logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 1.0 W poszukiwaniu pierwotnego wzorca [FILM]  (Przeczytany 29842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline .

• Ekspert
Odp: 1.0 W poszukiwaniu pierwotnego wzorca [FILM]
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:04:27 »
Kapłan 718 napisał:

Dzięki Leszek za wstawkę Nassima - czekam na część II i wyjaśnienie Piramid :)

zamierzam również w przyszłości (po 2012 roku) robić wykłady ale ukazać JESZCZE INNE podejście i możliwość niż Nassim i Winter (co nie znaczy, że Panowie Ci nie mają racji - bo mają) - ważne jest pokazać wszelkie możliwości a nie skupiać się na jednej tylko...

zapomnij o Kapłanie z "cheopsa" :D

ponieważ nie masz czasu na czytanie prv napisałem na forum...

pozdrawiam,
Kapłan 718

Offline .

• Ekspert
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:04:54 »
Jerzy Karma napisał:

Widzialem trygon, sekstyl, ale nie widziałem tego wzoru po dodaniu "dzieci Dawida". Można to gdzieś zobaczyć?

Zaznaczyłem sekstyl czerwonymi liniami.

http://img65.imageshack.us/img65/9540/sekstyl.jpg
1.0 W poszukiwaniu pierwotnego wzorca [FILM]

Taka ciekawostka :-)

No, ale.... a propos polaryzacji i Gwiazdy. Nassim:
0:23:09:Rzeczy we wszechświecie są spolaryzowane|ponieważ wirują. Moment kątowy tworzy |oś rotacji, która generuje polaryzację.
0:23:19:Więc jeśli masz polaryzację, to możesz otrzymać odwrócony trójkąt w tej kuli lub w tym kole.

Dlaczego "ale.... a propos "?

Fajne jest to zdanie:  Moment kątowy tworzy oś rotacji, która generuje polaryzację.
No, ale nie wyjaśnia to powstania trójkąta, a tym bardziej dwóch trójkątów. To zdanie mówi tylko, że jak się coś kręci, to tworzy oś i ta oś ma dwa bieguny - '+' i '-'.

Trójkąt w dwóch wymiarach. W trzech mamy lej.
Najlepiej zakręcić nie zbyt gęstym ciastem. Przy okazji coś się upiecze :-)
Wirowanie ma skłonność tworzenia leja.
Bieguny magnetyczne kręcącej się Ziemi oddalają się od osi obrotów Ziemi /od biegunów geograficznych/ - jakby podążały za wirowaniem wzdłuż grawitacyjnego leja.

Chodzi Ci o tych mistrzów, którzy znikając zostawiają po sobie włosy, paznokcie i tęczę?

Cóż mam napisać, ich miałem na myśli, ale nie tylko. Bywa, że znikają nie tylko oni, lecz nikt tego nie udowodni. I zawsze można sceptycznie sądzić, że przyczyny są zwyczajne.

Leje mają ciekawe właściwości. Polecam 1:52 minuta filmu: 7 Niesamowitych dziur na http://www.youtube.com/watch?v=_3SPmrbSiDY
Wsysanie helikopterów przez ogromny lej na ziemi.
/Na marginesie: helikoptery do unoszenia się także wykorzystują siłę ssącego leja./

Warto też zerknąć na 5-tą cz. filmu "Ziemia bez Księżyca" od minuty 2:10 do 2:59.
http://www.youtube.com/watch?v=kJtr2lHbjvw&NR=1
Mowa tam o obracającym się urządzeniu i jego związku z ciążeniem. Zatem mowa o wirowaniu.
Także o związku naszego zdrowia z grawitacją.
Pewnie znacie jedno z tybetańskich odmładzających ćwiczeń polegających na wirowaniu.
Każdy też pewnie słyszał, jak derwisze wirując osiągają większe zdolności panowania nad umysłem i ciałem.
Znowu zatem wirowanie :-)
No i do tego wiruje Ziemia, Słońce, układy planetarne, galaktyki... uff..aż sie w głowie może zakręcić ;-)
Przynajmniej jest odlotowo :-)

P.s.
W związku z tym, że pole magnetyczne ziemi ulega zmniejszaniu się, ludzie bardziej chorują. Dostarczanie pola magnetycznego stosowane jest do likwidacji wielu chorób.
Np. materacami typu Bemer lub Viofor.

Offline .

• Ekspert
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:08:33 »

radosław napisał:

Wersja z napisami PL
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=IUoZiCMmN90" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=IUoZiCMmN90</a>
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2010, 11:45:44 wysłana przez Leszek »

Offline .

• Ekspert
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:09:22 »
Kapłan 718 napisał:

Witam Nassimowców! (ja się zapisuje do grona jego fanów)

ja w sprawie napisów, ściągnąłem całość wykładów z torrenta, wiem, że nie jestem odosobniony, chodzi o napisy - słowa kieruję do Leszka, Lucyfera i Shieldera (Panowie, czapki z głów!)

myślę, że da radę, żeby zsynchronizować te napisy z plikami źródłowymi .mkv - wszyscy wiemy jak się źle ogląda poszatkowany materiał w wielu częściach na YT a i tak wykład jest pocięty na kilka części w "oryginale" - takie napisy możecie potem wrzucić na napiprojekt i dzięki temu mnóstwoooo ludzi to będzie mogło obejrzeć w miarę normalnie a temat przecież sam w sobie jest ultratrudny!

pozdrawiam i jeszcze raz wielki szacun,
Kapłan 718

Offline .

• Ekspert
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:10:17 »

Mchał-Anioł napisał:

Filmik nawiązujący do teorii omawianych w tym wątku
Imagining the Tenth Dimension - Polish
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2018, 23:36:35 wysłana przez Leszek »

Offline .

• Ekspert
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:11:38 »

east napisał:

No , to już teraz wiemy czym jest punkt :) To proste . 10 ty wymiar ;)

Offline .

• Ekspert
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:20:12 »

Xellos napisał:

Taka teoria i tak jest ograniczona :) Gdyż zakłada, że wyobraziliśmy sobie wszystko co istnieje...a ja mogę zrobić odmienne założenie, że taki podział wynika z naszej ograniczonej wiedzy. I tym samym mogę dorysować 11- wymiar ;p

Moim zdaniem, święta geometria opisuje nieskończoność czyli tak naprawdę nie mamy zielonego pojęcia jak daleko sięga świat w stronę mikro i w stronę makro w stosunku do nas.

Wszystko co mamy to tylko teorie. A przestudiowanie rozwoju kosmologi pokazuje, że człowiek cały czas ewoluuje i ciągle stawia sobie tak zwany "koniec". Że tam jest już koniec i nic nie ma. A później dochodzi jakieś nowe zdjęcie z teleskopów i znowu jest "o kurde jednak jest coś jeszcze większego i dalszego" ;)

Offline .

• Ekspert
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:21:00 »

Echnaton napisał:

@Xellos cyt.:
Taka teoria i tak jest ograniczona  Gdyż zakłada, że wyobraziliśmy sobie wszystko co istnieje...

Oglądaj uważnie...(odnośnie 10 wymiaru) cyt.:
Musimy sobie wyobrazić wszystkie możliwe rozgałęzienia dla wszystkich możliwych linii czasu wszystkich możliwych wszechświatów i traktować to jako pojedyńczy punkt.

Podaj cokolwiek, totalnie abstrakcyjnego, ale innego, nie mieszczącego się w 10 wymiarze.
Mówiąc, że tu jest koniec autor mówi o nieskończoności możliwości zawierających się w tym wymiarze. Oczywiście podsumowując tą animację przypomina, że nie jest to jakaś zunifikowana koncepcja. Chodzi o "zobrazowanie" wielowymiarowości.

Święta geometria nie kłóci się z wielowymiarowością.

W świecie "nauki" chyba już od jakichś 100 lat nikt nie próbuje określić skończoności wszechświata (nie biorę pod uwagę idiotów). Ewentualnie pojawiają się nowe teorie np. nieskończoności i te można bronić lub obalać.

Offline .

• Ekspert
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:21:37 »

Xellos napisał:

To bardzo proste...dołożę kolejny punkcik i powiem, że tam są zawarte wszystkie niemożliwe do wyobrażenia dla nas rozgałęzienia. Zrobię linię i powiem, mam 11-wymiar.

Nie dostrzegasz ograniczenia tutaj umysłem ludzkim ? Przecież oglądam uważnie. Połóż większy akcent na "Musimy sobie wyobrazić" :)

Offline .

• Ekspert
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:22:03 »

Echnaton napisał:

He he... ale to tylko gra słów.
Temat jest ciężki do zobrazowania, dlatego autor często powtarza "musimy sobie wyobrazić". Zawarte elementy w danym zbiorze są nieskończone.
Nieskończone z punktu widzenia wielości, jak i abstrakcyjności, czyli i te założenia "nie mieszczące" się w naszych głowach nawet jako abstrakcje też.
Słowo MOŻLIWE znaczy nieskończenie wiele. Tu w tych słowach też trzeba umiejętnie posługiwać sie wyobraźnią.
Dla mnie najsłabiej przedstawił wymiar czwarty jako "ślimaka" czy "węża" - bardzo błędnie dla wyobraźni. Ale to moje byc może subiektywne zdanie.