logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Słowo Pisane - "Czarodziejski śpiew"  (Przeczytany 141211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tijavar

• Gość
Mgły Avalonu cz.II
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 21, 2011, 18:34:15 »
(…) W świętej geometrii droga duchowego wtajemniczenia przedstawiona jest w postaci trzech tablic Graala, stanowiących ukrytą podstawę rzutu poziomego katedry w Chartres.

Zaraz przy wejściu zaczyna się tablica okrągła, symbol człowieka, którym w dużym stopniu kieruje jeszcze podświadomość i świadomość emocjonalna. Obchodzenie labiryntu we wnętrzu katedry w odmiennym stanie świadomości miało nauczyć go wyzwalania wyeliminowanych emocji i panowania nad nimi. Kształt koła od zamierzchłych czasów symbolizuje w świętej geometrii kult księżyca, a tym samym podświadomość. Od dawien dawna przypisywano mu wpływ harmonizujący. Dopiero później koło przechodzi w kwadrat o takiej samej powierzchni. Umysł uwolniony od podświadomych popędów stawiany jest więc następnie przed zadaniem kwadratury koła, zadaniem, które – jak wszyscy wiemy – jest dla naszego racjonalnego sposobu myślenia nie do rozwiązania.

W obecnych czasach także stoimy przed wieloma problemami egzystencjalnymi, które zagrażają nawet istnieniu naszej planety, a których mimo wszystko nie potrafimy rozwiązać za pomocą naszego rozumu. Kształt kwadratu oznacza w świętej geometrii kult słońca, a zatem jest znakiem świadomego umysłu. Według dawnego przekazu ma on działanie wzmacniające.

Stojąc na tablicy kwadratowej, mamy już jednak przed oczami cel – trzecią, prostokątną tablicę Graala. Oznacza to przejście do nowego, pozarozumowego rodzaju świadomości lub też według celtyckiego wyobrażenia przejście do białego świata Gwynydd. Tablica ta stanowi punkt początkowy obu spiral – światła zarówno czarnego, jak białego.

Czterowymiarowe myślenie uczyni z nas władców czasu i mogłoby w przyszłości pozwolić na rozwiązanie wszelkich naszych problemów. Lecz i ten stopień rozwoju nie jest darem. Podobnie jak w labiryncie wewnątrz okrągłej tablicy Graala trzeba było nauczyć się uwalniania z wewnętrznego labiryntu własnych emocji i popędów, tak zanim posuniemy się dalej, musimy się uwolnić od niepodzielnego panowania rozumu.

Zauważmy, że Lancelot sam nie mógł przyjąć Graala. Dopiero przez swoją śmierć i ponowne narodziny – symbolizowane przez jego syna Galahada – dostąpił objawienia tajemnicy Graala. Najpierw człowiek musi więc przezwyciężyć swoje egocentryczne, jednostronne racjonalne myślenie. Dopiero przez symboliczną śmierć człowiek może doznać ponownych narodzin w całkowitej świadomości kosmicznej i w ten sposób dostać się do trzeciej tablicy Graala, która uczyni z niego pana czasu.

Jest to przewidywany przebieg ewolucji, zawarty w legendach i mitach wszelkich ludów. Wszystko to stanowiłoby zatem problem czysto filozoficzny, gdyby nie fakt, że już od tysięcy lat ludzie wynajdują sposoby i środki, aby pozornie ułatwić sobie tę drogę. Było to następne odkrycie, jakiego dokonaliśmy w czasie naszej podróży po mistycznych miejscach Ziemi. Tajemna  wiedza zawarta w świętej geometrii i w prawach kosmicznej harmonii dawno temu została przekazana ludziom, którzy nie osiągnęli jeszcze odpowiedniego stopnia dojrzałości. Równocześnie otrzymali  polecenie, aby wiedzę tę tylko bezpiecznie przechować, prawdopodobnie do dnia w odległej przyszłości, w którym dojrzała ludzkość będzie wiedziała, do czego ją wykorzystać.

Ale stróże wiedzy tajemnej nie ograniczyli się do roli pilnujących. Opierając się na świętym prawie zaczęto w określonych miejscach na Ziemi wznosić świątynie i miejsca kultu. Dzięki temu mała kasta wybrańców mogła w sztuczny sposób posiąść umiejętność myślenia w czterech wymiarach, niekoniecznie zarzucając w tym celu egoistyczne myślenie czy przezwyciężając swoje osobiste potrzeby.

Wprawdzie owi wtajemniczeni mieli za sobą wieloletnią pilną naukę, dzięki której przy zachowaniu surowej dyscypliny nauczyli się panować nad emocjami i potrzebami, lecz mimo to stali się tylko świeckimi lub duchowymi przedstawicielami mocy pochodzącej z zewnątrz. Spirytystyczna wiedza tajemna dostała się w ten sposób pod wpływ rozumu. Mówiąc obrazowo, osiągnięto wtajemniczenie bez konieczności opuszczania kwadratowej tablicy Graala. Dlatego też zapewne nieprzypadkowo Wielka Piramida w Gizie, jedno z najważniejszych miejsc kultu na Ziemi, ma kwadratowy rzut poziomy odpowiadający dokładnie stu wielkościom drugiej tablicy Graala w Chartres.

Rozwój nauki i techniki sprawił, iż nasze spojrzenie na świat stawało się coraz bardziej materialistyczne. Mało kogo interesowały jeszcze mistyczne inicjacje w świątyniach, religie straciły na znaczeniu. W wyniku tego nasza świadomość przesunęła się w kierunku materii, na poziom okrągłej tablicy Graala. Od tego czasu jest ona po kontrolą świadomości emocjonalnej.

Dziś można zaobserwować skutki tego procesu. Obecni władcy czasu – czy to naukowcy w tajnych laboratoriach na Ziemi, czy załogi obcych statków kosmicznych – nie są już wtajemniczonymi dawnego pokroju, wyprowadzili bowiem tajemną wiedzę na zewnątrz, w obszar techniki. Współczesna wiedza z zakresu fizyki – może nawet zaginiona jednostkowa teoria polaumożliwiła im skonstruowanie aparatury, za pomocą której otwarł się tunel czasoprzestrzenny, a więc bezpośrednie połączenie między czarną a białą dziurą.

Jeśli ktoś nauczy się panować nad tym zjawiskiem, umożliwi mu ono nie tylko podróżowanie w czasie, lecz również loty międzygwiezdne. Współcześni wtajemniczeni odkryli też oddziaływanie tej technologii na pole morfogenetyczne, a dzięki temu możliwość bezpośredniego ingerowania w naszą rzeczywistość.

Prawdopodobne stało się wprowadzanie ludzi w sztuczne światy podobne do naszej cyberprzestrzeni, z tą różnicą, że nie były to czyste wytwory fantazji, tylko rzeczywiste światy równoległe, po których pozostały widoczne ślady materialne. Nieświadomy niczego człowiek wprowadzany jest sztucznie w stan ekstazy podobny o tego, jaki towarzyszy orgazmowi. Gdy jego jaźń zamknięta jest w tej pozornej rzeczywistości, władcy czasu pracują na jego podświadomości, wykorzystując tajemne moce. Nie muszą już, jak uczniowie starożytnych szkół misteriów, uczyć się sztuki opanowywania emocji i popędów, bo usunięto niebezpieczeństwo sprzężenia zwrotnego. Skutki działa nie odbijają się już na działającym (...).

Dziedzictwo Avalonu G. Fosar/ F.Bludorf

FIGURY Z CHARTRES

http://img15.imageshack.us/img15/148/tabkr.jpg
Słowo Pisane - "Czarodziejski śpiew"

Instrukcja obsługi ;)

Figury służą  do synchronizacji półkul mózgowych. Zezuje się tak by zobaczyć cztery rzędy figur i tak ustawia się wzrok i uwagę, by dwa dodatkowe rzędy nałożyć na siebie, aby widzieć trzy rzędy. Najistotniejszy jest ten środkowy rząd, który powstaje z nałożenia dwu obrazów. Dominujący kolor wskazuje na dominującą półkulę mózgu, utrzymuje się to widzenie aż kolor środkowego rzędu dokładnie się wypośrodkuje.

c.d. za jakiś czas

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
Odp: Słowo Pisane - "Czarodziejski śpiew"
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 21, 2011, 23:07:43 »
Ciekawy tekst, chociaż co do symboliki koła (jako księżyca) i kwadratu (jako słońca) to bym polemizował.
Gdyby jednak przyjąć, że ten księżyc przytachali tu kiedyś jacyś "obcy", to ciekawe jak go w komponowali w cały zestaw czynników regulujących życie na Ziemi i jak się to ma do koła i kwadratu :D To tak  a propos świadomości racjonalnej ;)

Poważna sprawa z tymi niedojrzałymi, którzy mają wiedzę... Swoją drogą, mam jakąś awersję do technologicznego wykorzystywania tej wiedzy - w sensie technologii zewnętrznej, czyli outside-in zamiast inside-out jak mawia Winter ;)

Dwa pytania:
1) czy są w książce zdjęcia oryginalnych figur z Chartres, która pewnie sama powstała na bazie wiedzy, o której mowa...
2) co znaczy "wypośrodkuje" w zdaniu "Dominujący kolor wskazuje na dominującą półkulę mózgu, utrzymuje się to widzenie aż kolor środkowego rzędu dokładnie się wypośrodkuje."?

Pozdrawiam

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 22, 2011, 00:01:00 »
Leszku, ad. obrazków to rano pogrzebię, bo teraz to już nie wyrabiam  <bez> Tekst z "instrukcji obsługi" nie pochodzi bezpośrednio z tej książki, a "wypośrodkuje" mniemam, że oznacza moment, w którym kolory nakładają się na siebie - tak przynajmniej jest u mnie - i to, co wtedy Ci wychodzi - każdy widzi to inaczej :)

Świadomość racjonalna niech nad nami, póki co, czuwa!  ;D

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 22, 2011, 02:33:55 »
u mnie  raz sie wypośrodkowuje nieb-czerw-nieb a raz odwrotnie , a innym razem znów kombinacje  w te i wew te.. CO to znaczy  ?
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 22, 2011, 12:00:09 »
U mnie było równie intrygująco, zaczęły naprzemiennie znikać figury ze środkowych dwóch rzędów, po czym jak zrobiły mi się już te 3 rzędy, to ten środkowy zniknął całkowicie, pomijając fakt, że wszystkie figury mi się podświetliły - muszę zacząć chodzić spać w przyzwoitych godzinach :D:

W książce nie ma samych rzutów Katedry Chartres - muszę się tam przejechać swoją drogą, nie ma to jak inspekcja osobista 8) ale znalazłam coś takiego:

ad.obrazka:

"Stylizowane tablice z Chartres używane są przez Cyganów francuskich do medytacji w ich "ogrodach wtajemniczenia". W trakcie takiej medytacji podwaja się rzędy figur poprzez zezowanie, następnie te podwójne obrazy próbuje się nałożyć na siebie. Można w ten sposób wywołać głęboko zmienione stany świadomości."

W necie wykopałam jeszcze takie informacje:

ad.tablic:

"Płyta prostokątna symbolizuje stół przy którym siedział Chrystus podczas ostatniej wieczerzy, kwadratowa na jego plecenie miała być ze srebra; okrągła wiąże się z rycerzami okrągłego stołu..." ( ale ja się na tym nie znam, więc nie poręczę 'co' )

ad.medytacji z tablicami:

W "Trzecim oku" również opisano figury z Chartres wraz z instrukcją ich użycia. Figury powinny mieć tę samą powierzchnię i kiedy przez odpowiednie ustawienie wzroku zobaczymy już cztery rzędy figur, ustawiamy wzrok tak ,aby środkowe rzędy naszły na siebie, aby uzyskać trzy rzędy.

Wówczas środkowy rząd ma kolor złożony z dwu kolorów składowych. Dominuje ten kolor, która półkula jest aktywniejsza. W miarę trwania ćwiczenia następuje synchronizacja półkul i kolor staje się kolorem wypadkowym. Kiedy nastąpi synchronizacja półkul następuje głęboka medytacja wraz ze wszystkimi jej dobrodziejstwami.

A teraz uwagi autora: "Nie zdającym sobie sprawy z mocy, jaka zawierają tablice doradzam ostrożność. Mogę natomiast zdradzić, jak ja je stosuję. Wieczorem, przez kilkanaście minut ćwiczę "trójwymiarowe patrzenie" w te figury. Później mowie głośno, na jaki temat chce mieć sny. I kładę się spać. Skutkuje bezbłędnie. Kazimierz Bzowski"

Good luck!

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 22, 2011, 13:25:09 »
Pytałem się o figury z Chartres, bo kwadratura koła kojarzy mi się z Wielką Piramidą, a jeśli zastosować proporcje z wielkiej piramidy, to figury z Chartres wyglądałyby nieco inaczej - nieco inne proporcje figur. ;) Choć te twoje jakoś milej wyglądają, pewnie przez delikatniejszy prostokąt.
Tak więc, po lewej twój obrazek, a po prawej ten, w którym zastosowałem proporcje Fi, z czarno-białego rysunku na dole.

http://swietageometria.info/images/stories/Leszek/FORUM/new2.gif

Źródło:Jak narysować Wielką Piramidę w Gizie w 2D
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2011, 13:48:57 wysłana przez Leszek »

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 22, 2011, 20:55:46 »
Ale wiesz, że ja tego nie rysowałam, tak?  :oczko: wg wykopanych tekstów, pola powierzchni figur mają być równe, i dopiero na tym zestawieniu widać,
że te po lewej mają problem z tą równością  :oczko: Podobają mi się te figury z proporcją Fi - lepiej medytować na nich  :)

"Dlatego też zapewne nieprzypadkowo Wielka Piramida w Gizie, jedno z najważniejszych miejsc kultu na Ziemi, ma kwadratowy rzut poziomy odpowiadający dokładnie stu wielkościom drugiej tablicy Graala w Chartres." tak ad. Wielkiej Piramidy  ;)

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 22, 2011, 21:23:56 »
Ale wiecie , ze to jest niesamowite, kiedy TWORZYSZ  ( tym zezem ) wymiar , którego .. nie ma .A może  jest .
W dodatku z czasem kolor figur w nowym wymiarze staje się trudny do określenia, kolory się mieszają. Po dłuższym czasie wpatrywania się środkowe figury jakby oddzielają się od tła , którym są rysunki po prawej i po lewej poprzez nabrania jakby trzeciego wymiaru - głębokości. W pewnej chwili doświadczyłem wrażenia jakby ich wirowania , ale nie jestem pewien bo się aż ocknąłem z "transu" z tego wrażenia. W trakcie tej " medytacji"  byłem świadom wszystkiego co dzieje się dookoła, to znaczy że nie miałem potrzeby wyciszenia się czy też oddzielenia barierą od otoczenia. Fajne to doświadczenie.
Rzeczywiście rysunek w proporcjach FI jakby bardziej "wpada" mi w oko ;)
Ciekawym Waszych wrażeń.
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Mahamaya

• Użytkownik
  • **
    • Email
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 23, 2011, 08:56:14 »
Fajne :) U mnie środkowy rząd jest fioletowy, ale cały czas pulsuje zmieniając barwę raz na bardziej niebieską, raz na bardziej różową

Przypomina mi to zabawę z tzw. stereogramami, gdzie poprzez lekkie "zezowanie" otrzymujemy 3D

http://imaginarium.org.pl/images/stories/Galeria/Stereogramy/frost_spiral.jpg

http://imaginarium.org.pl/index.php?option=com_admirorgallery&view=layout&Itemid=185

« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2011, 09:49:56 wysłana przez Mahamaya »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 23, 2011, 09:31:01 »
Ale wiesz, że ja tego nie rysowałam, tak?  :oczko: wg wykopanych tekstów, pola powierzchni figur mają być równe, i dopiero na tym zestawieniu widać,
Tak, wiem, że nie ty to rysowałaś :)
Jeśli pola powierzchni WSZYSTKICH figur mają być równe, to mój obrazek nie spełnia tego warunku, z powodu szerszego prostokąta. Stąd ciekawią mnie zawsze oryginalne konstrukcje, w tym przypadku w Chartres.
Mi, dla odmiany, podobają się te nierówne figury. Są jakby bardziej żywe, przez swą nierówność właśnie ;)
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2011, 19:55:23 wysłana przez Leszek »