Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trzy światy: Fizyczny, ezoteryczny i gnostyczny  (Przeczytany 2039 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
egpw
Nowy użytkownik
*

Zobacz profil Email
« : Luty 24, 2011, 00:57:30 »

Ja w swoim rozumieniu rozróżniam trzy światy.

Fizyczny ( fizyka newtona, fizyka kwantowa, ciało fizyczne, wielowymiarowość, matematyka binarna)

Ezoteryczny ( aura, czakry, merydiany, medytacje, akupunktura, feng shui,  oddychanie, EFT anioły, demony, święta geometia, Liczby fibonacziego, Karma, joga, tantra, rozszerzanie świadomości duchowość w sztukach walki, wahadełka, inkarnacja, obe itp.)

Świat gnozy
( Świat bez ego, karma nie istnieje, nie ma początku i końca, wolna wola, Świadomość boska, zjednoczenie z oceanem,  idealna próżnia, Stan mistrzowski ZEN,)

Do szkól gnostycznych bym zaliczył Różo Krzyż, Kurs Cudów. Co2?

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2011, 01:00:10 wysłane przez egpw » Zapisane
tunek
Użytkownik
**

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Luty 24, 2011, 13:46:50 »

Do tego ostatniego dodałbym brak brak polaryzacji / dualizmu - brak jing i yang. Coś w stylu "Ja Jestem" - uczucie jako forma wibracji i umiejętność doświadczania z każdego punktu widzenia jednocześnie.  Świadomość poza materią. Inaczej "Duchowość" w czystej formie.

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 24, 2011, 18:13:50 »

Z tym że  w pewnym sensie fizyka kwantowa i wielowymiarowość zawiera w sobie pozostałe aspekty

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=1o5FMTHkLQg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=1o5FMTHkLQg</a>

« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2011, 18:37:14 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: