logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wywiad z Harameinem po CASYS' 09 [napisy PL]  (Przeczytany 18064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline .

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 611
  • Zobacz profil
Odp: Wywiad z Harameinem po CASYS' 09 [napisy PL]
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 20, 2010, 19:45:13 »
Szewc napisał:

Nie wiek które twierdzenia są dogmatami w dziedzinie fizyki kwantowej, nie studiuję tego.
Wiem jednak że jest co najmniej kilka teorii równie dobrze zbilansowanych co ta nissima, np. teoria strun która już od ok. 40 lat jest paradygmatem w fizyce kwantowej... niestety tak samo jak teoria nissima ma jeden poważny problem. W obu przypadkach nie da się przeprowadzic Experimentum crucis aby zweryfikowac która teoria jest właściwa. Więc jeszcze przez kilka najbliższych lat może dekad
nie dowiemy się czy nissim ma rację, czy tylko mu się wydaje.

 
Fajne te dowody empiryczne obserwowane z perspektywy obracającego sie śmigła

Michale aniele wyjaśnij mi tę metaforę śmigła, bo nie rozumiem jej. A niestety nie potrafię czytac w myślach na odległośc.

Offline .

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 611
  • Zobacz profil
Odp: Wywiad z Harameinem po CASYS' 09 [napisy PL]
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 20, 2010, 19:45:37 »

Mchał-Anioł napisał:

Badania empiryczne cechują się  obserwacją badanych obiektów czy zjawisk,wiec bardo ważny dla rzetelności takich badań jest punkt odniesienia w czasie tych badań. Wszystkie badania przypominają budowanie naszej wiedzy  fizycznej na gigantycznej karuzeli Coriolisa jaką jest ziemia.Text o śmigle nawiązuje właśnie do naszej percepcji zjawisk nas otaczających tzn czy obserwujemy obracające się śmigło czy obserwujemy świat ze śmigła różnice są dość konkretne i zależą od punktu odniesienia naszych obserwacji .
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=771.0#new

co do teorii strun to powoli zaczynają sie z niej wycofywać lub ulegnie ona dość znaczącym zmianom

badanie empiryczne (ang. empirical investigation), staranna obserwacja obserwowalnych zdarzeń czy zjawisk; tzw. wstępujący (ang. bottom-up) typ badania oparty na zbieraniu danych.

Offline .

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 611
  • Zobacz profil
Odp: Wywiad z Harameinem po CASYS' 09 [napisy PL]
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 20, 2010, 19:46:09 »

Xellos napisał:

Fajny wywiad, Nassim jak zawsze konkretny i zrozumiały :) A czy da się to zweryfikować...najważniejsze czy dla odbiorcy ma to sens. Wiele rzeczy jest zbadanych, udowodnionych a np. mi do niczego nie przydatnych w życiu. Badania Nassima mogą mieć jakiś wpływ na konkretne życie jednostki.

Offline .

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 611
  • Zobacz profil
Odp: Wywiad z Harameinem po CASYS' 09 [napisy PL]
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 20, 2010, 19:46:36 »

Lucyfer napisał:

 
Cytat: Xellos
Wiele rzeczy jest zbadanych, udowodnionych a np. mi do niczego nie przydatnych w życiu. Badania Nassima mogą mieć jakiś wpływ na konkretne życie jednostki.

Mogą mieć jakiś wpływ na konkretne życie jednostki  :)

1)
Cytat: Nassim Haramein
Zostajemy tylko z dwoma siłami we wszechświecie, dwoma klasycznymi siłami: grawitacją i elektromagnetyzmem.
Jedna jest w zasadzie energią próżni poruszającą się do środka w stronę centrum - grawitacyjnego bieguna;
druga jest polem elektromagnetycznym albo strukturą próżni oddalającą się od środka.
Masz więc impulsy promieniowania oraz impulsy grawitacyjne, które wzajemnie oddziałują na siebie.
I w taki właśnie sposób wszechświat uczy się o sobie. Jest tak z powodu
fundamentalnego sprzężenia zwrotnego w strukturze przestrzeni.


2)
Cytat: Nassim Haramein
Zatem im bardziej stajemy się skoncentrowani na intencjach,
na nasycaniu próżni informacją płynącą z naszej intencji, w jak najbardziej skoncentrowany i przejrzysty sposób,
tym łatwiej jest próżni odesłać nam doświadczenie,które coraz bardziej i bardziej pasuje do tego, czego potrzebujemy.

<a href="http://www.youtube.com/v/mqfwkIArqMs&amp;hl=en&amp;fs=1&amp;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/mqfwkIArqMs&amp;hl=en&amp;fs=1&amp;</a><a href="http://www.youtube.com/v/3F3ovb2kZ9Q&amp;hl=en&amp;fs=1&amp;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/3F3ovb2kZ9Q&amp;hl=en&amp;fs=1&amp;</a>
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=331.msg964#msg964

Offline .

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 611
  • Zobacz profil
Odp: Wywiad z Harameinem po CASYS' 09 [napisy PL]
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 20, 2010, 19:47:03 »
Mecromon napisał:

Fajny wywiad, Nassim jak zawsze konkretny i zrozumiały :) A czy da się to zweryfikować...najważniejsze czy dla odbiorcy ma to sens. Wiele rzeczy jest zbadanych, udowodnionych a np. mi do niczego nie przydatnych w życiu. Badania Nassima mogą mieć jakiś wpływ na konkretne życie jednostki.

Jak dla mnie, ostatnia 3 cześć wykładu to jakiś psełdo naukowy bełkot. O ile przeglądając jego prace naukowa, moglem jeszcze zrozumieć o czym mówi w 1 i 2 części, to 3 części to jakieś farmazony :) Czy ktoś to po ludzku potrafi wytłumaczyć o co chodzi, z chodzeniem w siebie czy wychodzeniem, oraz jaki ma to związek z tym co mówi na początku ?

Offline .

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 611
  • Zobacz profil
Odp: Wywiad z Harameinem po CASYS' 09 [napisy PL]
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 20, 2010, 19:47:28 »

Echnaton napisał:

Jest to próba zbliżania nauki do medytacji i tam znajdowania konsensusu. Odnajdywania jedności na poziomie atomowym w odniesieniu do tworzenia wszystkiego przez najbliższą gwiazdę. Pole morfogenetyczne całej galaktyki jest w pewnym sensie dla mnie tym samym o którym mówi Szypov (pole skrętne, świadome). Tutaj rozumiem aspekt „galaktycznej istoty”. Pojmowanie bardziej przestrzenne, jednolite i wielowymiarowe. I to co potem mówi prościej, pomaga zamazać błahe granice koloru skóry, wyznań... mieć po prostu dalsze odniesienie do dzisiejszych naszych zmagań na poziomie religijnym, czy etnicznym. Dalsze pytania powinny być bardziej  zrozumiałe z poziomu tego forum, czyli strach kontra miłość i wielorakość odniesień do poszczególnych naszych dążeń. Czym jest system w którym dzisiaj żyjemy ? Próbą oddziaływania na nasze negatywne bodźce... strach, chciwość etc. Nassim od razu przeciwstawia „negatywizm” codziennemu wyciszaniu, medytacji i znajduje w tym sens do dalszej swojej syntezy naukowej.
 Jeżeli ktoś wnikliwie analizuje teorie Nassima musi pamiętać, że jego podstawy tkwią gdzieś w medytacji zbliżonej do buddyzmu. Stąd taki kierunek myśli i próba znajdywania odniesienia w dzisiejszej nauce... To tylko teoria, faktycznie możemy tkwić w zupełnie innym matrixie. Warte odnotowania jest, że w ogóle jest jakakolwiek przychylność grupy naukowej, stąd przyznanie tego wyróżnienia.
Myślę, że tutaj możemy znaleźć naprawdę sporo zgodności z dzisiejszą nauką, lub teoriami dzisiejszej nauki. Jest sporo „dziur” na łączeniach biologii, fizyki, matematyki, ale kierunek z punktu dzisiejszej wiedzy jest chyba prawidłowy.

Pozdrawiam

Offline .

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 611
  • Zobacz profil
Odp: Wywiad z Harameinem po CASYS' 09 [napisy PL]
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 20, 2010, 19:47:51 »

east napisał:

Moje zainteresowanie odkryciami Nassima zawiodło mnie do tego, do czego odnosi się sam Nassim, a więc do uznanej naukowo teorii Schwarzschilda dotyczącej  promienia  Schwarzschilda

(z  Wikipedii)

W fizyce i astronomii, zwłaszcza w teorii grawitacji – ogólnej teorii względności promień Schwarzschilda jest charakterystycznym promieniem stowarzyszonym z każdą masą.

Wzór podał Karl Schwarzschild w roku 1916 - był to jeden z rezultatów jego badań i prób wyprowadzenia dokładnego rozwiązania równań pola grawitacyjnego na zewnątrz statycznej, sferycznie symetrycznej gwiazdy (zobacz: Metryka Schwarzschilda, która jest rozwiązaniem równań pola Einsteina). Promień Schwarzschilda jest proporcjonalny do masy. Promień Schwarzschilda zwany jest też czasami promieniem grawitacyjnym, choć najczęściej jako promień grawitacyjny określa się wielkość dwukrotnie mniejszą, mającą zastosowanie przy opisie rotujących (pozbawionych sferycznej symetrii) czarnych dziur opisywanych metryką Kerra.

Dla Słońca promień Schwarzschilda wynosi 2,953 250 08 km

Dla Ziemi wynosi 8,870 056 22 mm[1]

Obiekt mniejszy niż objętość wynikająca z jego promienia Schwarzschilda nazywany jest czarną dziurą. Powierzchnia wyznaczana przez promień Schwarzschilda spełnia rolę horyzontu zdarzeń. Ani światło, ani żadne cząstki nie mogą uciec przez tę powierzchnię z obszaru wewnątrz, stanowiącego czarną dziurę.

źródło  http://pl.wikipedia.org/wiki/Promie%C5%84_Schwarzschilda


Oficjalna nauka podaje wielkość tego promienia dla Słońca oraz Ziemi ( j/w ) co oznacza, że ciała te zawierają wewnątrz siebie czarne dziury, w pewnym sensie , są czarnymi dziurami.

Dla neutronu ta wielkość wynosi  10 do -54 m ( proton). Mówimy tu o dzieleniu próżni.
To, co Nassim chce nam powiedzieć, w moim przekonaniu , to fakt, że tak jak w przypadku Ziemi czy Słońca istnienie tych obiektów jest możliwe dzięki "osobliwościom" wewnątrz nich, czyli czarnym dziurom wewnątrz tych obiektów. Wynikają stąd dalsze konsekwencje , o których mówił Nassim w cz 1/2/3 wywiadu.

A tu jeszcze kompendium wzorów w formie przejrzystej prezentacji .
http://th-www.if.uj.edu.pl/~placzek/referaty/czarne_dziury.pdf

Nie jestem matematykiem, ani fizykiem, ale ufam nauce na tyle, żeby  nie negować poprawności obliczeń - od tego są teoretycy. Nagroda, którą otrzymał Nassim świadczy o uznaniu dla poprawności jego rozumowania oraz obliczeń. Jeśli ktoś tutaj na forum czuje się kompetentny, aby wykazać niepoprawność to niech sam napisze do Nassima i z nim pogada.

Z mojego punktu widzenia cały urok Nassima polega na tym, że potrafi wyniki swoich obliczeń przełożyć na język dla laików, a tym samym nadaje sens pytaniu : "a po co mi ta wiedza ?" . Jest jedną z niewielu osób ze świata nauki, które przekazują wnioski z punktu widzenia ich użyteczności dla naszego codziennego życia.

Więcej już nie da dla nas  zrobić. Tę wiedzę możemy przyjąć, albo możemy odrzucić. Mamy szansę zaaplikować ją do własnego życia , aby z niej skorzystać, aby się dostroić do rytmu w którym gra natura.  Odrzucenie tej wiedzy daje efekty, których doświadczamy obecnie. Jej zastosowanie może zupełnie odmienić życie ludzkości, może je zharmonizować , uczynić sensownym i pożytecznym dla każdej jednostki, a nie tylko wybranym cwaniakom.
Co mamy  do stracenia ? Chyba tylko wygodne złudzenia.

MEM HEI SHIN

 • Gość
Odp: Wywiad z Harameinem po CASYS' 09 [napisy PL]
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 09, 2010, 08:08:22 »
      Wywiad z Nassimem po CASYS' 09 2/3 [PL]

   Chciałem zwrócić uwagę wszystkim czytelnikom na niezwykle bardzo ważną rzecz, o której mówi Nassim w drugiej części wykładu pomiędzy  5:35  - 7:06.
Chodzi tu o doświadczenie ''wewnętrznej osobliwości''.
To doświadczenie było od wieków opisywane różnie -  Nirvana, Tao, wniknięcie  w wyższą Jaźń, lub jak rzekł niejaki Jesus - ''Bóg jest ziarnem z którego wyrasta potężne drzewo''....
Z tych relatywistycznych i symbolicznych opisów najbardziej odpowiada mi doświadczenie wewnętrznej prawdy, doświadczenie swojego świadectwa.....
Wszystkie literalne opisy owego doświadczenia  ''wewnętrznej osobliwości'' dotyczą  tego samego.
Dlaczego jest tak ważne doświadczenie tej węwnętrznej osobliwości, tego punktu zero, tego swojego świadectwa, o tym mówi Nassim.

Przy okazji przytocze słowa współczesnego hinduskiego guru - Osho :

 ''jesteś człowiekiem społecznym. To społeczeństwo wyznacza Ci ramy Twojego rozwoju, które daleko leży od ideii Twojego własnego serca, twojej wewnętrznej prawdy.
Jesteś uwarunkowany, a to uwarunkowanie jest Twoim więzieniem, ponieważ wynika ono z subiektywnej mentalności, wynika z wyobrażen o sobie i świecie.
Jeszcze dobrze się nie urodzisz, a już Ci powiedzą co jest dobre, a co złe.Powiedzą Ci kim masz być, co masz robić, w co masz wierzyć,  czego masz się uczyć, powiedzą do czego masz w życiu dążyć i co masz osiągnąć. Niczego nie osiągniesz, osiągniesz tylko pułap społecznych wyobrażeń.Jesteś niewolnikiem i nigdy się do tego nie przyznasz, ponieważ  lęk przed tym, że mógłbyś to utracić jest o wiele większy od tego co pozwala się otworzyć na nowe.
Ale przychodzi moment, że zaczyna Ci to wszystko  nie służyć.
Zaczynasz dostrzegać, że Twoje życie jest uwarunkowane, jest niewolnicze.I wybierasz się w inną podróż, która jest przygodą w głąb własnego serca.
Medytujesz, kontemplujesz, jesteś uważny, obserwujesz swoje życie i docierasz do swojej prawdy.
A gdy do niej dotrzesz powiesz TAK, a stanie się TAK, powiesz NIE, a będzie NIE. Staniesz się PANEM swojego życia...a NIE niewolnkiem obcych swemu sercu ideii, ideii, które przeszkadzają Ci w drodze do Domu, Domu, który jest Twoja piewrwotną, doskonała świadomością''.

Wiedza.... drodzy czytelnicy nie istnieje dla wiedzy, nie  istnieje sama dla siebie, nie istnieje tylko po to, aby ją mechanicznie przyjmować, abyś się nią zachwycać i napełniać nią swój umysł niczym pusty dzban wodą.
Istnieje tylko po to, abyś ją wykorzystać.
Dlatego pozwoliłem sobie przypomnieć, to co niesie wieść i przesłanie, dla Ciebie, a które prawdopodobnie.... już przeminęło z wiatrem....


« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2010, 08:23:40 wysłana przez MEM HEI SHIN »

Offline stana

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Wywiad z Harameinem po CASYS' 09 [napisy PL]
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 17, 2011, 17:19:22 »
Dodano na YT ten wywiad z polskim lektorem:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=gCgYZ2geZDU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=gCgYZ2geZDU</a>
Lista: http://www.youtube.com/view_play_list?p=E9BA951AE964A939
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2011, 19:18:11 wysłana przez Leszek »

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1809
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: Wywiad z Harameinem po CASYS' 09 [napisy PL]
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 18, 2011, 10:35:30 »
Dodano na YT ten wywiad z polskim lektorem:
"Nassim Haramein [1/3] lektor pl"
Jest to w 100% wersja naszego forumowego tłumaczenia, które ktoś z wersji z napisami przerobił na wersję z lektorem pl.
Dzięki!

Działający link - całość w jednym pliku
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=j6pK-nfnZQg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=j6pK-nfnZQg</a>


« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2012, 18:57:31 wysłana przez Leszek »