Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co się stanie z wykładami Nassima?  (Przeczytany 8810 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tijavar
Gość
« Odpowiedz #9 : Listopad 09, 2010, 11:35:49 »

Czuję jak spojlerek Uśmiech Leszku, jakby nie było, dzięki znajomości z Danem i Valeri, jak również przodownictwu w propagowaniu wykładów Nassima, stajesz się pewnym kluczem do kolejnych drzwi możliwości. Wszystko jest ze sobą pięknie pozwiązane  Uśmiech Wystarczy mądrze ponegocjować, a kolejny etap współpracy może okazać się bardzo owocny  super

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Lesiu
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #10 : Listopad 09, 2010, 18:35:30 »

Dziękuje Leszek za cynk , wielka szkoda  gdyby tych wykładów nie było to było źle trzeba by było je przechomikowac,  bo to kawał potęznej wiedzy .

Pozdr.

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

chanell
Aktywny użytkownik

dorota5920

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Listopad 10, 2010, 08:57:04 »

Swoją drogą w kwestii "polityki wydawniczej" Nassim różni się od Dana. Dan pozwolił mi udostępniać jego filmy, mimo, że także je sprzedaje... Co ostatecznie zrobi Nassim? Nie wiem. Zobaczymy po rozmowie... A może jakaś urokliwa dziewczyna/kobieta pomoże mi w tych negocjacjach z fundacją? Chodzi oczywiście o zwiększenie siły wpływu na Nassim

Leszku ,moze  Janneth z forum Pch ?  Wiem że tu czasem zagląda  Duzy usmiech ,ja się mogę przyłączyć do was ,ale niestety nie znam angielskiego.Napisałabym po polsku z dopiskiem " Nassim  plisssss "  Duży uśmiech
Szkoda by było  bo, jego wykłady bardzo mi się podobają .

Radosław
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Listopad 13, 2010, 13:05:34 »

Nassim zachowije się podobnie jak ten dupek z fundacji Meru - niebawem stwierdzi że ma prawa autorskie do ośmiościanu Duży uśmiech
Przy całej sympatii do niego - mógłby się od Dana wiele nauczyć, np o współdzielnym myśleniu i dzieleniu informacją za darmo.

Proponuję przetłumaczyć mu ten temat:
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,37.0.html

...mógłby się z niego wiele nauczyć na temat geometrii ruchu obrotowego o której opowiada, a której nie zdefiniował ani nie opisał w żaden sposób Duży uśmiech

pozdrawiam

warcabowicz
Użytkownik
**

« Odpowiedz #13 : Listopad 13, 2010, 13:48:48 »

mógłby się z niego wiele nauczyć na temat geometrii ruchu obrotowego o której opowiada, a której nie zdefiniował ani nie opisał w żaden sposób

Po czym wnosisz że nie zdefiniował ? Czy zapoznałeś się z jego pracą "the origin of spin: consideration of torque and coriolis forces in einstein's equations..."? Jest w pdf na jego stronie.
Może nie jest to takie proste, bo wymaga trochę znajomości wyższej matematyki, ale wygląda sensownie choćby z tego względu że lepiej opisuje (podobno, bo sam jeszcze nie liczyłem Uśmiech )to co obserwujemy niż dotychczasowe równania Einsteina.

Tijavar
Gość
« Odpowiedz #14 : Listopad 13, 2010, 15:17:50 »

Nassim zachowije się podobnie jak ten dupek z fundacji Meru - niebawem stwierdzi że ma prawa autorskie do ośmiościanu Duży uśmiech

Z taką energią i nastawieniem trudno jest nawiązać pozytywne relacje  Mrugnięcie Nassim ma założoną fundację, a fundacje kierują się swoimi prawami.
Poza tym przecież wyszli z inicjatywą kompromisu, a mogli równie dobrze (bez uprzedzenia) usunąć wszystkie wykłady, nie mówiąc już o innych "przyjemnościach"... cieszmy się z tego, co JUŻ mamy  Uśmiech

Radosław
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Listopad 13, 2010, 18:31:03 »

Po czym wnosisz że nie zdefiniował ?

Bo nie słyszałem żeby mówił o geometrii pięciokątnej i nie widziałem w jego pracach żadnej wzmianki na ten temat.

Z taką energią i nastawieniem trudno jest nawiązać pozytywne relacje  Mrugnięcie Nassim ma założoną fundację, a fundacje kierują się swoimi prawami.
Poza tym przecież wyszli z inicjatywą kompromisu, a mogli równie dobrze (bez uprzedzenia) usunąć wszystkie wykłady, nie mówiąc już o innych "przyjemnościach"... cieszmy się z tego, co JUŻ mamy  Uśmiech

Miła Tijaviar!

Gwarzymy sobie tutaj nie o technologii robienia nowych pączków z przednią marmoladą robioną wg sekretnego przepisu babci Nassima.
Jest to wiedza która przez tysiąclecia była przed ludzkością ukrywana i najwyższy już czas żeby była dostępna dla całej ludzkości za darmo.
Tworzenie nowych fundacji, podziałów i praw autorskich do jakiegokolwiek fragmentu związanego ze świętą geometrią - jest w moim odczuciu żałosne, zwłaszcza w sytuacji w której prace Dana i dziesiątek innych badaczy na ten temat były dostępne za darmo w sieci dobrych kilka lat przed Nassimem.
W Implosion Group prowadzonej przez Dana zebrało się kilkuset naukowców wspierających jego pracę.
Właściwie każdy z nich stracił automatycznie możliwość egzystowania w świecie oficjalnej nauki - a co za tym idzie możliwość uzyskiwania przychodów ze swojej pracy naukowej.
Nie założyli jednak oni kilkuset fundacji uzurpujących sobie prawa do czerpania profitów z rozpowszechniania wiedzy o czworościanach i osmiościanach. Mrugnięcie
Nassim jest uroczy i wkłada pokaźną cegiełkę w rozpowszechnienie tematu - mógłby jednak po pierwsze okazać trochę pokory i nauczyć się czegoś od Dana - dlatego zaproponowałem całkiem poważnie skrobnąć coś o połączeniu geometrii pięciokątnej i sześciokątnej którą na podstawie prac obu panów raczył dokonać na łamach tego forum Leszek.
Po drugie mógłby skorzystać z współpracy z grupą kilkuset ludzi mających swoje przemyślenia w temacie i dziesiątki opublikowanych prac - izolując się w swojej fundacji zachowuje się trochę jak dziecko Duży uśmiech
Po trzecie mógłby bardziej zorientować się w tematach historycznych, związanych trochę z Arką Przymierza o której opowiada i trochę z tą zaawansowaną cywilizacją która nam dobrotliwie pozostawiła pewne klucze do technologii w starożytnych tekstach - wydaje mi się że ten trzeci punkt jest dla Nassima dużą barierą mentalną i możliwym powodem nie dołączenia do Implosion Group.

To właściwie wszystko w temacie - może dodam że w mojej rozmowie z Danem i Valerie poruszaliśmy temat Nassima i ich stanowisko jest bardzo podobne do tego co przedstawiłem powyżej ach Ty... :)

pozdrawiam serdecznie!!!

p.s. a propos energii i nastawienia - moje pierwsze w życiu wystąpienie publiczne. Merytorycznie trochę mnie przytkało, ale zawsze coś więcej niż parę literek żeby się poznać/poczuć:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=BPbTalBsoNk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=BPbTalBsoNk</a>

Tijavar
Gość
« Odpowiedz #16 : Listopad 14, 2010, 13:55:11 »

Radosław, dziękuję Ci za tak uprzejme przesłanie. Bez niego błądziłabym w ciemności...

warcabowicz
Użytkownik
**

« Odpowiedz #17 : Listopad 14, 2010, 19:33:03 »

Po czym wnosisz że nie zdefiniował ?
Bo nie słyszałem żeby mówił o geometrii pięciokątnej i nie widziałem w jego pracach żadnej wzmianki na ten temat.

Pamiętaj że cały czas mówisz tylko o pewnych wizualizacjach geometrii przedstawionych w 3D. Skąd masz pewność że te syntezy przedstawione przez Leszka nie wynikają też w jakiś sposób z równań Nassima które już same w sobie zawierają składnik promieniujący i ściągający połączony z ruchem obrotowym. Warto nadmienić że równania są rozwiązane nie w geometrii euklidesowej (czyli tradycyjne 3D: x,y,z) a w tzw. przestrzeni U4 gdzie najkrótsza droga między dwoma punktami niekoniecznie jest linią prostą. A więc już z założenia pewne efekty przedstawione w naszym 3D są tylko organoleptycznym przybliżeniem Uśmiech

Takie wizualizacje pomagają na pewno zrozumieć pewne rzeczy 'na chłopski rozum' jednak ja uważam że fizycy (a za takiego uważa się pewnie pan NH) koncentrują się na tym by jego teoria była zrozumiała przez braci po fachu a plebs (czyli ludzie do których adresowano wykłady Przekroczyć horyzont zdarzeń) musi znać tylko podstawy. To co dla niego wydaje się oczywiste, dla nas takie być nie musi.
Być może jeślibyś zadał mu pytanie dlaczego nie zna geometrii pięciokątnej ani jej nie tłumaczy miałby jakąś sensowną wypowiedź typu : 'W tym wykładzie nie uważałem tego za konieczne', albo 'Bo w tej sali wykładowej jak już wspominałem o równowadze wektorowej to ludzie zaczynali ziewać więc nie chciało mi się tego ciągnąć'.

Strony: « 1 2 3 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: