logo
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Co może bankier inwestycyjny (?)  (Przeczytany 2089 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tijavar

  • Gość
Co może bankier inwestycyjny (?)
« dnia: Czerwiec 21, 2011, 13:35:48 »
http://forsal.pl/artykuly/524743,rybinski_co_moze_bankier_inwestycyjny.html#

(...) Miało być tak. Najpierw tworzymy globalną bańkę na rynku nieruchomości i zarabiamy na tym miliardy. Potem doprowadzamy do pęknięcia tej bańki, a politycy których mamy w kieszeni przekazują pieniądze podatników do naszych banków, i znowu zarabiamy miliardy. Potem kupujemy wysoko oprocentowane obligacje kilku bardzo zadłużonych krajów w Europie i znowu zarabiamy na tym miliardy, a politycy pompują pieniądze podatników w te kraje tak długo, aż zarobimy wystarczająco dużo. Dopiero jak sprzedamy z zyskiem wszystkie obligacje Grecji, Portugalii, Irlandii i Hiszpanii do Europejskiego Banku Centralnego, dopiero wtedy te kraje miały upaść, a straty EBC mieli pokryć unijni podatnicy. A po upadku tych krajów mieliśmy za psie pieniądze wykupić lokalne banki, przedsiębiorstwa, nieruchomości. Nawet każemy naszym ludziom nadzorować tę wyprzedaż, tak żeby ceny nie były za wysokie. Czy to był zły plan? – retorycznie zapytał bankier inwestycyjny. Wyglądał wspaniale, miał cztery metry wzrostu, jego niebieskie oczy błyszczały lazurem morza karaibskiego, a garnitur uszyty z wełny ostatniej lamy wymierającego gatunku leżał wspaniale.

- Brawo, brawo, świetny plan – rozległy się głosy pozostałych bankierów, przebijające się przez kłęby dymu z cygar i przez opary dwustuletniego koniaku.

- To dlaczego ten plan przestaje działać. Dlaczego te smętne kreatury które od zawsze mamy w kieszeni zaczynają za wcześnie mówić o bankructwie Grecji, jak oni to nazywają – bankier inwestycyjny prychnął pogardliwie – o reprofilowaniu długu. Jeżeli to tego dojdzie stracę miliardy dolarów, a ja jeszcze nigdy nie straciłem, na żadnym interesie. Musimy coś zrobić.

Bankierzy zaczęli wymieniać się pomysłami. Aby stymulować wymianę myśli do gabinetu weszły miss i wicemiss świata, podając specjalnie wyselekcjonowaną kawę w filiżankach z chińskiej porcelany liczących sobie 10 tysięcy lat.

- Niech nasi ludzie w rządach zaczną rozpuszczać plotki, że restrukturyzacja długu Grecji oznacza straszny kryzys w strefie euro.

- Zróbmy naszego człowieka prezesem EBC, to będzie tańczył jak mu zagramy.

- Zacznijmy ograniczać finansowanie firm z tych krajów, niech zrozumieją że albo my zarobimy kosztem podatników w całej Unii, alby my stracimy ale ich gospodarki zostaną strącone w otchłań strasznej recesji.

Pomysły padały jedne za drugim. Bankierzy byli bardzo kreatywni. Ich twarze wypielęgnowane najdroższymi kremami specjalnych serii dla bajecznie bogatych bankierów wykrzywiały się w psychodelicznym grymasie rozkosznego sadyzmu. (...)

http://forsal.pl/artykuly/524743,rybinski_co_moze_bankier_inwestycyjny.html#

http://www.rybinski.eu/?p=2411&lang=pl
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2011, 15:12:24 wysłana przez tijavar »

Tijavar

  • Gość
Pozwij-Rząd
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2011, 15:15:34 »
http://www.pozwij-rzad.pl/

W dniu 7 kwietnia prezydent podpisał ustawę przygotowaną przez rząd Tuska, która powoduje, że znaczna część naszej składki, która była inwestowane w różne instrumenty finansowe zostaje przekazana do ZUS-u.
 
Ta ustawa tworzy w ZUS piramidę finansową, podobną do piramidy finansowej Lecha Grobelnego, w którego tzw. Bezpiecznej Kasie Oszczędności ludzie potracili pieniądze. Rząd Tuska, podobnie jak kiedyś Lech Grobelny obiecuje wysokie odsetki, a dzisiaj wiadomo, że z powodu starzenia się społeczeństwa w przyszłych budżetach nie będzie pieniędzy żeby te odsetki wypłacić.
 
Ta ustawa doprowadzi również do znaczącego obniżenia emerytur w przyszłości, bo nasze pieniądze w dużo mniejszym stopniu niż dotychczas będą inwestowane w akcje, które w długim okresie zawsze przynosiły wyższy dochód niż obligacje rządowe. Rząd zyskuje miliardy złotych na bieżące wydatki, kosztem obniżenia przyszłych emerytur. Gdyby jeszcze rząd inwestował te środki w gospodarkę, ale tak nie jest. Pieniądze są w olbrzymim stopniu marnotrawione, między innymi na zatrudnianie nowych urzędników, których w ciągu 5 lat przybyło ponad 100 tysięcy.
 
Wzywamy wszystkich Polaków, którzy mają dość takiej polityki, żeby dołączyli do pozwu zbiorowego: naród przeciw rządowi Tuska. Na tej stronie można podpisać się pod pozwem.
 
Jak będziemy działać. Kilka partii i organizacji pozarządowych zapowiedziało zaskarżenie tej ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Jeżeli Trybunał uzna ustawę za łamiącą Konstytucję, na co wskazuje szereg ekspertyz w tym ekspertyza byłego przewodniczącego TK, wówczas w trybie pozwu zbiorowego można dochodzić odszkodowania od rządu. Dlatego do czasu orzeczenia TK będziemy zbierali podpisy, a po wyroku TK zaczniemy przygotowywać sam pozew we współpracy z renomowaną kancelarią prawną.
 
Prosimy Państwa o wsparcie idei pozwu zbiorowego. Nie pozwólmy, żeby w imię doraźnych politycznych korzyści rząd Tuska ukradł nam przyszłość.
 
 
Prof. Krzysztof Rybiński
Ekonomista... w ramach poszerzania świadomości  :oczko: