logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Obserwacja Słońca  (Przeczytany 60769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
Obserwacja Słońca
« dnia: Sierpień 20, 2010, 19:54:50 »
W związku z tym, że zainteresowanie obserwacją Słońca jest spore zakładam wątek tylko do tego celu.

Kontynuując wątek z Maurice'a http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,145.0.html prezentuję dwa olbrzymie obiekty które udało mi się zaobserwować wczoraj

dodatkowo o 10.45 był jakiś błąd w przesyłaniu obrazu i zdjęcie wygląda dosyć egzotycznie. Wrzucam jako ciekawostkę...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2016, 20:44:18 wysłana przez Leszek »
Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti

Offline .

• Ekspert
Odp: Obserwacja Słońca
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2010, 13:40:15 »

Leszek napisał:

Echnaton napisał:
"o 10.45 był jakiś błąd w przesyłaniu obrazu i zdjęcie wygląda dosyć egzotycznie. Wrzucam jako ciekawostkę..."

No właśnie, ludzie zwrócą im uwagę na te błędy, a oni na to powiedzą: Tak, najpierw pojawiła się kula, potem kilka kul, a potem sprzęt wysypał się na dobre.... ;)

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2010, 13:48:11 »

Kilka ciekawszych obiektów złapanych dzisiaj
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2016, 21:11:47 wysłana przez Leszek »
Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2010, 13:51:48 »
i kolejna seria złapana w weekend

Wszystkie razem na jednym zdjęciu mogą trochę wprowadzać zamieszanie i nie widać odniesienia do Słońca. Jednak nie zmieniałem skali w stosunku do tych obiektów. Są naprawdę duże... i pokazują się w różnych miejscach o różnych porach.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2016, 20:17:29 wysłana przez Leszek »

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2010, 13:52:29 »
Dziesiejsze obiekty, które mam nadzieję pokazują już dokładniej swoją "nieprzypadkową" naturę.

http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/02/16/behind/euvi/195/2048/20100216_000530_n7euB_195.jpg
http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/02/16/behind/euvi/195/2048/20100216_001530_n7euB_195.jpg

Ten obiekt na pierwszym zdjęciu (roboczo nazwałem żółwiem) pojawił się w przeciągu ostatniego miesiąca kilka razy bardzo wyraźnie. Naszkicowałem jego kształty, bo może nie widać dokładnie jak ten obiekt wygląda...

Na drugiej fotce jest obiekt bardzo charakterystyczny. Na wcześniejszych ujęciach myślałem że to może dwa oddzielne obiekty tak dziwnie nachodzące na siebie. Ta fotka jednoznacznie określa jego jednolity kształt. Jest on prawdopodobnie również na poprzednim "zbiorowym zdjęciu" w poprzednim poście na dole po lewej, w innym rzucie.

Zapinajcie pasy, niedługo odlatujemy ;)

PS. Linki podpięte pod zdjęciami. Oczywiście niczego nie dorabiam... wszystko jest na oficjalnej stronie NASA.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2016, 21:54:08 wysłana przez Leszek »

Offline .

• Ekspert
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2010, 13:52:58 »
VAVEL napisał:

Porównuję te zdjęcia  z serwera NASA.
Te, które teraz są widoczne na Stereo Ahead i Behind są troszkę nieostre , lekko rozmyte. Obiektywy nie ostrzą... Trwa to już od kilku tygodni .  Ale ciekawa sprawa, bo jeśli się spojrzy na archiwum /jakieś 4 dni do tyłu/ to fotki tam są juz ostre jak "żyleta" /widać każdy pyłek latający wokół słońca/ ,ale niestety są troszkę inne niz te, które tam były wcześniej.

Jesli ktos ma ochotę i czas na archiwizację, to polecam ściągać te fotki na bieżąco, bo za trzy/cztery dni będa juz nowe.

Np w tym momencie granica zamiany fotek jest tutaj   - 13/14 lutego  /na stereo behind / :

13 lutego- fotki ostre i juz bez tych dużych obiektów na orbicie:
http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/02/13/behind/euvi/195/2048/

14 lutego - w tym momencie jeszcze lekko pływają i pokazują te duże artefakty:
http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/02/14/behind/euvi/195/2048/

rano to może juz się zmienić, kto chce ten sam sprawdzi i inne dni archiwizacji. Szkoda by było bezpowrotnie stracić takie obserwacje...

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 23, 2010, 13:53:44 »
Faktycznie...

Ja to zaobserwowałem 18 stycznia. Myślałem że nastąpiła zmiana ostrości na stałe.
Jednak okazuje się, że obrabiają te zdjęcia na bieżąco i podmieniają po kilku dniach.
Powierzchnia Słońca jest później zdecydowanie ostrzejsza, ale znikają wszystkie te duże obiekty (!?).

Offline .

• Ekspert
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 23, 2010, 13:55:09 »
konserwa napisał:

dzięki za profesjonalną robotę!
aż się wierzyć nie chce - umyślik się buntuje...

to trochę dalej od Słońca
ale ciekawe równie....

http://wiadomosci.onet.pl/2130423,16,tajemniczy_obiekt_w_kosmosie_dla_niektorych_to_znak_konca_swiata,item.html

EDIT:
Cały tekst poniżej

Naukowcy zaobserwowali w zeszłym tygodniu, za pośrednictwem teleskopu Hubble’a, dziwny obiekt w przestrzeni kosmicznej. Jak na razie ustalili, nie jest to kometa. Nie wiedzą oni także jakiego pochodzenia jest tajemniczy obiekt znajdujacy się w odległości 144 mln km od Ziemi – czytamy w serwisie wnd.com.

Kosmiczny obiekt zarejesterowany przez Teleskop Hubble`a,
fot. Reuters

- Widziałem tysiące zdjęć z kosmosu w mojej karierze, ale na widok tego obiektu opadła mi szczęka. To coś przypomina literę X ze strumienistymi smugami w okolicy ramion – mówi Ray Willard, naukowiec współpracujący z Discovery News.

- Próbujemy ustalić, co to właściwie jest – powiedział z kolei Jim Scotti z Uniwersytetetu Arizony. Zespół Scottiego przygląda się obiektowi z Krajowego Obserwatorium Kitt Peak na przedmieściu Tucson.

- Prawda jest taka, że próbujmy ciągle zrozumieć, co to wszystko oznacza – oświadczył z kolei w wywiadzie dla "Daily Mail" David Jewitt z UCLA. – Najbardziej prawdopodobna wersja zakłada, że jest to rezultat kolizji pomiędzy dwoma asteroidami – dodał. Jak podkreśla, jeśli tak rzeczywiście jest, to jest to pierwsza taka obserwacja w historii.

NASA napisała w specjalnym oświadczeniu: "Teleskop Hubble’a zaobserwował tajemnicze szczątki w kształcie litery X i promienie kurzu, które sugerują, że jest to wynik kolizji asteroidów". Jak podkreślono, czegoś takiego, jeszcze dotąd nie zaobserwowano.

Obiekt, który został ochrzczony jako "P/2010 A2", u części osób budzi religijne skojarzenia. – Cała historia towarzysząca dacie 2012 może skutkować uznaniem przez niektórych ludzi tego obiektu za znak końca świata – twierdzi Villard. Jak dodaje, osoby, które przesadnie wierzą w proroctwa Nostradamusa mogą dostrzec w obiekcie gwiazdę Dawida lub pentagram.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2016, 21:59:59 wysłana przez Leszek »

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 23, 2010, 13:58:43 »

"Najjbardziej prawdopodobna wersja zakłada, że jest rezultat kolizji między dwoma asteroidami"
Wszystko na to wskazuje, ale widok jest przepiękny.
To jest na pewno nowa informacja ? Ja mam wrażenie że już coś dokładnie takiego widziałem kiedyś...

Jeżeli chodzi o Słońce, to wczoraj z ciekawszych obiektów udało mi się zaobserwować to:
http://swietageometria.info/ao/di-2ORX.jpg

w związku z tym, że i tak zmieniają te zdjęcia z czasem, nie linkuje (na dole fotki jest zresztą data, przez 4 dni będzie pewnie dostępne)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2016, 22:04:15 wysłana przez Leszek »

Offline .

• Ekspert
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 23, 2010, 13:59:08 »

Leszek napisał:

Echnaton, jak tak sobie obserwujesz, to zerknij na "obiekty sfilmowane rożnymi metodami przez astronoma amatora Johna Lenarda Walsona."
Jose Escamilla - UFO Interstellar PL.
Jest tutaj:
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,129.msg647.html#msg647

P.S
W jakim programie robisz te żółte ramki jeśli można?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 14:08:03 wysłana przez . »

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 23, 2010, 13:59:57 »
Oglądałem, jak dla mnie za mocno naciągane. Widziałem też Moon Rising II Jose Escamilli. Jeżeli nie mylę filmów, to ten był o tej zabawie w Photoshopie ze zdjęciami księżyca... zamiast kraterów to niby są kopuły (?). Jakaś infrastuktura... straszne. Przekroczenie granic dobrego smaku, jak dla mnie :)
Czytałem pare ciekawostek ezoterycznych na temat naszego naturalnego satelity w pierwszej odsłonie "zakazanej archeologii". Przyjmuje do wiadomości, że księżyc jest dużo starszy niż Ziemia. Niekoniecznie został utworzony z resztek dawnej kolizji jakiejś asteroidy z Ziemią. Być może wewnętrzna struktura/budowa też jest jakaś dziwna, bo pełno doniesień o jego "pustym charakterze"..., ale jak słysze o bazach, najpierw po ciemnej stronie, teraz już nawet od widocznej, to traktuje to co najwyżej jak rozrywkę.

Pozdrawiam

PS. żółte ramki dostałem od ludzi z NASA, tylko taki kolor można stosować do edycji ich obrazów.

...oczywiście w Illustratorze ;)

Offline .

• Ekspert
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 23, 2010, 14:08:36 »
percepcja napisał:

@echnaton
"To jest na pewno nowa informacja ? Ja mam wrażenie że już coś dokładnie takiego widziałem kiedyś...."

Dokładnie takie samo wrażenie odniosłem i odwracając to zdjęcie o 180 stopni pokazuje się znak typu trójząb (litera grecka psi)

Ciekawostka:
Takie znaki na skafandrach mają też bogowie z komiksu "Thorgal" (część - "Gwiezdne dziecko")

Pozdrawiam

Offline .

• Ekspert
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 23, 2010, 14:10:25 »

Miszelos napisał:

Czy wiadomo coś więcej nt. tej "psi" ? Gdyby nie p. Melchizedek pomyślałbym, że chodzi o tą niebieską gwiazdę z przepowiedni Hopi. Ale tym razem to coś innego. Ciekawe z czym ma to związek? Moim zdaniem nie była to żadna kolizja asteroidów. To takie samo mydlenie oczy jak z tą spiralą w Skandynawii...
Pozdro!

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 23, 2010, 14:19:19 »
To "psi" nazywa się P/2010 A2

http://swietageometria.info/ao/di-OB5F.jpg
Obserwacja Słońca

Co to za dziwny obiekt? Odkryty 6. stycznia na naziemnych obrazach LINEARa okazał się wystarczająco niezwykły, by włączyć w ubiegłym tygodniu do dalszych badań Teleskop Kosmiczny Hubble'a. To, co zobaczył Hubble (na zdjęciu), sugeruje, że P/2010 A2 nie przypomina żadnego z kiedykolwiek dotąd widzianych obiektów. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że posiada warkocz jak kometa. Jednak bliższe oględziny ujawniły 140-metrowe przesunięcie jądra w stosunku do środka warkocza, bardzo niezwykłą strukturę w pobliżu jądra oraz brak dostrzegalnego gazu w warkoczu. Ponieważ wiadomo, że obiekt krąży w pasie asteroid pomiędzy Marsem a Jowiszem, wstępna hipoteza wyjaśniająca wszystkie znane tropy stanowi, że P/2010 A2 to szczątki pozostałe po niedawnym zderzeniu dwu małych planetoid. Jeśli się potwierdzi, zderzenie nastapiło prawdopodobnie przy ponad 15 000 kilometrów na godzinę -- pięciokrotna prędkość kuli karabinowej -- i wyzwoliło energię przekraczającą wybuch bomby jądrowej. Ciśnienie światła słonecznego mogło następnie rozproszyć szczątki w długi ogon. Przyszłe badania P/2010 A2 powinny dać wskazówki co do natury ciał, które weszły w kolizję oraz pomóc ludziom lepiej zrozumieć wczesne lata naszego Układu Słonecznego, kiedy zachodzilo wiele podobnych zderzeń.

http://www.oa.uj.edu.pl/apod/apod/ap100203.html
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2018, 00:15:34 wysłana przez Leszek »

Offline .

• Ekspert
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 23, 2010, 14:21:15 »
VAVEL napisał:

.
Porównuję te zdjęcia  z serwera NASA.
Te, które teraz są widoczne na Stereo Ahead i Behind są troszkę nieostre , lekko rozmyte. Obiektywy nie ostrzą... Trwa to już od kilku tygodni .  Ale ciekawa sprawa, bo jeśli się spojrzy na archiwum /jakieś 4 dni do tyłu/ to fotki tam są juz ostre jak "żyleta" /widać każdy pyłek latający wokół słońca/ ,ale niestety są troszkę inne niz te, które tam były wcześniej.

Jesli ktos ma ochotę i czas na archiwizację, to polecam ściągać te fotki na bieżąco, bo za trzy/cztery dni będa juz nowe.

Np w tym momencie granica zamiany fotek jest tutaj   - 13/14 lutego  /na stereo behind / :

13 lutego- fotki ostre i juz bez tych dużych obiektów na orbicie:
http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/02/13/behind/euvi/195/2048/

14 lutego - w tym momencie jeszcze lekko pływają i pokazują te duże artefakty:
http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/02/14/behind/euvi/195/2048/

rano to może juz się zmienić, kto chce ten sam sprawdzi i inne dni archiwizacji. Szkoda by było bezpowrotnie stracić takie obserwacje...

.

w tym momencie granica zamiany fotek jest tutaj   - 16/17 lutego  /na stereo behind /

17 lutego jeszcze wiszą  oryginały na serwerze NASA:
http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/02/17/behind/euvi/195/2048/

Jeśli mogę cos zasugerować:
SCIĄGAJCIE   to co zostało  na swoje dyski, bo to ostatni dzień ich publicznego istnienia .  Jutro  znikną bezpowrotnie.... To bardzo nietypowy początek cyklu Słońca...a właściwie jego foto-szczątki  ;)

z 18 lutego 2010 są tu :
http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/02/18/behind/euvi/195/2048/

.

Offline .

• Ekspert
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 23, 2010, 14:21:34 »

Leszek napisał:

NASA bada aktywność Słońca
2010-02-15

Amerykańska agencja kosmiczna NASA wystrzeliła w ubiegłym tygodniu satelitę naukowego, który ma obserwować aktywność Słońca. Nadrzędnym zadaniem satelity będzie prognozowanie nadchodzących burz słonecznych, które w znaczącym stopniu zakłócają pracę urządzeń elektronicznych i satelitów nawigacyjnych.

Satelita, nazwany SDO (Obserwatorium Dynamiki Słońca, ang. Solar Dynamics Observatory), wystartował z Centrum Kosmicznego imienia Johna F. Kennedy'ego, które położone jest na przylądku Canaveral. Docelowo pracować będzie na orbicie geostacjonarnej, na wysokości 35,680 km nad Ziemią. Misja trwać ma co najmniej 10 lat. Na satelicie nie ma żadnych urządzeń do przechowywania informacji, dlatego też codziennie przesyłane będzie do NASA 1,5 terabajta danych pochodzących z obserwacji Słońca.

"SDO będzie wysyłać nam obrazy jakości 10-krotnie lepszej niż HD (1080p, tj. 1920×1080 pikseli - przyp. red.)" - mówi zajmujący się projektem Dean Pesnell. Amerykański naukowiec nie kryje swojej ekscytacji i wyraża przekonanie, że obserwacja Słońca może być fascynującym zajęciem, zwłaszcza, że "do NASA będzie docierał sygnał, który będzie porównywalny z filmem wyświetlanym w systemie IMAX. To będzie 24 godzinny film w świetnej rozdzielczości, pokazujący płonące Słońce".

Alan Title, jeden z głównych badaczy zajmujących projektem, przyznaje, że agencję kosmiczną czeka teraz żmudne zadanie polegające na analizie wielkiej ilości danych pochodzących z SDO. "Celem misji jest przede wszystkim prawdziwe i trwałe zrozumienie tego, co dzieje się na Słońcu." Dotychczas projekt kosztował agencję 858 milionów dolarów.

http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,NASA-bada-aktywnosc-Slonca,wid,11976714,wiadomosc.html?ticaid=69ad2

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 23, 2010, 14:35:03 »
"SDO będzie wysyłać nam obrazy jakości 10-krotnie lepszej niż HD (1080p, tj. 1920×1080 pikseli - przyp. red.)" - mówi zajmujący się projektem Dean Pesnell. Amerykański naukowiec nie kryje swojej ekscytacji i wyraża przekonanie, że obserwacja Słońca może być fascynującym zajęciem, zwłaszcza, że "do NASA będzie docierał sygnał, który będzie porównywalny z filmem wyświetlanym w systemie IMAX. To będzie 24 godzinny film w świetnej rozdzielczości, pokazujący płonące Słońce".

Ciekawe czy ten obraz będzie udostępniony w necie za free na bieżąco ? Jakość powala... czekamy.

A teraz kolejna seria wypatrzonych przeze mnie obiektów:

http://swietageometria.info/ao/di-53PG.jpg
Obserwacja Słońca

PS. VAV EL nie jestem w stanie gromadzić wszystkich fotek. Mam kilka ciekawszych. Wiesz, co z tego, że będziemy mieli te wszystkie zdjęcia ? Będzie to materiał dowodowy w jakiejś sprawie ?
Na pewno ktoś je gromadzi... jak będzie potrzeba zaprezentowania ich w przyszłości to się znajdą.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2018, 00:15:51 wysłana przez Leszek »

Offline .

• Ekspert
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 23, 2010, 14:41:42 »
VAVEL napisał:

@Echnaton
Tu jest Twoja wypowiedz z  9 lutego 2010:
Nierozumiem,
Nikt nie kasuje wrzuconych zdjęć. To zdjęcie które umieściłem wcześniej jest cały czas dostępne.

http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/02/07/behind/euvi/195/2048/20100207_190530_n7euB_195.jpg

Jeżeli link nie działa to proszę sobie wejśc na stereo-ssc.nascom.nasa.gov i tam w galerii zdjęć w dniu 07.02.2010 na Stereo behind o godz. 19.05 (ostatnie zdjęcie na liście) jest całe zdjęcie z tym obiektem.

Nie twórzmy teorii spiskowych tam gdzie ich nie ma.

Pozdrawiam

Departament Prawdy mi się przypomina z "1984" Orwella.

Ale to przecież nie ważne....

;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2016, 22:15:44 wysłana przez Leszek »

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 23, 2010, 14:43:38 »
Czego to ma dowodzić ?

Jeszcze kilka dni temu myślałem, że nastąpiła stała zmiana ogniskowej 18.01.2010. Jak się okazuje zdjęcia są poprawiane jakościowo systematycznie i zastępowane w historii. Misją STEREO jest robienie zdjęć koronie Słońca. Obiekty które pojawiają się (być może) w okolicy Słońca w tej słabszej jakości znikają po zmianie ostrości. Jeżeli ktoś myśli że Ci ludzie z NASA najpierw zapodają zdjęcia z "UFO" i po kilku dniach robią specjalnie retusz tym obiektom, czyli są skrajnymi debilami, to pozostaje mi pogratulować.
Jestem pewny że cała tajemnica kryje się w naszej niewiedzy w tym temacie. Jeżeli jakimś cudem okaże się że namierzamy naprawdę jakieś obce cywilizacje, to niezależni profesjonalni obserwatorzy podniosą wrzask. Na pewno gromadzą te wszystkie zdjęcia. Jestem kompletnym amatorem w tym temacie (wcześniej obserwowałem Księżyc). Słońce fascynuje mnie jeszcze bardziej. Nie zamierzam kupować zewnętrznego dysku na zdjęcia z tymi obiektami, jeżeli ktoś ma zamiar to niech to robi.

Mam satysfakcję , że znajdę coś takiego jak to poniżej i pokaże to kilku osobom na tym forum.
Czy to jest Chellenger, czy UFO, a może akurat tak uformowany kawał skały - nie wiem.

http://swietageometria.info/ao/di-NFKB.jpg
Obserwacja Słońca

PS co ma do tego Orwell ze swoim 1984 ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2016, 22:33:21 wysłana przez Leszek »

Offline .

• Ekspert
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 23, 2010, 14:44:46 »
VAVEL napisał:

Echnaton
 Może  patrzysz na szczegóły i umykają ci większe całości.

Dla przykładu: dwie obserwacje z 17 lutego /Stereo Ahead/ z godz 10:15 i 10:25 - dziesięć minut  różnicy:

http://swietageometria.info/ao/di-CKRU.jpg
Obserwacja Słońca
http://swietageometria.info/ao/di-A0OZ.jpg
Obserwacja Słońca

złożenie:
http://swietageometria.info/ao/di-4CCC.jpg
Obserwacja Słońca

Jest dużo fotek przedstawiające pary takich kul, krązących wokół Słońca. Tworzą też różnej wielkości trójkątne formacje. Czasem ustawiają sie w liniach prostych. Myślisz że to zwykły przypadek?

Nie wiemy  jakie parametry zamknięcia migawki są stosowane przy tych fotkach ,  pewnie dość krótkie , a mimo wszystko wiele zdjęć pokazuje rozmyte smugi po tych obiektach. Wygląda to dla mnie tak jakby co chwila stawały/ zwalniały/ i zaraz potem poruszały się z dużą prędkością . Są miejscami bardzo szybkie.

----------

Z innej bajki  :) :
Nie wiem czy wiesz, ale właśnie w tym momencie /tj o godz 20:00/ ponownie zanikło pole magnetyczne Ziemi na  południowym biegunie. Piszę ponownie bo ok. 12 dni temu  /tj.8 lutego 2010/ nastąpiła juz taka sytuacja.
Wklejam filmik z tamtego dnia, trzeba kliknąc w ikonkę i otworzyć film / dokładnie 30-ta sekunda/:

http://video1.fotosik.pl/2/e69f92877d7ff5c5.jpg
Obserwacja Słońca

Warto by się zastanowić nad wpływem tych wahań na nasza Świadomość.
Wystarczy poobserwować newsy może... ;)

PS
A o tym Orwelu wspomniałem dlatego, bo  możemy sobie o tym tu pisać, ale tych fotek już i tak nie ma na serwerze NASA. I nikt nie jest w stanie teraz przekonać się samemu, że tak  było .... a np. za chwilę możemy zostać nazwani  przez opinię publiczną zwykłymi oszustami rozpowszechniającymi nieprawdziwe wiadomości.  :P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2016, 22:41:16 wysłana przez Leszek »

Offline .

• Ekspert
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 23, 2010, 14:46:19 »

Raistlin napisał:

Jest dużo fotek przedstawiające pary takich kul, krążących wokół Słońca. Tworzą też różnej wielkości trójkątne formacje. Czasem ustawiają się w liniach prostych. Myślisz że to zwykły przypadek?

mając 3 punkty chcąc nie chcąc zawsze wyjdzie po połączeniu trójkąt więc nic nadzwyczajnego w tym nie widzę.
Gdyby te obiekty utworzyły pentagram, gwiazdę Dawida lub tez coś innego to wtedy faktycznie bym się zastanowił.

Nie wiemy  jakie parametry zamknięcia migawki są stosowane przy tych fotkach ,  pewnie dość krótkie , a mimo wszystko wiele zdjęć pokazuje rozmyte smugi po tych obiektach. Wygląda to dla mnie tak jakby co chwila stawały/ zwalniały/ i zaraz potem poruszały się z dużą prędkością . Są miejsami bardzo szybkie

zważywszy na te wszystkie oddziaływania związane z bliskością słońca zmiany prędkości także mnie nie zaskoczyły.

Offline Michał-Anioł

• między niebem a piekłem
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
    • Imaginarium
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 18, 2010, 17:32:38 »
Z innej bajki  
Nie wiem czy wiesz, ale właśnie w tym momencie /tj o godz 20:00/ ponownie zanikło pole magnetyczne Ziemi na  południowym biegunie. Piszę ponownie bo ok. 12 dni temu  /tj.8 lutego 2010/ nastąpiła juz taka sytuacja.
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,70.msg656.html#msg656

Film który prezentujesz pokazuje prawie pełne zamkniecie magnetosfery i praktycznie brak wiatru słonecznego co jest dość rzadkim zjawiskiem ;) i oznacza niską aktywność słoneczną

Tu można na bieżąco monitorować ziemską magnetosferę
http://www2.nict.go.jp/y/y223/simulation/realtime/index.html
a tu archiwum gdzie można ściągnąć zapisy archiwalne w formie wyżej pokazanych animacji
http://www2.nict.go.jp/y/y223/simulation/realtime/movie.html

Polecam filmik z 5-04-2010 i tu mała ciekawostka z racji daty 10-04-2010 dobrze pamiętam parametry magnetosfery z dnia wypadku i to do  niej chciałem dać namiar  ale niestety w archiwum jest filmik na pewno nie z tego dnia,
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2010, 17:55:56 wysłana przez Michał-Anioł »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Adaś

• Aktywny użytkownik
    • Status GG
    • adamjastrzebski.pl
    • Email
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 19, 2010, 16:20:37 »

Możesz w prosty sposób wyjaśnić jak interpretować te animacje. Lub może gdzieś na forum jest już to wyjaśnione.
Misy dźwiękowe, gongi, Joga, Masaż, Reiki, NLP, Silva .. Ciągle się rozwijam.

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 19, 2010, 19:25:24 »
http://www2.nict.go.jp/y/y223/simulation/realtime/image/research/latestexp1e.jpg
Obserwacja Słońca
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
Słońce zmieni klimat na Ziemi. Co z temperaturą?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 07, 2010, 20:02:58 »

Gdy jego aktywność spada, robi się cieplej...

To sensacyjne odkrycie, które może zmienić sposób postrzegania wpływu Słońca na klimat.

Okazuje się, że gdy spada aktywność słoneczna, na Ziemię dociera więcej promieniowania w paśmie widzialnym, które... ogrzewa naszą planetę - informuje "The Daily Mail    ".

Co to oznacza? Że ostatni alarm naukowców, którzy twierdzą, że mamy do czynienia z globalnym ociepleniem spowodowanym przez
człowieka, może być fałszywy.

Naukowcy pomocy satelity SORCE (Solar Radiation and Climate Experiment) śledzili promieniowanie słoneczne podczas słabnącej aktywności Słońca w latach
2004-2009. Okazało się, że w tym czasie nasza gwiazda ogrzewała nas
mocniej niż zakładaliśmy - do Ziemi docierało więcej dającego ciepło promieniowania w paśmie widzialnym.

Naukowcy z Imperial College London i University of Colorado przypuszczają, że gdy aktywność słoneczna wzrośnie, ilość promieniowania ogrzewającego naszą planetę zmaleje. A to oznacza, że temperatury na naszej planecie spadną...

Na razie za wcześnie jeszcze na wyciąganie ostatecznych wniosków. Musimy nasze badania prowadzić
    dalej, by potwierdzić, że nie mamy do czynienia z jakąś anomalią - twierdzi jednak prof. Joanna Haigh z Imperial College London.

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1318425/Global-warming-theory-chaos-Increased-solar-activity-COOL-Earth.html
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2010, 20:07:58 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
Odp: Bieżąca obserwacja aktywności Słońca - linki
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 14, 2010, 21:39:49 »
Bieżąca obserwacja aktywności Słońca - linki

Real-time Magnetosphere Simulation
strona główna
http://www2.nict.go.jp/y/y223/simulation/realtime/home.html

Current Solar Data (from NOAA - National Oceanic and Atmospheric Administration, http://www.noaa.gov/ )
http://www.n3kl.org/sun/noaa.html

the latest 48 hours of solar wind data
http://umtof.umd.edu/pm/

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 04, 2011, 14:31:06 »
Dzisiaj mogliśmy obserwować częściowe zaćmienie Słońca. W Polsce zakryte było ponad 80 proc. tarczy naszej dziennej gwiazdy.
W naszym kraju zaćmienie zaczęło się o godzinie 8.14, kiedy w Warszawie Słońce było tylko 2 stopnie nad horyzontem. Maksymalna faza równa 0.818 wystąpiła o godzinie 9.36 na wysokości 10 stopni nad horyzontem. Koniec zaćmienia można było obserwować o godzinie 11.05 już na wysokości 15 stopni.

Trzeba pamiętać, że im bardziej na północ naszego kraju tym faza zaćmienia większa, ale jednocześnie maksimum zaćmienia występuje niżej nad horyzontem. Przykładowo w Gdańsku fazę maksymalną będziemy mogli podziwiać tylko 8 stopni nad horyzontem.

Ostatnie zaćmienie o dużej fazie widoczne z terenu Polski można było obserwować 1 sierpnia 2008 roku, a następna okazja nadarzy się dopiero 20 marca 2015 roku.

Zaćmienie Słońca ma miejsce wtedy, gdy Słońce, Księżyc i Ziemia ustawią się w jednej linii. Srebrny Glob jest wtedy w stanie przysłonić tarczę naszej dziennej gwiazdy, powodując zaćmienie częściowe lub całkowite.

Dzisiejsze zaćmienie będzie widoczne w Europie, północnej Afryce i zachodniej Azji. Maksymalna faza zaćmienia będzie widoczna w północnej Szwecji.

http://wiadomosci.onet.pl/nauka/zacmienie-slonca-nastepne-w-2015-roku,1,4096527,wiadomosc.html

Offline warcabowicz

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 04, 2011, 23:23:06 »
Witam. Ciekawe zdjęcia tego zjawiska zrobione przez polskiego amatora astronoma:

http://astronomia.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=7431
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2011, 18:42:38 wysłana przez Leszek »

Offline Radosław

• Zaawansowany użytkownik
    • Email
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 13, 2011, 18:42:08 »
Słońce na Grenlandii zakończyło w tym roku noc polarną 2 dni wcześniej.
Może mu się do czegoś spieszy?

Naukowcy jak zawsze na posterunku z błyskotliwymi teoriami - przyczyną może być topnienie pokrywy lodowej jak twierdzi Thomas Posch z Wydziału Astronomii Uniwersytetu Wiedeńskiego.
Wolfgang Lenhardt, uważa, że może to być po prostu miraż spowodowany przez kryształki lodu. ;D ;D ;D
http://kurier.at/nachrichten/2064344.php

Temu drugiemu Panu dałbym jakaś nagrodę, jest chyba blisko zauważenia że żyjemy w holograficnej iluzji...

pozdrawiam

Offline andi

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 13, 2011, 19:40:25 »
Gdyby ta wiadomość okazała sie prawdziwa to skutki byłyby dla nas niewyobrażalne Kurier to taka gazeta troche lubiąca tanią sensacje trzeba będzie jutro poszukać innych żródeł i sprawdzić czy rzeczywiście.
Może w końcu dotrze do niektórych dlaczego starożytni mieli taką obsesje na punkcie obserwacji nieba.

Offline Radosław

• Email
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 14, 2011, 23:11:22 »
Gdyby ta wiadomość okazała sie prawdziwa to skutki byłyby dla nas niewyobrażalne

Możesz coś więcej?

Ja dziś przekopałem się przez wiele opinii astrologów i astronomów, (w tych tematach nie jestem za bystry) i oto moje wnioski:

1. Informacja jest prawdziwa.
2. Nie zmieniła się oś obrotu Ziemii.
3. W mainstreamowych mediach właśnie rozpowszechnia się informację o powstaniu 13 znaku zodiaku - może jest i ciekawa, ale była powszechnie znana ponad 20 lat temu. Jej nagłaśnianie w momencie tak zadziwiającego wydarzenia jak zakończenie nocy polarnej 2 dni wcześniej skłania do myślenia plotyy
4. Astronomowie wiedzą więcej niż astrologowie.

pozdrawiam

Offline zohoz

• Nowy użytkownik
  • *
    • Email
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 15, 2011, 16:53:19 »
13 znak zodiaku to chyba wężownik wiec (czym? kim?) jest wężowik
oczywiście mogę się mylić :-)

pozdrowienia 

Offline andi

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 16, 2011, 12:43:30 »

Gdyby ta wiadomość okazała sie prawdziwa to skutki byłyby dla nas niewyobrażalne

Miałem na myśli tzw.dryf kontynentów.Oficjalnie jest to proces bardzo powolny i nie ma znaczenia w skali
tysięcy lat.Ale....
Istnieje teoria wyśmiana przez oficjalną naukę, tzw.hipoteza "wielkiego uskoku skorupy ziemskiej" czyli
krótko hipoteza Hapgood'a.Przeczytałem o niej kilka lat temu  na stronie uleszka.net ,póżniej strona zniknęła z sieci i teraz jest pod nowym adresemhttp://uleszka.uprowadzenia.cba.pl/webacja/tematy.htm.
Krótko mówiąc wyjaśniałaby ona przyczynę Potopu http://uleszka.uprowadzenia.cba.pl/webacja/01potop/potop.htm.
Autor nie pozwala kopiować całości ani fragmentów bez pozwolenia więc dlatego wkleiłem linki....

Offline Śpioch13

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 02, 2011, 01:45:40 »
Witam Serdecznie. No właśnie moi mili... O co chodzi z tym wcześniejszym wschodem... Wygląda na to, że info jest jak najbardziej prawdziwe. Nad Norwegią także zaobserwowano wcześniejszy wschód, tylko w tym przypadku o 1 dzień  :mysl: Tak jak i w północnej Finlandii http://www.lapinkansa.fi/cs/Satellite/Lappi/1194662390117/artikkeli/kaamos
http://img683.imageshack.us/img683/9185/slonceo.gif
Obserwacja Słońca

No więc tłumaczenie zjawiska topnieniem pokrywy lodowej, czy też mirażem wywołanym przez kryształki lodu, można między bajki włożyć... Przeskok ziemi w (światło)czasoprzestrzeni jaki sugeruje jeden z channeling-ów, w porównaniu do tych "naukowych" wyjaśnień, wydaje się być dużo bardziej sensowny ;)
Skoro okazuje się że do wcześniejszego wschodu doszło, to, co to właściwie dla nas oznacza? Próby tłumaczenia zjawiska/zajścia/fenomenu przez pryzmat złudzenia, wywołanego tym, czy innym czynnikiem, w mojej opinii pokazuje dobitnie: Że ich narzędzia/model układu słonecznego/model wszechświata którym się posługują, nie jest po prostu w stanie sobie z tym poradzić. Wygląda na to (zresztą nie od dziś) że jest nie kompletny i coś niecoś chyba jednak pominięto (czyż nie). Nie dopuszcza się przecież - jest nie możliwe żeby do wcześniejszego zakończenia nocy polarnej doszło - więc to musi być złudzenie. Tutaj wyłania nam się mroczna strona nauki, Ja to nazywam "naukowym irracjonalizmem" (właściwie jeśli nie tyle samo poczucie rzeczywistości - co rzeczywistość sama w sobie, jest czymś z goła subiektywnym, to w istocie nauka jest z gruntu czymś "naukowo irracjonalnym" ;)).
Co do wcześniejszego wschodu, jest jeszcze możliwość, że ukrywa się przed ludźmi jakieś znaczne zmiany w układzie słonecznym, które mogły to wszystko spowodować (zmiana nachylenia osi ziemskiej, zmiana orbity, pojawienie się nibiru, czy co by to tam miało nie być).

Co ciekawe, zmiana nachylenia osi ziemskiej miała ponoć miejsce:
 "Naukowiec z należącego do NASA Jet Propulsion Laboratory Richard Gross oszacował, że trzęsienie w Chile mogło zmienić rotację Ziemi. Wykorzystując do obliczeń model komputerowy, ustalił wraz z kolegą, że trzęsienie powinno skrócić ziemski dzień o około 1,26 mikrosekundy. Gross obliczył, że wstrząs powinien zmienić oś Ziemi, czyli oś obrotu planety, o około 8 centymetrów."
http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/nauka/trzesienie-ziemi-w-chile-moze-skrocic-dni,54603,1
Z tym że tam jest mowa o 1.26 mikrosekundy, to do dwóch dni jeszcze trochę brakuje  ;)
W każdym bądź razie czy ktoś wie o co chodzi 'co'
Mój rozum jęczy z pragnienia żeby dostać wyjaśnienie... Z tym że złudzenia i fatamorgany do mnie nie przemawiają...
Ale cz to nie jest przypadkiem tak, że po prostu nie ma racjonalnego wyjaśnienia, że rozum tu nie podoła. I może właśnie o to w tym chodzi... Żeby nam rozumy padły z pragnienia ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2011, 08:16:33 wysłana przez Leszek »
" Światłości ty olbrzymia! Czemżeby było twe szczęście, gdybyś nie miała tych, komu jaśniejesz?"

Offline jolkaz

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 02, 2011, 09:08:45 »
tutaj jest coś na ten temat  
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=V0wDYNPnE8w" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=V0wDYNPnE8w</a>
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2011, 09:49:54 wysłana przez Leszek »

Offline percepcja

• Użytkownik
  • **
    • percepcja44
    • Email
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 02, 2011, 10:20:15 »
Możliwe, że chodzi tu o efekt związany ze zmianą okresu PRECESJI Ziemi.

Precesja polega na wirowaniu osi obrotu obracającego się ciała (każdy chyba widział wirującego bąka, który "jakby" kołysze się na boki) i jest wywołana siłą działającą nie wzdłuż osi obrotu.

Zmiana okresu precesji (dla Ziemi wynosi ok. 26 000 lat) o kilka dni mógłby być wywołany niewielką siłą działającą dodatkowo na Ziemię z zewnątrz przez dłuższy czas.

Czyżby tajemnicza Nibiru (o której już prawie wszyscy zapomnieli) była już blisko?

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 02, 2011, 19:34:24 »
Opis z YT: "Dowód na manipulowanie zdjęciami przez NASA. Objekt prawdopodobnie nieziemskiego pochodzenia został wyretuszowany. Dowód w ninijszym video."
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=HWKr0fYp1V4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=HWKr0fYp1V4</a>

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 03, 2011, 19:37:51 »
Obserwacja dokonana dn. 14.03.2010 między godz. 18.55 >>> 19.15

http://img708.imageshack.us/img708/5607/stereo6a.jpg
Obserwacja Słońca

Na przestrzeni 20 minut, czyli trzech kolejnych zdjęć ze STEREO Behind widać jeden i ten sam obiekt przemieszczający się po czerwonej linii. Zaznaczyłem kolejno numerami powiększone ikony tego obiektu. Dodatkowo dla tych którzy maja problemy z rzutami obiektów 3D w 2D ewentualne wychylenia obiektu w czasie przelotu. Czwarta miniatura pokazuje też ten sam obiekt, ale uchwycony dzień później.

Pozdrawiam

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 17, 2011, 10:36:17 »
Gwałtowne zjawisko na Słońcu - odczujemy je na Ziemi?
2011-02-16

Astronomowie zaobserwowali wyjątkowo silną eksplozję na słońcu. Tak zwany słoneczny rozbłysk był najpotężniejszy od czterech lat.
http://bi.gazeta.pl/im/7/9120/z9120737Z,Wybuch-na-Sloncu--15-02-2011.jpg
Obserwacja Słońca

Wybuch nastąpił wczoraj w nocy. Był to rozbłysk klasy X - należał więc do najbardziej gwałtownych zjawisk zachodzących na słońcu. Potem nastąpił tak zwany koronalny wyrzut masy - nasza macierzysta gwiazda wyrzuciła w przestrzeń kosmiczną duże ilości szybkich naładowanych cząstek. Naukowcy spodziewają się burzy magnetycznej, która może zakłócać systemy telekomunikacyjne, satelitarne i elektryczne na Ziemi.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=uLa3gGKcHak" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=uLa3gGKcHak</a>

- W połowie XIX wieku, gdy miał miejsce wyjątkowo potężny wybuch dwie trzecie ziemskiego nieba było krwisto czerwone, oszalały kompasy i telegrafy - mówił astronom i autor książki "Król Słońce", Stuart Clark.

W ciągu najbliższych godzin może być widać na niebie zorze polarne - czyli strumienie słonecznych cząstek docierające do atmosfery. Zdaniem ekspertów słońce budzi się po kilku latach wyjątkowo małej aktywności.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Gwaltowne-zjawisko-na-Sloncu-odczujemy-je-na-Ziemi,wid,13140849,wiadomosc.html?ticaid=1bcc3&_ticrsn=5

Significant Solar Flare recorded 2011/02/13 17:28:00 that produced a M6.6 blast .The source of this activity, sunspot 11158 is growing rapidly.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=6xmb3xWjFHs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=6xmb3xWjFHs</a>
significant 11158 sunspot discharges
2011/02/13 17:28:00 M6.6
2011/02/14 17:20:00 M2.2
2011/02/15 01:44:00 X2.2

« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2011, 10:43:51 wysłana przez Leszek »

Offline mephistopheles

• Aktywny użytkownik
    • Email
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 17, 2011, 13:38:37 »
Obserwuję pogodę kosmiczną na bieżąco pod adresem:

http://www.cgs.wat.edu.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=19&Itemid=95&lang=en

Zauważyłem rozbłysk klasy X (X class flare), który nastąpił w nocy 14 lutego.
To pierwsze tak silne zjawisko, które zaobserwowałem od ponad roku.

W pracy mam kontakt z dużą ilością ludzi. Otóż 15 lutego odnotowałem, iż klienci z którymi miałem do czynienia, mieli znaczne trudności z koncentracją i byli szczególnie rozdrażnieni. Z natury, w kontaktach z nieznajomymi, wykazuję się ogromną cierpliwością i stabilnością emocjonalną lecz tego dnia odczuwałem nienaturalny brak cierpliwości. Jestem skłonny powiązać wpływ zaburzeń geomagnetycznych z kondycją emocjonalną istot żywych.

Szczególnie interesujące są wcześniejsze dane związane z cyklami aktywności słonecznej i ich osobliwa korelacja z kluczowymi wydarzeniami społeczno-gospodarczymi: 11/9, upadek muru berlińskiego itd. Wiele tzw. przesileń społecznych można powiązać z aktywnością słoneczną.
Słońce się budzi a wraz z nim Północna Afryka, czy to przypadek?
To, co naprawdę ważne, musi być odkryte,
lecz nigdy zrealizowane (S. Bellow)

Offline Radosław

• Email
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 18, 2011, 10:50:35 »
Jestem skłonny powiązać wpływ zaburzeń geomagnetycznych z kondycją emocjonalną istot żywych.

"
Kiedy płynęliśmy z północy na południe byliśmy całkiem szczęśliwi, ale kiedy płynęliśmy ze wschodu na zachód zaczynaliśmy się sprzeczać
I obserwowałem to przez następne 12-13 lat analizując zachowanie załogi i zastanawiając się co może powodować takie zmiany zachowania u załogi
...
Zacząłem być zainteresowany astrologią lub raczej determinacją osobowości
W jaki sposób - jak to twierdzą astrologowie - gwiazdy wpływają na człowieka?
...
Zespół Instytutu Marynarki w Bethesda, Maryland odkrył, że pola magnetyczne w lampach zawieszonych nad głowami powodują mutacje genetyczne w próbkach testowych.
A więc mamy mechanizm gdzie cząsteczki opuszczają słońce tworzą co miesiąc 4 typy promieniowania 1,2,3,4
Cztery różne typy promieniowania. Te cząsteczki docierają do Ziemi, pole magnetyczne Ziemi zmienia się według pola 1,2,3 lub 4
Kiedy sperma wchodzi do jaja pole magnetyczne z pasów Val Allena "potrząsa" genami w jaju podczas jego rozwoju
Ponieważ mamy 4 typy genów mamy też 4 typy osobowości
Przykładowo znak ognia - baran, później byk, bliźnięta i rak, a potem oczywiście słońce wraca do początku i powtarza
"
Fragmenty pochodzą z tego filmu:
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,145.0.html

Szczególnie interesujące są wcześniejsze dane związane z cyklami aktywności słonecznej i ich osobliwa korelacja z kluczowymi wydarzeniami społeczno-gospodarczymi: 11/9, upadek muru berlińskiego itd. Wiele tzw. przesileń społecznych można powiązać z aktywnością słoneczną.
Słońce się budzi a wraz z nim Północna Afryka, czy to przypadek?

"Plamy na słońcu, a wielkie cykle ludzkości.":
http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=5185&st=0&p=92427&hl=maurice%20cotterell%20&fromsearch=1&#entry92427

pozdrawiam

Offline Adaś

• Aktywny użytkownik
    • Status GG
    • adamjastrzebski.pl
    • Email
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 01, 2011, 21:10:32 »
Przy obserwacji wiatru słonecznego docierającego na ziemię są pewne oznaczenia: Dens. (P/cc), Bz (nT), By (nT). Co one dokładnie oznaczają?

Offline surfplan

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 01, 2011, 21:54:32 »
Density (Particles/cubic centimeters) --> gęstość plazmy w cząsteczkach(atomach) na centymetr sześcienny.
Bz (nanoTesla)  --> wielkość pola magnetycznego (B) na osi Z wyrażona w nanoTeslach. Analogicznie By --> pole magnetyczne na osi Y
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2011, 22:04:09 wysłana przez surfplan »

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 01, 2011, 22:16:49 »
a propos
http://www2.nict.go.jp/y/y223/simulation/realtime/images/test_6.20110303151004.jpg
Obserwacja Słońca
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2011, 22:29:19 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 03, 2011, 22:31:42 »
sytuacja bez zmian powyżej aktualne dane  magnetosfery
www.imaginarium.org.pl

Offline Adaś

• Aktywny użytkownik
    • Status GG
    • adamjastrzebski.pl
    • Email
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 04, 2011, 12:34:06 »
A jak to jest, że wczoraj tak silnie wiało. Na Kolorowej podziałce też było kolorowo. A w (dens. p/cc) praktycznie zero.

Offline awar

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 04, 2011, 19:27:26 »
A jak to jest, że wczoraj tak silnie wiało. Na Kolorowej podziałce też było kolorowo. A w (dens. p/cc) praktycznie zero.

(dens. p/cc) - ilość jonów na centymetr kwadratowy.
Wiał szybki i "rzadki" wiatr słoneczny mający swoje źródło w dziurze koronalnej na Słońcu.

Offline chaos

• Nowy użytkownik
  • *
    • Email
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 29, 2011, 18:40:27 »
Real-time Magnetosphere Simulation znowu działa

Stęskniłem się.
Wielkie pozdrowienia dla Japonii

Offline Lebowski

« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 03, 2011, 19:23:16 »

Offline tunek

• Użytkownik
  • **
    • Email
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 06, 2011, 15:21:06 »
Hej,

Ja troszkę nie na temat ale też o słońcu... Od jakiegoś czasu, mniej więcej jakoś po zimie od kiedy słońce wychodzi zza chmurek mam dziwne wrażenie, że świeci tak jakoś inaczej... nie mówie tu o patrzeniu na słońce ale ogólnie o świetle. Jest tak jakby takie zimne i ostre..
Rok temu w pełnym słońcu wszystko było bardziej żółte i ciepłe a teraz odnosze wrażenie jakby wszystko było w znacznie zimniejszej tonacji. Szczególnie kiedy słońce odbija się od np szyby i coś oświetla. Światło jest jakby tak bardziej ostre nie rozproszone.
Jestem fotografem i może jakoś bardziej zwracam na to uwagę... :)
nie macie takiego samego wrażenia?

tunek

Offline andi

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 06, 2011, 17:16:41 »
Witam mam takie samo odczucie gdzieś od pół roku,jakby światło słońca bylo jaśniejsze i bardziej niebieskie.Myślałem że tylko mnie sie wydaje .....

Offline Mora

• Użytkownik
  • **
  • `Idąc do przodu wyznaczoną drogą.`
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 06, 2011, 21:09:34 »
A ja proponuję abyście poczekali do pełni lata i wtedy porównali odczucia. ;)
Słońce świecie tak jak zawsze;)
PS: w tej chwili słońce jest bardzo aktywne.
"Za wielu architektów - mało budowniczych,
Za mało fanów - otaczają nas sami krytycy,
Za wielu profesorów - studenci poszli w las,
Za wiele sporów - za mało dobrych utworów.
Drogi pamiętniku, daj mi jeszcze chwilę."

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 07, 2011, 00:27:47 »
A może to nie słońce, ale my się zmieniamy? Mi ostatnio bardzo wyostrzyły się zmysły, kolory stały się intensywniejsze i jakby "nie z tej ziemi", to samo z dźwiękami, itd. hmm... time will tell  :)

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 07, 2011, 19:55:27 »
to nowe vibracje które pojawiły się wokół nas
www.imaginarium.org.pl

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
Odp: Obserwacja Słońca - WKRACZA W NAJAKTYWNIEJSZĄ FAZĘ
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 10, 2011, 11:50:49 »
Eksplozja na Słońcu. Co leci w kierunku Ziemi?
10.06.2011

http://m.onet.pl/_m/3c5e90c737c5bf8cde6bf53bd589f455,14,1.jpg
Obserwacja Słońca

Fot. NASA/flickr.comEksplozje na Słońcu, niekiedy pięknie objawiają się na Ziemi

W pobliże Ziemi dociera ogromna chmura protonów i elektronów - efekt silnej eksplozji i burzy radiacyjnej na powierzchni Słońca. Chmura naładowanych elektrycznie cząstek zbliży się do naszej planety na odległość 80-100 km i może powodować zakłócenia w działalności urządzeń elektrycznych. To nie koniec - Słońce wchodzi właśnie w swą najaktywniejszą fazę.

Ziemię chroni atmosfera i pole magnetyczne, które odchyli chmurę w stronę biegunów. Jednak część efektów jej obecności może być odczuwalna na powierzchni planety. Może dojść do zakłóceń w działaniu telefonów komórkowych. Można spodziewać się też krótkich przerw w łączności radiowej na wysokich częstotliwościach, zwłaszcza w rejonach w pobliżu obu ziemskich biegunów, oraz niewielkich zakłóceń w pracy urządzeń GPS.

Wielki wybuch na Słońcu, mogą być kłopoty na Ziemi

Tak bywało

Naukowcy NASA uspokajają, że zjawisko choć "wizualnie spektakularne", to erupcja nie była skierowana w stronę Ziemi, i dlatego jej efekty nie będą dla nas mocno odczuwalne.

Ewentualne niebezpieczeństwo po dotarciu chmury cząstek elementarnych do Ziemi trudno sobie wyobrazić, ale w najnowszej historii ludzkości notowano różne skutki wybuchów na Słońcu. Przy okazji ostatniego dużego wybuchu zauważono zakłócenia w łączności radiowej w południowych Chinach. W 1972 roku wybuchy materii słonecznej spowodowały długotrwałe problemy z telefonami w amerykańskim stanie Illinois.

W 1989 roku przepalił się transformator w elektrowni w Quebecu - kilka milionów osób zostało wtedy bez prądu. W XIX wieku, kiedy dopiero powstawała sieć elektryczna, miał miejsce największy znany dotychczas wybuch na Słońcu. Dochodziło wtedy do ciągłych pożarów przy stacjach telegraficznych.

Chmura niesie piękno

Ale chmura cząstek wyrzuconych ze Słońca może też zachwycać. To dzięki nim możemy obserwować zorze polarne. Dziś, podobnie jak wczoraj, powinny one być bardziej widoczne niż zazwyczaj.

Pierwsze takie zdjęcie w historii. I zapewne ostatnie
Wyjątkowe zdjęcie z kosmosu. Po raz pierwszy w historii udało się uchwycić... czytaj więcej &raquo;Zorza polarna to zjawisko świetlne, które można zaobserwować w górnych warstwach atmosfery, na wysokości od 65 do 400 km nad powierzchnią Ziemi. Występuje głównie za kołem podbiegunowym, chociaż w sprzyjających warunkach bywa widoczna nawet w okolicach 50 równoleżnika.

Poprzez "rozbudzanie" cząsteczek powietrza pojawia się jako barwne (białe, żółte, zielone, czerwone, niebieskie, fioletowe) smugi, wstęgi lub zasłony, falujące lub pulsujące na niebie.

Słońce się budzi

W najbliższych miesiącach takie chmury mogą nas atakować częściej. Słońce właśnie wkracza w swoją najaktywniejsza fazę. Apogeum jego aktywności ma nastąpić w 2013 roku.

Z tego powodu naukowcy ze Światowej Organizacji Meteorologicznej planują znacznie usprawnić program prognoz aktywności Słońca. W samych Chinach jest 20 stacji monitorujących wyższe partie atmosfery i powierzchnię Słońca. Światowa Organizacja Meteorologiczna postuluje też koordynację działań międzynarodowych co pozwoliłoby np. na szybkie ewentualne zmiany w trasach samolotów, gdyby wybuch zakłócił działanie GPS-ów na dużą skalę.

http://www.tvn24.pl/-1,1706332,0,1,eksplozja-na-sloncu-co-leci-w-kierunku-ziemi,wiadomosc.html

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 10, 2011, 12:47:14 »
Zobaczcie jak zmienia nam się postrzeganie naszego otoczenia wraz ze zdobywaną  informacją ,Kopernik zrozumiał  ruch planet i układu słonecznego w kosmosie(Fizyczny ruch) my teraz z rozumieliśmy  że istnieje jeszcze ruch energii w kosmosie.i fizycznie może nas dotknąć, zmieniła nam się percepcja otaczającej nas  rzeczywistości , po prostu elektryczny wszechświat.
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,206.0.html

"
Układ Słoneczny wleciał w międzygwiezdny obłok energii

czw., 2011-06-09 18:05

Heliosfera
NASA i Europejska Agencja Kosmiczna już od dwóch lat ostrzegają przed zjawiskami solarnymi, jakie mogą wystąpić pod koniec 2011 r. i przez 2012. Niewiele osób coś sobie z tego robi.

Naukowcy zjawisko hiperaktywności słonecznej nazywają „burzą słoneczną, do której dochodzi raz w życiu, „ NASA ostrzega, że ​​zabójcze rozbłyski słoneczne mogą uderzyć w Ziemię paraliżując infrastrukturę techniczną całej półkuli północnej i cofając wszystko z powrotem do poziomu z końca XIX wieku.

Również Rosja wyraziła zaniepokojenie zbliżającym się końcem cyklu. Wybitny astrofizyk, Aleksiej Dimitriew, twierdzi, że to, co się dzieje, jest gorsze, dużo gorsze niż to, co przyznały NASA i ESA. Nasz cały Układ Słoneczny wchodzi w ogromny, niebezpieczny, obłok energii.

To jest coś nieznanego. Jesteśmy wobec tego bezbronni. Nie posiadamy nawet odpowiednich możliwości obserwacji obszaru, w który wlatuje nasz układ gwiezdny. Jedyne możliwości wglądu w to, co się dzieje poza naszym sąsiedztwem pochodzą z sond Voyager i Pionier, ale technologia tych urządzeń pochodzi z przed ponad 30 lat i to ogranicza możliwość jej wykorzystania.

Naukowcy NASA dopiero 14 lipca 2010 r., odkryli, że nasz system przechodzi przez obłok energii. To bardzo pobudzony, naelektryzowany obłok gazu, jest niepokojący i zdaje się wpływać na nasze Słońce. W połączeniu z ziemskim osłabieniem i ruchem pola magnetycznego, świat staje się coraz bardziej bezbronny, w obliczu masowych rozbłysków słonecznych i intensywnego promieniowania.

NASA, ESA i National Academy of Science wydały bezprecedensowe ostrzeżenie przed burzą słoneczną w roku 2012. Ale to, co NASA ukrywa, według Dimitriewem to fakt, że Słońce i wszystko w naszym Układzie Słonecznym, pogrążyło się w nieznanej chmurze fotonów... to niebezpieczeństwo gdyż może wyzwolić gigantyczne rozbłyski słoneczne, anomalie magnetyczne, zmiany masy komet i destabilizację orbit niektórych planetoid.
Źródło:  http://beforeitsnews.com/story/672/927/2012_catastrophe_caused_by_NIBI

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/uklad-sloneczny-wlecial-w-miedzygwiezdny-oblok-energii
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2011, 12:53:40 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

Offline Radosław

• Email
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 10, 2011, 14:34:11 »
NASA i Europejska Agencja Kosmiczna już od dwóch lat ostrzegają przed zjawiskami solarnymi, jakie mogą wystąpić pod koniec 2011 r. i przez 2012. Niewiele osób coś sobie z tego robi.

Będąc szczerym NASA stroi sobie żarty w temacie ogłaszajac na przemian że maximum słoneczne ma być w normie, a innym razem bijąc na alarm.
Dbając o dobre samopoczucie obywateli i zapewne w trosce o ich stan umysłu NASA utworzyła nawet specjalną podstronę gdzie wszelkie doniesienia na temat szczególności roku 2012 są zgrabnie wkładane między bajki:
http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012.html

Nie przeszkadza to jednak tej agencji publikować danych potwierdzających fakt szczególności sytuacji w jakiej znalazł się Układ Słoneczny:
http://www.nasa.gov/images/content/558156main1_old-new-heliopause-670.jpg
Obserwacja Słońca

http://www.nasa.gov/mission_pages/voyager/heliosphere-surprise.html

Wybitny astrofizyk, Aleksiej Dimitriew, twierdzi, że to, co się dzieje, jest gorsze, dużo gorsze niż to, co przyznały NASA i ESA. Nasz cały Układ Słoneczny wchodzi w ogromny, niebezpieczny, obłok energii.

Po pierwsze Dmitriew jest geologiem a nie astrofizykiem.
Faktem jest że przez 30 lat analizował dane z Voyagerów i w 1997 roku opublikował pracę na temat owych danych i ich wpływie na zmieniające się ekosystemy na Ziemii.
http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/planetophysical/planetophysical.htm

W owej pracy nie pisze nic o jakichś niebezpieczeństwach, ale o gruntownej transformacji jakiej podlega biosfera na skutek wejścia Układu Słonecznego w gęstrzy obszar kosmosu.

To jest coś nieznanego. Jesteśmy wobec tego bezbronni. Nie posiadamy nawet odpowiednich możliwości obserwacji obszaru, w który wlatuje nasz układ gwiezdny. Jedyne możliwości wglądu w to, co się dzieje poza naszym sąsiedztwem pochodzą z sond Voyager i Pionier, ale technologia tych urządzeń pochodzi z przed ponad 30 lat i to ogranicza możliwość jej wykorzystania.

I zaraz wszyscy zginiemy, ratuj się kto może....

Naukowcy NASA dopiero 14 lipca 2010 r., odkryli, że nasz system przechodzi przez obłok energii. To bardzo pobudzony, naelektryzowany obłok gazu, jest niepokojący i zdaje się wpływać na nasze Słońce. W połączeniu z ziemskim osłabieniem i ruchem pola magnetycznego, świat staje się coraz bardziej bezbronny, w obliczu masowych rozbłysków słonecznych i intensywnego promieniowania.

Dmitriew badał dane z NASA, a więc i ta agencja od jakichś 30 lat z okładem dobrze wie co się dzieje w naszym najbliższym otoczeniu.

Demonizowanie roli Słońca to ostatnio modny trend i będzie się nasilał w mainstreamowych mediach i nie tylko.
Naukowcy bowiem opierając się na starych paradygmatach nie rozumieją w ogóle prostego faktu wynikającego z założeń świętej geometrii - Słońce jest istotą świadomą, podobnie jak Ziemia, a obserwowane obecnie zjawiska są niczym innym jak procesem ewolucyjnym.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=G2MuaJeTIA4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=G2MuaJeTIA4</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=wbewGohciYw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=wbewGohciYw</a>

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2011, 23:03:22 wysłana przez Radosław »

Offline konserwa

• Użytkownik
  • **
    • Email
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 10, 2011, 14:42:50 »
wychodzi na to, że w drugiej połowie 2013r., nie będziemy mogli z satysfakcją ogłosić
jacy to byliśmy przewidywalni już w 2009r. pisząc na takich forach jak ŚG i DI
co to nam słoneczko zrobi, bo ..... internetu nie będzie

coś ostatnio ucichł temat sferycznych obiektów wokół Słońca - coś przeoczyłem,  czy robotę wykonali i się schowali?

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 12, 2011, 21:10:00 »
więcej treści jest na poprzednim forum w tym wątku.
Nie ma sensu kontynuować wklejania obiektów, ponieważ każdy sobie może je obserwować tu:
http://stereo.gsfc.nasa.gov/beacon/
Zostały postawione pytania (retoryczne?), a bez odpowiedzi na nie, nie da się podsumować tematu.

Pozdrowienia dla podglądaczy tego naszego Słoneczka...

Tijavar

• Gość
"Ziemię czeka miniepoka lodowcowa. W ciągu najbliższych 10 lat" (?!)
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 16, 2011, 08:49:24 »
http://deser.pl/deser/1,111857,9793434,Ziemie_czeka_miniepoka_lodowcowa__W_ciagu_najblizszych.html
 'co' ,:)

Słońce zapada w hibernację. To może skutkować miniepoką lodowcową na Ziemi - twierdzą naukowcy. Do ochłodzenia ma dojść po 2020 roku - mniej więcej wtedy plamy słoneczne mają zniknąć na lata, może nawet dziesięciolecia.

Brak plam na Słońcu nie jest sytuacją niezwykłą, ale ostatni raz doszło do tego na początku XVIII wieku. - Cykl słoneczny może wygasnąć, to będzie coś jak letnia przerwa w nadawaniu serialu - wyjaśnia Frank Hill z brytyjskiego National Solar Observatory.

Eksperci z NSO mówią o trzech czynnikach, które mogą świadczyć o „wygasaniu” Słońca - mniej widocznych plam słonecznych, mniejsza aktywność korony słonecznej i słabnący słoneczny prąd strumieniowy.
- Te obserwacje wskazują, że Słońce może zapadać w stan, z którego będzie długo się wydobywać - komentuje współautor badań, dr Richard Altrock.

Co to oznacza dla klimatu? Na razie nie wiadomo - naukowcy z National Solar Observatory są ostrożni.

- Jeśli nasze prognozy się sprawdzą, będziemy świadkami wspaniałego eksperymentu, a jego wyniki rozstrzygną, czy Słońce ma wpływ na globalne ocieplenie - mówią.

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 17, 2011, 12:16:38 »
Plamy na słońcu, a wielkie cykle ludzkości
Mniej więcej co 11 lat Słońce znacznie zwiększa swoją aktywność. Przez 3-4 kolejne lata do planety Ziemi dociera znacznie więcej energii. Temperatura wód oceanicznych zwiększa się wtedy o ok. 0.6 ° C. Znacznie “poprawia” (zmienia) się wówczas pogoda. Później następuje oziębienie, globalna ilość opadów znacznie zwiększa się. Są to tak znaczne zmiany, że odbija się to na grubości słojów, widocznych na przekroju pnia długowiecznego drzewa, a także na wysokości kolejnych warstw osadu dennego po planktonie rosnącym w niektórych “stacjonarnych” jeziorach...................

Odp: Wpływ Wszechświata na życie na Ziemi-Słońce Globalne ochłodzenie?

Pamiętajcie że naprawdę to słońce zaczyna właśnie cykl aktywny 

Kiedy z nieba leje się żar, Słońce przeżywa najgłębszą zapaść od blisko stu lat

Cykle słonecznej aktywności od roku 1749 do dzisiaj

więcej tu : http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,131.0.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2011, 12:45:41 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

Offline Mortis

• Nowy użytkownik
  • *
    • Email
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 20, 2011, 11:05:39 »
http://img27.imageshack.us/img27/7842/cosf.png
Obserwacja Słońca

Uploaded with ImageShack.us

To po prawej na dole, co to jest...? Po lewej na dole jak się przybliży też można znaleźć coś ciekawego, jakby statek, ale to już raczej moja fantazja.

http://stereo.gsfc.nasa.gov/browse/2011/06/20/behind/euvi/195/2048/20110620_001530_n7euB_195.jpg

To zdj 15 minut wcześniej, nic nie ma -
http://stereo.gsfc.nasa.gov/browse/2011/06/20/behind/euvi/195/2048/20110620_002530_n7euB_195.jpg
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2011, 11:28:12 wysłana przez Mortis »

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 21, 2011, 10:05:22 »
same sprzeczne informacje:

Słońce sparaliżuje życie na Ziemi. Zostały nam 2 lata

SŁOŃCE WYBUCH GWIAZDA BURZA AWARIA PRĄD SIEĆ

NASA/JPL

Eksperci: Musimy się na to przygotować.

Burza magnetyczna po eksplozjach na Słońcu może uszkodzić sieci elektryczne na Ziemi. Dlatego brytyjski rząd przygotowuje plan działania, który uchronić ma Wyspy przed chaosem – donosi "The Daily Mail".
ZOBACZ GIGANTYCZNE WYBUCHY NA SŁOŃCU>>

Astronomowie przewidują, że szczyt aktywności centralna gwiazda naszego układu planetarnego osiągnie za ok. 2 lata. Po gigantycznych rozbłyskach wiatr słoneczny dotrze na Ziemię zakłócając pracę sieci elektrycznych, informatycznych, a nawet zmieniając kurs satelitów.

Naukowcy uważają, że burze mogą być 5 razy silniejsze niż ta, która w Quebecu w 1989 roku pozbawiła prądu ponad 6 milionów ludzi.

GIGANTYCZNE BURZE I WYBUCHY NA SATURNIE>>

Dlatego brytyjski minister energetyki Chris Huhne przygotowuje plan przeciwdziałania kryzysowi. Rozważa nawet czasowe wyłączenie całej sieci elektrycznej – wyjaśnia dziennik.
AJ
Incoming solar flare could blow out the national grid and leave Britain without electricity ...
http://www.sfora.pl/Slonce-sparalizuje-zycie-na-Ziemi-Zostaly-nam-2-lata-a33299
www.imaginarium.org.pl

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 03, 2011, 09:44:55 »
W poniedziałek, 4 lipca około godziny 17.00 naszego czasu, Ziemia znajdzie się najdalej od Słońca (aphelium orbity). Oba ciała będzie dzielił wtedy dystans 152.1 milionów kilometrów.

Ziemia znajdzie się najdalej od Słońca (fot. Jupiterimages)

W starożytności i średniowieczu uważano, że wszystkie planety poruszają się po orbitach idealnie kołowych. Pogląd ten zrewidował Jan Kepler, który udowodnił, że ciała Układu Słonecznego poruszają się po krzywych stożkowych: elipsach, parabolach i hiperbolach.

Dziś wiemy więc, że planety poruszają się po elipsach. Miarą spłaszczenia elipsy jest parametr "e" zwany mimośrodem. Im jest on bliższy zeru, tym bardziej elipsa przypomina okrąg, a im bardziej zbliża się do jedności, tym bardziej orbita ciała staje się wydłużona.

W przypadku Ziemi mimośród jej orbity wynosi e=0.0167. Wynika z tego prosty fakt, że nasza planeta nie znajduje się w stałej odległości od Słońca. Chociaż podręczniki podają, że odległość dzieląca Ziemię i Słońce wynosi 149 600 000 km, to jest to tylko wartość średnia. W rzeczywistości dystans dzielący oba ciała zmienia się od 147 100 000 km (astronomowie mówią, że Ziemia znajduje się wtedy w peryhelium) do 152 100 000 km (Ziemia w aphelium).

Wbrew temu, co moglibyśmy sądzić, Ziemia znajduje się najbliżej naszej dziennej gwiazdy na początku stycznia, a więc w środku zimy, a najdalej na początku lipca, a więc w środku lata. Świadczy to o tym, że odległość dzieląca Ziemię od Słońca nie jest podstawowym czynnikiem, który warunkuje występowanie pór roku. Największy wpływ na nie ma bowiem nachylenie osi obrotu naszej planety do płaszczyzny jej ruchu orbitalnego.

Kształt orbity Ziemi ma mierzalny wpływ na nasze pory roku. Ponieważ w najbliższej okolicy Słońca Ziemia porusza się nieznacznie szybciej niż w momencie, gdy dzieli ją największa odległość, pory roku nie trwają tyle samo czasu. Na półkuli północnej wiosna średnio trwa 92 dni i 21 godzin, lato 93 dni i 14 godzin, jesień 89 dni i 18 godzin, a zima 89 dni i 1 godzinę. Ponieważ na półkuli południowej sytuacja wygląda dokładnie na odwrót, to jesteśmy w nieznacznie uprzywilejowanej sytuacji, bowiem nasze pory letnie są o ponad cztery dni dłuższe.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,To-bedzie-niezwykly-dzien-dla-Ziemi,wid,13561994,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 09:47:07 wysłana przez Leszek »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 07, 2011, 20:01:16 »
PAP, wp.pl | 2011-09-07 (11:09)

W ostatnich godzinach Słońce popisało się dwoma sporymi wybuchami - poinformował serwis NASA SpaceWeather.com. Wyrzucona w nich materia dotrze do Ziemi około 8-10 września i możemy wówczas liczyć na intensywne zorze polarne.

Na tarczy Słońca wyraźnie odznaczają się cztery obszary plam oznaczone numerami 1281, 1283, 1287 i 1289. Szczególnie ten drugi jest ciekawy. Od kilku dni związane z nim duże plamy słoneczne urozmaicały środek tarczy naszej dziennej gwiazdy.

W ostatnim czasie obszar ten popisał się dwoma wybuchami. Jako preludium we wtorek, o godzinie 3.50 naszego czasu, można było zobaczyć błysk klasy M5.3. Już w środę, o godz. 00.20 naszego czasu zarejestrowano jeszcze większy błysk klasy X2.1.

Plama nr 1283 znajduje się blisko środka tarczy słonecznej, przez co materia wyrzucona w obu wybuchach została skierowana bezpośrednio w kierunku Ziemi. Ma ona dotrzeć do naszej planety w dniach 8-10 września i wtedy możemy oczekiwać wystąpienia intensywnych zórz polarnych.

Poza tym, jak podaje SpaceWeather.com, przy wschodnim brzegu Słońca pojawiła się duża i otoczona pochodniami plama nr 1289, która też ma potencjał do rozbudowy i pokazywania wybuchów.

Nasilające się eksplozje na Słońcu mogą przysporzyć nam nie lada problemów. Nasza gwiazda wchodzi bowiem na najwyższy pułap swojego 12-letniego cyklu aktywności. W trakcie słonecznych burz w kierunku Ziemi zostaje wysłana potężna fala elektromagnetyczna.

Przed negatywnym wpływem kosmicznych wyładowań naszą planetę zabezpiecza specjalna strefa ochronna zwana magnetosferą. Niweluje ładunek strumienia cząstek pochodzących z wiatru słonecznego.

http://odkrywcy.pl/kat,111402,title,Ogromne-wybuchy-na-Sloncu,wid,13761134,wiadomosc.html?smg4sticaid=6cfbb

Offline Adaś

• Aktywny użytkownik
    • Status GG
    • adamjastrzebski.pl
    • Email
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 25, 2011, 22:23:10 »
Z własnej obserwacji:
http://www.fotoszok.pl/upload/815a3250.jpg
Obserwacja Słońca

Słońce: 22.10.2011
Deszcz na ziemi: 24.10.2011

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 25, 2012, 11:05:38 »
Dla przykładu: dwie obserwacje z 17 lutego /Stereo Ahead/ z godz 10:15 i 10:25 - dziesięć minut  różnicy:

http://images38.fotosik.pl/259/2bbbbe042fd16161.jpg
Obserwacja Słońca
http://images43.fotosik.pl/263/eaa0daa65c286a37.jpg
Obserwacja Słońca

złożenie:
http://images39.fotosik.pl/259/3de685cc0338bf12.jpg
Obserwacja Słońca

Jest dużo fotek przedstawiające pary takich kul, krązących wokół Słońca. Tworzą też różnej wielkości trójkątne formacje. Czasem ustawiają sie w liniach prostych. Myślisz że to zwykły przypadek?

Fragment wywiadu ze Stewartem Swerdlowem.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=sqjin5s3230" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=sqjin5s3230</a>

Cały wywiad: http://www.youtube.com/watch?v=4J36hh5GH3I

Polska strona: http://expansions.pl/
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2012, 11:07:29 wysłana przez Leszek »

Offline chrumtataj

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 28, 2012, 08:22:33 »
O czymś podobnym mówi Nassim:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=NblufMmZaxE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=NblufMmZaxE</a>
Ja od jakiegoś czasu mam podobne, nieodparte wrażenie, że nasze Słońce to biała dziura (a być może nie powinno mieć miejsca pojęcie białej dziury tylko właśnie gwiazdy). Czytałem gdzieś teorię na temat tego, że Słońce jest zimne, a ciepło jest wynikiem nagrzewania się naszej atmosfery pod wpływem promieniowania.

Offline chrumtataj

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 29, 2012, 15:06:11 »
The sun is really cold, contrary to what official science says.

As actual proof, the outer space exposed to sun rays without any blockage from atmosphere is really extremely cold to approximately 3 oK (-273 oC), water freezes approximately at 4 oC. Why is it not then extremely hot, since when sun is resplendent, in summer for instance, and there are no clouds is hot outdoors? Heat is caused by a thermal reaction between sun rays and the electromagnetic planetary aura, the Van Allen lines or the morphogenetic fields of matter as taught in ancient arcane wisdom (1) and in the book Telos (2).
Więcej na: http://www.luisprada.com/Protected/The_Sun_Is_Cold_I.htm

Ania

• Gość
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 29, 2012, 21:33:18 »

Ja od jakiegoś czasu mam podobne, nieodparte wrażenie, że nasze Słońce to biała dziura (a być może nie powinno mieć miejsca pojęcie białej dziury tylko właśnie gwiazdy).

Może to, co wklejam niżej, dołoży coś do tej kosmicznej układanki - też krążyłam wokół tematu Słońce = Biała Dziura, ale brakowało mi "danych"...

Nie ukrywam, że n/w fragment jest, że tak powiem, dość "abstrakcyjny" jak na dotychczasowy model wiedzy, z jakim się spotykamy. Nie obrażę się więc, jeśli post zostanie gdzieś przesunięty  :oczko: no cóż, zwalam to na hiperkomunikację DNA  :tuptup:

Fragment z książki: "PODRÓŻNICY TOM 2 CZ.1", Autor: Ashayana Dean

"Kataklizm na Tarze
550 000 000 lat temu

Okolo 550 milionow lat temu, w wyniku niewlasciwego wykorzystania mocy rdzenia planetarnego przez Slonecznych Wtajemniczonych Systemu Gwiezdnych Wrot, Krysztaly generatorow Mocy, eksplodowaly podziemia Alanii. Czesci siatki Tary zostaly rozerwane i rozczlonkowane, zostajac odlaczone od Morfogenicznego Pola planety. Czesci Alanii zostaly natychmiast zniszczone, a cala planeta ucierpiala w wyniku szybkiego odwrocenia biegunow. W przeciagu dwoch dni Tara zatrzymala swoj ruch wokol wlasnej osi. Zajelo 10 000 lat, aby ponownie ustabilizowac srodowisko Tary, podczas tego okresu niewiele z przetrwalych na Tarze ras, bedacych wciaz na planecie, wycofalo sie do podziemi. Potomkowie tych cywilizacji ktore przetrwaly ta katastrofe, wciaz rozkwitaja w obrebie skomplikowanych podziemnych spolecznosci. Zycie na powierzchni, rowniez powrocilo na Tarze, po 10 000 lat uzdrawiania. Poniewaz czesci struktury energetycznej planety zostaly wyrwane z glownej siatki planetarnej, planeta Tara nie mogla kontynuowac swojej ewolucji wymiarowej ascendencji do Trzeciego Harmonicznego Wszechswiata. Tara nie mogla ponownie polaczyc sie z siecia energetyczna swojego odpowiednika w 7 wymiarze, z Gaja, dopoty, dopoki jej wlasny system sieci nie zostal naprawiony. Tara utknela na torach czasu wewnatrz Drugiego Harmonicznego Wszechswiata.

Spadek do Harmonicznego Wszechswiata -1, oraz 12 Planet
550 000 000 lat temu

Czesci siatki planetarnej Tary, ktore zostaly oddzielone od dostaw energii z rdzenia Tary, szybko wpadly w wibracje, do chwili az juz dluzej nie mogly opierac sie magnetycznemu ciagowi tych upadajacych miedzywymiarowych pradow energii. Fragmenty planety wciagniete zostaly do slonca wewnatrz wszechswiata Tary, wyparowaly, a pole morfogeniczne zawarte w tych fragmentach, wciagniete zostalo w czarna dziure w centrum tego slonca1 i wylonily sie ponownie w galaktyce wewnatrz nizszych pol wymiarowych Harmonicznego Wszechswiata -1. Wkraczajac do tego ukladu jako gazowa substancja, to pole morfogeniczne rozpadlo sie na 12 czesci, ktore ustanowily "mini uklad sloneczny" wokol gwiazdy wewnatrz istniejacego juz ukladu slonecznego HU-1 (Harmonicznego Wszechswiata -1. Jedna z tych 12-tu czesci rozczlonkowanego pola morfogenicznego Tary, spalila sie w sloncu, podczas gdy pozostale 11 innych czesci, za posrednictwem swoich czastek pola morfogenicznego zaczely budowac meterie gestosci, oraz ponownie manifestowac swoje formy. Planety te nie zrodzily sie w egzystencji w zwyczajowy sposob przyrastania, gdyz nosily w sobie zorganizowany wzorzec czesci pola morfogenicznego siatki planetarnej Tary. Planety nie zrodzily sie w Harmonicznym Wszechsiwecie -1, one doslownie w niego wpadly. Ich pierwotne pole morfogeniczne wpadlo w wibracje przeorganizowane za pomoca pola morfogenicznego gwiazdy i ponownie zamanifestowaly sie wewnatrz wolniej wibrujacej skali wymiarowej. 12 nowych planet, ktore wkroczyly do Harmonicznego Wszechswiata -1, 550 milionow lat temu, sa planetami waszego lokalnego ukladu slonecznego - Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Maldak (implodowal, aby stac sie pasem asteroidow), Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton, Nibiru (o bardzo dlugiej orbicie, jeszcze nie odkrytej przez naukowcow), oraz wasze Slonce (czesc pola morfogenicznego Tary, ktora splonela wewnatrz tego juz istniejacego, nie -Taranskiego slonca). Fragmenty Tary staly sie czescia struktury Zunifikowanego Pola Morfogenicznego Harmonicznego
Wszechswiata -1."

Hehe, no to już "wiemy", jak powstał nasz układ słoneczny zeby A tak serio, nie potrafię się jeszcze do tego ustosunkować, działa mi to za to na wyobraźnię i daje kopa do dalszego poszukiwania i sklejania tych kawałków informacji.

Pozdrawiam :)

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 29, 2012, 22:03:19 »
Sama opowieść jest kosmiczna :D ale ... w kontekście holograficznego modelu wszechświata te "siatki energetyczne" oraz "pola morfogeniczne " są wyzwaniem do poskładania ...
;)
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2012, 22:28:29 wysłana przez Leszek »

Offline Vortex7

• Bezdomny blog
    • Email
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 17, 2012, 16:33:48 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=25CmSCVLZG8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=25CmSCVLZG8</a>

Dziwna trójkątna dziura koronalna na Słońcu

Ta wiadomość jest całkowicie sprawdzona pod względem naukowym, na Słońcu pojawiła się regularnego kształtu dziura koronalną. NASA zakreśliło ten obiekt, jako wymagający wyjaśnień. Gdy się obserwuje coś takiego przychodzą na myśl różne rzeczy z jakaś formą portalu włącznie.

To nie żarty, nasze Słońce pokazało formację, którą naukowcy nie umieją skomentować inaczej niż sugestia, że to wielki przypadek. Czy aby na pewno? Ostatnio jest coś dużo podejrzanych przypadków ze Słońcem w roli głównej jak chociażby ostatnie „tankowanie” sferycznego obiektu, niektórzy twierdzą, że obiekt był dużo mniejszy a sfera to jego osłona.

http://innemedium.pl/sites/default/files/imagecache/400naszerokosc/images/GOES-UFO.png
Obserwacja Słońca

I po takich atrakcjach nagle na Słońcu pojawił się wielki trójkąt. Jak to zinterpretować? Przypadek oczywiście.

http://innemedium.pl/sites/default/files/imagecache/400naszerokosc/images/SDO-UFO.jpg
Obserwacja Słońca

http://innemedium.pl/wideo/dziwna-trojkatna-dziura-koronalna-sloncu

Offline Vortex7

• Bezdomny blog
    • Email
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 19, 2012, 23:01:50 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=jAhpj0_IF8M" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=jAhpj0_IF8M</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=1D62iIrdArQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=1D62iIrdArQ</a>

WTF? :mysl:

Offline Vortex7

• Bezdomny blog
    • Email
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 20, 2012, 10:50:29 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=EQDQrDR7yww" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=EQDQrDR7yww</a>

Offline chrumtataj

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 21, 2012, 19:48:42 »
Ktoś na innym forum zauważył podobieństwo trójkątnej dziury koronalnej (3 posty wyżej) z tym:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=lLK6IuE8Bgo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=lLK6IuE8Bgo</a>
(Nie działa parametr czasu, więc proszę przewinąć do 4:37, albo kliknąć: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=lLK6IuE8Bgo#t=277s )

[EDIT: wrzucam ten obrazek - L.]

« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2012, 21:02:49 wysłana przez Leszek »

Offline Vortex7

• Bezdomny blog
    • Email
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 23, 2012, 00:33:55 »
Anomalia pola magnetycznego Ziemi

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=-J2GyUcuAfM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=-J2GyUcuAfM</a>

Kilka dni temu doszło do dziwnej anomalii magnetycznej. Zdarzyło się to dokładnie 13 marca i według pewnych interpretacji nasza Ziemia spotkała jakąś druga, poza słoneczną heliosferę. Tak wyjaśnia się przynajmniej fakt, że symulacje pokazały wiatr słoneczny wiejący od ciemnej strony Ziemi, czyli ze strony przeciwnej do pozycji Słońca.

Trzeba przyznać, że o ile to nie jest jakiś błąd oprogramowania to jest to bardzo ważny dowód na to, że w naszej okolicy może znajdować się obiekt o dużej masie, który posiada własną heliosferę.

Najwyraźniej 13 marca obie heliosfery weszły w interakcję i symulacje pokazały wtedy jakby wiatr wiał z drugiej strony. Błąd oprogramowania albo dowód na to, że coś pod naszym nosem zaczyna oddziaływać na naszą Ziemię.

http://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/imagecache/Oryginalny/images/2nd-heliosphere.jpg
Obserwacja Słońca

Niektórzy zauważają, że usunięto dane historyczne z wszystkich miejsc w Internecie, w których można było obserwować symulację magnetosfery jak na przykład http://www2.nict.go.jp/y/y223/simulation/realtime/home.html

Wśród możliwych wyjaśnień podawane jest takie, że ten strumień wiatru ze złej strony został tam zassany z zewnątrz i była to po prostu magnetyczna turbulencja. Możliwość istnienia w pobliżu Ziemi tak znacznego źródła energii wydaje się mało prawdopodobne. Możliwe jest też to, że to jakiś zbłąkany CME, ale nie są znane nauce przypadki CME zmieniających kierunek.

To, co wiadomo na pewno to, że była to zdecydowanie jakaś anomalia i nikt nie zna pewnej odpowiedzi na temat tego, czym to właściwie było.

http://zmianynaziemi.pl/wideo/anomalia-pola-magnetycznego-ziemi

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 23, 2012, 08:53:21 »
czekałem na aktualizacje żeby ściągnąć cały skan z 12.03(nieźle wtedy "dmuchało")  a od 8 niema aktualizacji jak i przez te kilka dni jak w artykule  wyżej serwis w ogóle nie  działał  następne dane są dopiero dostępne z dnia 22.03
Swoją drogą to bardzo dziwne że kiedy dzieje się coś ciekawego nagle wszyscy blokują lub drastycznie ograniczają informacje  ,i jak tu nie budować teorii spiskowych
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2012, 08:57:18 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

Offline Andromedan

• Nowy użytkownik
  • *
    • Email
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 28, 2012, 03:35:02 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=aPnt-V5JVNo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=aPnt-V5JVNo</a>

Tak swoją drogą... Ci z Uranu, czy Neptuna mają dalej od nas na gwiezdne wrota  :D:  :pocieszacz:
Będzie ciekawie ?
Jak sądzicie ?

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 29, 2012, 21:55:47 »
"Czy nasze Słońce jest gwiezdną bramą?"

Takie "słoneczne podróże" można różnie rozumieć, np. tak jak tutaj:
od 4:20min do 7:17min
ewentualnie od 5:24 do 7:17

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=kM65vbSHfiw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=kM65vbSHfiw</a>

Pozdrawiam!  :oczko:

Offline Lesiu

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 30, 2012, 12:47:51 »
Tutaj podobnym tematem zajmuje się Nassim.
Ze Słońcem robi się coraz ciekawiej :))

( Mam prośbę: jeśli ktoś by mógł przetłumaczyć dla innych był bym happy )

http://www.youtube.com/watch?v=dt8plpnbDyc&feature=related

Offline Vortex7

• Bezdomny blog
    • Email
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 24, 2012, 01:10:01 »
Nietypowe zmiany pola magnetycznego Słońca, już wkrótce będzie miało cztery bieguny

Ostatni obraz z Hinode/XRT z 21 kwietnia 2012

Zmiana biegunowości pola magnetycznego na Słońcu występuje mniej więcej, co 11 lat. Wtedy biegun północny zamienia się z południowym. Teraz to zjawisko występuje w korelacji ze spodziewanym maksimum aktywności słonecznej, co może skutkować chimerycznym zachowaniem naszej najbliższej gwiazdy.

Astrofizycy są zaniepokojeni niewytłumaczalnym zachowaniem Słońca. Przeskok pola magnetycznego gwiazdy był spodziewany na maj, 2013 ale obserwacje poczynione przez japońskich naukowców korzystających z satelity Hinode wskazują, ze już się to rozpoczęło prawie rok przed przewidywanym terminem.

Źródło: The Asahi Shimbun

Naukowcy odkryli ślady niezwykłych zmian magnetyzmu Słońca. Ostatnie przebiegunowanie miało miejsce w 2001 roku i wtedy biegun północny zmienił się miejscami z południowym. To, co zaobserwowali Japończycy wskazuje na rozpoczęcie tego procesu. Twierdza oni, że już w maju tego roku Słońce będzie miało cztery bieguny.

Dodatkowe bieguny mają zostać zlokalizowane w okolicach równika. Oznacza to, ze bieguny dodatnie znajdą się na północy i południu a ujemne w okolicach równikowych. Zespół prowadzony przez profesora Saku Tsuneta przeanalizował dane z satelity Hinode i potwierdził, że zmiana polaryzacji pola zaczęła się już w lipcu zeszłego roku.

Porównanie zmian w polaryzacji z 2008 i 2011 wskazujace przebiegunowanie Źródło: JAXA/Hinode

Zespół profesora Tsunety uważa, że podobny wzorzec zachowania gwiazdy miał miejsce w XVII i XVIII wieku. Japończycy zwracają uwagę, że trend aktualnej aktywności plam słonecznych jest podobny do zapisów z tak zwanego Minimum Maundera, okresu sprzed 300 lat, kiedy temperatura na Ziemi spadła o 2,5 stopnia w porównaniu do średniej z XX wieku.

We wspomnianym XVII wieku zmiany klimatyczne były tak duże, że zamarzała Tamiza a w Japonii drzewa wiśni zakwitały z dużym opóźnieniem. Oznacza to dla nas okres znaczącego ochłodzenia, co z pewnością będzie bolesne dla zwolenników teorii antropogenicznej przyczyny globalnego ocieplenia.

Źródło:
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nietypowe-zmiany-pola-magnetycznego-slonca-juz-wkrotce-bedzie-mialo-cztery-bieguny
http://kp.ua/daily/230412/334908/

Offline chrumtataj

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 02, 2012, 19:52:07 »
http://innemedium.pl/wiadomosc/kolejne-tankowanie-w-okolicy-slonca
Mamy kolejne obiekty "tankujące". Polecam zerknąć w komentarze, są też zdjęcia z kolejnym trójkątem, a na jednym z nich wyretuszowany fragment poza tarczą słoneczną.

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 06, 2012, 20:32:58 »
Na dokładkę: Kilka obserwacji dziwnych obiektów wokół Słońca w ciągu ostatnich dni
2012-05-06 14:41

http://innemedium.pl/wiadomosc/kilka-obserwacji-dziwnych-obiektow-wokol-slonca-w-ciagu-ostatnich-dni

Offline Lebowski

« Odpowiedź #84 dnia: Maj 20, 2012, 22:37:21 »
Technologia technologią ,a chmury chmurami ... ;)  co na to, NATO ??

http://events.slooh.com/

ABOUT THE NEXT EVENT
Slooh Space Camera will provide live feeds of the Solar Annular Eclipse from Japan. Show will begin at 21:30 UTC / 2:30 PM PDT / 5:30 PM EDT. Audio broadcast will not be available until second show, but we may jump on for a quick segment or two.
OTHER EVENTS
Solar Eclipse #2 - USA - 21 MAY
JFK Moon Anniversary - 25 MAY
Moon, Saturn, & Spica Star - 31 MAY
Transit of Venus - 5 JUN

http://panasonic.net/eclipselive/

edit
tutaj było lepiej widoczne  8*)

A
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2012, 00:37:29 wysłana przez Medium Lebowski »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 05, 2012, 22:16:36 »

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 06, 2012, 09:38:24 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9iDjo9D4t78" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=9iDjo9D4t78</a>

Offline chrumtataj

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 01, 2012, 11:58:32 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ZglD8d60HLc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ZglD8d60HLc</a>

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 24, 2012, 13:16:31 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=MKVXykDD6dE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=MKVXykDD6dE</a>
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2012, 21:31:41 wysłana przez Leszek »
www.imaginarium.org.pl

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 09, 2012, 21:43:30 »
NASA zaprezentowała nagranie wideo, na którym widać długi na około 800 tysięcy kilometrów "słoneczny bat", który 31 sierpnia 2012 oderwał się od powierzchni Słońca. Powstałe w ten sposób promieniowanie dotarło na Ziemię, wywołując umiarkowaną burzę magnetyczną w Ameryce Północnej.
Więcej: http://wiadomosci.onet.pl/nauka/sloneczny-bat-oderwal-sie-od-slonca-co-grozi-ziemi,1,5240147,wiadomosc.html

http://swietageometria.info/s/di-1S01.jpg
Obserwacja Słońca

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=og21EANvHVs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=og21EANvHVs</a>

Link do źródła: http://www.nasa.gov/multimedia/videogallery/index.html?media_id=151653121
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2012, 21:50:09 wysłana przez Leszek »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
Odp: Obserwacja Słońca - Giant Hole in the Solar Corona
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 01, 2013, 23:48:09 »
A view of the solar corona using the SDO/AIA 171, 193 and 211 angstrom channels.
A coronal hole at disk center. credit: NASA/SDO/helioviewer

http://swietageometria.info/s/di-DJAM.png
Obserwacja Słońca

http://www.thesuntoday.org/current-observations/giant-hole-in-the-solar-corona/#/

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/5399_10151701035501869_115902530_n.jpg
Obserwacja Słońca

https://www.facebook.com/thesuntoday

http://www.thesuntoday.org/

[edit]

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,70.msg7373.html#msg7373

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2013, 00:18:10 wysłana przez Leszek »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 14, 2013, 12:33:25 »
Powierzchnia Słońca, jak powierzchnia skóry człowieka?

http://swietageometria.info/j/di-6LXW.jpg
Obserwacja Słońca

Źródło:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14421216,Plama_na_powierzchni_gwiazdy__Pierwsze_tak_dokladne.html

Offline Lady F

• Merlin
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 15, 2013, 13:56:53 »
Oj takiej skory to lepiej nikomu nie zyczyc...

Ostatnio zupelnie przypadkowo zwrocilam uwage na plamy sloneczne i to wcale nie w wyniku obserwacji Slonca, lecz ... zainteresowan radioamatorskich.
Korzystam wiec z okazji, aby zaprezentowac odkrycie fizyka i astronoma z Zürichu Rudolfa Wolfa, ktory okreslil tzw. liczbe wzgledna R.

Względna liczba plam jest łatwym środkiem do określania aktywności Słońca, które zwykle wahają się w ok. 11-letniego cyklu (cykl słoneczny).Względna liczba plam R, została wprowadzona przez Rudolfa Wolf (1816-1893), składa się z sumy liczby indywidualnych punktów (f) i przez zdziesięciokrotnienie  wywazonej liczby (g) plam slonecznych.

R = f +  10 x g

Dla radioamatorow ma to ogromne znaczenie, bo im wyzsza R, tym lepszy jest poziom jonosfery dla polaczen DX.

http://lunarscience.nasa.gov/wp-content/uploads/drupal/ionosphere.jpg
Obserwacja Słońca

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 23, 2013, 12:05:54 »
Cytat: Leszek
Powierzchnia Słońca, jak powierzchnia skóry człowieka?

Powierzchnia skóry psiego nosa :)

http://swietageometria.info/j/di-6LXW.jpg
Obserwacja Słońca

Offline Lady F

• Merlin
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 25, 2013, 12:08:54 »
Roznica miedzy powyzszymi zdjeciami jest taka, ze psi nos moge dotknac i obejrzec - zgadza sie! :taaak:
A te plamy na Sloncu musze przyjac na wiare.

Naukowcy ciekawie definiuja powierzchnie gwiazdy (Slonce nie jest wyjatkiem), jako granulat lub supergranulat.

"Supergranulation: Not bubbling but waving
The surface of the Sun is perpetually in motion as a result of a variety of influences. One level of patterning is called supergranulation, a network of features on the scale of 30,000 km. For many years supergranulation has been assumed to be caused by bubbles of convected matter emerging at the solar surface, but there has been little evidence to support this. Now Doppler velocity images from the SOHO spacecraft show that supergranulation exhibits wave-like behaviour, undergoing oscillations with periods of 6–9 days. This points to a mechanism involving travelling wave convection in a highly turbulent fluid."

http://www.nature.com/nature/links/030102/030102-6.html

O rodzajach granulatu mozna szczegolowo poczytac tu:

http://www.meritnation.com/ask-answer/question/what-is-granulation/science/2825513 

Granulat na powierzchni Slonca do zludzenia przypomina granulat zlota.

http://www.bbso.njit.edu/gallery/sunspot_tio_20100702.jpg
Obserwacja Słońca

:help:

Ponad godzine probowalam sformatowac zdjecie plamy na Sloncu, aby bylo rowne z pozostalymi, niestety nie udalo mi sie.   

Offline Lady F

• Merlin
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 10, 2013, 13:06:07 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=DBV3wPMijX4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=DBV3wPMijX4</a>     <a href="http://www.youtube.com/watch?v=Yh3nsK_9p0c" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Yh3nsK_9p0c</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=N_ZUUb8nTWY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=N_ZUUb8nTWY</a>     

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 07, 2014, 09:21:15 »
Nadchodzi minimum aktywności słonecznej
Źródło: WP.PL - 6 października 2014 r.

http://swietageometria.info/s/di-IEAD.png
Obserwacja Słońca

Różne fazy aktywności słonecznej

Zwykle postrzegamy Słońce jako nieodłącznego, niezmiennego towarzysza naszego życia. Wschodzi i zachodzi regularnie i wydaje się zawsze identyczne, choć godziny, w których widzimy je na niebie są różne w zależności od pór roku i stref geograficznych. Prawda jest jednak taka, że Słońce posiada niespokojną powierzchnię oraz chłodniejsze miejsca, znane jako plamy słoneczne.

Wspomniane plamy są łatwe do obserwacji astronomicznych i stanowią niezbity dowód na to, że Słońce nie jest do końca stabilne. Od początków XVII wieku ludzkość potrafi z dużą dokładnością obliczać aktualną liczbę plam na tej gwieździe. Charakterystyczne są cykle słoneczne związane z różną liczbą owych plam - zwykle trwają one po 11 lat. Czasem jednak czas ten ulega nieznacznemu przedłużeniu lub skróceniu. Istnieje jednakże także inny schemat aktywności słonecznej, zwany Cyklem Gleisberga, który dotyczy znacznie dłuższych okresów - po 80-90 lat. Jeden Cykl Gleisberga zawiera w sobie kilka jedenastoletnich "mikrocykli". Wygląda na to, że właśnie zbliżamy się do minimum, czyli dużego spadku aktywności Słońca.

Zaburzenia cykli

Istnieją także zaburzenia opisywanych cykli. Od 1645 do 1715 roku mieliśmy do czynienia z bardzo niską aktywnością słoneczną, znaną jako Minimum Maundera. Z kolei w latach 1790-1820 wystąpił okres, w którym oscylacje były znacznie mniejsze - mowa o Minimum Daltona. Do dziś nie udało się ustalić z absolutną pewnością, dlaczego owe minima i maksima następują. Jest jednak oczywiste, że aktywność słoneczna wykazuje znaczącą zmienność.

Minimum nadchodzi?

W ostatnim czasie wiele mówiło się o nietypowo niskiej aktywności słonecznej, mimo że według długoterminowych i krótkoterminowych cykli, plam słonecznych powinno być dużo. Obecne "maksimum" jest o około połowę słabsze niż poprzednie. Sytuacja jest zastanawiająca i, choć Słońce bywa nieprzewidywalne, naukowcy nie potrafią jej wyjaśnić. Badanie tej gwiazdy jest niezwykle trudne ze względu na jej odległość od Ziemi oraz gigantyczną temperaturę (około 5505 stopni Celsjusza na powierzchni).

Powtórka sprzed ponad dwóch wieków?

Warto zauważyć, że obecny, 24. cykl słoneczny, wykazuje spore podobieństwo do wczesnych etapów Minimum Daltona. Wówczas również kolejne minima i maksima stawały się coraz słabsze, stanowiąc zaledwie połowę typowej aktywności Słońca. Jeżeli nastąpi powtórka sytuacji z przełomu XVIII i XIX wieku, to nadchodzący cykl 25. będzie podobny do obecnego. Oznacza to, że czeka nas kilka dekad ze stosunkowo mało aktywnym Słońcem.

Bardzo ostre zimy

Część mediów porusza w tym kontekście temat możliwego "globalnego ochłodzenia". Jest w tym sporo logiki, ponieważ aktywność słoneczna koreluje z temperaturami na Ziemi, przede wszystkim w okresach zimowych. Podczas Minimum Maundera mówiło się o tzw. "małej epoce lodowej", okresie niezwykle ostrych, z dzisiejszej perspektywy, zim. Istnieją dowody na to, że zamarzały wówczas w całości Tamiza i Sekwana, a na tafli skutego lodem Bałtyku stawiano sezonowe karczmy. Mrozy w Polsce zapewne regularnie przekraczały 30 stopni na minusie, a temperatury rzędu minus 40 nie były, według kronik, rzadkością. Choć temperatur nie mierzono wówczas powszechnie w obecnie praktykowany sposób, to jednak relacje dotyczące m.in. pękających od mrozu drzew mogą posłużyć jako probierz ówczesnej sytuacji meteorologicznej.

Jakie będą skutki?

Jeżeli rzeczywiście dojdzie do zjawiska zbliżonego do Minimum Daltona, w najbliższym czasie należy spodziewać się ostrzejszych zim niż w poprzednich latach. Nie należy jednak sądzić, że będzie to koniec globalnego ocieplenia. Nowe minimum słoneczne nie zdoła go ani zwolnić, ani zatrzymać, a jedynie tymczasowo ukryje jego efekty. Najpóźniej za kilkadziesiąt lat nastąpi bowiem kolejne maksimum, podczas którego skutki zmian klimatu odczujemy ze wzmożoną siłą. Czynniki antropogennego ocieplenia oraz naturalnej wysokiej aktywności słonecznej nałożą się bowiem na siebie, co spowoduje bardzo silny wzrost temperatur.

Zanim dowiemy się, czy Słońce rzeczywiście weszło w fazę silnego minimum, czy też tylko trwający cykl 24. jest nietypowy, minie jeszcze kilka lat. W każdym razie, można mieć absolutną pewność, że Słońce w końcu się "obudzi". Nie wiemy jedynie, kiedy dokładnie to nastąpi.

« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2014, 09:23:38 wysłana przez Leszek »