logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Era Mikrochipów w Lekach  (Przeczytany 3229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tijavar

 • Gość
Era Mikrochipów w Lekach
« dnia: Listopad 20, 2010, 19:44:13 »
Materiał z dziennika "RP" , artykuł fajnie rozpisany na stronie maya.net.pl w dziale "pytania".

http://img703.imageshack.us/img703/7759/intmikro.jpg
Era Mikrochipów w Lekach


Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1808
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: Era Mikrochipów w Lekach i nie tylko...
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2012, 23:02:03 »
Takim pomysłom mówimy: STOP!!!

2012-05-30

Portugalskie ministerstwo sprawiedliwości stworzy możliwość informowania lokalnych społeczności o miejscu pobytu osób skazanych za pedofilię. Przewidziano też wszczepianie chipów dzieciom, które padły ofiarą ataków seksualnych oraz samym pedofilom.

- Chip pomoże dbać o bezpieczeństwo skrzywdzonych dzieci, stale monitorować miejsce ich pobytu oraz chronić je przed ewentualnym atakiem napastnika poprzez zaalarmowanie miejscowych organów ścigania - poinformowała minister sprawiedliwości Paula Teixeira da Cruz.

Jej zdaniem nowe przepisy, które obecnie są opracowywane przez resort, nie mają na celu dyskryminowania pedofilów, ale "kontrolę ich zachowań" po wyjściu z więzienia, a także ochronę zagrożonych przez nich dzieci.

Zdaniem komentatorów wprowadzenie do portugalskiego ustawodawstwa środków prewencyjnych wobec pedofilów ma związek z tzw. aferą Casa Pia, a także wysoką liczbą zaginięć dzieci na terenie Portugalii.

W 2011 r. w Portugalii zniknęło bez śladu 2842 dzieci, zaś w pierwszym kwartale br. - 892 osób nieletnich.

W 2002 r. portugalska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wykorzystywania seksualnego wychowanków publicznego sierocińca Casa Pia w Lizbonie. Głównymi podejrzanymi w aferze było kilkanaście osób, w tym kilka znanych osobistości portugalskiej polityki i kultury. We wrześniu 2010 r. sąd skazał sześciu oskarżonych na kary od 6 do 18 lat pozbawienia wolności za popełnienie łącznie 900 przestępstw. Obecnie tylko jeden z nich odsiaduje karę. Pozostali przebywają na wolności, oczekując na rozpatrzenie ich apelacji.

Źródło: Gazeta Wyborcza
http://wyborcza.pl/1,76842,11826133,Portugalia_zaostrza_prawo_przeciw_pedofilii__Chipy.html

[div style="border: 2px inset red;"][/div]

1) Znakowanie zwierząt - trwałe oznaczanie każdego zwierzęcia hodowlanego, umożliwiające jego identyfikację.

(...) Jedną z najstarszych jest wypalanie znaków na zadzie, stosowane u koni i bydła, także wypalanie numerów lub znaków na rogach bydła. Innymi metodami są: zakładanie kolczyków na uszy bydła, świń i owiec, tatuowanie numerów na uszach królików, owiec, lisów i świń, a także psów rasowych (...)

Obecnie na coraz szerszą skalę stosuje się metodę znakowania elektronicznego, polegającą na znakowaniu zwierząt niewielkimi znaczkami z tworzywa sztucznego, wprowadzanymi podskórnie, zawierającymi kolejne numery.
http://portalwiedzy.onet.pl/3779,,,,znakowanie_zwierzat,haslo.html

2) Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej uznaje istnienie godności ludzkiej i stanowi, że musi być ona szanowana i chroniona. W rozdziale I zatytułowanym Godność Karta wymienia prawo do życia, PRAWO DO INTEGRALNOŚCI CIELESNEJ oraz zakazuje tortur, nieludzkiego lub poniżającego traktowania, karania oraz niewolnictwa i pracy przymusowej.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Godno%C5%9B%C4%87_cz%C5%82owieka#W_polskiej_Konstytucji

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2012, 10:01:41 wysłana przez Leszek »