logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: "Globalne ocieplenie" - artykuły  (Przeczytany 11714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Globalne ocieplenie? Bzdura! Nadchodzi epoka lodowcowa
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 09, 2013, 19:33:11 »

Czy nasza planeta walczy ze skutkami globalnego ocieplenia, które w niedalekiej przyszłości mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji? Z takim przekazem, który płynie ze środków masowego przekazu oraz kręgów naukowych, spotykamy się systematycznie. Czy naprawdę jednak coś nam grozi? Najnowsze zdjęcia NASA, przedstawiające polarną czapę lodową, znajdującą się w obszarze Arktyki, nie pozostawiają wątpliwości. Warstwa lodu, która zalega w rejonie bieguna północnego nie tylko się nie kurczy, jak przewidywali niektórzy eksperci, ale cały czas się rozszerza. Sceptycy, którzy od dawna twierdzą, że zjawisko globalnego ocieplenia to wymysł mediów oraz niektórych środowisk, które starają się coś ugrać na upowszechnianiu informacji o pogarszającej się sytuacji klimatycznej, sugerują, iż to kolejny dowód na to, że efekt cieplarniany to mit.
Nie mają łatwego życia naukowcy, którzy stanowczo i wbrew pojawiającym się sygnałom twierdzą, że zmiany klimatu doprowadzą wkrótce do destrukcyjnych przeobrażeń. W czasie swoich wywodów głoszą oni często teorie na temat zbliżającej się wielkimi krokami katastrofy. Według ich założeń, takie niekorzystne zmiany mogą doprowadzić np. do stopienia się lodowców, a w efekcie do podniesienia się poziomu mórz i oceanów. Skutki miałyby być tragiczne - już pod koniec tego stulecia pod wodą miałoby się znaleźć wiele miast, zamieszkiwanych obecnie przez miliony ludzi. Czy rzeczywiście należy się tego obawiać?

Według prognoz z lat poprzednich, w tym roku mieliśmy na własne oczy przekonać się, jak straszliwe piętno odciska na Błękitnej Planecie globalne ocieplenie. Najbardziej drastyczne zmiany miały objąć swoim zasięgiem rejon Arktyki, gdzie czapa lodowa miała się skurczyć do rozmiarów, które nie były do tej pory notowane. Wiele ośrodków akademickich z wielką trwogą kierowało swoje oczy w stronę bieguna północnego. Ale na podstawie tego, co tam zaobserwowali, można wysnuć tylko jeden wniosek - jeśli na tę chwilę należałoby się czegoś bać, to wyłącznie globalnego... ochłodzenia.

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/31936/ice_sheet2012.jpeg
"Globalne ocieplenie" - artykuły


Tak wyglądała czapa lodowa w rejonie Arktyki w 2012 r. (fot. NASA)

Jeszcze w 2007 r. BBC opublikowało szacunki badaczy, którzy twierdzili, że w 2013 r., w sezonie letnim, rejon Arktyki zostanie całkowicie pozbawiony pokrywy lodowej. Tymczasem stało się zupełnie inaczej. Najnowsze wyniki pokazały, że tylko w stosunku do roku poprzedniego wielkość czapy lodowej w tej części naszej planety zwiększyła swój zasięg o blisko 2,4 miliona kilometrów kwadratowych. Oznacza to wzrost o ok. 60 procent w odniesieniu do roku 2012 - poinformował serwis "Daily Mail".
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/31936/ice_sheet2013.jpeg
"Globalne ocieplenie" - artykuły


... a tak wygląda teraz (fot. NASA)

Pokrywa lodowa rozciąga się w tej chwili od kanadyjskich wysp do północnych wybrzeży Rosji i jej rozmiar odpowiada wielkości ponad połowy Europy. W związku z tą sytuacją utrudnioną przeprawę mają statki handlowe, które nie mogą sobie teraz skracać drogi.
Jak w tej chwili zachowują się naukowcy, którzy jeszcze do niedawna straszyli nas globalną katastrofą, spowodowaną przez globalne ocieplenie? Oni w żadnym razie nie odwołują wcześniejszych prognoz. Sugerują po prostu, że w długofalowym procesie zmian, spowodowanym przez globalne ocieplenie, doszło do małej przerwy.

Co interesujące, przedstawiciele Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC), który działa przy ONZ, zapowiadali na październik pojawienie się nowego raportu, omawiającego katastrofalne zmiany klimatyczne i prognozę na kolejne lata. W obecnej sytuacji spotkanie naukowców oraz publikacja raportu zostały chwilowo wstrzymane. Rządy państw, które finansują działanie IPCC, domagają się wyjaśnień.

http://niewiarygodne.pl/kat,1031979,page,2,title,Globalne-ocieplenie-Bzdura-Nadchodzi-epoka-lodowcowa,wid,15968292,wiadomosc.html
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1780
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: Globalne ocieplenie? Bzdura! Nadchodzi epoka lodowcowa
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 09, 2013, 21:09:08 »
Zależnośc między ilością plam słonecznych a wysokością temperatury na Ziemi

Liczba plam słonecznych w ostatnich 400 latach
http://swietageometria.info/s/di-G6JC.png
"Globalne ocieplenie" - artykuły

http://en.wikipedia.org/wiki/Sunspot

Najzimniejszy okres Małej Epoki Lodowcowej przypada na najmniejszą aktywność Słońca zwaną minimum Maundera 1645-1715.
http://swietageometria.info/s/di-JVPU.png
"Globalne ocieplenie" - artykuły

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82a_epoka_lodowa

Krótka historia i prognoza dotycząca ilości plam słonecznych w najbliższych latach.
http://swietageometria.info/s/di-12R5.jpg
"Globalne ocieplenie" - artykuły

http://en.wikipedia.org/wiki/Sunspot

Gdzieś miałem link do szczegółowej liczby plam w ostatnich latach, ale gdzieś zapodziałem.
WYgląda na to , że od kilku lat ich liczba drastycznie spada.
Podrzucę jak znajdę ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2013, 21:28:44 wysłana przez Leszek »

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: "Globalne ocieplenie" - artykuły
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2013, 18:53:54 »
Wiadomość z ostatniej chwili. Tygodnik The Sun rozpętał "Wojnę" konsumentów z dostawcami prądu i gazu, bowiem w tym tygodniu najwięksi dostawcy energii dla konsumentów podnieśli ceny gazu i prądu średnio o ... 9 procent z efektem już od Listopada br. Oznacza to , ze Brytyjczycy będą płacić rocznie od 150 do 200 funtów więcej za energię do ogrzania i oświetlenia domów. NIeprzywykli do odgórnych ograniczeń Obywatele są wściekli , a prasa oraz niektórzy parlamentarzyści otwarcie nawołują do bojkotu wielkich dostawców energii sugerując wybór takiego dostawcy, który nie podniesie w tym roku swoich cen. Znalazł się tylko jeden taki, bo rzecz rozchodzi się nie o koszty produkcji a ... o nowe stawki tzw "zielonego podatku" , czyli , jak wiemy, unijnych regulacji opartych na szwindlu o winie człowieka za globalne ocieplenie (którego zresztą nie ma ;D ) .

Dotąd napięta cierpliwość Brytyjczyków w stosunku do przeregulowanej UE niedługo pęknie. W prasie czytam coraz częściej opinie, że członkostwo w UE za dużo kosztuje i ze w ogóle Unia nie jest Wielkiej Brytani potrzebna. Ludzie widzą i opisują paradoksy, takie jak ten , że po prywatyzacji kolei , transportu publicznego i np British Gas (dostawcy gazu ziemnego) ceny poszybowały w górę , mimo że wiele zakładów wcześniej państwowych było dobrze zarządzanych i rentownych przy zachowaniu niskich cen. Prywatyzacja jednak to założenia Unijne, które Wlk Brytania zobowiązała się wypełnić. Teraz te Spółki są zarządzane przez pobierających gigantyczne pieniądze ludzi całkowicie poza kontrolą Państwa , ludzi ,którzy wprost mówią o tym , że podwyżki spowodowane są koniecznością spełnienia wymogów tzw "podatku klimatycznego".

W efekcie pojawił się korzystny klimat , by Prawda o Globalnym Szwindlu wyszła na jaw. Kwestią czasu jest moment w którym któraś z partii otwarcie na fali sprzeciwu wobec Unii użyje naukowych, sprawdzalnych  argumentów i zaproponuje .. wyjście z niej. I wygra. Wielki Szwindel chorych na pazerność i na Totalitaryzm "władców" UE wchodzi w fazę krytyczną.

Ciekawe na ile świadomość i zwykła ludzka solidarność  okażą sie silne na Wyspach.
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...