logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Sygnał z kosmosu.  (Przeczytany 13315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
Odp: Sygnał z kosmosu.
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 14, 2011, 13:15:00 »
Witajcie

Sasq napisałeś w jednym z pierwszych postów w tym temacie
Teoria Względności to efekt oszukiwania nas przez nasze przyrządy pomiarowe. Zauważ, że WSZYSTKIE one, bez wyjątków, działają w oparciu o zjawiska elektromagnetyczne! Także fale kwantowe, z których zbudowana jest materia [według Milo Wolffa, a wcześniej Schroedingera, Clifforda itd.], one również podlegają temu efektowi.

I otóż na stronie Michala-Aniola wpadlem na arcyciekawy materiał na temat fal MAGNETOELEKTRYCZNYCH ,tzw superświetle, emitowanym przez czarne dziury.
http://www.imaginarium.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=286:wiato&catid=49:po-drugie&Itemid=58

W jakiś sposób mi się w głowie poukładała ta informacja z teorią zbieżnych i rozbieżnych fal stojących Milo Wolfa ( bo za nic nie mogłem sobie wyobrazić skąd się biorą fale przychodzące - odpowiedź że były od zawsze mnie nie przekonuje ) . I tutaj nagle wpadam na superświatło. Nie tylko, że da się je uzasadnić równaniami Maxwella rozwiązanymi dla liczb ujemnych (jak twierdzi autor artukułu ) to jeszcze w ciekawy sposób one korelują ze światłem ,falą elektromagnetyczną . Czy nie może być tak, że materia, która składa się z nakładających się na siebie fal to efekt  oddziaływania fal superświatła z czarnych dziur  z falami światła z gwiazd ?

Ta teoria superświatła wyjaśnia mi też skąd bierze się tajemnicza energia życiowa ( KI,) indukowana w mikrotubulach cytoszkieletu komórek (quantuumconsciousness.org , Stuart Hameroff) o których to (mikrotubulach) w tym arcie autor wspomina dość ogólnikowo i niejasno jak o " licznych , długich, równoległych, przewodliwych strukturach proteinowych, które tworzą struktury podobne do sfazowanej matrycy.(..) Sugeruje się również, że te proteiny mogą zachowywać się w temperaturze pokojowej jak nadprzewodniki." Ale to by się zgadzało.

I dosłownie z badań Hameroffa i spółki wynika że w owych tubulinowych strukturach dochodzi do tunelowania kwantowego właśnie konkretnie fotonów. Tylko nie bardzo wiedzą jakich fotonów. Podobno emituje je DNA, ale mnie to nie przekonuje, bardziej to, że fotony pochodzą z superświatła.

Intuicja mi podpowiada, że ma to sens. Co o tym sądzicie ?
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Michał-Anioł

• między niebem a piekłem
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
    • Imaginarium
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 14, 2011, 17:29:25 »
Sasq

Teoria Względności to efekt oszukiwania nas przez nasze przyrządy pomiarowe. Zauważ, że WSZYSTKIE one, bez wyjątków, działają w oparciu o zjawiska elektromagnetyczne! Także fale kwantowe, z których zbudowana jest materia [według Milo Wolffa, a wcześniej Schroedingera, Clifforda itd.], one również podlegają temu efektowi.
Według mnie takie twierdzenie jest błędne a szczególnie to pierwsze zdanie
Teoria Względności to efekt oszukiwania nas przez nasze przyrządy pomiarowe.
w dużym uproszczeniu TW mówi nam o tym że postrzegane zjawiska interpretujemy   z naszego punktu postrzegania stąd relatywizm, nie istnieją twierdzenia niosące absolutną treść jest zawsze jakiś punkt odniesienia.

Tak samo odnoszenie się  w ten sposób do zjawisk elektromagnetycznych które tworzą nasz świat , i znowu z naszego punktu odniesienia czyli naszej skali doświadczania zjawisk wydaje się prawdziwe stwierdzenie że wszystko co nas otacza jest rodzajem interferencji tych fal ale TW znowu wychodzi obronną ręką  gdyż założenie odnosi się do konkretnego punktu odniesienia który zależy od wielu czynników tzn,skali(perspektywy),ruchu(wszystko płynie ;) )kierunku obserwacji(kierunkiem jest też  zagłębianie się w skali np. w kierunku makro lub mikro to też wbrew pozorom są kierunki) i wielu innych do obserwowanych zjawisk.

Teorie na które powołuje się East są próbą opisania rzeczywistości ale niestety fragmentaryczną wszyscy ci badacze badają fragment żaby ale nie ją samą ,jak zawsze problem pojawia się kiedy chcemy te wszystkie teorie ze sobą połączyć w tedy okazuje się że pojawiają się sprzeczności, ale kiedy weźmiemy pod uwagę opis rzeczywistości poprzez pryzmat geometrycznej budowy przestrzeni, znajdujemy wspólny mianownik który zaczyna łączyć wydawałoby się sprzeczne ze sobą teorie i skale obserwowanych zjawisk,jest to na razie jest to jedyna wspólna idea jaką udało mi się znaleźć .

Koncept jaki tu przedstawił East wydaje się prawidłowy i zgodny z prawem holistycznej symetrii jaki na dzień dzisiejszy uważam za najbardziej wiarygodny .

Ps
Na początku tej strony czytamy

Ogólna teoria względności - tłumacząca zjawiska grawitacyjne własnościami geometrycznymi zakrzywionej czasoprzestrzeni, sformułowana przez Einsteina w 1916 roku.

Jak widać nie tylko TW opisuje fale elektromagnetyczne choć na dzeń dzisiejszy też nie jest to pewne czym jest grawitacja ,gdyż może być np. falą elektromag. skierowaną w głąb skali mikro a anty grawitacja w głąb skali makro  ale to już taka moja teoria którą ciężko by było obronić choć ja dostrzegam w tym spójną logikę.
 >:D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2011, 17:41:20 wysłana przez Michał-Anioł »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 15, 2011, 19:07:38 »
Take a breath now! ..... This forced conclusion is awesome. We have to think of ourselves, our bodies, our brain and its mind, as inextricably joined with other matter of the universe. Every atom and molecule within us depends on the rest of the universe. If the rest of the universe did not exist we could not exist.
.
At this point we have to take a hard look and ask ourselves, "Is this crazy? Is this just philosophical speculation?  Just a science fantasy? Or is there a way to prove that the universe really behaves this way?"  The answer is: "Yes, the evidence is clear." In fact, it is much clearer than the old physics. The evidence is seen in the origin of the natural laws that have never been understood before

http://mwolff.tripod.com/tetrode.html

Milo Wolff jest fantastyczny . Pisze tak :
"
Teraz weźcie głębszy oddech .. ta wymuszona konkluzja jest świetna. Musimy myśleć o nas , naszych ciałach, mózgach, umysłach jako nierozerwalnie połączonych z pozostałą materią wszechświata. Każdy atom, każda molekuła wewnątrz nas zależy od reszty wszechświata. Jeśli reszta wszechświata nie istniałaby my nie moglibyśmy istnieć.
W tym momencie musimy się uważnie przyjrzeć i zapytać siebie " czy to nie szaleństwo ? czy to tylko filozoficzna spekulacja? tylko naukowa fantazja ? Czy można udowodnić, że wszechświat na prawdę zachowuje się w ten sposób ? Odpowiedź brzmi TAK - dowód jest oczywisty. Właściwie jest bardziej oczywisty niż obecna fizyka. Dowód widać w podstawach praw naturalnych ,które nigdy wcześniej nie były zrozumiałe."
[/color]

W swojej pracy pod podanym linkiem  Milo Wolf nawiązuje też do świadomości .
Pisze "it is not unreasonable that our brain and other parts of our neural physiology are interconnected by an unseen communication network that coordinates and regulates behavior of certain parts of the body. "
Nie jest bezpodstawnym (twierdzić na podstawie jego , MW teorii ) ,że nasz mózg wraz z innymi częściami naszej neuronowej konstrukcji  jest wewnątrzpołączony niewidzialną siecią komunikacyjną, która koordynuje i reguluje zachowania konkretnych partii ciała .

Dalej MW sugeruje, że tą koncepcją powinni dalej zająć się neurofizjolodzy.

I zajmują się. To jest dokładnie to czym zajmuje sie Stuart Hameroff i jego koledzy. Dokładnie tak jak sugeruje MW  świadomość ( jako kwantowe fale) krąży wewnątrz równoległego do neuronalnego systemu sieci mikrotubul. Świadomość operuje językiem fal - ich amplitud, częstotliwości, rezonansu..
(Pamiętacie jak Nassim Haramein tłumaczył przepływ energii dwoma torusami . Mi to wyglądało na fale zbieżno-rozbieżne. Może da się i ten model wpiąć do WSM Wolfa ?)
Co więcej. MW twierdzi ni mniej ni więcej to ,że odległe światło gwiazd i siatkówka naszego oka, które właśnie patrzy na "docierające " do oka światło sprzed 100 lat WIEDZIAŁY że się spotkają właśnie w tym momencie zanim nawet patrzący się narodził.

Czy nauka nie weszła tutaj w kompetencje filozofii buddyjskiej  ? :)  A jeśli tak i jeśli WSM  jest prawdziwą teorią ,to co dalej ? Jaki sygnał przybył do nas z kosmosu ?
Także Michale-Aniele , kiedy piszesz
Teorie na które powołuje się East są próbą opisania rzeczywistości ale niestety fragmentaryczną wszyscy ci badacze badają fragment żaby ale nie ją samą ,jak zawsze problem pojawia się kiedy chcemy te wszystkie teorie ze sobą połączyć w tedy okazuje się że pojawiają się sprzeczności,

to weź poprawkę na to, że nie musi tak być tym razem. Wiele teorii się splata w tej jednej. Zaczyna się wyłaniać nowa koncepcja NAS ,jako wynik połączonego, kooperującego Wszechświata.

Kurde to oznacza, że nie musimy się bać siebie nawzajem ,wstydzić się wyrażania uczuć, nie musimy walczyć ze sobą , nie musimy obawiać się mówić sobie na wzajem KOCHAM CIĘ ,bo tak na prawdę cokolwiek robimy i mówimy to robimy i mówimy to sami sobie ! I ma to podstawy naukowe ! - nauki ,która przenika nawet filozofię na prawdę ŁĄCZĄC.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2011, 19:11:56 wysłana przez east »
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Ania

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 15, 2011, 20:33:44 »
Czuję to  :-) masz east jakiś dar w zestawianiu tych wszystkich informacji. Fajnie jest dostać taki naukowy feedback do swoich własnych wewnętrznych wrażeń  :oczko: Teraz kręcę się wokół Michio Kaku, ale może dojdę wkrótce do Hameroff'a. Powinni zacząć uczyć tego w szkołach  :super:

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 15, 2011, 20:48:05 »
:) Tak Ania , ja wiem że ten przekaz poczułaś , podobnie jak ja wcześniej kiedy go przeczytałem. On był tu zanim się narodziliśmy.  A Ty słuchałaś muzyki ! It`s Amazing !!! :)

To niesamowite, to niesamowite, że wszystko można zrobić.
To niesamowite, że moje serce śpiewa,

Niech lepiej w szkołach tego nie uczą, niech to będzie poza Instytucjami , niech to będzie samouczącą się rzeczywistością :)

ps. uwaga , za Michio Kaku Sasqu będzie beształ ciiiiiii  ;)

Ania

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 15, 2011, 20:50:28 »
Wszystko w swoim czasie  :-) A za co ma mnie besztać?  :mysl:

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 15, 2011, 21:08:29 »
Żartuję z tym besztaniem. Gdzieś na forum wyczytałem , że Sasq był zniesmaczony tym, jak niektórzy fizycy "gwiazdorsko" do poważnych zagadnień podchodzą i w tym kontekście wymienił też Michio Kaku.

Ania pisze
Fajnie jest dostać taki naukowy feedback do swoich własnych wewnętrznych wrażeń

Milo Wolf odpowiada :
Nevertheless, speculation is often productive, and a powerful motive  force for scientificinquiry as well as a guide in religious life.  However scientific results only happen when you are clever enough tocreate models and/or hypotheses based on one or more implications of your speculation which are capable of beingtested. Caution is needed before drawing conclusions. You shouldn't write checks with your speculations, that youcan't cover with your  science!
http://mwolff.tripod.com/tetrode.html

Ja tylko znajduję połączenia i je zestawiam ;)

O ile dobrze tłumaczę MW : spekulacje są często produktywnym i mocnym motywem dla naukowych zapytań tak samo jak wskazówki z życia religijnego. Jakkolwiek  rezultaty naukowe dzieją się tylko wtedy, gdy jesteś wystarczajaco mądra ,aby stworzyć modele lub hipotezy na jednej lub większej ilości wskazówek opartych na własnych spekulacjach dających się przetestować. Uważność jest wymagana dopiero przed stosowaniem konkluzji. Nie powinno się podpisywać czeków swoimi spekulacjami, którymi nie da się podeprzeć nauką.

Milo Wolf zatem zdaje się nawet doceniać zalety przeczuć płynących z wewnętrznej wiedzy, a nawet jakby uważa je za ważny motor dociekań.
Po tym poznać prawdziwego pasjonata nauki.

:)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2011, 13:41:59 wysłana przez east »