Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wybudować dom zgonie zasadami fraktalnymi – Dana Wintera  (Przeczytany 5644 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
egpw
Nowy użytkownik
*

Zobacz profil Email
« : Luty 19, 2011, 16:10:40 »

Dan Winter  jezdnym z wykładów mówił z grubsza, że biolodzy nie znają się na życiu. Jak by ten proces rozumieli nie zamykali by się w kwadratowych domach.

Chodzi mianowicie o to że w szkołach, domach nie zaprojektowanych zasadami fraktalnymi energia człowieka (aura) opada, umiera.  To dało mi niezłego kopa i refleksję do zastanowienia się.  super

Chciałbym w przyszłości sobie postawić domek niewielki na działce (około 50 – 100m2)
Moje pytanie do znawców lepiej uświadomionych odjemnie brzmi:

1.   z jakiego materiału bym musiał go wykonać, aby spełniało warunki z godne z Dana Wintera ?
2.   - jaki kształt by musiał być aby aura człowieka dobrze rozwijała a nie umierała ?
3.   kto by mi taki plan narysował, czy , architekt   jakaś wiedze dodatkową by musiał mieć. (zlotą proporcje , złota geometria, zasadę fraktalną itp.) ?
4.   czy to może być dowolna działka czy musi jakieś warunki spełniać ?
 bezradny

Też ciekawi mnie jak człowiek się zachowuje w takim domu zaprojektowanym. teniec

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Radosław
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Luty 19, 2011, 17:43:06 »

Chciałbym w przyszłości sobie postawić domek niewielki na działce (około 50 – 100m2)

Radzę się pospieszyć, do rozpadnięcia matrixa zostało mało czasu.

1.   z jakiego materiału bym musiał go wykonać, aby spełniało warunki z godne z Dana Wintera ?

Słoma, glina, kamień, drewno

2.   - jaki kształt by musiał być aby aura człowieka dobrze rozwijała a nie umierała ?
3.   kto by mi taki plan narysował, czy , architekt   jakaś wiedze dodatkową by musiał mieć. (zlotą proporcje , złota geometria, zasadę fraktalną itp.)

Projekty:
http://goldenmean.info/architecture/ricesgreatest.html

Architekci:
http://www.sergiel.pl/

czy to może być dowolna działka czy musi jakieś warunki spełniać ?

Jak najmniej linii energetycznych w pobliżu i z daleka od aluminiowego miasta.

pozdrawiam

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Adaś
Aktywny użytkownik

2680916

http://www.facebook.com/a
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Luty 20, 2011, 00:34:15 »

Zaprezentuję Ci własny projekt domu jak i działki. Pamiętaj, że to jest moja wizja. Pierw dom. Dom na planie pięciokąta. Kopuła z dostawionymi pięcioma miejszymi kopułami. Centralna to główny pokój; gościnny. Mniejsze (zmiejszone o 0,6180339) to pokoje. O to plan i model (model jest w trakcie tworzenia):

I plan działki. Kilka obiektów na działce takich jak hala trenigowa jest związana z tym czym się zajmuję (gongi i joga).

Pdstawą tu jest granit. Zaznaczone okręgi na brązowo to jest kostka granitowa.

Misy dźwiękowe, gongi, Joga, Masaż, Reiki, NLP, Silva .. Ciągle się rozwijam.
Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Luty 20, 2011, 21:55:02 »

To może jeszcze to:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=eMQJQOx60Nw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=eMQJQOx60Nw</a>

Więcej w "Architektura, która służy życiu":
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,161.msg1067.html#msg1067

miszka
Nowy użytkownik
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Luty 21, 2011, 23:37:42 »

Adaś, ale jesteś niesamowity z tymi makietami. Geometria wkroczyła w Twoje życie na ostro. Fajnie. Podobają mi się
ludzie z pasją ale......No właśnie ale... Jak by tu zacząć, żeby nie sprawić Ci przykrości i nie zepsuć Twojego entuzjazmu.
Chyba nie da rady.
Powiem tak. Czy Ty mieszkasz w Polsce? To kraj gdzie takim ludziom jak Ty jest - lekko rzecz ujmując - dość ciężko.
Dlaczego tak myślę? Bo widzisz, podziwiam tę Twoją makietę, cieszyła bym się niezmiernie gdyby Twój projekt się urzeczywistnił,
tylko czy ty masz już tą działkę w tym kształcie? Czy wiesz, że w naszym kraju istnieje coś takiego jak warunki zagospodarowania terenu,
które dostaniesz od gminy w której się chcesz budować i niestety będziesz zmuszony zgodnie z nimi realizować projekt swojego
wymarzonego domu?
No niestety takie są realia. Chyba, że to zabawa i projekt pozostanie jako dzieło sztuki w formie pomniejszonej co nie przeszkadza
pomieszkiwać w nim w świecie iluzji. Mam nadzieję, że nie gniewasz się na mnie, ze sprowadzam rzeczy na ziemię?
Wynika to z mojego własnego doświadczenia i żalu ze jest jak jest niestety.
misz

Ale może się mylę. Trzymam kciuki jakby co. usmiech

Adaś
Aktywny użytkownik

2680916

http://www.facebook.com/a
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Luty 22, 2011, 00:00:33 »

To na razie zabawa, bo często lubię coś takiego wymyślać. A co przyniesie przyszłość to zobaczymy. Co do budowy i działki. To myślę, że taki dom można bez problemu wybudować. A działkę trzeba by było swoją pomniejszyć. Bo kto mi zabroni stawiać płot wewnątrz mojego działkowego kwadratu. A od płotu do samej linii działki posadzić drzewa. Tu trochę trzeba by było poświęcić, ale jaki efekt i jakość w mieszkaniu. Więc od samego początku widziałem, że działka to kwadrat. Czy mieszkam w Polsce? - Tak.

ps, proszę nie zapominać, że ta makieta jest w fazie budowy. I jest strasznie pracochłonna. Szczególnie wycinanie wykałaczek po 5 mm i doklejanie pensetą. Uśmiech Dodam też, że jest to moja budowa.

« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2011, 00:03:59 wysłane przez Adaś » Zapisane

Misy dźwiękowe, gongi, Joga, Masaż, Reiki, NLP, Silva .. Ciągle się rozwijam.
bajka107
Użytkownik
**

« Odpowiedz #6 : Wrzesień 11, 2011, 22:09:29 »

Energia człowieka opada i umiera gdy dom nie współgra z człowiekiem. Zaprojektowanie i zbudowanie idealnego domu nie zapewni automatycznie szczęścia, zdrowia i powodzenia. Nic nie dzieje się samo. Chichot

Powyższy fragment wykładu Dana ma się nijak do mojej rzeczywistości.
Mieszkałam kiedyś w wieżowcu w typowym małym mieszkaniu. Gdy zastosowałam parę "sztuczek" z feng shui moi klienci zaczęli u mnie przesiadywać. Dla każdego miałam zaplanowane pół godziny, a oni siedzieli, gadali i było czasem tak, że się spotykali (a tego chciałam uniknąć). W budynku nic się nie zmieniło, tylko ja zmieniłam ustawienie mebli, a w zasadzie połowę z nich wyrzuciłam.
Kwiaty kwiatek kwiatek kwiatek trzeba poprosić love2,  żeby dobrze rosły w domu i oczywiście podlewać. Będą rosły nawet w metalowej puszce. serce

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: