logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Co się stanie z wykładami Nassima?  (Przeczytany 11872 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
Co się stanie z wykładami Nassima?
« dnia: Listopad 08, 2010, 15:33:18 »
Chciałbym poinformować osoby zainteresowane, że fundacja Nassima zwróciła się do You Tube z prośbą o usunięcie jednej części wykładu "Przekroczyć Horyzont Zdarzeń". Oto ta informacja, którą potrzymałem drogą e-mailową.

http://swietageometria.info/s/di-JZXD.gif
Co się stanie z wykładami Nassima?
<--- kliknij, aby powiększyć

W związku z potencjalną możliwością usunięcia nie tylko wykładu Nassima, ale w ogóle zamknięcia całego konta zwróciłem się poprzez osobę, która jest w bliskich kontaktach z Nassimem do fundacji theresonanceproject z pytaniem o możliwość "uchronienia" wykładów Nassima na moim kanale You Tube: http://www.youtube.com/Leszko2012
Rozmowa w tej sprawie z dyrektorem ds. promocji Fundacji ma się odbyć pod koniec bieżącego tygodnia.
Jest bardzo możliwe, że cały wykład Nassima zniknie z mojego kanału. Dlatego postanowiłem napisać o tej sprawie z uprzedzeniem, aby osoby, które chcą ten wykład zobaczyć mogły to jeszcze zrobić...

Już dzisiaj wiem, że nie będzie możliwe utrzymanie wykładu w dotychczasowej formie na moim kanale
Dlatego będę starał się wynegocjować jak najkorzystniejsze warunki. Będę starał się wynegocjować to:
a) pozostawienie wykładu w całości, ale będzie on dostępny tylko dla widzów z Polski
b) pozostawienie jak największej ilości wykładu w ramach "promocji" Nassima, w zamian za udostępnienie fundacji theresonanceproject polskich napisów  do wykładu. (napisali bowiem, że są zainteresowani wydaniem wykładu Nassima z innych językach)
c) samodzielne wydanie wykładu Nassima oficjalnie w języku polskim i zaproszenie go do Polski w przyszłym roku w zamian za pozostawienie jak największej ilości wykładu Nassima na You Tube.

Są jeszcze inne propozycje będące jakąś mieszanką powyższych.

Jeśli macie jakieś inne pomysły to napiszcie!

Pozdrawiam!

« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2016, 01:01:56 wysłana przez Leszek »

Offline konserwa

• Użytkownik
  • **
    • Email
Odp: Co się stanie z wykładami Nassima?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2010, 16:46:42 »
no niestety.... :o
ściągnąć i trzymać na cd najlepiej
i puszczać sobie w prywatnym gronie ku przypomnieniu

przykre - ale trzeba iść dalej Leszku!
może to nas zmusi do zmontowania czegoś made in poland 'co'

swoją drogą napiszę do resonansproject maila "z gratulacjami"
i na taką akcję namawiam wszystkich !!
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2010, 16:48:26 wysłana przez konserwa »

Offline farfalla5

• Nowy użytkownik
  • *
  • Namastè
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2010, 17:01:38 »
Leszku, bardzo dziekuje za wiadomosc, wlasnie sciagam cala konferencje.

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2010, 18:54:50 »
no niestety.... :o
ściągnąć i trzymać na cd najlepiej
Myślę, że Ci co lubią Nassima i tak to gdzieś powrzucają... Mi po rozmowach nie będzie już wypadało...
może to nas zmusi do zmontowania czegoś made in poland 'co'
W poście sugerowałem zaproszenie Nassima do Polski, ale jak się nie uda to zrobimy coś innego, być może polskimi siłami ;)
swoją drogą napiszę do resonansproject maila "z gratulacjami"
i na taką akcję namawiam wszystkich !!
Dlatego może wstrzymaj się z akcjami do mojej rozmowy z The Resonance Project. ;)
Poinformuję "co i jak".

Leszku, bardzo dziekuje za wiadomosc, wlasnie sciagam cala konferencje.
Proszę bardzo. Na forum zawsze były wersje w AVI...
http://forum.swietageometria.info/index.php/board,10.0.html

« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2010, 19:00:55 wysłana przez Leszek »

Offline bajka107

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2010, 19:36:11 »
Dziękuję za informacje. Niektóre jego wykłady już zniknęły z sieci.
Czy zostaną napisy do jego wykładów, czy też będziesz musiał to usunąć?

Sukces upaja. Kasa dla niego jest ważna skoro klika lat spał w przyczepie.

"Co dostałeś za darmo dawaj za darmo." taki cytat

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2010, 19:58:27 »
Dziękuję za informacje. Niektóre jego wykłady już zniknęły z sieci.
Czy zostaną napisy do jego wykładów, czy też będziesz musiał to usunąć?

Sukces upaja. Kasa dla niego jest ważna skoro klika lat spał w przyczepie.

"Co dostałeś za darmo dawaj za darmo." taki cytat
Myślę, że wszystko będzie jasne po rozmowie z kimś z fundacji Nassima. Nie sądzę jednak, abym miał usunąć napisy PL. Babka z fundacji Nassima sugeruje w e-mailu, że są oni zainteresowani wydaniem wykładu "Przekroczyć Horyzont Zdarzeń" w wersji z polskimi napisami, a to ewentualnie oznaczałoby dodatkową pracę nad nimi...  zeby

Swoją drogą w kwestii "polityki wydawniczej" Nassim różni się od Dana. Dan pozwolił mi udostępniać jego filmy, mimo, że także je sprzedaje... Co ostatecznie zrobi Nassim? Nie wiem. Zobaczymy po rozmowie... A może jakaś urokliwa dziewczyna/kobieta pomoże mi w tych negocjacjach z fundacją? Chodzi oczywiście o zwiększenie siły wpływu na Nassima aniolek  :oczko:
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2010, 23:06:44 wysłana przez Leszek »

Offline barted

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2010, 00:10:27 »
Polecam szukać na chomikuj.pl

Offline spojlerek

• Nowy użytkownik
  • *
    • Email
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 09, 2010, 08:38:04 »
Czasami takie sytuacje zdarzają się w tym celu, by nawiązała się relacja między osobami które nie miał by okazji spotkać się bez bodźca.
Może chodzi o nawiązanie bliższej współpracy z Nassimem, a może o to, że po usunięciu jego wykładów będziecie szukać alternatywy i znajdziecie coś co czekało już na was? :)

Jak by nie było, sądzę, że warto wziąć pod uwagę taką możliwość i powstrzymać się z negatywnymi ocenami Nassima. Może on lub lego współpracownicy są tylko narzędziami w rękach kogoś wyżej kto sobie to tak zaplanował i z czasem wyniknie z tego coś bardzo wartościowego dla nas :)

Pozdrawiam
I dzięki Leszku za cynk ;)

Offline thozo

• Nowy użytkownik
  • *
    • Email
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2010, 11:29:32 »
Też bym się powstrzymał z ocenami. To jego praca i ma pełne prawo do praw autorskich. Wszelkie głosy oburzenia są ładnie mówiąc "bez sensu". Ostatnio Nassim na swojej stronce pisał, że pojawiły się problemy finansowe i cały projekt wisi na włosku, więc szuka rozwiązań.

Pozdrawiam

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2010, 11:35:49 »
Czuję jak spojlerek :) Leszku, jakby nie było, dzięki znajomości z Danem i Valeri, jak również przodownictwu w propagowaniu wykładów Nassima, stajesz się pewnym kluczem do kolejnych drzwi możliwości. Wszystko jest ze sobą pięknie pozwiązane  :) Wystarczy mądrze ponegocjować, a kolejny etap współpracy może okazać się bardzo owocny  :super:

Offline Lesiu

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2010, 18:35:30 »
Dziękuje Leszek za cynk , wielka szkoda  gdyby tych wykładów nie było to było źle trzeba by było je przechomikowac,  bo to kawał potęznej wiedzy .

Pozdr.

Offline chanell

• Aktywny użytkownik
    • Email
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2010, 08:57:04 »
Swoją drogą w kwestii "polityki wydawniczej" Nassim różni się od Dana. Dan pozwolił mi udostępniać jego filmy, mimo, że także je sprzedaje... Co ostatecznie zrobi Nassim? Nie wiem. Zobaczymy po rozmowie... A może jakaś urokliwa dziewczyna/kobieta pomoże mi w tych negocjacjach z fundacją? Chodzi oczywiście o zwiększenie siły wpływu na Nassim

Leszku ,moze  Janneth z forum Pch ?  Wiem że tu czasem zagląda  :D ,ja się mogę przyłączyć do was ,ale niestety nie znam angielskiego.Napisałabym po polsku z dopiskiem " Nassim  plisssss "  ;D
Szkoda by było  bo, jego wykłady bardzo mi się podobają .

Offline Radosław

• Zaawansowany użytkownik
    • Email
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 13, 2010, 13:05:34 »
Nassim zachowije się podobnie jak ten dupek z fundacji Meru - niebawem stwierdzi że ma prawa autorskie do ośmiościanu ;D
Przy całej sympatii do niego - mógłby się od Dana wiele nauczyć, np o współdzielnym myśleniu i dzieleniu informacją za darmo.

Proponuję przetłumaczyć mu ten temat:
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,37.0.html

...mógłby się z niego wiele nauczyć na temat geometrii ruchu obrotowego o której opowiada, a której nie zdefiniował ani nie opisał w żaden sposób ;D

pozdrawiam

Offline warcabowicz

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 13, 2010, 13:48:48 »
mógłby się z niego wiele nauczyć na temat geometrii ruchu obrotowego o której opowiada, a której nie zdefiniował ani nie opisał w żaden sposób

Po czym wnosisz że nie zdefiniował ? Czy zapoznałeś się z jego pracą "the origin of spin: consideration of torque and coriolis forces in einstein's equations..."? Jest w pdf na jego stronie.
Może nie jest to takie proste, bo wymaga trochę znajomości wyższej matematyki, ale wygląda sensownie choćby z tego względu że lepiej opisuje (podobno, bo sam jeszcze nie liczyłem :) )to co obserwujemy niż dotychczasowe równania Einsteina.

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 13, 2010, 15:17:50 »
Nassim zachowije się podobnie jak ten dupek z fundacji Meru - niebawem stwierdzi że ma prawa autorskie do ośmiościanu ;D

Z taką energią i nastawieniem trudno jest nawiązać pozytywne relacje  ;) Nassim ma założoną fundację, a fundacje kierują się swoimi prawami.
Poza tym przecież wyszli z inicjatywą kompromisu, a mogli równie dobrze (bez uprzedzenia) usunąć wszystkie wykłady, nie mówiąc już o innych "przyjemnościach"... cieszmy się z tego, co JUŻ mamy  :)

Offline Radosław

• Zaawansowany użytkownik
    • Email
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 13, 2010, 18:31:03 »
Po czym wnosisz że nie zdefiniował ?

Bo nie słyszałem żeby mówił o geometrii pięciokątnej i nie widziałem w jego pracach żadnej wzmianki na ten temat.

Z taką energią i nastawieniem trudno jest nawiązać pozytywne relacje  ;) Nassim ma założoną fundację, a fundacje kierują się swoimi prawami.
Poza tym przecież wyszli z inicjatywą kompromisu, a mogli równie dobrze (bez uprzedzenia) usunąć wszystkie wykłady, nie mówiąc już o innych "przyjemnościach"... cieszmy się z tego, co JUŻ mamy  :)

Miła Tijaviar!

Gwarzymy sobie tutaj nie o technologii robienia nowych pączków z przednią marmoladą robioną wg sekretnego przepisu babci Nassima.
Jest to wiedza która przez tysiąclecia była przed ludzkością ukrywana i najwyższy już czas żeby była dostępna dla całej ludzkości za darmo.
Tworzenie nowych fundacji, podziałów i praw autorskich do jakiegokolwiek fragmentu związanego ze świętą geometrią - jest w moim odczuciu żałosne, zwłaszcza w sytuacji w której prace Dana i dziesiątek innych badaczy na ten temat były dostępne za darmo w sieci dobrych kilka lat przed Nassimem.
W Implosion Group prowadzonej przez Dana zebrało się kilkuset naukowców wspierających jego pracę.
Właściwie każdy z nich stracił automatycznie możliwość egzystowania w świecie oficjalnej nauki - a co za tym idzie możliwość uzyskiwania przychodów ze swojej pracy naukowej.
Nie założyli jednak oni kilkuset fundacji uzurpujących sobie prawa do czerpania profitów z rozpowszechniania wiedzy o czworościanach i osmiościanach. ;)
Nassim jest uroczy i wkłada pokaźną cegiełkę w rozpowszechnienie tematu - mógłby jednak po pierwsze okazać trochę pokory i nauczyć się czegoś od Dana - dlatego zaproponowałem całkiem poważnie skrobnąć coś o połączeniu geometrii pięciokątnej i sześciokątnej którą na podstawie prac obu panów raczył dokonać na łamach tego forum Leszek.
Po drugie mógłby skorzystać z współpracy z grupą kilkuset ludzi mających swoje przemyślenia w temacie i dziesiątki opublikowanych prac - izolując się w swojej fundacji zachowuje się trochę jak dziecko ;D
Po trzecie mógłby bardziej zorientować się w tematach historycznych, związanych trochę z Arką Przymierza o której opowiada i trochę z tą zaawansowaną cywilizacją która nam dobrotliwie pozostawiła pewne klucze do technologii w starożytnych tekstach - wydaje mi się że ten trzeci punkt jest dla Nassima dużą barierą mentalną i możliwym powodem nie dołączenia do Implosion Group.

To właściwie wszystko w temacie - może dodam że w mojej rozmowie z Danem i Valerie poruszaliśmy temat Nassima i ich stanowisko jest bardzo podobne do tego co przedstawiłem powyżej :tyty:

pozdrawiam serdecznie!!!

p.s. a propos energii i nastawienia - moje pierwsze w życiu wystąpienie publiczne. Merytorycznie trochę mnie przytkało, ale zawsze coś więcej niż parę literek żeby się poznać/poczuć:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=BPbTalBsoNk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=BPbTalBsoNk</a>

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 14, 2010, 13:55:11 »
Radosław, dziękuję Ci za tak uprzejme przesłanie. Bez niego błądziłabym w ciemności...

Offline warcabowicz

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 14, 2010, 19:33:03 »
Po czym wnosisz że nie zdefiniował ?
Bo nie słyszałem żeby mówił o geometrii pięciokątnej i nie widziałem w jego pracach żadnej wzmianki na ten temat.

Pamiętaj że cały czas mówisz tylko o pewnych wizualizacjach geometrii przedstawionych w 3D. Skąd masz pewność że te syntezy przedstawione przez Leszka nie wynikają też w jakiś sposób z równań Nassima które już same w sobie zawierają składnik promieniujący i ściągający połączony z ruchem obrotowym. Warto nadmienić że równania są rozwiązane nie w geometrii euklidesowej (czyli tradycyjne 3D: x,y,z) a w tzw. przestrzeni U4 gdzie najkrótsza droga między dwoma punktami niekoniecznie jest linią prostą. A więc już z założenia pewne efekty przedstawione w naszym 3D są tylko organoleptycznym przybliżeniem :)

Takie wizualizacje pomagają na pewno zrozumieć pewne rzeczy 'na chłopski rozum' jednak ja uważam że fizycy (a za takiego uważa się pewnie pan NH) koncentrują się na tym by jego teoria była zrozumiała przez braci po fachu a plebs (czyli ludzie do których adresowano wykłady Przekroczyć horyzont zdarzeń) musi znać tylko podstawy. To co dla niego wydaje się oczywiste, dla nas takie być nie musi.
Być może jeślibyś zadał mu pytanie dlaczego nie zna geometrii pięciokątnej ani jej nie tłumaczy miałby jakąś sensowną wypowiedź typu : 'W tym wykładzie nie uważałem tego za konieczne', albo 'Bo w tej sali wykładowej jak już wspominałem o równowadze wektorowej to ludzie zaczynali ziewać więc nie chciało mi się tego ciągnąć'.

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 15, 2010, 09:42:56 »
@warcabowicz, @Radosław
dyskusję w sprawach merytorycznych proponuje przenieść do wątku "Dan Winter i Nassim Haramein - próba syntezy ich geometrii"   Na zachętę wrzucam tam tekst Wintera, będący w zamierzeniu zaproszeniem do dialogu z Nassimem Harameinem. http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,37.msg2721.html#msg2721
Jest po części przetłumaczony. Może ktoś przetłumaczy resztę, jeśli uzna, że warto?
Pozdrawiam!

P.S
@warcabowicz
Jeśli chodzi o tego Jeff Chu, to też nie mogliśmy znaleźć... Kombinowałem z tymi osobami:
http://en.wikipedia.org/wiki/Samuel_C._C._Ting
http://en.wikipedia.org/wiki/Jo%C3%ABl_Scherk
http://en.wikipedia.org/wiki/Daniel_C._Tsui

ale też nie mam jasności o kogo chodzi... Stąd pozostawiliśmy tę niedoskonałość w tłumaczeniu...

Offline ayamahambho

• Nowy użytkownik
  • *
    • Projekt Explorers
    • Email
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 27, 2011, 22:13:26 »
nie wiem jak się sprawa zakończyła, ale wiem, że realia są takie. im bardziej będą "kopać" ludzi że coś jest niby pirackie, tym bardziej odwrotny efekt uzyskają (popatrzcie jak to wygląda na chomikach, torrentach i serwisach hostingowych). prosta zasada "przyciągania tego, czego nie chcesz" (nie dotyczy wszystkich, ale z uwagi na profil - ich akurat tak), zamiast "skupiania się na tym, co chcesz osiągnąć". a fundacja czy nie - chce wygenerować albo bezpośredni zysk, albo większe zainteresowanie wokół siebie, coby ludzie się przewijali wokół produktów i usług. szkoda, że tak często - przez rozum przemawia zachłanność i zatwardzenie (ostatnio zasłyszane pojęcie w odniesieniu do wielu zachodnich ludzi zajmujących się świadomością: "greedy constipation people") a nie rozsądek i dobrze zaplanowana strategia.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 22:15:08 wysłana przez ayamahambho »
http://planetaziemia.net - "Wesołe Bąbelki. Spotkania z Przyjacielem"
...a także zaawansowane badania nad dźwiękiem i świadomością...