logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Lek na (prawie) każdą chorobę  (Przeczytany 6194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Lek na (prawie) każdą chorobę
« dnia: Sierpień 31, 2010, 15:10:09 »
Panaceum - mityczny lek, uzdrawiający każdą chorobę. Poszukiwali go dawni alchemicy, ale może to współczesnej biotechnologii uda się go wynaleźć. Bo - chociaż wydaje się to nieprawdopodobne - pojawiła się terapia spełniająca nadzieje, których nie mogą wciąż spełnić obiecywane panacea: terapia genowa, czy komórki macierzyste. Terapia, mogąca wyleczyć większość chorób, której twórcą jest firma biofarmaceutyczna Alnylam.

Dziewiętnastu pacjentów z zaawansowanym rakiem wątroby, którym nie pomogła ani radioterapia, ani chemioterapia, dostało wyjątkową szansę na uniknięcie śmierci i powrót do zdrowia. Ta szansa to lek, który wprowadzono im do krwiobiegu. W ciągu następnych dni obrazy wątroby uzyskane przy pomocy rezonansu magnetycznego pokazywały, jak niepokonany dotychczas nowotwór przestaje się rozrastać, powoli dusi się i umiera, pozbawiony dopływu krwi. A wszystko to bez skutków ubocznych, bez niszczenia innych organów czy tkanek chorego. Ten „cud" to eksperymentalna terapia ALN-VSP, stworzona przez firmę Alnylam z Cambridge. Gdyby nowy lek był skuteczny tylko na raka wątroby, już byłby rewelacją. Ale prawie identyczną terapią można potraktować praktycznie każdy rodzaj nowotworu, a potencjalnie większość chorób nękających człowieka, w tym wiele dziś nieuleczalnych.

Lek ALN-VSP dostaje się z krwiobiegiem do wątroby i blokuje w komórkach nowotworu wytwarzanie protein koniecznych do budowy naczyń krwionośnych. Jak mówią twórcy metody, tradycyjna medycyna to jak sprzątanie mopem kuchni zalewanej z cieknącego kranu. Nowa terapia to jak dokręcenie kurka.

Mechanizm interferencji RNA

Żeby zrozumieć, jak działa prawie-panaceum, trzeba sięgnąć do sposobu, w jaki działają żywe komórki. Posługując się analogią Johna Maraganore'a, szefa Alnylamu: jeśli DNA przyrównamy do planów produkcyjnych, RNA jest ich wykonawcą. RNA kopiuje fragmenty podwójnej nici DNA (geny) w postaci nici pojedynczej, zwanej mRNA (message RNA). To właśnie mRNA „mówi" komórce, jakie białka mają być produkowane i w jakiej ilości - to zjawisko nazywa się ekspresją genów. Od kilkunastu lat znane jest zjawisko interferencji RNA (czyli zakłócania RNA, RNAi). Cząsteczki interferującego RNA (iRNA), posiadając budowę podobną do konkretnych cząsteczek mRNA wyłączają ekspresję poszczególnych genów: albo niszcząc podobne sobie mRNA (dwuniciowe siRNA, małe interferujące RNA), albo zakłócając proces translacji, czyli wytwarzania białek (jednoniciowe miRNA, mikro interferujące RNA). U organizmów wyższych (wszystkich kręgowców) proces ten stanowi sposób regulacji ekspresji genów (wyciszania: RISC, RNA-induced silencing complex). Proste organizmy używają interferencji (zakłócania) RNA również w celu obrony przed szkodliwymi wirusami, niszcząc ich podwójne nici RNA oraz mRNA. U ssaków niestety ten mechanizm nie działa, mimo że nadal jest w komórkach obecny.

I tu pojawia się przełom: naukowcom udało się ten mechanizm odblokować. Małe fragmenty podwójnego RNA, odpowiadającego kształtem cząsteczkom mRNA, wprowadzone do komórek, potrafią uruchomić ten zapomniany proces i zablokować produkcję wybranych białek. Jeśli uświadomimy sobie, że choroby nowotworowe powodowane są właśnie niewłaściwym funkcjonowaniem komórek, zepsutą ekspresją genów, to pojawia się nam doskonały lek.
]
Mechanizm terapeutycznej interferencji RNA
Tak właśnie działa ALN-VSP - lek zawiera sztucznie wytworzone podwójne nici RNA, odpowiadające „wyglądem" dwóm wytwarzanym masowo rakowym mRNA. W ten sposób zahamowane zostaje wytwarzanie dwóch protein: VEGF, wspomagającej tworzenie naczyń krwionośnych, oraz KSP, powodującej szybkie mnożenie się komórek. W komórkach wątroby te dwie cząsteczki mRNA wytwarzane są tylko przez komórki nowotworowe, ich wyłączenie oznacza natychmiastowe zablokowanie wzrostu i „udławienie" się guza, bez szkody dla zdrowych komórek.

Nie można jednak tak po prostu wprowadzić blokujących, sztucznych iRNA do organizmu - zaszkodziłyby równie skutecznie każdej tkance potrzebującej do działania białek VEGF i KSP. Mogłyby również zostać unieszkodliwione przez system odpornościowy organizmu. Naukowcy Alnylamu obeszli tę trudność pakując ALN-VSP w tłuszczowe otoczki, rozkładane tylko w wątrobie. W ten sposób lek trafia tylko tam, gdzie powinien.

Potencjał metody jest jednak daleko większy. Jak mówi Bruce Sullenger, biolog molekularny pracujący nad RNAi na Duke University, można tym sposobem precyzyjne wyłączyć ekspresję każdego, pojedynczego genu z dziesiątków tysięcy, jakie posiadamy. Sztucznie wywoływany mechanizm RNAi pozwoli zaatakować większość nowotworowych genów, na które nie ma dziś żadnego leku - jeśli tylko uda się precyzyjnie dostarczyć go do wybranych tkanek i komórek.

Sztuczne regulowanie ekspresji genów to jednak nie tylko leczenie raka, ale potencjalnie wielu innych chorób, nawet tych do dziś w ogóle nieuleczalnych. Naukowcy Alnylamu pracują już nad lekami na chorobę Huntingtona, wysoki poziom cholesterolu, zwyrodnienie plamki żółtej oka, dystrofię mięśni oraz HIV. Nad praktycznym wykorzystaniem procesu RNAi pracują również niemal wszystkie duże firmy farmaceutyczne.

Doskonałe wyniki pierwszych prób dały zielone światło: Alnylam zaczyna testowanie ALN-VSP na większej grupie pacjentów i zwiększanie podawanych dawek leku. Dzięki temu, że sprawa jest zasadniczo prosta, terapia RNAi powinna być gotowa do wprowadzenia na rynek w ciągu dwóch lat. A potem - być może czeka nas rewolucja w medycynie, porównywalna do tej, którą wywołało odkrycie antybiotyków.


Autor: Artur Jurgawka

Źródło: PopSci
http://kopalniawiedzy.pl/interferencja-RNA-wyciszanie-ekspresji-genow-rak-watroby-RNAi-VEGF-KSP-ALN-VSP-Alnylam-11213.html
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Lek na (prawie) każdą chorobę
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2011, 22:19:27 »
Jest jeszcze inny, znacznie potężniejszy "LEK PRAWIE NA WSZYSTKO". A możliwe, ze na prawdę na wszystko.
Dyscyplina nauki, którą postaram się tutaj w skrócie omówić nazywa się  RADIONIKA.

Odsądzona od czci i wiary przez klasyczną farmakologię jednak przebija się do masowej swiadomości własnymi siłami.
Dlatego , ze jest wysoce skuteczna, bezinwazyjna i bezbolesna. Sprawdziłem to osobiście.

 Czym jest radionika ?

Najogólniej rzecz ujmując zajmuje się ona tym samym, czym zajmuje się medycyna chińska oparta na czakrach , meridianach i tzw sile zyciowej CHI.  Z tym, że w radionice nie mówi się o tajemniczej sile życiowej, tylko o prądzie elektrycznym niskiej częstotliwości. Radionika wykorzystuje fakt, że wszystko , dosłownie wszystko, co istnieje zbudowane jest z węzłów fal różnych częstotliwości. Również człowiek.

Ale po kolei.

Radionika została wymyślona w San Francisco przez dr Alberta Abramsa (1863 - 1924) i awansowała na przestrzeni lat w wyniku specjalnyh wysiłków wielu lekarzy i wielu wybitnych osobistości, takich jak Dr Ruth Drown (USA) i George de la Warr, David Tansley i Rae Malcolm (Wielka Brytania). Wielka Brytania jest głównym ośrodkiem praktyki Radioniki w dzisiejszym świecie.

         Jednym z podstawowych twierdzeń Abramsa jest to, że wszystko, co istnieje, ma niepowtarzalny podpis wibracyjny. Podpisy te są reprezentowane w Radionice przez różne systemy kodów. Ogromna liczba kodów systemowych jest w użyciu. Najczęstszymi są Zakresy, które są prostymi numerycznymi deskryptorami. Malcolm Rae wprowadził system Magneto-geometryczny, który opisuje podpisy wibracyjne pod względem ich stosunku do kąta pola magnetycznego Ziemi. Pozostałe systemy to : alfanumeryczny, który korzysta z liter, cyfr, kolorów oraz Dynamiczny Eter - system kodowania, który wykorzystuje kształty, ich dokładne  rozmiary w precyzyjnych relacjach  do siebie. Kody są stosowane zarówno w badaniach, jak  i leczeniu i obejmują szeroki zakres, w tym na przykład całą anatomię i fizjologię człowieka; patogenów takich jak bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty; wiele form trucizn i toksyn; wielu chorób, jak i wielu czynników, które mogą przeciwdziałać problemom. Mogą one obejmować, na przykład, środki homeopatyczne, środki ochrony roślin kolory, wzory antidotum na bakterie i wirusy, i wielu innych czynników.

         Tak więc lekarz może korzystać z wielu możliwych rozwiązań dla pacjenta i jego zadanie ( z użyciem radioniki ) polega na znalezieniu nie tylko źródeł problemów pacjenta, ale także najbardziej odpowiednich środków naprawczych. Lekarz może również wspomagać tą metodą terapie  non-Radioniczne, a większość lekarzy będzie również współpracować z ortodoksyjnymi procedurami medycznymi oraz innymi dodatkowymi  lekarzami w razie potrzeby. Techniki Radioniczne są również z powodzeniem stosowane w leczeniu zwierząt i w rolnictwie.

         Wielu praktyków - radioników  pracuje zdalnie ze swoimi pacjentami, którzy mogą znajdować  się  w dowolnym miejscu na świecie. Pacjent dostarcza małą próbkę włosów i opisuje swoje objawy. Z tego lekarz jest w stanie zbudować analizę, co z kolei prowadzi do procedur leczenia. Samo leczenie jest zazwyczaj zdalne, lub też "nadawane radiowo" jak to jest czasami nazywane, a pacjent powinien być w stałym kontakcie z lekarzem, aby sprawozdanie na temat  postępów. Lekarz Radionik nie działa bez zgody pacjenta i Radionika nie powinny być traktowana jako coś magicznego lub też jakieś magiczne sztuczki.

Powyższy tekst pochodzi ze strony :  http://www.nicko500.co.uk/Radionics_What_Is.htm
tłumaczenie moje.
Więcej materiałów znajduje się na  :
http://www.albertabrams.com/

Na wyżej wymienionych podstawach zespół niemieckich naukowców skonstruował urządzenie do BIOREZONANSU ( BICOM )
Terapia biorezonansem została opracowana w  1987 r przez dr Franza Morela. Od tamtej pory :

dzięki kompleksowemu rozwojowi technicznemu stało się możliwe poszerzenie spektrum częstotliwości w zakresie od 1 – 25 Hz. Z tego powodu niski głęboki zakres częstotliwości jest możliwy do wykorzystania w terapii biorezonansowej. Jest to niezwykle istotny zakres częstotliwości, w której również drgania (fal mózgowych) są osadzone. Jeśli mózg jest głównym centrum koordynacyjnym organizmu możemy sądzić iż dzięki terapiom na niskich głębokich częstotliwościach możemy osiągnąć również ten cel np. regulować lub usuwać blokady na poziomie koordynacyjnym co jak do tej pory było niemożliwe terapeutycznie. Fragment z wypowiedzi H. Brügemanna, przedstawiony w 2009 na Międzynarodowmy Kongresie Biorezonansu w Fuldzie.

„... Nie jest tajemnicą, że wiele istotnych drgań ma znaczny wpływ na nasze systemy regulacji - a tym samym na nasze zdrowie – są to drgania o niskich częstotliwościach. Najważniejsze z nich to prawdopodobnie fale Schumanna. Fizyk prof König dokładnie obliczył częstotliwości fal Schumanna. Najniższa częstotliwość 7,8 Hz, znamienna jest, dla fali hipokampa, która wywiera decydujący wpływ na funkcjonowanie mózgu.”

"Hipokamp - - (łac. hippocampus, Róg Amona Cornu Amoni) element  układu limbicznego odpowiedzialny głównie za pamięć, drobna struktura nerwowa, umieszczona w płacie skroniowym korze mózgowej kresomózgowia. Ma decydujące znaczenie dla pamięci świeżej. Odgrywa dużą rolę w procesach uczenia się. Bierze również udział w koordynacji czynności układu somatycznego i autonomicznego. Zakończenie hipokampu filtruje sygnały, odbierane przez człowieka ze środowiska.

INNE CZĘSTOTLIWOŚCI RÓWNIEŻ LEŻĄCE W ULTRA DŁUGIM ZAKRESIE FALI:
delta : 1 - 3 Hz
theta : 4 -7 Hz
alpha : 8 -13 Hz
beta : 14 - 30 Hz

Są to częstotliwości promieniowania przez mózg, czyli do centrum sterowania ruchem ciała, które w naturalny sposób ma decydujący wpływ na wszystkie procesy organizmu. Jeśli wystąpią zakłócenia w tych zakresach częstotliwości można przyjąć, że będzie to miało negatywny wpływ na jego własny system regulacji, a tym samym na nasze zdrowie.

Powyższe informacje pochodzą  ze strony dystrybutora urządzeń do biorezonansu na Polskę  http://www.monadith.com.pl/bicom_optima,0,90.htm

To , czego w/w  źródła nie mówią, a co wiadomo już z badań  Jacquesa Benveniste czy też Stuarta Hameroffa, częstotliwości fal o których mowa odnoszą się bezpośrednio do modelowania zjawisk kwantowych zachodzących w mikrotubulach cytoszkieletu komórek nerwowych, swoistej infostrady światlowodowej naszego ciała ( owe chińskie  CHI, czy też kanały dla siły życiowej, albo meridiany )

Podając te wszystkie informacje chciałbym powiadomić szanowne grono :), że wkrótce świat jaki znamy się zupełnie zmieni z powodu możliwości, jakie już w tej chwili otwiera przed nami radionika.  Do łask mogą w końcu wrócić nawet szamani :)
Urządzenia do biorezonansu mogą pracować zdalnie. Wyobraźmy sobie , że oto podłączamy do komputera elektrody ( metalowe kule ), a komputer, dzięki specjalnej aplikacji łączy się poprzez internet z gabinetem , gdzie znajduje się urządzenie do biorezonansu. Następuje autoryzacja i w ciągu 30 minut Twój organizm dokonuje samoleczenia.
De facto już to jest praktykowane ( trochę reklamy poniżej, wybaczcie ), tylko w znacznie mniej stechnicyzowanej formie tuż po zastosowaniu określonej terapii.

zacytuję :
Przy pomocy BICOM CHIP istniej możliwość zapisania na nim programów terapeutycznych. Daje to szanse przedłużenia czasu i działania terapii. Wynikająca z tego korzyść to również bardziej ustabilizowana praca organizmu. Wzór częstotliwości wygenerowany podczas terapii zostaje zapisany na chipie, wykorzystując jego właściwości zapamiętywania drgań elektromagnetycznych (BICOM CHIP jest ferromagnetykiem).     Chip jest wklejony w okragły plaster. Zaraz po terapii umieszcza się go na ciele pacjenta. Najlepszym punktem jest miejsce pod pępkiem. BICOM CHIP można także przykleić na te część ciała, która została poddana terapii (np. bolący kark, bark, kolano itd.)  Z badań wynika, że zapisane informacje nie są pobierane przez organizm pacjenta prze cały czas jego noszenia, lecz tylko wtedy gdy organizm ma taką potrzebę. Zatem nie możliwe jest przedawkowanie. Terapie można zapisywać łącznie (cały cykl programów). Zapisana informacja pozostaje aktywna maksymalnie do 1 miesiąca czasu. Chip może być wielokrotnie ładowany. Jeden chip przypisany jest tylko jednemu pacjentowi (nie można go użyczać innej osobie).

źródlo : http://biorezonans.szczecin.pl/terapie-zdrowotne

Zatem nie potrzebny nawet internet. Wystarczy raz w miesiącu wizyta w gabinecie biorezonansu . Co jeszcze, oprócz zdrowia można uzyskać dzięki radionice ?

Otóż w podanym powyżej linku zainteresowała mnie TERAPIA ANTYDEPRESYJNA w której aktywizuje  się między innymi,  ..
wytwarzanie endrofiny, wyrównanie poziomu i poprawienie działania  serotoniny, przywrócenie pozytywnych stanów psychicznych ( radość, zadowolenie z życia). . Odważnie zadeklarowane !

Jak wiemy endorfina to naturalny narkotyk wytwarzany przez nasz mózg. Wystarczy zatem wgrać program na Bio Chipa i mamy cały miesiąc legalnego haju :)) Oczywiście wtedy, gdy organizm ma taką potrzebę ,a można się założyć z całą pewnością , ze znajdą się osoby o takich potrzebach :)

I teraz ktoś mógłby powiedzieć, że to wszystko wygląda za pięknie , aby mogło być prawdziwe. Otóż jest prawdziwe i skuteczne przynajmniej jeśli chodzi o terapię antynikotynową.  Sprawdziłem to osobiście.

Pomyślmy chwilę , czy biorezonans mógłby zostać kiedykolwiek użyty do kontroli ludzkości ?  hmhmh , skoro można za jego pomocą leczyć ..
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline bajka107

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 43
 • Płeć: Kobieta
  • Zobacz profil
Odp: Lek na (prawie) każdą chorobę
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2011, 01:07:04 »
Można jeszcze do kolekcji dodać lek na raka.

http://www.wykop.pl/artykul/757943/badacze-uniwersytetu-alberty-wyleczyli-nowotwor-nikt-nie-jest-zainteresowany/

Te leki na prawie każdą chorobę leczą choroby a nie człowieka. Każda choroba jest sygnałem dla nas, że coś źle robimy, źle myślimy itp.
Trzeba wybrać: czy chcemy wyleczyć chorobę czy być zdrowym? Jeśli chcemy być zdrowym to trzeba znaleźć przyczynę choroby, bo wszystkie choroby mają podłoże psychosomatyczne.
Nie chcę się rozpisywać, ale 1,5 roku temu wyleczyłam się z bólu kręgosłupa, wg lekarza uszkodzenia były nieuleczalne. Miałam dość masaży, maści i nastawień. W ciągu 10 dni zmieniłam swoje poglądy na pewne sprawy i to wszystko.
A zaczęłam od tego:

http://www.ymaawarszawa.4me.pl/index.php?site=seminarium_16#06

Potem jeszcze dwa wykresy, ale mam je w kompie, nie pamiętam skąd. Zainteresowanym mogę wysłać.

Żeby wyzdrowieć trzeba chcieć. :kwiatek:

Offline jolkaz

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 74
  • Zobacz profil
Odp: Lek na (prawie) każdą chorobę
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2011, 12:54:41 »
Bajka zgadzam się z Tobą-sama jestem przykładem tego o czym piszesz-również wiele lat temu stworzyłam sobie dolegliwości,które teraz leczę z bardzo dobrym skutkiem przez zrozumienie istoty rzeczy.
Świetnym przykładem jest tutaj Łazariew i,który leczy ludzi przez oglądanie ich pola i uświadamianie z czym jest związana dana choroba w przypadku kazdej osoby
Żeby wyzdrowieć trzeba wiedzieć do czego sięgnąć-bo jesli sami tworzymy swoje choroby to sami możemy się też z nich wyleczyć a więc szukajmy w sobie