logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zlot Ludzi Forum Świętej Geometrii  (Przeczytany 33200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
Zlot Ludzi Forum Świętej Geometrii
« dnia: Czerwiec 26, 2011, 19:02:43 »
Witajcie
Natchniony ślężańską atmosferą ( właśnie wróciłem z "wyprawy" w okolice Harmonii Kosmosu ) o czym wyraziłem się tutaj
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,787.new.html#new
, wyczuwając wewnętrzną potrzebę , nie tylko zresztą moją, postanowiłem założyć ten wątek.

Sądzę, że czas dojrzał do tego, aby skrzyknąć się gdzieś wszyscy razem w jakiejś ciepłej porze roku.
Wydaje mi się, że znamy się na tyle, że nie będziemy się krępować wzajemną obecnością, a przejdziemy od razu do meritum sprawy, czyli .. do wymiany poglądów n/t ŚG.
Proponuję za pierwszym razem nie silić się na żadne organizatorskie wolty, gwiazdy itd, a po prostu stworzyć miejsce i klimat dla małej społeczności forumowej i mam nadzieję, że nie tylko wirtualnej.
Aby też tematu nie rozmydlać za bardzo można by zorganizować spotkanie pod roboczym hasłem przewodnim  " higieny życiowej wg śg"  .
Na miejsce pierwszego zlotu proponowałbym Szczecin lub okolice ze względu na osobę założyciela tego forum, Leszka.
Termin - gdzieś w sierpniu ?
Przyjazd i zakwaterowanie na własny koszt na ośrodku gdzie można postawić auto i wynająć stosowne do własnych potrzeb lokum (pokój, albo namiot ), a także się wyżywić na miejscu. Oczywiście nie upieram się przy Szczecinie, to może być każda inna propozycja do ogólnej akceptacji. Jeśli to jednak będzie Szczecin to oferuję się aby jakieś fajne, klimatyczne miejsce znaleźć i zaangażować się organizatorsko.

Przyznaję się od razu, że ten wątek podjąłem sam, nawet bez porozumienia z Leszkiem, gdyż po pierwsze dlatego, iż nie chciałbym obarczać go dodatkowym kłopotem związanym z organizacją, a po drugie dlatego, że właściwym spiritus movens tego przedsięwzięcia nie jest Leszek, ani ja , tylko Tijavar. Ja zostałem przez nią tym tematem "zaczarowany" ;) i dlatego wychodzę z inicjatywą podjęcia się go z zastrzeżeniem terytorialnym do Szczecina i okolic. Dalej moje "macki" nie sięgają :)

Temat rzuciłem roboczo, szukam pozytywnego oddźwięku i oczekuję dalszych pomysłów/ propozycji od Was :)

pozdro
East
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Vortex7

• Zaawansowany użytkownik
    • Bezdomny blog
    • Email
Odp: Zlot Ludzi Forum Świętej Geometrii
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2011, 19:11:27 »
No ja byłbym jak najbardziej ZA!
Oczywiście Szczecin, lub okolice najchętniej ;) Jakby co, mogę pomóc, East.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2011, 19:30:23 wysłana przez Vortex7 »

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2011, 19:25:39 »
Dzięki Vortex7 ,ziomku, czułem , że się odezwiesz  zeby. Pomoc przy organizacji tak doświadczonego kolegi na pewno się przydałaby,  ale może ktoś ma inne, lepsze pomysły, poczekajmy :)
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2011, 20:13:04 »
@East, co Ty mnie tak tym tłustym drukiem... ;)

Co do spotkania, to jak najbardziej.Trzeba tylko ustalić oczekiwania ludzi. Czy ma to być spotkanie towarzyskie czy - jak sugerujesz - robocze. Myślę, że i jedno i drugie. Co do tematu, to chyba nie ma co go z góry określać. Moim zdaniem, najlepiej byłoby jakby każdy chętny przygotował małą opowieść o tym co jest mu najbliższe w tym co robi - takie swoiste credo. Od strony merytorycznej to by wystarczyło, na początek. Znajdziemy jakieś fajne "magiczne" miejsce, które każdemu będzie odpowiadać Trzeba więc zgrać się "w miejscu i w czasie". Nie upieram się przy Szczecinie. Niech zdecyduje "klimat" miejsca, który wszystkim będzie odpowiadał.
Z tym czasem, to  faktycznie u mnie krucho. Jestem jak najbardziej za, ale... jutro znów wyjeżdżam na tydzień...
Dlatego faktycznie lepiej byłoby, aby ktoś inny zajął się sprawami organizacyjnymi. Trzeba popytać ludzi jaki charakter spotkania najbardziej im odpowiada.
Na razie! :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2011, 20:18:05 wysłana przez Leszek »

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2011, 21:51:06 »
Nikt , jak sądzę, nie upiera się co do miejsca , że musi to być Szczecin, mnie to się po prostu wydało logiczne, ze względu na Twoją "tłustą" ;) osobę Leszku hehe , bo większość z nas wie już, że z czasem u Ciebie krucho, a nie wyobrażam sobie, aby taka impreza odbyła się bez Ciebie. Byłoby Ci się dużo łatwiej wyrwać od obowiązków choć na kilka godzin na zlot.

Natomiast wszelkie pomysły na "oś konstrukcyjną", czyli temat przewodni zlotu mile widziane. Niech się każdy zainteresowany wypowie.
Tu na miejscu ( w Szczecinie )  mogę postarać się o jakiś darmowy rzutnik , coby go do kompa podłączyć i sala by się znalazła po znajomości.

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2011, 22:22:53 »
Było już kilka "kuluarowych" głosów w sprawie spotkania, więc zanim nam słońce spłata jakiegoś figla i uniemożliwi kontakt cybernetyczno - telefoniczny trzeba rzucić pomysłem topograficznym :oczko: Proponuję ten rok, bo w przyszłym kto wie, czym będą wszyscy zajęci, i proponuję też uśmiechnąć się do Anioła, bo z tego, co słyszałam od Leszka, ma wprawę w organizacji takich przedsięwzięć i może zna jakieś miejsce, które będzie dla każdego optymalne, czyli jakiś "złoty środek Polski" ;)

Poza tym, jak u zainteresowanych z terminami? Jest okres urlopowy, każdy ma coś zaplanowanego, więc, czy nastawiamy się na tryb dłuższego weekendu, czy też jeszcze inaczej. Mi pasuje wszystko byle od sierpnia. Mogę wziąć na siebie część organizacji. Jeśli chodzi o "program", myślę, że ten się sam ułoży, wystarczy się spotkać, zupełnie na "luzie" i się zacznie  :oczko: ... Trzymajcie się ciepło.

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2011, 23:25:01 »
Mnie osobiście pasuje każde miejsce w Polsce :) , chociaż optuję za Szczecinem ( tu Was nie było ! ) ze względu na Leszka

Planów urlopowych u mnie nie ma ( praca ma swoje wymagania) , więc wskazany bardziej weekend któryś sierpniowy.

Michał , jako że Anioł, choćby i upadły ;) zapewne wniesie coś do tematu interesującego.
Wypadałoby wybrać to miejsce troskliwie, taką Ostoję  na wypadek wszelaki czy też konieczności przyszłego zboru choćby i ze wzgl na słoneczne psikusy w zakresie komunikacji, ale to już lepiej pozostawić kobiecej intuicji :) , albo rozmowom głębokim na tym pierwszym spotkaniu.

Tija, od czegokolwiek byśmy nie wyszli i tak się skończy " na luzie"  choćby zaczęło się inaczej. To przecież oczywiste :)

Offline Michał-Anioł

• między niebem a piekłem
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
    • Imaginarium
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2011, 23:30:40 »
Pomysł super, lokalizacja- myślę że dużo zależy od frekwencji, Uć jest prawie w centrum Polski więc jak by było dużo osób z całego kraju był by to tzw złoty środek .Organizacyjnie jestem w stanie zorganizować podobne warunki jak na harmonii w zeszłym roku  lub kameralnie w zaprzyjaźnionym klubie w centrum miasta, ale chętnie też wybrał bym się do Szczecina :)
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2011, 23:42:54 »
Uć byłaby całkiem OK nawet.

Tak na prawdę jednak , docelowo , marzy mi się lokalizacja w pobliżu "magicznej" góry, albo jakiegoś tajemniczego innego miejsca z dala od tzw cywilizacji.
Michale , widziałem to zeszłoroczne miejsce harmonii, jest piękne. I nawet do jeziorka powędrowało 5groszy coby tam kiedyś wrócić, także super pomysł.

Tak  docelowo.

Offline Vortex7

• Bezdomny blog
    • Email
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 27, 2011, 00:24:47 »
Uć?  ;) Może być i Uć, choć daleko troszkę i "przypadkowo" byłem tam zlotkowo-organizacyjnie w lutym. Również "przypadkowo" mój pracodawca jest z Łodzi, hehe.

Faktycznie, fajniej by było gdzieś zaciszniej niż w centrum miasta, lokalizacja w zasadzie bez różnicy (East, mam nadzieję, że przygarniesz do autka niezmotoryzowanego).  ;)

Urlopowo u mnie niespecjalnie jest, ale pracę mam w kratkę, więc jak będzie termin znany do końca lipca, to ułożę sobie odpowiednio grafik ze zmienniczką i te 2-3 dni wolnego da się załatwić.

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 27, 2011, 08:31:22 »
Toś east poleciał ze Szczecina w Sudety  :D: To może Jedlina Zdrój, fajna baza wypadowa w ciekawe miejsca, ale to już mój osobisty bzik, nie będę Was po sztolniach ciągała  :oczko: Ale rzeczywiście, dobrze byłoby znaleźć miejsce z "kamienia i drewna" jak to mawia Winter, i w otoczeniu czegoś zielonego, mam jakieś wiejskie ciągotki... Czas uśmiechnąć się do Wujka Google  :oczko:

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 27, 2011, 09:19:00 »
@vortex7 jasne, gdziekolwiek to będzie ,zabieramy się razem.

@tijavar w doborowym towarzystwie to ja polecę wszędzie na taki zlot :) Może być Jedlina Zdrój nawet i Uć też

Moja szczecińska propozycja miejscówkowa wygląda tak :

Teren Mariny nad jez Dąbie w Szczecinie. Wystarczająco daleko od miasta, wśród zieleni i blisko większej ilości wody ( co nie jest bez znaczenia prawda Tija ? ;) )
Zakwaterowanie z drewna i kamienia :

warunki bytowe:
http://campingmarina.pl/Domki/Domki_pl/Index.htm

Tam też duże pole namiotowe i kawiarenka

http://campingmarina.pl/Camping1/obrazek_009.jpg

Tutaj więcej info  http://campingmarina.pl/
W plenerze stoi namiot, pod którym można zainstalować się z rzutnikiem .

http://campingmarina.pl/Imprezy/obrazek_023.jpg

Cennik pobytowy podam jak się tam wybiorę na rowerku dziś/jutro.
No i istnieje możliwość wyczarterowania na dobę jachtu typu D-Z ( szalupa dziesięć osób załogi ) z pobliskiego HOM-u ( Harcerski Ośrodek Morski)

Dla celów integracyjnych, załoga :)
Nic tak bowiem nie integruje jak harówka na wspólnej galerze ;)
To taka już moja własna inicjatywa "skrzywiona" moim hobby.
Camping Marina ma własną keję (przystań jachtową ) więc z "parkowaniem" D-Z tki nie ma problemu.

Do centrum miasta tez w sumie daleko nie jest- autobusem 30 minut.

Ale przyznam się iż po ostatnim łażeniu po górach wciąż mi mało i równie mile widziane są wiejsko-górskie klimaty.

pozdr
East

Offline Vortex7

• Bezdomny blog
    • Email
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 28, 2011, 01:21:25 »
Sprecyzujmy lokalizację:

East-pomysłodawca, i ja - gdziekolwiek acz ze wskazaniem na Dąbie dyżurne, jakby co.
Leszek - gdziekolwiek, acz bywa zajęty (pomysł na clou jest bardzo ok)
Tijavar - ciągnie na południe, trudno nie odmówić klimatu i fajnych możliwych miejscówek
Michał-Anioł - ostrożnie
Lucyfer, Radosław, MEM HEI SHIN - nie zabrali głosu dotychczas, a szkoda.

Myślę, że w tym zacnym gronie, trzeba to rozegrać i przedstawić finalnie - ok. 20 powinno uczestniczyć w spocie.
Tak docelowo to widzę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2011, 01:27:15 wysłana przez Vortex7 »

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 28, 2011, 08:24:13 »
Dzięki Vortex7 za tak zacne podsumowanie  :) Ja chętnie bym tam ujrzała również SasQ...
A z praktycznego punktu widzenia, east orientowałeś się jak oni stoją z terminami? Myślałam również o Sławie, ale zaczynam przychylać się powoli do Łodzi (choć góry wciąż aktualne  ;D). W sumie ile dni bierzemy pod uwagę? Bez tego ciężko będzie się orientować z wolnymi terminami gdziekolwiek. Miłego dzionka  :slonko:

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 28, 2011, 08:40:21 »
Zorientuję się co do terminów w Marinie bo jeszcze tam nie dojechałem.
Natomiast sądzę, że czas spotkania to minimum weekend .Piątek/Sb/Ni , ewentualnie również poniedziałek.
To chyba optymalnie tak by było z uwagi również na pracę zawodową.

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 28, 2011, 10:55:15 »
Po dłuższym zastanowieniu proponuję zamknąć wątek i przenieść go na priv. Ci, którzy są zainteresowani niech dają znać Leszkowi. Spotkanie wypadnie najpewniej w sierpniu, grupka  będzie kameralna i kilku dniowa – w sam raz na początek, więc myślę, że trzeba wykreślić z listy ambitne plany na „weekend pod żaglami” – może kiedy indziej ;)
Trzeba też zawęzić opcje spotkania do - góra - 3 miejsc i z nich, w zależności od wolnych terminów, coś wybrać.  Wystarczy dach nad głową i podłoga do spania... reszta to przecież „imaginarium” ;) wszystko zależy od nas. Taka moja propozycja. Pozdrawiam!

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 28, 2011, 10:56:06 »
Chętnie zgłosiłbym swój akces. Uwarunkowania praca/rodzina nie pozwalaja mi jednoznacznie się zdeklarować. Zobaczymy. Fajna idea i trzymam kciuki...

@East ta Marina wygląda całkiem sexownie ;) Dla mnie jednak troche daleko... jestem za centrum. Ale to ćwierć głosu jeżeli robicie jakiś plebiscyt.

Samo spotkanie będzie zapewne sympatyczne i integracyjne. Czy jest jakiś zarys planu działania ? Jeżeli przymierzacie sie do 3-4 dni to zapewne będą to dni rozbite tematycznie. Ja jestem zdecydowanie miłośnikiem ŚG + obserwacji nieba, a tematyka poboczna (GMO, chemitrails, te jakies gady Icka etc.) kompletnie mnie nie kręci... dlatego tych polemik ewentualnie chciałbym uniknąć :)

Super jakby dali radę dotrzeć Sasq i Lucyfer. Może akurat udałoby się wyświetlić premierowo Rodina i trochę o nim pogadać. O teorii i praktyce... o Wollfie, Powell'u. Chętnie zobaczyłbym wykład MHS i jego teorii w sprawach zasadniczych (Big Bang + czarna dziura) bo tutaj jakoś strasznie fragmentarycznie, żeby nie powiedzieć chaotycznie :) Radosław ma już chyba wprawę w prowadzeniu prelekcji... także jego starozytne kultury w odniesieniu do ŚG były by strzałem w dziesiątkę... ale to takie moje luźne wizje tego spotkanka... kombinujcie jak najlepiej - trzymam kciuki :)

Pozdrawiam

PS Tijavar czemu uciekać z tematem na priv ? Nie rozumiem... na razie jest garstka chętnych. Niech ludzie czytaja...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2011, 11:00:51 wysłana przez Echnaton »
Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 28, 2011, 11:33:14 »
A ja się z Tijavar zgadzam, że szczegóły dotyczące miejsca spotkania w ekskluzywnym ;) -bądź co bądź - gronie nie powinny być upubliczniane no bo nie każdy musi wiedzieć dokąd w konkretny weekend wybiera się konkretna osoba, a to forum czytają niejedne oczy.

Tego  wątku bym jednak nie zamykał. Wykorzystajmy go do zebrania chętnych i wyrażenia oczekiwań, ustalenia maksymalnie 3 miejsc spotkania jako opcje, zaś osoby rzeczywiście zainteresowane i zdeklarowane na spotkanie ostatecznie ustalą termin oraz miejsce z Leszkiem, ze mną, lub z innym koordynatorem właściwym miejscowo :) Na początku niech będzie to Leszek, na priv, lub skype. Najlepiej byśmy zrobili skypową telekonferencję w tej sprawie którejś soboty.

Pozostawmy temat żagli zatem na boku. Jak na razie widzę trzy opcje : Szczecin, Łódź , Wrocław ?

Offline mephistopheles

• Aktywny użytkownik
    • Email
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 28, 2011, 11:41:46 »
Hej.
Pomysł spotkania jest świetny :)  chętnie skorzystałbym z możliwości poznania Forumowiczów.
Sierpień to dobry czas na organizację tej inicjatywy.
Osobiście do Szczecina nie dam rady się dostać, lecz Wrocław lub Łódź jest w zasięgu.

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2011, 18:38:58 wysłana przez mephistopheles »
To, co naprawdę ważne, musi być odkryte,
lecz nigdy zrealizowane (S. Bellow)

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 28, 2011, 15:45:14 »
Hej
Ja niestety bardzo rzadko jestem w Polsce więc raczej nie będę mógł się zjawić

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 29, 2011, 17:08:12 »
To robimy tak. Termin proponuje się  od 10g do 16go Sierpnia. Miejsce na razie pozostanie tajemnicą , ale to będzie na pewno w Polsce i bardzo kameralnie. Kto jest zdecydowany ten niech tu się określi, a w swoim czasie otrzyma wiadomość z koordynatami na pw /maila/ lub telefonicznie od koordynatora właściwego miejscowo :)

Może brzmi to trochę spiskowo, ale wierzcie mi, iż z różnych względów, o których tu na forum pisać nie będę, jest to uzasadnione. Wyjaśnienie tego na miejscu spotkania :)

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 29, 2011, 20:44:26 »

Sprecyzuję wstępną propozycję: miejsce to okolice Wałbrzycha (więcej szczegółów dla zainteresowanych), termin: 10-16.08 (można sobie ewentualnie skrócić pobyt). Chętnie zabiorę kogoś z Wrocka (3 miejsca w aucie, żeby wszystkim było w miarę komfortowo :oczko:).
Miejsce ma swój urok i jest kameralne. Ze względu na obowiązek wcześniejszych rezerwacji miejsc, trzeba decydować się w miarę szybko - raz się żyje  :oczko: Jeśli jest inna propozycja, prosimy o info. Pozdrawiam  :)

Offline Vortex7

• Bezdomny blog
    • Email
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 30, 2011, 00:30:21 »
Propozycja bardzo fajna, chętnie dostosuję się w wymiarze 2-3 dni, bo jednak bez urlopu tydzień aż nadto rozpusta by była.
Pozdrawiam i dziękuję za życzenia, tijavar :)

Tijavar

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 01, 2011, 11:09:15 »
Co do spotkania, to jak najbardziej.Trzeba tylko ustalić oczekiwania ludzi. Czy ma to być spotkanie towarzyskie czy - jak sugerujesz - robocze. Myślę, że i jedno i drugie. Co do tematu, to chyba nie ma co go z góry określać. Moim zdaniem, najlepiej byłoby jakby każdy chętny przygotował małą opowieść o tym co jest mu najbliższe w tym co robi - takie swoiste credo. Od strony merytorycznej to by wystarczyło, na początek. Znajdziemy jakieś fajne "magiczne" miejsce, które każdemu będzie odpowiadać Trzeba więc zgrać się "w miejscu i w czasie". Nie upieram się przy Szczecinie. Niech zdecyduje "klimat" miejsca, który wszystkim będzie odpowiadał.
Z tym czasem, to  faktycznie u mnie krucho. Jestem jak najbardziej za, ale... jutro znów wyjeżdżam na tydzień...
Dlatego faktycznie lepiej byłoby, aby ktoś inny zajął się sprawami organizacyjnymi. Trzeba popytać ludzi jaki charakter spotkania najbardziej im odpowiada.
Na razie!

Miejsce to jedno, drugie to tematy. Dlatego wracam do postu Leszka. Jak już wspomniałam bardzo chętnie posłuchałabym tego, co ma do powiedzenia SasQ, myślałam również - i wciąż liczę na niego - o "człowieku z podziemia" czyli MEM HEI SHIN (na samym początku myślałam, że ten Merhlin z Harmonii to będzie on, ale nie spasował mi energetycznie i wizualnie :oczko:) dalej Michał-Anioł, ciężko Cię pominąć, z tego, co pamiętam, konserwa również chętnie by na Ciebie wpadł  :) no i kropka nad "i" czyli Lucyfer, to tzw. moja "ścisła grupa". O Leszku wspominać nie muszę :) Ogólnie podrążyłabym pewne zagadnienia Wintera, Nassima, Bridgesa, (Olsena, który mam nadzieję, że pojawi się na dniach :) ) i kilka innych, które krążą mi po głowie. Pozdrawiam.

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 01, 2011, 12:41:44 »
Tija, mam nadzieję, że załapiem się z Vortexem7 i moim Pawłem na Twoją listę obecności ;)
Nie licz na to ,że się nie pojawimy :) .. Leszek nas przemyci :)

Jeśli chodzi o mnie to szczególnie interesuje mnie praktyczne zastosowanie wiedzy  - ŚG jako szkieletu wszechświata, jej przejawy w ludzkim organizmie oraz więź z otaczającym światem  -biologia kwantowa - a tym samym zmiana postrzegania rzeczywistości ,a tym samym  zmiana tej rzeczywistości !
Moim ambitnym planem jest to, żebyśmy spróbowali wspólnie stworzyć przestrzeń dla zmian. Nie za pomocą stowarzyszeń, uchwał czy głosowania, ale poprzez zastosowanie harmonii śg , dostrojenie umysłów do częstotliwości na których "nadaje" cały wszechświat łącznie z naszymi fizycznymi ciałami.

MEM HEI SHIN

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 03, 2011, 01:18:32 »

(...)  myślałam również - i wciąż liczę na niego - o "człowieku z podziemia" czyli MEM HEI SHIN (na samym początku myślałam, że ten Merhlin z Harmonii to będzie on, ale nie spasował mi energetycznie i wizualnie

Do Merhlina wizualnie z pewnością nie pasuję, ale.... energetycznie to
być może mamy wiele wspólnego.
Przypominam adres kontaktowy do Merhlina -  merhlin@gmail.com
bo można się od niego niezwykle cennych rzeczy dowiedzieć.

Na dzień dzisiejszy  nie mogę jeszcze wiele powiedzieć na temat ewentualnego wspólnego spotkania ?
Póki co odebrało mi mowę i nie wychodzę z ''podziemia'' po usłyszeniu,  że  wczoraj,  osłowie z PO i PSL, tudzież inni ''obcy''  przegłosowali  ustawę, która otwiera Polskę na GMO.
Zatem fundamentalne pytanie brzmi : co robić dalej z psychopatyczno- patologicznymi istotami, które
w beztroskiej zabawie zmierzają do samozagłady i zagłady innych ?...!

@ East

De facto zgodnie z tym co na piśmie Tija nie ''wrzuciła'' Cię na swoją listę ?
Ehh...pewnie w czymś podpadłeś ?   :-)
''Ya'' bym tu do tej listy  dopisał jeszcze (taka moja drobna sugestia) moją ''siostrę'' - Ptaka.
Co prawda Ona tu niezwykle rzadko bywa ( bo pisze raczej na ''Cheopsie), ale to ciekawa ''dusza''.

Pozdr.  <spi>

« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 01:28:31 wysłana przez MEM HEI SHIN »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 03, 2011, 11:03:25 »
Zatem fundamentalne pytanie brzmi : co robić dalej z psychopatyczno- patologicznymi istotami, które

Janusz Zagórski o ruchu społecznym "DOSYĆ"
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,787.msg4886.html#msg4886

Co do spotkania wypowiem się wieczorem.
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 11:38:08 wysłana przez Leszek »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 03, 2011, 18:37:04 »
Witam po dłuższej nieobecności!

Widzę, że głosy co do charakteru spotkania są dość zróżnicowane. Jedni piszą o czym konkretnie chcieli by porozmawiać, drudzy, co ich interesuje, inni, że chętnie poznaliby osoby z forum, a jeszcze inni zaczynają od tego ile osób powinno być na spotkaniu... Co z tym zrobić?
Myślę, że każdy powinien precyzyjnie określić swoje oczekiwania, określić to czego spodziewa się na spotkaniu. Wtedy będzie można zobaczyć czy mamy jakąś "część wspólną" i coś z tego wybrać.
Oczywiście, można pójść na żywioł, ale wiem, że nie każdemu taka opcja odpowiada.

Sugerowałem już wcześniej, że fajnie byłoby, gdyby każdy z na spotkaniu przedstawił swoje credo. Taka propozycja zakłada jednak, że ludzie będą chcieli dzielić się z innymi tym, co im "w duszy gra". Wiem też, że nie każdemu musi to odpowiadać, bo np. interesuje go wymiana informacji na konkretny temat, a nie "towarzyskie pogawędki" ;)

Podejście merytoryczne zaproponował Echnaton. Napisał on, aby puścić (premierowo ;) ) film Rodina i podyskutować. Jest to konkretny pomysł. Idealnie byłoby, gdyby na spotkaniu pojawił się Lucyfer, bo to gównie on propaguje na forum Rodina i chyba miałby najwięcej o nim do powiedzenia. Z drugiej strony wiem, że od strony fizyki, dość krytycznie wypowiada się o Rodinie SasQ. Ciekawe byłoby więc przedstawienie pewnych elementów twórczości Rodina i poddanie ich przez SasQ konstruktywnej krytyce. To jest konkretna propozycja. Pytanie, ile  osób byłoby tym NAPRAWDĘ zainteresowanych?

Ja ze swej strony wolałbym rozwinąć łopatologicznie pewne wątki twórczości Wintera, np. te związane z genetycznym uwarunkowaniem chęci doświadczania stanów szczytowych, błogości, ekstazy, oświecenia, itp., aby odnieść to do różnych sposobów ich doświadczania, łącznie z tymi, z którymi mają problem władze wielu krajów. Mam tu na myśli sięganie przez młodzież po różnego rodzaju dopalacze, używki tudzież różne praktyki, które dostarczają im adrenaliny (np. nielegalne wyścigi motocyklowe). Jeśli Winter ma rację, to można by podyskutować o co można by wzbogacić albo przemodelować nasz polski padół, aby dążenia mające swe korzenie w DNA mogły znaleźć pozytywne ujście. Inny temat, który chętnie bym poruszył, to np. "Energetyczna nieśmiertelność wg. Dana Wintera - mit czy rzeczywistość?"
Mógłbym by dodać jeszcze parę tematów, ale nie wiem  ile osób nastawia się na konkretną dyskusję w określonym temacie, a ile chce się "po prostu spotkać".

Summa summarum, doszedłem do wniosku, że chyba lepiej jest poznać się lepiej na spotkaniu od strony swoich głównych zainteresowań, a dopiero w następnej kolejności ułożyć program spotkania tematycznego.

Może więc zrobmy tak. Osoby zainteresowane rozmową na konkretny temat napiszą o czym KONKRETNIE chciałby porozmawiać i czy chcą przygotować jakąś prelekcję czy też wolą posłuchać czyjejś prelekcji,  Ci ktorzy sa za opcja 'credo' niech podniosa reke ;) a Ci, ktorzy chca isc na zywiol tudziez oczekuja bardziej towarzyskiej formy spotkania niech tez to napisza wprost. Czas jest ogrniczony. Wiec jak?

P.S
Klika spraw:

1) To, że założyłem to forum nie oznacza, że moje zdanie ma być w jakimkolwiek względzie decydujące. Jako admin, mam tu po prostu trochę technicznych spraw do zrobienia.

2) A propos nazwy, to myślę, że bardziej pasuje tutaj słowo "spotkanie" niż "zlot". Tak się dzieje, jak ilość przechodzi w jakość... ;)

3) Nie wiem czemu pojawił się w postach wątek „tajemnicy” dotyczący spotkania. Myślę, że niepotrzebnie rozbudza on "niezdrową ciekawość". Poza tym takie stawianie sprawy jest prawie zawsze odbierane, jako próba manipulacji. Piszę o tym, bo jedna z głównych idei tego forum - idea fraktalności opartej na złotym podziale zakłada swobodny przepływ energii/informacji, a nie jej "składowanie".

4) A propos Tijavar. Napisała ona uczciwie, kogo chciałaby usłyszeć i o czym z grubsza porozmawiać. Nie pisała kogo chciałaby widzieć na spotkaniu. Tym bardziej nie ma tutaj żadnej listy. Ja mam zresztą podobne typy. Więc nie chodzi tu o jakieś "przemycanie osób". Z drugiej strony zastanowiłbym się East czy zabieranie na nasze spotkanie dzieci (z całym szacunkiem dla uczuć do dzieci) jest dobrym pomysłem. Taka decyzja z definicji sugeruje pewne nastawienie co do charakteru spotkania, a on nie został do końca określony.
Od siebie widziałbym jeszcze Radosława, Shieldera, Big(a) Lebowskiego, Adasia i w sumie każdą osobę szczerze zainteresowaną jakimś aspektem twórczości głównie Dana i Nassima, bo to jednak oni wyznaczyli główne ramy tego forum. Niedługo  powinny pojawić się wykłady Olsena i Rodina… I chyba to będzie święta czwórka ;) Kiedy się pojawią? Przydałaby się tutaj pomoc przy synchronizacji napisów… ;)

@MEM HEI SHIN
Czy Ptak chciałby w ogóle przyjechać?

5) Co do miejsca spotkania to niech Ci, którzy mają swoje ulubione miejsca, powiedzą o nich.

To na razie tyle.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 20:05:12 wysłana przez Leszek »

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 03, 2011, 22:22:12 »
Leszku wyluzuj :)
Nie spinam się wcale i stąd moja wypowiedź okraszona uśmiechami i mrugnięciami a propos wypowiedzi Tijavar odnośnie kogo chciałaby usłyszeć , którą zresztą  w pełni akceptuję . Znamy sie na tyle ,że moje dopowiedzenia nie będą chyba odebrane jako nietakt.

ad 1 i 2 - pełna akceptacja
ad 3 - z pełną świadomością użyłem  "tajemnicy"  co do miejsca spotkania i dalej to podtrzymuję , a swoją decyzję uzasadnię na spotkaniu, a nie zlocie ( mniejsza o nazwę ). Tutaj tylko wspomnę ,że manipulacja nie jest moją intencją, lecz chodzi o bezpieczeństwo i to nie moje. Czy jest to niezdrowe  ? To zależy od punktu widzenia ;)

Może więc zrobmy tak. Osoby zainteresowane rozmową na konkretny temat napiszą o czym KONKRETNIE chciałby porozmawiać i czy chcą przygotować jakąś prelekcję czy też wolą posłuchać czyjejś prelekcji,  Ci ktorzy sa za opcja 'credo' niech podniosa reke Mrugnięcie a Ci, ktorzy chca isc na zywiol tudziez oczekuja bardziej towarzyskiej formy spotkania niech tez to napisza wprost. Czas jest ogrniczony. Wiec jak?

Leszku, ja swoje CREDO wyraziłem w poprzednich postach, ale wcale na to nie patrz, ja się dostosuję. Chodzi o to,że jak każdy będzie miał swoje credo to możemy się nie zejść programowo. Dlatego postuluję, żebyś Ty , jako założyciel tego forum i jego dusza określił z góry co ma być modus vivendi spotkania.
Co z tego wyniknie to inna sprawa :)
Jeśli o mnie chodzi to dodam, że chętnie przygotuję króciutkie wystąpienie oparte o własne doświadczenie plus teoria do tego ( jak "a może frytki do tego?"  ;) ) od Stuarta Hameroffa (mikrotubule ) i polemika z nim Dana Wintera. W prezentacji chciałbym użyć też wizualizacji od Lucyfera odnośnie budowy mikrotubul ( gdzies tu to jest na naszym forum ). Dla mnie ważne jest to, co wyjaśnia jak funkcjonuję i w jaki sposób moje funkcjonowanie splata się z otoczeniem oraz wynikłe z tego konsekwencje w świetle "cutting edge science" rodem z Princeton University.

ps .. a co do zabierania dzieci .. 14 lat to już nie dziecko, a nastolatek , jak mawia mój Paweł ;) . Zabierałem go jako 8mio letnie dziecko na Woodstock, na koncerty w Polsce, i na różne ważne, wg mnie eventy. Czy spotkanie  ŚG planujemy jako bardziej ekstremalne niż Woodstock ? ;) Jeśli nawet,to  14 letni chłopak jest pod moją pieczą i nic mu się nie stanie. To samo z psem. Od ŚG jeszcze nikt nie zgłupiał ;) ..mam nadzieję  :D

pozdr
East

« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 22:39:14 wysłana przez east »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 03, 2011, 23:45:16 »
East,
czy Ty przyjąłeś sobie za zadanie sabotowanie tego spotkania?
Kto ma ochotę jechać na spotkanie, które trzeba ukrywać, bo komuś (nawet nie wiadomo komu!) grozi jakieś niebezpieczeństwo?

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 04, 2011, 00:15:12 »
Ojej nie. Nie sabotuję w żadnym razie .Uważam tylko, że na to PIERWSZE spotkanie info powinno trafić do osób szczerze nim i konstruktywnie zainteresowanych, a nie takich, które mają inne intencje. Możesz to przypisać mojej paranoi. Wszystko mi jedno.

Ania

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 04, 2011, 09:01:08 »
Znajdujemy się obecnie w wielkim vortexie i to przy samym wylocie, wszyscy będziemy więc coraz częściej na siebie wpadać, świat się dosłownie "kurczy" - w pewnym sensie rzecz jasna. Nie unikniemy nieuniknionego, stańmy więc przed swoimi lustrami odważnie. Ja liczę, że się w tym roku spotkamy. Więcej - I can not wait! Więc do zobaczenia kochani :buziaki:

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 04, 2011, 22:24:19 »
Dobra East, dajmy już sobie spokój z tym strachem...

A propos duszy forum, o której piszesz, to jest ona w jakiś sposób wypadkową dusz forumowiczów...
Ja tylko zrobiłem kiedyś forum na "darmowefora" w celu zebrania w jednym miejscu różnych materiałów o tzw. świętej geometrii i tak to się jakoś potoczyło...

Co do spotkania, to fajnie, że deklarujesz się na prezentację. Power point?

Właśnie czekam na odzew w sprawie potencjalnego miejsca spotkania.
Jutro (jak uda mi się skontaktować z "latającym holendrem" ;) to zaproponuję pewną lokalizację + kilka słów warunkach pobytu.
Może uda się jeszcze zrobić coś ekstra, ale o tym też na dniach ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2011, 22:28:08 wysłana przez Leszek »

MEM HEI SHIN

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 04, 2011, 23:34:51 »
 Co do ewentualnego spotkania pozwolę sobie wygłosić swoje wstępne wrażenie.

Zaznaczam, że poniższe stwierdzenia są jedynie  zachętą do dyskusji i  moimi subiektywnymi poglądami na ten temat.
Zatem zaapeluję o trzymanie emocji na wodzy.

- po pierwsze nie widzę konkretów ewentualnego spotkania ?
Bo nikt do tej pory nie przedstawił nawet w zarysie  jakiegoś programu spotkania.
Z jednej strony niby mamy wymienić się między sobą wiedzą, a z drugiej wszelka wiedza jest na tym portalu wystarczająco i obficie przedstawiona. Jednym słowem wystarczy wyciągnąć po nią rękę.
Zatem powstaje pytanie, czy : będziemy mieć do czynienia z jakąś pararelą, czy będziemy zmierzać do jakiejś egzemplifikacji ?

- po drugie jeżeli przybędę na spotkanie i wygłoszę to co wiem, to nastąpi  efekt programowania umysłów, ponieważ wszystko co dotyczy tzw. wiedzy o świecie jest to efekt relatywizmu, w którym trudno wydestylować pierwiastek prawdy.

Boję się zatem powiedzieć komuś jaka jest ''prawda''. A nawet co wynika z moich własnych doświadczeń.

Przykład : Ehnaton  zasugerował zainteresowanie Big-bangiem.
Termin Big-Bang wywodzi się wprost z nomenklatury naukowej.
Jest to w zasadzie fantazja naukowa.
Wszechświat ''fizycznie'' ewoluował od zera, i wszystkich próbnych wszechświatów było około 500-700 zanim powstał ostateczny.  Zatem dyskusja na temat Big - bangu to dyskusja o ostatniej ewolucji, czyli tzw. update poprzednich wszechświatów.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że posługuję się odmienną nomenklaturą. I w każdej komunikacji (słownej lub pisanej) mam problem z przełożeniem tego na  język potoczny.
Ostatecznie  jakich myślowych operacji bym nie  dokonał,  ze Spiritus Sanctus pozostanie tylko spirytus.

Jedyną wartościową rzeczą, którą dostrzegam z tego spotkania, to nawiązanie bliskich, empatycznych relacji, które mogę się nam wszystkim przydać w nadchodzącym trudnym procesie restrukturyzacji świadomości.

MHS

« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2011, 23:41:54 wysłana przez MEM HEI SHIN »

Ania

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 04, 2011, 23:50:10 »

Jedyną wartościową rzeczą, którą dostrzegam z tego spotkania, to nawiązanie bliskich, empatycznych relacji, które mogę się nam wszystkim przydać w nadchodzącym trudnym procesie restrukturyzacji świadomości.

I zo to Cię bardzo, bardzo lubię - ponadczasowo!  :tyty: dla mnie, nawiązanie takich relacji, to podstawa, będzie dobrze  :)

Spotkanie, tak czy siak, wypadnie w sierpniu, lokalizacja jest już wszystkim znana z zeszłorocznego pobytu Dana Wintera w Polsze - będzie to Tyniec pod Krakowem, Leszek da jutro więcej szczegółów. Do czasu spotkania wszystko, co potrzebne, nam się poukłada - łącznie z programem, tak czuję :obloki: słodkich snów dla jednych  <spi>,  a dla drugich udanego dzionka  :slonko: hasta luego!

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 05, 2011, 00:26:23 »
Witaj MHS
Zatem powstaje pytanie, czy : będziemy mieć do czynienia z jakąś pararelą, czy będziemy zmierzać do jakiejś egzemplifikacji ?

Nic nie zastąpi spotkania energii ludzkich taktowanych w rytmie ŚG. Masz jakąś lepszą egzemplifikację ?

- po drugie jeżeli przybędę na spotkanie i wygłoszę to co wiem, to nastąpi  efekt programowania umysłów, ponieważ wszystko co dotyczy tzw. wiedzy o świecie jest to efekt relatywizmu, w którym trudno wydestylować pierwiastek prawdy.

Wygłoszenie swojego credo nie oznacza od razu programowania kogoś. To raczej dodanie swojej niepowtarzalnej fali do większego spektrum fal w tym jednym węźle, którym będzie spotkanie.
Prawd destylować nie musimy. Może to one same nas  znajdą :)

:serce: brother

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 05, 2011, 15:30:23 »
Widzę, że Ania zamarkowała już miejsce spotkania, więc wypowiem się teraz tylko w sprawach logistycznych.

Miejsce spotkania: Tyniec k. Krakowa
Spotkanie odbyłoby się w Tyńcu na ul. Promowej 4 (dom przewoźnika promu)
http://www.swietageometria.info/images/stories/Leszek/tyniecmapka2.gif
<--- Kliknij, aby powiększyć
Rok temu gościł tam Winter, więc więcej informacji o tym miejscu można znaleźć tutaj:
http://www.swietageometria.info/

Czas spotkania: 4-7 sierpnia
Przyjazd 4 sierpnia (czwartek) do wieczora,
wyjazd 7 sierpnia (niedziela) wieczorem lub następnego dnia rano.

---------------------------------------------

Uzgodniliśmy z właścicielka domu - Barbarą, że korzystamy z miejsca po kosztach, czyli 10zł od osoby za nocleg (bez wyżywienia). To koszt wody, gazu, prądu w przypadku ogrzewania pokoi)
Każdy może żywić się jak chce, ale propozycja jest taka, aby osoby chętne zrzuciły się na jedzenie i robilibyśmy je na miejscu.

----------------------------------------------

Nie wiadomo jaka będzie temperatura, więc jeśli ktoś jedzie samochodem, to niech profilaktycznie zabierze śpiwór. Większość kołder w domu jest zimowa - są dość grube i może być pod nimi za ciepło. Wszystko zależy od temperatury. Jak będzie bardzo zimno, to w pokojach są grzejniki na prąd. Moja sugestia jest taka, aby odciążyć Basię z praniem i zabrać ze sobą poszewkę i prześcieradło, choc nie jest to konieczne.

W domu są cztery pokoje i bardzo duży salon (trzy pokoje na górze, czwarty pokój + salon na dole). W salonie jest mały kominek. Jest tam tez ekran do rzutnika. Na razie nie ma rzutnika, więc jak ktoś ma pod ręką, to niech da znać. Jak nikt nie ma to go pożyczymy, więc no problem.
W pokojach na górze są łóżka dwuosobowe i grube materace do spania, więc jest na czym spać. Na górze są też dwie łazienki.

------------------------------------------------

Okolica jest spokojna.
W Krakowa do Tyńca kursuje autobus komunikacji miejskiej. Potem trzeba dojść ok 400 metrów.

Jak dojechać do Tyńca?

Samochodem:

Od centrum Krakowa: ulicą Tyniecką lub autostradą A4 zjazd: Kraków - Podgórze
Od Śląska: autostradą A4 zjazd: Kraków - Podgórze

Rowerem:

Spod Wawelu oznaczoną asfaltową ścieżką rowerową (polecam)

Autobusem:

112: Rondo Grunwaldzkie - Tyniec
162: Rondo Grunwaldzkie - Kostrze lub Podgórki Tynieckie i potem Lasem Podgórskim, ulicą Obrony Tyńca i do celu

--------------------------------------------------------

Tak to z grubsza wygląda. Jak o czymś zapomniałem, to pytajcie.
Jak ktoś ma jakieś dodatkowe pytania, to niech pyta. :)

Jak ktoś jest zainteresowany, to niech napisze do Ani lub do mnie na PW.

Tam będziemy omawiać szczegóły typu kto kogo może zabrać itp

Czy zainteresowanym odpowiada taka propozycja?

Pozdrawiam!  :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2011, 09:05:50 wysłana przez Leszek »

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 05, 2011, 17:24:22 »

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że posługuję się odmienną nomenklaturą. I w każdej komunikacji (słownej lub pisanej) mam problem z przełożeniem tego na  język potoczny.

Na razie  wypowiedziałeś się bardzo zrozumiale, nomen omen mam podobne zdanie na temat  BB
Myśle że wystarczający pretekstem do spotkania jest wymiana poglądów i jestem pewien  że nawet 7 dniowe spotkanie by było bardzo treściwe
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Ania

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 05, 2011, 18:55:44 »
*edit

7 dniowe spotkanie mogłoby się odbyć od 1-7.08.2011 ale już nie u Basi. Więc dajcie szybko znać, żebyśmy wiedzieli jakie kroki podejmować.  

MEM, Big? Lu, myślisz o tym jeszcze? a konserwa i reszta? Rozumiem, że na Anioła można już liczyć  :-)
W tym tygodniu trzeba by już pchnąć sprawę na właściwe miejsce :)

Ogółem dajcie wszyscy znać komu trzeba - czyli do Leszka lub do mnie  :oczko: Liczymy na Was!  :slonko:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2011, 20:04:16 wysłana przez Ania »

Offline SasQ

• Collegium Invisible
  • *
  • Quanta rhei... :-)
    • Jabber/AQQ
    • Naukowy kącik kwantowy
    • Email
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 06, 2011, 10:10:22 »
Siemka :)
Leszek powiadomił mnie o tym wątku. Widzę, że trafiłem w środek dyskusji, która już się toczy od dawna, ale mimo wszystko spróbuję jakoś się odnieść. Z tego względu moja odpowiedź może być trochę długa ;-J Postaram się poukładać odpowiedzi jakoś "tematycznie"...

Czas i miejsce akcji

Cytat: east
Na miejsce pierwszego zlotu proponowałbym Szczecin lub okolice ze względu na osobę założyciela tego forum, Leszka.
No to musiałbym jechać na drugi koniec Polski, a kiepsko znoszę podróże :-P Zresztą im dalej, tym drożej, a krucho u mnie z kasą ;-/ Ale jakby to było gdzieś bliżej, to może się skuszę :-) Moim zdaniem najłatwiej zgromadzić ludzi rozrzuconych po dużym obszarze (np. kraju) gdy miejsce spotkania leży gdzieś w "środku ciężkości" między nimi wszystkimi. Wtedy średnio każdy ma najbliżej.

Cytat: Tijavar
jakieś miejsce, które będzie dla każdego optymalne, czyli jakiś "złoty środek Polski"
Dokładnie.

marzy mi się lokalizacja w pobliżu "magicznej" góry, albo jakiegoś tajemniczego innego miejsca z dala od tzw cywilizacji.
Cytat: Vortex7
fajniej by było gdzieś zaciszniej niż w centrum miasta
Jestem podobnego zdania, gdyż nie lubię dużych miast. Wolę bliskość przyrody ;)

Ale przyznam się iż po ostatnim łażeniu po górach wciąż mi mało i równie mile widziane są wiejsko-górskie klimaty.
No proszę, i pomyśleć, że ja mam to na codzień, bo mieszkam w górach :D

Przyjazd i zakwaterowanie na własny koszt na ośrodku gdzie można postawić auto i wynająć stosowne do własnych potrzeb lokum (pokój, albo namiot ), a także się wyżywić na miejscu.
Z tym u mnie byłoby najgorzej, bo jestem goły jak święty turecki :-P Ledwo stać mnie na podróżowanie po własnym mieście.

Wystarczy dach nad głową i podłoga do spania...
Łazienka też by się jakaś przydała, chyba, że lubisz sadzić w krzaczki ;-D

Poza tym, jak u zainteresowanych z terminami? Jest okres urlopowy, każdy ma coś zaplanowanego, więc, czy nastawiamy się na tryb dłuższego weekendu, czy też jeszcze inaczej. Mi pasuje wszystko byle od sierpnia.
Mnie pasuje każdy termin, jako że z własnej woli jestem bezrobotny i dzięki temu mam tyle czasu, ile potrzebuję na zgłębianie tajemnic Wszechświata. Mógłbym też zostać dowolnie długo, choć to akurat jest ograniczone zasobami finansowymi, z którymi bycie bezrobotnym nie idzie zwykle w parze :-P No ale może jakoś to będzie...

Cytat: Leszek
Miejsce spotkania: Tyniec k. Krakowa
Hmm... Jeśli już się zdecyduję dołączyć do spotkania, to na 100% pojadę pociągiem. Czy da się do tego Tyńca jakoś dostać pociągiem? Czy jedynie do Krakowa? Jeśli to drugie, to jak dostać się następnie z Krakowa do Tyńca? Czy to daleko?

Rowerem: Spod Wawelu oznaczoną asfaltową ścieżką rowerową (polecam)
Jeśli tylko dałoby się przewieźć rower pociągiem, a pogoda by dopisała, to byłaby to dla mnie bardzo fajna opcja :-)

Organizacja

Po dłuższym zastanowieniu proponuję zamknąć wątek i przenieść go na priv.
To zastanów się bardziej ;-) Na privie można gadać tylko parami, więc ciężko uzgadniać coś w większej grupie osób. Lepiej by było zostawić wątek, ale np. ukryć go jakoś przed dostępem osób spoza forum, albo jakimś hasłem czy coś.

A ja się z Tijavar zgadzam, że szczegóły dotyczące miejsca spotkania w ekskluzywnym - bądź co bądź - gronie nie powinny być upubliczniane no bo nie każdy musi wiedzieć dokąd w konkretny weekend wybiera się konkretna osoba, a to forum czytają niejedne oczy.
W pewnym stopniu ja także (ograniczenie dostępu do wątku, ale nie priv). Jak to mówią, "Więcej wiesz, krócej żyjesz" :-P A że wiedzę zasysam jak odkurzacz, to wolałbym, żeby tylko zaufane osoby znały moją fizyczną lokalizację ;-J Swego czasu pracowałem nad takim jednym supertajnym projektem ;-J który ostatecznie upadł właśnie przez niewystarczające zabezpieczenie przed wrogami nowego porządku, więc wiem, że w pewnych sprawach dyskrecja jest bardzo istotna.

Osoby

Ja chętnie bym tam ujrzała również SasQ...
Jak już wspomniałam bardzo chętnie posłuchałabym tego, co ma do powiedzenia SasQ
A to ci niespodzianka :-D Ktoś tu mnie kojarzy, choć tak mało się udzielam ;)
Jeśli chodzi o kontakt w ogóle, niekoniecznie "ujrzenie", to moje GG i e-mail stoją zawsze otworem (choć rzadko jestem widoczny). Zapraszam ;)
Kombinuję też nad uruchomieniem jakiejś komunikacji głosowej z uwagi na "naciski społeczne" :-D choć jest to trochę trudne, gdy się używa tylko otwartych standardów i wolnych rozwiązań i nie chce się wpadać w różne pułapki antywolnościowe (Z tego właśnie powodu Skype odpada definitywnie ;-P Jest nie do pogodzenia z moim systemem. Już prędzej coś z otwartych rozwiązań, np. Mumble).

Cytat: Echnaton
Super jakby dali radę dotrzeć Sasq i Lucyfer.
Super, moja sława rośnie ;-J Już 3 osoby mnie kojarzą ;-D

A o tym, co SasQ ma do powiedzenia, to SasQ za chwilę napisze ;-)

Tematyka

Trzeba tylko ustalić oczekiwania ludzi.
Popieram w całej rozciągłości :-) Więc czego oczekiwalibyście np. ode mnie? Za moment napiszę, co mógłbym zaoferować.

Moim zdaniem, najlepiej byłoby jakby każdy chętny przygotował małą opowieść o tym co jest mu najbliższe w tym co robi - takie swoiste credo.
Dokładnie tak. Jeśli mamy się nawzajem poznać, zintegrować i wymienić wiedzą, to nie ma lepszego sposobu niż opowiedzenie o tym, co każdego z nas najbardziej kręci w życiu, co jest jego siłą napędową ;-) i dlaczego właściwie zainteresował się Świętą Geometrią.

a tematyka poboczna (GMO, chemitrails, te jakies gady Icka etc.) kompletnie mnie nie kręci... dlatego tych polemik ewentualnie chciałbym uniknąć
:-D Ja również, chyba że ktoś pokazałby jakieś rozwiązania, a nie tylko problemy. Co mi po słuchaniu o tym, jak to wszyscy skończymy w zupie? :-P Interesują mnie rozwiązania, nie problemy. Np. od gadania o zalewie GMO wolałbym pogadać o tym, skąd brać zdrową żywność, a zwłaszcza o tym, jak produkować ją samemu, by lepiej uniezależnić się od systemu.

Cytat: MEM HEI SHIN
Póki co odebrało mi mowę i nie wychodzę z ''podziemia'' po usłyszeniu, że wczoraj, osłowie z PO i PSL, tudzież inni ''obcy'' przegłosowali ustawę, która otwiera Polskę na GMO.
Też mnie ta kwestia nurtuje i, jak już wspomniałem, interesowałyby mnie konkretne rozwiązania. Co mogą zrobić zwykli prości ludzie, by obalić niekorzystny dla nich system. Dawno przestałem się łudzić, że szanowne osły z Wiejskiej w ogóle przejmują się moim zdaniem, czy w ogóle życiem, i że robią swoje niezależnie od tego, co myśli choćby nawet większość narodu. Ten system nie tylko nam w niczym nie pomaga, ale też pasożytuje na nas i hamuje rozwój cywilizacji, blokuje przepływ energii, likwiduje życiodajne zróżnicowanie, czyli de facto prowadzi do śmierci całego organizmu. Więc bardzo chętnie dowiedziałbym się, co mogę zrobić, by temu przeciwdziałać. Nie mam zamiaru umrzeć wraz z chorym systemem ;-/

Ja jestem zdecydowanie miłośnikiem ŚG + obserwacji nieba
Popieram :-) A co masz na myśli z tymi obserwacjami nieba? Czyżbyś dysponował jakimś sprzęcikiem? :-> Chętnie bym poobserwował, bo nie widziałem już nieba od paru tygodni. Cholerne gęste chmury cały czas. Jak na tę porę roku, to u mnie niezbyt normalne. A myślałem, że ta krata na niebie po samolotach to tak tylko tymczasowo... ;-P

Chętnie zobaczyłbym wykład MHS i jego teorii w sprawach zasadniczych (Big Bang + czarna dziura) bo tutaj jakoś strasznie fragmentarycznie, żeby nie powiedzieć chaotycznie
Hmm... Z reguły stronię od tematów takich jak Wielki Wybuch, czarne dziury, ciemna materia, ciemna energia, ciemny przepływ, zderzenia 11-wymiarowych bran, kwarki, cząstki Higgsa, światy równoległe i inne podobne cuda, których istnienia nie tylko nikt nigdy nie udowodnił, ale wręcz czasami nawet nie da się udowodnić. Wolę poczekać aż ktoś je potwierdzi lub obali, a do tego czasu jest dużo rzeczy do zbadania, które istnieją ;-)

Termin Big-Bang wywodzi się wprost z nomenklatury naukowej. Jest to w zasadzie fantazja naukowa.
Dobrze powiedziane.

Wszechświat ''fizycznie'' ewoluował od zera, i wszystkich próbnych wszechświatów było około 500-700 zanim powstał ostateczny.
I mówią to ludzie, których nawet tam nie było, żeby to sprawdzić. To jak rozmawianie o myszach na Marsie...

szczególnie interesuje mnie praktyczne zastosowanie wiedzy
Z praktycznymi zastosowaniami czasami jest ciężko, gdy wiedza jest świeża. Szczególnie, jeśli dotyczy spraw fundamentalnych Wszechświata. Wtedy praktyczne zastosowania nie zawsze są od razu jasne. Ja jednak uważam, że i tak warto ją zgłębiać, bo praktyczne zastosowania mogą "wyjść w praniu", wtedy, gdy okażą się do czegoś przydatne. Wiele ważnych rzeczy nigdy nie zostałoby odkrytych, gdyby ludzie patrzyli tylko na korzyści i praktyczne zastosowania ;-J

ŚG jako szkieletu wszechświata
Szkielet jak najbardziej, choć według moich rozkmin są rzeczy bardziej fundamentalne od ŚG. Wiele motywów ze ŚG wynika z zaledwie kilku prostszych praw. Jak dotąd znalazłem ich 7, ale nie są niezależne od siebie, tylko każde następne jest rozwinięciem poprzedniego. I wszystkie leżą głębiej od ŚG, i nawet głębiej od fal Wolffa. Więc w zasadzie udało mi się zejść do samego źródła, Wielkiej Jedności :->

jej przejawy w ludzkim organizmie oraz więź z otaczającym światem - biologia kwantowa - a tym samym zmiana postrzegania rzeczywistości, a tym samym zmiana tej rzeczywistości!
Jestem zdecydowanie za.

Może akurat udałoby się wyświetlić premierowo Rodina i trochę o nim pogadać.
Co prawda oglądałem ten jego tasiemiec jeszcze po angielsku, ale chętnie bym sobie przypomniał. O ile tłumaczenie wyszło jakoś sensownie ;-J

Ogólnie podrążyłabym pewne zagadnienia Wintera, Nassima, Bridgesa, (Olsena, który mam nadzieję, że pojawi się na dniach)
Na zlocie?! :-D

Radosław ma już chyba wprawę w prowadzeniu prelekcji...
Ja niestety nie mam żadnej, nie licząc jednego wykładu na videokonferencji WorldSci o liczbach urojonych i czwartym wymiarze ;-) Ale tam jechałem głównie z playbacku ;-D (przynajmniej dopóki mi się nie skończyło nagranie :-P ). Gadanie na żywo do większej liczby osób jak narazie napawa mnie trwogą :-P ale jeśli byłaby to niewielka grupka, to może jakoś bym się przełamał, żeby coś opowiedzieć ;-P

także jego starozytne kultury w odniesieniu do ŚG były by strzałem w dziesiątkę...
Jak najbardziej. Ten temat też mocno mnie kręci :-> Pitagorejczycy, Alchemia, starożytne systemy liczb i miar, paleoastronautyka, starożytna wiedza o astronomii, języki i pismo...

Moim ambitnym planem jest to, żebyśmy spróbowali wspólnie stworzyć przestrzeń dla zmian
Leszko kiedyś coś wspominał o wizji ożywienia szkoły pitagorejskiej ;-J Powrót do starożytnej wiedzy, ale też rozszerzanie jej, zgłębianie i kultywowanie w swoim życiu. Ta wizja bardzo mi się spodobała i myślę, że to spotkanie mogłoby być niezłym początkiem czegoś takiego :->

Z drugiej strony wiem, że od strony fizyki, dość krytycznie wypowiada się o Rodinie SasQ.
Joo. SasQ ma mocne wątpliwości co do fizycznych kwestii u Rodina i jego rozeznania w tym temacie. Jednak jego podejście do liczb bardzo mi się podoba i ciekawie łączy się z moimi pokminami na temat Wedyjskiej Matematyki, pitagorejskiego postrzegania liczb poprzez geometrię itp.

Ciekawe byłoby więc przedstawienie pewnych elementów twórczości Rodina i poddanie ich przez SasQ konstruktywnej krytyce.
Da się zrobić. Właściwie to jeśli zainteresuje Was to, co mam do powiedzenia o fizyce, pewnie sami zaczniecie kumać, że nie wszystko to, co mówią różni ludzie na temat fizyki (także poważani naukowcy), musi być prawdą. (Co nie oznacza też, że musi być nieprawdą ;-J Po prostu warto kierować się rozumem i weryfikować, coby ściem zbyt łatwo nie łykać ;-J )

Ja ze swej strony wolałbym rozwinąć łopatologicznie pewne wątki twórczości Wintera, np. te związane z genetycznym uwarunkowaniem chęci doświadczania stanów szczytowych, błogości, ekstazy
Mówisz, że zapowiada się jakaś orgia? ;->  Wchodzę w to ;-D

Mam tu na myśli sięganie przez młodzież po różnego rodzaju dopalacze, używki
Cóż... Każdy powinien mieć prawo łykać co tylko chce, i dopóki nie szkodzi tym innym ludziom, albo nie próbuje mnie zmusić do pójścia w jego ślady, to nic mi do niego ;-J Ja jednak z góry zaznaczam, że nie palę niczego; szanuję swoje płuca :-P Alkohol to tylko ewentualnie tak "rekreacyjnie", na poprawę krążenia i humoru ;-J ale nie za dużo, bo na jasności umysłu też mi zależy. Ponadto uważam, że Wszechświat stworzył mnie ze wszystkim, czego móglbym potrzebować do rozwoju lub doświadczania różnych stanów świadomości, i nie potrzebuję do tego żadnych "wspomagaczy" ;-J

Inny temat, który chętnie bym poruszył, to np. "Energetyczna nieśmiertelność wg. Dana Wintera - mit czy rzeczywistość?"
Sam chciałbym to wiedzieć :-) Ale jak zwykle w podobnych sytuacjach, uwierzę gdy zobaczę ;-J Pokażcie mi człowieka, który się nie starzeje i nie umiera, a z mety zostanę jego uczniem ;-D

i czy chcą przygotować jakąś prelekcję czy też wolą posłuchać czyjejś prelekcji
Chętnie przygotowałbym jakąś prelekcję, choć jest też pewna tchórzliwa cząstka mnie, która zapiera się rękami i nogami przed wszelkimi wystąpieniami publicznymi ;-J ale może jakoś uda mi się z nią dogadać...
Natomiast równie chętnie posłucham co mają do powiedzenia inni i na pewno będzie na to dość czasu ;-)

Z jednej strony niby mamy wymienić się między sobą wiedzą, a z drugiej wszelka wiedza jest na tym portalu wystarczająco i obficie przedstawiona. Jednym słowem wystarczy wyciągnąć po nią rękę.
Wszelka wiedza, którą można byłoby poznać, jest już gdzieś dostępna. Nawet jeśli nie jest znana ludzkości, to znajduje się w przyrodzie, a przyroda się przed nami nie ukrywa. Wystarczy wyciągnąć po nią rękę ;-J Ale tak do sprawy podchodząc to równie dobrze każdy mógłby sobie siedzieć na chmurce i downloadować wiedzę i nie musiałby się z nikim spotykać, by tę wiedzę wymieniać. Moim zdaniem wiedza jest niewiele warta, jeśli nie można się nią dzielić z innymi. Dyskusja i konfrontowanie poglądów zawsze prowadzi do konstruktywnych rzeczy.

po drugie jeżeli przybędę na spotkanie i wygłoszę to co wiem, to nastąpi  efekt programowania umysłów
Wpływamy na myśli innych i manipulujemy nimi czy tego chcemy, czy nie. Jeśli nie przybędziesz, to również nastąpi programowanie umysłów: ludzie zaczną myśleć nad tym, dlaczego nie przybyłeś, albo co mogłeś powiedzieć gdybyś był, itd. itp. ;-J

Moim zdaniem, opartym na teorii falowej, wymiana informacji (czyli energii) to podstawa działania Wszechświata i wszelkiego życia. Wymiana energii tworzy synergię, która łącznie ma większą wartość, niż każdy element z osobna. Wyobraź sobie co by było, gdyby neurony w Twoim mózgu były niepołączone i nie mogły wymieniać informacji, a zrozumiesz mój punkt widzenia ;-J Dlatego jestem zdecydowanie za tworzeniem fal, by rozchodziły się na wodzie. Tworzę je od lat i sporo z nich okrążyło już Internet i wróciło do mnie echem ;->

Wygłoszenie swojego credo nie oznacza od razu programowania kogoś. To raczej dodanie swojej niepowtarzalnej fali do większego spektrum fal w tym jednym węźle, którym będzie spotkanie.
O właśnie. O to mi chodzi. Swego rodzaju wysłanie "pinga" do Wszechświata, by dotarł do innych ludzi, których myśli rezonują już na podobnych częstotliwościach, i by oni odpowiedzieli swoimi "pingami" i pozwolili prawu przyciągania zająć się resztą ;-)

Cytat: Michał-Anioł
Myśle że wystarczający pretekstem do spotkania jest wymiana poglądów i jestem pewien  że nawet 7 dniowe spotkanie by było bardzo treściwe
Myślę podobnie :-> Nawet obawiam się, że 7 dni mogłoby okazać się za mało. Ale przecież zawsze można zorganizować później kolejne spotkania ;-J
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2011, 10:13:20 wysłana przez SasQ »
Naukowy kącik kwantowy Saska:  http://nauka.mistu.info/  :-)
Ostatnio dodane artykuły: Splątanie kwantowe rozplątane

Ania

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 06, 2011, 10:19:14 »
SasQ, i gdzieś Ty się tyle bracie podziewał! Poturlałam się ze śmiechu, jesteś genialny i nie mogę się doczekać spotkania. Do reszty ustosunkuję się po pracy  :tyty:

Offline SasQ

• Collegium Invisible
  • *
    • Jabber/AQQ
    • Naukowy kącik kwantowy
    • Email
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 06, 2011, 11:47:55 »
OK to teraz napiszę, co mógłbym dać od siebie:

Moją największą pasją są nauki ścisłe, przyrodnicze i humahistyczne (nie mylić z "chumanistycznymi" ;-J ). Począwszy od Języka Wszechświata, czyli matematyki, poprzez Filizofię Przyrody (fizykę), chemię i Alchemię ;-J, biochemię i biologię komórkową, teorię informacji, a kończąc na kognitywistyce, rozwoju świadomości i działaniu umysłu. Trochę też interesuję się starożytnością, w szczególności starożytnymi systemami wiedzy, dawno zapomnianymi i zniekształconymi. Dlatego w zasadzie w każdym z tych tematów mógłbym coś powiedzieć.

Często gdy rozmawiam z różnymi ludźmi, z różnym wykształceniem, zaskakuje mnie, jak wiele z nich ma alergię na matematykę czy fizykę; ucieka na widok cyferek i wzorów-potworów. Zastanawiam się wtedy, czy nie rozumieją matematyki ponieważ jej nie lubią, czy może odwrotnie: nie lubią  ponieważ nie rozumieją?

Zdaję sobie sprawę z tego, że największą przyczyną alergii na wiedzę jest, paradoksalnie, szkolna edukacja :-P Paradoksalnie, bo w teorii to ona powinna rozwijać naszą wiedzę i zamiłowanie do niej, a okazuje się, że działa dokładnie odwrotnie! Znam to z własnego doświadczenia, bo choć głupi nie jestem, to zawsze miałem potworne problemy z matematyką i fizyką w szkołach. Ledwo wychodziłem na dwóję i prawie zawsze powtarzałem półrocze ;-P

Jednak po skończeniu edukacji szkolnej ciekawość świata brała górę i zacząłem zdobywać wiedzę samodzielnie. Szukałem najlepszych źródeł, najbardziej przystępnych, starałem się zawsze uczyć od mistrzów (np. z nagrań video z wykładów na MIT, Caltech, Princeton itp.). Wymyślałem sobie własne strategie i techniki uczenia się. I tak stopniowo stałem się oblatany w tych tematach :-)

Tak więc zaczynałem podobnie, jak pewnie większość z Was, ale jestem żywym chodzącym przykładem na to, że dla chcącego nie ma nic trudnego. A jeśli ja mogłem, to każdy może. To wszystko można pojąć, jeśli znajdzie się klucz do tej wiedzy :-> Takich kluczy mam obecnie sporo i chętnie mógłbym się nimi z Wami podzielić :-) Ponoć mam talent do przekazywania wiedzy w łatwy i przyjemny sposób; tak, że każdy jest w stanie ją zrozumieć. Potrafię też upraszczać trudne problemy, wyciągać z nich esencję, rozplątywać (dlatego zawsze we święta dostaję lampki choinkowe do rozplątania ;-D ).

Marzy mi się to, o czym mówił mi Leszek, czyli wzniecenie na nowo szkoły pitagorejskiej, w której ludzie mogliby wspólnie zgłębiać tajemnice Wszechświata. Oczywiście trudno byłoby to robić bez znajomości Języka Wszechświata (matematyki). Geometria i algebra są jak Yin i Yang: wzajemnie się uzupełniają. Bez algebry, zajmowanie się geometrią przypomina praktyki magiczne: rysowanie pentakli, diagramów astrologicznych, symboli alchemicznych, ale bez rozumienia ich znaczenia będzie to zawsze czarna magia, bo dopiero liczby pozwalają odkodować wiedzę zaklętą w tych rysunkach. I podobnie zajmowanie się czystą algebrą, zagniatanie wzorów, to działanie na oślep, bo dopiero geometria pozwala dostrzec wzorce w liczbach i zrozumieć ich znaczenie. Jedno jest niczym bez drugiego.

Co więc mogę zaoferować?

Mogę sprawić, że zaczniecie rozumieć Język Wszechświata, zwany matematyką. Nauczycie się rozumieć wzory, kawałek po kawałku. Dostrzegać w nich związki z geometrią i ze światem rzeczywistym, a nie tylko gołe cyferki i chińskie literki ;-J Zobaczycie, jak różne zagadnienia z matematyki łączą się ze sobą w większą całość, tzw. "big picture", na którym wszystko widać jak na dłoni i staje się jasne :-)

To samo dotyczy fizyki. Mógłbym opowiedzieć Wam coś więcej o ciekawej teorii fizycznej, zapoczątkowanej przez dra Milo Wolffa i rozwijanej już przez grupę innych ludzi (w tym mnie), według której we Wszechświecie wszystko jest zbudowane z fal, które podróżują w pustej prestrzeni (albo raczej są jej pofałdowaniami). Że cząstki materii, za którymi naukowcy uparcie się uganiają i próbują je łowić ogromną rurą pod Genewą, zwyczajnie nie istnieją :-P
Teoria ta jest dużo łatwiejsza do zrozumienia, niż aktualnie znane teorie (np. Mechanika Kwantowa, Teoria Względności itp.). Bardzo fajnie upraszcza to wszystko i łączy w jedną spójną całość. To również pozwala zobaczyć "big picture", jak wiele praw fizyki i teorii jest ze sobą powiązane za pomocą zaledwie kilku praw, które leżą u podstaw całej reszty. Zrozumienie tych podstaw pozwala się odnaleźć w całym tym zamieszaniu i odnaleźć w tym chaosie porządek i symetrię :->

To również wiąże się z geometrią (tą świętą i tą nieświętą ;-D ), ponieważ pod wzorcami ze Świętej Geometrii kryją się głębsze prawidła, oparte na prostych zjawiskach falowych, a pod nimi, jeszcze głębiej, można dotrzeć do samego źródła wszechrzeczy ;-J

Wspomniałem też o Rodinie i jego matematyce: że łączy się co nieco z moimi rozkminami na temat Wedyjskiej Matematyki, systemów liczbowych i pitagorejskiego rozumienia liczb poprzez geometrię. Według mnie systemy liczbowe tworzą fraktalny, harmoniczny system. Wiedząc to, i znając zasady jego działania, można sobie upraszczać różne obliczenia, znajdować drogi na skróty, czasami nawet liczyć wielocyfrowe działania w głowie!

Podobnie gdy chodzi o geometrię: dobra znajomość geometrii i wiedza o tym, jak ona łączy się z liczbami i algebrą, pozwala obliczać proporcje w geometrycznych figurach jednym rzutem oka. Czasami nawet w wyobraźni! Np. czy ktoś z Was uwierzyłby, że mogę policzyć sobie w wyobraźni przekątną hiperkostki? :-D Albo wyprowadzić sobie w głowie wartości funkcji trygonometrycznych ze słynnej szkolnej "tabelki kątów" bez konieczności pamiętania jej? W takim razie nie uwierzylibyście również, jakie to proste :-D Każdy może się tego nauczyć, wystarczy że pozna sekret sztuczki ;-> Mogę Wam pokazać, jak takie rzeczy robić.

Myślę, że to wszystko mogłoby się okazać cenne dla każdego miłośnika Świętej Geometrii, ponieważ pozwoliłoby zrozumieć ją jeszcze lepiej i dostrzec powiązania tej geometrii z fizyczną rzeczywistością (a także tą "niefizyczną", światem idei i abstrakcji matematycznych, które kryją się za parawanem świata). Pomogłoby powiązać te systemy: geometrię, liczby, algebrę i fizykę, w jedną spójną całość.

Dodatkowo mógłbym co nieco opowiedzieć o rozwoju świadomości i działaniu umysłu z naukowego punktu widzenia. Np. o ekspansji świadomości i życia biologicznego w kolejne wymiary przestrzenne. Według mnie Ewolucja nie kończy się na Darwinie, ani życie na pojedynczych komórkach, a świadomość nie jest domeną wyłącznie ludzi ;-J

OK, to by było na tyle. Mam nadzieję, że to wszystko, co tu napisałem, kogoś zainteresowało :-D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2011, 11:50:17 wysłana przez SasQ »

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 06, 2011, 17:43:01 »
Sasq witaj :)
Jesteś genialny kolo

Mnie by interesowało szczególnie pogadać z Tobą o  :
...... o ciekawej teorii fizycznej, zapoczątkowanej przez dra Milo Wolffa i rozwijanej już przez grupę innych ludzi (w tym mnie), według której we Wszechświecie wszystko jest zbudowane z fal, które podróżują w pustej prestrzeni (albo raczej są jej pofałdowaniami). Że cząstki materii, za którymi naukowcy uparcie się uganiają i próbują je łowić ogromną rurą pod Genewą, zwyczajnie nie istnieją :-P
Takim jak najbardziej prostym językiem :) Ale nie wiem , czy będę miał okazję Cie spotkać bo mi się pokomplikowały pewne sprawy.
W każdym razie napiszę Ci tylko ,że doświadczyłem efektu tego, że " wszystko jest zbudowane  z fal " na sobie. I mogę potwierdzić że tak jest.
Uważam ,że mógłbyś mi lepiej pomóc zrozumieć biologię komórkową :) Z tego co piszesz masz przeogromną wiedzę.
o ekspansji świadomości i życia biologicznego w kolejne wymiary przestrzenne. Według mnie Ewolucja nie kończy się na Darwinie, ani życie na pojedynczych komórkach, a świadomość nie jest domeną wyłącznie ludzi ;-J

Jakbym czytał sam siebie ( tylko mądrzejszego ) ;)
Podziwiam .

pozdrawiam.
East

ps. niech ktoś nagra wykład Sasq dla potomności please ..

Ania

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 06, 2011, 21:53:20 »
To również wiąże się z geometrią (tą świętą i tą nieświętą ;-D ), ponieważ pod wzorcami ze Świętej Geometrii kryją się głębsze prawidła, oparte na prostych zjawiskach falowych, a pod nimi, jeszcze głębiej, można dotrzeć do samego źródła wszechrzeczy ;-J

Podobnie gdy chodzi o geometrię: dobra znajomość geometrii i wiedza o tym, jak ona łączy się z liczbami i algebrą, pozwala obliczać proporcje w geometrycznych figurach jednym rzutem oka. Czasami nawet w wyobraźni! Np. czy ktoś z Was uwierzyłby, że mogę policzyć sobie w wyobraźni przekątną hiperkostki? :-D Albo wyprowadzić sobie w głowie wartości funkcji trygonometrycznych ze słynnej szkolnej "tabelki kątów" bez konieczności pamiętania jej? W takim razie nie uwierzylibyście również, jakie to proste :-D Każdy może się tego nauczyć, wystarczy że pozna sekret sztuczki ;-> Mogę Wam pokazać, jak takie rzeczy robić.

SasQ, co ja Ci mogę napisać, to wszystko brzmi bardzo zachęcająco, zwłaszcza dla takiego mikrościsłowca (pocieszam się, że chociaż z aspiracjami  :oczko: ) jak ja.

Hmm... Jeśli już się zdecyduję dołączyć do spotkania, to na 100% pojadę pociągiem. Czy da się do tego Tyńca jakoś dostać pociągiem? Czy jedynie do Krakowa? Jeśli to drugie, to jak dostać się następnie z Krakowa do Tyńca? Czy to daleko?

SasQ, odbiorę Cię z dworca (tj. z krakowskiego ;)), jak będzie trzeba, się nic nie przejmuj  :)

Łazienka też by się jakaś przydała, chyba, że lubisz sadzić w krzaczki ;-D

A masz coś do krzaczków?   :PP

« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2011, 22:40:44 wysłana przez Ania »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 07, 2011, 00:09:16 »
@SasQ
Cieszę się, że się odezwałeś!
Za to ja - bij zabij - dziś wiele nie napiszę...

Powiem tak. Mnie interesuje wiele rzeczy z tych, które poruszyłeś. Najogólniej, to byłbym ciekaw w jaki sposób wykorzystujesz geometrię i liczby do opisu falowej natury wszechświata en bloc. czyli coś na wzór tego, w jaki sposób Winter opisuje geometrię grawitacji.

Piszesz też "(...) pod wzorcami ze Świętej Geometrii kryją się głębsze prawidła, oparte na prostych zjawiskach falowych, a pod nimi, jeszcze głębiej, można dotrzeć do samego źródła wszechrzeczy" Hm... Ciekawe jak to rozumiesz.
Ja uważam, że  zjawiska falowe dyktowane są jakąś geometrią przestrzeni, więc proste zjawiska falowe są przez nią wyznaczone, a nie odwrotnie, ale zostawmy to na potem... Może to problem jajka i kury ;)

Ciekawi mnie też jak rozumiesz samo pojęcie umysłu i jego rozwoju... A poza tym mam ochotę poznać i Ciebie i innych.

Tak więc nie używaj już trybu warunkowego: "Jeśli już się zdecyduję dołączyć do spotkania... (...)"
Tylko po prostu przyjeżdżaj! :)

« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2011, 00:19:16 wysłana przez Leszek »

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 07, 2011, 11:48:16 »
Cytat: SasQ
Zdaję sobie sprawę z tego, że największą przyczyną alergii na wiedzę jest, paradoksalnie, szkolna edukacja :-P Paradoksalnie, bo w teorii to ona powinna rozwijać naszą wiedzę i zamiłowanie do niej, a okazuje się, że działa dokładnie odwrotnie! Znam to z własnego doświadczenia, bo choć głupi nie jestem, to zawsze miałem potworne problemy z matematyką i fizyką w szkołach. Ledwo wychodziłem na dwóję i prawie zawsze powtarzałem półrocze ;-P

Ja też z ledwością przechodziłem z klasy do klasy z powodu matematyki i fizyki...odczuwając niepohamowany wstręt do tych przedmiotów jak i całego systemu edukacji. :D
Zawsze liczyłem na palcach więc spodobała mi się matematyka Rodina, która ogranicza się do 9 liczb
Cytat: SasQ
Wspomniałem też o Rodinie i jego matematyce: że łączy się co nieco z moimi rozkminami na temat Wedyjskiej Matematyki, systemów liczbowych i pitagorejskiego rozumienia liczb poprzez geometrię. Według mnie systemy liczbowe tworzą fraktalny, harmoniczny system. Wiedząc to, i znając zasady jego działania, można sobie upraszczać różne obliczenia, znajdować drogi na skróty, czasami nawet liczyć wielocyfrowe działania w głowie!

Bardzo ciekawią mnie twoje rozkminy w tych tematach, więc jeżeli nie mieli byśmy okazji się spotkać,
to miło by było jak byś coś podrzucił tutaj: http://forum.swietageometria.info/index.php/board,51.0.html

Zastanawiam się czy mógłbyś przełożyć ten wzór na prosty język bo wydaje mi się, że ten "obrazek" może rozwiązać problem kury i jajka  :D

http://img32.imageshack.us/img32/6372/spir.gif

Ja uważam, że  zjawiska falowe dyktowane są jakąś geometrią przestrzeni, więc proste zjawiska falowe są przez nią wyznaczone, a nie odwrotnie, ale zostawmy to na potem... Może to problem jajka i kury Mrugnięcie

Pozdrawiam

Offline SasQ

• Collegium Invisible
  • *
    • Jabber/AQQ
    • Naukowy kącik kwantowy
    • Email
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 07, 2011, 13:10:41 »
Hej ho! :-)

Dzięki wszystkim za gorący odzew :-)
Widzę, że Was jednak zainteresowałem ;-) co mnie bardzo cieszy :-) Fajnie jest usłyszeć, że takie sprawy jeszcze kogoś interesują i ciekawią ;-J

No to mniej więcej już wiem, które sprawy budziłyby największe zainteresowanie. Tak jak się spodziewałem, będzie to kilka różnych [z pozoru ;-) ] spraw, więc chyba każdy znajdzie coś dla siebie.

Takim jak najbardziej prostym językiem
Tego możesz być pewien :-> Przyroda jest prosta, a wszelkie komplikacje wynikają z ludzkiego niezrozumienia ;-J Ja sam, na własne potrzeby, staram się cały czas rafinować zdobytą wiedzę, czyli znajdować najprostsze wyjaśnienia i dowody. Im bardziej "oczojebne", im więcej zjawisk potrafią wyjaśnić, tym lepsze ;-J Mam sobie taką szafkę, swoiste "Archiwum X" z teczkami na wiedzę z różnych dziedzin. Tam gromadzę sobie notatki, które od czasu do czasu "kompresuję": wyciągam z nich esencję i zbieram np. z kilku kartek na jedną ;-)

W każdym razie napiszę Ci tylko ,że doświadczyłem efektu tego, że " wszystko jest zbudowane  z fal " na sobie. I mogę potwierdzić że tak jest.
Ano jest :-) I wystarczy uważnie i z zachwytem przyglądać się przyrodzie, by to dostrzec w każdym jej przejawie. Następny krok to wykorzystywanie tego, by ułatwić sobie życie ;-) Np. do rozbijania brył węgla opałowego niewielkim wysiłkiem (wystarczy wiedzieć, w które miejsce uderzyć, by dostać największy rezonans i bryła rozlatuje się na kawałeczki ;-J ), albo do zgadywania kształtu przedmiotu bez patrzenia na niego - jedynie po dźwięku, jaki wydaje. Tesla wykorzystał tę wiedzę również do przesyłania energii elektrycznej w sposób dla niej naturalny, zamiast "przepychać elektrony" przez kabel w sposób, którego one nie lubią i tracić energię na oporach ;-J

Uważam ,że mógłbyś mi lepiej pomóc zrozumieć biologię komórkową.
Być może. Tym tematem też się trochę interesuję. Szczególnie kwestią przepływu energii przez ekosystemy w różnej skali.

Z tego co piszesz masz przeogromną wiedzę.
To dzięki temu, że znalazłem sposoby jak to wszystko ogarniać ;-D

ps. niech ktoś nagra wykład Sasq dla potomności please...
No na pewno byłaby to fajna opcja ;-J Ale czując na sobie oko kamery to już chyba w ogóle bym się posrał na miejscu ;-D No nic, się zobaczy... Może jak się z Wami najpierw zapoznam, to łatwiej mi będzie prezentować.

Cytat: Ania
SasQ, odbiorę Cię z dworca (tj. z krakowskiego), jak będzie trzeba, się nic nie przejmuj
Supcio :-) Mam nadzieję, że nie jeździsz "binarnie" jak mój bracik (tylko pełny gaz lub pełny hamulec) :-D bo źle znoszę gwałtowne przeciążenia (przyspieszenia, hamowania, ostre zakręty) ;-P Dlatego z reguły jeżdżę pociągami ;-J

Ja uważam, że zjawiska falowe dyktowane są jakąś geometrią przestrzeni, więc proste zjawiska falowe są przez nią wyznaczone, a nie odwrotnie
Do pewnego stopnia tak. Ale dla mnie geometria to jest już jakaś konkretna struktura przestrzenna, odległości, kąty, kształty. Natomiast fale nie potrzebują tego wszystkiego - do działania wystarczy im kilka prostych reguł, jak np. prawo przepływu czy równowagi, o którym będę mówił. Cała geometria może powstać z tych kilku prostych reguł, dlatego uważam, że są one "głębsze". Zresztą zobaczysz sam i wtedy zdecydujesz co o tym sądzić :-)

Cytat: Lucyfer
Zastanawiam się czy mógłbyś przełożyć ten wzór na prosty język bo wydaje mi się, że ten "obrazek" może rozwiązać problem kury i jajka
Nie wiem jaki problem kury i jajka masz na myśli, ale to chyba jakieś prawo przyciągania albo grzmoty w Akaszy ;-D bo z tym obrazkiem to trafiłeś w dziesiątkę: jest to dokładnie to, czym się aktualnie zajmuję :-D

Oczywiście, mogę przełożyć go na prosty język, i właśnie tej tematyce poświęcę sporo czasu na ewentualnym wykładzie. Tak w poście na forum z doskoku to pewnie ciężko byłoby mi wyjaśnić to wystarczająco dobrze, bo musiałbym przedtem wciągnąć kilka "zależności": związki geometrii z liczbami, trygonometrię, liczby urojone, tworzenie wymiarów itp.

Ale nie bój żaby ;-J Nawet jeśli nie uda się z wykładem, to i tak przygotowuję materiały na ten temat na swoją stronę WWW, więc prędzej czy później się tam ukażą. Zbiega się to też z wykładem, który przygotowuję na WorldSci.

OK, to już mniej więcej wiecie czego się po mnie spodziewać :-D Ja już też mniej więcej widzę, co inni mogliby powiedzieć. Choć fajnie by było, gdyby ktoś to jakoś wszystko teraz zebrał i podsumował z podziałem na role ;-D

Ania

• Gość
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 07, 2011, 14:52:59 »
Supcio usmiech Mam nadzieję, że nie jeździsz "binarnie" jak mój bracik (tylko pełny gaz lub pełny hamulec) :-D bo źle znoszę gwałtowne przeciążenia (przyspieszenia, hamowania, ostre zakręty) ;-P Dlatego z reguły jeżdżę pociągami ;-J

Preferuję płynny rodzaj jazdy, zwłaszcza jak mam pasażerów, spokojna Twoja głowa i żołądek  :-) 

No na pewno byłaby to fajna opcja ;-J Ale czując na sobie oko kamery to już chyba w ogóle bym się posrał na miejscu ;-D No nic, się zobaczy... Może jak się z Wami najpierw zapoznam, to łatwiej mi będzie prezentować.

Nie taki diabeł straszny...  aniolek A jak Ciebie czytam, to sobie myślę, że na pewno będzie kupa śmiechu, a radość to przecież czyste wyzwolenie  :)

OK, to już mniej więcej wiecie czego się po mnie spodziewać :-D Ja już też mniej więcej widzę, co inni mogliby powiedzieć. Choć fajnie by było, gdyby ktoś to jakoś wszystko teraz zebrał i podsumował z podziałem na role ;-D

Hah, chyba najlepiej poukłada i podsumuje nas rzeczywistość  :oczko:

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 07, 2011, 22:49:39 »
Hejka!
Mamy kilka pewnych osób. Nie piszę kogo. Jak zechcą, to napiszą. Ważne, że są! :)
Są też osoby, które badają możliwości czasowe. Zobaczymy!
@East
może byś po prostu dojechał? Jak się nie da, to rozumiem.
Rozumiem b. dobrze sprawy czasowe. Sam jutro znikam do poniedziałku, ale jestem tu duchem :)

Tymczasem! :)

P.S
A właśnie, ma ktoś kamerę?

« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2011, 23:59:05 wysłana przez Leszek »

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 11, 2011, 17:06:46 »
Aniu i Leszku dzięki że wpadliście do mnie >:D na piwko

Życzę owocnych obrad w sierpniu  :D

:tuli:

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 11, 2011, 18:10:06 »
Aniu i Leszku dzięki że wpadliście do mnie >:D na piwko

Życzę owocnych obrad w sierpniu  :D

:tuli:

Myślę, że za Anię mogę także powiedzieć
dzięki za zaproszenie i bardzo miłe przyjęcie!  :D

Szkoda, że nie będzie Cię w sierpniu, bo wtedy moglibyśmy dłużej porozmawiać, dodatkowo w szerszym gronie.
No ale faktycznie masz kawałek.
Pozdrawiam zatem i do...  :mysl: :tyty:  :D

P.S
Pozdrów rodzinę! :) Łącznie z przemiłym psiakiem! :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2011, 07:50:03 wysłana przez Leszek »

Ania

• Gość
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 11, 2011, 19:10:05 »
Aniu i Leszku dzięki że wpadliście do mnie Zły na piwko

Życzę owocnych obrad w sierpniu  Duzy usmiech

tuli

Hah, Lu...warto być "świrem" nie?  ;D "Cała na przód" to nowy wymiar działania  ;D
Dzięki Świetlisty, dzięki Familio za tą magię, to spotkanie było fantastyczne :tyty: <bukiet>   jupi

no i myślę, że dozo...soon  ;D

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 11, 2011, 19:21:57 »
Cała familia was już zaadoptowała  :D

dozo...soon na pewno  :tyty:

Ania

• Gość
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 11, 2011, 19:23:36 »
Uwielbiam Was  :serce:  cmok

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 12, 2011, 00:21:21 »
Tu się dzieje coś magicznego hmhmhm .. :)
Łączę się kwantowo z Wami :)

Offline konserwa

• Użytkownik
  • **
    • Email
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 28, 2011, 14:00:45 »
dość nieciekawy termin dla mnie
ale na wykład SasQ postaram się dotrzeć ;)
tylko ustalcie jego datę

ogólnie mam dość dynamiczny czas
i chyba wszyscy mamy....

ŚG to narzędzie potężne - warto skumulować energię takiego spotkania
dla wykreowania praktycznych pomysłów do indywidualnego wykorzystania

pozdrawiam serdecznie wszystkich!

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 29, 2011, 13:29:17 »
dość nieciekawy termin dla mnie
ale na wykład SasQ postaram się dotrzeć ;)
tylko ustalcie jego datę

ogólnie mam dość dynamiczny czas
i chyba wszyscy mamy....

ŚG to narzędzie potężne - warto skumulować energię takiego spotkania
dla wykreowania praktycznych pomysłów do indywidualnego wykorzystania

pozdrawiam serdecznie wszystkich!

Hej! :)
No to organizację już znasz z PW (a raczej PR - pryw. rozmowy)
Trzymam kciuki, aby udało Ci się dotrzeć na chwilę do Tyńcowania ;)

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2011, 13:38:26 wysłana przez Leszek »

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 29, 2011, 19:23:36 »
http://swietageometria.info/ao/di-DB5Q.png
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 10:21:28 wysłana przez Leszek »
www.imaginarium.org.pl

Offline SasQ

• Collegium Invisible
  • *
    • Jabber/AQQ
    • Naukowy kącik kwantowy
    • Email
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 01, 2011, 09:01:53 »
Nie wiem co to i gdzie to, ale przypomina mi symbol Cho Ku Rei z ReiKi:

albo raczej dwa jego lustrzane odbicia:
http://swietageometria.info/ao/di-Q13A.jpg

http://www.proag-reiki.com/images/06_Kriya.JPG

nałożone na siebie. Podobnie, jak zrobił to Charles Gilchrist w jednym ze swoich filmików o Świętej Geometrii:
Sacred Geometry: Healing Animation #11
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=K7iMG_WxT_I" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=K7iMG_WxT_I</a>
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 10:24:31 wysłana przez Leszek »

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 01, 2011, 09:17:37 »
A mnie to przypomina klucz wiolinowy , muzyka.

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 01, 2011, 18:27:55 »

fota to miejsce niedaleko spotkania może to kopiec Kościuszki? wygooglujcie

http://www.goldenmean.info/crossingover/elmaking.gif
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 10:25:12 wysłana przez Leszek »
www.imaginarium.org.pl

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 01, 2011, 19:30:22 »
Ulokujcie się w centrum ;D
http://swietageometria.info/ao/di-DEMJ.png
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 10:25:28 wysłana przez Leszek »

Ania

• Gość
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 01, 2011, 19:36:38 »
Oooo jedziemy!  ;D ;D

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 01, 2011, 19:45:26 »
http://swietageometria.info/ao/di-DEMJ.png

;)
"sacred place" is "sacred space"... Daje lepszą percepcję, dzięki temu, że jest fraktalne. Co można zmierzyć :)

Hm...
Niektóre ośrodki różokrzyżowców z lectorium rosicrucianum znajdują się na tzw. miejscach mocy, co jest dość dziwne, biorąc pod uwagę ich wiedzę. Według tej wiedzy, są to miejsca "tej natury" z której chcą się oni "uwolnić" dzięki procesowi transfiguracji, aby przejść do Nieruchomego Królestwa Boskiej Natury...
Hm... pewnie chcą mieć nieczyste moce pod kontrolą... ;)

Na jednym z ich oficjalnych, publicznych spotkań nie otrzymałem odpowiedzi  na pytanie: czemu niektóre ośrodki znajdują się właśnie w takich "nieczystych" miejscach....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 10:26:02 wysłana przez Leszek »

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 01, 2011, 19:56:16 »
miejsce nazywa się las wolski
www.imaginarium.org.pl

Offline SasQ

• Collegium Invisible
  • *
    • Jabber/AQQ
    • Naukowy kącik kwantowy
    • Email
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 01, 2011, 20:05:18 »
Taa żeby nas jakiś latający talerz zgarnął ;-)

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 01, 2011, 20:09:19 »
spoko mam przygotowany amuletokapelusz
www.imaginarium.org.pl

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 01, 2011, 20:14:21 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=JaSZaaWGQx4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=JaSZaaWGQx4</a>
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2011, 20:19:44 wysłana przez Lucyfer »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 01, 2011, 20:29:19 »
To może ich zaprosimy? Niech powiedzą coś ciekawego, skoro latają "talerzami". Byłoby miło z ich strony.
Chyba nie odmówią? :)

Ania

• Gość
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 01, 2011, 21:38:59 »
Ulokujcie się w centrum Duży uśmiech

spoko mam przygotowany amuletokapelusz

Ja ostatnio mam fazy, ale jak czytam coś takiego, to płaczę ze śmiechu - stan awaryjny  :D:

Lu ... czy materiały zapodane w tym zacnym utworze muzycznym zostały zbadane przez fachowców?  U. F. O. - hello! ;D

A tak poważnie, to

To może ich zaprosimy? Niech powiedzą coś ciekawego, skoro latają "talerzami". Byłoby miło z ich strony.
Chyba nie odmówią? Uśmiech

Leszku, czy Ty nie zdajesz sobie sprawy z tego, że ten zlot będzie na pewno MONITOROWANY hie hie  :D: zeby

Kosmici nie kosmici, to rzeczywiście nie daleko, fajnie będzie tam zakukać.

Offline SasQ

• Collegium Invisible
  • *
    • Jabber/AQQ
    • Naukowy kącik kwantowy
    • Email
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 01, 2011, 22:30:16 »
Cytat: Ania
Leszku, czy Ty nie zdajesz sobie sprawy z tego, że ten zlot będzie na pewno MONITOROWANY hie hie
Zrobimy sobie fotki z kosmitami na Google Maps ;-) Jakby nas było więcej, to można by było się położyć w jakiś napis i poczekać, może by nas łapnęło ;-D

Ania

• Gość
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 01, 2011, 22:44:26 »
Zrobimy sobie fotki z kosmitami na Google Maps ;-) Jakby nas było więcej, to można by było się położyć w jakiś napis i poczekać, może by nas łapnęło ;-D

Nie wiem, który pomysł bardziej mi się podoba  :D: Już sama wizja Leszka albo Michała Anioła układających się w napis wywołuje u mnie duży uśmiech  :D Chyba będziemy zdani tylko na siebie, w sam raz na napis : .E.T. zeby

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 01, 2011, 22:48:27 »
Ja się nie układam tak już mam ;)
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
CZY JESTEŚCIE GOTOWI ?
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 01, 2011, 23:40:16 »
CZY JESTEŚCIE GOTOWI ?
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=CesKUPWVSec" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=CesKUPWVSec</a>
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2011, 23:43:43 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

MEM HEI SHIN

• Gość
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 02, 2011, 03:38:19 »

Hm...
Niektóre ośrodki różokrzyżowców z lectorium rosicrucianum znajdują się na tzw. miejscach mocy, co jest dość dziwne, biorąc pod uwagę ich wiedzę. Według tej wiedzy, są to miejsca "tej natury" z której chcą się oni "uwolnić" dzięki procesowi transfiguracji, aby przejść do Nieruchomego Królestwa Boskiej Natury...
Hm... pewnie chcą mieć nieczyste moce pod kontrolą... ;)

Szczerze mówiąc to ta filozofia Różokrzyżowców jest nieco dziwna.
Wydaje się właśnie, że ich główne motto i credo to różne działania zmierzające do jakieś....  uwolnienia ?
Tylko z czego tu się uwalniać ?
Bo jeżeli ktoś z czegoś chce się uwolnić oznacza to, że jest w czymś uwięziony ( cokolwiek to znaczy).

Próbowałem rozgryźć tą ideologię na swój sposób.
Wygląda na to, że tymi próbami transfiguracji zajmują się istoty z pewnych ścieżek rozwojowych ( bo przypadków nie ma)
Uważają one, że można ominąć, że tak powiem typowa ścieżkę ewolucyjną świadomości i znaleźć się w tzw. ''Nieruchomym Królestwie''.
''Nieruchome Królestwo'' oznaczać tu może  siódmą gęstość informacyjną.
W nomenklaturze ezoterycznej i nie tylko jest to ostatnia gęstość informacyjna i już dalej innych nie ma.
Choćby nawet były jeszcze inne, wyższe gęstości to i tak nie ma co o nich rozprawiać bo chodzi  tu o stan świadomości - świadomości najwyższej jaką można osiągnąć w założonym przez Rdzeń procesie.
Jeżeli faktycznie część istot pochodzi z takich ścieżek rozwojowych, że może ominąć kolejne gęstości informacyjno- rozwojowe od trzeciej przez szóstą do siódmej to Ok.
Ale taka transkonfiguracja może być prawdziwa, lub może tylko po części być prawdziwa.
Może być również tak, że była ona możliwa kiedyś, ale wszechświat zmienił algorytmy, dokonał restrukturyzacji, a co z a tym idzie zmieniły się wymagania i koncepcje rozwojowe.
Osobiście mam odczucie, że jest to pewna zabawa dydaktyczna, a nie jakiś
rzeczywisty proces.

Oczywiście są to tylko moje subiektywne rozważania.....  :mysl:

« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2011, 03:54:25 wysłana przez MEM HEI SHIN »

MEM HEI SHIN

• Gość
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 02, 2011, 04:39:49 »

Chyba nie odmówią? :)

Fakt, że pożartować można nawet trzeba niemniej jednak ta polityka kosmiczna nie jest zbyt ciekawa z punktu widzenia moralności człowieka.
Kto słuchał wypowiedzi prelegentów na konferencjach UFO , to mógł się dowiedzieć, że apetyty różnych cywilizacji wobec Ziemi są  rozmaite. Jakikolwiek scenariusz by nie napisał, to może mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Są tacy, którzy chcą nam pomóc, są tacy którzy ''kręcą'' się nad Ziemią obserwując nadchodzący już proces restrukturyzacji przestrzeni, są też tacy, którzy tylko czekają na dyplomatyczne potknięcia.
 Interesy są przerozmaite.
Największym zagrożeniem fizycznym dla ludzi są tzw. Szarzy.
Masowe zniknięcia i okaleczenia  ludzi i zwierząt to ich własna robota.
Wynika to z faktu ( jak podają różne źródła),  że mają poważne problemy  z własną strukturą fizyczną z tytułu zaburzeń  genetycznych i  robią niesamowite wysiłki, aby przetrwać.  Stąd nie cofają się przed niczym, a tzw. moralność, empatia w wymiarze ludzkim,  to coś czego  nie znają.

Co dało  wyłowić się z wypowiedzi na poważnych  konferencjach UFO ilość cywilizacji, które przed momentem kulminacji Fali próbuje załatwić  tu swoje interesy jest jak nigdy dotąd.
Stąd ewentualne spotkanie z załogą ''talerza'' jest bardzo prawdopodobne.
I wcale nie musi zakończyć się happy endem, wręcz  odwrotnie....może być ostatnią rzeczą o czym mówi bardzo ciekawy materiał filmowy na ten temat
znajdujący się na stronie DI :

-  Butch Witkowski -
UFO Ludzkie Okaleczenia.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2011, 04:53:17 wysłana przez MEM HEI SHIN »

Ania

• Gość
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 02, 2011, 09:13:46 »
Zawiałeś na nas grozą MEM  :) Ale mimo i wszystko odnoszę przedziwne wrażenie, że jest dobrze, a przynajmniej w moim świecie  :oczko: otrzymałam wiele informacji, choć się o nie nie prosiłam, z różnych źródeł, i musiałam się z nimi zmierzyć, najpierw ze "świrami" z Sumeru, następnie Nazistami, oraz kilkoma innymi bardziej lub mniej "ciekawymi" tematami, można powiedzieć, że "zrozumiałam" pewne sprawy, pogodziłam się z tym, że zaistniały, choć kilka razy ogarniało mnie dosłowne obrzydzenie, i odpuściłam temu, i to ode mnie odeszło, jak? A ja wiem? Może dlatego, że postanowiłam, że to jest czas na moją własną historię, mój własny świadomy temat? Dlaczego mam pozwolić, aby moja świadomość pogrążyła się w odmętach terroru, podejrzliwości, spisków, strachu i intryg? Poznałam "świat cienia", teraz mogę nadać kształt światu światła :D chyba zacznę pisać jakąś poezję ;) Ale może właśnie o to chodzi MEM? Jeśli energia podąża za uwagą, to ile mojej energii wyssie temat kosmitów polujących na mnie, ciebie, ludzkość czy Ziemię? Współczuję zaciemnieniu, jakie ogarnęło pewne kosmiczne nacje, ale nie pozwolę, aby ono ogarnęło i mnie. A polityka kosmiczna...jak się już na nią natknę, to o niej pomyślę ;)

Btw. aby nie być gołosłownym, doświadczenia pewne też mam, więc mniej więcej wiem, o czym piszę ;)

So, am I ready for this? Go ahead and check it out! I'll show ya what I can!

Ania

• Gość
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 02, 2011, 20:08:40 »
My tu pitu pitu o dziwnościach świata, ale jakby kogoś jeszcze kusiło na to nasze spotkanie, to dawajcie znać  :-)

Offline shielder

• Collegium Invisible
  • Użytkownik
  • *
    • http://thetitans.pl
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 08, 2011, 16:05:00 »
No i było miło. Zebraliśmy się razem jak białka podczas sortowania w chromatografii, odkrywając liczne podobieństwa miedzy nami i rozkodowując w międzyczasie Matrixa po same fale stojące... a mnie teraz czeka jeszcze trudniejsze wyzwanie, czyli jak wyrównać na całym ciele poziom opalenizny :):):)

Offline SasQ

• Collegium Invisible
  • *
    • Jabber/AQQ
    • Naukowy kącik kwantowy
    • Email
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 08, 2011, 17:43:29 »
Hehe ;D No, zlot czarownic na łysej górze udał się miodnie ;-> A co do opalenizny, to już myślałem, że to ja będę najjaśniej świecił białym tyłkiem, ale widać Wszechświat ma dla mnie jeszcze jakieś niespodzianki ;-D Jest na to rada: często przebywać na słońcu, niekoniecznie długo, ale często. Ja sobie zwykle biorę leżak do ogrodu i siadam z laptopkiem/notesem/książką i ładuję baterie słoneczne 8) Siedzenie przy komputerze nie musi przecież wykluczać się z siedzeniem na słońcu ;-)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2011, 17:48:26 wysłana przez SasQ »

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 08, 2011, 17:47:07 »
Napiszecie coś więcej, czy mam cierpliwie czekać na spotkanie z Leszkiem  ? ;)

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 09, 2011, 12:42:09 »
Szkoda że ciebie nie było East ,pogadaliśmy troche nasz tajemniczy gość też nas zaskoczył ,wykłady SasQ jak i nowy film zaprezentowany przez Roberta wykazały dobitnie na potrzebę częstszych spotkań jak i produkcji naszych własnych materiałów, gdyż to co przynosi świat jest coraz bardziej wtórne.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2011, 12:46:23 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 09, 2011, 13:12:17 »
No proszę, ten tajemniczy gość cofnąć się musiał w czasie o jakieś 10 lat co najmniej ;)
Wtedy był zapewne na tym samym etapie zrozumiawszy, iż tylko rozwijanie własnej drogi poznania świata ma sens (renormalizacja - to coś co usiłowano mi zrobić ,ale nie wyszło im najlepiej. Nassim Haramein ). Dziś inspiruje nowych myślicieli wpadając na chwilę na imprezę ;)
  Częstszym spotkaniom zdecydowane TAK .

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 09, 2011, 14:30:22 »
Cześć Wam! :)

No szkoda, że paru starych bywalców forum nie dojechało.
Ciekawe co by się wtedy działo, bo im więcej indywidualistów tym trudniej jest się za coś zabrać... ;D
No i było miło. Zebraliśmy się razem jak białka podczas sortowania w chromatografii, odkrywając liczne podobieństwa miedzy nami
No i było miło. Zebraliśmy się razem jak białka podczas sortowania w chromatografii, odkrywając liczne podobieństwa miedzy nami i rozkodowując w międzyczasie Matrixa po same fale stojące... a mnie teraz czeka jeszcze trudniejsze wyzwanie, czyli jak wyrównać na całym ciele poziom opalenizny :):):)
No właśnie, od razu powiało poezją :D

---
Przyjechaliśmy w sumie trochę w ciemno, rozpoznawczo. Przynajmniej ja tak to odbieram. Patrząc z dzisiejszej perspektywy, dodałbym do tego spotkania prezentację, pokazującą moje priorytety w dość szerokiej dziedzinie zwanej świętą geometrią. Pomyślałem, że z racji założenia kiedyś tego forum, coś takiego mogłem zrobić...
---
@Michał, co do materiałów, to i owszem. Trzeba byłoby tylko zastanowić się KTO i CO KONKRETNIE CHCIAŁBY zrobić. Wtedy można myśleć o jakimś materiale, w który zaangażowałyby się osoby, którym jest po drodze.
---

Częstsze spotkania by się przydały, bo osobisty kontakt to osobisty kontakt... A tak w ogóle, to idealny byłby dłuższy "wyjazd w nieznane"... Może warto pomyśleć? A jeśli chodzi o konkretną pracę, to wiele rzeczy można dogadywać choćby przez Skype.

No nic to, to na razie tyle!

Pozdrawiam!

« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 10:34:02 wysłana przez Leszek »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 09, 2011, 19:53:52 »
Hejka! :)
No to może klika fotek na pamiątkę? Nikt nie zgłaszał sprzeciwu, więc wrzucam.

Przy ognisku przed domem :) (W środku mamy gościa z zagranicy... ;) ) Sorry, za jakość zdjęcia po prawej, na górze. Po prostu, nie zdążyłem się ponownie zmaterializować i dlatego moje nogi są nieco przezroczyste i stąd ta ziarnista jakość zdjęcia... ;)
http://swietageometria.info/s/di-7IDQ.jpg
http://swietageometria.info/s/di-YERH.jpg

Miejsce, w którym - nazwijmy to  - pracowaliśmy...;)     Basia, dzięki! :)
http://www.swietageometria.info/images/stories/Leszek/FORUM/t4.jpg

Widok z miejsca, w którym pracowaliśmy - na palenisko, Wisłę i okolicę...
http://www.swietageometria.info/images/stories/Leszek/FORUM/t3.jpg
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 10:36:55 wysłana przez Leszek »

MEM HEI SHIN

• Gość
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 10, 2011, 18:17:37 »
Hejka! :)
No to może klika fotek na pamiątkę? Nikt nie zgłaszał sprzeciwu, więc wrzucam.

Przy ognisku przed domem :) (W środku mamy gościa z zagranicy...
http://img692.imageshack.us/img692/4783/p8050068s.jpg
http://img841.imageshack.us/img841/3131/p8050070s.jpg

Witam !
Zdjęcia super...
Tylko czy moglibyście jeszcze bliżej się przedstawić - kto jest kto ?
Anię  i Leszka oczywiście rozpoznaję....

Czy ten Pan z fujarką to może @Michał- Anioł ?  ;D
A, która to pani jeśli (oczywiście mogę spytać) Mahamaya.Domyślam się, że to ta Pani z długim warkoczem ?  :mysl:
A SaSQ, Shilder, East ?

Tymczasem pozdrawiam ?

MHS

« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2011, 18:21:51 wysłana przez Leszek »

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 10, 2011, 18:31:49 »
Zostawmy coś domysłom i zmysłom ;)
www.imaginarium.org.pl

Offline SasQ

• Collegium Invisible
  • *
    • Jabber/AQQ
    • Naukowy kącik kwantowy
    • Email
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 10, 2011, 19:39:24 »
To by w sumie nie było głupie, gdyby każdy, kto nie był na zlocie, spróbował swoich sił w skanowaniu mentalnym i spróbował intuicyjnie rozpoznać, na wyczucie, kto jest kim ;-) A później porównalibyśmy wersje i wybrali kto okazał się być najlepszym mentatem ;-)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2011, 20:11:04 wysłana przez Leszek »

MEM HEI SHIN

• Gość
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 11, 2011, 15:43:34 »
To by w sumie nie było głupie, gdyby każdy, kto nie był na zlocie, spróbował swoich sił w skanowaniu mentalnym i spróbował intuicyjnie rozpoznać, na wyczucie, kto jest kim ;-) A później porównalibyśmy wersje i wybrali kto okazał się być najlepszym

Są niewyobrażalnie większe rzeczy do zrobienia niż zabawa w zgaduj - zgadulę.
Pozatem twierdzenia typu (skanowanie mentalne. etc) -  nie jest w pełni zrozumiałe bez szerszych wyjaśnień w sensie niezależnym.

Offline andi

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 12, 2011, 09:44:32 »
Witam.Chciałbym zapytać czy może ktoś planuje wstawić jakieś krótkie podsumowanie zlotu ,może SasQ wykład by w skrócie wstawił.....
Ja pracuje za granicą ,nie miałem szans choćby na parę godzin wpaść poznać osobiście forumowiczów.

Offline SasQ

• Collegium Invisible
  • *
    • Jabber/AQQ
    • Naukowy kącik kwantowy
    • Email
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 12, 2011, 14:50:21 »
@MEM HEI SHIN:
Po co te nerwy? Gdzie Twoje poczucie humoru? Oczywiście moja tożsamość nie jest żadną tajemnicą, mogę Ci powiedzieć który z tych jegomości na zdjęciu to ja: ten z lewej, w czarno-białym sweterku. Mogłeś to nawet rozszyfrować wpisując "SasQ" czy moje nazwisko w Google. Ale jeśli zabawa już Cię nie kręci, to trudno, tylko współczuć...

@andi:
Taki plan jest, żeby to wszystko gdzieś wrzucić. Planowałem sobie to poukładać i wrzucać po trochu na moją stronę WWW (http://nauka.mistu.info/). Jednak trochę to pewnie potrwa, zanim to obrobię. Wykład był nagrywany na video, ale od surowego nagrania do konkretnego obrobionego materiału jest też jakaś droga ;-J Ale możecie być pewni, że prędzej czy później będzie się to pojawiać.

Natomiast co do relacji ze zlotu, to wersję wydadrzeń widzianą moimi oczami wyślę dziś pozostałym osobom, żeby sprawdzili, czy nie ujawniam tam jakichś ich prywatnych spraw, albo dopisali jak to widzieli ze swojej perspektywy i oficjalną wersję opisu zdarzeń wrzucimy na forum ;-)

Offline andi

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 12, 2011, 17:37:39 »
Dzięki ,SasQ,w takim razie myślę że warto cierpliwie poczekać..

MEM HEI SHIN

• Gość
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 13, 2011, 02:53:54 »
.(...)  Ale jeśli zabawa już Cię nie kręci, to trudno, tylko współczuć...

WSPÓŁCZUCIE :

Cytat Wikipedia :

'' Stan emocjonalny, w którym jeden człowiek solidaryzuje się z inną osobą cierpiącą i wyraża głębokie ubolewanie okazywane komuś nieszczęśliwemu ''...

Z całym szacunkiem młody człowieku, ale zostaw jeszcze miejsce na to, że to co publicznie głosisz -  to  możesz się mylić.

Nie jestem osobą cierpiącą, jak również nie jestem osobą nieszczęśliwą, zatem daruj sobie kierowanie do osób drugich rzeczy, których nie rozumiesz.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2011, 02:55:55 wysłana przez MEM HEI SHIN »

Offline SasQ

• Collegium Invisible
  • *
    • Jabber/AQQ
    • Naukowy kącik kwantowy
    • Email
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 13, 2011, 06:11:37 »
Masz rację: zupełnie nie rozumiem o co Ci właściwie chodzi i czego tak właściwie się czepiasz. Widzę tylko, że się czepiasz, zupełnie bezsensownie. Nie mam zamiaru Cię zmuszać do zabawy, bo w zabawie uczestniczy się z własnej woli. Ale nie psuj jej innym tylko dlatego, że Tobie się nie podoba, albo uważasz, że jesteś na to zbyt poważny, czy nie masz na nią czasu. Więcej luzu, bracie; tyle mogę powiedzieć. Ja też wcale nie mam obowiązku Ci tłumaczyć kim jestem, albo co robiłem na spotkaniu, na które każdy mógł przybyć i przekonać się samemu jak jest. Obiecałem jednak, że ile będę w stanie, to opiszę, by osoby, które nie mogły być tam razem z nami, również miały szansę coś z tego uszczknąć. I wynika to jedynie z mojej dobrej woli, a nie obowiązku, bo nikt mnie na żadnego protokolanta nie wyznaczał. Więc bierz to łaskawie pod uwagę.

Offline VAV EL

• Nowy użytkownik
  • *
    • Email
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 13, 2011, 16:20:47 »
spotkanie, na które każdy mógł przybyć  i przekonać się samemu jak jest

SasQ

Też myślałem że każdy może  przybyć do Tyńca i  posłuchać co masz innym do powiedzenia.
Niestety, było to spotkanie zamknięte.  Nie dla każdego....

Więc jeśli możesz, w miarę możliwości swoich napisz coś w wolnej chwili ;-)

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 13, 2011, 17:40:08 »
Dla każdego aktywnego członka tego forum,pisaliśmy że jest ono raczej testem do następnego spotkania profesjonalnie przygotowanego.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2011, 18:17:59 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

Offline VAV EL

• Nowy użytkownik
  • *
    • Email
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 13, 2011, 19:08:00 »
Michał
 Rozumiem że aktywność na starym forum /przed przeniesieniem/ się  nie liczy  niet

SasQ
Dzięki za Wolfa :-)

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 13, 2011, 19:10:04 »
VAVEL, napisałem CI na PW pełne wyjaśnienie, co i jak, więc nie rozumiem zatem co imputujesz. Wszystko wiesz, a piszesz , jakbyś nie otrzymał żadnego wyjaśnienia... Trochę to niestosowne.

Kończę, bo nie mam dostępu do netu (jestem na wyjeździe do poniedziałku) i korzystam z uprzejmości nie znanej mi osoby.

Offline VAV EL

• Nowy użytkownik
  • *
    • Email
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 14, 2011, 00:10:30 »
Wrzućcie może tak na prędko jakiś filmik z wykładu SasQ.
Jestem  zwyczajnie bardzo ciekaw…  plotyy