logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Podwodne światy  (Przeczytany 17703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1786
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: Podwodne światy - Odkryto piramidę na dnie Atlantyku
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2013, 22:13:48 »
Odkryto piramidę na dnie Atlantyku
Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,59154,title,Odkryto-piramide-na-dnie-Atlantyku,wid,16023737,wiadomosc.html

Na dnie Oceanu Atlantyckiego, pomiędzy wyspami archipelagu Azorów, odkryto budowlę o kształcie piramidy. Jej szczyt znajduje się 40 metrów pod powierzchnią wody. Podwodna piramida została odkryta w połowie września br. przez azorskiego wędkarza sportowego pomiędzy wyspami Sao Miguel i Terceira. Budowla o wysokości około 60 m, rozpościera się na obszarze o powierzchni 8 tys. m2.

http://swietageometria.info/s/di-C4BG.jpg
Podwodne światy

A)Terceira, B) Sao Miguel

- Odkrycie nastąpiło podczas jednej z moich wypraw, gdzie do poszukiwania dogodnych obszarów do łowienia ryb wykorzystywałem zintegrowany system batymetryczny. Odczytałem na nim obecność dziwnej podmorskiej budowli - relacjonował Diocleciano Silva.

Zdaniem odkrywcy podmorskiej piramidy tajemnicza budowla może być pozostałością mitycznej Atlantydy, prastarej krainy na Atlantyku, zniszczonej, według legend, przez liczne trzęsienia ziemi i zalanej przez wody oceaniczne.

Naukowcy z Wydziału Oceanografii i Rybołówstwa Uniwersytetu Azorskiego choć sceptycznie podchodzą do tej tezy, to w wydanym komunikacie przyznają, że pracownicy uczelni rozpoczęli już prace związane ze zbadaniem odkrytej piramidy.

Do pomocy naukowcom w analizie tajemniczego obiektu skierowana została również jedna z jednostek portugalskiej marynarki wojennej. Jej dowództwo odmawia jednak komentarzy na temat prowadzonej na Azorach akcji badawczej.

- Obliczenia pozyskane z systemu batymetrycznego wskazują, że budowla została najprawdopodobniej wykonana przez człowieka. Ma niezwykle geometryczne kształty. Obiekt ze względu na swój wyjątkowy format mógł w przeszłości pełnić funkcję jakiegoś systemu obronnego - dodał Silva.[div style="border: 1px inset blue;"][/div]

UZUPEŁNIENIE

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=e-V9ow2eHi0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=e-V9ow2eHi0</a>  

Ponieważ nie ma angielskich napisów, oto co interesującego powiedział odkrywca [in english]:
-he found it a few months ago but he couldnt really believe it, he kept it a secret and began to study it, he then decided to reveal it
(odkrył ją kilka miesięcy temu, ale nie mógł uwierzyć w to co odkrył, więc trzymał to w tajemnicy i badał, następnie zdecydował się ujawnić swe odkrycie)
-the man already gave the coordenates to portuguese officials for further study.
(mężczyzna przekazał współrzędne portugalskim urzędnikom w celu dalszych badań)
- jej podstawa jest większa niż stadion piłkarski

-he says the vertexes of the pyramids are aligned in a way that one of them points north and one of them points south, exactly like the pyramid of giza

[div style="border: 1px inset blue;"][/div]
[EDIT]


Portugalia: Marynarka zbada doniesienia o „podwodnej piramidzie” (aktualizacja)
wtorek, 17 września 2013

Należący do Marynarki Portugalskiej Instytut Hydrografii zajmie się doniesieniami o odkryciu podwodnej „piramidy” o wysokości ok. 60 m., która ma znajdować się między wyspami São Miguel i Terceira w archipelagu Azorów. Jej czubek leży na głębokości ok. 40 m.

Zgodnie z oświadczeniem dowódcy strefy morskiej Azorów, adm. Fernando Piresa de Cunha, odkrycia dokonał kilka miesięcy temu żeglarz Diocletian Silva (z zawodu weterynarz), który dostrzegł dziwną geometryczną strukturę na odczytach sonaru. On sam nie wierzył, że formacja może mieć pochodzenie naturalne.

- Przeanalizowaliśmy to pod kątem zagrożenia dla ruchu żeglugowego, ale nie znaleźliśmy niczego. Musimy jeszcze przeanalizować dane - powiedział wojskowy.

Dodał, że Instytut Hydrografii czeka na odczyty i informacje zgromadzone przez Silvę. Do tej pory wiadomo w zasadzie niewiele poza tym, że dane z sonaru sugerują, że domniemana budowla przypomina piramidę schodkową. Prymitywne budowle tego typu istnieją na azorskiej wyspie Pico i nadal czekają na dokładniejsze zbadanie.

Odkrycie dziwnej budowli w pobliżu Azorów od razu nasuwa skojarzenia z Atlantydą, gdyż właśnie ta grupa wysp była uważana za jej potencjalną lokalizację (Platon, który opisał ją w swoich dialogach wspominał, że zaginiona wyspa leżała za słupami Heraklesa, tj. na zachód od wybrzeży Półwyspu Iberyskiego). Badania archeologiczne prowadzone na Azorach nie wykazały jednak śladów istnienia antycznej cywilizacji.

Nie jest to również pierwsze tego typu znalezisko. Na początku XX w. kanadyjska firma pracująca dla rządu kubańskiego odkryła pod wodą zagadkową strukturę, która przypominała megalityczne miasto. Leżała na głębokości aż 650 m. niedaleko Przylądka Guanahacabibes. Dane uzyskane dzięki sonarom wskazywały, że znajdują się tam geometryczne struktury, w tym takie przypominające piramidy schodkowe. Spuszczony na dno robot potwierdził istnienie fragmentów wyglądających na cięty granit, jednak dalsze badania utrudniała mała przejrzystość wody. Wkrótce badania utknęły w martwym punkcie.

Aktualizacja (18.10.13)

Zgodnie z informacjami portugalskiego portalu Publico.pt, badania dna w miejscu odkrycia domniemanej podwodnej piramidy nie wykazały istnienia żadnej anomalii przypominającej dzieło ludzkich rąk - stwierdził w oświadczeniu Instytut Hydrografii przy Portugalskiej Marynarce Obronnej. Czytamy, że „z danych zebranych podczas badań w 2009 r. nie wynika, aby we wkazanym miejscu widniał obiekt o tym kształcie i rozmiarach." Możliwe, że wędkarz, który znalazł obiekt na sonarze został wprowadzony w błąd przez naturalnie uformowaną skałę.

Interesująco wygląda natomiast sprawa prehistorycznych budowli na wyspie Pico, o których informacje pojawiły się w tym samym czasie. Zgodnie z oświadczeniem Portugalskiego Stowarzyszenia ds. Badań Archeologicznych, struktury te (dochodzące do 13 m. wysokości, jednak w większości zrujnowane) zostały wzniesione w oparciu o wiedzę astronomiczną i mogły służyć celom kultowym. Możliwe, że posiadają podziemne komory. Większość z nich leży na niewielkim obszarze w pobliżu miejscowości Madalena (zobacz zdjęcia). Ich twórcy pozostają nieznani, a ciekawe jest to tym bardziej, że w 1427 r., kiedy wyspy zostały odkryte przez Portugalczyków, archipelag był niezamieszkały.

Źródło: http://infra.org.pl/historia-/archeologia-i-dzieje/1397-portugalia-marynarka-zbada-doniesienia-o-podwodnej-piramidzie


« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2014, 21:29:06 wysłana przez Leszek »

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1786
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: Podwodne światy
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 12, 2014, 09:38:52 »
Naturalne czy stworzone przez człowieka?

"Pod koniec ostatniej Epoki Lodowcowej poziom morza podniósł się o ponad 120 metrów. Wszystkie struktury pokazane w filmie znajdowały się wcześniej nad poziomem morza (do ok. 10 000 lat p.n.e.)"

Diving Japan's mysterious underwater ruins with Graham Hancock
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=l5xqp28KjLk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=l5xqp28KjLk</a>Thanks to the great team from Seamen's Club, Ishigaki, who joined us on all these dives (and hundreds more!) and provided wonderful technical support. Thanks also to Kihachiro Aratake and all at Sou.Wes diving, Yonaguni (http://www.yonaguni.jp/sawes.htm). The sites featured in the video are:
Kerama (Aka Jima): http://en.wikipedia.org/wiki/Aka_Island
Yonaguni: http://en.wikipedia.org/wiki/Yonaguni
Chatan: http://en.wikipedia.org/wiki/Chatan,_Okinawa
Aguni: http://en.wikipedia.org/wiki/Aguni,_Okinawa

For further information see:
http://www.grahamhancock.com/
Specifically : www.grahamhancock.com/archive/underworld­/
Graham Hancock's Facebook page: www.facebook.com/Author.GrahamHancock
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2014, 09:46:35 wysłana przez Leszek »