Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 4 5 6 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 1.0 W poszukiwaniu pierwotnego wzorca [FILM]  (Przeczytany 21288 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
.
Ekspert

« Odpowiedz #9 : Sierpień 20, 2010, 11:02:53 »

radosław napisał:

Chodzi Ci o tych mistrzów, którzy znikając zostawiają po sobie włosy, paznokcie i tęczę?

Niektórzy jeszcze dziwne ślady, jak ten odcisk w skale pozostawiony przez Padmasambhawę:

pozdrawiam

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

.
Ekspert

« Odpowiedz #10 : Sierpień 20, 2010, 11:04:27 »

Kapłan 718 napisał:

Dzięki Leszek za wstawkę Nassima - czekam na część II i wyjaśnienie Piramid Uśmiech

zamierzam również w przyszłości (po 2012 roku) robić wykłady ale ukazać JESZCZE INNE podejście i możliwość niż Nassim i Winter (co nie znaczy, że Panowie Ci nie mają racji - bo mają) - ważne jest pokazać wszelkie możliwości a nie skupiać się na jednej tylko...

zapomnij o Kapłanie z "cheopsa" Duzy usmiech

ponieważ nie masz czasu na czytanie prv napisałem na forum...

pozdrawiam,
Kapłan 718

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

.
Ekspert

« Odpowiedz #11 : Sierpień 20, 2010, 11:04:54 »

Jerzy Karma napisał:

Widzialem trygon, sekstyl, ale nie widziałem tego wzoru po dodaniu "dzieci Dawida". Można to gdzieś zobaczyć?

Zaznaczyłem sekstyl czerwonymi liniami.

Taka ciekawostka usmiech

No, ale.... a propos polaryzacji i Gwiazdy. Nassim:
0:23:09:Rzeczy we wszechświecie są spolaryzowane|ponieważ wirują. Moment kątowy tworzy |oś rotacji, która generuje polaryzację.
0:23:19:Więc jeśli masz polaryzację, to możesz otrzymać odwrócony trójkąt w tej kuli lub w tym kole.

Dlaczego "ale.... a propos "?

Fajne jest to zdanie:  Moment kątowy tworzy oś rotacji, która generuje polaryzację.
No, ale nie wyjaśnia to powstania trójkąta, a tym bardziej dwóch trójkątów. To zdanie mówi tylko, że jak się coś kręci, to tworzy oś i ta oś ma dwa bieguny - '+' i '-'.

Trójkąt w dwóch wymiarach. W trzech mamy lej.
Najlepiej zakręcić nie zbyt gęstym ciastem. Przy okazji coś się upiecze usmiech
Wirowanie ma skłonność tworzenia leja.
Bieguny magnetyczne kręcącej się Ziemi oddalają się od osi obrotów Ziemi /od biegunów geograficznych/ - jakby podążały za wirowaniem wzdłuż grawitacyjnego leja.

Chodzi Ci o tych mistrzów, którzy znikając zostawiają po sobie włosy, paznokcie i tęczę?

Cóż mam napisać, ich miałem na myśli, ale nie tylko. Bywa, że znikają nie tylko oni, lecz nikt tego nie udowodni. I zawsze można sceptycznie sądzić, że przyczyny są zwyczajne.

Leje mają ciekawe właściwości. Polecam 1:52 minuta filmu: 7 Niesamowitych dziur na http://www.youtube.com/watch?v=_3SPmrbSiDY
Wsysanie helikopterów przez ogromny lej na ziemi.
/Na marginesie: helikoptery do unoszenia się także wykorzystują siłę ssącego leja./

Warto też zerknąć na 5-tą cz. filmu "Ziemia bez Księżyca" od minuty 2:10 do 2:59.
http://www.youtube.com/watch?v=kJtr2lHbjvw&NR=1
Mowa tam o obracającym się urządzeniu i jego związku z ciążeniem. Zatem mowa o wirowaniu.
Także o związku naszego zdrowia z grawitacją.
Pewnie znacie jedno z tybetańskich odmładzających ćwiczeń polegających na wirowaniu.
Każdy też pewnie słyszał, jak derwisze wirując osiągają większe zdolności panowania nad umysłem i ciałem.
Znowu zatem wirowanie usmiech
No i do tego wiruje Ziemia, Słońce, układy planetarne, galaktyki... uff..aż sie w głowie może zakręcić ;-)
Przynajmniej jest odlotowo usmiech

P.s.
W związku z tym, że pole magnetyczne ziemi ulega zmniejszaniu się, ludzie bardziej chorują. Dostarczanie pola magnetycznego stosowane jest do likwidacji wielu chorób.
Np. materacami typu Bemer lub Viofor.

.
Ekspert

« Odpowiedz #12 : Sierpień 20, 2010, 11:08:33 »

radosław napisał:

Wersja z napisami PL
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=IUoZiCMmN90" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=IUoZiCMmN90</a>

« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2010, 11:45:44 wysłane przez Leszek » Zapisane
.
Ekspert

« Odpowiedz #13 : Sierpień 20, 2010, 11:09:22 »

Kapłan 718 napisał:

Witam Nassimowców! (ja się zapisuje do grona jego fanów)

ja w sprawie napisów, ściągnąłem całość wykładów z torrenta, wiem, że nie jestem odosobniony, chodzi o napisy - słowa kieruję do Leszka, Lucyfera i Shieldera (Panowie, czapki z głów!)

myślę, że da radę, żeby zsynchronizować te napisy z plikami źródłowymi .mkv - wszyscy wiemy jak się źle ogląda poszatkowany materiał w wielu częściach na YT a i tak wykład jest pocięty na kilka części w "oryginale" - takie napisy możecie potem wrzucić na napiprojekt i dzięki temu mnóstwoooo ludzi to będzie mogło obejrzeć w miarę normalnie a temat przecież sam w sobie jest ultratrudny!

pozdrawiam i jeszcze raz wielki szacun,
Kapłan 718

.
Ekspert

« Odpowiedz #14 : Sierpień 20, 2010, 11:10:17 »

Mchał-Anioł napisał:

Filmik nawiązujący do teorii omawianych w tym wątku

<a href="http://www.youtube.com/v/6580BRPL6KA&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/6580BRPL6KA&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/6580BRPL6KA&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/6580BRPL6KA&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

.
Ekspert

« Odpowiedz #15 : Sierpień 20, 2010, 11:11:38 »

east napisał:

No , to już teraz wiemy czym jest punkt Uśmiech To proste . 10 ty wymiar Mrugnięcie

.
Ekspert

« Odpowiedz #16 : Sierpień 20, 2010, 11:20:12 »

Xellos napisał:

Taka teoria i tak jest ograniczona Uśmiech Gdyż zakłada, że wyobraziliśmy sobie wszystko co istnieje...a ja mogę zrobić odmienne założenie, że taki podział wynika z naszej ograniczonej wiedzy. I tym samym mogę dorysować 11- wymiar ;p

Moim zdaniem, święta geometria opisuje nieskończoność czyli tak naprawdę nie mamy zielonego pojęcia jak daleko sięga świat w stronę mikro i w stronę makro w stosunku do nas.

Wszystko co mamy to tylko teorie. A przestudiowanie rozwoju kosmologi pokazuje, że człowiek cały czas ewoluuje i ciągle stawia sobie tak zwany "koniec". Że tam jest już koniec i nic nie ma. A później dochodzi jakieś nowe zdjęcie z teleskopów i znowu jest "o kurde jednak jest coś jeszcze większego i dalszego" Mrugnięcie

.
Ekspert

« Odpowiedz #17 : Sierpień 20, 2010, 11:21:00 »

Echnaton napisał:

@Xellos cyt.:
Taka teoria i tak jest ograniczona  Gdyż zakłada, że wyobraziliśmy sobie wszystko co istnieje...

Oglądaj uważnie...(odnośnie 10 wymiaru) cyt.:
Musimy sobie wyobrazić wszystkie możliwe rozgałęzienia dla wszystkich możliwych linii czasu wszystkich możliwych wszechświatów i traktować to jako pojedyńczy punkt.

Podaj cokolwiek, totalnie abstrakcyjnego, ale innego, nie mieszczącego się w 10 wymiarze.
Mówiąc, że tu jest koniec autor mówi o nieskończoności możliwości zawierających się w tym wymiarze. Oczywiście podsumowując tą animację przypomina, że nie jest to jakaś zunifikowana koncepcja. Chodzi o "zobrazowanie" wielowymiarowości.

Święta geometria nie kłóci się z wielowymiarowością.

W świecie "nauki" chyba już od jakichś 100 lat nikt nie próbuje określić skończoności wszechświata (nie biorę pod uwagę idiotów). Ewentualnie pojawiają się nowe teorie np. nieskończoności i te można bronić lub obalać.

Strony: « 1 2 3 4 5 6 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: