Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy jestem sobą?  (Przeczytany 2041 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mora
Użytkownik
**

`Idąc do przodu wyznaczoną drogą.`

« : Październik 10, 2010, 13:46:05 »

Każdy z Nas ma jakiegoś idola, idolkę nie rzadko wywyższamy nasz obiekt fascynacji do rangi bóstwa. Mówimy że kochamy kogoś, kogo kompletnie nie znamy jak na przykład Michael Jackson. Ba, nawet z tej miłości ubieramy się podobnie jak nasz obiekt fascynacji, prowadzimy podobny styl życia, aż wkońcu popadamy w fanatyzm. Każdy chciałby być Shakirą, Michaelem, Rhianną i tak dalej. Każdy chce być kimś, kim nie jest. I aby mnie źle nie zrozumiano pod słowo każdy ukryte są osoby, które właśnie w ten sposób darzą fascynacją swoich idoli z mediów, jacy by oni nie byli.

W sieci jak i telewizji można usłyszeć o przypadkach fanatycznego podejścia do "kibicowania" swojemu idolowi. Pytanie do czego to prowadzi? Czy jutro, za tydzień lub rok? Każdy z Nas będzie inny? Czy będziemy tacy sami? Czy będziemy sobą? Bo o tym jest dzisiejszy tekst.

Jedni mówią chcę tańczyć jak Shakira, inni chce śpiewać jak "on" i "ona", a ja zadam proste pytanie. Kim chcesz być? Chcesz być sobą? Czy kimś udawanym? Każdy człowiek ma swoje talenty, inni potrafią rysować, gotować, śpiewać każdy jest inny i każdy ma swoje własne cztery kąty więc, po co udawać kogoś innego? Kiedyś żyliśmy w czasach prześladowań, dzisiaj żyjemy w świecie naśladowców. Ilu to było Elvisów? Ludzie zapomnieli o sobie, o swoim "Ja" dlatego, też tym krótkim artykułem chciałem przypomnieć iż bycie sobą nie oznacza udawanie kogoś, kim się nie jest. Przemyśl to drogi czytelniku lub czytelniczko.

http://www.nadnaturalne.czo.pl/topics3/5.htm

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2010, 14:43:07 wysłane przez Leszek » Zapisane

"Za wielu architektów - mało budowniczych,
Za mało fanów - otaczają nas sami krytycy,
Za wielu profesorów - studenci poszli w las,
Za wiele sporów - za mało dobrych utworów.
Drogi pamiętniku, daj mi jeszcze chwilę."
Vortex7
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Luty 17, 2011, 16:48:12 »

[...]Każdy chce być kimś, kim nie jest. [...]

Chęć bycia nie tyle "kimś", a raczej jak "ktoś", wynika z braku identyfikacji własnego "ja" z obrazem jaki narzuciło nam otoczenie, a to najczęstszy obraz "siebie" jaki przyjmujemy.
Jestem Jan Kowalski, jestem Polakiem, jestem inżynierem, jestem człowiekiem, itp.

Atomy z jakich zbudowane jest Twoje ciało nie są czymś nowym i różnym od tych, występujących w otoczeniu od zarania.
Jako istota, masz energię do działania i życia. Skąd się ona wzięła kiedy się narodziłeś i dokąd odejdzie po Twojej śmierci? Wszak energia nie pojawia się i nie znika tak ot sobie, tylko zmienia swoje formy.

Rozważania o byciu kimś innym niż się jest, doprowadzają w końcu do pytania chyba najważniejszego:
Kim jestem?
Kto to jest ten Ja z którym się nie identyfikuję i którego odrzucam?

To znacznie trudniejsze i ciekawsze, niż śledzenie sensacyjek o M. Jacksonie, E.Presleyu czy innych Shakirach. Uśmiech

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

jolkaz
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #2 : Marzec 14, 2011, 19:36:20 »

Swietny wykład Tolla polecam

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=8PPtfgOeJXQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=8PPtfgOeJXQ</a>

« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2011, 19:45:59 wysłane przez Leszek » Zapisane
fractal
Nowy użytkownik
*

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 04, 2011, 20:23:55 »

W kwestii tożsamości, ciekawy tekst, "Wewnętrzny Człowiek":

Wewnętrzny Człowiek jest podsumowaniem doświadczeń i "studiów"
nad klatką osobowości, iluzją szczęścia, Wewnętrzną Prawdą i Miłością.

Umysłu, ani osobowości nie można zmienić poprzez zmianę myślenia, ponieważ ta zmiana jest przejawem głębszych transformacji, przebiegających w centrum duszy.
Odpowiedź na pytanie "Kim Jestem?" ukryta jest w najdalszych częściach nas samych, w Ciszy, poza metaforami i obrazami, oprawionymi w ramy ze świętych słów.

Wewnętrzny Człowiek jest pierwszą i ostatnią legendą, otwierającą wielo-wymiar, nowy poziom myśli i znaczeń, których na Ziemi nie znamy - nie potrafi objąć ich umysł.

Uniwersalna Matryca

Każdy z nas posiada Uniwersalną Matrycę, harmonijny układ energetycznych esencji, który trwa poza czasem.
Jest to przestrzeń Wyższej Inteligencji, nieograniczonej uwarunkowaniami ziemskich doświadczeń.
Wszystkie problemy ludzi w zakresie losu, zdrowia i emocjonalnych oraz psychicznych zachwiań mają swoją przyczynę we wzorcach ego, które oddzielają od harmonii pola Uniwersalnej Istoty w nas.

Przebudzenia

Wielu ludzi wchodzi w spontaniczny kontakt z Uniwersalną Istotą, czego efektem są olśnienia, cudowne uzdrowienia, życiowe przemiany. W chwilach szczególnych, kiedy chwieje się cała konstrukcja więzienia przekonań, Wewnętrzny Głos wypełnia duszę /pamięć/, która oczyszcza się z destruktywnych programów.
Odzyskanie połączenia z Uniwersalną Istotą oczyszcza pole życia ze zbędnych uwarunkowań, a cały proces dzieje się ponad umysłem i jego pokomplikowaniem. Świadoma medytacja i komunikacja odczuciami z Wewnętrznym Człowiekiem umożliwia odzyskanie STAŁEJ łączności, zerwanej w trakcie doświadczeń poprzednich inkarnacji.

Połączenie z Uniwersalną Istotą ma 2 znaczenia:
1. Oczyszcza pole życia z kodów, napięć i dyskomfortów, otwierają się wewnętrzne zmysły /jasno -widzenia, -słyszenia, -czucia, -smaku, - dotyku/.
2. Umożliwia rozświetlenie przestrzeni duszy i jej ewolucję w świetliste ciało świadomej inkarnacji.

Kim jest?
Wewnętrzny Człowiek jest sferyczną świadomością - pojazdem, którym unosić się można ponad ograniczeniami dualnego świata.
Uniwersalna Istota wypełniona ciepłem Serca, odżywia się radością i śpiewem ptaków, podmuchem wiatru, deszczem i słońcem, śmiechem, wzruszeniem, dotykiem wspierającej dłoni. Wewnętrzny Człowiek jest ogniwem ewolucji, które łączy nas na fali Miłości ze Źródłem i Wyższymi Wymiarami istnienia.

Metafora Motyla
Pole Ziemi jest kokonem kokonów, w których trwa proces transformacji życia.
Wewnętrzny Człowiek rozwija się w nas, dzięki koncentracji Woli na Sercu.
W trakcie świadomego procesu wypełniania się falą Miłości, Wewnętrzny Człowiek wzrasta. Światło Serca /energetyczne ciało/ obejmuje swoim zasięgiem całą osobistą przestrzeń, a Harmoniczny puls Źródła w łagodny sposób wyrównuje pracę wszystkich energetycznych ciał. Rozświetla się aura, oczy lśnią blaskiem życia i pięknem obecnym w myślach, słowach, odczuciach i działaniu. Światło Źródła rozpuszcza bariery, ograniczenia i sztuczne systemy wartości. Istnienie staje się wielkim aktem twórczym, wolnym od ograniczeń i samosądów ocen.

Wewnętrzny Człowiek jest ewolucją ludzkich Istot Ziemi, ciałem inkarnacji w następnym Wymiarze.

Kontakt
Wewnętrzny Człowiek - Istota utkana ze Energii Miłości, egzystuje w Wewnętrznym Świetle, które jest portalem Duchowej komunikacji. Wewnętrzna przestrzeń powiększa się podczas praktyk medytacyjnych, prowadzonych w jedności Woli i Serca. Serce jest Bramą do Królestwa Wewnętrznych Ludzi, którego Promieniowanie jest echem Uniwersalnego Świata, stworzonego z Miłości.

Powiększanie potencjału Serca jest wzmacnianiem Wielkiego Ja. Nawiązanie kontaktu ze swoją Świetlistą Istotą jest wejściem w Promieniowanie Miłości, której fale obmywają nas z kurzu wspomnień, przekonań, pajęczyn nawyków i życiowych dyskomfortów ego.

Podczas medytacji możesz wejść w Wewnętrzne Światło, by poczuć ciepłą Moc i obecność Istoty, utkanej z czystej Miłości. Wewnętrznego Człowieka odnajdziesz kierując się Sercem i poczuciem bliskości. Odczujesz w głębi siebie czysty umysł dziecka, pełen Miłości, spokoju, zabawy, pozytywnych wrażeń oraz wyższych wartości.

Promieniowanie Źródła wspiera ludzi,
którzy na nowo odkrywają Miłość w sobie
i stają się nią.

Wewnętrzny Człowiek jest Tobą
poza czasem trwasz.

Merhlin

źródło: http://duchowarewolucja.com

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: