Ładna pigułka wiedzy:
https://www.youtube.com/watch?v=oIUg9tvceKQSzukając o długości plancka gdzie autor nazwał ją tu przestrzenią plancka [1.616x10^-33cm]. Na wiki są dwie odmienne wartości:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jednostki_Plancka i
http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%82ugo%C5%9B%C4%87_PlanckaEmm, na razie to mało ważne przy ustalaniu czym ten wymiar miar się rządzi.
Na jego krańcu powstaje kłopot.
Gdy zgodnie ze Szczególną Teorią Względności długość ta powinna ulec skróceniu lorentzowskiemu. W takim układzie zbliżając się do prędkości światła mierzona długość ulega nieograniczonemu skróceniu. W tym kontekście istnieje sprzeczność pomiędzy pojęciem Długości Plancka, a Szczególną Teorią Względności.
Przy użyciu tej miary dostajemy drugą funkcję przy efekcie prędkości światła (czyli mamy algebrę z dwoma niezmiennikami, prędkością światła i długością Plancka).
Czy możliwym jest by już doszukać się odpowiedzi na pytanie czym w takim razie jest centymetr?
Użycie skal plancka wskazało na pojemność w dystrybucjach ciągłych do tej niewidzialnie wędrującej energii. Intuicja podsuwa istnienie geometrii przemiennej...
Przedstawienie zbieżności w 10^55 a 10^93 dające ^38 co mi nie pasuje gdyż wielkość potęg w każdym przedziale jest względnie inna.