logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Słowo Pisane - "Czarodziejski śpiew"  (Przeczytany 136766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jolkaz

• Aktywny użytkownik
Odp: Słowo Pisane - "Czarodziejski śpiew"
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2011, 09:37:28 »
Znalazłam ciekawy tekst moim zdaniem wart zaprezentowania związany z przemianami w jakich się obecnie znajdujemy pochodzący ze strony http://lyricus.wingmakers.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=51

SKOKI EWOLUCYJNE

Istnieją cztery skoki ewolucyjne poprzedzające wyłonienie się Wielkiego Portalu i występują one zazwyczaj w przeciągu 3-5 pokoleń tuż przed odkryciem. Pojawiają się one w następującej kolejności:   

1.  Skok na poziomie fizycznym, wyrażony w środowisku planetarnym i przestrzeniach otaczających. Skok na poziomie fizycznym jest symbolem znaczących przemian w strukturach wirtualnych przygotowujących gatunek na Wielki Portal. Skok ten przejawia swoją ekspresję zazwyczaj poprzez warunki pogodowe, anomalie astronomiczne, zgiełk etniczny, dysfunkcję technologiczną, oraz choroby -- wszystko to ma wpływ na stabilność ekonomiczną i planetarną.                 

2.  Skok na poziomie emocjonalnym, wyrażony poprzez zwrócenie się gatunku ku efektywniejszemu sposobowi operowania swoim centrum emocjonalnym (sercem) na energetycznym, nie-fizycznym poziomie, poprzez aktywację szerokopasmowego łącza pomiędzy centrum serca a centrum mózgu. Owe serco-mózgowe łącze dostraja centra energetyczne przewoźnika duszy do przyjmowania intensywniej przebudzających mocy intuicyjnych we wrodzony sposób obecnych w genetycznym umyśle gatunku.         

3.  Skok na poziomie mentalnym, wyrażony poprzez zaistnienie u gatunku większego dostępu do genetycznego umysłu, jako rezultat poprzedniego skoku w integracji systemu serce-mózg. Genetyczny umysł -- jako repozytorium informacji zdefiniowanych przez gatunek -- funkcjonuje niezależnie od przepływu czasu horyzontalnego, stąd może być źródłem kwantowych skoków w zakresie wiedzy, jeśli uzyskany zostanie dostęp do jego wyżej wymiarowych pakietów informacji.

4.  Skok na poziomie genetycznego umysłu, wyrażony poprzez przerwanie ciągłości siatki genetycznego umysłu i rozpoczęcie formowania się wielu jego pogrupowań. Członkowie gatunku przechodzą energetyczną reorganizację w grupy rezonacyjne, z których każda ma dostęp do innych regionów genetycznego umysłu i rozwija odrębny pod-genetyczny umysł, którego łącze rezonacyjne cechuje najoptymalniejsze dopasowanie do danej grupy.                     

Cztery powyższe fazy wydarzają się sekwencyjnie, rozwijając się w czasie oraz informując i katalizując fazę następną, aż do punktu kulminacyjnego w postaci odkrycia Wielkiego Portalu. Sekwencja ta zachodzi poprzez subtelne, wysoko złożone, szczegółowo dopracowane procesy, i pomimo powszechnie widocznego wierzchniego chaosu, systemy operujące na warstwach głębinowych biorą górę i manifestują efekty swoich działań na wierzchniej warstwie czasu, przestrzeni, i materii.             

Pod koniec czwartej fazy energia UIS oraz wirtualne struktury matrycy szablonu zaczynają „osadzać się” w planetarny wymiar czasu i przestrzeni -- przyciągane przez zmieniającą się świadomość gatunku. W okresie tym, członkowie gatunku przyciągani energetycznie do wyżej wymiarowych obszarów genetycznego umysłu, odkryją naukę wielowymiarowej rzeczywistości, która od zawsze wkodowana była w matrycę szablonu, czekając na jej odkrycie przez rezonujące umysły i serca.           

Wielki Portal jest holograficznie -- wypływając od Pierwszego Źródła i rozciągając się na UIS -- osadzany w matrycy szablonu, wprowadzany w kwantowe pola genetycznego umysłu, ściągany w systemy energetyczne przewoźnika duszy, a na koniec spiralnie zwinięty w molekułę DNA gatunku. Owa mistrzowska wymiana energii, informacji, i ekspresji zorkiestrowana jest przez pole magnetyczne, które otacza Wielki Portal.

Wielki Portal podobny jest do pola grawitacyjnego, które przyciąga do swojej obecności całą otaczającą materię. Obecność ta jest elektromagnetycznie transmitowana w obręb królestw trójwymiarowych, dzięki czemu staje się ona siłą przyciągającą, która dosłownie holuje gatunek poprzez czas i przestrzeń ku Wielkiemu Portalowi, oraz poprzez pole energetyczne go reprezentujące.

Tijavar

• Gość
Dziedzictwo Avalonu (fragmenty)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2011, 18:11:31 »
Dla zainteresowanych, fragmenty z Dziedzictwo Avalonu rozdz. Władcy Czasu
m.in. o wolnomularzach, kryształach, kryształowej czaszce Majów, projekcie Montauk... no i trochę o UFO  ;)

1.2.
3.4.
5.6.
7.8.
9.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2015, 10:51:25 wysłana przez Leszek »

Offline jolkaz

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 31, 2011, 08:43:19 »
Dzięki Tijavar  cmok  za ciekawe fragmenty chętnie przeczytam całośc. Już od dawna wiem,że wiedza o poziomie naszej świadomości odgrywa dużą rolę w manipulowaniu nami -dlatego warto wiedzieć jak się zabezpieczyć przed przejęciami i manipulacią. Myślę,że nadmiar wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodził ale jej brak owszem  :-)

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 31, 2011, 09:42:03 »
Polecam się na przyszłość  :tuli: ale, przede wszystkim, polecam te dwie książki: Czarodziejski Śpiew i Dziedzictwo Avalonu  - one mnie podbiły,
i wciąż podbijają, bo nie jest to wiedza, którą można "połknąć" i "zapomnieć", to się wciąż dzieje i fajnie jest mieć na to wszystko wyszkolone oko   ;)

Thumbs up! :super:

Offline jolkaz

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 31, 2011, 10:11:43 »
Tijavar dzięki święta prawda  cmok

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 02, 2011, 18:30:15 »
Jak ludzki mózg postrzega na różnych częstotliwościach. Badania przeprowadzone przez Instytut Monroe, gdzie "na bazie empirycznej, można było podporządkować określonym częstotliwościom mózgu cały szereg spostrzeżeń zewnętrznych i wewnętrznych oraz nadzwyczajnych zdolności człowieka, przy czym obszar gamma został przekroczony i badano także wyższe częstotliwości ( do 2000 Hz)." (Czarodziejski Śpiew – Tajemniczy Mózg)

Jeszcze mała uwaga od autorów, żeby nie mylić fal gamma z promieniowaniem gamma, które ma zupełnie inny zakres częstotliwości.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2014, 20:20:01 wysłana przez Leszek »

Tijavar

• Gość
Australia - film o magicznym śpiewaniu :-)
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 04, 2011, 15:55:35 »
Miałam ostatnio przyjemność obejrzeć raz jeszcze film Australia, i ze zdumieniem stwierdziłam, że cały film jest o "czarodziejskim śpiewaniu", serdecznie polecam  :)

"Mój dziadek, King George, zabierał mnie na wyprawy. Uczył mnie zwyczajów Aborygenów.
Dziadek nauczył mnie najważniejszej ze wszystkich lekcji. Opowiadania historii.
Tamtego dnia poszliśmy nad wodopój. King George uczył mnie łapać ryby przy pomocy magicznej pieśni (...)"

" - Dziadku, musimy znaleźć wodę w krainie Nigdy-Nigdy.
- Poprowadzę was śpiewem. Poprowadzę was do miejsca, w którym spotyka się pięć rzek.
- To czarnoksiężnik i zaśpiewa nam. Prawda, dziadku?
- Zaśpiewa?
- Wszędzie znajdzie drogę. Przodkowie ułożyli pieśni na wszystko. Na każdy kamień, drzewo, i wszystkie są powiązane.
Gulapa, szaman, śpiewa je, by zaprowadzić nas do wody. Nawet przez całe Nigdy-Nigdy (...)"

"- Znajdę cię. Bez względu na to, co się stanie. Bez względu na to, co będę musiała zrobić. Znowu będziemy razem. Obiecuję.
- Wierzę ci, pani Szef.
- No chodź już! Pośpiesz się!
- Pani Szef, przywołam cię śpiewem.
- Bądź dzielny.
- Przywołam cię śpiewem, pani Szef!
- A ja cię usłyszę, kochanie!"

"King George uczył mnie, że najpierw pada deszcz, później zieleni się trawa, a potem życie wraca do normy.

- Chodźmy do domu.  
- Nigdzie indziej nie chcę być.

Jedno wiem na pewno. Opowiadanie historii jest najważniejszą rzeczą ze wszystkich. W ten sposób zatrzymujesz przy sobie bliskich ludzi na zawsze.

- Pani Szef, przywołam cię śpiewem.

Byliście w podróży. Teraz czas wracać do domu. Na moją ziemię. Na naszą ziemię.

- A ja cię usłyszę."

czysta magia  :D

« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2014, 20:27:35 wysłana przez Leszek »

Offline Michał-Anioł

• między niebem a piekłem
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
    • Imaginarium
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 04, 2011, 19:48:21 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=sDbBz33Hfe0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=sDbBz33Hfe0</a>
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl

Tijavar

• Gość
Flashforward- Futurospekcja
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 05, 2011, 08:55:45 »
Aaanioooł, a Biała Masajka to w jakim kontekście została tu przywołana?  :)

Dla kontrastu do aborygeńskiej magii śpiewu, oto, jak wg literatury tudzież kinematografii, może zabrzmieć sztucznie generowany "śpiew".
Na podstawie książki Robert J. Sawyer 'a "Flashforward" ("Futurospekcja") nakręcono  serial Flashforward, można go sobie obejrzeć online.
Oto plot:

W trakcie eksperymentu w Zderzaczu Hadronów CERN dochodzi do dzwinego zdarzenia. Na niewiele ponad dwie minuty wszyscy tracą przytomność. A wielu naukowców ma realistyczne halucynacje, wizje, dotyczące ich własnej przyszłości, często bardzo odległej. Wkrótce okazuje się, że zdarzenie to dotknęło całą ludzkość. Utrata przytomności spowodowała wiele katastrof i nieszczęśliwych wypadków. Co z tego wyniknie dalej?

Podoba mi się podejście realizatorów, wielka szkoda, że serial nie doczekał się kontynuuacji, no ale zawsze jest książka  :)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=rEGOwyeFCnQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=rEGOwyeFCnQ</a>

na serial można zapolować tu (polskie napisy):

http://www.serialeonline.pl/category/278
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2014, 20:35:54 wysłana przez Leszek »

Tijavar

• Gość
Ziemia budzi nas ze snu :)
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 08, 2011, 10:45:10 »
Wracamy do śpiewania... dla mnie to niezwykle wkręcający temat, tym bardziej, że można go na sobie obserwować. Ze swojej strony zachęcam Was do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami (czy obserwujecie jakieś zmiany w sobie, w swoim postrzeganiu etc. (np. że słońce jaśniej świeci), sposobie życia, myślenia). Nie ma to jak być badaczem i obiektem doświadczalnym w jednej osobie  ;D choć nie zawsze jest to wdzięczne zadanie  ;)

Poniżej pierwsza część kolejnego fragmentu  z rozdziału "Przejście do ery częstotliwości", kolejną postaram się zacytować za kilka dni.

"Ziemia nie jest ograniczona w swej zdolności wpadania w rezonans do jednego dźwięku czy częstotliwości, lecz w rzeczywistości śpiewa magiczną pieśń wieloma głosami.

Obecnie można nawet posłuchać w Internecie tego magicznego śpiewu nagranego przez Inspire Radio Receiver w NASA,
Marshall Space Flight Center w Huntsville w stanie Alabama. (Tudzież tutaj - dzięki chrumtataj :) : http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,298.msg3918.html#msg3918)

Już od ponad 30 lat nauka wie, że podczas burz oprócz podstawowej częstotliwości Schumanna (7,83 Hz) powstają jeszcze inne drgania wywołujące rezonans. Do dziś zidentyfikowano osiem takich częstotliwości. Następujące zaokrąglone liczby – 8, 14, 20, 26, 33, 39, 44 i 50 Hz – wskazują ilość drgań na sekundę.

Nie tylko pierwsza częstotliwość Schumanna znajduje się w zakresie, który odbiera ludzki mózg, lecz także sześć następnych.

Zatem człowiek jest nie tylko „usypiany” bombardującymi go falami theta (7,83 Hz), także tymi z zakresu beta i gamma, które są charakterystyczne dla stanu czuwania i m.in. wpływają na koordynację postrzegania.

Najniższa częstotliwość7, 83 Hz jest bez wątpienia najintensywniejsza. Wyższe częstotliwości tworzą różne drgania, na które mózg jest także wrażliwy. Spektrum częstotliwości Schumanna jest podobne do tego, które otrzymujemy w trakcie badania EEG mózgu, gdzie fale alfa i theta charakteryzują się dużymi odchyleniami, podczas gdy fale beta są płaskie i niespokojne.

Fale Schumanna mają więc tendencje do równoczesnego uspokajania, jak i pobudzania ludzkich mózgów.

W rezultacie może dojść do stanu synchronizacji mózgu, który chwilowo jeszcze trudno nam sobie wyobrazić. Najnowsze badania mózgu wykazują mianowicie, że stare wyobrażenie mówiące, że mózg po prostu podąża za częstotliwościami z zewnątrz, było zbyt uproszczone i nie odzwierciedlało zachodzących procesów.

Na energie i drgania, które jest w stanie odbierać mózg, reaguje on poprzez rozległą organizację neuronalną swoich mechanizmów.
Prowadzi to – podobnie jak zmniejszenie natężenia pola magnetycznego – do krótkotrwałego stresu.

Potem jednak mózg jest gotowy do ponownego zorganizowania się na wyższej płaszczyźnie drgań. Osiąga wyższy poziom świadomości, którego nie można wyjaśnić, biorąc pod uwagę jedynie sumę obu tych stanów.

Tego stanu nie można lapidarnie określić jako „synchronizacji mózgu”, którą osiąga się dzięki medytacji z tablicami z Chartres albo dzięki nagraniom kasetowym. Ten wyższy stan świadomości jest o wiele silniejszy. Najlepiej chyba będzie opisać go jako stan, w którym „człowiek jednocześnie znajduje się w stanie snu i jawy”
(przyznać się, kto już tak ma?  :D ), chociaż i to nie odpowiada rzeczywistości (no coś o tym wiem ;)).

Istnieje obecnie – przynajmniej w naszej kulturze – tylko jeden stan świadomości, który stanowi jakby wprowadzenie. Chodzi tu o tak zwany jasny sen. Ten nowy stan świadomości, o który tu przypuszczalnie chodzi, to elastyczne powiązanie świadomości indywidualnej i transpersonalnej, grupowej, a więc coś, co określiliśmy jako „sieć inteligencji”.

Elastyczność polega na tym, że człowiek może przeżywać własną indywidualność i jednocześnie podłączyć się do pokładów nieświadomości zbiorowej (zasada: „wszyscy śpią – jeden czuwa”). Niestety, w ten proces mogą się w niszczący sposób włączyć takie instalacje techniczne, jak np. HAARP albo „Teddy Bear”(...) "

Źródło:  Czarodziejski Śpiew, Grażyna Fosar & Franz Bludorf.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2011, 15:30:35 wysłana przez Tijavar »