logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Fukushima  (Przeczytany 16435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mephistopheles

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 61
  • Zobacz profil
  • Email
Fukushima
« dnia: Marzec 30, 2011, 23:56:48 »
Cytuj
zamiast inspiracji o sytuacji w Japonii i naszym zdrowiu

Witajcie Kochani !

Zastanawiałem się parę godzin czy ten kontrowersyjny materiał przekazać dalej.
Pomimo nieco dramatycznego tonu poniższych informacji uważam jednak że warto czasami podmuchać na wydawałoby się z pozoru zimny ogień i trochę się zabezpieczyć.
Nasze zdrowie jest najważniejszym najcenniejszym dobrem jakie mamy w życiu, cenniejszym od wszelkich pieniędzy i zaszczytów tego świata.

Prawda w prasie i mediach zagranicznych o uszkodzonych przez trzęsienie ziemi elektrownia w Japonii wygląda trochę inaczej niż podają to polskie media.

Dziś rano pan Damian (nie znam go osobiście), interesujący się badaniami radioaktywności, zmierzył w Zachodniopomorskim poziom promieniowania (posiada on kalibrowany dozymetr, tj. specjalistyczne urządzenie pomiarowe) dawka promieniowania wyniosła 20 mikro S/h czyli DWIEŚCIE razy przekroczyła poziom normalny.

Jest to w miarę bezpieczne o ile utrzyma się piękna sloneczna pogoda.

Jednak gdyby w ciągu najbliższych dni padało lub się bardzo chmurzyło, specjaliści w temacie, radzą NIE WYCHODZIĆ Z DOMU. Ewentualny opad adioaktywny może mieć nieodwracalne konsekwencje dla drowia, szczególnie dzieci i osób przed 40 rokiem życia.

Poza tym zaleca się nie jeść importowanych z Japonii owoców, ryb, owoców morza, ryżu; gdyż istnieje ryzyko, że żywność ta, choć wysoce radiooaktywna, zostanie
zaimportowana do Polski z Japonii (choć USA i wiele innych krajów wstrzymało dostawy produktów żywnościowych z Japonii).

Fakty dot. Wybuchu a media:

Fukushima: Promieniowanie 1600 razy wyższe niż dawka dopuszczalna. Radioaktywne ryby. Władze ostrzegają przed skażeniem radioaktywnym morza. Japońskie ministerstwo zdrowia zaapelowało o wzmocnienie kontroli ryb i owoców morza, ponieważ w wodach morskich w pobliżu elektrowni jądrowej w Fukushimie doszło do podwyższenia poziomu radioaktywności. Chodzi o wody wzdłuż wybrzeży prefektur Ibaraki i Chiba. Tymczasem rano nad uszkodzoną przez trzęsienie ziemi elektrownią atomową Fukushima znowu pojawiły się kłęby pary i dymu. Paruje zbiornik z paliwem jądrowym a promieniowanie przekracza dopuszczalne normy o 1600 razy - podaje portal TVN24.

PRZYCZYNY AWARII W ELEKTROWNI ATOMOWEJ FUKUSHIMA SĄ PROZAICZNE - wszech obecny
burdel, bałaganiarstwo i pozorne oszczędności.

Ujawniają się przyczyny awarii elektrowni nuklearnej w Fukushima. Korupcyjno-biurokratyczne układziki przy władzy przypominają to, co znamy z Europy, a jeszcze lepiej z własnego polskiego podwórka.

Ze względu na niechęć Japończyków do energii nuklearnej oraz z powodu kryzysu ekonomicznego Japonia ma kłopoty z budową nowych elektrowni atomowych. Jest też niechętna kosztownemu importowi paliw kopalnych. W związku z tym właściciele istniejących elektrowni skutecznie lobbują, aby przedłużyć im licencje ponad 40-letni ustawowy limit. W ciągu następnej dekady 13 reaktorów oraz pięć pozostałych w elektrowni Fukushima przekroczą 40-letni okres użytkowania i będą wymagać niebotycznych kosztów wymiany. Gdyby nie awaria w Fukushimie rząd japoński z pewnością przedłużyłby im licencje.

Ukrywanie awarii w elektrowniach atomowych charakteryzuje działalność wszystkich kompanii energetycznych, jako że wszystkie mają problemy finansowe. W Japonii jest zaś ponad 50 elektrowni atomowych.

W 2007 roku w elektrowni atomowej w Kashiwazaki podczas trzęsienia ziemi uszkodzone zostały pojemniki z zużytym paliwem. Na 400 pojemników, zawartość 40-u przedostała się do gleby.

Niewystarczająca kontrola elektrowni atomowych wynika z konfliktu interesów: Agencja Bezpieczeństwa Atomowego i Przemysłowego (Nuclear and Industrial Safety Agency) jest podwładnym Ministerstwa Gospodarki, Handlu i Przemysłu, w którego interesie jest promowanie przemysłu nuklearnego. Elektrownie atomowe zapewniają Japonii jedną trzecią energii. Eksperci najmowani do kontroli przez Agencję nie są skłonni kwestionować sugestii przełożonych. Ministerstwo poza tym ma lukratywne kontrakty z TEPCO i innymi operatorami elektrowni.

TEPCO zostało założone w 1951 roku, aby zaopatrywać w energię elektryczną Tokyo. Pierwszy z siedemnastu reaktorów zaczął pracować w 1971 roku. Jest to największa z dziesięciu kompanii zaopatrujących w energię Japonię i czwartą co do wielkości na świecie. Zatrudnia 38 tys.pracowników i obsługuje 28,6 miliona użytkowników.

W 2003 roku kontrolerzy zmusili TEPCO do zawieszenia działania 10 reaktorów w dwóch elektrowniach w prefekturze Fukushima i 7 reaktorów w prefekturze Niigata, stało się to na skutek doniesienia o fałszowaniu protokołów inspekcji przez TEPCO oraz ukrywaniu przez 16 lat informacji o awariach, aby zaoszczędzić na kosztach remontów.

Z powodu zwiększonej konkurencyjności oraz konieczności zamknięcia elektrowni w Kashiwazaki po trzęsieniu ziemi w 2007 roku - od 2008 akcje TEPCO straciły na wartości 869 milionów dolarów. Mimo że w następnych latach TEPCO z powrotem stała się zyskownym przedsiębiorstwem, aby ograniczyć koszty napraw, właściciele elektrowni atomowej w Fukushima zatajali wszelkie informacje o awariach. Już w 2000 roku, specjalny kontroler poinformował komisję o pęknięciach w osłonach ze stali nierdzewnej, które okrywają rdzenie reaktora. Tym niemniej nie spowodowało to zamknięcia reaktora.

Dosłownie na miesiąc przed trzęsieniem ziemi i tsunami, które uszkodziło elektrownię atomową Fukushima Daiichi czyli w lutym 2011 rządowi kontrolerzy zatwierdzili 10-letnie przedłużenie licencji dla najstarszego z sześciu reaktorów tamże i to pomimo ostrzeżeń o jego stanie. Komisja kontrolująca przedłużenie licencji na użytkowanie zwróciła uwagę jedynie na uszkodzenia mechaniczne wspomagających generatorów diesla w reaktorze nr 1. Pęknięcia w obudowie powodowały korozję urządzeń poprzez dostęp do nich wody morskiej i deszczowej.

Generatory te zostały zresztą zniszczone przez tsunami, na skutek czego został wyłączony system chłodzenia. Jednak - jak przyznał operator elektrowni Fukushima - podczas inspekcji nie skontrolowano 33 elementów wyposażenia związanych z systemem chłodzenia m.in.pomp wodnych i generatorów diesla.

Pomimo wyrażonych wątpliwości komisja kontrolująca zarekomendowała przyznanie 10-letniej licencji dla reaktora nr 1 zbudowanego przez General Electric i działającego od 1971 roku. Właściciel elektrowni rekomendował nawet przedłużenie licencji o ... !!!!!!!!! 20 lat, co by przedłużyło ustawowy limit z 40 do 60 lat. Grupy ekspertów rzadko są skłonne podważać decyzje agencji rządowych, które ich najmują. Zatwierdzając licencję przedłużającą działanie reaktora eksperci zalecili tylko monitorowanie pod kątem promieniowania pojemników ciśnieniowych reaktora, gdzie znajdują się pręty paliwowe. Poza tym zwrócili uwagę na korozję spryskiwaczy używanych do zlewania komory ciśnieniowej, korozję rygli zaworów (key bolts) bloku reaktora oraz kłopoty z miernikiem przepływu wody do reaktora. Mitsuhiko Tanaka, inżynier projektujący reaktory twierdzi, że te w Fukushimie są przestarzałe, a szczególnie wadliwe są ich zbyt małe komory ciśnieniowe, które zwiększają ryzyko zwiększenia ciśnienia w reaktorze.

Wada ta została wyeliminowana w reaktorach nowszej generacji.

Po tsunami operatorzy elektrowni zmniejszyli ciśnienie w reaktorach po prostu wypuszczając w powietrze radioaktywną parę i skażając żywność i wodę w okolicy. Tym razem Tepco przez ponad godzinę po wybuchu nie poinformował oficjalnie o katastrofie. Rząd dowiedział się o niej z telewizji. Ten starzejący się tygrys Azji może jeszcze nam nieźle dać w kość, no i takie są koszta szybkiego "rozwoju".

Prawa Boże są wieczne i nieubłagane. Tytuły artykułów w japońskich gazetach z 1986-go roku: Dziczy nie wolno dopuszczać do technologii jądrowych.

Scenariusz podobny do czarnobylskiego w Japonii nie jest możliwy ?

Jak pamiętacie ... 25 lat temu ... Komunistyczna dyktatura łże o sytuacji w Czarnobylu. Miliony niewolników KGB karabinami maszynowymi zagania do likwidacji awarii. Ogromne połacie ZSRR przekształciły się dzięki temu w radioaktywną pustynię. Miliony napromieniowanych ludzi. Do dzisiaj choroby spowodowane tą katastrofą w tym szczególnie nowotwory dziesiątkują populację Rosji, Ukrainy, Białorusi i Polski. Do dzisiaj ... skażona woda, runo leśne itp. To są przerażające fakty !

A Japonia to głęboko skorumpowane społeczeństwo, gotowe dla paru groszy ignorować podstawowe zasady bezpieczeństwa.Oni budują elektrownie jądrowe w strefach sejsmicznych i powierzają ich obsługę ludziom skrajnie nieodpowiedzialnym.

W swoich przestarzałych elektrowniach, obsługiwanych przez niedouczonych i nieodpowiedzialnych ludzi pozwalają sobie instalować pręty plutonowe, które łączą zagrożenie promieniotwórcze z nadzwyczajną toksycznością chemiczną.

To jest właśnie ta prawdziwa azjatycka dzicz.

Prysnął jak bańka mydlana mit naj naj naj cudowniejszej Japonii, naj naj bardziej zadłużonego bankruta, dług Japonii wynosi 300% PKB!!! lub więcej, to też ukrywają, a jaki będzie po 2011 roku ?, jeżeli straty już wynoszą ponad 300 mld $ i rosną, w kraju nie przygotowanym na taki kataklizm tak w ludziach jak i sprzęcie o który błagają obecnie USA, Niemcy, etc, jak i o żywność i wodę.

Japonia taką jaką przedstawiano nam w mediach przez wiele lat to MIT !!!

(opracowane na podstawie: The New York Times/ Inernational Herald Tribune Global
Edition Asia Pacific HIROKO TABUCHI, NORIMITSU ONISHI, KEN BELSON).


Czarnobyl kontra Fukushima I:
Porównanie awaryjnych sytuacji obu elektrowni atomowych.

Czarnobyl: 2 tony jądrowych prętów paliwowych, w tym 2,4 % rozszczepialnego materiału.
Fukushima:
Reaktor 1: 50 t - 292 jądrowych prętów paliwowych
Reaktor 2: 81 t - 471 jądrowych prętów paliwowych
Reaktor 3: 88 t - 514 jądrowych prętów paliwowych
Reaktor 4: 135 t - 783 jądrowych prętów paliwowych
Reaktor 5: 142 t - 826 jądrowych prętów paliwowych
Reaktor 6: 151 t - 876 jądrowych prętów paliwowych
Ogólna ich liczba to 647 ton !!! jądrowych prętów paliwowych, w tym 4% rozszczepialnego materiału.

Do zbudowania sarkofagu w Czernobylu zużyto 2400 t ołowiu, 1800 t piasku, 800 t dolomitu, 40 t karbidu i boru oraz wielu ton ciekłego azotu. Czy możemy już się bać? A jaka elektrownia będzie postawiona ewentualnie w Polsce ? Jakie liczby tam znajdziemy ?

Mówiąc po ludzku: - W Japonii pękł zbiornik reaktora i cały jego ładunek ma kontakt z otoczeniem. A ponieważ budynek reaktora nie stanowi już żadnej osłony, następuje ciągłe uwalnianie się materiału promieniotwórczego do atmosfery.

500 mSievertów to sporo.

Dopuszczalna dawka dla człowieka wynosi 1mSv/rok czyli jakieś 0,00014 mSv/h.

A tam jest 500 mSv/h czyli norma jest przekroczona

4,38 miliona razy.

Dopiero taka wiadomość jest strawna dla ludzi, ale po co siać panikę, rzućmy mikroSiwertami, miliSivertami i to jeszcze raz podawanymi na godzinę innym razem na rok (1 rok to 8760 godzin) bo naród na fizyce się nie uczył i pojęcia o przedrostkach nie ma to i paniki nie będzie. I nie ma co w nią wpadać. Pewnych sytuacji po prostu zwłaszcza teraz w tej szczególnej sytuacji już nie unikniemy ale zawsze można ograniczyć skutki promieniowania stosując proste środki zabezpieczające.

Teraz jedyna metoda, to budowa sarkofagu.

Japończycy sądzili na początku awarii, że zdołają uratować reaktor, a nawet wprowadzić go ponownie do eksploatacji.

Nasi "eksperci" w mediach, prasie, z usłużnymi dziennikarzynami, jeszcze trochę a będą pisać i mówić, wmawiać Polakom, że to co mamy nad naszymi głowami to dawki zdrowotne wręcz lecznicze !

Wnioski wyciągnijcie sami ...
i sprawdzajcie, sprawdzajcie, sprawdzajcie !!!

Powyższy tekst powstał na podstawie informacji znalezionych w "Necie" i od przyjaciół.

Źródło: http://promieniowanie-ochrona.pl/


Sprawa wydaje się wiarygodna, ponieważ:
http://img827.imageshack.us/img827/457/fukushimal.jpg
Fukushima
To, co naprawdę ważne, musi być odkryte,
lecz nigdy zrealizowane (S. Bellow)

Offline mephistopheles

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 61
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Fukushima
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2011, 00:14:12 »
Prawdziwa historia o promieniowaniu
marzec 28th, 2011

http://www.clipart.clipartist.net/wikimedia.commons/PD-Ineligible/L/O/Logo_iso_radiation_xl.png
Fukushima


Budzimy się rano w poniedziałek, a nagłówki mówią: Nowy słup dymu wznoszący się z przegrzanej elektrowni jądrowej w Japonii wypędził pracowników z tlących się zgliszczy i rozwiał nadzieję na przełom w kryzysie nuklearnym po trzęsieniu ziemi, zwiększając ryzyko niekontrolowanego promieniowania. Dzisiaj (24.03.br) Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oświadczyła, że poziom promieniowania w żywności po trzęsieniu ziemi, które uszkodziło elektrownię atomową, był poważniejszy niż wcześniej sądzono, przyćmiewając oznaki postępu w walce o zapobieżenie katastrofalnego stopienia rdzeni reaktorów.

Rząd trzeciej na świecie co do wielkości gospodarki upierał się, że nie ma powszechnego zagrożenia promieniowaniem, ale potwierdził, że świeże artykuły żywnościowe wykazują oznaki skażenia.
Dwuznaczna mowa oficjalnie się rozpoczęła, więc teraz wiemy, że problem jest realny, niebezpiecznie mroczny, i w taki sposób, że będziemy traktowani jak krowy zamiast jak inteligentne istoty ludzkie. Od 19 marca 2011 tylko w trzy krótkie dni przeszliśmy na skraj niewyobrażalnej katastrofy, która nie wydaje się być tak zła, jeśli czytasz prasę głównego nurtu. Tylko lekkie opady radioaktywne przewidziane na weekend nad południową Karoliną. Nie ma się o co martwić!
W sobotę 19-go japoński rząd oświadczył, że radioaktywny jod pojawił się już w wodzie kranowej w Tokio i pięciu innych regionach. Oczywiście dodali w dwuznaczny sposób, że to tylko „małe, ale bezpieczne ilości” tego trochę bardzo niebezpiecznego czegoś.
Najlepszy sposób wyjaśnienia tego zdarzenia: Największy na świecie kompleks nuklearny jest obecnie w procesie stawania się najgorętszym na świecie emiterem radioaktywnym z zabójczym plutonem w zestawie. Bardzo szybko nastaną ciężkie opady i nikt nie będzie chciał być na ścieżce smugi. Już rozpoczynają pomiar ekspozycji ludzi z miejsca katastrofy z punktu widzenia równoważności ilości prześwietleń tomografii komputerowej, na które są wystawieni tak jakby te medyczne naświetlania były bezpieczne, a nie są.

Cytuj
Elektrownie atomowe są naprawdę niebezpiecznymi obiektami wdrożonymi do praktycznego zastosowania na podstawie umowy, że mogą one być “całkowicie szczelne dla promieniowania”, podczas gdy broń radioaktywna popełnia niedopuszczalne przestępstwo rozprzestrzeniając materiały promieniotwórcze w środowisku. - Profesor Katsuma Yagasaki

W miejscu samej elektrowni, z prawie wszystkimi reaktorami i basenami zużytego paliwa w różnych stadiach stopienia, mamy super zabójczą sytuację, która może się tylko pogorszyć. Reprezentant Michael Burgess, republikanin z Teksasu, poprosił o szczegółowe informacje na temat poziomu promieniowania w japońskiej elektrowni jądrowej. „Czy mówimy o odpowiedniku prześwietlenia rentgenowskiego klatki piersiowej? Prześwietlenia tomografii komputerowej?” - spytał. Gregory B. Jaczko, przewodniczący Komisji ds. Energii Atomowej odpowiedział: “O poziomach, które byłyby śmiertelne w dość krótkim czasie. “
Harold Denton, były wysoki rangą urzędnik Komisji ds. Energii Atomowej Stanów Zjednoczonych miał do czynienia z kryzysem na Three Mile Island, prowadząc codzienne konferencje prasowe. Mówiąc o sytuacji w Japonii powiedział: „To jest z pewnością znacznie gorsze niż Three Mile Island”. Lecz Japończycy jeszcze nie oceniają tego tak poważnie, ale z każdym mijającym dniem zobaczą i będą zmuszeni przyznać się do większego niż tylko częściowego zniszczenia północnej części swego kraju, która najprawdopodobniej zawiera metropolitalny obszar Tokio z 30 milionami ludzi.
Walczą tam odważni ludzie, co mogłoby zakończyć przegraną walkę z atomowym Armagedonem dla Japonii, a nawet innych dużych części półkuli północnej. Ci wszyscy ludzie na pewno umrą, są tak blisko, że muszą ich oblewać armatkami wodnymi z wozów strażackich i policyjnych.
Część z tego zabójczego materiału już spada w “bezpiecznych” dawkach w Kaliforni i każdemu się tam mówi, żeby się tym nie przejmował - to jest całkowicie bezpieczne. I chociaż może to być zmierzone instrumentami oni chcą żebyś wierzył, że twoje komórki nie będą wychwytywać radioaktywnych cząsteczek.
Pewien dyplomata, który ma dostęp do monitoringu promieniowania przez ONZ-towską Organizację Zakazu Rozprzestrzeniania Prób z Bronią Jądrową powiedział Associated Press we Wiedniu, że początkowe odczyty pokazują, że promieniowanie faktycznie dotarło do Kalifornii.
Lecz  jest ono małe, co jest „dobre”dla ciebie więc na prawdę nie martw się o to.
Lepiej uwierz - jestem śmiertelnie poważny, że niektórzy ludzie będą walczyć dla diabła, dla śmiertelnej zasady, którą jest radiacja. Widziałem lekarzy walczących o prawo do użycia w szczepionkach zabójczej rtęci, a większość dentystów nie zrezygnowała całkiem z amalgamatów stomatologicznych naładowanych rtęcią. Prawie wszyscy w medycynie i stomatologii uważają, że fluor jest wspaniały dla dzieci. Kiedyś byli psychologowie, którzy rzeczywiście posunęli się tak daleko, że rozpowszechniali nową filozofię, iż seksualne wykorzystywanie dziecka tak naprawdę nie jest taką złą rzeczą. Hasłem tutaj jest brak zdrowego rozsądku - ale zgadzam się. Promieniowanie jest zdrowe, wychodząc na słońce bez toksycznych filtrów przeciwsłonecznych wystawiasz się na zdrowe promieniowanie, które dostarcza najwspanialszych, dających życie efektów biochemicznych. Lecz my zamierzamy mówić o naprawdę paskudnym promieniowaniu pochodzącym z Japonii, więc zobaczmy w końcu jakie są dawki i ekspozycje.
Zasadniczo kierując się przepisowymi limitami Komisji Nadzoru Energetyki Atomowej (AECB) możemy obliczyć, że 0,1 mikrogram plutonu może być nadmierną dawką dla jednej osoby, jednocześnie zauważając, że maksymalny bezpieczny limit ekspozycji mieści się pomiędzy - 0,56 mikrogramów dla maksymalnej ekspozycji całego ciała, a 0,25 mikrogramów dla ekspozycji płuc. „Eksperymenty na psach gończych sugerują, że około 27 milionowych grama nierozpuszczalnego plutonu wystarczyłoby, aby z pewnością spowodować u dorosłego człowieka raka płuc, ze znaczącym ryzykiem powiązanym z dużo mniejszymi dawkami”, donosi ruch Lekarze Przeciw Wojnie Nuklearnej (IPPNW). Według Kanadyjskiej Koalicji Odpowiedzialności Atomowej (CCNR) 0,1 grama byłoby nadmierną dawką dla miliona ludzi, 1,0 gram dla 10 milionów ludzi, 100 gramów dla 1 miliarda ludzi i 600 gramów dla 6 miliardów ludzi.

Cytuj
“Szybkie uwolnienie jednego kilograma plutonu na powierzchni gruntu w rozproszonej, możliwej do wdychania postaci spowodowałoby zagrożenie zdrowia publicznego pierwszego stopnia. Stężenie plutonu w powietrzu mogłoby być rzędu setek mikrogramów na metr sześcienny powietrza w odległości jednego kilometra od miejsca uwolnienia. Osoby oddychające tym powietrzem wchłonęłyby wystarczającą ilość plutonu, żeby z pewnością wywołać raka w ciągu minut” powiedział Dr. Edwin S. Lyman z Instytutu Nadzoru Atomowego (NCI).

To jest koszmar nad koszmary. W tamtej elektrowni znajdują się niesamowite ilości plutonu, które równie dobrze mogłyby postawić nas wszystkich w stanie ponadkrytycznego zagrożenia.

Cytuj
350 ton uranu jest równoważna około 1 kilogramowi plutonu. - Dr. Chris Busby

Pentagon wprowadził świat w błąd deklaracjami, że jego zubożony uran (DU) jest bezpieczny. Kłamali na temat zubożonego uranu, niezależnie od liczby ich własnych żołnierzy, którzy zachorowali i umarli od niego oraz od toksycznych szczepionek, które podają w olbrzymich dawkach zanim żołnierze zostaną rozmieszczeni na arenach wojny. Pentagon utrzymywał, że pociski DU są bezpieczne, ponieważ zawierają one tylko nieznacznie radioaktywny uran, podczas gdy w rzeczywistości zubożony uran także zawiera niewielkie ilości plutonu oraz innych wysoce radioaktywnych elementów. Prawda wyszła na jaw pomimo prób jej zatajania przez władze.
Od II wojny światowej, nagromadzone promieniowanie powiększyło ładunek promieniowania dla globalnej społeczności. Testowanie broni nuklearnej, elektrownie jądrowe, wypadki nuklearne takie jak Three Mile Island i Czarnobyl oraz straszne wypadki jądrowe z lat poprzednich w Rosji przyczyniły się do wzrostu ogólnego zanieczyszczenia promieniowaniem środowiska naturalnego na świecie. Nie możemy uciec przed naświetleniem ponieważ oddychamy powietrzem, pijemy wodę i jemy żywność ze skażonych gleb.

Cytuj
Kiedy uran spala się tworząc cząsteczki, dostaną się one do ludzkich organizmów połknięte wraz z wodą pitną i pożywieniem lub wchłonięte z powietrzem. W tym przypadku całe promieniowanie i chemiczna toksyczność zostanie uwolniona w ciele. - Profesor Katsuma Nagasaki

Według dr Katsuma Yagasaki “cząsteczki pyłu zubożonego uranu (DU) mogą przedostawać się do ludzkich organizmów, a raz wchłonięte do organizmu, staną się dziesiątki milionów razy bardziej niebezpieczne. Nowo ujawnione dane wskazują, że promieniowanie o niskim natężeniu najprawdopodobniej bardziej powoduje nieprawidłowości biochemiczne niż intensywne promieniowanie o wysokim natężeniu. Lekceważenie zagrożenia promieniowaniem o niskim natężeniu jest błędem.”
Po kampanii “Szok i przerażenie ” w Iraku w 2003 r., bardzo drobne cząsteczki zubożonego uranu zostały wychwycone wraz z większymi cząstkami piasku i pyłu na filtrach w Wielkiej Brytanii. Cząstki te przedostały się w 7-9 dni z irackich pól bitewnych, aż z odległości 2400 mil. Promieniowanie mierzone w atmosferze zwiększyło się czterokrotnie w ciągu kilku tygodni po rozpoczęciu kampanii z 2003 r., a na jednym z pięciu stanowisk monitoringowych, mierzone poziomy wymusiły ogłoszenie dwóch oficjalnych alarmów w Brytyjskiej Agencji Ochrony Środowiska.
W ciągu dziewięciu dni od rozpoczęcia wojny w Iraku w dniu 19 marca 2003 r., wyższe poziomy uranu zostały wychwycone na pięciu stanowiskach w Berkshire. - London Times

Ministerstwo Obrony Narodowej odmówiło uznania możliwości jakiegokolwiek powiązania pomiędzy stosowaniem broni atomowej w Iraku i tych odczytów w Anglii, mówiąc, że uran był pochodzenia naturalnego i nie ma żadnych dowodów, że zubożony uran przybył do Brytanii z Iraku.

Według dr Chrisa Busby i dr Saoirse Morgan, którzy zmusili rząd brytyjski do wyjawienia powyższych informacji, “Na podstawie średniego wzrostu stężenia uranu w powietrzu o 500nBq/m3 wykorzystujemy dane dotyczące oddychania żeby obliczyć, że każda osoba w okolicy wchłonęła około 23 mln cząstek uranu o średnicy 0,25 mikrona. O ile nam wiadomo, jest to pierwszy dowód na to, że aerozole uranowe powstałe w wyniku zastosowań militarnych przemieszczają się tak daleko.” Wojskowi, istotni udziałowcy we wszystkim co atomowe, bawili się w atomowe strzelanie na polu bitwy, a to coś wraca z powrotem do domu. Jak zwykle oni nic by nam, szarym obywatelom o tym nie powiedzieli. Czy powiedzą nam kiedy w Japonii sprawy wymkną się całkowicie spod kontroli?

Cytuj
Ta wstrząsająca prawda z tego wszystkiego prowadzi nas do wniosku, że promieniowanie z łatwością przemieszcza się wraz z wiatrami oraz prądami strumieniowymi na długie, bardzo długie dystanse, więc jest wielkim błędem zakładać, że jesteśmy poza zasięgiem szkodliwego oddziaływania. Busby i Morgan doskonale to wyjaśnili, że “dowód z niniejszej analizy jest ukryty w wynikach, np. te odkryte wzrosty wartości jasno pokazują, że cząsteczki uranu są w stanie przemieszczać się na duże odległości”.

Busby i Morgan kontynuują: “Mimo wielu dowodów na to, że aerozole uranu są długowieczne w środowisku i są w stanie przemieszczać się na znaczne odległości, jest to pierwszy dowód, o ile nam wiadomo, że są w stanie pokonać tysiące mil. Odległość przebyta z Bagdadu do Reading, podążając za modelami wiatru dającymi się wywnioskować w tym czasie z systemów ciśnieniowych, wynosi około 2500 mil. Pomimo, że na początku trudno uwierzyć w to przenoszenie, to regularne przypadki napotkania piasku pustynnego, które mają miejsce w Wielkiej Brytanii powinny nauczyć nas, że ta planeta nie jest tak wielkim miejscem, i że jeśli chodzi o pewne długowieczne czynniki zanieczyszczające atmosferę, żaden człowiek nie jest wyspą.

Cytuj
Po przebyciu 2500 mil, jeżeli ekspozycja dla Anglii wynosiła 23 miliony cząsteczek uranu, to niech ktoś zgadnie jaką wartość osiągnął opad w Stanach Zjednoczonych. Istnieje prawdopodobieństwo, że każdy na północnej półkuli został skażony w większym lub mniejszym stopniu.

Specjalna nota o jodzie dr Miller mówi:

Cytuj
“Radioizotopy powstałe w wyniku awarii jądrowych związanych z wytwarzania energii elektrycznej stanowią istotne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia ze względu na ich absorpcję przez tarczycę. Miejscowe stosowanie roztworu jodu (I) okazało się skuteczne w blokowaniu absorpcji tarczycy, po doustnym podaniu jodu-131 (131I) u ludzi. Zaaplikowanie roztworu jodu na skórę brzucha skutkowało w przybliżeniu 82 procentowym zmniejszeniem poboru jodu-131 przez gruczoł tarczycy. Skuteczność była zróżnicowana wśród osobników i mogła zależeć od zastosowanej ilości oraz miejsca aplikacji. W każdej badanej grupie obserwowano podwyższone stężenia jodu w surowicy. To może stanowić atrakcyjną alternatywę masowej metody ochrony przed radioizotopami jodu pochodzącymi z awarii nuklearnych. Koncentracja jodu w surowicy osiągnęła wartość szczytową po około 2 godzinach od miejscowego podania roztworu jodu.”

Dr David Brownstein mówi: “13 miligramów jodu na dzień zapobiega w przybliżeniu, w 96 procentach, łączenie się radioaktywnego jodu z gruczołem tarczycy. To jest przybliżona dzienna dawka jodu spożywana przez Japończyków. To stanowi ponad 100-krotną średnią dzienną dawkę spożywaną przez amerykanów. Pamiętaj, że nie tylko gruczoł tarczycy jest narażony na działanie radioaktywnego jodu. Piersi, jajniki, macica, prostata, skóra oraz pozostałe narządy, wszystkie one wiążą jod i potrzebują jodu do optymalnego funkcjonowania. Właściwie każda komórka w naszym organizmie potrzebuje jodu do optymalnego funkcjonowania. Zatem, jeśli mamy niedobór jodu, wystawienie na działanie radioaktywnego jodu może potencjalnie skutkować uszkodzeniem wszystkich komórek ciała. Moje doświadczenie pokazuje, że ponad 95 procent pacjentów ma niedobór jodu. Uważam, że niedobór jodu jest jedną z podstawowych przyczyn epidemii raka piersi, tarczycy, jajnika, macicy i prostaty. Ponadto niedobór jodu jest przyczyną zaburzeń tarczycy, w tym choroby Hashimoto, choroby Grave, wola oraz niedoczynności tarczycy. W ciągu ostatnich 30 lat nasz poziom jodu spadł o 50 procent. W tym czasie wszystkie powyższe warunki wrosły prawie do epidemicznych wartości.”

O Autorze:
Mark A. Sircus, Ac., OMD, jest dyrektorem International Medical Association Veritas (IMVA) http://www.imva.info/ .
http://www.naturalnews.com/031823_Japan_radiation.html

źródło:
http://www.stopcodex.pl/2011/03/prawdziwa-historia-o-promieniowaniu/


« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2011, 08:21:36 wysłana przez Leszek »
To, co naprawdę ważne, musi być odkryte,
lecz nigdy zrealizowane (S. Bellow)

Offline mephistopheles

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 61
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Fukushima
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2011, 22:08:18 »
Prof. Majewska: Bezpieczna dawka promieniowania a aktualny poziom skażenia promieniotwórczego

Jakie stezenia I-131 w powietrzu uwazane sa za bezpieczne? Opinie roznych ekspertow sa rozne ale, EPA (Amerykanska Agencje Ochrony
Środowiska) podaje ze jest to stezenie: 2,1×10(-13 )Ci/m3. 1 Ci=3,7×10(10)Bq (do 10 potegi). Po przeliczeniu wychodzi, ze dopuszczalne bezpieczne stezenie I-131 w powietrzu wynosi 7,8 mBq/m3. Stezenie w Lodzi (28-30 marca) wynioslo 8,3 mBq/m3, czyli troche przekroczylo dopuszczalny bezpieczny poziom. W innych polskich miatach było ponizej tego poziomu.

To mowi, ze na ogol jestesmy jeszcze ponizej progu niebezpiecznego stezenia, ale niekiedy do niego się zblizamy. Nie zmienia to faktu, ze wiele tysiecy razy przekroczylismy steznie normalne dla Polskich miast. Sugeruje to, ze wprawdzie nie należy jeszcze panikowac, ale warto być czujnym i obserwowac stezenia radionuklidow w polskich mistach. Ja i moja rodzina zaczynamy suplementacje jodu w postaci 2 tabletek dziennie kelpu, które zawieraja ok. 150 microgramow jodu (rekomendowana dzienna dawka). Nasycenie komorek tarczycy jodem zmniejszy pobieranie radioaktywnego I-131. Uwazam tez, ze wzmoznona suplementacja
antyoksydantami tez nie zaszkodzi, a moze troche ochronic przed promieniowaniem. Ktos pisal, ze podobno niektore ciezarne kobiety rozwazaja aborcje z powodu Fukushimy. Wydaje mi się, ze przy obecnym poziomie promieniowania jest to nieuzasadnione.

Pozdrawiam, DM

źródło: http://grypa666.wordpress.com/
To, co naprawdę ważne, musi być odkryte,
lecz nigdy zrealizowane (S. Bellow)

Tijavar

 • Gość
się sypie... trochę inne spojrzenie na Fukushimę
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2011, 18:44:25 »
"Uwaga – szokujący materiał. Dla ludzi o mocnych nerwach.

Benjamin Fulford w rozmowie z Jeffem Rense 30 marca ujawnił kilka faktów, na które ma ponoć dowody. Jeśli jest prawdą co mówi Fulford, to mamy do czynienia z otwartą wojną i można się spodziewać wszystkiego – od zamachów nuklearnych w którymkolwiek z krajów tzw. Zachodu, po kolejne trzęsienia ziemi nawet tam, gdzie ich do tej pory nie było. Przedstawiam w punktach pierwszą część skrótu 40 minutowej szokującej rozmowy.

1. Grupa Fulforda dysponuje dowodem w postaci nagrania z 9 marca (2 dni przed katastrofą), że rodzina Rockefellerów w osobie Jaya Rockefellera wiedziała o tym, że w prefekturze Fukushima wydarzy się katastrofa nuklearna. W nagraniu przedstawiciel Rockefellera, Campbell, oferuje jednemu z polityków japońskich dostęp do zasobów środka czyszczącego skażenia nuklearne w prefekturze Fukushima. Fulford twierdzi, że na podstawie tego nagrania można udowodnić, że katastrofa w elektrowni była przygotowanym zamachem.

2. Młoda kobieta Sakura Ito, córka jednego z czołowych japońskich gangsterów, spotkała się z Fulfordem 10 marca i ujawniła mu, że ustawiła u niego w domu budzik na 11 rano, 11 marca. W tym dniu było wielkie trzęsienie ziemi i tsunami. Przyznała też, że została wysłana przez ludzi pracujących dla Jay Rockefellera.

3. Cztery miesiące przed katastrofą zdecydowano się na umieszczenie paliwa z plutonem w reaktorze numer 3. Zielone światło dał gubernator prefektury Fukushima, mimo, że były sprzeciwy. W Japonii tylko 3 reaktory używają tej wysoce toksycznej mieszanki o nazwie MOX.

4. Niezwiązana z Japonią, ale ważna informacja – z rozszyfrowanych maili Ministra Obrony Australii wynika, że agenci Federal Reserve (prywatna firma, która drukuje dolary dla USA) zdecydowali o zwolnieniu premiera Australi Kevina Rudda, co wkrótce nastąpiło. Maile niedługo zostaną udostępnione mediom i nie będzie się tego dało ukryć. Zachodzi pytanie – dlaczego agenci prywatnej firmy amerykańskiej jaką jest FED mają taką moc by zwalniać premiera suwerennego państwa? Ci sami ludzie wtrącają się w wewnętrzne sprawy Japonii. Są to najgroźniejsi gangsterzy świata, o praktycznie nieograniczonych wpływach, kontrolują większość rządów świata, a przeciętni ludzie nawet o nich nie wiedzą (czy nie nasuwa się tu skojarzenie z Zamachem Smoleńskim? Jednym z głównych motywów była emisja pieniądza w Polsce).
Sytuacja się jednak wyraźnie zmienia, gdyż nawet pewna część mediów komercyjnych zaczyna mówić o tej grupie (Fox TV).

5. Naukowcy w Japonii stwierdzili, że woda pod wulkanem Fuji staje się bardzo gorąca. Na Uniwersytecie w Tokio dokonano detekcji niezwykłych fal elektromagnetycznych, które są wysyłane w stronę wulkanu z placówek HAARP w USA. Podobne fale zostały wykryte w tygodniach poprzedzających trzęsienie ziemi i tsunami. Z informacji przekazanych Fulfordowi wynika, że Jay Rockefeller ma zamiar sterroryzować Japonię jeszcze bardziej – planowana jest erupcja Mt Fuji 11 kwietnia. Fulford ujawnia tę informację by zapobiec kolejnej katastrofie. Obiecuje to Rockefellerowi i jego rodzinie, że nie ma miejsca na Ziemi gdzie mógłby się skryć przed karą dożywotniego więzienia. Jedyną szansą dla Rockefellerów jest poddanie się i stanięcie przed odpowiednią komisją. Wszyscy współpracownicy Rockefellerów w Japonii są już znani i niedługo nastąpi ich aresztowanie.

6. Agenci prowokatorzy w Japonii sieją dezinformację. Przykładem jest pokazywanie fałszywych zawyżonych pomiarów licznikiem Geigera-Mullera, po to aby wzbudzić panikę.

7. Większość obsady amerykańskich baz wojskowych w liczbie ok. 200,000 osób wyjechała lub też wyjedzie w najbliższym terminie. Powodem jest to, że japońskie Ministerstwo Obrony wie, że amerykańska armia stoi za trzęsieniem ziemi i tsunami.  Zażądano więc od nich natychmiastowego opuszczenia terenu Japonii. Podobnie, pracujący w Japonii bankierzy dostali termin opuszczenia do 19 marca.

8. Fulford ujawnia dodatkowe informacje o grupie, dla której pracuje, gdyż jak mówi „zbliżamy się do finiszu”. Jest to międzynarodowa grupa osób wysoko postawionych – w Chinach, w amerykańskiej armii, w BIS (Bank for International Settlements), w Europie i w innych krajach świata, którzy są już zmęczeni rządami niewybranych w sposób demokratyczny bankierów, którzy kierują ludzkość w stronę szalonego „końca świata”. Doradca Rockefellera Kurt Campbell powiedział wprost, że „realizują czasy ostateczne Majów” – że mają środki i plany, które na pewno się udadzą. Fulford uważa, że jest to kompletny nonsens, koniec nadchodzi, ale dla rządów FED – Rezerwy Federalnej, gdyż wszystko wychodzi już na jaw.

9. Są bliskie kontakty z grupą Kaddafiego z Libii. Jest to jedyny kraj na świecie, który nie ma banku centralnego kontrolowanego przez Rotszyldów. Kaddafi jest gotów przekazać 180 miliardów dolarów na rzecz walki z ubóstwem, pod warunkiem, że ustaną ataki na jego kraj. Oczywiście, atak na Libię jest tylko i wyłącznie próbą zagrabienia zasobów ropy naftowej tego kraju.

10. Armii amerykańskiej zaczyna brakować pieniędzy. Powodem tego jest fakt, że została odcięta od funduszy przez osoby na najwyższych pozycjach w świecie finansowym. Kody, które pozwalają na aktywowanie funduszy są już w rękach grupy, którą reprezentuje Fulford. Fundusze zostaną tak długo zablokowane, aż globalni gangsterzy, których celem jest wymordowanie miliardów ludzi,  zostaną pozbawieni władzy. Prowadzone są już rozmowy z Prezydentem Obamą, Generałem Myersem i innymi czterema generałami, którzy zaoferowali gotowość współpracy. Hillary Clinton jest również gotowa do współpracy – jej zadaniem byłaby odpowiednia dystrybucja pieniędzy.

11. Brak dostępu do kodów spowodowała panikę w grupie globalnych ludobójców – stąd to szaleństwo, które się obecnie odbywa.  Tzw. grupa G-20 spotyka się obecnie w Chinach, będzie tam próba ustanowienia nowej waluty światowej, kontrolowanej przez IMF (Międzynarodowy Fundusz Walutowy), jednakże nie da to żadnego rezultatu, gdyż nowa waluta nie ma żadnego podparcia poza słowami, którym nikt już nie wierzy.

12. Grupa globalnych ludobójców musi zrezygnować z realizacji swych fałszywych mesjanistycznych, ludobójczych planów. Nikt nie chce grupy sabatjańskich Żydów (zob: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sabbataj_Cwi, w Polsce Frankiści) w sposób dyktatorski rządzących światem.

Jeff Rense: „Mam nadzieję, że masz rację, bowiem jeśli nie to już niedługo niewiele zostanie z tego świata”.

Benjamin Fulford: „moi przodkowie z obu stron byli polskimi Żydami o nazwisku rodowym Holender, 99% procent rodziny Holender zostało wymordowanych przez syjonistycznych Żydów! Przez sabatjan. Nie dotyczy to więc wszystkich Żydów, lecz wyjątkowo wstrętnej grupy Żydów, którzy czczą Szatana”. (sic!)

Jeff Rense: „Ludzie nie rozumieją, że tu jest istota Holocaustu. Oni poświęcili swój naród, przez co mogli ustanowić ten przekręt na Bliskim Wschodzie po wojnie”.

Fulford: „Dlatego też Żydzi muszą się zjednoczyć i ich usunąć”.

Rense: Dla nas niemożliwe będzie ich usunięcie, dlatego Żydzi muszą to sami uczynić.”

Fulford: „Ludzie ci używają metody zastraszenia i terroru jako formę kontroli.”

Rense:Poparte jest to kontrolą pieniądza, łapówkami i szantażem polityków.”

Fulford: „Mimo, że nie jestem zwolennikiem Obamy, muszę przyznać, że nie można mieć do niego pretensji – w każdym przypadku gdy chce zrobić coś pozytywnego grożą mu zabójstwem, przez co ma związane ręce. Wydaje mi się, że chciałby wyczyścić Amerykę. Być może powinien to być Ron Paul – ale wybór należy do Amerykanów.”

Rense: „Problemem są te organizacje syjonistyczne, jak AIPAC, ADL, B’Nai B’rith, JDL, Southern Poverty Law Center i ten AIPAC, który dosłownie ma w posiadaniu rząd amerykański – i to jest największa tragedia. Wszystkie one kryją się za judaizmem, a nie są bardziej żydowskie niż kamienie na zewnątrz mojego domu.”

13. Fulford: Kluczową sprawą jest kontrola nad pieniądzem. W momencie gdy nie będą mieli dostępu do swych kont to są skończeni. Odcinamy im też możliwość kreacji pieniądza w pamięci komputerów. Powodem ataku na Libię i w następnej kolejności na Arabię Saudyjską jest to, że nie będziemy więcej akceptować ich dolarów. Złoto, które zostało usunięte przez rodziny królewskie, te które popierał Kennedy, zostaje ponownie rozprowadzane w świecie w związku z czym 90% dolarów jest obecnie podpartych złotem. Pamiętajmy, że Federal Reserve jest kontrolowany przez inne grupy poza tą Rockefellera, Busha czy Clintona – europejskie rodziny królewskie czy też Azjatów. Od 1913 roku dolar nie jest już walutą amerykańską. Stało się to, że wyjątkowo złośliwa gałąź amerykańska FED została odizolowana od reszty systemu finansowego. Nadal kontroluje USA, pół armii i media, ale systematycznie tracą swoją moc i zaczyna się efekt kuli śnieżnej."

cdn.

Materiały:

Wywiad po angielsku:
http://anticorruptionsociety.files.wordpress.com/2011/03/rense_033011_fulford.mp3
Artykuł w AntiCorruption Society:
http://anticorruptionsociety.com/2011/03/31/global-financial-report-benjamin-fulford-3-11/
Global Financial Report – Benjamin Fulford, 30 March 2011
http://www.reenagagneja.com/benjamin-fulford-30march
Wskazania HAARP na 48 godzin przed trzęsieniem ziemi 11 marca:
http://www.youtube.com/watch?v=EhEUcb9gMhY


Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Fukushima
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2011, 21:22:26 »
To miłe, ze ktoś im konta poblokował :)
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline mephistopheles

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 61
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Fukushima
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2011, 00:12:25 »
"Tania energia atomowa" jest wielkim oszustwem!

Porównując koszty bieżącego użytkowania okazuje się, że najtańsza jest energetyka oparta na energii atomowej!
Takie zastawienia przedstawia lobby atomowe!
W tej kreatywnej matematyce, ukryte jest totalne oszustwo!
Na czym ono polega?
Otóż oceniając koszt wytworzenia, należy uwzględnić wszystkie czynniki wpływające na jego wielkość, a więc:
- koszt budowy,
- koszt eksploatacji i
- KOSZT LIKWIDACJI obiektu energetycznego I!!!
Przyjrzyjmy się zatem po kolei różnym rozwiązaniom.
1) elektrownia gazowa - uznawana za najdroższą.
Koszt budowy niski, eksploatacja droga - ze względu na cenę surowca, likwidacja obejmuje - złomowanie części metalowych (recykling) + adaptacja budynków na inne cele, lub ich rozbiórka! Teren pozostaje czysty!
2) elektrownia węglowa - tańsza w eksploatacji od gazowej.
koszt budowy niski, koszt eksploatacji średni - związany z ceną węgla, likwidacja - złomowanie części metalowych (recykling), rozbiórka budynków, rekultywacja terenów zniszczonych przez składowanie ogromnych hałd odpadów - popiołów. Teren i bliskie okolice skażone pyłami zawierającymi - siarkę, metale ciężkie i promieniotwórcze!!
3) "najtańsza" elektrownia atomowa!!!
Koszt budowy bardzo wysoki, eksploatacja tania - zależna od cen surowca wytwarzanego za granicą!!!
(Aktualnie lobby atomowe jest zainteresowane niską ceną surowca!)
likwidacja - po wyłączeniu elektrowni atomowej wygaszanie stosu atomowego w reaktorze trwa 100 lat!!! W tym czasie należy go chłodzić, bo inaczej będzie jak w Japonii! Zużyte paliwo (tysiące ton) należy chłodzić przez - 20 lat ( patrz jak wyżej), a potem przechowywać je POD NADZOREM przez 1000 lat!!!
Chłodzenie jednego reaktora (po wyłączeniu) wymaga zasilania mocą 1-2 MW! PRZEZ 100 LAT!
Teren elektrowni, budynki i bliskie okolice - NIE NADAJĄ SIĘ DO JAKIEGOKOLWIEK UŻYTKU PRZEZ OKRES KILKU TYSIĘCY LAT!

Przeprowadzając bilans energetyczny elektrowni atomowej okazuje się, że energia potrzebna do WYGASZENIA reaktora i JEGO PRODUKTÓW PRZEWYŻSZA DWUKROTNIE energię jaką on WYTWORZYŁ w okresie pracy!

Na czym więc polega przekręt i oszustwo?
NA KREATYWNEJ KSIĘGOWOŚCI!

1) Podaje się BIEŻĄCE KOSZTY EKSPLOATACJI, które są niskie za sprawą ceny paliwa, wywarzanego tylko w kilku wysoko wyspecjalizowanych zakładach na świecie, a cena jest wynikiem polityki lobby atomowego, która jest ukierunkowana na wciągnięcie w sieć SWOICH INTERESÓW - naiwnych i głupich!

2) Bilans energii wykazuje, że elektrownia atomowa pochłania 2 (słownie DWA) razy więcej energii niż jej wytarza!

3) Rachunek zaś, za chłodzenie nieczynnych elektrowni WYSTAWIAMY SWOIM WNUKOM, którzy będą musieli budować nowe elektrownie, by chłodzić te wygaszone, bo inaczej będą mieli wielkie BUMMMM!

4) sens elektrowni atomowej polega na tym, że pozwala szybko zaspokoić deficyt energii, ale rachunki, z tytułu takiego rozwiązania WYSTAWIA POTOMNYM!
TO RODZAJ TELEPORTACJI finansowej!

Reasumując!
Elektrownię atomową buduje się -10 lat, eksploatuje 40 lat, wygasza 100 lat, a jej produkty (pod nadzorem) przechowuje 1000 lat!

STOP ATOMOWEMU IDIOTYZMOWI!

http://urbas.blog.onet.pl/
Cytat jednego z komentatorów "jacko"
To, co naprawdę ważne, musi być odkryte,
lecz nigdy zrealizowane (S. Bellow)

Offline chanell

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 79
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Fukushima
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2011, 11:15:22 »
Na stronie Świadomość Ziemi znalazłam ciekawy przekaz

Co radzicie w sprawie chmury radioaktywnej - Wniebowstąpieni

Drodzy Nauczyciele Miłości! Co radzicie w związku z chmurą radioaktywną?

Odpowiada Jezus w imieniu Wniebowstąpionych i Źródła Miłości  Ile było wybuchów, atomowych, neutronowych w ostatniej historii Ziemi? Mnóstwo. Na lądzie, wodzie, powietrzu, pod ziemią. I co ..? Żyjecie ..? (tu zeszła w formie olśnenia informacją, że dopóki było wiele prób aomowych na Ziemi, to opinia publiczna nie była infomowana o tym, jak też wydzielonym stężeni). Awarie Czernobyla, Fukushimy są awariami cywilnych jednostek, więc na Ziemi pojawił się larum i siana jest teraz panika, obawa, przerażenie o stan zdrowia. I o dziwo szczególnie przez ludzi, którzy krzewią, zajmują się duchem i ciałem. Media są już bardziej wstrzemięźliwe, zachęcają do niewychodzenia z domu, mycia samochodów, rzeczy w których się chodziło na zewnątrz, jak też spożywania tego, co było już w domu. I są to dobre rady na poziomie fizycznym. Brakuje zachęty do modlitwy, medytacji, o zwrócenie się do sił dobra i pokoju we Wszechświecie o neutralizację promieniowania. Są na Ziemi ludzie, którzy to robią, niewielu, którzy oddaje siebie jako kanał, instrument do uzdrowienia tej sytuacji. Promieniowanie jest skutkiem, a trzeba uzdrowić przyczyny i skutki. Tyle razy była mowa, aby nie igrać z atomem, siłami natury, żywiołami.
     Wojskowi porobili mnóstwo prób i bardzo mocnych wybuchów, i gdy zorientowali się, że to jest naprawdę globalna broń, to ulegli naciskom rządów, organizacji ekologicznych, świadomościowych i zawarli pakt o przerwaniu tego typu szalonych eksperymentów. Tego było jednak za mało dla zaprzestania rozwoju energetyki jądrowej. Kolejny raz ekonomia, walka o wpływy (kto ma energię, energetykę ten rządzi, ten jest niezależny, mocny, ważny), zaspokojenie bieżących potrzeb było ważniejsze od praw Natury, a nawet zwykłej statystyki, która mówi, że prędzej czy później wydarzy się jakaś awaria i to w momencie i aspekcie najmniej oczekiwanym.
     Ciekawe, jakie wnioski wyciągną z tego elity i społeczność? Jak narazie to elity rządzą, decydują, a społeczeństwo akceptuje taki stan.
    Ta sytuacja pokazuje po raz kolejny, że Ziemia to globalna wioska i wszelkie decyzje mają szerszy wpływ aniżeli się uważa.

Kochani!

    Wzywany was do spokoju i zawierzenia tego, co się wydarza, swoim duszom, a poprzez nie Źródłu, Stwórcy, Bogu. Przywołajcie Anioły, przywołajcie wewnętrzną moc tworzenia, a więc i ratowania, neutralizowania, uzdrawiania itd. Kreacja duchowa, mentalna ma duże możliwości złagodzenia takich sytuacji, nawet, gdy sprawy są już na dość zaawansowanym stadium, stadium fizyczności, w tym przypadku radioaktywności.
     Zamiast lamentować, wyrzucać złość na jakichś winnych, medytujcie, bądźcie chodzącymi kanałami dla Wyższego Ja, dla Duszy i Ducha, dla Energii Miłości. Ją zaproście do życia, Ją przejawcie poprzez siebie. Uwierzcie, że tak wiele możecie zdziałać poprzez oddanie i wiarę. Zrozumcie, że są duchowe, kosmiczne technologie, które czynią cuda, które działają poza i ponad prawami materialnymi, fizycznymi, ekonomicznymi, matematycznymi.
     Obecna wiedza i możliwości technologiczne ludzkości nie zabezpieczą was przed skutkami tego co się wydarzyło. Zostaje zwrócenie się do Boskości, do Boga w sobie, o pomoc, zrozumienie, natchnienie, podpowiedź co i jak mam robić, aby pomóc nam wszystkim. Gdy modlisz się tylko o swoje, swojej rodziny potrzeby, to jest dobrze, ale trzeba poszerzyć horyzonty i zrozumieć, że trzeba zawierzyć całego siebie, nas wszystkich Miłości Wszechświata, która ma moc Tworzenia, a więc i ratowania. Poproście o łaskę u Matki Ziemi, bo to Ją najbardziej dotyka. Jak wy umrzecie, to ona zostanie z ludzkim bałaganem, bo przecież sama sobie wspaniale radzi.
   Tą katastrofę spowodowali ludzie, nie natura. Kto stawia bomby atomowe na uskoku płyt tektonicznych, sejsmicznym terenie? Wariat, zaślepieniec. Co to za naukowcy, co nie uwzględniają tak wiele naturalnych procesów życia na Ziemi? Bardzo ograniczeni i zadufani w swojej wiedzy.

     Ziemia potrzebuje mądrości, Boskiej Mądrości. Do Niej się zwracajcie codziennie, w Niej szukajcie natchnienia, Nią się kierujcie w życiu. Szukajcie Jej, słuchajcie szeptu duszy, ciała, rozwijajcie telepatię kosmiczną, współodczuwanie w duchu Miłości, a wkrótce będzie nowy świat, Nowa Ziemia.
     Nie ma innej drogi jak Miłość, aby stworzyć lepszy świat. Miłujcie więc i wroga, głupich, zadufanych, zaślepionych, bo oni nie zawsze wiedzą co wiedzą i co czynią. Oni potrzebują Miłości, aby zmienić się. Wy też potrzebujecie Miłości, aby Ją przejawiać. To jest dobry czas, aby to okazać, poświęcić choć trochę czasu na duchowe, energetyczne tworzenie lepszej rzeczywistości, aniżeli jest teraz na Ziemi.
    Bądźcie kochani w pokoju, zawierzcie siebie Bogu, pracujcie ufnie, żyjcie w wierze, bądźcie żywym Bogiem w działaniu. Do tego nie potrzeba technik, rytuałów, ceremonii, a miłującego współodczuwania, otwartego serca i pokoju w umyśle. Nad tym pracujcie, to rozwijajcie, kochajcie.
     My was kochamy, więc jak poprosicie to pomożemy, choć nie zawsze tak jak byście to sobie wyobrażali. Zawsze pomagamy, więc i teraz pomożemy. Jesteśmy do dyspozycj.
Wniebowstąpieni

http://swiadomosc-ziemi.org/index.php/strony/tekst/349/co-radzicie-w-sprawie-chmury-radioaktywnej-wniebowstapieni

zwróćcie uwagę na tę część tekstu - przekazu :

Tą katastrofę spowodowali ludzie, nie natura. Kto stawia bomby atomowe na uskoku płyt tektonicznych, sejsmicznym terenie? Wariat, zaślepieniec. Co to za naukowcy, co nie uwzględniają tak wiele naturalnych procesów życia na Ziemi? Bardzo ograniczeni i zadufani w swojej wiedzy

Offline east

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 614
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Fukushima
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 15, 2011, 13:24:14 »
Parę cytatów :
Cytuj
Ciekawe, jakie wnioski wyciągną z tego elity i społeczność? Jak narazie to elity rządzą, decydują, a społeczeństwo akceptuje taki stan.
    Ta sytuacja pokazuje po raz kolejny, że Ziemia to globalna wioska i wszelkie decyzje mają szerszy wpływ aniżeli się uważa.
(..)

Wiara , nadzieja i miłość nie raz czyniły cuda, to prawda. Poza całością troskliwego przekazu ,  chciałbym zwrócić uwagę na powyższe fragmenty. Nie dlatego, że pachnie to spiskiem ,ale dlatego, że  z takim nastawieniem przyjdzie nam się zmierzyć z tzw "męską decyzją" .
Otóż wnioskami, jakie wyciągną tzw elity ( i większość nieświadomych ludzi ) -  bez żadnego wysiłku ze strony haarp czy celowych manipulacji -  jest to, żeby stworzyć globalny rząd NWO ,który będzie nadzorował, aby nikt nie stawiał elektrowni jądrowych (bomb) na skraju uskoku tektonicznego. Ponieważ rząd będzie globalny, to i zarządzanie energetyczne będzie globalne, ponieważ po Fukushimie ludzie zrozumieją w końcu, że zagrożenie też jest globalne. Nie może taka maleńka Japonia z 50 bombami atomowymi ( elektrowniami ) na pokładzie zagrażać całemu światu. Coś trzeba będzie z tym zrobić.

Cytuj
Zrozumcie, że są duchowe, kosmiczne technologie, które czynią cuda, które działają poza i ponad prawami materialnymi, fizycznymi, ekonomicznymi, matematycznymi,  Obecna wiedza i możliwości technologiczne ludzkości nie zabezpieczą was przed skutkami tego co się wydarzyło.(..)   Tą katastrofę spowodowali ludzie, nie natura. Kto stawia bomby atomowe na uskoku płyt tektonicznych, sejsmicznym terenie? Wariat, zaślepieniec. Co to za naukowcy, co nie uwzględniają tak wiele naturalnych procesów życia na Ziemi? Bardzo ograniczeni i zadufani w swojej wiedzy..

W związku z powyższym - okaże się wkrótce , że  w tajnych sejfach będących w rękach przyszłej władzy NWO , znajdują się już od dawna technologie ,które są o niebo bardziej zaawansowane i bezpieczne niż te, co są do tej pory stosowane. Zostanie to nam ujawnione oraz dzięki tym technologiom zlikwidują zagrożenie radioaktywne ( marchewka dla ludu,a lud to kupi  z wdzięcznością ).

Cytuj
Ziemia potrzebuje mądrości, Boskiej Mądrości. Do Niej się zwracajcie codziennie, w Niej szukajcie natchnienia, Nią się kierujcie w życiu. Szukajcie Jej, słuchajcie szeptu duszy, ciała, rozwijajcie telepatię kosmiczną, współodczuwanie w duchu Miłości, a wkrótce będzie nowy świat, Nowa Ziemia.

Bez względu na intencję powyższego przekazu oraz jej autora , z  pewnością takie bezbrzeżne zaufanie boskiej mądrości ( nowa religia globalna ?) ktoś może sprytnie wykorzystać. Modliliście się więc przybyliśmy i dajemy Wam rozwiązania. To dzięki Wam się stało !!
  I pomimo całej ludzkiej niechęci do odgórnego sterowania najprawdopodobniej  - ze strachu aby się nie powtórzyła Fukushima, oraz z wdzięczności za wiarę w nas i zaufanie - oddamy władzę nad Ziemią globalnemu  kapitałowi.  I to będzie ,być może faktycznie najbardziej rozsądne wyjście  z sytuacji - tak podpowiada logiczny umysł. 

Pomimo kolejnych zagrożeń np totalnej kontroli , kontrolowanej depopulacji (GMO , farmakologia itp ) ludzkość będzie musiała się ugiąć, gdyż uwierzy, iż  potrzebujemy  ochrony wielkiego brata ,bo sami jesteśmy zbyt podzieleni by sobie poradzić . Ale nie NWO jest największym zagrożeniem dla ludzkości ,lecz to  żeby  zrozumieć , że rozdzielenie to największy przekręt. NWO chce zrobić z ludzkością dokładnie to, co umysł uczynił człowiekowi - jego największe zwycięstwo jest takie, że uwierzyłeś , że jesteś nim.

Cała nadzieja  w wiedzy o tym, że jesteśmy świadomością połączoną z centralną jednostką -  Ziemią i to ona ,ostatecznie ,zadecyduje , czy zechce nam pomóc się wyleczyć. Możemy być pewni, że kuracja nie będzie zbyt przyjemna, ale niestety - konieczna.
Tak jak większość chorób  jest wynikiem niedoborów,  tak ludzkość cierpi na straszliwie niskie poziomy świadomości . Zwiększenie jej poziomu w każdym człowieku może wyleczyć z raka.
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Michał-Anioł

 • między niebem a piekłem
 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1338
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
  • Zobacz profil
  • Imaginarium
Odp: Fukushima
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 15, 2011, 18:20:59 »
Trudno nie zgodzić się z taką logiką, ale jest w niej małe niedomówienie ,w bombach atomowych jest niewiele w porównaniu z elektrownią materiału rozszczepialnego(większość wybuchów atomowych  była podziemna) sam proces przebiega inaczej ,wybuch w elektrowni przypomina to co nazywa się tak zwaną brudna bombą (ale nikt nie detonuje bomby atomowej o masie 400 ton  materiału rozszczepialnego[Czarnobyl to były 2 tony i do tego czystego paliwa jądrowego]) i jej oddziaływanie na środowisko istot żywych jest  niewspółmierne .

Co do samego skażenia możemy mówić o zmianie poziomu wibracji o którym się tyle mówi nawiązując chociażby do 2012 wszak promieniowanie jest rodzajem fali a ta jest rodzajem wibracji i ma niebagatelny wpływ na wszystkie formy życia i może być tak że ci co myślą że są włodarzami tej planety sami przyspieszają lub wręcz wymuszają zmiany .


"Oceniając katastrofę w Fukushimie, porównuje się ją do awarii w Three Mile Island (USA) i do katastrofy w Czarnobylu. Pod uwagę bierze się jednak tylko techniczny aspekt problemu, co kreuje błędne przekonania w społeczeństwach świata.
 
W Three Mile Island operator popełnił błąd i wykonał operacje spuszczenia wody chłodzącej do pobliskiej rzeki (link). Ta operacja spowodowała częściowe stopienie się rdzenia reaktora. Nie stwierdzono aby do atmosfery dostały się pierwiastki radioaktywne a zagrożenie dla środowiska, wynikające ze spuszczenia wody chłodzącej reaktor do rzeki, komisja badająca ten incydent oceniła na relatywnie niskie. Incydent ten oceniono na poziom 5, w międzynarodowej skali INES. W reaktorze z Three Mile Island używano zwykłego paliwa jądrowego, czyli wzbogaconego Uranu - U235.
 
W Fukushimie awarii uległy aż cztery reaktory, z czego co najmniej 2 zasilane były dużo groźniejszym i o wiele bardziej toksycznym paliwem MOX. W przeciwieństwie do awarii w Three Mile Island, w Fukushimie doszło do wybuchów, pożarów i wystawienia ogromnych ilości paliwa jądrowego na działanie atmosferyczne, co jak już wyżej wykazywał niemiecki specjalista, prowadzi do uwolnienia ogromnych ilości materiałów promieniotwórczych do atmosfery.
Według wielu źródeł, w tym tez "Natural News" (link), paliwo MOX jest 2 miliony razy bardziej zabójcze od zwykłego paliwa jądrowego. Okres połowicznego rozpadu Plutonu 239, z którego to paliwo się składa wynosi 24 000 lat !
W basenach elektrowni w Fukushimie składowane jest 3600 ton (!) paliwa jądrowego, w tym MOX, z czego ta najbardziej toksyczna (stara, zużyta) część była składowana w uszkodzonych basenach reaktorów 3 i 4. Dodatkowe 877 ton paliwa znajduje się bezpośrednio w reaktorach.
 
Z ww. 3600 ton paliwa, 1760 ton to zużyte paliwo - najbardziej toksyczne ! Dodajmy do tego fakt, ze część zużytego paliwa to MOX, to okaże się ze skale zagrożenia należy zwielokrotnić !

Dla porównania, w Three Mile Island składowano tylko 135 ton zużytego paliwa jądrowego a w Czernobylu 180 ton - czyli 10 x mniej ! (link)"http://www.globalnaswiadomosc.com/fukshimaklamstwa.htm


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2011, 18:32:26 wysłana przez Michał-Anioł »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline shielder

 • Collegium Invisible
 • Użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 24
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
  • http://thetitans.pl
Odp: Fukushima
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2011, 18:58:27 »
Krótka historia powstawania elektrowni atomowych w Japonii.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_power_in_Japan

Krótka historia utworzenia firmy General Electric.

http://en.wikipedia.org/wiki/J._P._Morgan

"John Pierpont Morgan (April 17, 1837 - March 31, 1913) was an American financier, banker and art collector who dominated corporate finance and industrial consolidation during his time. In 1892 Morgan arranged the merger of Edison General Electric and Thomson-Houston Electric Company to form General Electric"

A tutaj jest dość obszerny wywiad z Chrisem Everardem i Maxem Iganem poświęcony historii elektrowni atomowych, gdzie między innymi możemy się dowiedzieć kto zafundował reaktory o takich wdzięcznych nazwach jak Ozyrys, Izyda czy Diablo ;)

1<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Lr0A4x_mNXI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Lr0A4x_mNXI</a>2<a href="http://www.youtube.com/watch?v=lhVbt4DAumI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=lhVbt4DAumI</a>
3<a href="http://www.youtube.com/watch?v=1tqY3cPUqX0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=1tqY3cPUqX0</a>4<a href="http://www.youtube.com/watch?v=yPC66FMJPGo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=yPC66FMJPGo</a>
5<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Jqv8ZB1mNO8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Jqv8ZB1mNO8</a>6<a href="http://www.youtube.com/watch?v=bWKdIH9RVG4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=bWKdIH9RVG4</a>
7<a href="http://www.youtube.com/watch?v=MNuy1LLGLG4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=MNuy1LLGLG4</a>8<a href="http://www.youtube.com/watch?v=jILFxTnBU_4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=jILFxTnBU_4</a>
9<a href="http://www.youtube.com/watch?v=3-_0unSGDp4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=3-_0unSGDp4</a>10<a href="http://www.youtube.com/watch?v=cMIwc4z9EoE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=cMIwc4z9EoE</a>
11<a href="http://www.youtube.com/watch?v=LttxltJrX18" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=LttxltJrX18</a>
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2011, 20:49:36 wysłana przez Leszek »