Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: 1 2 3 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przyjazd Nassima do Polski  (Przeczytany 7156 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Scarlett
Nowy użytkownik
*

« : Maj 03, 2011, 12:55:13 »

Witam
(Jakiś czas temu Leszek w wysłanych do użytkowników wiadomościach napisał, żebyśmy wypowiedzieli się na temat potencjalnej wizyty Nassima w Polsce. )

Nie miałam żadnego wkładu w przyjazd Dana Wintera do Polski, wiec zapewne będę postrzegana jak kolejna, wiecznie narzekająca na wszystko polka.. Ale mimo to napiszę co o tym myślę.
   Wydaje mi się, że jeśli przyjazd i organizacja pobytu Nassima miałby wyglądać tak jak w przypadku Dana, szkoda jest marnować na to czasu, nerwów i pieniędzy zarówno jego jak i naszych (a raczej waszych..)
Myślę, że najistotniejszym elementem jaki należałoby zmienić jest temat, który Nassim będzie poruszał. Po co zapraszać go tutaj tylko po to by po raz kolejny powtórzył swoje myśli i odkrycia, którymi już parę lat temu podzielił się ze światem? Tak było w przypadku Wintera. W zasadzie niczego nowego się z wykładów w Polsce nie można było dowiedzieć. Jeśli już Nassim miałby przyjechać to z zupełnie nowymi informacjami (które z pewnością posiada), a nie tylko po to by powtórzyć osobiście to o czym wiemy od dawna.
   Dużo więcej czasu powinno się także poświęcić na zadawanie pytań. Bo te paręnaście minut i parę krótkich pytań wydaje się nie być satysfakcjonującymi.
Trzecią istotną rzeczą jest sprzęt jaki wykorzystano do nagrania wykładów. To w końcu ważne wydarzenie (przynajmniej z naszej perspektywy), dlatego też uważam że nagrywanie go w tak wątpliwej jakości jest nie do zaakceptowania.

Tak więc podsumowując narzekania, uważam że nie warto tracić naszego oraz jego czasu jeśli wizyta miałaby wyglądać tak jak w przypadku odwiedzin Wintera.
Jeśli wszystko byłoby jednak lepiej przemyślane i zorganizowane, to jestem jak najbardziej za tym by przyjechał. Bardzo szanuję Nassima i jego odkrycia oraz poglądy, dlatego też chciałabym żeby jego wizyta odbyła się na takim poziomie na jaki zasługuje

ps. Wykłady powinny odbywać się w centralnej części Polski, tak by każdy miał równe szanse by się na nie dostać. Bo przyjazd powiedzmy z Gdańska do Krakowa to w zasadzie cały dzień w pociągu. Zdaję sobie sprawę, że organizacja tego w Krakowie jest zapewne łatwiejsza, ale warto zadać sobie pytanie czy jeśli ze wszystkim "idziemy na łatwiznę" to czy jest sens zapraszania tego człowieka do Polski.

Pozdrawiam serdecznie.  usmiech

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2011, 12:58:16 wysłane przez Scarlett » Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Maj 03, 2011, 16:35:26 »

Skarlett, - O'hara? Mrugnięcie

rozumiem twoje stanowisko. Nie będę jednak pisał o organizacji zeszłorocznego przyjazdu Dana do Polski.
Uwierz, że były takie "zakręty", że dobrze iż w ogóle przyjechał.

Jeśli chodzi o ewentualny przyjazd Nassima do Polski, to faktycznie jest taki pomysł.
To mi w udziale przypadło nawiązanie pierwszego kontaktu z fundacją Nassima, gdyż to na moim kanale pojawił się jego wykład w całości... i fundacja Nassima zgłosiła do tego swoje zastrzeżenia o czym poinformowałem tutaj:
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,523.0.html

Nie będę zdradzał tutaj całej "kuchni" dotyczącej tego dlaczego te wykłady są nadal na moim kanale YouTube. Dobrze, że dalej są. Powiem tylko, że ma tu znaczenie moja znajomość z Danem i Valerie oraz to - tak sądzę - że Dan udostępnia swoje filmy on-line za darmo.

Jednak sytuacja przyjazdu Nassima do Polski ponownie wyciągnęła na światło dzienne kwestię jego wykładu zamieszczonego na moim kanale.
Powiem wprost. Ja optowałem za tym, że lepiej jest Nassima NIE zapraszać i zostawić wykład na YouTube, niż zaprosić go i usuwać wykład z YouTube, z pozostawieniem jedynie małych jego fragmentów tytułem promocji... przyjazdu do Polski.
Taka była moja optyka i.. najbardziej prawdopodobny scenariusz wydarzeń, bo fundacja Nassima była zainteresowania wydaniem tego wykładu w wersji z polskimi napisami - tymi naszymi, ale doszlifowanymi dla potrzeb oficjalnej edycji - być może jeszcze przed przyjazdem do Polski...

Zadzwonił do mnie Janusz Zagórski i powiedział, że "w środowisku" istnieje duża potrzeba zaproszenia Nassima do Polski.  Powiedziałem mu, jakie jest moje stanowisko, ale w obliczu "potrzeby" pogodziłem się z tym, że wykład może zniknąć z YouTube.

Nawiązałem więc kontakt z dyrektorką fundacji Nassima, aby zaprosić Nassima i wyjaśnić sprawę wykładu na YouTube. I choć było mi niezręcznie, to przedstawiłem pokrótce jak się sprawy mają,  dodając nieco "okoliczności łagodzących" - że nasza "paczka" zrobiła tłumaczenie wykładu Pro Publico Bono, ze jesteśmy pasjonatami, że dzięki tłumaczeniu wiele osób miało możliwość zapoznania się z wartościową twórczością Nassima, że stał się on w Polsce popularny i że - summa summarum - zaskutkowało to zaproszeniem Nassima do Polski.

Nie wiem jak sprawa ma się obecnie. Po ostatniej wymianie e-maili z dyrektorką fundacji zapadło z jej strony milczenie. Mogę się tylko domyślać jego przyczyn... Ja ze swej strony czułem, że nie powinienem się odzywać, bo nadal myślę, że lepsza jest sytuacja, w której wykład Nassima jest stale dostępny na YouTube, niż miałby zostać usunięty, a Nassim miałby wpaść do Polski na 2 dni...
Chyba, że tak jak piszesz Skarlett, formuła jego pobytu byłaby wyjątkowa i pozwalałaby na "szeroką wymianę myśli".

Zobaczymy jak będzie. Na dzień dzisiejszy sprawę ewentualnego przyjazdu Nassima do Polski wziął w swoje ręce Janusz Zagórski. Jeśli dojdzie on do skutku, to nie będzie miał miejsca podczas Harmonii Kosmosu w czerwcu, gdyż w tym czasie Nassim ma wykłady w Las Vegas. Janusz celuje z jego przyjazdem w okolice września, ale w tej sprawie to trzeba już pytać jego. Nie rozmawiałem z nim ostatnio i nie mam najnowszych informacji.

Jeśli masz Skarlett jakieś konkretne pomysły na organizację przebiegu spotkań z Nassimem, to napisz. Ostatni pomysł jaki się pojawił, to dwudniowy wykład z dużą ilością czasu na pytania ze strony publiczności właśnie. No, ale najpierw trzeba dowiedzieć się czy przyjazd Nassima jest aktualny. W e-mailu do mnie dyrektorka fundacji (Holly Ady) napisała, że bardzo chcieliby, aby Nassim przyjechał do Polski.
Zobaczymy jak się sprawy potoczą.

Pozdrawiam! Uśmiech

P.S
Napisałem to wszystko, aby było jasne co zaszło.

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2015, 13:21:46 wysłane przez Leszek » Zapisane

Tijavar
Gość
« Odpowiedz #2 : Maj 03, 2011, 18:19:37 »

Bo przyjazd Dana, co tu kryć, to był taki mały cyrk na kółkach - szczęście, że dało się to ogarnąć  Duży uśmiech no i szczęście, że Dan i Valerie to tak wspaniali ludzie, bo ja to jestem spartanka, ale na ich miejscu to bym zaczęła się zastanawiać "gdzie my u licha jesteśmy?CO?Chichot Mrugnięcie

I, szczerze, to nie wyobrażam sobie takiej akcji z Nassimem, ale on ma od takich spraw swoich ludzi  Mrugnięcie Pozostaje nam trzymać kciuki za jak najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie. Pozdrawiam!  słonko

Vortex7
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Maj 03, 2011, 19:06:16 »

Jeśli faktycznie przyjazd Nassima miałby oznaczać komercjalizację materiałów video i usunięcie ich z sieci, to ograniczony entuzjazm do takiej koncepcji doskonale rozumiem i podzielam, Leszku.
Cóż, Nassim jako autor ma prawo czerpać korzyści ze swojej pracy... Niezdecydowany

Osobiście właśnie dzięki ich oglądnięciu, niemalże "na pniu" tuż po ich odkryciu, skłonił mnie do udziału na forum i systematycznego chłonięcia jego zawartości, za co chcę podziękować  usmiech
Zaryzykuje twierdzenie, że większość z będących pod wrażeniem jego wykładów zwyczajnie nie dotarła by do nich w innym wydaniu.

east
Moderator Globalny
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Maj 03, 2011, 19:09:35 »

Świetnie, że przyjazd Nassima w końcu został poruszony na forum Uśmiech
Uważam, że jeśli nawet nie  w tym roku - z różnych przyczyn np organizacyjnych - to i tak przyjazd  Nassima się w końcu odbędzie. Ważne, że Leszku to Ty pierwszy wykonałeś ruch i bardzo dobrze, że przedstawiłeś w nim nas jako paczkę zapaleńców. Z pewnością znajomość z Danem i Valerie tu pomogła.

dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...
Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : Maj 03, 2011, 22:51:25 »

a ja nie mam zdania  gdyż zgadzam się z Leszkiem Ale chciałby dopytać Nasima osobiście do Wintera miałem jedno pytanie i odpowiedź byłą niepełna ,nie rozumie jego przekazu i bazuje na interpretacji Leszka ,a  wracając do tematu chciał bym Nasima w Polsce ale na pewno nie kosztem filmów z YT

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl
Radosław
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Maj 03, 2011, 23:23:59 »

chciałbym Nasima w Polsce ale na pewno nie kosztem filmów z YT

Dobrze powiedziane!
Sądząc po cenach za wstęp na seminarium Nassima zdecydowanie gra nie warta świeczki.

Wstęp na 3 dniowe seminarium w Kaliforni 375$, bez wyżywienia i noclegu.
http://theresonanceproject.org/delegate.html

Bardzo przystępna cena jak na polskie warunki. Duży uśmiech

pozdrawiam

p.s. na samym dole strony jest opisana po krótce "drobna" różnica w podejściu obu panów do fundamentalnych zasad ŚG.
Jest to dość dyplomatyczne określenie, bo wygląda na to że Nassim czegoś nie rozumie:
http://www.fractalfield.com/overtherainbow/

Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #7 : Maj 04, 2011, 17:27:06 »

@ Tijavar, Michał, Radosław
Ja żałuję, że na Harmonii byłem z wielu różnych powodów zupełnie wypruty z energii, a dodatkowo trzeba było zajmować się Danem i Valerie. Z tych powodów właściwie byłem "nieobecny".

@East

Ja pierwszy wykonałem ruch w stronę babki z fundacji, bo wypadało to zrobić po wrzutce wykładu na YT. Istotniejsze jest  pewnie to, że wykład Nassima poruszył wyobraźnię wielu osób. To głównie zasługa Lucyfera, bo to on zapalił się swym Lux Aeterna Mrugnięcie do tłumaczenia wykładu i narzucił ostre tempo Uśmiech To naprawdę była/jest niesamowita przygoda.

@Michał,

Wintera można zawsze dopytać mailowo. Problem w tym, że on jest tak aktywny w świecie, że nie ma czasu na tłumaczenie tego czy owego. Zazwyczaj odsyła do swej strony WWW. Jakie to było pytanie, dalej jest aktualne?
Rozumiem Cię Michał. Ja też jestem bazuję na własnych założeniach i interpretacjach....    Duży uśmiech

@Radosław,
Dlatego Janusz szuka sponsorów, aby cena w Polsce nie była za wysoka.

Dan z Nassimem idą w sumie tym samym tropem. I tak naprawdę, to chodzi o to, że Nassim na konferencji dotyczącej fizyki świadomości w Budapeszcie 2006 nie zgadzał się z twierdzeniem Dana, że "fraktalna kompresja ładunku elektrycznego, zoptymalizowana przez złoty podział jest przyczyną grawitacja", a teraz, po odkryciu przez siebie "prawa skalowania dla zorganizowanej materii"  http://swietageometria.info/ksztalty-wszechswiata?start=6 mocniej czuje, że coś w tym jest i zaczyna głosić, że złota proporcja obecna "w organizacji materii" jest skutkiem grawitacji.
Gdy spytałem Dana czemu Nassim uważa, że złota proporcja obecna w organizacji materii jest skutkiem grawitacji, odpowiedział, "Nie ma wyjścia, bo ja twierdzę, że złota proporcja jest przyczyną grawitacji" i się uśmiechnął...   Duzy usmiech
Spytałem go "czemu Nassim nic nie mówi o tym, że ty od lat twierdzisz, że implozja oparta na złotej proporcji jest przyczyną grawitacji?". Dan powiedział: "Spytaj jego..." Powiedziałem, że spytam, ale tego nie zrobiłem. Być może będzie ku temu okazja, jeśli przyjedzie do Polski... Mrugnięcie

Powiedziałem na odchodne, że nie rozumiem jak to jest, że dwie wybitne w mojej opinii osoby nie mogą się ze sobą w tej sprawie dogadać...

Pod linikiem, który wrzucił Radosław: http://www.fractalfield.com/overtherainbow/
jest materiał Dana w PDF, pt. "Is Fractality: The Electrical Mechanism of Gravity" - dla bardziej zainteresowanych.

Pozdrówka! Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2011, 21:53:24 wysłane przez Leszek » Zapisane

Scarlett
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #8 : Maj 04, 2011, 18:56:26 »

Kurcze, nie myślałam że koszta są aż tak wysokie jak pisał Radosław  Szok
Jeśli przyjazd Nassima wiązałby się z usunięciem materiałów z youtube, to chyba faktycznie nie warto. A szkoda.. Chociaż z drugiej strony, zawsze można by skasować te wykłady a po wizycie Nassima ponownie je wrzucić do sieci, z innego konta youtube 8)

Strony: 1 2 3 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: