logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: co mi w duszy gra - wątek z dawnego forum  (Przeczytany 75965 razy)

Offline ..

• Ekspert
    • Email
Odp: co mi w duszy gra o Nassimie przeniesiony z dawnego forum
« Odpowiedź #180 dnia: Sierpień 25, 2010, 15:45:17 »

east napisał:

Ponieważ jest to temat przyklejony do Nassima Harameina chciałbym zwrócić Waszą uwagę na pewien fragment wykładu Nassima, a szczególnie na jedno, wyróżnione kapitalikami , pojęcie, które wydaje się kluczowe do współczesnego nie-zrozumienia świata .

0:42:30:Może przestrzeń jest nieskończonością,|a granice są skończoną strukturą;| pole jest skończoną strukturą.
0:42:41:Zacząłem to widzieć w swojej głowie|i bardzo się tym podekscytowałem.
0:42:44:I w późniejszym czasie studiowałem |próżnię i rozumienie teorii kwantowej|i zdałem sobie z czegoś sprawę.
0:42:54:Zdałem sobie sprawę z czegoś bardzo ważnego|dla ewolucji myśli jakie miałem. Odkryłem że:
0:43:01:/...dzisiejsza teoria pola kwantowego została
0:43:04:/„usunięta przez proces RENORMALIZACJI
”|/gęstości energii w próżni,
0:43:10:/która formalnie byłaby nieskończona, gdyby|/nie została usunięta przez RENORMALIZACJĘ.
0:43:22:RENORMALIZACJA to coś,|co próbowali zrobić mi w szkole
0:43:31:Nie zadziałało za dobrze...

Początkowo , podobnie jak wielu z nas, wyraz ten rozumiałem potocznie, tak, jak większość Polaków go rozumie po przeżyciach za socjalizmu.
Z tym  , że w ustach fizyka wyraz ten ma znacznie większe znaczenie, o czym Nassim, tkwiąc w świecie fizyki , nie mógł wyraźniej powiedzieć , nie mógł tego dokładniej wytłumaczyć . Na ten sam wyraz natknąłem się w książce Pole Lynne McTaggart. Jest tam ciekawy fragment na końcu jednego z rozdziałów odnoszący się do renormalizacji.

cyt "Współcześni fizycy zatrzymali człowieka na wiele dziesięcioleci . Ignorując efekt pola punktu zerowego , zanegowali możliwoć  istnienia głębokich połączeń i związków między ludźmi i ich otoczeniem, a także uniemożliwili wyjaśnienie wielu zdarzeń niezwykłych. To, co robili , dokonując RENORMALIZACJI swych równań , można by porównać do odejmowania Boga. "

Fragment ten ,podobnie jak u Nassima , odnosi się do zabiegu IGNORANCJI , który  fizycy dokonali  na POLU . Pole to u Nassima zostało określone mianem kwantowe, ale to bardzo ogólne twierdzenie. W książce dokładniej o tym mowa jako o polu punktu zerowego.
Zatem RENORMALIZACJA, to inaczej IGNORANCJA . Na takim założeniu "pływa " cała współczesna fizyka.  Nieżle.  ;)

Offline ..

• Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpień 25, 2010, 15:45:37 »

Michał-Anioł napisał:

Życie  jest szklaną  kulą, z twoją duszą zatopioną w środku.
Przez CAŁY CZAS ,próbujesz  z niej wyjść .
Lecz gdy to zrobisz ,to dojrzysz.
Jesteś znowu w środku.

Offline ..

• Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpień 25, 2010, 15:46:36 »

Świetnie się też czyta książki Eckharta Toolle`a . Również jego wykładów na YT warto posłuchać.
Na swojej stronie  http://www.eckharttolletv.com/enter Eckhart wyraźnie wspomina o globalnej świadomości, świadomości zbiorowej  i o tym jak ważne jest, aby się na nią otworzyć.
Jak dla mnie sama strona http://www.eckharttolletv.com/enter  zalatuje komercją i z lekka również sekciarsko. Wprowadzenie opłat za subskrypcje sugeruje,że wiedza mistrza jest dla wybranych. Wybranym jest każdy kto zapłaci prawie 45 zł /mies. Zapłaci za dostęp do mistrza. Bo nie wyobrażam sobie ,że za bycie świadomym mogłyby kiedykolwiek być pobierane jakieś opłaty. Chociaż oczywiście za dostęp do internetu również płacimy. De facto płacimy za utrzymanie infrastruktury , która możliwa surfowanie. W przypadku świadomości infrastrukturę od chwili narodzin podtrzymujemy sami ( nasze ciała , umysły, ) a właściwie, to globalna świadomość podtrzymuje je wszystkie.
Wracając do mistrza Eckharta uważam,ze padł on ofiarą ludzi , którzy się pod niego podczepili. Skomercjalizowanie wykładów, a tym samym limitowanie dostępu do mistrza to pierwszy krok ku przemienieniu go w maszynkę do robienia pieniędzy. Tak sprzedaje się świadomość. Niesmaczne , ale jakże życiowe.

Chociaż z drugiej strony idea globalnej świadomości sama w sobie wydaje się nie do zbrukania. Moim zdaniem to potężna moc, coś jak kwantowy internet,  a przy tym to bardzo inteligentny system sam w sobie. Sam siebie i swoich użytkowników cenzuruje. "błogosławieni cisi gdyż oni dostąpią królestwa .."  (królestwo = globalna świadomość )
Warto się zatem wyciszyć i czasem zanurzyć w tą ciszę ...

Offline ..

• Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpień 25, 2010, 15:46:58 »

radosław napisał:

Hej East!

Tolle jest świetny!

A u nas jakto bywa w Azji - Potęga Teraźniejszości online:

http://smn.klm.net.pl/index.php?nr=Potega_terazniejszosci_1

Kanał użytkownika z paroma wykładami po polsku:

<a href="http://www.youtube.com/v/dv95rROqYTk&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/dv95rROqYTk&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;560&quot; height=&quot;340&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/dv95rROqYTk&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/dv95rROqYTk&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;560&quot; height=&quot;340&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

pozdrawiam

Offline ..

• Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpień 25, 2010, 15:47:21 »

east napisał:

Hej radosław !
Niekiedy, gdy słucham Eckharta Toolla , to aż chciałbym obok niego postawić Nassima.
Jak dla mnie  to  Eckhart operuje bardzo prostym , a jednocześnie bardzo głęboko filozoficznym językiem , pojęciami , które ( i dobrze ) trzeba poczuć , aby zrozumieć. Ale to wcale nie oznacza, że ten język jest gorszy.
Jeśli porównamy go z tym, co mówi Amit Goswami http://www.youtube.com/watch?v=Ez59mtxvkAk  , albo choćby Nassim , to wiele kwestii się poukłada w logiczną całość.
Chociaż Eckhart nie chce się identyfikować z nauką twierdząc,że to nakładka na rzeczywistość taką , jaka jest, to mimo wszystko nauka w wydaniu Goswamiego niesie te same treści, a nawet idzie o krok dalej. Nie trzeba się zanurzać w "stilness point " , aby tam doświadczać czegoś uduchowionego, nieziemskiego. Samo bycie świadomym istnienia globalnej świadomości , bycia jej częścią transformuje nasze ego, nasze "ja" do sfery świętości, powodujesz, że ego się podporządkowywuje tej sferze, gdyż i ono , ostatecznie, z niej pochodzi.

Offline ..

• Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpień 25, 2010, 15:47:44 »

east napisał:

Wracam na chwilę do Pani   Lynne McTaggart, o której wspominałem wcześniej w kilku miejscach w postach. Jej książka pt  POLE  wydawała mi się po prostu jedną więcej pozycją, aczkolwiek bardzo ciekawą.  Jakież jest moje zdziwienie, kiedy znalazłem tą Panią na pewnym blogu razem z  Gregiem Bradenem oraz innymi osobami określającymi siebie  "Evolutionary Leaders" z ruchu , który sami nazywają "a call for Consciousness " . http://www.care2.com/greenliving/a-call-for-conscious-evolution.html

W każdym razie owa Pani Lynn Mc Taggart  jest animatorką  ruchu świadomości w którym, odbywają sie między innymi takie eksperymenty jak ten :
  LYNNE MCTAGGART’S BLOG 

The Lake Biwa Clean Water Experiment

As I’ve told you in earlier weeks, we will be taking our Intention Experiment live to Japan on March 22 for the first ‘live’ Clean Water Experiment.

But I also have some really exciting news. If you cannot join us in Lake Biwa, you can still join us in the world’s largest Water Intention Experiment — right in front of your own computer. "

http://www.theintentionexperiment.com/

Offline Michał-Anioł

• między niebem a piekłem
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
    • Imaginarium
Odp: co mi w duszy gra - wątek z dawnego forum
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 06, 2011, 01:55:45 »
odświeżam temat
;)
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
Odp: co mi w duszy gra - wątek z dawnego forum
« Odpowiedź #187 dnia: Lipiec 28, 2011, 17:00:19 »
nie wiem gdzie to wcisnąć ,więc może tutaj.
Co o tym sądzicie ? zauważacie jakieś symptomy  u siebie ?

12 KROKÓW DO 2012 ROKU
według Aldo Alberto Farias z Argentyny

Już nikt nie wątpi, że zbliżamy się do nieubłaganego momentu naszej historii jako rodzaj ludzki. Nawet sceptycy nie mogą zaprzeczyć, że coś dzieje się na poziomie planetarnym, coś co sięga poza konflikty społeczne i ekologiczne lub transformację naukowego wzorca.

Dla tych, którzy przeżywają tę rzeczywistość jak doświadczenie energicznej ekspansji i łączności, nastąpiło przyspieszenie czasu. Gwałtowny wzrost, zrywanie więzi, znikanie dolegliwości prawie bez stosowania leczenia, zwiększona percepcja, synchronizacje bez granic.
   Wydaje się, jakbyśmy żyli we wspaniałym parku rozrywki, w którym niespodziewanie uaktywniły się wszystkie efekty specjalne, a my próbujemy wszystkich gier jednocześnie.
   Czasem jest to zabawne, czasem przejmujące dreszczem, lecz kontynuujemy próbując znaleźć cel dla każdego doświadczenia, czując każdy moment jakby był ostatnim.
   Niektórzy znaleźli swoją własną busolę by utrzymać się w osi. Inni dopiero teraz zdają sobie sprawę, że potrzebują takiej busoli zanim rzeczywistość zwali im się na głowę.

CODZIENNA MEDYTACJA - NAJWAŻNIEJSZE POŁĄCZYĆ SIĘ KAŻDEGO DNIA Z SAMYM SOBĄ I Z OBECNOŚCIĄ BOSKIEGO ŚWIATŁA I MIŁOŚCI

Wczoraj było to godne polecenia, dziś jest niezbędne. Codzienna medytacja jest paliwem naszego ciała i naszej duszy by móc przejść ten czas. Róbcie to w prosty sposób: trzy fazy, świadome oddychanie, rozluźnienie w ciele, napełnienie światłem. Im prościej, tym łatwiej będzie wcielić to w życie jako nawyk.

JASNA INTENCJA

Nie możemy kontynuować życia jak ktoś, kto wsiada do samolotu i mówi do pilota: zabierz mnie dokąd chcesz. Potrzebujemy mapy. Każdego ranka zapiszcie w swoich zeszytach cztery rzeczy: intencja na dzisiaj, intencja na miesiąc, intencja na rok i intencja na całe życie. Możliwe, że każdego dnia będziecie coś zmieniać, lecz taki plan podtrzyma wasze działania.

REJESTRACJA SNÓW

Nasze sny prowadzą nas w kierunku naszej ewolucji. Zawsze to robiły, lecz teraz jest to bardziej niezbędne, abyśmy zwracali uwagę na to, co one nam mówią. Praktykujcie zapamiętywanie snów, zapisujcie chociaż ich nie rozumiecie, dzielcie się z innymi.

CAŁKOWITE ODŁĄCZENIE

Dawne związki i postacie z przeszłości znajdują się w naszym polu. Naszym celem jest, aby zakończyć i zamknąć wszystkie sprawy, odłączając się od wszystkiego, co odzwierciedla nasz dawny sposób bycia. Pożegnajcie się autentycznie, włącznie z listami pożegnalnymi, które będą zawierać: wdzięczność, przebaczenie i odpowiedzialność za odcięcie. Odkryjecie, że otrzymacie w zamian nadzwyczajną energię.

SPOŁECZNE POŁĄCZENIA

Spotkajcie się ze swoimi parami, z którymi podzielacie filozofię życia. Zmiana zastanie nas zjednoczonymi. Uczestniczcie w wydarzeniach, wystawach, globalnych medytacjach, forach ... utrzymujcie połączenie. Bierzcie udział w kursach, seminariach. Twórzcie swoje własne święte kręgi.

RYTUAŁY Z ZIEMIĄ

Matka Ziemia ewoluuje razem z nami. Faktycznie to ona jest inicjatorką tego ruchu i głównym powodem, że zmierzamy w kierunku lepszego losu. Jest okrętem, który nas niesie przez wszechświat. Róbmy rytuały w sposób jak najprostszy i uniwersalny: ofiarując dar z pokarmu i miłości do niej i jej stworzeń.

CZAS W PRZYRODZIE

Wystawiajcie się na słońce, choćby tylko na taras i choćby padał deszcz ... kontaktujcie się z energią naturalną w każdej nadarzającej się sposobności. Spacerujcie zamiast wziąć taksówkę, obserwujcie oznaki wiatru i chmury. Nabierajcie witalności i czystości.

SZTUKA

Wyrażajcie się twórczo, nawet kiedy nie czujecie artystycznych zdolności. Sztuka jest wrodzonym przymiotem gatunku ludzkiego. Malujcie, modelujcie, rysujcie, śpiewajcie, tańczcie, grajcie. Róbcie to sami albo z kimś innym lecz pozwólcie, aby dusza wyrażała się swoim własnym kodem, którym jest sztuka.

UCHWYĆCIE SIĘ SWOICH MARZEŃ

Każda dusza ma jakieś marzenie i to jest jej cel (gwiazda przewodnia). Znajdujcie to, co was uszczęśliwia i idźcie za jego tropem. Porzućcie ostatecznie wszystkie te ograniczające uprzedzenia i wierzenia, które wam mówią co „wolno" a co nie. Kiedy nadejdzie oczekiwany moment dla nas jako gatunku na nic się nam nie przydadzą te uprzedzenia oraz postępowania według tego „czego się od nas oczekiwało". Odnajdźcie swoją misję właśnie TERAZ.

CZYSTOŚĆ KARMICZNA

Nasze pola energii są pełne odpadków, pozostałości, które już nie są przydatne dla naszego wzrastania. W innych czasach być może potrzebowalibyśmy lat , aby zrozumieć i przekształcić te resztki karmicznych doświadczeń. Dziś przyspieszenie i zmiany w naszym DNA powodują pękanie krystalizacji starożytnych. Oczyszczajcie to co pozostało po nich pracą z czakrami, uzdrawianie dźwiękiem, pracą energetyczną i tym, co macie w zasięgu.

WYPOCZYNEK

Wszystko to, co nadchodzi powoduje w nas poważne zmęczenie. Materia jest powolniejsza w chwili dostosowywania swojej dynamiki do dynamiki świadomości. Chrońcie się odpoczywając wystarczającą ilość, a nawet więcej. Jeśli możecie, róbcie sobie sjestę kiedy tego potrzebujecie, nie ważne, w którym momencie dnia. Jeśli nie macie takiej możliwości, zastąpcie drzemkę wyjściem „w jakiejś sprawie" na czas dla rozluźnienia i regenerującego milczenia.

WYŻSZA OPIEKA

Towarzyszą nam istoty duchowe o różnych barwach i częstotliwościach, lecz z tym samym wielkim projektem: być świadkami wspaniałego momentu, w którym gatunek przechodzi z jednego wymiaru do innego (Tak! To jesteśmy my!). Do pewnego stopnia mogą pomóc nam poprzez połączenie pełne Miłości, zachętę i inspirację.

I pamiętajcie... Zastosować, zastosować i zastosować!
Uściski,
Aldo Alberto Zimne
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2011, 17:10:12 wysłana przez Leszek »
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...