Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
  W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy jestem sobą?  (Przeczytany 2635 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mora
Użytkownik
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 37


`Idąc do przodu wyznaczoną drogą.`Zobacz profil
« : Październik 10, 2010, 14:46:05 »


Każdy z Nas ma jakiegoś idola, idolkę nie rzadko wywyższamy nasz obiekt fascynacji do rangi bóstwa. Mówimy że kochamy kogoś, kogo kompletnie nie znamy jak na przykład Michael Jackson. Ba, nawet z tej miłości ubieramy się podobnie jak nasz obiekt fascynacji, prowadzimy podobny styl życia, aż wkońcu popadamy w fanatyzm. Każdy chciałby być Shakirą, Michaelem, Rhianną i tak dalej. Każdy chce być kimś, kim nie jest. I aby mnie źle nie zrozumiano pod słowo każdy ukryte są osoby, które właśnie w ten sposób darzą fascynacją swoich idoli z mediów, jacy by oni nie byli.

W sieci jak i telewizji można usłyszeć o przypadkach fanatycznego podejścia do "kibicowania" swojemu idolowi. Pytanie do czego to prowadzi? Czy jutro, za tydzień lub rok? Każdy z Nas będzie inny? Czy będziemy tacy sami? Czy będziemy sobą? Bo o tym jest dzisiejszy tekst.

Jedni mówią chcę tańczyć jak Shakira, inni chce śpiewać jak "on" i "ona", a ja zadam proste pytanie. Kim chcesz być? Chcesz być sobą? Czy kimś udawanym? Każdy człowiek ma swoje talenty, inni potrafią rysować, gotować, śpiewać każdy jest inny i każdy ma swoje własne cztery kąty więc, po co udawać kogoś innego? Kiedyś żyliśmy w czasach prześladowań, dzisiaj żyjemy w świecie naśladowców. Ilu to było Elvisów? Ludzie zapomnieli o sobie, o swoim "Ja" dlatego, też tym krótkim artykułem chciałem przypomnieć iż bycie sobą nie oznacza udawanie kogoś, kim się nie jest. Przemyśl to drogi czytelniku lub czytelniczko.


http://www.nadnaturalne.czo.pl/topics3/5.htm

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2010, 15:43:07 wysłane przez Leszek » Zapisane

"Za wielu architektów - mało budowniczych,
Za mało fanów - otaczają nas sami krytycy,
Za wielu profesorów - studenci poszli w las,
Za wiele sporów - za mało dobrych utworów.
Drogi pamiętniku, daj mi jeszcze chwilę."
Vortex7
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 332
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Luty 17, 2011, 17:48:12 »


[...]Każdy chce być kimś, kim nie jest. [...]

Chęć bycia nie tyle "kimś", a raczej jak "ktoś", wynika z braku identyfikacji własnego "ja" z obrazem jaki narzuciło nam otoczenie, a to najczęstszy obraz "siebie" jaki przyjmujemy.
Jestem Jan Kowalski, jestem Polakiem, jestem inżynierem, jestem człowiekiem, itp.

Atomy z jakich zbudowane jest Twoje ciało nie są czymś nowym i różnym od tych, występujących w otoczeniu od zarania.
Jako istota, masz energię do działania i życia. Skąd się ona wzięła kiedy się narodziłeś i dokąd odejdzie po Twojej śmierci? Wszak energia nie pojawia się i nie znika tak ot sobie, tylko zmienia swoje formy.

Rozważania o byciu kimś innym niż się jest, doprowadzają w końcu do pytania chyba najważniejszego:
Kim jestem?
Kto to jest ten Ja z którym się nie identyfikuję i którego odrzucam?

To znacznie trudniejsze i ciekawsze, niż śledzenie sensacyjek o M. Jacksonie, E.Presleyu czy innych Shakirach. Uśmiech

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Zapisane

jolkaz
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 74
Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Marzec 14, 2011, 20:36:20 »


Swietny wykład Tolla polecam

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=8PPtfgOeJXQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=8PPtfgOeJXQ</a>

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2011, 20:45:59 wysłane przez Leszek » Zapisane
fractal
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 4Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 04, 2011, 21:23:55 »


W kwestii tożsamości, ciekawy tekst, "Wewnętrzny Człowiek":

Wewnętrzny Człowiek jest podsumowaniem doświadczeń i "studiów"
nad klatką osobowości, iluzją szczęścia, Wewnętrzną Prawdą i Miłością.

Umysłu, ani osobowości nie można zmienić poprzez zmianę myślenia, ponieważ ta zmiana jest przejawem głębszych transformacji, przebiegających w centrum duszy.
Odpowiedź na pytanie "Kim Jestem?" ukryta jest w najdalszych częściach nas samych, w Ciszy, poza metaforami i obrazami, oprawionymi w ramy ze świętych słów.

Wewnętrzny Człowiek jest pierwszą i ostatnią legendą, otwierającą wielo-wymiar, nowy poziom myśli i znaczeń, których na Ziemi nie znamy - nie potrafi objąć ich umysł.

Uniwersalna Matryca

Każdy z nas posiada Uniwersalną Matrycę, harmonijny układ energetycznych esencji, który trwa poza czasem.
Jest to przestrzeń Wyższej Inteligencji, nieograniczonej uwarunkowaniami ziemskich doświadczeń.
Wszystkie problemy ludzi w zakresie losu, zdrowia i emocjonalnych oraz psychicznych zachwiań mają swoją przyczynę we wzorcach ego, które oddzielają od harmonii pola Uniwersalnej Istoty w nas.

Przebudzenia

Wielu ludzi wchodzi w spontaniczny kontakt z Uniwersalną Istotą, czego efektem są olśnienia, cudowne uzdrowienia, życiowe przemiany. W chwilach szczególnych, kiedy chwieje się cała konstrukcja więzienia przekonań, Wewnętrzny Głos wypełnia duszę /pamięć/, która oczyszcza się z destruktywnych programów.
Odzyskanie połączenia z Uniwersalną Istotą oczyszcza pole życia ze zbędnych uwarunkowań, a cały proces dzieje się ponad umysłem i jego pokomplikowaniem. Świadoma medytacja i komunikacja odczuciami z Wewnętrznym Człowiekiem umożliwia odzyskanie STAŁEJ łączności, zerwanej w trakcie doświadczeń poprzednich inkarnacji.

Połączenie z Uniwersalną Istotą ma 2 znaczenia:
1. Oczyszcza pole życia z kodów, napięć i dyskomfortów, otwierają się wewnętrzne zmysły /jasno -widzenia, -słyszenia, -czucia, -smaku, - dotyku/.
2. Umożliwia rozświetlenie przestrzeni duszy i jej ewolucję w świetliste ciało świadomej inkarnacji.

Kim jest?
Wewnętrzny Człowiek jest sferyczną świadomością - pojazdem, którym unosić się można ponad ograniczeniami dualnego świata.
Uniwersalna Istota wypełniona ciepłem Serca, odżywia się radością i śpiewem ptaków, podmuchem wiatru, deszczem i słońcem, śmiechem, wzruszeniem, dotykiem wspierającej dłoni. Wewnętrzny Człowiek jest ogniwem ewolucji, które łączy nas na fali Miłości ze Źródłem i Wyższymi Wymiarami istnienia.

Metafora Motyla
Pole Ziemi jest kokonem kokonów, w których trwa proces transformacji życia.
Wewnętrzny Człowiek rozwija się w nas, dzięki koncentracji Woli na Sercu.
W trakcie świadomego procesu wypełniania się falą Miłości, Wewnętrzny Człowiek wzrasta. Światło Serca /energetyczne ciało/ obejmuje swoim zasięgiem całą osobistą przestrzeń, a Harmoniczny puls Źródła w łagodny sposób wyrównuje pracę wszystkich energetycznych ciał. Rozświetla się aura, oczy lśnią blaskiem życia i pięknem obecnym w myślach, słowach, odczuciach i działaniu. Światło Źródła rozpuszcza bariery, ograniczenia i sztuczne systemy wartości. Istnienie staje się wielkim aktem twórczym, wolnym od ograniczeń i samosądów ocen.

Wewnętrzny Człowiek jest ewolucją ludzkich Istot Ziemi, ciałem inkarnacji w następnym Wymiarze.

Kontakt
Wewnętrzny Człowiek - Istota utkana ze Energii Miłości, egzystuje w Wewnętrznym Świetle, które jest portalem Duchowej komunikacji. Wewnętrzna przestrzeń powiększa się podczas praktyk medytacyjnych, prowadzonych w jedności Woli i Serca. Serce jest Bramą do Królestwa Wewnętrznych Ludzi, którego Promieniowanie jest echem Uniwersalnego Świata, stworzonego z Miłości.

Powiększanie potencjału Serca jest wzmacnianiem Wielkiego Ja. Nawiązanie kontaktu ze swoją Świetlistą Istotą jest wejściem w Promieniowanie Miłości, której fale obmywają nas z kurzu wspomnień, przekonań, pajęczyn nawyków i życiowych dyskomfortów ego.

Podczas medytacji możesz wejść w Wewnętrzne Światło, by poczuć ciepłą Moc i obecność Istoty, utkanej z czystej Miłości. Wewnętrznego Człowieka odnajdziesz kierując się Sercem i poczuciem bliskości. Odczujesz w głębi siebie czysty umysł dziecka, pełen Miłości, spokoju, zabawy, pozytywnych wrażeń oraz wyższych wartości.

Promieniowanie Źródła wspiera ludzi,
którzy na nowo odkrywają Miłość w sobie
i stają się nią.

Wewnętrzny Człowiek jest Tobą
poza czasem trwasz.

Merhlin


źródło: http://duchowarewolucja.com

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Zapisane
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS