logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 3.1 Aintiram (dodatek filmowy)  (Przeczytany 17081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leszek

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1808
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • swietageometria.info
  • Email
Odp: 3.1 Aintiram (dodatek filmowy)
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 09, 2014, 23:41:16 »
Książka wyjątkowa w swoim rodzaju. Praktycznie nie do kupienia...

Mayan's Aintiram - książka znaleziona w stanie rozproszonym i złożona w całość...
Do pobrania w całości TUTAJ  (64 MB) z angielskim tłumaczeniem.


Poniższe tłumaczenie, pochodzi ze strony tamar102.bloog.pl  - linka podanego wyżej przez @chrumtataja

Jest to podsumowanie niektórych zasad wyłożonych w Aintriam.

Z Mayan's Aintiram (Traktatu Majana[1] o konstruowaniu form) wyciągu z Pranawa Weda[2]

1.     Wszystkie obiekty natury są zjednoczonymi bytami (formami) energii i materii.
2.     Wolna przestrzeń jest zjednoczonym polem energii i materii oraz źródłem wszelkich form, jakie widzimy w materialnym świecie.
3.     Istnieją dwa rodzaje OM: OM światło i OM dźwięk - pierwszy z nich jest źródłem wszystkich widzialnych obiektów, a drugi źródłem wszystkich słyszalnych form.
4.     Wszystkie materialne formy wszechświata są formami muzycznymi, czyli że przybrały kształt w oparciu o rytm czy też muzyczną gamę.
5.     Czas tworzy, podtrzymuje i niszczy wszystko w ten sposób stworzone.
6.     Pierwotną przejawioną formą nieprzejawionego jest kwadrat (pierwotny wzór falowy, ang. primal wave pattern).
7.     Pierwotny wzór falowy ma za zadanie ukazać schemat ucieleśnionej energii - Waastu Purusza Mandala[3].
8.     Wolna przestrzeń jest spakowana w sześcienne atomy energii. Są one budulcem, klockami, z jakich uformowana jest struktura wszechświata.
9.     Sześcian jest mikro-mieszkaniem, nazwanym Sittrawai/Czitrambalam[4] (w Tamil Nadu, czyli Kraju Tamilów, oznacza mały przedpokój, hol)
10. W holu znajduje się pionowy trzon światła nazywany Brahma Sutra (Oli nool)[5].
11. Ten Olinool/Brahma Sutra jest trzonem świadomości zwanym także Moolathoon/Moolasthambham[6].
12. Trzon ten wibruje w określonym porządku zwanym rytmem. Jest to porządek przyrody.
13. Ta rytmiczna wibracja trzonu świadomości jest tańcem Sziwy, Przestrzeni.
14. Mikroprzestrzeń w kształcie sześcianu jest zarodkiem, Garba albo Bindu. Znanym w języku tamilskim jako Winkaru.
15. To mikro-miejsce pobytu jest zbiornikiem światła i dźwięku.
16. Wolna przestrzeń jest światłem, a światło jest Moolam (źródło) - czyli źródłem wszechświata i uniwersalnych form. Światło jest Brahmanem, Atmanem (Bóg wrodzony w stworzeniu) - Nun porul w języku tamilskim.
17. Ucieleśniona energia to Waastu Brahman/Waastu Puruszan. Przestrzeń zamknięta w budowli to Prasada Puruszan - energetyczna budowla - budowla ta jest żyjącym organizmem, zbudowanym z muzycznych jednostek miary.
18. Architektura jest najwyższym osiągnięciem matematyki.
19. Matematyka ma swoje korzenie w dynamice Czasu Absolutnego.
20. Czas jest wibracją przestrzeni.
21. Czas i przestrzeń są tym samym.
22. Czas jest jednym z subtelnych elementów przestrzeni (akasza).
23. Czas jest elementem przyczynowym wszystkich obiektów we wszechświecie.
24. Struktura mikrokosmosu jest w całości identyczna z makrokosmiczną strukturą.
25. Najwyższa przestrzeń dąży w każdej chwili do wyrażenia siebie.
26. Mocą wewnętrznej świadomości znawca wastu[7] powinien wiedzieć o aspektach światła i aspektach dźwięku sylaby OM przenikających tak wewnętrzną, jak i zewnętrzną przestrzeń.
27. Ci, którzy nie uświadamiają sobie twórczej dynamiki wewnętrznej przestrzeni, nie mogą wiedzieć o dynamice zewnętrznej przestrzeni (195.831)

[div style="border: 2px inset blue;"][/div]


Kim był Mamuni Majan?
 
Mamuni (sanskr. maha muni=wielki asceta, tytuł honorowy)
http://vaastubydesign.com/origins.html
 
Majan, twórca pojęcia i działań objętych terminem waastu, był uczonym w czasach, które uważa się za najbardziej rozwiniętą cywilizację, jaka istniała na planecie Ziemia i została zapisana w ludzkiej pamięci lub też na kartach pism. Była to wielka cywilizacja Kontynentu Kumeriańskiego istniejącego około 13 000 lat przed naszą erą, a być może jeszcze wcześniej. Zapisy prac Majana, jego nauczania i teksty można datować na 25 000 lat p.n.e. a nawet wcześniejszy okres. Na Zachodzie nazywa się ten kontynent Kumerią lub Lemurią.
Kontynent Kumeriański nazywany jest także Ojczyną lub Królestwem Słońca. Wszystkie kolejne cywilizacje, łącznie z Atlantydą, były pierwotnie koloniami Kontynentu Kumeriańskiego.
Kumeria była ostatnią wielką cywilizacją opartą na kulturze serca. Wedle wszelkich danych był to także pierwotny dom ludzkiej rasy. Jej rozpad wskutek potężnych ruchów tektonicznych wiązał się z nieopisaną utratą wiedzy i kosmicznej mądrości. W następstwie tego ludzkość popadła w stan ignorancji i przesądów, zapominając o swoim niebiańskim i boskim rodowodzie.
Wczesne zapisy powiadamiają nas, że Majan urodził się na wyspie Dżambu Dwipa (Wyspa  Drzew Czapetkowych albo Wyspa Różanych Jabłoni[8]). Dżambu Dwipa stanowiła kiedyś część Kontynentu Kumeriańskiego, znanego dzisiaj jako Lemuria albo Mu, ojczyzna bądź też pierwotny dom ludzkiej rasy na ziemi. Było to miejsce urodzenia Majana, największego uczonego i architekta swoich czasów.
Około miliona wersów oryginalnych tekstów Majana odkryto w południowych Indiach w ostatnich latach. Te obszerne zapiski tworzą podstawową bazę dla rozwoju wszystkich późniejszych nauk duchowych.
Pozostałości tej nauki są teraz badane poprzez studiowanie starożytnych zabudowań i duchowych nauk Feng Szui i indyjskiej sztuki konstruowania, waastu. Pełna chwała tej starożytnej nauki o kosmicznej manifestacji jest obecnie na nowo odzyskiwana dzięki oryginalnym tekstom Majana i ich duchowemu wglądowi, ułatwiającemu duchowe przebudzenie. To dr Ganapati Stapati z Czennai, mieszkający na południu Indii przyczynił się w pierwszej kolejności do autentycznego przywrócenia oryginalnej mocy i piękna tej uniwersalnej nauki.
Poprzez tysiąclecia wiele z wiedzy waastu zaginęło. Co więcej, nawet ci, którzy ją praktykowali, nie potrafili już w pełni pojąć znaczenia i celów swojej własnej pracy. Wiele z oryginalnej jej mocy w dzisiejszej praktyce zniknęło. W ostatnich latach pełna chwała tej holistycznej nauki została przywrócona do życia i jest teraz nauczana po raz pierwszy w świecie zachodnim. Tajemnice uniwersalnej fizyki geometrii (w oryginale: the universal physics of geometry), która została zapomniana na dziesięć tysięcy lat, są teraz odkrywane. To przywrócenie do życia owej nauki zawdzięczać należy pracy całego życia i oddaniu dr. Ganapatiego Stapati z Czennai w Indiach.
Powrót Utraconej Wiedzy. Wehikuł Czasu lub ruchoma świątynia bierze swoje początki w bardzo wczesnych czasach. Ruchoma świątynia symbolizuje kosmiczne ruchy czasu, zarówno ziemskiego jak i niebiańskiego.
 
Te tajniki pociągają za sobą pierwotną esencję najwyższego źródła (które niektórzy nazywają bogiem i/lub boginią, uniwersalnym umysłem, boską miłością, kosmicznym stwórcą, centralnym słońcem, źródłem całej energii itd.) Podobnie jak kwiat rozchyla swoje płatki, odsłaniając tajniki swojego wnętrza, tak waastu odsłania twórczy taniec z wnętrza wielkiej próżni poprzez wszystkie procesy wielowymiarowej i uniwersalnej manifestacji. Chociaż wysoce ezoteryczna i metafizyczna - wiedza ta jest także całkowicie praktyczna, jako że obejmuje wszystkie wymiary i zlewa w jedno subtelne i materialne światy. Jest to rzeczywiście najbardziej praktyczna ze wszystkich nauk, gdyż poprzez jej rozumienie zdobywamy moc tworzenia wielowymiarowych struktur na fizycznym poziomie, które wibrują duchową (bezczasową) energią i świadomością Źródła. Stosując te zasady holistycznie, możemy w swej istocie budować niebo na ziemi.
Jasne rozumienie tej wysoko rozwiniętej nauki uniwersalnej manifestacji jest rozumieniem „fizyki miłości". Jej zastosowanie w realnym życiu jako podstawowej jest absolutną koniecznością na naszej ścieżce ku staniu się mistrzami-współtwórcami. Rozumienie i praktykowanie w sposób twórczy matematyki i geometrii obejmuje integrację całości istnienia: umysł, serce, ciało, duszę i ducha. Podstawowe nauczanie, uczenie się i stosowanie tej nauki włącza wszelką sztukę, taką jak rysunek, malarstwo, taniec, matematykę, muzykę, język, poezję, projektowanie krajobrazu, ogrodnictwo, rzeźbę i architekturę. Waastu jest także wysoce rozwiniętą praktyką duchową i medytacją.
Ścieżka wastu/waastu otwiera się przez wrota serca i jednocześnie przyzywa to, co najlepsze z naszych mentalnych, intuicyjnych oraz duchowych zdolności.


[1] O Majanie - patrz: poniższy artykuł Kim był Mamuni Majan?
[2] Pranawa Weda - tekst, który objaśnia proces przekształcania się energii (Brahman) w materię (świat materialny). W tekście mowa jest o tym, jak czysta energia czy też świadomość przechodzi przez proces zastosowania matematycznego porządku do tańca, muzyki, poezji, architektury i rzeźby, tworząc w ten sposób sztukę, która wibruje na sposób, powodujący, że widz, słuchacz lub mieszkaniec budowli wibruje w harmonii z boskimi cechami, które forma artystyczna wyraża. Pranawa (pranawa = OM) Weda została spisana przez Brahmarisziego (boskiego mędrca) Majana (...)
[3] Graficzny obraz kosmicznego człowieka, ucieleśnionego ducha
[4] Czitra = jasny, świecący
[5] Brahma Sutra (księga boskiej wiedzy) być może oznacza tutaj "Nić światła wiedzy". Oli w języku tamilskim znaczy światło, a nool znaczy nić.
[6] Moolathoon czy Moolasthambham - dosłownie oznacza główny filar nośny budynku, a zatem tutaj może się odnosić do trzonu świadomości.
[7] waastu - (długo wymawiane "a") wskazuje na subtelną energię manifestującą się na fizycznym, materialnym planie. Waastu Sastra to sztuka konstruowania, w tym architektura;

Wastu - (krótko wymawiane "a") oznacza wszystko, co jest, czyli czystą świadomość manifestującą się na subtelnym poziomie. To jest energia subtelna świadomości. Jest to nieskończony, wszystko przenikający subtelny wszechświat.
 
[8] Botaniczna nazwa polska rose apple = czapetka
http://cyklamen.blox.pl/2009/01/Rozane-jablka.html

 
Przekład: Marta Figur


Źródło: http://tamar102.bloog.pl/id,6221587,title,Z-Mayans-Aintiram-Traktatu-Majana1-o-konstruowaniu-form-wyciagu-z-Pranawa-Weda2,index.html?smoybbtticaid=612b27

Zobacz też: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,31.msg40.html#msg40
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2018, 08:52:23 wysłana przez Leszek »

Offline Lucyfer

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 620
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: 3.1 Aintiram (dodatek filmowy)
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 12, 2014, 13:59:43 »
Cytuj
3.     Istnieją dwa rodzaje OM: OM światło i OM dźwięk - pierwszy z nich jest źródłem wszystkich widzialnych obiektów, a drugi źródłem wszystkich słyszalnych form.
4.     Wszystkie materialne formy wszechświata są formami muzycznymi, czyli że przybrały kształt w oparciu o rytm czy też muzyczną gamę.

http://swietageometria.info/iu/di-AS2K.png
3.1 Aintiram (dodatek filmowy)


http://swietageometria.info/iu/di-MN1X.png
3.1 Aintiram (dodatek filmowy)


Cytuj
6.     Pierwotną przejawioną formą nieprzejawionego jest kwadrat (pierwotny wzór falowy, ang. primal wave pattern).
7.     Pierwotny wzór falowy ma za zadanie ukazać schemat ucieleśnionej energii - Waastu Purusza Mandala[3].

http://swietageometria.info/iu/di-SF0Q.png
3.1 Aintiram (dodatek filmowy)
http://swietageometria.info/iu/di-F2SD.png
3.1 Aintiram (dodatek filmowy)


Więcej:
1) http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,205.msg9259.html#msg9259
2) http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,1626.0.html

Cytuj
10. W holu znajduje się pionowy trzon światła nazywany Brahma Sutra (Oli nool)[5].
11. Ten Olinool/Brahma Sutra jest trzonem świadomości zwanym także Moolathoon/Moolasthambham[6].

http://swietageometria.info/iu/di-9W0C.jpg
3.1 Aintiram (dodatek filmowy)


Cytuj
12. Trzon ten wibruje w określonym porządku zwanym rytmem. Jest to porządek przyrody.
13. Ta rytmiczna wibracja trzonu świadomości jest tańcem Sziwy, Przestrzeni.
14. Mikroprzestrzeń w kształcie sześcianu jest zarodkiem, Garba albo Bindu. Znanym w języku tamilskim jako Winkaru.
15. To mikro-miejsce pobytu jest zbiornikiem światła i dźwięku.
16. Wolna przestrzeń jest światłem, a światło jest Moolam (źródło) - czyli źródłem wszechświata i uniwersalnych form. Światło jest Brahmanem, Atmanem (Bóg wrodzony w stworzeniu) - Nun porul w języku tamilskim.

http://swietageometria.info/iu/di-4Y34.gif
3.1 Aintiram (dodatek filmowy)
 

Cytuj
17. Ucieleśniona energia to Waastu Brahman/Waastu Puruszan. Przestrzeń zamknięta w budowli to Prasada Puruszan - energetyczna budowla - budowla ta jest żyjącym organizmem, zbudowanym z muzycznych jednostek miary.
18. Architektura jest najwyższym osiągnięciem matematyki.
19. Matematyka ma swoje korzenie w dynamice Czasu Absolutnego.

http://swietageometria.info/iu/di-YVBY.jpg
3.1 Aintiram (dodatek filmowy)
  http://swietageometria.info/iu/di-M7EH.jpg
3.1 Aintiram (dodatek filmowy)

źródło: http://sreenivasaraos.com/2012/09/07/temple-architecture-devalaya-vastu-part-one-1-of-7/

Przykładowy plan świątyni Adhinata w Ranakpur
http://swietageometria.info/iu/di-IVCI.jpg
3.1 Aintiram (dodatek filmowy)
http://swietageometria.info/iu/di-LGEW.jpg
3.1 Aintiram (dodatek filmowy)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ranakpur« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2014, 07:42:50 wysłana przez Lucyfer »