Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 4 5 6 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 1.0 W poszukiwaniu pierwotnego wzorca [FILM]  (Przeczytany 21223 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
.
Ekspert

« Odpowiedz #36 : Sierpień 20, 2010, 11:30:28 »

Xellos napisał:

ale Echnaton, ogarnąć wszechświat rozumem nie musi oznaczać stawiania mu końca

tak btw. po co w ogóle rozwijać temat końca, skoro nawet nie znamy dokładnie tego co jest obok nas, jest widzialne, jest dotykalne, namacalne a i tak nie poznane Uśmiech

Nie znamy dobrze świata 3D a już idziemy do 10D Mrugnięcie

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

.
Ekspert

« Odpowiedz #37 : Sierpień 20, 2010, 11:30:52 »

Echnaton napisał:

ale Echnaton, ogarnąć wszechświat rozumem nie musi oznaczać stawiania mu końca

Zgadzam się w 100%. Nigdzie nie napisałem czegoś przeciwnego.

tak btw. po co w ogóle rozwijać temat końca, skoro nawet nie znamy dokładnie tego co jest obok nas

No właśnie, jeszcze trochę i zaczniemy dyskutować o wielowymiarowości.
Na początek proponuje zapoznać się z tym:
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=42.0#top
w szczególności filmiki o flatlandii, czyli płaskolandii. Próby wytłumaczenia charakterystyki świata 3D osobom z drugiego wymiaru przypominają mi coś...

Pozdrawiam

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

warcabowicz
Użytkownik
**

« Odpowiedz #38 : Listopad 13, 2010, 12:44:15 »

Witam, po oglądnięciu wszystkich wykładów chciałem trochę 'podrążyć' temat. W pierwszej części wspomniany jest "słynny fizyk Jeff Chu", który niby też szukał zasady podziału. Szukałem wszędzie, (zarówno jako Jeffrey jak i Jeff) i osoba o tym nazwisku albo nie istnieje albo nic o niej nie nie ma w internecie. Czy wiecie o kim mówi Nassim ?

warcabowicz
Użytkownik
**

« Odpowiedz #39 : Listopad 15, 2010, 13:41:50 »

Dzięki Leszek za 3 propozycje osobników, już byłem prawie pewien że to jeden z nich - Joel Scherk ale coś mnie tchnęło i jeszcze pogooglałem chwilę i znalazłem.
Chodzi o Geoffrey Chew, a kierunek jego badań nazywał się 'Nuclear Democracy' i właśnie to podejście unikało traktowania cząstek jako elementarne.

Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #40 : Grudzień 19, 2013, 17:40:53 »

Nasze miejsce w  planetarnej rodzinie w   Królestwie zwierząt na Ziemi

« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2013, 17:44:29 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl
Lady F
Zaawansowany użytkownik

Merlin

« Odpowiedz #41 : Grudzień 20, 2013, 10:43:53 »

Ciekawe dlaczego homo sapiens (tak ogolnie, o humanoida chyba chodzilo) umieszczony jest na tym diagramie kolowym miedzy jadowita zmija a mysza domowa, czy mozna to pytanie rozwinac?  myśli

Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #42 : Grudzień 20, 2013, 12:02:42 »

Ciekawe dlaczego homo sapiens (tak ogolnie, o humanoida chyba chodzilo) umieszczony jest na tym diagramie kolowym miedzy jadowita zmija a mysza domowa , czy mozna to pytanie rozwinac?  myśli
...między jadowitą żmiją i myszką... To by nawet pasowało - taki pierwotny wzorzec ;-)
Ale faktycznie, obrazkowi brakuje jakiegoś teoretycznego kontekstu.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2013, 12:04:27 wysłane przez Leszek » Zapisane

Lady F
Zaawansowany użytkownik

Merlin

« Odpowiedz #43 : Grudzień 21, 2013, 10:38:29 »

Leszek
...między jadowitą żmiją i myszką... To by nawet pasowało - taki pierwotny wzorzec ;-)

Kontynuujac dalej ten tok myslenia o wzorcu pierwotnym mozna bez zadnych ceregieli stworzyc podstawy teorii o sile przyciagania czarnej dziury hahahaha, rzekomo pozera nawet swiatlo... a co dopiero taka mala myszke  Oczko.

Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #44 : Grudzień 21, 2013, 14:41:44 »

usmiech
Chciałem tylko powiedzieć, że ludzie faktycznie mają coś z myszki i żmii,
i nic więcej Uśmiech

Pozdrawiam świątecznie!  usmiech

Strony: « 1 2 3 4 5 6 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: