logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: ZDROWIE - odzyskiwanie i umacnianie  (Przeczytany 88306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: ZDROWIE - odzyskiwanie i umacnianie
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 26, 2011, 14:32:36 »
Jak wielu spośród nas spotkało się z  opinią środowiska lekarskiego , uznananych autorytetów w dziedzinie żywienia na temat szkodliwości soli w naszym życiu ?
Mówią, że powinniśmy spozywać max 1gram soli we wszelkich postaciach pożywienia dziennie , podczas , gdy tylko jedna kromka chleba zawiera więcej soli niż ten 1gram !
Otóż straszenie solą nie do końca jest uzasadnione.
Sól jadalna ,czyli klasyczna, chemiczna NaCl , oczyszczona ,ratyfikowana , nie zbrylona  jest niekorzystna, to prawda. Jest taką samą trucizną dla organizmu jak np papieros powodując na przykład nadciśnienie.

Natomiast zupełnie inaczej sprawa się ma z solą krystaliczną ,naturalną lub morską.

http://solhimalajska.pl/content/lecznicze-dzia%C5%82anie-soli

cytat z w/w linka :
Czysta, nieskażona sól - z czasów, gdy ziemia była bardzo czysta (nieskazitelna). Nie zawiera żadnych zanieczyszczeń ze środowiska.
Zawiera informacje z ponad 250 mln lat temu. Himalajska sól krystaliczna to przede wszystkim nośnik informacji. Ta specjalna sól czeka na moment, kiedy po dodaniu wody uwolni swoją zmagazynowaną energię oraz biofotony.

(..)Jako, że struktura krystaliczna soli krystalicznej jest zrównoważona, to nie jest odizolowana od 84 elementów mineralnych, ale jest połączona z nimi je w harmonijny sposób. Oznacza to, że zawartość energii w postaci minerałów możne być łatwo metabolizowana przez organizm. Co więcej, sól krystaliczna dodaje energii. Twojemu organizmowi dostarczana jest odpowiednia ilość składników odżywczych przy niewielkiej stracie energii.

    Łatwo się wchłania
    Nie wpływa na ciśnienie krwi itp.
    Pomaga organizmu utrzymać równowagę pH
    Naturalnie zjonizowane dla optymalnego zdrowia
    Bogata w minerały
    Wolna od dodatków i środków przeciwzbrylajacych


Artykuł zwraca uwagę na krystaliczną i harmonijną strukturę soli. Sól jest nośnikiem informacji , jakby taką "taśmą magnetofonową" na której zapisane są informacje w postaci uwięzionych biofotonów w strukturze krystalicznej. Jeszcze miło byłoby się dowiedzieć na czym polega owo "harmoniczne połączenie struktury" .Chodzi prawdopodobnie o sześciokątne struktury podobne do klastrów wody.

A to z innego artykułu :
Z naukowego punktu widzenia, sól posiada unikalną właściwość. W przeciwieństwie do wszystkich
innych struktur krystalicznych, struktura atomowa soli nie jest molekularna, ale elektryczna. Powoduje to, że sól daje się tak łatwo przekształcać. Po zanurzeniu kryształu kwarcu, nie zmienia on struktury molekularnej, pomimo faktu, że ma strukturę krystaliczną. Mimo, że kryształ może pobierać energię, kryształ kwarcu pozostaje ten sam. Kryształ jest unieruchomiony w materii, co powoduje, że nie możne być rozpuszczony lub odłączony od swej biegunowości.

Kryształ soli po zanurzeniu w wodzie rozpuszcza się i powstaje tzw. sole. Sole, to ani woda, ani sól. Produktu ten ma wyższy wymiar energetyczny niż woda lub sól osobno. Gdy sole paruje, pozostaje sól. To przekształcenie soli gwarantuje, że nie musi być ona metabolizowana w naszym organizmie. Skrobia przemienia się w cukier, białko w aminokwasy a tłuszcz w glicerynę i kwas. Ale sól pozostaje solą. Jest bezpośrednio dostępna dla komórek w formie zjonizowanej. Wszystkie inne środki spożywcze muszą być oddzielone, aby organizm ludzki mógł je wykorzystać. Jednak, sól zawsze pozostaje w swojej pierwotnej formie. Co więcej, dociera bezpośrednio nawet do naszego mózgu.


http://www.bogutyn.pl/go/_info/?id=4329&idc=73&page=

Dociera do mózgu i komórek nerwowych z transportem biofotonów !! 
To są te same biofotony ,  które w mikrotubulach cytoszkieletu  komórek generują fale stojące, a kiedy następuje kwantowa spójność informacja staje się obecna w całym organizmie jednocześnie. Wg modelu OR/ORCH Penrose/Hameroffa (http://www.quantumconsciousness.org/ ) właśnie tam  - w mikrotubulach - znajduje się  "przestrzeń" umożliwiająca wystąpienie ,albo lepiej napisać - przejawienie się -  świadomości.

Ważne jest  JAKA jest to informacja. Sól morska na przykład dostarcza, moim zdaniem , aktualnej informacji ,którą w soli morskiej deponuje Słońce . Sól z Himalajów może zawierać cenne informacje sprzed milionów lat , równie ważne wtedy co i dziś.
Nie sądzicie , że to właśnie sól może być tym fizycznym nośnikiem pamięci  ? W sensie wymiany oraz utrwalania i przechowywania informacji pomiędzy żywymi organizmami, a Wszechświatem ..

Tymczasem big pharma przestrzega nas przed spożywaniem soli w jakiejkolwiek postaci !! Dla nich to tylko NaCl. O ile lekarze czy dietetycy są tylko ludźmi, których przekonano do takiego myślenia , a więc również są ofiarami Systemu, o tyle ciężko mi usprawiedliwić sam System.

I jeszcze ciekawostka odnośnie soli :
Francuskie słowo salaire i angielskie salary, czyli pensja, wynagrodzenie, wzięło się z łaciny, gdyż rzymskim legionistom czasami płacono za usługi i zasługi właśnie solą. Sól była środkiem płatniczym nie tylko we Francji. Do dziś w wielu językach funkcjonuje określenie „słone ceny”. Białe złoto przyniosło Francji więcej bogactwa niż prawdziwe złoto Hiszpanii
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1808
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: ZDROWIE - odzyskiwanie i umacnianie
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 01, 2011, 07:42:19 »
Kanadyjscy badacze odkrywają prosty lek na raka, ale największe koncerny farmaceutyczne nie wykazują zainteresowania.

Badacze Uniwersytetu Alberty w Edmonton (Kanada) w ubiegłym tygodniu wyleczyli nowotwór, mimo to niewielkie wzbudził ten fakt zainteresowanie serwisów informacyjnych. Zastosowano prostą technikę wykorzystującą bardzo podstawowy lek. Metoda posiłkuje się kwasem dichlorooctowym – DCA – (ang., dichloroacetate), który aktualnie stosowany jest w terapiach zaburzeń metabolizmu. Dlatego nie występuje zagrożenie skutkami ubocznymi lub długoterminowymi.

Lek nie wymaga patentu, więc każdy może stosować go powszechnie i tanio w porównaniu z kosztownymi lekami przeciwnowotworowymi produkowanymi przez wielkie firmy farmaceutyczne.

Kanadyjscy naukowcy przetestowali DCA na komórkach ludzkich; zniszczył komórki raka płuc, piersi i mózgu nie naruszając komórek zdrowych. Testowany był wcześniej na szczurach posiadających liczne, poważne guzy; ich komórki skurczyły się, kiedy karmiono je wodą z dodatkiem DCA. Lek jest szeroko dostępny, a technika prosta w zastosowaniu, zatem dlaczego koncerny farmaceutyczne nie są w to zaangażowane? Dlaczego tym odkryciem nie interesują się media?

W ludzkim organizmie znajduje się zwalczające raka mitochondria, jednakże ich efektywność wymaga stymulacji. Naukowcy sądzili, że zostały uszkodzone i w związku z tym są nieskuteczne w walce z nowotworem. Dlatego swoją uwagę skoncentrowali na glikolizie (ang. glycolysis), która jest mniej skuteczna w leczeniu raka i bardziej "rozrzutna". Producenci lekarstw skupili się więc na metodzie zwalczania nowotworów stosującej glikolizę.

Skutkiem ubocznym tej metody jest reaktywacja procesu nazywanego apoptozą (ang., apoptosis). Mitochondria zawierają bardzo istotny mechanizm samozniszczenia, którego nie można uruchomić w komórkach rakowych. Bez niego guzy rozrastają się, a komórki opierają się zniszczeniu. W pełni funkcjonujące mitochondria, dzięki DCA, mogą więc obumrzeć.

Z wyłączoną glikolizą, organizm produkuje mniej kwasu mlekowego, dlatego tkanka wokół komórek rakowych nie ulega zepsuciu rozsiewając nowe guzy.

Koncerny farmaceutyczne nie inwestują w badania, ponieważ metody DCA nie można opatentować – bez patentu po prostu nie mogą zarobić, tak jak to ma miejsce w przypadku patentu na AIDS. Skoro koncerny nie zajmą się dalszym rozwojem metody, inne niezależne laboratoria powinny rozpocząć dalsze badania potwierdzające odkrycie i przystąpić niezwłocznie do produkcji leków. Podstawowa pracę można wykonać we współpracy z uniwersytetami, które chętnie udzielą wsparcia takiej inicjatywie badawczej.

Niniejszy artykuł ma na celu zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat tych badań.

Link oryginalny: http://hubpages.com/hub/Scientists_cure_cancer__but_no_one_takes_notice

Link Uniwersytetu Alberty - badania nad DCA: http://www.dca.med.ualberta.ca/Home/index.cfm


Źródło:http://www.wykop.pl/artykul/757943/badacze-uniwersytetu-alberty-wyleczyli-nowotwor-nikt-nie-jest-zainteresowany/

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: ZDROWIE - odzyskiwanie i umacnianie
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 03, 2011, 10:21:26 »
How to protect yourself from e.coli

On the practical side, what can you do to protect yourself from e.coli contamination of vegetables? There are FOUR simple things you can do:

1) EAT LOCAL. Grow your own food and / or buy from local farmers' markets.

2) WASH YOUR VEGGIES. If you wash them well, even e.coli won't be a problem. The e.coli is only present in those veggies that aren't adequately washed.

3) TAKE PROBIOTICS. The more "friendly" bacteria you have in your gut, the less space there is for toxic e.coli to take hold. The secret truth about these infections -- that you're not being told -- is that virtually everyone infected with toxic e.coli is someone with compromised digestive flora. Taking probiotics gives you a buffer against invading nasties.

4) AVOID ANTIBIOTICS. Most antibiotics are prescribed to humans by clueless doctors who prescribe them for things like viral infections and asthma, none of which are treated in the least by antibiotics.

These four simple steps will protect nearly everyone from e.coli infections acquired through food. So why doesn't the mainstream media teach people these four simple steps? Because they're too busy blaming cucumbers, tomatoes and spinach, I guess. They're utterly ignorant of the simple dynamics of e.coli superbug mutation and propagation.

Food safety isn't rocket science, folks. It's simpler than you've been told. And it's based on the fundamental idea that you shouldn't raise cattle, hogs and chicken in dirty, inhumane conditions requiring a constant dose of chemical antibiotics just to keep them alive.

Learn more: http://www.naturalnews.com/032590_ecoli_superbugs.html#ixzz1OCOr79uZ
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: ZDROWIE - odzyskiwanie i umacnianie
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 04, 2011, 00:04:56 »
Wygląda na to ,że na "swoim" straganie na którym się stale zaopatruję w warzywa jestem jednym z nielicznych pożeraczy ogórków :)
Afera z hiszpańskimi ogórkami ma swój niezamierzony efekt bo zbliża ludzi. Ze sprzedawcą ogórków jesteśmy dzięki temu per "ty" i sobie często żartujemy, że w tych ogórkach gruntowych coś z gruntu "złego" musi być , gdyż mnie uzależniły ;)
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline percepcja

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 33
  • Zobacz profil
  • percepcja44
  • Email
Odp: ZDROWIE - odzyskiwanie i umacnianie
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 06, 2011, 17:47:50 »
CZYŻBY EFEKT "ZABAWY" W GMO

Media podają źródło bakterii, ale nie tłumaczą skąd ten syf się wziął:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,9730467,Kielki_fasoli_zrodlem_smiercionosn ej_infekcji__Dzisiaj.html

Następnie pojawia się kolejny artykuł dementujący wcześniejsze ustalenia źródła bakterii:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,9271,title,Kolejny-zwrot-ws-zrodla-epidemii-sm iertelnych-zatruc,wid,13480309,wiadomosc.html?tica id=1c701

Podobnie było z ogórkami.

Powyższa publikacja potwierdza, że nie mogli znaleźć źródła tych bakterii jeśli prawdziwy jest mechanizm opisany poniżej (w skrócie - niebezpieczna bakteria powstaje dopiero wewnątrz organizmu człowieka):
cytat:
"Epidemia EHEC jest zaplanowaną na wzór świńskiej grypy akcją firm farmaceutycznych. Okazuje się, że bakteria Escherichia coli o serotypie O157:H7, która powoduje zespół hemolityczno-mocznicowy mogła zostać wyprodukowana w laboratorium. Gen produkujący werocytotoksynę (toksyna odpowiedzialna za hemolizę) został wpisany laboratoryjnie w genom nasion warzyw, które spożywamy na surowo
(gotowanie inaktywuje toksynę). Mogą to być nasiona ogórków, pomidorów itd. Najbardziej niebezpieczne są nasiona w fazie kiełków. Mogą to być kiełki słonecznika, pszenicy czy kiełki innych roślin używanych do sałatek warzywnych. Tak zmodyfikowana genetycznie roślina przedostając się do organizmu może powodować zjawisko mutacji o charakterze transferu horyzontalnego, czyli bakterie Escherichia coli
pobierają ze strawionej rośliny gen werocytotoksyny, wbudowywują go sobie w swój plazmid i w ten oto sposób mamy do czynienia z przeobrażeniem się przyjaznego dla organizmu produkującego witaminy drobnoustroju w mordercę."

źródło cytatu:
http://jaron.nowyekran.pl/post/16120,naukowo-o-zarazie-ogorkowej-bakteria-escherichia-coli

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: ZDROWIE - odzyskiwanie i umacnianie
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 06, 2011, 22:25:23 »
No to teraz trzeba znaleźć sposób, aby bakterie Escherichia coli nie pobierały ze strawionej rośliny ganu werocytotoksyny. Albo , żeby go w siebie nie wbudowywały.

Jakkolwiek wydawałoby się to "niemożliwe" , to być może damy radę się zabezpieczyć w inny niż chemiczny sposób. Przypominają mi się tu doświadczenia Jacquesa Benveniste, który "nagrywał" wzory częstotliwości odpowiadające danym substancjom chemicznym , które działały na bakterię , a potem przesyłał tak zgraną informację w formacie mp3 za ocean do laboratorium w USA , gdzie koledzy po fachu odtwarzali te częstotliwości takiej samej bakterii. Efekt odtwarzania wcześniej zgranej częstotliwości w USA był taki sam, jakby oryginalna substancja oddziaływała chemicznie na bakterię.
I odwrotnie. Wystarczyło całe nagranie przesunąć w fazie w ten sposób cofając efekty działania na bakterię. Wibracje były wygaszane.
Podobnie funkcjonują terapie biorezonansu magnetycznego dzięki którym można usunąć uzależnienia w organizmie. Po prostu odtwarza się organizmowi przesunięte w fazie wibracje sczytane wcześniej z tego, co nas uzależnia - alkoholu, albo nikotyny np.
Co więcej, zgraną informację można zapisać na folii ferromagnetycznej ,którą przykleja się do ciała. Efekt terapeutyczny zostaje przedłużony  dopóki informacja tak zapisana się nie rozładuje ( około miesiąca ). Nie muszę dodawać, że na życzenie możemy zamówić kolejne kopie ferromagnetyka. Zwykle jednak wystarczy 30to minutowa ,jednorazowa terapia.
Jakby ktoś się pytał jak zgrywać częstotliwosć danej substancji powiem ,że lat kilka temu polscy studenci zbudowali detektor, który wykrywał w żywności jej skład. Udowodnili oni na przykład, iż tzw "oryginalny kozi oscypek" jest produkowany z krowiego mleka. Smak można oszukać, ale detektora już nie.

Obawiam się jednak, że w przypadku tak wrednego ataku bronią biologiczną ludzkość znowu zaufa koncernom farmaceutycznym, które za jakis czas ogłoszą , ze mają  cudowną szczepionkę ,która zapobiega interakcji pomiędzy e.coli, a genami werocytotoksyny. Będzie to oczywiście opatentowana rzecz i wcale nie tania.
A przy okazji wszczepią nam co zechcą.

dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1808
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: ZDROWIE - odzyskiwanie i umacnianie
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 06, 2011, 22:34:48 »
Jeśli chodzi o celową "grę w bakterie" , to polecam dwa ostatnie odcinki (21,22) serialu "The Event".
Tyle, że tam miejsce na Ziemi chce sobie zrobić rasa, która żyje tu od dawna.... Ot takie science - fiction.....

Napisy PL są tutaj:
http://grupahatak.pl/napisy/445/The_Event/

a filmy hm...chciałem powiedzieć, że u kolegów z http://davidicke.pl/forum/the-event-t4506.html
ale tam do 17 odcinka widzę... Cóż, pozostaje:

http://www.google.pl/search?q=The.Event.S01E21.HDTV.XviD-LOL&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

http://www.google.pl/search?q=The.Event.S01E22.HDTV.XviD-LOL&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

Pozdrawiam i... znów zmykam na kilka dni...  ,:)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2011, 12:06:30 wysłana przez Leszek »

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: ZDROWIE - odzyskiwanie i umacnianie
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 07, 2011, 01:24:41 »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: ZDROWIE - odzyskiwanie i umacnianie
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 31, 2011, 13:34:44 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=c2X2oFt2hh4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=c2X2oFt2hh4</a>
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline bou

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 4
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: ZDROWIE - odzyskiwanie i umacnianie
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 14, 2014, 17:58:37 »
Okazuje sie ze inwazyjne metody leczenia raka przynosza wiecej szkodu niz pozytku co twierdza juz sami lekarze

Wydaje się wiec być rozsądne, ze w przypadku raka należy przede wszystkim wzmacniać układ immunologiczny oraz ograniczyć narażanie organizmu na toksyny do minimum. Z powietrza ciężko jest je wyeliminować jeśli się nie wyjedzie w czyste regiony , natomiast z żywności przy odrobinie wysiłku jak najbardziej.

http://sekrety-zdrowia.org/rak-naturalnie-konwencjonalnie/