logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nassim Haramein - Coast to Coast (03.02.2010)  (Przeczytany 4014 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Echnaton

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 96
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
Nassim Haramein - Coast to Coast (03.02.2010)
« dnia: Sierpień 20, 2010, 19:51:48 »
Niestety na razie tylko po angielsku...

<a href="http://www.youtube.com/v/tvT89nh4jKM&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/tvT89nh4jKM&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/tvT89nh4jKM&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/tvT89nh4jKM&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

http://www.youtube.com/watch?v=tvT89nh4jKM
Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti

Offline ..

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 588
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Nassim Haramein - Coast to Coast (03.02.2010)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2010, 19:49:13 »
MEM HEI SHIN napisał:

Niestety na razie tylko po angielsku...

http://www.youtube.com/watch?v=tvT89nh4jKM

Mógłby ktoś streścić  najważniejsze rzeczy, o których mówi Nassim ?
Niezadobrze staje z angielskim, a na dodatek jeszcze mam niski transfer netu i co chwila mi przerywa.
Z góry dziękuję.

Offline ..

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 588
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Nassim Haramein - Coast to Coast (03.02.2010)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2010, 19:49:46 »

east napisał:

W pierwszej części wywiadu Nassim odnosi sie do tych obiektów wokół Słońca. Mówi , że to się dzieje od dawna i zauważa, abyśmy się otworzyli na pogląd, że mogą istnieć we Wszechświecie cywilizacje, które  "przesiadają" się na Słońcu w swoich podróżach międzygalaktycznych tak, jak my podróżujemy samolotami z przesiadkami na lotniskach w międzylądowaniach. Bo nie jesteśmy sami w kosmosie.
W drugiej części Nassim wspomina o niezwykle wzmożonej aktywności UFO w Meksyku. Rząd meksykański wydał podobno nawet specjalną instrukcję dla radiooperatorów oraz kontrolerów linii lotniczej jakie należy przyjąć procedury w przypadku kolizyjnych trajektorii tych obiektów z naszymi samolotami :) nieźle. Ponadto zaczęto liczyć zdarzenia z ufo nie tylko w Meksyku. Rządy przyznają że to się dzieje , nawet Watykan.
W tej części omawiają również teorię Stichina o naszym kosmicznym pochodzeniu i planecie X . Nassim się nie zgadza z ideą niszczycielskiej "planety X" , ale już nie neguje naszego pochodzenia od "bogów". Omawiają krótko również też starożytne teksty o odległych czasach i latających maszynach w porównaniu z naszym ludzkim stanem "pierwotniactwa" Wspominają też o  tajemniczej spirali nad Norwegią. Nassim sądzi, że najprawdopodobniej chodzi o technologię HAARP i próby . Różne efekty efekty HAARP były podobne do tego nad Norwegią, ale absolutnie Nassim nie jest przekonany co tam się stało. Ludzie pytali się Nassima w mailach, czy to COŚ otworzyło "czarną dziurę"  ? Zanik spirali , wg Nassima mogło być spowodowane, że JAKĄŚ dziurę, niekonicznie czarną , to coś otworzyło i w niej zniknęło. Testy w rodzaju Haarp mogą się nie udawać, bo pojawiają się niesamowite magnetyczne  efekty nigdzie nie spotykane.  Jednak można się dużo dowiedziec od tych eksperymentów o naturze naszego świata.
I to jest rozmowa aż do połowy części trzeciej. Możliwe,  że poprzez urządzenia typu HAARP rząd mógł chcieć ograniczyć globalne ocieplenie poprzez usuwanie ciepła z górnych warstw naszej atmosfery. Nassim omawia jeszcze zabawy z jonosferą jakie moze wyprawiać Rząd.
Częśc III cia to Nassima krótki wykład  fraktalnej rzeczywistości, o jego pracy. Nassim zamiast mówić o atomie jak o cząstkach ,przedstawia atomy jako małe czarne dziury z powodu nieskończoności , jak o "osobliwościach". To poprowadziło do pytania o to dlaczego tu jesteśmy . Próżnia nie jest pusta , a wewnątrz każdego protonu jest ogromna skompresowana energia  I my żyjemy w czarnej dziurze. Wszytko jest splątane wewnątrz protonów i jest ze wszystkim połączone. Padło zdanie ,że to jest "bezprzewodowa" sieć, której nie możemy zobaczyć , Intenet. Nassim podpowiada, że to nie materia wpływa na przestrzeń, ale przestrzeń na materię. Matematyka to popiera . My jesteśmy na końcu fraktalnej struktury . My nie jesteśmy izolowani od wszechświata, ale jesteśmy połączeni .Jesteśmy SAMOORGANIZAJĄCYM SIĘ SYSTEMEM UCZĄCYM SIĘ SAM SIEBIE, produkującym wciąż nowe twory jakby na zasadzie feedbacku. Jest to bardzo kompleksowa  i niesamowita rzecz. Nassim mówi , ze to samo znajdziemy w nas , w DNA - samoorrganizującą się , samouczącą się strukturą informacji zwrotnej w przestrzeni w każdej chwili.
Jak Nassim by wyjaśnił Bin Bang dzieciom ? to jest w części 4 tej. Bin-Bang wg Nassima to początek kolejnych , ciągłych "big-bangów". W tej części Nassim zauważa, że standardowa izyka nie wyjaśnia SKĄD się bierze nawet masa. Standardowi fizycy przypominają ślepców badających słonia. Każdy ze ślepców twierdzi, że jego słoń jest taki a taki, podczas, gdy każdy po prostu opisuje wyrwaną z całości część tego słonia bez pojęcia o tym, jaki on cały jest. I tu Nassim widzi konieczność wprowadzenia Jednorodnego Pola..
Co sprawia  ,ze Ziemia się kręci ..bo Słońce się kręci , a to dlatego że wszystko sie kręci .. wszystko , nawet atomy z których się składamy z miliardów wirujących atomów pochodzących od początku wszechświata. Nassim mówi, że musi być źródło tego kręcenia się i tego szuka Nassim, bo wszystko się kręcić musi by zaistnieć, ale w centrum ( atomu, tornado ) nie musi być żadnego ruchu. I to tam się tkwi przepływ informacji we wszechświecie - w przepływach. Co się dzieje z atomami , jeśli człowiek umiera. Atomy nie giną nigdy, bo nic nie znika, tylko zmienia stan.
Dusza .. ( 5ta część ) może jest ona informacją , która sprawia ,że się stajemy tym, czym jesteśmy.  Gospodarz się pyta czy to znaczy ,że za "tym wszystkim" stoi inteligencja ? Nassim odpowiada ,że udowodnił, iż każdy proton powiązany jest z każdym innym we wszechświecie. To jest owo Jednorodne Pole i komunikuje się , samoorganizuje i jest inteligentne  tak jak inteligentni są ludzie. Nie jest to oddzielona inteligencja od czegokolwiek. Była nawet w Big-Bangu. Nie było żadnego początku przed big bangiem poza tą wszechorganizacją. Ona była i jest. Nassim mówi o zmianach na swojej stonie zamierzajć wprowadzic programm kiedy można się umówić z Nassimem na 3-4 dniowe warsztaty z Nassimem w określonych czasach i wspomina ,że być moze również wystąpi z tym programem w Europie.
Szósta część to .. swiadomość, która nie jest odłączona od niczego. Świadomość to feedback, samoświadomosć  krążąca w systemie. To , że marteria funkcjonuje i istnieje zawdzięcza świadomości wg Nassima. Czy ludzie mogą ze sobą oddziaływać poprzez świadomość ? zapytano Nassima. Oczywiście , odpowiada Nassim - stąd deja-vu , przeczucia,-  i jest to wynikiem tego, że wszystkie punkty są połączone ze sobą w jednym jednorodnym polu. Jak to działa . Ludzie podłączają się do pola , do źródła bo są zgodni z tym co ich otacza. To jest źródłem nauk medytacji, modlitw etc - możesz być mistrzem , zarządcą przestrzeni , możesz nią manipulować w sposób "nieliniowy".
Pod koniec 6 tej częśi ludzie pytają się o konflik mainstreamowej nauki i nowej nauki. W 7 mej części Nassim stara się odpowiadać na pytania. Kreacja może być wytłumaczalna naukowym językiem struktury próżni.
W tej części Nassim właśnie opowiada o strukturze próżni , która musi zaistnieć jako geometryczny wzór wg którego natura postępuje. Natura postępuje wg fudamentalnej geometrii , wg np PHI i golden-ratio , bo takze o tym mówią starożytne kultury.
Nassim zastosował te wzory by wyjaśnić naturę wszechświata i te same wzory mogą służyc do transformacji naszej rzeczywistości , a także w zastosowaniach praktycznej technologii ( tylko nie wyjaśnił dokładnie o jaką technologię mu chodzi ).
Centrum .. np Ziemi , może posiadać pustą przestrzeń, a co więcej - dzięki tej "osobliwości" ( jak w czarnej dziurze ) , możliwa jest kontynuacja ruchu naszej Planety.
W części 8 dalej padają pytania do Nassima , a jedno od studenta fizyki jest szczególnie ciekawe. Czy Nassim uważa, że wewnątrz atomu, jako "czarnej dziury" wszystko rzeczywiście się "zapada" w inny wymiar ?
Nassim specjalnie dla tego używa słowa próżnia w gęstości Plancka. I właśnie ta gęstość próżni powoduje zapadanie się i wessanie do osobliwości i ten proces powoduje dynamiki ( magnet, elektr i inne ) . Nassim nie uważa ,że materia  przechodzi do innego wymiaru , ale , że daje feedback ( informację zwrotną ) , bo to "wkręcanie się w osobliwość " sprawia, że  siły corioliza przejmują kontrolę , gdy zapadanie się przechodzi przez równik systemu i to powoduje "wywracanie się" torusa. Z tym, że jest to " PODWÓJNY TORUS" w którym informacja dochodząc do środka zostaje zeń WYPROMIENIOWANA w płaszczyźnie równikowej torusa na zewnątrz.
Byłoby to pierwszy raz wytłumaczenie Nassimowej dynamiki torusa.

Słuchacz wspomniał ,że z tego jednorodnego pola można uzyskać proton, to dlaczego nie mozna uzyskać gwiazdy, albo planet. I Nassim przyznał słuchaczowi rację, że taka może być przyszłość kontynuacji tej nauki, że ktoś to kiedyś może udowodnić.

Jak będę miał siłę później to jeszcze wrócę do tłumaczenia pozostałych do końca 3 części . Na razie to tyle.
Pozdr

Offline ..

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 588
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Nassim Haramein - Coast to Coast (03.02.2010)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2010, 19:50:13 »

Echnaton napisał:

Dzięki wielkie East, że Ci się chce tak to tłumaczyć... :)

W pierwszej części wywiadu Nassim odnosi sie do tych obiektów wokół Słońca. Mówi , że to się dzieje od dawna i zauważa, abyśmy się otworzyli na pogląd, że mogą istnieć we Wszechświecie cywilizacje, które  "przesiadają" się na Słońcu w swoich podróżach międzygalaktycznych tak, jak my podróżujemy samolotami z przesiadkami na lotniskach w międzylądowaniach. Bo nie jesteśmy sami w kosmosie.

To akurat w swojej słabej angielszczyźnie zrozumiałem. W innym wątku o obserwacji Słońca http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,70.0.html wkleiłem kilka ciekawych fotek, ale tutaj przy tej okazji zamieszcze te dzisiejsze ciekawostki...

http://img519.imageshack.us/img519/4672/spacecraft.jpg
Nassim Haramein - Coast to Coast (03.02.2010)


Oczywiście nie muszę chyba powtarzać, że z całym moim sceptycznym podejściem czekam na racjonalne, przyziemne tłumaczenie tego co widzimy.   :)

Pozdrawiam