Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy jestem sobą  (Przeczytany 9352 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Robakks
Aktywny użytkownik

AGEOMETRETOS MEDEIS EISITO

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #18 : Kwiecień 30, 2011, 08:56:25 »

pytanie:
Czy harmoniczna doskonałość o której piszesz sięga tylko tam gdzie wzrok sięga, czy rozciąga się dalej aż po kres  wszechświata geometrycznego w nieskończoności? usmiech
۞

Jeżeli zakładamy że  mur jest zbudowany z cegieł  to przyjmujemy że jest zbudowany z cegieł nawet gdy nie widzimy reszty lecz nie dowiemy się tego gdy nie zbadamy tego empirycznie, ale założenie wydaje się słuszne.

Dla ludzi wierzących w jedną z odmian współczesnego Boga - ta Istota jest nieskończona oo, a Świat stworzony przez tę Istotę jest skończony  - a więc Świat nazywany Wszechświatem o rozmiarze 1 stanowi 1/oo całej Bożej objętości, która geometrycznie jest co najmniej taka jak układ współrzędnych Kartezjusza.
Dlatego pytam:
Czy harmoniczna doskonałość sięga tylko tam gdzie wzrok sięga, a więc ma rozmiar 1, czy jest większa taka np. jak Boża Istota.
Pytam nie o założenia, ale o logikę.
Czy harmoniczna doskonałość wykracza poza Wszechświat 1 stwarzając warunki pęcznienia teoretycznego balona o nazwie Big-Bang, który po spęcznieniu osiąga rozmiar 1, a więc puchnie nie puchnąc.
Rozumiesz o co pytam? usmiech
۞

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

east
Moderator Globalny
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Kwiecień 30, 2011, 10:51:33 »

Robakks genialne są te Twoje pytania Uśmiech Na każdym poziomie pojmowania .

Tylko czemu sprowadzać  coś do 1 ? Harmoniczna doskonałość nie ma jakiegoś skończonego rozmiaru. Jeśli zobrazować to harmonicznie to raczej w formie fraktalnej ,nieskończonej dekompresji. Skala ( puchnięcie ) jest pojęciem względnym. Tak samo fraktalna kompresja. Jedyną harmoniczną i niedestruktywną, rekursywną (  dodaje się i mnoży ) kompresję zapewnia święta geometria. Nie dość , że jest nie do zatrzymania to stanowi oś konstrukcyjną wszechświata, jego taki jakby  "kręgosłup" - na  każdym poziomie. Fraktalna kompresja odzwierciedlona jest w teorii  holograficznego wszechświata. I choć to wydawać by się mogło mało logiczne, to uwierz , że da się to objąć rozumem Uśmiech

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...
Robakks
Aktywny użytkownik

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #20 : Kwiecień 30, 2011, 17:34:09 »

Nie dość , że jest nie do zatrzymania

A co byś powiedział, gdyby to założenie, że fraktalna ,nieskończona dekompresja z założenia nie do zatrzymania - okazało się fałszywym założeniem blokującym ROZWÓJ i zrozumienie Świata jaki JEST?

Przecież Achilles zrównuje się z żółwiem i go wyprzedza, strzała osiąga tarczę, a szereg nieskończony osiąga rekurencyjnie granicę przecięcia dwóch krzywych w jednym punkcie.

Po co tworzyć założenia sprzeczne z faktami i logiką, które poza uszkodzeniem mózgu niczego nie dają?

uwierz , że da się to objąć rozumem  Uśmiech

Zgoda. Da się objąć rozumem nieprawdę i da się wykazać fałsz założeń niezgodnych z rzeczywistością. Uśmiech
۞

Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : Maj 01, 2011, 12:20:15 »

A co byś powiedział gdybym stwierdził że nie ogarniasz tematu ŚG i nie jesteś w stanie dostrzec tych subtelnych powiązań łączący ją z innymi dziedzinami nauki i bytu?
Jeśli uważasz inaczej to opisz jak widzisz te połączenia tylko nie w formie konkwisty lecz jakiegoś logicznego wywodu kończącego się puentą ,oczywiście jak byś był tak uprzejmy.

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl
Robakks
Aktywny użytkownik

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #22 : Maj 01, 2011, 13:01:16 »

A co byś powiedział gdybym stwierdził że nie ogarniasz tematu ŚG i nie jesteś w stanie dostrzec tych subtelnych powiązań łączący ją z innymi dziedzinami nauki i bytu?

Stwierdziłbym, że nie rozumiesz co znaczą słowa posta który komentujesz:

Cytat: Robakks
Przecież Achilles zrównuje się z żółwiem i go wyprzedza, strzała osiąga tarczę, a szereg nieskończony osiąga rekurencyjnie granicę przecięcia dwóch krzywych w jednym punkcie.

Po co tworzyć założenia sprzeczne z faktami i logiką, które poza uszkodzeniem mózgu niczego nie dają?

i przestałbym odpisywać na Twoje personalne pomówienia na mój temat, w których albo nie odnosisz  się do myśli, które przekazuję, albo oceniasz je jako NIC.bez wartości, manipulując wyłącznie personalnymi insynuacjami szerokim łukiem omijając meritum.
۞

Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : Maj 01, 2011, 13:13:52 »

ja wiem że najlepszą formą obrony jest atak ale  nie dostrzegam w takim twierdzeniu logiki,jak i w twoich wypowiedziach, to ty atakujesz by uniknąć wysiłku odpowiedzi na zasadnicze pytania, ja jedynie "domagam" się treści w twoich wypowiedziach

To co napisałeś bardzo dobrze określa właśnie ciebie i twój styl "dyskusji" oraz pięknie wpisuje się  w temat  wątku w którym tak tu sobie spamujemy

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl
Robakks
Aktywny użytkownik

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #24 : Maj 01, 2011, 13:23:45 »

Ja do miłośników Świętej Geometrii piszę m.in. takie teksty

Cytat: Robakks
W moim odczuciu wydzielenie z geometrii wielowymiarowej działu
Święta Geometria
- służy temu samemu czemu służy rozbicie chemii na dwa główne działy:
chemia organiczna i chemia nieorganiczna, a więc

Święta Geometria zajmuje się tym co dynamiczne wyszukując: praw, prawidłowości i powtarzalności zwłaszcza dotyczących form żywych (w tym także człowieka).
Świat arytmetyczny jest martwy i niezmienny - jest statyczny tak jak geometria klasyczna.
Święta Geometria  ożywia ten świat pokazując cykliczność funkcji okresowych zwłaszcza tych opartych na nieliniowej skali, które aktualnie noszą nazwę fraktale  .

To co mnie urzeka w Świętej Geometrii to fakt, że nie została jeszcze "sformalizowana pseudomatematycznym słowotokiem" i jak na razie dotyczy wyłącznie obiektów i zjawisk prawdziwych, a nie zmyślonych. Uśmiech
۞

- a Ty userze Michał-Anioł o czym piszesz i dlaczego wyłącznie personalnie i nie na temat?
۞
- - -

ADMIN EDIT:
Dwa kolejne wpisy dotyczące bezpośrednio Świętej Geometrii przeniosłem do wątku 2. Czym jest święta geometria?

Tutaj: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,27.msg4203.html#msg4203

« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2011, 18:50:31 wysłane przez Leszek » Zapisane
MEM HEI SHIN
Gość
« Odpowiedz #25 : Maj 01, 2011, 18:24:37 »

To co napisałeś bardzo dobrze określa właśnie ciebie i twój styl "dyskusji" oraz pięknie wpisuje się  w temat  wątku w którym tak tu sobie spamujemy

De facto to co pisze Edward Robak faktycznie budzi jakiś dziwny, nieokreślony  opór.Oczywiście jest to subiektywny osąd, a nie żadna prawda o E.Robaku.
I tak jakoś jest, że jednych ludzi czyta się dobrze, a inni budzą semantyczny opór.

Prawdopodobnie  zależy to od tego, jakimi algorytmami dysponują  i tworzą swoje charakterystyki. Jedne będą ekstrawertyczne i przyjemne, inne będą wojownikami, badaczami, introwertycznymi myślicielami. Jedne będą emocjonalne, inne zimne i stonowane. Możliwości jest ogrom. Wykorzystane muszą być jednak wszystkie możliwości wzajemnych kombinacji algorytmów. Wszechświat nikogo nie wyróżnia i nie potępia. Wszystko to jest jego tworem i w związku z tym wszystkie kategorie istot mają prawo do istnienia i akceptacji.
A w toku ewolucji rozwój świadomości z biegiem czasu kształtuje nie wiedzę, lecz -  mądrość istot .

Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2011, 18:29:34 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Maj 01, 2011, 22:27:48 »

Nie dość , że jest nie do zatrzymania

A co byś powiedział, gdyby to założenie, że fraktalna ,nieskończona dekompresja z założenia nie do zatrzymania - okazało się fałszywym założeniem blokującym ROZWÓJ i zrozumienie Świata jaki JEST?

Ale czemu skaczesz od fraktalnej kompresji do Achillesa ?  Cytat , który wziąłeś z mojej wypowiedzi odnosił się do kompresji wg ŚG ., a nie do jakiejkolwiek . Zanim odpowiesz to proszę , postaraj się uchwycić kontekst wypowiedzi przedpiścy Uśmiech
ŚG wykazuje się rekursywnością ( dodawanie się  i mnożenie ) z której wynika niedestrukcyjność , czyli to, że ten szczególny rodzaj fraktalnej kompresji / dekompresji jest nieskończony, "nie do zatrzymania" , jak to może niefortunnie ująłem.
Opis którego użyłem jest tym, czym zajmuje się Dan Winter. Sporo tu znajdziesz jego wykładów , w których wykazuje i opisuje on niedestruktywną rekursywność .
http://swietageometria.info

Ale jeśli uważasz, że jest inaczej, to możesz spróbować to obalić. Uśmiech Na chwilę obecną Twój tok rozumowania mnie nie przekonuje.
Nie wiem czy w odpowiedzi odniosłeś się do ŚG  w twierdzeniu iż jest z " założenia sprzeczne z faktami i logiką " ? Jeśli tak, to brzmi trochę dziwnie . Owszem, można  wszystko zanegować podług własnej logiki oraz tylko tych faktów , które się chce dostrzegać, ale wówczas tracisz kontakt z ludźmi, którzy Twojej logiki wcale nie muszą znać, ani się nią przejmować.  

Interesujące  w rozmowie z Tobą jest to w jaki sposób we mnie rodzi się odpowiedź na to co piszesz i sam motor powstania odpowiedzi. Można dzięki temu więcej się dowiedzieć o swojej osobowości. Można dzięki temu nawet dotrzeć do odpowiedzi "czy jestem sobą" wtedy, gdy obserwuję "siebie" i kim jest ten, który obserwując wewnętrzne mechanizmy  identyfikuje ... siebie ?, czy może raczej tożsamość , która reaguje. Rozpoznając ją można nauczyć się jej nie ulegać, bo to jest tylko fragment większej całości , tylko jeden poziom "ja".

« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2011, 22:37:25 wysłane przez east » Zapisane

dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...
Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: