logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii  (Przeczytany 20726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1792
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
« dnia: Sierpień 14, 2010, 15:05:18 »
Piszę ten post do osób, które znają choć trochę wykłady Nassima i Dana, więc od razu bez wstępu przedstawiam geometrie próżni Nassima, aby następnie połączyć ją po swojemu z aspektem dynamicznym (wirowym) zaczerpniętym od Dana Wintera .

Nassim pokazuje, że zakrzywienie czasoprzestrzeni ma charakter wirowy, ale nie omawia geometrii tego wiru. Model struktury próżni Nassima jest statyczny w tym sensie, że nie wiruje... Natomiast Dan Winter omawia  geometrię harmonijnego ruchu wirowego opartego na złotej proporcji (Phi)... Chciałbym połączyć te rzeczy ze sobą.

Wirowe zakrzywienie czasoprzestrzeni z wykładu Nassima (część. 2.0)
http://img252.imageshack.us/img252/733/spacee.gif
Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii


NASSIM
Równowaga wektorowa przechodząca z dwóch (2D) do trzech (3D) wymiarów (animacja i obraz statyczny)
Na powyższej animacji  widzimy "przejście" od jednej sześciokątnej płaszczyzny (w 2D) do czterech sześciokątnych płaszczyzn  tworzących bryłę sześcio-ośmiościanu (równowagę wektorową) w 3D.  Gdzie one są? Otóż jedna płaszczyzna jest równoległa do horyzontu, druga leży w płaszczyźnie twego monitora/kartki, trzecia i czwarta nachylone są w prawo i w lewo pod kątem 60 stopni do horyzontu).
W ten sposób, w trzech wymiarach (3D) otrzymujemy osiem czworościanów foremnych zwróconych swymi wierzchołkami do środka, które zbiegając się w ten sposób tworzą sześć piramidek o podstawie kwadratu także zwróconych swymi wierzchołkami do środka (obrazek po prawej).

Dodam jeszcze dla formalności, że sześcio-ośmiościan posiada 12 wierzchołków, 24 krawędzi, 14 ścian (8 trójkątów równobocznych, 6 kwadratów). Jest to bryła dualna z dwunastościanem rombowym.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sze%C5%9Bcio-o%C5%9Bmio%C5%9Bcian

Nazwa bryły "sześcio-ośmiościanu" bierze się stąd, że bryłę tą można otrzymać ŚCINAJĄC wierzchołki zarówno sześcianu jak i ośmiościanu, co widać na poniższym obrazku, gdzie mamy sześcio-ośmiościan wpisany w sześcian (po lewej) i w ośmiościan (po prawej).
http://www.swietageometria.info/images/stories/Leszek/NassimJitter/rownowaga%203%20scinka.gif
Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii


Poniżej, animacja ścinania wierzchołków ośmiościanu aż do uzyskania sześcio-ośmiościanu
oraz powrót do bryły wyjściowej - ośmiościanu.
http://www.swietageometria.info/images/stories/Leszek/NassimJitter/cube%20-%20cube%20octa%20transform.gif
Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii

Animację wykonał Lucyfer na podstawie animacji ze strony
http://virtualmathmuseum.org/Polyhedra/index.html Dzięki!  :)

Ośmiościan możemy uzyskać ścinając wierzchołki czworościanu.
http://www.swietageometria.info/images/stories/Leszek/NassimJitter/rownowaga%204%20scinka.gif
Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii


Nassim doszedł do odkrycia "równowagi wektorowej Buckiego" łącząc ze sobą dwie izotropowe matryce wektorowe. Izotropowa matryca wektorowa składa się z 20 czworościanów: 10 stoi na dole, 6 na drugim poziomie, 3 na górze i 1 na szczycie.
Izotropowa Matryca Wektorowa widziana pod różnym kątem (czworościany połączone wierzchołkami, tworzą ośmiościany)


Dwie izotropowe matryce wektorowe tworzą czworościan gwiaździsty. Niektóre jego krawędzie
tworzą w jego  "wnętrzu" sześcio-ośmiościan (równowaga wektorowa Buckminster Fullera)


Nassim dodaje kolejne 24 czworościany (konstrukcja ta składa się więc z 64 czworościanów)
i uzyskuje w ten sposób sześcio-ośmiościan (równowagę wektorową)
także NA ZEWNĄTRZ czworościanu gwiaździstego.


Sześcio-ośmiościan WEWNĄTRZ i NA ZEWNĄTRZ czworościanu gwiaździstego.
Nassim uważa tą konstrukcję za idealnie zrównoważoną i stabilną strukturę próżni.

Sześcio-ośmiościan na zewnątrz i wewnątrz (inna animacja)


Ta 64 elementowa konstrukcja jest zrównoważonym systemem sił zawierającym w sobie równowagę wektorową Buckminster - Fullera. Problem polega na tym, że jest to MODEL STATYCZNY, NIE MA W NIM RUCHU! A jak Nassim sam wielokrotnie podkreślał - wszystko we wszechświecie jest w ruchu i WIRUJE.

I tutaj wywód Nassima zaczyna się - moim zdaniem - chwiać.  O ile bowiem aspekt statyczny (64 elementowa struktura próżni z sześcio-ośmiościanem) jest ładnie przez Nassima opisany, o tyle aspekt dynamiczny potraktowany został nieco zdawkowo. Dynamikę wszechświata opisuje Nassim przy pomocy podwójnego torusa oraz wchodzącego do niego i wychodzącego z niego wiru. Nie wiemy jednak nic konkretnego o proporcjach czy wymiarach tego torusa i tych wirów. A przecież  wiadomo, że torusy i wiry mogą mieć różne kształty czy proporcje...
Ostatecznie, połączenie dynamiki i statyki Nassim  obrazuje w sposób pokazany na trzech poniższych obrazkach.
Na trzecim obrazku widzimy podwójny torus i wiry, ale Nassim nie charakteryzuje bliżej ich geometrii. Stąd pojawia się pytanie. CZY MOŻNA W SPOSÓB RÓWNIE ŁADNY I SUGESTYWNY jak w przypadku "geometrii struktury próżni" OPISAĆ GEOMETRIĘ DYNAMICZNEGO TORUSA I JEGO WIRÓW?
Postaram się to zrobić korzystając z ustaleń Richarda Buckminster Fullera i Dana Wintera.

Jitterbug, czyli taniec "równowagi wektorowej" Richarda Bucminster Fullera.

Jako, że Nassim posługuje się w swym opisie pomysłami Richarda Buckminster Fullera ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Buckminster_Fuller ) chciałbym uzupełnić wywód Nassima o ASPEKT DYNAMICZNY nawiązując do tej samej "równowagi wektorowej" Buckminster Fullera albowiem ten  sam człowiek (auttor m. in kopuły geodezyjnej http://pl.wikipedia.org/wiki/Kopu%C5%82a_geodezyjna ) POKAZAŁ fascynująca DYNAMIKĘ, która zawiera w sobie jego sześcio-ośmiościan. Na tyle fascynującą, że nazwał ją Jitterbug (jest to nazwa tańca akrobatycznego http://www.slownik-online.pl/kopalinski/E2BFE1274524B615C12565EB004C4A23.php )

Na początku drugiej części wykładu (2.0) Nassim zaznacza, że 'podstawowy wzór, jakiego użył Hugh Harleston Jr", by rozwiązać zagadkę miasta Teotihuacan "pasował do bardzo szczególnej matematyki Buckminster Fullera". Następnie Nassim przechodzi o opisu "izotropowej matrycy wektorowej", a następnie "równowagi wektorowej" pomysłów Bucminster - Fullera.

Tak jak statyka, tak i ruch może mieć różną geometrię. Jaką geometrię zawierają w sobie ruchy tańca Jitterbug?
Otóż szczególna właściwość sześcio-ośmiościanu (równowagi wektorowej) Buckminster Fullera polega na tym, że można go przekształcać według określonego wzoru i otrzymując kolejno dwudziestościan, ośmiościan i czworościan, czyli trzy z pięciu brył platońskich.  Dan Winter w filmie "Purpose of DNA"  bawi się widoczną na poniższej animacji zabawką pokazując taniec Jitterbug, czyli to  w jaki sposób wyjściowy sześcio-ośmiościan przekształca się w dwudziestościan, ośmiościan i na końcu czworościan.
Dodam w tym miejscu, że moim zdaniem geometria "tańczącego" sześcio-ośmiościanu jest tym co łączy pomysły Nassima i Dana. Pozwala jak sądzę połączyć "geometrię próżni" Nassima z "geometrią róży" Dana Wintera.

Jitterbug - od sześcio-ośmiościanu do czworościanu.


  <-- faza sześcio-ośmiościan <=> ośmiościan

To samo na statycznych obrazkach:
http://www.swietageometria.info/images/stories/Leszek/NassimJitter/jitterbug%20statyczny.gif
Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii

a) sześcio-ośmiościan, b) dwudziestościan, c) zobrazowanie fazy przejściowej (bez jakiejś szczególnej geometrii) d) ośmiościan

Opis powyższego rysunku: "Taniec Jitterbug" zaczyna się od  równowagi wektorowej sześcio-ośmiościanu. (Wyjściowy sześcio-ośmiościan składa się z 24 wektorów (krawędzi) połączonych ze sobą gumowymi złączkami". W trakcie przekształcenia NIC nie jest tutaj odjęte ani dodane. Te same 24 krawędzie tworzą kolejne figury. Generalnie sześcio-ośmiościan przekształca się w ośmiościan i czworościan. Jednakże niejako "po drodze" pojawia się dwudziestościan jako faza przejściowa pomiędzy równowagą wektorową (szościo-ośiościanem) i ośmiościanem . Jego kształt wyznacza jednak tylko 12 wierzchołków sześcio-ośmiościanu. Brakuje tu bowiem pewnych krawędzi, które posiada dwudziestościan. Nie można ich  jednak sztucznie  wstawić, gdyż unieruchomiłoby to naszego "tancerza". Niemniej w tej nieco okrojonej formie kształt dwudziestościanu pojawia się jako faza przejściowa  między sześcio-ośmiościanem i ośmiościanem, co sugeruje przynależność dwudziestościanu do nieco innego porządku geometrycznego. Warto też zwrócić  uwagę na fakt, że w w naszym tańcu zmienia się tylko kształt wyjściowych kwadratów, a kształt trójkątów pozostaje bez zmian.

Tańcząc dalej, nasza bryła wyjściowa zmienia się (kurczy) w ośmiościan, który następnie rozpłaszcza się (robi szpagat  ;) aby - ostatecznie - przekształcić się w czworościan - najprostszą bryłę z możliwych:
http://www.swietageometria.info/images/stories/Leszek/NassimJitter/izo999.gif
Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii


Zobacz jak wyglądają kroki taneczne do Swing Dance - Jitterbug Routine
http://embed.5min.com/149485143/

ORYGINALNY rysunek wg Buckminster Fullera wraz z opisem. Kliknij w link:
http://www.rwgrayprojects.com/synergetics/plates/figs/plate04z.html

Reasumując, 'taniec' Jitterbug operuje wektorami sześcio-ośmiościanu, które przekształcają się czy reorganizują  w inne systemy (kształty, bryły) które na poziomie fizycznej czy chemicznej manifestacji dają różne fizyczne i chemiczne właściwości.  Można to sobie odnieść do kształtów różnych cząsteczek chemicznych, które dzięki owym "różnicom kształtów" dają nam substancje o różnych właściwościach.  Ostatecznie  i nieco upraszczając tak właśnie wygląda świat  z perspektywy świętej geometrii -- RÓŻNICE JAKOŚCIOWE, które obserwujemy w świecie są konsekwencją różnic w kształtach, symetriach i zawartych w nich proporcjach. Wyjściowa, jednorodna substancja wszechświata organizuje się więc według geometrycznych wzorów, dając nam wielkie zróżnicowanie świata w którym żyjemy.  Geometria opisuje te kształty i ich wielkości łącząc ze sobą punkty, proste i płaszczyzny... Może się to wydawać nieco suche, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że nie tylko świat zewnętrzny, ale także świat naszych myśli i uczuć posiada swój kształt, wówczas sprawa nabiera kolorów. Zobacz: Miłość i liczba Phi - http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,21.msg611.html#msg611Teraz WINTER

Zadałem wyżej pytanie CZY MOŻNA W SPOSÓB RÓWNIE ŁADNY I SUGESTYWNY jak w przypadku "geometrii struktury próżni" OPISAĆ GEOMETRIĘ DYNAMICZNEGO TORUSA I JEGO WIRÓW? Jeśli chodzi o ruch wirowy, to przedstawia go Dan Winter w filmiku pt. "Jak działa grawitacja?" Jej źródłem jest niedestrukcyjna kompresja (kolaps) ładunku elektrycznego przebiegająca według geometrii opartej na złotym podziale. Obrazują i tłumaczą to wa zamieszczone poniżej obrazki i  fragmenty wykładów Wintera. Zobacz też artykuł na kolejnej stronie.

Dan Winter odwołuje się tutaj do Alberta Einsteina, który twierdził, że niedestrukcyjna (konstruktywna) kompresja falowa jest źródłem grawitacji. Podał jednak warunek takiej kompresji. Stwierdził, że jeśli kompresja ta przebiegać będzie według Złotego Podziału, to będzie ona kompresją zarówno nieskończoną jak i niedestrukcyjną, tworzącą "ssanie ku centrum". Owo "ssanie ku centrum" wytworzy przyspieszenie, które jest tożsame z grawitacją.

Na obrazku widzimy jak fale zbiegają się ku centrum według geometrii opartej na pięciokącie foremnym.
Czerwonymi punktami wskazaną jedną z wielu złotych spiral, widocznych na tej geometrii.

Jak więc działa grawitacja? Proponuję oddać głos samemu Danowi Winterowi.

Dan Winter - Jak działa grawitacja 1
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9bzLJaAzhZ4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=9bzLJaAzhZ4</a>
Więcej: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,25.msg129.html#msg129
Więcej o grawitacji: http://forum.swietageometria.info/index.php/board,17.0.html

Jeszcze raz o grawitacji w nieco inny sposób - końcowy fragment  
"Sekretna nauka ekstazy i nieśmiertelności"
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=iwI-KEKokvM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=iwI-KEKokvM</a>
Całość: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,38.msg49.html#msg49

Poniżej, po lewej "szyszkowaty" wir oparty na liczbie Phi, na którym można opisać dwunastościan foremny.
Tworzą go złote spirale opisane na pięciokącie foremnym. Jest to widok z boku wiru widzianego z góry
na powyższym niebieskim obrazku. Po prawej statyczny widok wirów z góry. Po środku połączenie perspektyw.Jako, że wir ten jest oparty na złotej proporcji, to można na nim opisać (lub w niego wpisać) DWUNASTOŚCIAN foremny, bowiem konstrukcja tego dwunastościanu (jest to bryła składająca się z 12 pięciokątów foremnych) w całości opiera się na liczbie PHI - zobacz: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,26.msg123.html#msg123
Jeśli dodamy do tego fakt, że przedłużanie krawędzi dwunastościanu, tworzy w punktach ich przecięcia wierzchołki dwudziestościanu, a następnie, w kolejnym punkcie przecięcia znów wierzchołki dwunastościanu - i tak na przemian w nieskończoność, to otrzymujemy w ten sposób trójwymiarowy fraktal. Powstawanie coraz to większego fraktalnego kształtu opartego na wzajemnym generowaniu się dwuNASTO- i dwuDZIEstościanów daje nam w efekcie idealny trójwymiarowy fraktal, opisujący zjawisko niedestrukcyjnej kompresji falowej oraz  przyspieszenia z powyższego filmiku, które JEST grawitacją. [Wzajemne przenikanie się 12-sto i 20stościanu opisane jest szerzej i dokładniej w poście o Gwiezdnej Matce: http://swietageometria.info/podstawowe-pojecia?start=8 ] Dan Winter uważa go, za jedyny możliwy trójwymiarowy fraktal. O tym dlaczego tak uważa, przeczytasz poniżej w poście Caught in THE MATRIX lub tutaj: http://swietageometria.info/nassim-winter-synteza?start=1

Warto zacytować w tym miejscu M. Ghykę, który o powyższym procesie pisze w następujący sposób: na pulsujący szkielet dwunastościanu i dwudziestościanu "składają się naprzemiennie wiązki krawędzi obu wielościanów (...) i w którym wzrostem promieni, powierzchni i wolumenów rządzi w postępie geometrycznym rytm złotego cięcia - dostrzegamy tu idealny archetyp dynamicznego wzrostu" [M. C. Ghyka - "Złota Liczba", s. 44-45]*.W ten sposób dochodzimy do punktu, w którym możemy powiedzieć, że geometria wiru Dana Wintera opisuje proces powstawania grawitacji oraz dynamikę wzrostu wszechświata, opartą na Złotym Podziale, którego to aspektu nie poruszył w swych wykładach Nassim Haramein. Myślę, że hasłowo można połączyć obu panów jednym zdaniem. Otóż Danowski "wiatr grawitacji" wprawia w ruch i drgania całe wszechświaty, które dążą do "równowagi wektorowej" opisywanej przez Nassima Harameina (przy dużej pomocy Buckminster Fullera). Ciekawe jest to, że obaj panowie mówią o fraktalnej budowie wszechświata, ale zupełnie inne konstrukcje uznają za "jedyny możliwy trójwymiarowy fraktal" Dan Winter uważa, że jest nim konstrukcja składająca się z przenikających się dwunastościanów i dwudziestościanów,  a Nassim Haramein, uważa, że jest nim konstrukcja składająca się z powielanego w oktawach sześcio-ośmiościanu.

Myślę, że obaj panowie mają rację. Obie konstrukcję pełnią po prostu inne funkcje. Najkrócej można to opisać  w ten sposób - o ile "fraktal Dana" odpowiada za powstawanie grawitacji i dynamiczny wzrost o tyle "fraktal Nassima" odpowiada za stabilność i równowagę systemów powstających w różnych skalach... W ten sposób obie konstrukcje (pentagonalna i heksagonalna) uzupełniają się tworząc świat w którym żyjemy.

Mała (luźno-poglądowa) wizualizacja dynamiki wszechświata jako całości (wg. Dana Wintera):


Na koniec przedstawiam jeszcze jeden sposób ukazania geometrii pentagonalnej obecnej w strukturze próżni Nassima.  Pentagramy są nieco pochylone, bo tylko w ten sposób można połączyć ze sobą obie podstawowe geometrie występujące we wszechświecie - geometrię pięcio- i sześciokątną... Zobacz też jak łączy te geometrie model Gwiezdnej Matki http://www.swietageometria.info/podstawowe-pojecia?start=8 ).

Połączenie geometrii pięciokątnej "Danowej" i sześciokątnej "Nassimowej"


Mniej więcej tak bym to widział.... ;)

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2011, 17:31:35 wysłana przez Leszek »

Offline thozo

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 11
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2010, 18:21:28 »
Leszek super temat. Właśnie to mnie zawsze zastanawiało, kiedy porównywałem podejście Wintera i Harameina, widząc, że w sumie wychodzą od tego samego - figur platońskich.

Jednak głowiłem się, czemu w teorii Harameina nie ma praktycznie dwunastościanu foremnego - jedynie o nim wspomina. Dziś tu na stronie dotarłem do informacji, że poprzez stellację dwunastościanu otrzymujemy dwudziestościan i potem znowu dwunaostościan i tak w kółko otrzymując perfekcyjny fraktal 3D.

Chodzi mi o Gwiezdną Matkę:
http://www.swietageometria.info/podstawowe-pojecia?start=8

Wtedy zrozumiałem nieco lepiej co mówi Winter.

Wychodzi na to, że sześcio-ośmiościan jest kluczem do połączenia obu teorii.

Moim zdaniem, a właściwie to zdaniem mojej intuicji Winter ma podejście bardziej "żeńskie", biologiczne, energia Bogini. Natomiast Haramein bardziej "męskie" techniczne, energia Boga. Zdaję sobie sprawę z umowności takiego podziału, bo przecież Haramein dokładając komplementarny "żeński" tetraedron do tego męskiego skierowanego wierzchołkiem do góry - tworząc w ten sposób Star Tetraedron - twierdzi, że to dołączenie żeńskiej energii. Jednak...

Stąd nie do końca zgadzam się z tym cytatem z linku o Gwiezdnej Matce:

"Każda z tych dwóch geometrii pełni określoną  funkcję,, o ile geometria sześciokątna odpowiada za stabilizację, równowagę i składowanie energii, o tyle geometria pięciokątna związana jest z rozprowadzaniem energii (jej dystrybucją czy transmisją), które opierając się na złotym podziale - jest rozprowadzaniem doskonale harmonijnym, o czym wielokrotnie będzie mówił w swoich wykładach Dan Winter."

Dlaczego? Haramein ze swoją sześciokątną geometrią mówi w zasadzie o tym jak osobliwość promieniuje NA ZEWNĄTRZ, natomiast Winter ze swoją pięciokątną geometrią mówi o składowaniu energii, o implozji DO WEWNĄTRZ.


Pozdrawiam« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2010, 18:24:52 wysłana przez thozo »

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1792
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2010, 21:41:27 »
@Thozo,
dzięki, że podjąłeś temat. Wreszcie zmobilizowałem się do poprawienia tego tekstu, bo czekał już kilka miesięcy...  :-[
Przerobiłem jakieś 50 % (głównie część "winterowską") i teraz muszę już lecieć. Zobacz czy zmienia to coś w twoim podejściu. Ja postaram się odezwać jutro, a już na pewno w weekend, bo tydzień mam jak zwykle dość mocno zajęty...

Pozdrawiam!  :)

« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2010, 21:49:08 wysłana przez Leszek »

Offline thozo

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 11
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2010, 23:40:49 »
Oczywiście Haramein, w moim ulubionym wywiadzie po CASYS 2009 twierdzi, że zrozumiał to "duchowo" i myślę, że naprawdę to tak rozumie, jednak Winter lepiej tłumaczy implozję faktami naukowymi. Z drugiej strony Nassim musi uważać co mówi, być może, że prezentuje jedynie to co może być zaakceptowane i udowodnione w środowisku naukowym... Takim działaniem osiągnął sukces.

Kurcze jak ja obu ich lubię! Obaj przywrócili mi wiarę w niezależną, spójną wiedzę/naukę. Sam nigdy bym nie dał rady połączyć tak faktów, nawet je znając.

Pozdrawiam

Offline ela

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 2
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2010, 00:11:34 »
Kurczę! a jak ja Was kocham! Przywracacie mi w wiarę w siebie, w swoją intuicję. Kocham Nassima i Dana, czuję co mówią, a dzięki Waszym rozpiskom, animacjom mój kubusiowy rozumek zaczyna bardzo z grubsza ogarniać.
Promyczki dla Was, tęczowe, fraktalne jak najbardziej
no i :pocieszacz:
Ela

Offline Lucyfer

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 618
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2010, 10:53:33 »
Cymatyka matrycy wektorowej - "Kwiat życia"

http://img844.imageshack.us/img844/783/hexa.png
Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
http://img824.imageshack.us/img824/8483/torus.png
Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
http://img844.imageshack.us/img844/9372/miod.png
Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
http://img844.imageshack.us/img844/558/gul.png
Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=GCUg4Kx_CjY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=GCUg4Kx_CjY</a>http://img841.imageshack.us/img841/9633/vectord.jpg
Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
Do wygenerowania kształtu użyto częstotliwości 14Hz oraz mikstury z płynu i destylowanej wody


Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2010, 22:12:41 »
Zbieżność kształtu, prosty pierwiastek w wersji  heksagonalnej i przełom w informatyce  'co'Grafen to zwykły węgiel roztarty do warstwy jednego atomu. Może on zrewolucjonizować elektronikę, zastępując krzem

Więcej... http://wyborcza.pl/10,82983,8468374,Ulanowski_o_Noblu_z_fizyki__Grafen_otrzymano_dzieki.html#ixzz12Gth4gfS

Dwaj uczeni rosyjskiego pochodzenia – Konstantin Nowosiołow i Andriej Gejm, zostali wybrani wczoraj tegorocznymi laureatami Nagrody Nobla z dziedziny fizyki. Obaj Panowie pracują na Uniwersytecie Manchester w Wielkiej Brytanii, gdzie dokonali przełomowego dla wielu dziedzin nauki odkrycia. Bez ich badań niemożliwe byłoby stworzenie pierwszych tranzystorów grafenowych, już teraz mogących pracować z częstotliwością 300 GHz. W przyszłości, po udoskonaleniu technologii produkcji, mają przełamać barierę jednego teraherca.

Ciekawostką jest, że dla Andrieja Gejma tegoroczne wyróżnienie nie jest pierwszym, w którego nazwie występuje nazwisko odkrywcy dynamitu. W 2000 roku zdobył on nagrodę Ig Nobla (Antynobla) za wcale poważne badania w dziedzinie lewitacji diamagnetycznej, w wyniku których w powietrzu zaczęła unosić się żaba. Jakkolwiek świetnie musi to brzmieć, nasze szczęście, że Gejm poświęcił się jednak nieco innej dziedzinie nauki.

Za kilkanaście lat nie będziemy więc może lewitować, w zamian dostaniemy jednak niewyobrażalnie szybkie procesory ;-) Dzięki Wam, Panowie Nobliści!
Źródło: pclab.pl

i jeszcze to całkiem niezłe możliwości daję taka budowa korzysta z niej też większość polimerów
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,347.msg2214.html#msg2214
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2010, 22:45:31 wysłana przez Michał-Anioł »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1792
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2010, 09:41:19 »
Zamieszczam artykuł Dana Wintera (częściowo przetłumaczony) będący będący w zamierzeniu zaproszeniem do dialogu z Nassimem Harameinem. Fragmenty streszczające zasadnicze idee Dana napisane są czcionką normalnej wielkości. Resztę pomniejszyłem. Fragmenty przetłumaczone na język polski zaznaczone są na niebiesko.


Caught in THE MATRIX:
The Tetrahedron is NOT Fractal:
PICK YOUR UNIVERSE...If the Universe is Fractal- Why It Must Be Dodeca..
Invitation to Dialog with Nassim Haramein

Złapani w matrixie (matrycy)
Czworościan NIE JEST fraktalem (fraktalny)
Wybierz sobie wszechświat - jeśli jest on fraktalny, to dlaczego musi być dwunastościanem?
Zaproszenie do dialogu z Nassimem HarameinemNassim's theresonanceproject.org Films- all conclude the universal vacuum is A FRACTAL- BUT Say That Vacuum IS TETRAHEDRAL.. The implosion group model- with Dan Winter- explains in detail WHY the TETRA / CUBE - "The Matrix" is in fact opposite to fractal...
This article explains the wave mechanics which prove: The Tetrahedron (Tetra - Octa - Cube) is NOT a Fractal Field.
Wszystkie filmy Nassima twierdzą, że próżnia wszechświata jest FRAKTALEM, ale twierdzą, że próżnia ta jest czworościenna (tetrahedral). Model grupy 'Implosion" - z Danem WInterem - wyjaśnia w tym miejscu szczegółowo DLACZEGO matryca TETRA/ CUBE jest w istocie przeciwieństwem fraktalności...
Artykuł  ten wyjaśnia mechanikę falową, która udowadnia, że Czworościan foremny (i grupa czworościan - ośmiościan - sześcian = tetra - octa - cube ) NIE JEST Polem Fraktalnym


First- we would like to say - we particularly LIKE Nasseim Haramein, and his - theresonanceproject.org - It is worth noting how many people he has succeeded in getting interested in the wave nature of consciousness. He grew up with passion to understand waves from the inside out. His current work to develop field symmetries for gravitational research - is likely highly significant. We wonder however if he has actually taken the Golden Ratio path in account as the optimal way of creating optimal centripedal corriolis forces. Perhaps understanding WHY the tetrahedron is NOT fractal- from an wave field perspective- will help.
Na samym początku chcemy podkreślić, że bardzo lubimy Nassima i jego theresonanceproject.org. Warto odnotować, że jest on kontynuatorem wielu pokoleń badaczy falowej natury świadomości. Nassim od dziecka posiadał nieodpartą potrzebę zrozumienia  fal od podszewki. Jego bieżąca praca rozwijająca symetrie pola w badaniach nad grawitacją jest tego bardzo znaczącą kontynuacją. Można mieć tylko wątpliwości czy rzeczywiście wziął on pod uwagę Złoty Podział przy swoich rozważaniach nad optymalnym rozkładem dośrodkowych sił coriolisa. Zrozumienie faktu DLACZEGO czworościan foremny NIE jest fraktalny - z perspektywy pola falowego - mogłoby zapewne pomóc w jego rozważaniach.

Valerie is reminding me of Nassim's story of his grandfather - who got so much energy - lived to such a great age- by constantly bringing pilgrams to Mecca and absorbing the energy of the Dome of the Rock. We suggest that Gold dome - like where meditators float best, and the White House- is a PHASE CONJUGATE electric fractal. Valerie really appreciates Nassim's skill and stories - of healing peoples broken bones with his charge field - just by touching with his hands-.. and more. So - he clearly has some potent genetic inheritance.

Nassim does a good job of visualizing the geometry inside the nested tetrahedron - but he really confuses himself and his viewers- in his DVD series - by suggesting for his main point- that the wave nest inside a tetrahedral array is FRACTAL. This is a confusion - worth sorting out because it relates to so many 'fields' (both energy fields and conscious fields).
So - if we are to prove that a TETRAHEDRAL array of waves is NOT a good example of fractal - then we must deal with at least some of the definitions of fractality. This is very relevant so the core of our work - suggests FRACTALITY is the clear wave symmetry solution to most ALL of the problems of science AND culture. (film and detailed links: goldenmean.info/fractalworld ).
Nassim robi dobrą robotę wizualizując geometrię wewnątrz zagnieżdżonego czworościanu, ale w swej serii DVD wprowadza w błąd siebie i swoich widzów sugerując, że gniazdo falowe wewnątrz czworościanowej matrycy jest FRAKTALNE. Jest to pomyłka warta uporządkowania, ponieważ odnosi się do wielu "pól" (pól energii i pól świadomości)
Tak więc jeśli mamy udowodnić, że czworościanowa matryca falowa NIE JEST dobrym przykładem fraktala, to musimy zająć przynajmniej niektórymi definicjami fraktalności. Jest to bardzo istotne, ponieważ sam rdzeń naszej pracy sugeruje, że FRAKTALNOŚĆ czystą symetrią falową będącą rozwiązaniem problemów naukowych i kulturowych (film i szczegółowe linki na:  http://goldenmean.info/fractalworld )


I vividly remember quizzing Dr. Constantine Korotkov about how he measured FRACTALITY in clinical medical aura diagnosis (GDV / kilian) - which was one of his primary variables to measure human PEAK PERCEPTION. Essentially - checking for self-similarity in the SHAPE of the BOUNDARY CONDITION of the human aura print - was like checking for which part of the sea-coast of a country could support the most beaches- according to how fractal or maximally folded was the edge or boundary. You can see how the amount of information in a membrane or boundary - would increase with the amount of total surface or boundary AREA. In this way- for example - Dr Bruce Lipton - correctly teaches that not only is the membrane the BRAIN of the cell, but if the membrane is FRACTAL (more folded surface) - then it has more memory and more brain. The brain itself is often described as an excellent example of maximization of folded surface. So.. it is easy to see how your aura becomes more INFORMED the more its surface is folded.

The principle here is that as the folding on a boundary (in 2D) or a membrane (in 3D) is increased- towards a perfect limit of fractality- its SELF-SIMILARITY also increases. This means - that essentially the perfect fractal boundary in 2D is always going to look like a fern. We need to stress here - that the REASON that fractality AND self-similarity were useful variables to measure in each of the examples - was because this was an indicator or measure of successful COMPRESSION.

Take another example - consider Dr.Ary Goldberger's - famous measure of the FRACTALITY of the fibres which electrify the heart - and the FRACTALITY of the branching structure of the ALVEOLI of the lungs- where you catch the fire of breath. His mathematics to quantify self-similarity are a useful study. He was on an excellent intuitive track here - because he was getting close to the physics - for HOW the heart and lung manage to extract the wattage of power they do - from the gravity field. If you interview any of the friends we know well - who after studying with Jasmuheen - live very well for years with NO FOOD- you come to know a little about HOW they extract wattage- power from gravity. They do not get their kilowatts from metal buildings in electrosmog cities- no their course is clear- you get voltage ('chi') from gravity by quiet time - embedded in NATURE. What Dr. Goldberger does not understand is WHY a FRACTAL FIELD around the heart - is required for the heart to gather its power. The answer - of course - is BIOLOGIC ARCHITECTURE- ( goldenmean.info/architecture )

It is precisely to make this clear - that we need to explain WHY the TETRA/ CUBE / OCTA is NOT an example of a fractal field.
In all of the above examples of NATURE using fractality - create LIFE in general - do you see TETRA or CUBE as the primary geometry? No never.
Why?
In fact when your doctor is checking your tissue cells for cancer - the SPHERE -hex/cube shape is exactly how he knows which cells are MOST likely to be cancerous! ( analysis: goldenmean.info/cancer ) - Healthy cells are most often an egg shape optimized by golden ratio - almost never spherical - this is because to be SOCIABLE cells / instead of cancerous Asocial cells - they must be charge projective and receptive- like an egg - not a sphere.

(Though as Valerie reminds me - blood cells in some cases are exceptions to this rule. Healthy red blood cells are spherical - but their ability to stand healthily on their own DOES depend on electric fractality - in the same way the gold atom - and the hydrogen atom - becomes stable by itself in a fractal electric field.)

Why is the sphere like the cube / hex energetically? This is because when all radii are the same - the internal interference of the wave fields- produces the same geometry as the hexagram- where the radius = the edges. This is not the case in the pine cone or egg shape- which is precisely why eggs are almost never spheres- for very good electrical reasons. They need to breathe the charge called LIFE- by imploding centripedally - something a sphere rarely does.
But we really need to get the essence of our evidenceWHY the tetra is NOT a fractal.

We know there could be many definitions of FRACTALITY. They could include- self-similarity, ability to zoom in forever visually- etc. Mathematics has very evolved language here. We would like to make the case here however- that THE HIGHEST AND MOST SIGNIFICANT AND DEFINITIVE DEFINITION OF FRACTAL - is ABILITY TO COMPRESS PERFECTLY.
Mathematics is clear - the ONLY form of infinite compression IS fractal. Electric field theory has been painfully slow to follow suit to recognize what a FRACTAL ELECTRIC FIELD would look like. We argued that the stellated dodeca- icosa- is the perfect 3D fractal electric field - at goldenmean.info/gravitycode , goldenmean.info/gravitycause . We suggest the pure principle is that when you extend the edges of the dodecahedron straight out - infinitely nesting dodeca/ icosa/dodeca - every single node point in the inPHIknit nest has a X,Y&Z coordinate values which are simple whole number multiples of Golden Ratio. This means that distance to center line - fits this animation:

TIMESTAR


We say this is why that stellated dodeca is the essential symmetry of DNA, Earth Grid, Zodiac, Universe (as announced by Nature Magazine), City of Revelation, Ezekiels Wheels, Merkaba, Star Mother, etc. etc. For physics this then is the symmetry of the Poincare's S3 gravity, and Palladium - key to cold fusion. We might mention that in order for Nature Magazine's cover announcement that the UNIVERSE is DODECA - AND for New Scientists magazine cover announcement that the UNIVERSE is FRACTAL - BOTH to be correct.. then - the TETRA is NOT the best geometry of fractality.

Again - here we must see deeply WHY the TETRA is NOT fractal. Our argument so far - is that the most important definition of fractality for field theory - and therefore all of physics - IS the ability to enable PERFECTED COMPRESSION.

It is simple: PERFECTING COMPRESSION is the most important REASON FRACTALITY is interesting / useful.
Obviously - perfecting compression is the real story behind - computing, roses, consciousness, DNA.. not to mention Einsteins insistence that perfect infinite (non-destructive) compression was the electric field solution to the unified field. I often meditate on how different the world might be today - if Einstein had been told what a fractal is.

SO- feel free to argue this point - but I am staking my intellectual reputation on my hypothesis that PERFECT COMPRESSION is the final definition of what is FRACTAL versus what is not. I say this because I strongly believe the universe is one single compressible unified field of waves of charge, and the geometry which allows those waves to compress perfectly and implosively - which is clearly - FRACTALITY - is the key to making ALL the centripedal forces we call GRAVITY, CONSCIOUSNESS, SELF-ORGANIZATION and LIFE ITSELF!

Dlaczego czworościan NIE jest fraktalny.

Wiemy, ze może być wiele definicji FRAKTALNOŚCI. Mogą one mówić o samopodobieństwie, możliwości optycznego powiększania się w nieskończoność etc. Matematyka posiada w tym względzie bardzo rozwinięty język. Jednak chcielibyśmy powiedzieć tutaj, że NAJWYŻSZĄ, NAJBARDZIEJ ZNACZĄCĄ I ROZSTRZYGAJĄCĄ DEFINICJĄ FRAKTALA jest jego ZDOLNOŚĆ DO IDEALNEJ KOMPRESJI.
Matematyka jest jasna - JEDYNĄ formą nieskończonej kompresji jest fraktal. Teoria pola elektrycznego bardzo wolno szła tym tropem, aby rozpoznać jak wygląda FRAKTALNE POLE ELEKTRYCZNE. To, że stellacja ( http://www.swietageometria.info/podstawowe-pojecia?start=4 ) dwunasto - dzwudziestościanu jest idealnym trójwymiarowym polem elektrycznym dowiedliśmy na http://goldenmean.info/gravitycode i http://goldenmean.info/gravitycause . Sugerujemy, iż czysta zasada jest taka: gdy przedłużasz krawędzie dwunastościanu w linii prostej - zagnieżdżając tak w nieskończoność dodeca/icosa/dodeca.... (dwunastościan/dwudziestościan/dwunastościan - dokłady opis po polsku: http://www.swietageometria.info/podstawowe-pojecia?start=8 - L.) to każdy pojedynczy węzeł (punkt przecięcia tych linii - L) w tym nieskończonym zagnieżdżaniu posiada współrzędne na osi X,Y,Z, które są prostą liczbą całkowitą pomnożoną przez Złotą Proporcję i pasuje to do tych animacji.To dlatego twierdzimy, że stellacja dwunastościanu jest zasadniczą symetrią DNA, Siatki Ziemi, Zodiaku, Wszechświata (tu włączył się magazyn Nature - http://www.swietageometria.info/ksztalty-wszechswiata?start=2 ) City of Revelation/New Jerusalem (John Michell - http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:New_Jerusalem_%28Michell%29_Sacred_Geometry.svg ) Kół Ezechiela ( http://www.wordplanet.org/pl/26/1.htm ), Merkaby, Gwiezdnej Matki etc. W fizyce jest to symetria grawitacji S3 Poincarego i palladu - klucza do zimnej fuzji. Możemy też napomknąć, że oba magazyny: "Nature", który ogłosił, że WSZECHŚWIAT JEST DWUNASTOŚCIANEM i "New Scientist", który ogłosił, że WSZECHŚWIAT jest FRATALNY - oba mają rację. Także z tego powodu CZWOROŚCIAN NIE JEST najlepszą geometrią fraktalności.

Musimy jednak uzasadnić głebiej dlaczego TETRA (czworościan) NIE jest fraktalny. Nasz argument jest taki: najważniejszą definicją fraktalności dla teorii pola (i przez to w całej fizyce) jest (jej) zdolność umożliwiająca IDEALNĄ KOMPRESJĘ.

To jest proste: doskonalenie kompresji jest najważniejszym POWODEM dla którego FRAKTALNOŚĆ jest interesująca/użyteczna.
Oczywiście doskonalenie kompresji leży u podstaw informatyki, róży, świadomości, DNA, nie wspominając już naleganiu Einsteina na to, że idealna nieskończona (nie-destrukcyjna) kompresja jest rozwiązaniem (z teorii pola elektrycznego) dla jednolitego pola. Często zastanawiam się nad tym jak inny byłby dzisiaj świat, gdyby ktoś powiedział Einsteinowi czym jest fraktal.

Tak więc (i nie krępuj się spierać tu ze mną) obstawiam całą swoją intelektualną reputację trzymając się hipotezy, że IDEALNA KOMPRESJA jest ostateczną definicją tego czym jest FRAKTAL. Twierdzę tak, ponieważ mocno wierzę, że wszechświat jest jednym kompresowalnym jednolitym polem fal ładunków i geometria, która pozwala tym falom kompresować się idealnie i implozyjnie (co wyraźnie opiera się na fraktalności) jest kluczem do powstawania WSZYSTKICH sił dośrodkowych, które nazywamy GRAWITACJĄ, ŚWIADOMOŚCIĄ, SAMO-ORGANIZACJĄ i SAMYM ŻYCIEM!As in the case of the Tetra FLOWER OF LIFE - meditation - where we saw many people develop astral hygiene parasites who kept visualizing only a tetra in their aura. Tens of millions have read our discussion and pictures of this - goldenmean.info/merkabbah . We explained that the implosion made by Golden Ratio and pent symmetry was the only way to sort parasites out of your aura. Valerie is here reminding me - correctly that both HEX (Tetra) and PENT - are required for the success of biology. What this is about - is getting clear - what their relative uses are. The HEX creates structure by ISOLATING WAVES OF CHARGE- and preventing dissipation. This is useful for storage - (as the hex honey comb) but NOT for distribution (that requires fractality). It would of course never be good to characterize the Hex as evil - or the pent. (The Catholic mistake). However- it is clear that those who live in cubic / hex structures definitely exclude embedding in the charge of Earth - for example.

Finding the Hebrew alphabet is clearly limited to the symmetry of the tetra / cube - is part of the inspiration for the term THE MATRIX - we discuss this at length - with the origin of the alphabet animations: goldenmean.info/dnaring , goldenmean.info/dragonscriptdna , goldenmean.info/ringlord and goldenmean.info/dnamanifesto

For the debate here - we must ask again the question - why in pure wave mechanical terms - is the TETRA - in fact NOT FRACTAL.

From our evidenced hypothesis - that perfecting compression is the best wave definition of fractality - then our question becomes - CAN THE TETRA permit waves to compress?

I say - no- the tetra in fact PREVENT electric field waves from compressing (non-destructively). Here is why:
The waves inside of tetra (cube) nest - look like this:

To podobnie jak w przypadku Kwiatu Życia i związanej z nim medytacji opartej na czworościanach, gdzie mogliśmy zobaczyć wielu ludzi rozwijających pasożyty astralnej higieny, podczas wizualizacji w swej aurze tylko i wyłącznie czworościanów. Dziesiątki milionów osób przeczytało naszą dyskusję na ten temat i obejrzało obrazki z tym związane na goldenmean.info/merkabbah.
Wyjaśniliśmy tam, że implozja tworzona przez Złoty Podział i symetrię opartą na pięciokącie foremnym to jedyny sposób, aby pozbyć się pasożytów ze swojej aury. Valerie (moja partnerka) słusznie przypomina mi w tym miejscu, że zarówno geometria heksagonalna (HEX) (Tetra) i pentagonalna (PENT) są niezbędne dla funkcjonowania biologii. Dlaczego? O co tu chodzi? Jakie jest ich względne zastosowanie?  Geometria heksagonalna tworzy struktury dzięki IZOLOWANIU FAL ŁADUNKU ELEKTRYCZNEGO i (w ten sposób) zapobiega ich rozpraszaniu. Jest to przydatne w przypadku przechowywania (zob., np. sześciokątne plastry miodu), ale już nie w przypadku dystrybucji, ponieważ wymaga ona  fraktalności. Oczywiście, nigdy nie powinno się opisywać geometrii HEX jako czegoś złego na podobieństwo katolickiego błędu związanego z pentagramem. Niemniej, jest oczywistym fakt, że ci, którzy mieszkają w sześciennych strukturach definitywnie wykluczają siebie z osadzania się w  energii m.in. Ziemi.

Odkrycie, że  alfabet hebrajski jest wyraźnie wyznaczony i ograniczony symetrią czworościanu / sześcianu - jest częściową inspiracją dla powstania terminu THE MATRIX. O tym i o pochodzeniu alfabetów rozprawiamy obszernie na stronach http://goldenmean.info/dnaring, http://goldenmean.info/dragonscriptdna, http://goldenmean.info/ringlord i http://goldenmean.info/dnamanifesto
ilustrując rozważania animacjami.

Na potrzeby niniejszej dyskusji, musimy zadać ponownie pytanie: dlaczego w kategoriach czystej mechaniki falowej - czworościan (TETRA) – NIE JEST w rzeczywistości fraktalny.

W oparciu o naszą, potwierdzoną (evidenced) hipotezę - że doskonaląca się kompresja jest najlepszą falową definicją fraktalności – możemy postawić pytanie: czy geometria oparta na czworościanie pozwala falom kompresować się?

Ja twierdzę, że nie. Geometria oparta na czworościanie w rzeczywistości powstrzymuje fale pola elektrycznego przed niedestrukcyjną kompresją. Oto dlaczego:
Fale wewnątrz gniazda czworościanu (sześcianu) - wyglądają tak:


 

(hex animations- thanks to frank@heartcoherence.com, who also generated the Fractal Synth Software to prove octaves create destructive interference, linked below)
(animacje autorstwa frank@heartcoherence.com , który stworzył także Fractal Synth Software, aby udowodnić, że oktawy tworzą destrukcyjną interferencję)

--

Inside the tetra- nest- the ratio of all the waves which approach each other to (recursively) interfere is 2, and square root of 2. Nowhere in the stellated tetra / cube / octa do we find Golden Ratio. Again this is not bad - it just clearly defines what this structure is good for.

We have shown (with a lot of help from frank@heartcoherence.com ) - that wave approaching each other in multiples of 2 and square root 2- create MAXIMUM POSSIBLE DESTRUCTIVE WAVE INTERFERENCE!

So prove this to yourself - download frank's software Harmonic Explorer & Fractal Synth - link and reprints below ( also at : goldenmean.info/matrix - software source: heartcoherence.com )

Wewnątrz „gniazda TETRA” - stosunek wszystkich fal, które zbliżają się do siebie w celu (rekursywnej) interferencji wynosi 2 i pierwiastek kwadratowy z 2. W stellacji czworościan/sześcian/ośmiościan (tetra/cube/octa) nigdzie nie znajdziemy Złotej Proporcji. I zaznaczam raz jeszcze, że to nie jest coś złego. Po prostu, definiuje to w sposób przejrzysty do czego ta struktura się nadaje.

Pokazaliśmy (z dużą pomocą frank@heartcoherence.com ),  że fale zbliżające się do siebie w wielokrotności liczby 2 i pierwiastka kwadratowego z dwóch - tworzą NAJBARDZIEJ DESTRUKCYJNĄ INTERFERENCJĄ FALOWĄ jaka jest w ogóle możliwa!

Możesz udowodnić to sam(a) sobie. Pobierz stworzone przez Franka oprogramowanie Harmonic Explorer & Fractal Synth - link i reprodukcja poniżej (także na: goldenmean.info/matrix - źródła oprogramowania: heartcoherence.com)
KONIEC POLSKIEGO TŁUMACZENIA


http://www.goldenmean.info/matrix/fsscan2.jpg
Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii


This chart is the actual summation of constructive versus destructive wave interference of all possible wave ratios. Where the total output power is below the line, total net interference is DESTRUCTIVE. Notice in this chart the most DESTRUCTIVE wave interference is ratio TWO (octave) and square root of two. Notice the maximum CONSTRUCTIVE net interference of all waves is PHI (Golden Ratio) and its multiples (found nowhere in a tetra / cube symmetry).

In this way, it can be proven that the wave inteference - inside the tetra(octa/cube) symmetry creates maximum DESTRUCTIVE wave interference.

If we consider waves of charge interfering then in a tetra array - what is the result?

Simply put- since wave interference PREVENTS inertia from being distributed (recursive heterodyning or wave interference is prevented because it is destructive). This means that the tetra/ cube / octa structive in a capacitor like the great pyramid for example - will sharpen razor blades and preserve meat. This symmetry then will serve the function of PREVENTING wave patterns from changing. This (hex/cube/tetra) symmetry is good then for the hex preservation of HONEY COMBS.

HOWEVER- from the point of view of allowing an electric field to invite compression- the tetra is definitely NOT optimal. This is because the wave system must constructively move its inertia from long waves to short waves, in order for compression to be non-destructive (non-destructive compression being Einsteins solution to unified field - connecting gravity to electromagnetism). Only the recursively CONSTRUCTIVE waves interference specifically created by GOLDEN RATIO (allows adding AND mulitplying/ arithmetic and geometric progession) - can this problem of perfected wave interference be solved. Perfecting wave interference to be all CONSTRUCTIVE- is definitely the same as solving the problem of perfect compression.

Another way to visualize why the tetra cube structive in fact PREVENTS compression (as Bucky Fuller was famous for comparing with his icosa- geodesics) - is to see that when you make a little cube inside bigger cubes- or little tetras inside bigger ones, you can keep doing that forever and you will NEVER draw a line thru then 3D center! This helped Bucky suggest how a cubic lattice is always inherently unstable compared to a an icosa / dodeca (Golden Ratio based) lattice.

SO - the dodeca Golden Ratio based symmetry group (with its six symmetry arrows) is th basis of all living proteins like DNA, Earth grid, the Universe, and Palladium-key to cold fusion, and Poincare's S3 gravity symmetry. When taken together with the 7 arrows thru the tetra cube - TOGETHER the 13 symmetry arrows- make the 26 string theory array, and the 26 holes in the Rhombi Icosa ZOME connector.

Dodeca will invite implosion / compression - because it's stellation are ALL Golden Ratio. This is a perfect 3D fractal. The tetra array - will always PREVENT implosive compression - because it root 2 internal wave interference will always be DESTRUCTIVE - and prevent waves from imploding. When the internal waveform of interference stabilizes inside the tetra/ cube - the inertia CANNOT escape - it is preserved / isolated - but DEFINITELY does not turn compression in to implosion in to acceleration like the Golden Ratio - Dodeca = DNA effect.

SO- we strongly suggest (Dear Nassim) that - the tetra is NOT an example of fractality- in the most important of definitions of the term: namely the symmetry of perfect compression.

You can see - how this difference in symmetry groups for biologic structures could become the subject of war. This who choose the tetra cube- (Jewish star etc. Islam: Meteorite Worship-the black stone- in the shape of a square box, called the Kaba, which means the cube. ) are in effect choosing a wave symmetry which invites the segregation of inertia. This is ok for the part of your house where you WANT secrets. (Says something about the Jewish religion assuming the spiritual depths are SECRETS only Rabbi's should learn, something less true today?) Where you choose to have no secrets (as you must in order for the electric field of your DNA to compress / accelerate and survive death)= there you must not be CAUGHT IN THE MATRIX- and choose instead the Golden Ratio based PENT and DODECA symmetry. A good example is the PENT magnetic map of Rennes Le Chateau - properly called a NECROPOLE- specifically for its ability to thereby enable successful dying.

Enlil/ Yalweh / Amun's symbol is 2 triangle / tetra/cube. Enki / Atun / Ea / Enki - Hermes symbol is the Golden Ratio based CADDUCEUS- which is the path of perfected PHASE CONJUGATION into the implosive life giving pent- dodeca.


http://www.goldenmean.info/caughtinthematrix/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2011, 09:40:59 wysłana przez Leszek »

Offline thozo

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 11
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 15, 2010, 11:11:43 »
Leszek WOW! Przekonuje mnie ten tekst.

Podtrzymuję moje "Jednak..." z kilku postów wyżej co do teorii Nassima i teraz już nieco lepiej rozumiem dlaczego.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2010, 11:14:07 wysłana przez thozo »

Offline warcabowicz

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 16
  • Zobacz profil
Odp: Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 15, 2010, 13:54:41 »
Thozo, ja bym tu jeszcze był ostrożny z hurraoptymizmem. Proponuję zapoznać się z polemiką na stronie
http://azureworld.blogspot.com/  - posty z 2010. Autor jest fizykiem i obala dość prostym językiem krok po kroku wszelkie prace Nassima.

Faktycznie dopókie nie będzie dowodów eksperymentalnych na to że nauka Nassima działa (dot. choćby jego zmodyfikowanych równań Einsteina, albo protonu Schwarzshilda), to nikt tego nie kupi na szerszą skalę.

Offline thozo

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 11
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 15, 2010, 14:05:08 »
Thozo, ja bym tu jeszcze był ostrożny z hurraoptymizmem. Proponuję zapoznać się z polemiką na stronie
http://azureworld.blogspot.com/  - posty z 2010. Autor jest fizykiem i obala dość prostym językiem krok po kroku wszelkie prace Nassima.

Faktycznie dopókie nie będzie dowodów eksperymentalnych na to że nauka Nassima działa (dot. choćby jego zmodyfikowanych równań Einsteina, albo protonu Schwarzshilda), to nikt tego nie kupi na szerszą skalę.

Szkoda, że nie zrozumiałeś, że chodziło mi o to, że wygląda na to, że Winter ma więcej racji niż Haramein...

Jeśli chcesz odpowiedź Haremeina na wypociny Boba (link podałeś) to proszę bardzo:

http://theresonanceproject.org/bob.html

Pozdrawiam

Offline warcabowicz

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 16
  • Zobacz profil
Odp: Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 15, 2010, 14:29:40 »
Fakt - nie wyczaiłem Twej ironii :) Winter to dla mnie jeszcze zagadka, myślę że za jakiś czas będę próbował zapoznać się z jego pracami - na razie na tapecie jest NH.

Wiem że Nassim odpisał Bobowi, nawet wczoraj poświęciłem ze 2h by przejrzeć blog i jednego i drugiego i muszę przyznać że szkoda że Nassim nie odpisuje tak szybko jak Bob, a w zasadzie wogóle nic nie odpisuje od paru miesięcy :)
W tym tygodniu jeszcze głębiej prześledzę te spory bo to pouczająca łamigłówka.

Offline thozo

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 11
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 15, 2010, 14:36:18 »
Przyznam się szczerze, że też nie przeczytałem wszystkiego, jednak onegdaj przeczytałem dużo i w tym wypadku Bob może się schować ze swoim blogiem. To tylko moja dość pobieżna opinia.

Pozdrawiam

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 16, 2010, 14:59:40 »
Zastanawia mnie wasze podejście do w/w tematu że jakiś fizyk obala teorie Nasima czy Wintera ma być dowodem że  co, macie lepszą teorie chętnie posłucham, sam nie zgadzam się z niektórymi aspektami ich prezentacji ale wynika to podejrzewam ze zbyt skrótowej ich formy,
To że nauka głównego nurtu próbuje dyskredytować ich teorie to rzecz naturalna dla systemu nauki jaki obowiązuje obecnie ale i w przeszłości, na dziś nikt nic mądrzejszego w tej materii nie powiedział, ale chętnie bym posłuchał jakiś konkretnych waszych przemyśleń na ten temat a nie powoływania się na bliżej nie określone pseudo autorytety.
Zastanawia mnie też czy wiecie o co to całe zamieszanie z Protonem Schwarzschilda czy promieniem  Schwarzschilda?
Cytuj
Platon o powstaniu świata: Twierdził, że na początku istniały 3 czynniki: 1. nieukształtowana materia, którą można porównać do materiału; 2. świat idei, który służył jako doskonały wzorzec; 3. bóg Demiurg tzn. budowniczy, budował z danego materiału mając wzorzec, nie był stwórcą był budowniczym. Platon początkowo odmówił rzeczom jakąkolwiek wartość /świat materialny nie ma wartości/, potem jednak musiał przyznać, że w wytworze jakim jest świat materialny musi znaleźć się chociaż cień doskonałości wzorca.
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,9.0.htmlWierzy, że za pomocą fizyki można opisać wszystko: życie na Ziemi, świadomość, nawet religię. Nassim Haramein, uczony-samouk co jakiś czas bulwersuje świat nauki nowymi rewelacjami.

Nassim Haramein: Marzeniem każdego fizyka jest opracowanie teorii, która wyjaśniałaby procesy zachodzące zarówno w skali makro (we wszechświecie), jak i w skali mikro (w atomach).

La Vanguardia: Zachowanie cząstek w skali mikro wyjaśnia fizyka kwantowa, zaś dla procesów w skali makro mamy teorię względności.

Tak, ale one ze sobą nie współgrają. Fizyka kwantowa sugeruje istnienie nieskończonych przestrzeni, a teoria Einsteina mówi o zakrzywionej czasoprzestrzeni. Moja teoria holofraktograficzna pasuje zarówno do obiektów wielkich, jak i bardzo małych. Wszystko łączy się ze wszystkim, o czym powinni pamiętać zwłaszcza politycy. Nawet wiara w Boga rządzi się prawami fizyki, których jeszcze nie zgłębiliśmy.

Proszę mi wyjaśnić istotę pańskiej teorii tak, by zrozumiał nawet pański pięcioletni synek.

Niech pani sobie wyobrazi, że w jądrze atomu (w protonie) jest czarna minidziura (co zapowiadały już równania pola grawitacyjnego Einsteina) i że to właśnie ona generuje siłę przyciągania, która utrzymuje atom w całości.

Może pan opisać tę czarną dziurę?

Według teorii konwencjonalnej jest to masa o tak wielkiej energii, o tak wielkiej sile przyciągania, że światło nie może się z niej wydostać. Natomiast według mojej teorii, na potrzeby której zmodyfikowałem równania Einsteina, jedna część tej dziury się kurczy, a druga promieniuje. Jest to więc czarna dziura we wnętrzu białej dziury.

Czy oficjalna fizyka to akceptuje?

Akceptuje istnienie obydwu dziur, ale nie twierdzenie, że jedna z nich znajduje się wewnątrz drugiej. Według mojej teorii, kiedy patrzymy na jakąś gwiazdę, widzimy tę część, która promieniuje światłem – czyli białą część czarnej dziury.

Ale przecież gwiazda to nie dziura.

Zgodnie z fizyką konwencjonalną – nie, ale według mojej teorii w centrum każdego obiektu musi się znajdować coś, co wytwarza siłę przyciągania i dzięki temu utrzymuje ten obiekt w całości, czyli zapewnia to, co nazywamy grawitacją. Jednak fizyka kwantowa mówi, że ta siła nie działa w cząstkach elementarnych.

Rozumiem, w takim razie czarna dziura znajduję się także w środku Słońca, w środku Ziemi...

Właśnie, podobnie jak w jądrze atomu. Wszechświat składa się z różnej wielkości czarnych dziur. My wszyscy żyjemy w jednej ogromnej czarnej dziurze, którą nazywamy wszechświatem.

Umiałby mi pan wytłumaczyć, skąd się bierze materia?

To jedno z najpoważniejszych pytań: fizyka nie zidentyfikowała dotąd źródła masy, to znaczy, że źródło tego, co rozumiemy pod pojęciem rzeczywistości, wciąż jest nieznane.

Tymczasem próżnia została zbadana.

Owszem. 99,99999 procent wszechświata to próżnia, a cała materia składa się w 99,99999 procentach z próżni. Jednak kiedy przyglądamy się próżni na poziomie kwantowym, widzimy, że jest tam wyjątkowo gęsta energia. W moich równaniach to próżnia jest źródłem materii.

Czy na tym właśnie polega wielki wybuch?

Teoria wielkiego wybuchu nie wyjaśnia dynamiki tego zjawiska, nie daje odpowiedzi na pytanie, jak to się dzieje, że takie zjawisko w ogóle zachodzi. W moim modelu materia powstaje z próżni i wraca do próżni, jest to nieustający proces tworzenia. Materia powstaje w czarnych dziurach w centrum galaktyk, a nawet we wnętrzu Ziemi.

Czyli nasza planeta ciągle rośnie?

Tak głoszą niektóre teorie, dużo bardziej precyzyjne niż teoria ruchu płyt tektonicznych. Gdybyśmy zredukowali Ziemię do 65 procent jej obecnych wymiarów, wszystkie kontynenty idealnie by do siebie pasowały. Reasumując, powiedziałbym, że próżnia jest pełna energii i że dzieli się na elementy rozmaitej wielkości, w zależności od różnych wzorców interferencji fal. Ten podział uwzględnia wszystko, począwszy od obiektów nieskończenie małych, aż po te nieskończenie duże.

Na jakie elementy dzieli się próżnia?

Rozmaite: wszechświat, kwazar, galaktyka, planeta, atom. To właśnie energię wypromieniowywaną przez czarne dziury postrzegamy jako pola magnetyczne czy elektromagnetyczne i mówimy: „Tam coś jest”. Na tej samej zasadzie dostrzegamy atom, tam gdzie jest jedynie próżnia z odrobiną promieniowania.

W każdym atomie jest zawarta informacja o wszystkich innych atomach we wszechświecie. Kiedy obliczyłem, ile energii jest w protonie (w jądrze atomu), w wyniku tych obliczeń otrzymałem dokładną masę wszechświata.

Czego to dowodzi?

Cała informacja o wszystkich protonach we wszechświecie jest obecna w każdym protonie poprzez wibracje próżni. Dzięki tej informacji różne obiekty i organizmy (zarówno organizmy biologiczne, jak i planety) mogą istnieć i funkcjonować. Jednak aż do dzisiaj nie umieliśmy wyjaśnić zjawisk biologicznych za pomocą fizyki. (…)

Świadomość to relacja między rozszerzaniem się czy też promieniowaniem, a kurczeniem się. Wysyłamy różne informacje do wszechświata, a one powracają do nas.

To już brzmi jak ezoteryka.

Mamy tu do czynienia z ciągłą wymianą informacji. Pani składa się z atomów, które nieustannie komunikują się z pozostałymi atomami we wszechświecie, dzięki temu pobiera pani informacje i przekazuje je dalej. W ten sposób, odwołując się do fizyki, do mechaniki, możemy wyjaśnić, jak to jest możliwe, że w świecie fizycznym istnieje świadomość.

Mówi pan o procesach poznawczych?

W moim najnowszym artykule „Proton Schwarzschilda” wyjaśniam, w jaki sposób proton poprzez swoją czarną minidziurę pobiera energię z próżni, aby z niej tworzyć swoją własną masę. Innymi słowy, źródłem materii atomowej jest próżnia.

To chyba za dużo powiedziane.

Poznanie geometrycznej struktury próżni pozwoliłoby nam pozyskiwać energię z próżni, zanim jeszcze zamieni się ona w materię. Mielibyśmy nieskończoną ilość energii, dzięki której moglibyśmy nawet tworzyć materię i odbywać międzygwiezdne podróże.

Już w wieku 9 lat Nassim Haramein zaczął obmyślać swoją holofraktograficzną teorię wszechświata. Przez całe życie badał podstawową geometrię hiperprzestrzeni, fizykę teoretyczną, kosmologię i mechanikę kwantową, ale nigdy nie uzyskał tytułu naukowego. Swoją teorię opracował wspólnie z Elizabeth Rauscher, fizykiem, laureatką wielu medali za wkład w badanie natury czarnych dziur. Mimo to jego teoria, obalająca większość założeń teorii kwantowej, jest bardzo kontrowersyjna, tylko niektórzy spośród fizyków teoretycznych przychylają się do jego twierdzeń. Jury, któremu przewodniczył profesor Daniel M. Dubois z uniwersytetu w Liege, w imieniu Stowarzyszenia CHAOS przyznało mu nagrodę Best Paper Award 2009.
Autor: Ima Sanchís Źródła: La Vanguardia
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2010, 17:07:55 wysłana przez Michał-Anioł »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline warcabowicz

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 16
  • Zobacz profil
Odp: Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 17, 2010, 15:16:52 »
Witam, po pierwsze chciałem zaznaczyć że nie opowiadam się za żadną ze spornych stron.
Zarówno w rozumowaniu jednego (NH) jak i jego przeciwnika (Boba) można znaleźć luki jak i logiczne, przekonujące koncepcje.

Na przykładzie Protonu Schw.:

1) Bob rozważa wszystko korzystając z uznanych od dekad równań np: podważa teorię czarnej dziury jako protonu gdyż wg obliczeń
wyparowałaby ona w oka mgnieniu - czyli tu zakłada jako pewnik że słuszna jest teoria że tak małe czarne dziury wyparowywują -
a na to dowodów nie mamy, są tylko obliczenia teoretyczne.

2) Bob zastanawia się dlaczego dwa protony nie połączą się w jeden skoro takie dwie mikro czarne dziury połączyłyby się w oka mgnieniu,
czyli tu uznaje za pewnik że mikro czarne dziury muszą się połączyć - na to dowodów też nie ma, są tylko teorie.

3) Bob zastanawia się dlaczego skoro bombardujemy protony innymi cząstkami np fotonami to nie absorbują ich jak uczyniłaby to czarna dziura
 tylko wypromieniowują nadwyżkę energii, czyli też zakłada że mikro czarna dziura będzie wszystko pochłaniać. Ponoć są teorie że może ona wypromieniowywać informację, ale o tym Bob nie wspomina.

Jak widać są tu tylko wątpliwości wynikające z tego że uznane dotąd teorie zaprzeczają temu by proton mógł być czarną dziurą.
Inna sprawa że te teorie nie są potwierdzone w praktyce dla tak małych dziur więc równie dobrze mozna jego rozumowanie odrzucić.

Tak samo można znaleźć luki w rozumowaniach Nassima:

1) Np. obliczona przez niego masa protonu ma się nijak do tego co mierzą aktualnie w laboratoriach - a konkretnie jest dziesiątki rzędów wielkości
za duża. Tłumaczenie Nassima - my dostrzegamy tylko część tej masy.
Czy ma rację - jeśli brać pod uwagę 'szkiełko i oko' Boba to Nassim nie ma racji, a jeśli podważymy obecne teorie to możemy założyć
że rzeczywiście dostrzegamy tylko część masy.

2) Nassim miał swego czasu w programie eksperyment z jajkiem - rozkręcał ugotowane i nieugotowane.
To nieugotowane wg niego szybko zwalniało w wyniku lepkości i tarcia wewnątrz. Tak wcale nie jest - rozkręcając nieugotowane kręcimy tylko
skorupką a wnętrze w wyniku bezwładności zostaje w miejscu - dlatego tak szybko zwalnia po puszczeniu jajka.
Gdybyśmy zakręcili jajkiem dostatecznie długo by rozkręcić też wnętrze to po puszczeniu kręciłoby się podobnie długo jak to ugotowane.

Podsumowując:

Ja obejrzałem jego wykłady i poczytałem to i owo na jego stronie bo interesuję się fizyką i astronomią od blisko 20 lat, ukończyłem też Politechnikę
więc podstawowe zrozumienie fizyki mam zaliczone. Co mi się najbardziej spodobało po oglądnięciu jego wykładów to że ciekawie próbuje
rozwiązać takie sprawy jak:
- brakująca masa wszechświata, czyli ciemna materia i energia która od zawsze mnie zastanawiała,
- chce wyeliminować oddziaływania silne i słabe i tłumaczyć wszystko grawitacją i promieniowaniem
- anomalie w skali astronomicznej - czy rzeczywiście galaktyki układają się tak jakby były w wierzchołkach czworościanów ? o tym pierwszo słyszę i nie znalazłem
nigdzie potwierdzenia.
Natomiast zupełnie mnie nie przekonał swoją częścio ufologiczną - tą działkę powinien zostawić dla Ericha Von Danikena, którego swoją drogą bardzo lubię :)

Pomysły Nassima podobają mi się jako niosące pewną nadzieję, na to że nauka będzie łatwiejsza, że pozbędziemy się np. megaskomplikowanej mechaniki kwantowej o której ktoś znany powiedział: 'Jeśli komuś wydaje się że rozumie fizyke kwantową to znaczy że jej nie rozumie'.

Zauważmy że to co on prezentuje to jeszcze nie jest żadna nauka a tylko pomysły które być może w przyszłości przerodzą się w jakąś
rewolucję. Ciekaw jestem jak w praktyce wypadną jego zmodyfikowane równania Einsteina, czy rzeczywiście wyjaśnią
jakoś tą brakującą masę chociaż w 96% ;) Dopóki nie będzie dowodów, to Nassim będzie w jednym worku z innymi 'wizjonerami'.

Jeszcze tylko doddam że oprócz jego pomysłów, śledzę od pewnego czasu inną teorie która ma duże szanse wyjaśnić różne ciekawe zdarzenia kosmiczne,
mam tu na myśli teorię elektrycznego wszechświata (też na forum tu widziałem odpowiedni wątek o tym).
Jeśli ona się przyjmie to bardzo namiesza w świecie nauki, ale na razie od dekad jest ignorowana.

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 17, 2010, 16:18:39 »
Polecam http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,472.0.html
               http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,505.0.html


Fizyka w brew temu co  myśli większość ludzi stoi w tej chwili przed erą zmiany paradygmatu i bazowanie na jej starych dogmatach wykazuje zarówno w skali makro jak i mikro jej blednę podejście wynikające z jednego punktu odniesienia, co jak wiemy już od czasów  prezentacji TW Einsteina nie jest wstanie opisać rzeczywistości.

a tu mały przykład
Obecnie standartem są następujące modele ewolucji Wszechświata:

Model stacjonarny
Modele Wszechświata rozszerzającego się
Model Wszechświata pulsującego

Wyłączając model wszechświata stacjonarnego, pozostałe modele opierają się na założeniu, że wszystko zaczęło się od Wielkiego Wybuchu.

Autorem hipotezy Wielkiego Wybuchu jest rosyjski meteorolog, matematyk i fizyk Aleksander Friedman. Natomiast termin Wielki Wybuch wymyślił przeciwnik tej hipotezy, brytyjski astrofizyk Fred Hoyle.

Z Teorią Wielkiego Wybuchu wiąże się szereg poważnych zastrzeżeń:

    *

      Istnieją trzy problemy kosmologicznych modeli Friedmana.
      Są to:

         1.

            Problem płaskości Wszechświata

         2.

            Problem horyzontu, a w nim problem daleko posuniętej jednorodności fluktuacji promieniowania reliktowego

         3.

            Problem warunków począkowych w kosmologicznych równaniach Friedmana

    *

      Wiek Wszechświata określony na podstawie tempa jego ekspansji jest mniejszy niż wiek najstarszych obiektów. Problem ten nazwano "Kryzysem wieku".

    *

      Koncepcja Fazy Inflacyjnej autorstwa A. Gutha i A. Linde, mająca spełniać rolę środka zaradczego na problemy teorii Wielkiego Wybuchu, nie znajduje potwierdzenia w dostępnych danych obserwacyjnych.

    *

      Naukowcy z NASA, używając obserwatorium promieniowania X /Chandra/, stwierdzili istnienie ciemnej materii w galaktykach i gromadach galaktyk. Ta tajemnicza substancja oddziaływująca z materią jak grawitacyjny klej, chroni galaktyki i gromady galaktyk przed rozproszeniem lub zapadnięciem się. Kosmologiczne modele Friedmana zakładają, że ekspansji Wszechświata przeciwdziała grawitacyjny wpływ całej materii.

      Jeżeli ten grawitacyjny klej, ciemna materia, chroni galaktyki i gromady galaktyk przed zapadnięciem się, lub rozproszeniem, to na tej samej zasadzie może chronić cały Wszechświat przed grawitacyjnym kolapsem - a przecież przekonanie o nieuchronności grawitacyjnego kolapsu materii Wszechświata było przyczyną narodzin hipotezy Wielkiego Wybuchu.

    *

      Nie istnieje spójna i przekonywująca hipoteza powstawania i ewolucji galaktyk
    *

      Nie ma również przekonywujących hipotez opisujących mechanizm skupiania się galaktyk w gromady
    *

      Teoria Wielkiego Wybuchu nie stara się odpowiedzieć na pytanie: Co stało się z czarną dziurą, którą musiał być Wszechświat przynajmniej w jego początkowym okresie?

Nie ma też jakiekolwiek koncepcji co do odpowiedzi na pytanie:

    Co wybuchło, dlaczego wybuchło, co się działo przedtem? Szukanie odpowiedzi na te pytania teoria Wielkiego Wybuchu pozostawia poetom i duchownym.
    Dlaczego? Bo hipoteza Wielkiego Wybuchu to ślepa uliczka.

Ponad 80 lat temu Albert Einstein na konferencji w Lejdzie powiedział:

    "Przestrzeń bez eteru jest nie do pomyślenia, ponieważ niemożliwe byłoby wówczas nie tylko rozchodzenie się światła, ale sama przestrzeń nie mogłaby istnieć"

Powiedział również:

    "Nie udały się wszystkie nasze próby stworzenia z eteru czegoś realnego. Ze wszystkich własności eteru nie pozostało nic poza własnością, dla której został wymyślony, tzn. poza możliwością przekazywania fal elektromagnetycznych. Wszystkie dążenia do odkrycia własności eteru prowadziły do trudności i do sprzeczności. Po tylu niepowodzeniach następuje chwila, kiedy należy zupełnie zapomnieć o eterze i starać się w ogóle o nim nie wspominać. Będziemy mówili: nasza przestrzeń ma fizyczną własność transmitowania fal - w ten sposób zapobiegamy stosowaniu pojęcia, którego zdecydowaliśmy się wyrzec".

Od tego czasu eter znika ze słownika fizyki. Przez ponad 80 lat tworzono modele budowy i ewolucji Wszechświata, nie uwzględniając ośrodka tworzącego przestrzeń.

Zapraszam do dyskusji nad nową hipotezą ewolucji Wszechświata według której:

    *

      Nie było Wielkiego Wybuchu
    *

      Medium tworzącym przestrzeń we Wszechświecie jest ciemna materia.
    *

      Uwzględnienie istnienia ciemnej materii jakościowo zmienia nasze wyobrażenie o Wszechświecie
    *

      Wszechświat nie rozpłynie się w nicości, ani nie zapadnie
    *

      Nasz Wszechświat jest jedną z wielu czarnych dziur w innym wszechświecie
    *

      Wszystko co istnieje to czarne dziury lub ich elementy
    *

      Matkami galaktyk są czarne dziury.
    *

      Czarna dziura w centrum galaktyki to ta, która utworzyła tą galaktykę.
    *

      Kwazar to odkryte jądro rodzącej się galaktyki i jednocześnie pierwsze stadium ewolucji każdej czarnej dziury
    *

      Obserwowane kwazary leżą znacznie bliżej niż dotychczas zakładano i nie oddalają się z ogromnymi prędkościami
http://www.hipoteza.republika.pl/indexa.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2010, 16:53:06 wysłana przez Michał-Anioł »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 17, 2010, 16:42:56 »
Ponieważ dalej nic w temacie to garść informacji

W fizyce i astronomii, zwłaszcza w teorii grawitacji - ogólnej teorii względności promień Schwarzschilda zwany też promieniem grawitacyjnym jest charakterystycznym promieniem stowarzyszonym z każdą masą. Wzór podał Karl Schwarzschild w roku 1916 - był to jeden z rezultatów jego badań i prób wyprowadzenia dokładnego rozwiązania równań pola grawitacyjnego na zewnątrz statycznej, sferycznie symetrycznej gwiazdy (zobacz: Metryka Schwarzschilda, która jest rozwiązaniem równań pola Einsteina). Promień Schwarzschilda jest proporcjonalny do masy.
Dla Słońca promień Schwarzschilda wynosi 2,953 250 08 km
Dla Ziemi wynosi 8,870 056 22 mm
(dane pochodzą z biuletynu PDG)
Obiekt mniejszy niż objętość wynikająca z jego promienia Schwarzschilda nazywany jest czarną dziurą. Powierzchnia wyznaczana przez promień Schwarzschilda spełnia rolę horyzontu zdarzeń. Ani światło ani żadne cząstki nie mogą uciec przez tę powierzchnię z obszaru wewnątrz, stanowiącego czarną dziurę.

Wzór matematyczny
Równanie na promień Schwarzschilda ma postać:

    r_g=R_mbox{sch} = frac{2GM}{c^2}


gdzie

    Rsch oznacza promień Schwarzschilda;
    G jest stałą grawitacyjną, wynosząca
      6.67 × 10-11 N m2 / kg2;
    M oznacza masę obiektu;
    c jest prędkością światła równą
      299792548 m/s .

Średnia gęstość masy wewnątrz obszaru określonego przez promień Schwarzschilda
Można zbadać, jaka jest średnia gęstość materii o masie M, jeśli ścisnąć ją do obszaru o objętości której promień R jest równy promieniowi Schwarzschilda. Otóż objetość sfery o promieniu R rośnie proporcjonalnie do trzeciej potęgi promienia, R^3 . Zaś sam promień Schwarzschlida jest proporcjonalny do masy M, a więc objętość takiej sfery będzie rosła proporcjonalnie do trzeciej potęgi masy M^3 . Średnią gęstość overline{rho} otrzymujemy zgodnie ze wzorem:

    overline{rho} = frac{masa}{objetosc} sim frac{M}{M^3} sim frac{1}{M^2}


Widać więc, że im większa masa, tym mniejsza jest średnia gęstość materii ściśniętej do obszaru sfery o promieniu Schwarzschilda.
Klasyfikacja obiektów wg promienia Schwarzschilda
Supermasywna czarna dziura
Jeśli zostanie zgromadzona materia o zwykłej gęstości (odpowiadająca np. gęstość wody 1000 kg/m³, której wartość
jest zresztą mniej więcej równa średniej gęstości Słońca) o masie równej ok. 300 000 mas Słońca, to obiekt taki zapadnie się do wnętrza sfery określonej swoim promieniem Schwarzschilda stając się supermasywną czarną dziurą o masie 300 000 mas Słońca (przypuszcza się istnienie supermasywnych czarnych dziur o masach równych nawet kilka miliardów mas Słońca).
Czarna dziura
Jeśli zostanie zgromadzona materia o gęstości rzędu gęstości jądra atomowego (ok. 1018 kg/m³; gwiazdy neutronowe również taką osiągają) obiekt taki zapadnie się przy masie ok. 3 mas Słońca tworząc typową czarną dziurę.
Pierwotna czarna dziura
Obiekty o małej masie mają charakteryzują sie bardzo małym promieniem Schwarzschilda. Przykładowo dla obiektu o masie porównywalnej z masą Mount Everestu promień ten jest poniżej nanometra. Jego średnia gęstość w objętości określonej tak małym promieniem Schwarzschilda musiałaby być tak wysoka, że nie znamy żadnego mechanizmu, który mógłby uformować tego typu egzotyczny obiekt zwany pierwotną czarną dziurą. Możliwe, że pierwotne czarne dziury mogły powstać we wczesnych okresach ewolucji Wszechświata, zaraz po Wielkim Wybuchu, kiedy to panujące gęstości były niezwykle wysokie.
http://www.zgapa.pl/zgapedia/Promie%C5%84_Schwarzschilda.html
http://pdg.lbl.gov/

Ciekawe co wam przypomina  z wykładów NH iDW-Trajektoria podróży ku czarnej dziurze

Obraz ten przedstawia trajektorię podrózy ku czarnej dziurze. Trajektoria ta jest dość wyjątkowa, bo wprowadza nas w orbitę kołową bez użycia silników rakietowych.

Niestabilna orbita kołowa o promieniu 2 promieni Schwarzschilda to typ orbity, która istnieje tylko w mechanice relatywistycznej. Dzięki małej sile o zwrocie przeciwnym do czarnej dziury możemy jeszcze bezpiecznie z niej uciec. Działając niewielką siłą o zwrocie ku czarnej dziurze uniemożliwiami sobie z niej powrót.
Orbita o promieniu 2 promieni Schwarzschilda odpowiada zerowej energi kinetycznej (prędkości) w nieskończoności.


Podróż ku osobliwości czarnej dziuryhttp://sashx.w.interia.pl/podroz.html
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline ayamahambho

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 7
  • Zobacz profil
  • Projekt Explorers
  • Email
Odp: Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 27, 2011, 00:45:53 »
a ja jestem ciekaw, czy prace nassima nie opisują połowy "urządzenia", którego drugą połową jest tzw. "żyjące pole merkaba" uczone przez drunvalo melchizedeka. btw, ceglaste książki melchizedeka są mało strawne, bo to skróty myślowe (dosłownie - skrypty) z jego warsztatów na żywo; poza tym drunvalo dość precyzyjnie opisuje mechanikę pewnych rzeczy, posługując się często językiem na poziomie "dziecka" i stąd nie są to lektury "przyjazne merytorycznie".

p.s.: notatka/zapytanie adresowana raczej nie do teoretyków, a do osób, które były na warsztatach merkaba (w polsce organizuje agnieszka jurko, prowadzi tom de winter) i później z tym popracowały przez parę miesięcy.
http://planetaziemia.net - "Wesołe Bąbelki. Spotkania z Przyjacielem"
...a także zaawansowane badania nad dźwiękiem i świadomością...