logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Cytaty  (Przeczytany 38400 razy)

Tijavar

• Gość
Odp: Cytaty
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 10, 2011, 19:23:53 »

"Aby nauczyć się "złotego zrozumienia" (aurea apprehensio) trzeba szeroko otworzyć oczy ducha i duszy,
spoglądać i poznawać za pomocą owego światła wewnętrznego,
które Bóg już na samym początku rozniecił w naturze i w sercu ludzkim."

Ze zbiorów alchemików, Aquarium sapientium. W: Musaeum hermeticum.

"Dobro i Zło mają to samo oblicze, wszystko zależy jedynie od momentu, w którym staną na drodze człowieka."

Paulo Coelho

Offline jolkaz

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 11, 2011, 09:43:37 »
Istota ludzka jest częścią całości, nazwanej przez nas Wszechświatem,częscią ograniczoną w czasie i przestrzeni. Doświadcza ona siebie, swoich myśli i uczućj ak coś co jest odseparowane od reszty, jest to swego rodzaju złudzenie optyczne jej świadomości.
Złudzenie to jest dla nas formą więzienia, ograniczające nas jedynie do naszych pragnień osobistych oraz do odczuwania przywiązania jedynie do kilku najbliższych nam osób.
Naszym zadaniem musi być uwolnienie się z tego więzienia poprzez poszerzenie zakresu naszego współodczuwania, tak aby objąć nim wszystkie żyjące istoty oraz całą naturę w jej pięknie.
Nikt nie jest w stanie osiągnąć tego w pełni, lecz dążenie do tegoż osiągnięcia samo w sobie jest częścią wyzwolenia i fundamentem wewnętrznego poczucia bezpieczeństwa

Albert Einstein

Piękne prawda?- :oddaje sens istnienia i drogę do celu jakim jest nasze zjednoczenie jako całość  :slonko:

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 29, 2011, 09:00:27 »
Twój post jolkaz jest w tej STOP KLATCE bardzo na CZASIE  ;D ja również mam pozdrowienia od Einsteina, on jest fascynujący  :-)

"Najpiękniejszym, co możemy przeżyć, jest tajemnica. Jest to podstawowe odczucie stojące u kolebki prawdziwej sztuki i nauki. Ten, kto tego nie ma i nie potrafi się już dziwić i zdumiewać, jest, że tak powiem, martwy i ma wygasłe oczy. […] Wiedza o istnieniu czegoś dla nas nieprzeniknionego, manifestacje najgłębszego rozumu i najbardziej olśniewającego piękna, którego tylko proste formy są dostępne naszemu rozumowi, ta wiedza i odczucie stanowią prawdziwą religijność."

„Każdy, kto na serio zaangażował się w naukę, nabiera z czasem przekonania, że w prawach kosmosu przejawia się pewien duch – duch ogromnie nas przewyższający, w obliczu którego musimy czuć się bardo słabi i ograniczeni. W ten sposób nauka prowadzi do odczuć religijnych specyficznego rodzaju, różniącego się od religijności bardziej naiwnej.”

„Jesteśmy w sytuacji małego dziecka, które znalazło się w olbrzymiej bibliotece wypełnionej książkami w wielu językach. Dziecko wie, że ktoś je musiał napisać. Ale nie wie, jak, i nie zna języków, w których zostały napisane. Przeczuwa, że wszystkie te tomy ustawiono w jakimś porządku, ale nie ma pojęcia, w jakim.  Widzimy cudownie urządzony wszechświat, działających wedle pewnych zasad – tyle że bardzo słabo rozumiemy te zasady”

„Jestem na tyle artystą, że mogę malować swobodnie w swej wyobraźni. Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. Wiedza jest ograniczona, a wyobraźnią można objąć cały świat."

http://img192.imageshack.us/img192/3433/beyondimagination.jpg
Cytaty

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 29, 2011, 15:27:58 »
"Dość już zwlekania i marzeń o chwale ! W trąby dąć, brać się do dzieła " William Shakespeare .

ale z drugiej strony  " Zrównoważenie entuzjazmu, rozpędu i zwykłego robienia szumu zostanie w jakiś sposób  nagrodzone nawet, jeśli obudzi otaczających cię ludzi " SymboleSabiańskie

Ktoś tu przede mną już zadął  w sygnałówkę ;)  Tijavar:slonko:  motyle Ci z oczu wylatują :D .. a  ja myślałem, że tylko w brzuchu fruwają  ;D
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Michał-Anioł

• między niebem a piekłem
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
    • Imaginarium
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 30, 2011, 00:19:40 »
"103. Choc ktos moze pokonac w bitwie tysiac razy po tysiac ludzi, to najszlachetniejszym
zwyciezca jest ten, kto zwycieza samego siebie."

"146. Gdy ten swiat nieustannie płonie, jakze sie smiac, jakze szukac uciech? Spowity przez ciemnosc, czemu nie poszukujesz swiatła?"

"252. Łatwo widzi się błędy innych, lecz trudno dostrzec własne. Błędy innych rozdmuchuje się niczym plewy z ziarna, lecz własne ukrywa się tak, jak zręczny myśliwy maskuje się za ściętymi gałęziami."

Siddhartha Gautama – Dhammapada
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2011, 00:23:13 wysłana przez Michał-Anioł »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 01, 2011, 13:27:51 »

"Połowa świata akceptuje świat wewnętrzny, zaprzecza istnieniu świata zewnętrznego. Druga połowa akceptuje świat materialny, ale zaprzecza istnieniu świata wewnętrznego. W obu przypadkach mamy do czynienia z połową, a kto jest połową, nie może być spełniony. Musisz być całością: bogaty ciałem, bogaty nauką; bogaty medytacją, bogaty świadomością. Według mnie, tylko cała osoba jest uświęcona. Chcę, by nastąpiło spotkanie Zorby i Buddy. Sam Zorba jest płytki, jego taniec nie ma wiecznego znaczenia, jest tylko chwilową przyjemnością. Wkrótce zmęczy się nim. Dopóki nie masz niewyczerpywalnego źródła z samego kosmosu… dopóki nie staniesz się częścią egzystencji, nie możesz stać się człowiekiem zintegrowanym. To mój dar dla ludzkości: człowiek cały."
OSHO ZEN TAROT
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 01, 2011, 13:53:20 »
......jakieś kilka h temu wspomniałam sobie na swoją talię tarota OSHO ZEN i zastanawiałam się na zacytowaniem jednej z moich ulubionych kart,
weszłam na forum i spadłam z krzesła  :D: ale numer!  zeby 

Największym niebezpieczeństwem dla większości z nas nie jest to, że mierzymy za wysoko i nie osiągamy celu, ale to że mierzymy za nisko i cel osiągamy.

To, co się w największym wysiłku tworzy, winno wyglądać tak, jakby powstało szybko, prawie bez wysiłku, z zupełną łatwością, na przekór prawdzie.

Miłość jest skrzydłem, które ten dał człowiekowi, aby ten mógł wzlecieć do Niego.

Wszelki gniew, wszelką nędzę i moc wszelką, złe losy zmoże, kto zbrojny miłością.

Zaczynajcie, czas dokończy!...

Michał Anioł

http://img846.imageshack.us/img846/533/universe01.jpg
Cytaty

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 26, 2011, 23:06:40 »
"Przecież życie jest snem , tylko snem , i ten, kto żyje śpi , i śni siebie pokąd nie prześni siebie”.
 Pedro Calderon de la Barca
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 04, 2011, 10:19:59 »
"Są dwa sposoby na to, żeby znaleźć się na wierzchołku dębu. Jeden, to usiąść na żołędziu i czekać. Drugi, to wspiąć się na drzewo..."                                                                   
Charles Kemmons Wilson
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 08, 2011, 15:27:03 »
 UWIĘZIENIE

- Jesteś tak dumny ze swojej inteligencji
- zwrócił się Mistrz do jednego z uczniów.

- Jesteś jak skazaniec, dumny,
że jego więzienna cela jest taka obszerna.

Anthony de Mello
www.imaginarium.org.pl