge.  Coincidentally, Mercury and Saturn are the innermost and outermost of the medieval planets (those which can be seen with the naked eye).  But you can also do the latter with a fifteen pointed star (i.e. five times three).  So there! The linear distances between Earth and Mercury, and Earth and Saturn, can also be used to create a threesome style geometry, while Venus and Earth have nested pentagrams (to over 99.9% accuracy. 
   

Meanwhile, Mars is doing its square dance with Jupiter, and (you guessed it!) a pentagram with Saturn (both to 99.9% accuracy).  The combination of Mars, Jupiter, and Saturn is one of will, expansion, and structure -- the stuff of which empires are built.  Four touching circles can also be used to space Chiron (()from Mars when viewed from the Earth!
   

Speaking of Chiron -- the object in a planetary orbit many astronomers wish to refer to as a comet -- Saturn does a seven circle thing (to 99.9% accuracy), similar to the Mercury and Venus thing (shown above).  Even more intriguing is when Jupiter and Uranus (k) -- and the multiple circles based on their closest, mean, and furthest distances from the Sun -- are combined with 99.7%, 99.6%, and 99.4% accuracies, respectively, Chiron’s mean orbit sits almost exactly at the geometric transition point.  Thus Jupiter’s mean orbit is defined by Chiron’s by a pentagram with 99.5% accuracy.  (BTW, did we mention the connection between the pentagram and the Golden Mean?)
   

Reaching the outer reaches, we can note the fascinating dance between Jupiter and Saturn where from the viewpoint of Earth, we get Golden Mean relationships, Star of David combos, and threesomes.  And of course, we can connect Jupiter with Neptune (l) with a multi-pointed star dressed to the Nines.  Keep in mind that Jupiter and Neptune are both on the column of Mercy in the new and improved version of the Tree of Life, and that a nine pointed star is just a triangular shape squared. 
   

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS