Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Humor  (Przeczytany 61980 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #27 : Kwiecień 17, 2011, 15:55:01 »

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl
Tijavar
Gość
« Odpowiedz #28 : Kwiecień 26, 2011, 00:17:21 »

Leszek, kupujemy?  Duży uśmiech to jest bardzo Phi   Duży uśmiech założymy miasteczko Phi-tagorejskie  Duży uśmiech

Wyludnione miasteczko na sprzedaż! Za 550 tys. euro [WIDEO]

Valle Piola było jednym z typowych miasteczek zamieszkiwanych przez hodowców owiec. Jednak wraz ze spadkiem przychodów z hodowli, pustoszało. Ostatni mieszkaniec postanowił wynieść się w 1977 roku. Od tego czasu nikt tam nie mieszka. Lokalne władze postanowiły na tym zarobić...

Cały kompleks - 11 kamiennych budynków wraz z kościołem i gruntem o powierzchni 600 hektarów - ma kosztować 550 tys. euro. Miasteczko leży w parku narodowym Gran Sasso e Monti della Laga. Jest niemalże odizolowane od świata zewnętrznego, nie prowadzi do niego żadna asfaltowa droga.

Jak powiedział Daniele Palumbi, burmistrz znajdującego się w pobliżu osady miasta Torricela Sicura:
"To piękne miejsce. Prawdziwy klejnot. Budynki wykonane są z miejscowego kamienia. Liczymy na to, że zostanie przekształcona w prywatne osiedle albo kurort turystyczny."

Władze pozostawiają inwestorom wolność w kwestii zagospodarowania osady. Jedyne, co jest wykluczone, to destrukcja całego kompleksu lub zbyt duża ingerencja w zabytkowe budynki

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/Hib6melPXyk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

http://deser.pl/deser/1,111857,9490472,Wyludnione_miasteczko_na_sprzedaz__Za_550_tys__euro.html

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2011, 00:45:58 wysłane przez Leszek » Zapisane
mrowka32167
Nowy użytkownik
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #29 : Kwiecień 26, 2011, 12:02:15 »

Miałem problem ze sklasyfikowaniem do którego działu wrzucić poniższy filmik, gdyż nie mam na celu obrażać czyichś uczuć religijnych. Natomiast postanowiłem jednak podzielić się materiałem właśnie w tym wątku, ze względu na dość oryginalne wypowiedzi (bynajmniej dla mnie) ów kapłana.

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/HPAznbHHNQk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #30 : Kwiecień 26, 2011, 13:13:05 »

Leszek, kupujemy?  Duży uśmiech to jest bardzo Phi   Duży uśmiech założymy miasteczko Phi-tagorejskie  Duży uśmiech

Nie ma sprawy.  Duzy usmiech
550 tys Euro... Hm... może UE coś dołoży, jak się dowie, że to miasteczko Phi-tagorejskie? Mrugnięcie
Swoją drogą 100 "klimatycznych" osadników i już mamy 5,5 tys na wykup od osoby...
Trzeba sprawdzić ile metrów nad poziomem morza leży to miejsce Mrugnięcie
Pozdrówka!  słonko

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2011, 14:14:05 wysłane przez Leszek » Zapisane

Tijavar
Gość
« Odpowiedz #31 : Kwiecień 26, 2011, 13:29:23 »

z wiki:

Gran Sasso d`Italia (po polsku: Wielki Włoski Kamień lub Śpiący gigant) – najwyższy masyw Apeninów we Włoszech o wysokości maksymalnej 2912 m n.p.m. Znajduje się tutaj najwyższy szczyt Apeninów Corno Grande oraz szczyty Monte Camicia, Prena, L`Aquila i Corvo. Wznoszą się one ponad płaskowyżem Campo Imperatore (ok. 2000 m n.p.m.), znanym z akcji odbicia więzionego w hotelu górskim Mussoliniego w 1943 roku.

Masyw charakteryzuje się formami krasowymi (jaskinie), a zbudowany jest ze skał wapiennych. Cały region jest aktywny tektonicznie. Główne miasto L'Aquila było kilkakrotnie w swej historii niszczone przez trzęsienia ziemi. Klimat cechują częste burze tworzące się przez zetknięcie się nad górami dwóch morskich frontów atmosferycznych znad Morza Śródziemnego i Adriatyku.

Na obszarze masywu znajduje się jeden z największych parków Włoch – Park Narodowy Gran Sasso (Parco Nazionale del Gran Sasso e Monti della Laga).

Pod masywem wydrążony jest długi na ponad 10 kilometrów tunel, będący częścią autostrady A24.

myślę, że wysokość jest ok Duży uśmiech  słonko

east
Moderator Globalny
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #32 : Kwiecień 26, 2011, 14:05:52 »

Wysokość pewnie OK, ale te trzęsienia ziemi ....
Za to fale Schumanna zapewnione u samego źródła Mrugnięcie :
Klimat cechują częste burze tworzące się przez zetknięcie się nad górami dwóch morskich frontów atmosferycznych znad Morza Śródziemnego i Adriatyku.

Uwielbiam burze. Klimat iście "Nieśmiertelny" Uśmiech

dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...
Tijavar
Gość
« Odpowiedz #33 : Kwiecień 26, 2011, 21:48:42 »

Miałem problem ze sklasyfikowaniem do którego działu wrzucić poniższy filmik, gdyż nie mam na celu obrażać czyichś uczuć religijnych. Natomiast postanowiłem jednak podzielić się materiałem właśnie w tym wątku, ze względu na dość oryginalne wypowiedzi (bynajmniej dla mnie) ów kapłana.

Mrówka, dawno nie słyszałam czegoś podobnego....mamy tu (m.in): żel do włosów, stroje moro, irokez, jaskrawe lub czarne paznokcie, pumpy, new age twardy i miękki ... i kogoś opętanego przez demona "KARATE"... hmm, dobrze, że nie był to demon koszykówki - to by dopiero było! Duży uśmiech

mrowka32167
Nowy użytkownik
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #34 : Kwiecień 26, 2011, 22:19:03 »

Ja sam korzystałem z wymienionych zabiegów akupunktury, więc pewnie jest już za późno dla mnie. Jednak najdziwniejsze jest to, że kapłan nic nie wspomniał na temat wielkiej farmacji a jedynie skupił się na wytykaniu medycyny niekonwencjonalnej.

Tijavar
Gość
« Odpowiedz #35 : Kwiecień 28, 2011, 00:14:56 »

Ja sam korzystałem z wymienionych zabiegów akupunktury, więc pewnie jest już za późno dla mnie.

Dla mnie też, przez m.in. Yogę i Krav Maga - ale co tam, jeden świat nas stracił, inny nas zyskał  Mrugnięcie

Jednak najdziwniejsze jest to, że kapłan nic nie wspomniał na temat wielkiej farmacji a jedynie skupił się na wytykaniu medycyny niekonwencjonalnej.

wiesz, mi to on nie wygląda na super eksperta ... pewnie skupił się na "New Age miękkim"   Chichot

Pozdrawiam! słonko

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: