logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Cytaty  (Przeczytany 38453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał-Anioł

• między niebem a piekłem
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
    • Imaginarium
Cytaty
« dnia: Grudzień 12, 2010, 13:40:46 »
Przecież właśnie emocje miłości zbliżają i łączą świadomości

Bhagavadgita

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
Odp: Cytaty
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2010, 08:42:03 »
Eckhart Tolle
Nowa Ziemia
Wojna to postawa myślowa
W pewnych przypadkach może  zachodzić potrzeba obrony   siebie lub innej osoby ...... lecz pilnuj, żeby nie uczynić z tego swej misji " walki ze złem",
gdyż istnieje prawdopodobieństwo,że staniesz się taki jak to z czym walczysz.
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2010, 15:11:29 »
Michal-Aniol, czy na pewno w tym cytacie chodzilo o wojnę jako o podstawę myślową ? Moim zdaiem nie.
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2010, 01:35:01 »
ciężko interpretować co autor miał na myśli ale raczej nic nie dodałem  polecam orginał
www.imaginarium.org.pl

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2010, 00:05:05 »
east, "Postawa Myślowa" nie "podstawa"  ;)  Myśl Tolle'a jest bardzo trafna.

Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.

— Mahatma Gandhi

myśl ulubiona  :)

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2010, 00:59:09 »
Tjaaa i się sprawdza . To najkrótsze i najtrafiniejsze wyzwolenie.
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2010, 00:00:45 »
Pytasz mnie, czym jest nauczanie? Sam nie wiem Nie umiem wyrazić tego w paru słowach. Myślę, że idea nauczania i bycia nauczanym jest z istoty błędna, dla mnie przynajmniej. Myślę, że jest to raczej kwestia dzielenia się, niż bycia nauczanym, raczej wspólnego uczestnictwa, niż dawania i otrzymywania
Jiddu Krishnamurti
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 25, 2010, 11:35:56 »
Wszystkie rzeczy przemijają. Idźcie i wypracujcie własne zbawienie z pilnością. Odkryj to dla siebie!

Siddhartha Gautama
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 26, 2010, 10:24:17 »
Ascetyzm wcale nie polega na tym, że nic nie powinieneś posiadać, lecz na tym, że nic nie powinno posiadać ciebie
‘Ali Ibn Abu Talib
Mądrości sufich
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 26, 2010, 16:35:24 »
Podążaj za głosem rozsądku tak daleko, jak tylko się da.

T.H Huxley’
www.imaginarium.org.pl

Offline jolkaz

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2010, 13:49:49 »

Prawdziwa podróż  odkrywcza polega nie na szukaniu nowych
krajobrazów, ale na patrzeniu przez nowe oczy.
- Marcel Proust

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 13, 2011, 15:02:30 »
Być oświeconym to wybierać to, co się dzieje wtedy, kiedy się dzieje.
Być oświeconym to wiedzieć, że jesteśmy tym, czym jesteśmy i że nie jesteśmy tym, czym nie jesteśmy i że to jest doskonałe.
Być oświeconym to mówić: TAK temu, co się dzieje, mówić TAK swoim "tak" i swoim "nie".
"Księga EST"
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 14, 2011, 14:04:12 »
"Jeśli na skali czasu pochodzimy od małpy, to na skali bytu - od Boga. Powrócić oznacza upomnieć się o nasze boskie pochodzenie.
Dokopując się do własnego wnętrza, eliminując stopniowo całą otoczkę swojej osobowości, swojej wiedzy, żeby dotrzeć do istoty swojego bytu. Potrzeba na to odwagi chodzi bowiem o to, żeby odrzucać jedną rzecz za drugą, aż już nie ma nic więcej, czego możesz się uchwycić, i odkrywasz, że istnieje coś, co podtrzymuje ciebie.
Dopiero wtedy rozumiesz, że to właśnie ta rzecz jest tym wszystkim, czego szukałeś."

"Nic nie zdarza się przypadkiem" Tiziano Terzani
Wiecej: http://www.eioba.pl/a138442/strach_i_pycha#ixzz1B6nL1UGB

« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2011, 14:08:04 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 15, 2011, 14:53:38 »
Tak jak każde nasienie ma potencjał stania się dojrzałą rośliną, tak każda czująca istota ma potencjał stania się w pełni oświeconym .
Sakja Trizin Rinpocze
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2011, 13:50:06 »
Słowa prawdziwe nie są piękne. Piękne słowa nie są prawdziwe.
Ludzie dobrzy nie spierają się. Ludzie kłótliwi nie są dobrzy.
Mądrzy niekoniecznie bywają wykształceni. Wykształceni nie zawsze bywają mądrzy.
Droga Nieba to dawać, nie krzywdzić. Drogą Mędrca jest praca, nie walka.

Tao Te Ching

www.imaginarium.org.pl

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 17, 2011, 08:55:00 »
http://img814.imageshack.us/img814/2568/51850404.png
Cytaty

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 26, 2011, 18:37:50 »

ORWEL
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 27, 2011, 23:25:38 »
„dotychczas każda wielka filozofia [była] wyznaniem własnego swego twórcy,
tudzież rodzajem mimo-wolnych, zaś jako takie niezaznaczonych memoirów”

Nietzsche
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 23:28:34 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 03, 2011, 16:29:17 »
Wolter

„Jeśli Bóg stworzył nas na obraz i podobieństwo swoje, to my odwzajemniliśmy się z nawiązką.”
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 13, 2011, 12:33:10 »
"Czym jest czas, jak nie mnogością jednej rzeczy?"

Austin Osman Spare
www.imaginarium.org.pl

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 10, 2011, 19:23:53 »

"Aby nauczyć się "złotego zrozumienia" (aurea apprehensio) trzeba szeroko otworzyć oczy ducha i duszy,
spoglądać i poznawać za pomocą owego światła wewnętrznego,
które Bóg już na samym początku rozniecił w naturze i w sercu ludzkim."

Ze zbiorów alchemików, Aquarium sapientium. W: Musaeum hermeticum.

"Dobro i Zło mają to samo oblicze, wszystko zależy jedynie od momentu, w którym staną na drodze człowieka."

Paulo Coelho

Offline jolkaz

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 11, 2011, 09:43:37 »
Istota ludzka jest częścią całości, nazwanej przez nas Wszechświatem,częscią ograniczoną w czasie i przestrzeni. Doświadcza ona siebie, swoich myśli i uczućj ak coś co jest odseparowane od reszty, jest to swego rodzaju złudzenie optyczne jej świadomości.
Złudzenie to jest dla nas formą więzienia, ograniczające nas jedynie do naszych pragnień osobistych oraz do odczuwania przywiązania jedynie do kilku najbliższych nam osób.
Naszym zadaniem musi być uwolnienie się z tego więzienia poprzez poszerzenie zakresu naszego współodczuwania, tak aby objąć nim wszystkie żyjące istoty oraz całą naturę w jej pięknie.
Nikt nie jest w stanie osiągnąć tego w pełni, lecz dążenie do tegoż osiągnięcia samo w sobie jest częścią wyzwolenia i fundamentem wewnętrznego poczucia bezpieczeństwa

Albert Einstein

Piękne prawda?- :oddaje sens istnienia i drogę do celu jakim jest nasze zjednoczenie jako całość  :slonko:

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 29, 2011, 09:00:27 »
Twój post jolkaz jest w tej STOP KLATCE bardzo na CZASIE  ;D ja również mam pozdrowienia od Einsteina, on jest fascynujący  :-)

"Najpiękniejszym, co możemy przeżyć, jest tajemnica. Jest to podstawowe odczucie stojące u kolebki prawdziwej sztuki i nauki. Ten, kto tego nie ma i nie potrafi się już dziwić i zdumiewać, jest, że tak powiem, martwy i ma wygasłe oczy. […] Wiedza o istnieniu czegoś dla nas nieprzeniknionego, manifestacje najgłębszego rozumu i najbardziej olśniewającego piękna, którego tylko proste formy są dostępne naszemu rozumowi, ta wiedza i odczucie stanowią prawdziwą religijność."

„Każdy, kto na serio zaangażował się w naukę, nabiera z czasem przekonania, że w prawach kosmosu przejawia się pewien duch – duch ogromnie nas przewyższający, w obliczu którego musimy czuć się bardo słabi i ograniczeni. W ten sposób nauka prowadzi do odczuć religijnych specyficznego rodzaju, różniącego się od religijności bardziej naiwnej.”

„Jesteśmy w sytuacji małego dziecka, które znalazło się w olbrzymiej bibliotece wypełnionej książkami w wielu językach. Dziecko wie, że ktoś je musiał napisać. Ale nie wie, jak, i nie zna języków, w których zostały napisane. Przeczuwa, że wszystkie te tomy ustawiono w jakimś porządku, ale nie ma pojęcia, w jakim.  Widzimy cudownie urządzony wszechświat, działających wedle pewnych zasad – tyle że bardzo słabo rozumiemy te zasady”

„Jestem na tyle artystą, że mogę malować swobodnie w swej wyobraźni. Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. Wiedza jest ograniczona, a wyobraźnią można objąć cały świat."

http://img192.imageshack.us/img192/3433/beyondimagination.jpg
Cytaty

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 29, 2011, 15:27:58 »
"Dość już zwlekania i marzeń o chwale ! W trąby dąć, brać się do dzieła " William Shakespeare .

ale z drugiej strony  " Zrównoważenie entuzjazmu, rozpędu i zwykłego robienia szumu zostanie w jakiś sposób  nagrodzone nawet, jeśli obudzi otaczających cię ludzi " SymboleSabiańskie

Ktoś tu przede mną już zadął  w sygnałówkę ;)  Tijavar:slonko:  motyle Ci z oczu wylatują :D .. a  ja myślałem, że tylko w brzuchu fruwają  ;D

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 30, 2011, 00:19:40 »
"103. Choc ktos moze pokonac w bitwie tysiac razy po tysiac ludzi, to najszlachetniejszym
zwyciezca jest ten, kto zwycieza samego siebie."

"146. Gdy ten swiat nieustannie płonie, jakze sie smiac, jakze szukac uciech? Spowity przez ciemnosc, czemu nie poszukujesz swiatła?"

"252. Łatwo widzi się błędy innych, lecz trudno dostrzec własne. Błędy innych rozdmuchuje się niczym plewy z ziarna, lecz własne ukrywa się tak, jak zręczny myśliwy maskuje się za ściętymi gałęziami."

Siddhartha Gautama – Dhammapada
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2011, 00:23:13 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 01, 2011, 13:27:51 »

"Połowa świata akceptuje świat wewnętrzny, zaprzecza istnieniu świata zewnętrznego. Druga połowa akceptuje świat materialny, ale zaprzecza istnieniu świata wewnętrznego. W obu przypadkach mamy do czynienia z połową, a kto jest połową, nie może być spełniony. Musisz być całością: bogaty ciałem, bogaty nauką; bogaty medytacją, bogaty świadomością. Według mnie, tylko cała osoba jest uświęcona. Chcę, by nastąpiło spotkanie Zorby i Buddy. Sam Zorba jest płytki, jego taniec nie ma wiecznego znaczenia, jest tylko chwilową przyjemnością. Wkrótce zmęczy się nim. Dopóki nie masz niewyczerpywalnego źródła z samego kosmosu… dopóki nie staniesz się częścią egzystencji, nie możesz stać się człowiekiem zintegrowanym. To mój dar dla ludzkości: człowiek cały."
OSHO ZEN TAROT
www.imaginarium.org.pl

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 01, 2011, 13:53:20 »
......jakieś kilka h temu wspomniałam sobie na swoją talię tarota OSHO ZEN i zastanawiałam się na zacytowaniem jednej z moich ulubionych kart,
weszłam na forum i spadłam z krzesła  :D: ale numer!  zeby 

Największym niebezpieczeństwem dla większości z nas nie jest to, że mierzymy za wysoko i nie osiągamy celu, ale to że mierzymy za nisko i cel osiągamy.

To, co się w największym wysiłku tworzy, winno wyglądać tak, jakby powstało szybko, prawie bez wysiłku, z zupełną łatwością, na przekór prawdzie.

Miłość jest skrzydłem, które ten dał człowiekowi, aby ten mógł wzlecieć do Niego.

Wszelki gniew, wszelką nędzę i moc wszelką, złe losy zmoże, kto zbrojny miłością.

Zaczynajcie, czas dokończy!...

Michał Anioł

http://img846.imageshack.us/img846/533/universe01.jpg
Cytaty

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 26, 2011, 23:06:40 »
"Przecież życie jest snem , tylko snem , i ten, kto żyje śpi , i śni siebie pokąd nie prześni siebie”.
 Pedro Calderon de la Barca
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 04, 2011, 10:19:59 »
"Są dwa sposoby na to, żeby znaleźć się na wierzchołku dębu. Jeden, to usiąść na żołędziu i czekać. Drugi, to wspiąć się na drzewo..."                                                                   
Charles Kemmons Wilson
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 08, 2011, 15:27:03 »
 UWIĘZIENIE

- Jesteś tak dumny ze swojej inteligencji
- zwrócił się Mistrz do jednego z uczniów.

- Jesteś jak skazaniec, dumny,
że jego więzienna cela jest taka obszerna.

Anthony de Mello
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 30, 2011, 18:56:43 »
"Jakże orzeźwiającą jest świadomość, że nie potrzebujemy żadnego oświecenia. Jak zabawne jest to, że jednak usiłujemy je osiągnąć."
 -Tokumei
www.imaginarium.org.pl

Ania

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 15, 2011, 16:26:56 »

Starożytni śpiewali swoją wędrówkę przez świat.
Śpiewali rzeki i łańcuchy górskie, słone równiny i piaszczyste wydmy.
Polowali, jedli, uprawiali miłość, tańczyli, zabijali: dokądkolwiek wiodły ich ślady,
pozostawiali za sobą szlak dźwięków. Opletli cały świat siecią pieśni; aż na koniec,
kiedy cała Ziemia została wyśpiewana, ogarnęło ich znużenie.

Bruce Chatwin, The Songlines - Ścieżki Śpiewu

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 15, 2011, 18:09:54 »
"When I see light from a star 100 light years away, not only do I know that the light was emitted 100 years ago but also a group of atoms in the star knew that the light would enter my eye 100 years later, before I even existed!"

Kiedy widzę światło gwiazdy odległej o 100 lat świetlnych to nie tylko wiem ,że zostało ono wyemitowane 100 lat temu, ale również ,że grupa atomów tej gwiazdy wiedziała, że światło wpadnie do moich oczu 100 lat później ,zanim się nawet urodziłem

Hans Tetrode , niemiecki astronom, przyjaciel Einsteina, lata 80te.

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 23, 2011, 19:00:11 »
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/zamachy-w-norwegii/to-on-stoi-za-masowym-mordem,1,4801271,wiadomosc.html
Według mediów za atakiem na wyspie Utoya stoi Breivik był także wyznawcą poglądów filozoficznych Johna Stuarta Milla. 17 lipca na Twitterze napisał:
'
"Jedna osoba z wiara jest równa stu tysiącom osób, które mają tylko zainteresowania. "

W kontekście wydarzeń w Norwegii ten wpis będzie jednym z najbardziej szokujących wpisów na portalach społecznościowych w historii.

jak brutalna a zarazem prawdziwa okazała się ta maxyma
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2011, 19:01:50 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 26, 2011, 16:02:53 »
Jak doświadczać

Budda Siakjamuni — Śpiew ptaka (Świętość w chwili obecnej)
Każda godzina dzieli się na pewną liczbę sekund, a każda sekunda na pewną liczbę ułamków. "Świętym" naprawdę jest ten, kto jest zdolny być w pełni obecny w każdym ułamku sekundy.

Jeśli juz masz jakąś wiedze zawsze sprawdzaj czy się nie podążasz ślepą drużką

Budda Siakjamuni — Przebudzenie (Wysłuchaj i oducz się)
Mnichom i UCZONYM nie wolno akceptować moich poglądów - z szacunku. Muszą je analizować tak, jak złotnik sprawdza jakość kruszca. Trąc, skrobiąc, pocierając i topiąc.

Jeśli masz swój ogląd rzeczywistości nie bój się go z werbalizować

Albert Einstein
Wybitne umysły są zawsze atakowane przez miernoty, którym trudno pojąć, że ktoś może odmówić ślepego hołdowania panującym przesądom, decydując się w zamian na odważne i uczciwe głoszenie własnych poglądów.

.............

Karl Kraus
Dobre poglądy same w sobie są bezwartościowe. Ważne jest, kto je posiada.

Badź twórcą własnego świata oglądu

Bertrand Russell
Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Całą wiedze jaką pozyskujesz filtruj filtrem swego umysłu

Michel de Montaigne
Choćbyśmy nawet mogli stać się uczonymi uczonością drugich, mądrzy możemy być jedynie własną mądrością.

Nieraz wiedząc wiecej wolałbyś wiedzieć jednak mniej ;)

Albert Einstein
Gdybym był znów młody i mógł sobie wybrać zawód, nie próbowałbym zostać naukowcem ani uczonym, ani nauczycielem. Wolałbym być raczej hydraulikiem lub domokrążcą w nadziei zdobycia tej skromnej cząstki niezależności, jaką osiągnąć można we współczesnym świecie.
 plotyy
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2011, 18:21:12 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

Ania

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 27, 2011, 08:48:32 »

Jest tu tyle dróg, a każda charakterystyczna dla tego, kto ją obrał, niech pośród nich wszystkich każdy odnajdzie swoją własną  :slonko:

Nieraz wiedząc wiecej wolałbyś wiedzieć jednak mniej Mrugnięcie

Ja wolę: "Im mniej wiesz lepiej śpisz" - ale jak to zrobić, jak wiedza pcha się do ciebie z każdej możliwej szczeliny  >:(  ;D

I coś od siebie:

Wszystkie dobre rzeczy są proste.  To zawsze działa :oczko:

http://img850.imageshack.us/img850/765/stokrotkaf.jpg
Cytaty

Have a nice day!  :slonko:

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 27, 2011, 12:11:12 »
Karmisz się słowami i mądrością. Jednocześnie próbujesz dzielić się zdobytym doświadczeniem, podążając wiecznie ku bezcielesnym żądzom. To oddziela cię od ludzi i skazuje na wygnanie. Całe twoje życie to wędrówka bez miejsca na odpoczynek. Bez domu.(..)  Myślisz, że na twój głos ludzkość czeka od wieków i dlatego porzucasz soczyste ogrody swojego życia na rzecz nieruchomych kamieni pustyni. Wiedz jednak, że na pustyni nie ma gdzie schronić się przed spokojem nieba .

Starzec do Tokumeia "Idąc w kierunku" http://www.8segment.pl/idac-w-kierunku/

Jedyna rzecz, którą nazwałbym prawdziwym skarbem może istnieć tylko w twoim sercu lub umyśle. Tego typu dobra mnożą się, ilekroć dzielimy się nimi z innymi ludźmi.

Tokumei

Tutaj zawsze jest Ktoś, od kogo można się czegoś nauczyć, poszukać, jeszcze coś znaleźć i się tym zwrotnie podzielić . Dzięki Wam.

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 27, 2011, 17:49:09 »

Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku.
— Gautama Budda (Siddhartha Gautama)

Szeroki świat jest pełen wielkich cierpień, i wielkich radości, mój przyjacielu. To pierwsze utrzyma Cię na właściwej drodze, a drugie sprawi ze podróż będzie znośna.

— Robert Anthony Salvatore
Legenda Drizzta

Tajemna droga wiedzie do wnętrza.
— Novalis

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— K. Wojtyła

http://2.bp.blogspot.com/_5iBsp9GzV2c/TQfXcNebTTI/AAAAAAAAADU/DMJoP_VGv48/s1600/sky.jpg
Cytaty

aniolek

:super:
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 27, 2011, 18:35:26 »
Ważne, by zachować "płynność", nie czepiać się jednego człeka, myśli czy rozdziału.Ale dać się ponieść fali, ta jest niezawodna

Tijavar

Prowadzi nas świadomość , zabawa w "ciepło-zimno" ,  aż  do  "zabujania"

east.West

:oczko:
www.imaginarium.org.pl

Ania

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 27, 2011, 18:44:18 »
:tyty:

http://img696.imageshack.us/img696/570/3dtallshipatrainbowmoun.jpg
Cytaty

« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2011, 20:27:41 wysłana przez Ania »

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 29, 2011, 15:31:05 »
When life takes away the forms that you thought were the foundation of your life, what's left? The life that needs no foundation—that is the foundation. The formless. The essence.
Eckhart Toole

Kiedy życie odbiera formy o których sądziłeś, że były podstawami Twojego życia , to co zostaje ? - zostaje życie, które nie potrzebuje podstaw - ONO JEST podstawą. Bezforemnością. Esencją .

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 30, 2011, 19:12:54 »
Życie

"Życie jest jak,
 spacer po Bibliotece.
Jest o wiele ciekawsze,
 gdy umiesz Czytać."

C.Z.Amberu

DROGA
http://imaginarium.org.pl/images/stories/demo/droga.jpg
Cytaty

"Jest tylko DROGA,
 Droga i reszta .
 Po co nią  iść ?
 By  wiecznie nie stać"

C.Z.Amberu

Szklana Kula

"Życie  jest szklaną  kulą, z twoją duszą zatopioną w środku.
 Przez CAŁY CZAS ,próbujesz  z niej wyjść .
 Lecz gdy to zrobisz ,to dojrzysz.
 Jesteś znowu w środku."

C.Z.Amberu

http://imaginarium.org.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=60&Itemid=206
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2011, 20:42:20 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

Ania

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 31, 2011, 00:37:53 »

Czy myślisz, że gdyby nie nadzieja, iż ten inny świat nadejdzie, że wrócą prawa człowieka - żylibyśmy w obozie choć jeden dzień?
To właśnie nadzieja każe ludziom apatycznie iść do komory gazowej, każe nie ryzykować buntu, pogrąża w martwotę.
To nadzieja rwie więzy rodzinne, każe matkom wyrzekać się dzieci, żonom sprzedawać się za chleb i mężom zabijać ludzi.
To nadzieja każe im walczyć o każdy dzień życia, bo może właśnie ten dzień przyniesie wyzwolenie.
Ach, i już nawet nie nadzieja na inny, lepszy świat, ale po prostu na życie, w którym będzie spokój i odpoczynek.
Nigdy w dziejach ludzkich nadzieja nie była silniejsza w człowieku, ale nigdy też nie wyrządziła tyle zła, ile w tej wojnie, ile w tym obozie.

Nie nauczono nas wyzbywać się nadziei i dlatego giniemy w gazie.

Tadeusz Borowski „U nas, w Auschwitzu... (Opowiadania)”

Trudny kawałek...

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 31, 2011, 01:36:04 »
Noo bardzo trudny, ale w jakiś sposób rozumiem. "Nie nauczono nas wyzbywać sie nadziei i dlatego giniemy w  gazie" - w "strefie gazy" , dziś można by  napisać.
Człowiek bez nadziei potrafi być nieprzewidywalny , straszny , zabójczy, albo też odwrotnie  - niezwykle twórczy.

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 31, 2011, 11:33:48 »

Czasem

Trzeba być otwartym na nowe,
 by zrozumieć stare
Znane drogi prowadzą,
 do znanych miejsc.
                    C.Z.Amberu
www.imaginarium.org.pl

Ania

• Gość
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 31, 2011, 13:01:10 »
Podoba mi się jak zestawiasz obrazy z tekstem, genialne  :super: Chyba w każdym z nas jest odrobina z Lucyfera  ;D
http://s.blomedia.pl/ekoblogia.pl/4711/kropla-496x331.jpg
Cytaty

Wszyscy wierzą, że kropla rozpływa się w oceanie, ale mało kto wie, że ocean rozpływa się w kropli.

Elizabeth Gilbert
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2011, 20:01:42 wysłana przez Michał-Anioł »

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 31, 2011, 14:06:31 »
http://imaginarium.org.pl/images/stories/demo/163932ludzieuu.jpg
Cytaty

Bywa Tak

Kiedy myślisz,
że wiesz już wszystko.
To tylko Myślisz.

C.Z.Amberu

http://imaginarium.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=314:bywa-tak&catid=60:poezja&Itemid=206
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 13, 2011, 16:01:19 »
http://www.szkolenia.nom.pl/wp-content/uploads/2010/11/wyb%C3%B3r-firma-szkoleniowa-szkolenia.jpg
Cytaty

Najważniejsze są wybory.
Wszystko sprowadza się ostatecznie do wyboru.
                                      Igmana (ptak)
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2011, 16:16:39 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 13, 2011, 16:12:01 »
http://imaginarium.org.pl/images/stories/demo/logo/konkurs-fotograficzny-rzeczywistosc-bez-znieksztalcen--5-dni-do-zakonczenia.jpg
Cytaty

Przekonanie się bolesne, o porażce pewnego sposobu patrzenia na rzeczywistość .
Nazwałbym właśnie niezbędnością doświadczeń.

east
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2011, 10:42:28 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

Offline Igmana (ptak)

• Aktywny użytkownik
    • Email
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 13, 2011, 16:42:16 »
Aniele-Michale, z tego labiryntu, tu już tylko w górę.  :)  Ale potrzebne są skrzydła.
Ty, jako Anioł je masz, ja jako ptak, również. Może użyczymy innym piórek?  ;D

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 13, 2011, 22:04:36 »
To ja piórek poprosze :)
A swoją drogą , Michale, za jakie grzechy jestem cytowany ;)  ? 
Kocham Was :)

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 21, 2011, 19:57:44 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=lclH2IuuhzE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=lclH2IuuhzE</a>
www.imaginarium.org.pl

Offline Vortex7

• Zaawansowany użytkownik
    • Bezdomny blog
    • Email
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 21, 2011, 23:35:24 »
"Istnieją ludzie, którzy posiadają tak mało odwagi, by stwierdzić cokolwiek, że boją się nawet oświadczyć, iż wieje wiatr, chociaż wyraźnie to czują, o ile nie usłyszą przedtem, że ktoś już to powiedział."

"Prawda jest nizaprzeczalna, zła wola może ją atakować, ignorancja może ją wyśmiać, lecz ostatecznie wziąż tam jest."

:super:

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 30, 2011, 11:10:12 »
"Choć byśmy najżarliwiej pragnęli i zabiegali o samowystarczalność, będziemy zawsze na straconej pozycji. Aby przeżywać szczęście, trzeba oddawać się temu, co najwartościowsze: związkom z ludźmi podobnie czującymi, podobnie myślącymi i podobnie pragnącymi, gdyż to daje radość istnienia. To poczucie istnienia, wzmożone aktywne odkrywanie świata, może wyzwalać w nas przyjaźń i miłość, które są katalizatorami najgłębszych sfer naszej osobowości."
- Jeremias Gotthelf

Offline Igmana (ptak)

• Aktywny użytkownik
    • Email
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 02, 2011, 13:47:43 »
„Uczyniwszy na wieki wybór, w każdej chwili wybierać muszę...”
(motto JANA)

„Tragedia jest tam, gdzie jest wybór”
(znalezione w necie)

„Umarł, rozumiejąc, że tam gdzie istnieje tak wielka ofiarność, muszą również padać ofiary...”
(Nathan Gurfinkel)

:mysl:
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 13:50:35 wysłana przez Igmana (ptak) »

Offline Igmana (ptak)

• Aktywny użytkownik
    • Email
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 03, 2011, 00:21:57 »
Dawno tak enigma-tycznie i lapidarnie nie pisałaś... Czy możemy wiedzieć: co Ci chodzi po głowie ?  :D  Stoisz Ptaszku przed jakimś ważnym wyborem ? Bo chyba nie cofasz tego, co już samo w sobie jest... cytowane:

"Najważniejsze są wybory.
Wszystko sprowadza się ostatecznie do wyboru
."
                                      Igmana (ptak)

A i zestawienie zrobiłaś... mocne :) Zrób trochę światła, nam - przyziemnym istotom  ;D

Janie, przecież to temat pt. „Cytaty”, więc je zamieściłam.
I niczego nie cofam. Ostatecznie, sam musisz wybrać (z tego, co Ci chodzi po głowie) rozumienie cytowanej przeze mnie triady.
Tak, stoję przed wyborem i…  muszę wybrać. Nie można nie wybrać!   <bez>
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2011, 10:41:15 wysłana przez Igmana (ptak) »

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 03, 2011, 09:57:37 »
Walczysz z falami, usiłując sterować swym stateczkiem. Zwróć uwagę, co się dzieje: Twój wybór zawsze się urzeczywistnia. Co wybierasz - to otrzymujesz.
Niezależnie od tego, jaki pogląd obierzesz, prawda zawsze będzie po Twojej stronie. Inni będą z Tobą polemizować, ponieważ oni również mają rację.

Transfering Rzeczywistości, Zeland Vadim

Szczególnie bliski mi jest to cytat w kontekście pt "wybór" z powodu moich żeglarskich doświadczeń.
Bardzo rzadko zdarza się, że żaglówką możesz płynąć idealnie na wprost  na obrany kurs. Trzeba się odpowiednio ustawić do wiatru WYBRAĆ optymalny kurs uwzględniając poprawkę na dryf i znos (prądy wodne). Wiatr wzbiera to osłabia swoją siłę, przechyla często Twoją łódź, więc raz musisz płynąć ostrzej, raz trochę odpaść. Ciągły, nieustanny wybór. I w tym właśnie tkwi moc żeglarskiej przygody, że gdy już dopływasz do spokojnej przystani, to znów marzysz o przechyłach .... ;)

O ho ho, przechyły i przechyły         
O ho ho, za falą fala mknie
O ho ho, trzymajcie się dziewczyny
Ale wiatr, ósemka chyba dmie

Offline Igmana (ptak)

• Aktywny użytkownik
    • Email
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 03, 2011, 10:37:59 »
Dno morskie, czasami jest ostatnią przystanią…   :oczko:

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 07, 2011, 08:21:51 »
http://swietageometria.info/s/di-Y6IW.jpg
Cytaty

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 22, 2011, 18:26:06 »

"Szkoda czasu na próbowanie złapania paradoksu w pułapkę kwantową. Z doświadczeń, które na tym polu przeprowadzałem - takie pułapki kwantowe są niestabilne i szybko uwalniają złapany paradoks. Uwalnianiu towarzyszy emisja cząstek zwanych konfliktonami przez co trzeba stosować dodatkowe osłony magnetyczne wynalezione przez radzieckiego naukowca Sarkazmowa. "
                                                                                                                                                     Acidizer69
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2011, 18:27:55 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 03, 2011, 22:58:45 »
"Uczniom, którzy stale prosili o słowa mądrości, Mistrz rzekł:
- Mądrości nie można wyrazić w słowach.  Objawia się ona w działaniu.

Do ucznia, który okazywał przesadne uszanowanie, Mistrz powiedział:
- Światło odbija się od ściany.  Dlaczego czcić ścianę?
Zwróć uwagę raczej na świtło!

- Kiedy zostanę oświecony?
- Kiedy zobaczysz – odpowiedział Mistrz.

- Kiedy zobaczę  - co?
- Drzewa, kwiaty, księżyc i gwiazdy.
- Ależ widzę je codziennie.

- Nie.  To, co widzisz – to jedynie papierowe drzewa, papierowe kwiaty,
papierowy księżyc i papierowe gwiazdy.
Żyjesz bowiem nie w rzeczywistości, lecz w twych słowach i myślach.

I, jakby tego było mało, po chwili dodał uprzejmie:
Żyjesz papierowym życiem i umrzesz papierową śmiercią.

Człowiekowi, który go odwiedził i chciał zostać jego uczniem, Mistrz powiedział:
- Możesz ze mną zamieszkać, ale nie staraj się iść za mną.
- Za kim więc mam iść?

- Za nikim.
W dniu, w którym pójdziesz za kimś, przestaniesz iść za Prawdą.

OSOBNO

Uczniowi, który stale szukał u niego odpowiedzi, Mistrz rzekł:
- W samym sobie nosisz odpowiedzi na wszystkie pytania, które zadajesz.
Musisz tylko wiedzieć, jak je szukać.

Innym razem powiedział:
- W krainie ducha nie możesz kroczyć w świetle cudzej lampy.  Chciałbyś pożyczyć mojej lampy.  A ja wolałbym raczej nauczyć cię jak zrobić sobie własą.

Możesz czytać książki, nawet jeżeli twoja stopa nie stanęła nigdy w bibliotece,
i możecie oddawać się duchowości, nie wstępując nawet do świątyni.

Religia, tak jak się ją dzisiaj praktykuje, przede wszystkim zwraca uwagę na kary i nagrody.  Innymi słowy, podtrzymuje strach i zachłanność – dwie rzeczy, które najbardziej niszczą  duchowość.

Później dodał ze smutkiem:
- Przypomina to walkę z powodzią za pomocą wody albo z pożarem stodoły za pomocą ognia.
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 03, 2011, 23:20:00 »
Oto cały Ja, jak widzicie nie mam nic do ukrycia.
 plotyy

Jesteś arcydziełem swego własnego życia.
Jesteś Michałem Aniołem własnego doświadczenia.
Ty sam jesteś Dawidem, którego rzeźbisz.
Dokonujesz tego własnymi myślami...
                                                Joe Vitale
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2011, 23:23:56 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

Acidizer69

• Gość
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 05, 2011, 12:21:31 »
Nauki ścisłe zaczynają się od założenia, że w końcu będzie można zrozumieć naturę, w każdej, nawet całkiem nowej dziedzinie, ale nie możemy czynić żadnego założenia a priori, co do znaczenia słowa „zrozumieć”.

Współczesne interpretacje zjawisk mikroświata niewiele mają wspólnego z prawdziwie materialistyczną filozofią. Można właściwie powiedzieć, że fizyka atomowa sprowadziła naukę z drogi materializmu, którą kroczyła ona w dziewiętnastym stuleciu.

Ekspert to ten, kto zna najgorsze błędy w swojej dziedzinie wraz z metodami unikania ich

Werner Heisenberg
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2011, 12:24:14 wysłana przez Acidizer69 »

Offline Rafal

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 05, 2011, 13:52:24 »
Oto cały Ja, jak widzicie nie mam nic do ukrycia.
 plotyy

Jesteś arcydziełem swego własnego życia.
Jesteś Michałem Aniołem własnego doświadczenia.
Ty sam jesteś Dawidem, którego rzeźbisz.
Dokonujesz tego własnymi myślami...
                                                Joe Vitale

Gdzies juz "Cię" widzialem.
Czy to znaczy, że moglismy darowac sobie rozmowy po angielsku?

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 08, 2011, 12:49:28 »
"Życie powinno opierać się na prawdzie, zwłaszcza życie tych, którzy mają śmiałość nauczać innych..."
                                                                                                                                      Leszek
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 19, 2011, 21:02:15 »
"Ehh ten internet. Tyle samo można stracić co oszczędzić. "
                                                                  Acidizer69
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
Odp: Cytaty -Mistrzostwo
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 24, 2011, 19:33:50 »
Mistrzostwo
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/397637_262193000510814_100001603483194_739769_118966928_n.jpg
Cytaty

"Połowicznie mądrzy, uznając względną nierzeczywistość Wszechświata, wyobrażają sobie, że mogą zaprzeczać jego Prawom - takimi są zarozumiałymi i próżnymi głupcami, rozbijającymi się o skały i rozrywani na wszystkie strony na kawałki z powodu ich szaleńczych wywodów. Prawdziwie mądrzy, znając naturę Wszechświata, używają prawa przeciw prawom; wyższego przeciwko niższemu; i poprzez sztukę alchemii przekształcają to, co niechciane, w to, co wartościowe, i tym samym triumfują. Mistrzostwo nie składa się z niezwykłych snów, wizji, ekscentrycznego wyglądu lub życia, lecz na używaniu wyższych sił przeciwko niższym - uciekając od bólu niższych płaszczyzn poprzez wibrowanie na wyższych. Bronią mistrza jest transmutacja, a nie zarozumiały sprzeciw"

Kybalion.

http://forum.swietageometria.info/index.php?topic=580.0
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 11, 2012, 23:33:50 »
Kapitał

Pieniądz zwiększy swoją wartość,
Tylko wtedy ,kiedy go spalisz!
                    C.Z.Amberu
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/395478_273597066037074_100001603483194_777817_1774940868_n.jpg
Cytaty
www.imaginarium.org.pl

Acidizer69

• Gość
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 13, 2012, 07:51:51 »
Po śmierci, gdy spotkam Boga osobiście, zapytam go o dwie rzeczy. Po pierwsze – jak skwantować grawitację, a po drugie – jak matematycznie opisać turbulencję. Może zna odpowiedź na pierwsze pytanie, ale na pewno nie odpowie na drugie. Werner Heisenberg

;)

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 23, 2012, 22:50:37 »
"Internet jest dzisiejszą agorą. Tak jak w starożytnej Grecji każdy mógł przyjść i rozmawiać bez limitu, na dowolny temat, tak dzisiaj internet jest tą ateńską agorą. Ludzie z całego świata spotykają się, dyskutują jak chcą i kiedy chcą" - Palikot.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11016597,Palikot_nawoluje__Blokujcie__ale_nie_strony_panstwowe_.html

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 31, 2012, 20:23:32 »
http://swietageometria.info/s/di-E6QM.jpg
Cytaty

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 25, 2012, 19:59:28 »

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 13, 2012, 12:38:38 »
"Twierdzę – i jest to moja osobista opinia, mój podstawowy metafizyczny pewnik – że życie, że świat materialny są z założenia żartobliwe. Nie istnieje tu żadna konieczność. Życie nigdzie nie zmierza, to znaczy nie ma żadnego określonego miejsca, do którego musi dotrzeć."
/Alan Watts, fragm. wykładu "Zgodność przeciwieństw"/
www.imaginarium.org.pl

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 07, 2012, 12:16:34 »
http://swietageometria.info/j/di-J5XL.jpg
Cytaty

Kadr z RAP NEWS 15: Big Brother is WWWatching You [eng]

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=o66FUc61MvU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=o66FUc61MvU</a>
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2012, 21:03:30 wysłana przez Leszek »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 08, 2012, 21:08:04 »
Jak zachowuje się część ludzi grając na giełdzie... ;)
http://swietageometria.info/s/di-6ENK.jpg
Cytaty
<- kliknij, aby powiększyć
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2012, 21:10:16 wysłana przez Leszek »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 20, 2012, 21:36:34 »
(...) Polacy mają prawo żyć w państwie, gdzie wymiar sprawiedliwości stoi na straży interesów obywateli, a nie na straży interesów sitwy tworzonej przez część środowisk prawniczych. Ja wiem, że ta sitwa jest dzisiaj przerażona tym, co robię i chcę, żeby stąd poszedł jasny przekaz do tej sitwy: nie zastraszycie mnie"
- Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości RP, 20.09.2012 r.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jaroslaw-Gowin-ws-Amber-Gold-dzialal-zgodnie-z-prawem,wid,14941866,wiadomosc.html?ticaid=1f345

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 04, 2012, 21:44:11 »
http://swietageometria.info/s/di-Y795.jpg
Cytaty

- Mahatma Gandhi

Fair Lady

• Gość
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 03, 2012, 20:09:05 »
http://www.thefeelgoodlifestyle.com/wp-content/uploads/2011/11/bruce-lee.jpg
Cytaty

Prawdziwa sztuka walki jest nie-walczyc.

//Co oznacza umiec BRONIC sie -- skonsultowalam tekst z Prawdziwymi Mistrzami Walk //

Offline Dan el

• Użytkownik
  • **
    • Email
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 04, 2012, 22:49:53 »
To nie znaczy jednoznacznie 'bronić się', odsyłam do 'Sztuki Wojny' Sun Tsu, Twój mistrz na pewno ją zna.

Ania

• Gość
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 09, 2012, 00:02:10 »
Miłość jest kluczem, który otwiera drzwi do najwyższej rzeczywistości.
Martin Luter King

a to klops  :mysl:  :oczko:

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 18, 2012, 15:16:09 »

Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego,
że myślą, że zmienią przez to świat,
lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Michael Josephson
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2012, 15:18:16 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

Ania

• Gość
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 17, 2012, 17:47:06 »

To porażka, a nie sukces, pcha świat do przodu.
Ponieważ porażka zazwyczaj oznacza, że ktoś przekroczył granicę komfortu,
spróbował czegoś nowego, sknocił, ale czegoś się przy tej okazji nauczył.

Tom Peters

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 18, 2012, 17:38:49 »
http://swietageometria.info/ao/di-OO72.jpg
Cytaty

... Umysł raz rozwinięty nową myślą, nigdy nie wraca do poprzednich rozmiarów.
                                                                                     - Oliver Wendell Holmes -
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2015, 22:46:27 wysłana przez Leszek »
www.imaginarium.org.pl

Fair Lady

• Gość
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 18, 2012, 19:40:51 »
Nie wszyscy.  :tuptup:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=OJuo8qbG2lg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=OJuo8qbG2lg</a>

Ania

• Gość
znane nieznane...
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 02, 2013, 11:09:23 »
Są takie okresy w życiu ludzkości, zbiegające się z reguły z początkiem upadku kultur i cywilizacji, kiedy to masy nieodwracalnie zatracają rozsądek i zaczynają niszczyć wszystko to, co zostało stworzone przez setki i tysiące lat kultury. Takie okresy masowego obłędu zbiegają się z kataklizmami geologicznymi, zmianami klimatu i podobnymi zjawiskami o charakterze planetarnym, i wyzwalają one olbrzymią ilość materii poznania. To z kolei powoduje, że wysiłek gromadzenia tej materii poznania staje się koniecznością, inaczej bowiem zostałoby ono utracone. Zatem praca mająca na celu zebranie porzuconej materii poznania często zbiega się z początkiem rozpadu i z upadkiem kultur i cywilizacji.

Fragmenty nieznanego nauczania - Piotr Demianowicz Uspieński

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 23, 2015, 18:05:21 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=WtnLbWOkJxc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=WtnLbWOkJxc</a>
www.imaginarium.org.pl