Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: 1 2 3 4 5 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nassim Haramein - Okrąg, złota spirala i punkt emanacji  (Przeczytany 17587 razy)
Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« : Lipiec 26, 2011, 15:04:06 »

Nassim Haramein i jego kolega Andre, eksperymentując ze złotą spiralą i okręgiem odkrywają, że  biegun logarytmiczny złotej spirali wychodzącej z okręgu ma coś wspólnego z numerologiczną geometrią Marko Rodina...

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=1i5AGHogxAs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=1i5AGHogxAs</a>
Zobacz też: Eneagram Marko Rodina

* * * * *

Mały komentarz.

Niezależnie od tego czego poszukiwał Nassim eksperymentując w powyższym filmiku, myślę, że fajnie byłoby, gdyby połączył on siły z Danem Winterem, gdyż eksplorują oni te same obszary problemowe.
Nie wiem czemu Nassim nie odwołuje się wprost do twórczości Dana (skoro wie, że Dan od dawna mówi "o okręgu i złotej spirali" w wielu wykładach, gdzie hasłowo, ale jednak opisuje funkcję złotej spirali jako "ścieżki przejścia" między dwoma stanami ładunków elektrycznych - energią i masą. Mówi o tym choćby w:

'Sekret życia i bioarchitektura':
3:46:  W fizyce spiralę złotego środka określa się jako "optymalną translację zawirowań"
3:52  Jest to najlepszy sposób, aby linia stała się kołem i vice versa...
3:55  co jest sposobem, by energia stała się masą i vice versa - co po prostu oznacza niedestrukcyjną kompresję ładunku...
4:02  To definiowanie stworzenia, definiowanie życia samego w sobie w znaczeniu tego jak informacja zbiega się w jednym miejscu - to BIOS Logosu...
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,52.0.html

Jest to kilka słów wyrwanych z kontekstu wykładu, więc może zamieszę trzy dodatkowe fragmenty, pochodzące z trzech innych wykładów Dana, aby przybliżyć nieco jego sposób myślenia o energii i masie oraz roli złotej spirali w procesie przejścia między energia i masą, gdyż "materia jest falą złożoną z ładunku elektrycznego"

'Wykład z Barcelony (2009)':
{17460}Materia nie jest iluzją. Materia jest falą złożoną z ładunku elektrycznego.
{17785}Kiedy fala rozchodzi się koliście przechowuje bezwład jak żyroskop.
{17998}Przechowywany bezwład nazywamy masą.

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,46.0.html

Kiedy fala rozchodzi się koliście, to porusza się ruchem obrotowym.
Czym jest obrót?

'The EggX Files cz. 2':
{6980}Obrót jest opisem jedynej rzeczy, która przechowuje bezwład pośród fal.
{7060}(...) gdy fala układa się w linii, nazywamy to energią, (...)
{7324}(...) gdy zaczynasz mieć obrót, który przechowuje bezwład i wzorzec
{7417}zyskujesz masę lub tworzysz. Tak więc obrót w tym sensie jest tym co tworzy. (wszech-świat - L) (...)

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,51.msg80.html#msg80

Okrąg i spirala Fi - poglądowy rysunek Dana (tu spirale schodzą się w centrum okręgu)

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,101.msg457.html#msg457

Ostatecznie złota spirala jest ścieżką, po której poruszają się ładunki elektryczne.

'Wyjaśniając grawitację':
{31837} Jest to ścieżka kompresji, która umożliwia ładunkom "optymalną translację zawirowań", która jest sposobem w jaki ruch obrotowy (inercja)
{32102} staje się linią (energią), co jest tym połączeniem między masą i energią.
{32230}A rozwiązaniem dla "optymalnej translacji zawirowań" jest spirala w złotej proporcji, ponieważ jedno definiuje drugie.

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,40.msg53.html#msg53

Ogólnie, odnoszę wrażenie, że to co robi Nassim w powyższym filmiku jest inspirowane danowskim podejściem, odniesionym wprost do geometrii Marko Rodina. Zresztą, wszyscy trzej panowie dobrze się znają. Dan z Nassimem uczestniczyli przecież w tej samej konferencji (w Budapeszcie w 2006 roku), gdzie mieli swoje referaty i okazję do podyskutowania o roli złotego podziału (i spirali Fi) w powstawaniu grawitacji. A z Rodinem Dan zna się z wielomiesięcznych rozmów na temat jego matematyczno - fizycznych koncepcji.
W efekcie konferencji w Budapeszcie Dan wystosował nawet do Nassima zaproszenie do merytorycznego dialogu (bo nie zgadzali się ze sobą, co do kształtu podstawowej geometrii będącej u podstaw fraktalnej budowy wszechświata), na które Nassim niestety nie odpowiedział - zobacz o tym: http://www.swietageometria.info/nassim-winter-synteza?start=1

Publikacja z artykułami z konferencji w Budapeszcie w 2006r:

Źródło: http://www.goldenmean.info/budapest08/physicsoverview.html

Wspomniałem już, że Dan Winter, Nassim Haramein i Marko Rodin znają się wzajemnie. Wypada mieć nadzieję, że drogi całej trójki zejdą się kiedyś w jakiś sensowny sposób i zaowocują pewną syntezą lub choćby zdyscyplinowanym eklektyzmem Mrugnięcie A może ta synteza tudzież zdyscyplinowany eklektyzm pojawią się w głowach niektórych forumowiczów? Mrugnięcie

Pozdrawiam! Uśmiech

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 19:18:44 wysłane przez Leszek » Zapisane

Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : Lipiec 26, 2011, 15:47:53 »

wydaje się że powinien zacząć budować cewke Rodina i pomyśleć o wielu uzwojeniach zasilanych innym prądem by częstotliwości wzrastał też  ze złotym podziałem. jest to modelowe pokazania zasady tunelowania według ŚG Czyżby Gwiezdne Wrota Mrugnięcie

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl
Echnaton
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #2 : Lipiec 26, 2011, 18:17:45 »

Niezależnie od tego czego poszukiwał Nassim eksperymentując w powyższym filmiku, myślę, że fajnie byłoby, gdyby połączył on siły z Danem Winterem, gdyż eksplorują oni te same obszary problemowe.
Nie wiem czemu Nassim nie odwołuje się wprost do twórczości Dana (skoro wie, że Dan od dawna mówi "o okręgu i złotej spirali" w wielu wykładach, gdzie hasłowo, ale jednak opisuje funkcję złotej spirali jako "ścieżki przejścia" między dwoma stanami ładunków elektrycznych - energią i masą.

Myślę Leszku, że będąc z Danem w czasie jego pobytu w Polsce podpytywałeś o te kwestie Mrugnięcie
Zresztą rozmawialiśmy chyba o tym kiedyś i z Twojej relacji wynikało że sprawa może wydawać się prozaiczna, ale nie wiem, czy nadaje się do publicznego głoszenia.

Co do tego materiału, to zastanawiam się czy nie za bardzo naciągane jest kreślenie tego okręgu. Nic Nassim nie mówi dlaczego akurat od jakiegoś konkretnego miejsca zaczął dodawać powtarzające się odcinki spirali aby uzyskać zamknięty okrąg. Okrąg który "zawiera dynamikę spirali" (?!) Trzeba by raczej powiedzieć, że ta spirala została pozbawiona dynamiki po tym (zewnętrzym) działaniu. Do dalszej analizy wspólnego punktu nie ma fundamentu. Strasznie luźna interpretacja.

Gdzieś wczesniej rozmawialiśmy o naszych luźnych interpretacjach na przykładzie postu Lucyfera. My możemy się tak bawić. Nassim moim zdaniem powinien porzucać te pomysły najdalej na etapie wyobraźni.

Pozdrawiam

Aha, ten materiał około 3 minuty zaczyna sie znowu od początku.

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : Lipiec 26, 2011, 19:31:37 »

ale ciekawie się robi jak "włączysz " 3D na torusie

« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2011, 19:56:10 wysłane przez Michał-Anioł » Zapisane

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl
Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Lipiec 26, 2011, 20:13:49 »

Co do tego materiału, to zastanawiam się czy nie za bardzo naciągane jest kreślenie tego okręgu. Nic Nassim nie mówi dlaczego akurat od jakiegoś konkretnego miejsca zaczął dodawać powtarzające się odcinki spirali aby uzyskać zamknięty okrąg.

To akurat jest dość proste, jak już sobie porysujesz. Za tym punktem spirala wychodzi poza okrąg, więc wziął taki odcinek spirali, jaki pokrywał mu się z okręgiem.

Okrąg który "zawiera dynamikę spirali" (?!) Trzeba by raczej powiedzieć, że ta spirala została pozbawiona dynamiki po tym (zewnętrzym) działaniu. Do dalszej analizy wspólnego punktu nie ma fundamentu. Strasznie luźna interpretacja.
Bardzo luźna...
Myślę, że końcowy mniejszy okrąg w okręgu może być efektem tego, że kolejnym odcinkom spirali leżącym na okręgu dorysowujesz "ogonki" skierowane do wewnątrz okręgu. Punkty tych ogonków leżące najbliżej centrum okręgu mogą wyznaczać granice mniejszego okręgu. Trzeba by to było narysować, aby sprawdzić.
Gdzieś wczesniej rozmawialiśmy o naszych luźnych interpretacjach na przykładzie postu Lucyfera. My możemy się tak bawić. Nassim moim zdaniem powinien porzucać te pomysły najdalej na etapie wyobraźni.
Dokładnie tak. Ten filmik pokazuje to co dzieje się za kulisami wydawanych filmów. Po prostu praca pokazana od kuchni.
Nie zdziwię się, jak Lucyfer coś narysuje w ramach zabawy Mrugnięcie

P.S

Aha, ten materiał około 3 minuty zaczyna sie znowu od początku.

Wrzuciłem już nową wersję i jest ok. Wcześniejszą wersję wrzucałem poprzez modem USB. Jak widać nie zadziałało najlepiej...

Myślę Leszku, że będąc z Danem w czasie jego pobytu w Polsce podpytywałeś o te kwestie (...)

Tak piąte przez dziesiąte, ale faktycznie nie ma co gadać.

Widać relacja się rozwija, skoro Dan na pierwszej stronie swojej WWW wrzuca ten oto obrazek (patrz żółty napis)...

http://goldenmean.info/matrix/

Na to właśnie zwracam uwagę - Nassim nic nie wspomina o Danie, kiedy odkrywa złoty podział z czarnej dziurze. A Dan o tym trąbi od lat...
Co prawda Dan mówi, że złoty podział jest przyczyną grawitacji, a Nassim, że skutkiem... Super...

Pozdrawiam!

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 19:27:37 wysłane przez Leszek » Zapisane

Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Lipiec 26, 2011, 20:14:44 »

ale ciekawie się robi jak "włączysz " 3D na torusie
ale stabilny torus ma zazwyczaj stabilną dziurkę w centrum... ?
Masz jakiś bitowy obrazek?

« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2011, 20:56:47 wysłane przez Leszek » Zapisane

Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : Lipiec 26, 2011, 21:17:08 »

zgadza się dodaj swoiste zakrzywienie przestrzeni

www.imaginarium.org.pl
Echnaton
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #7 : Lipiec 27, 2011, 03:43:12 »

Co do tego materiału, to zastanawiam się czy nie za bardzo naciągane jest kreślenie tego okręgu. Nic Nassim nie mówi dlaczego akurat od jakiegoś konkretnego miejsca zaczął dodawać powtarzające się odcinki spirali aby uzyskać zamknięty okrąg.

To akurat jest dość proste, jak już sobie porysujesz. Za tym punktem spirala wychodzi poza okrąg, więc wziął taki odcinek spirali, jaki pokrywał mu się z okręgiem.

To jest Leszku oczywiste i dość łatwe do zwizualizowania. Nawet jak sugerowałeś narysowałem sobie w Illustratorze spiralke i eneagram i pobawiłem się tym w różnych proporcjach. Tolerancja błędu jest dosyć wysoka możemy sie rozjeżdżać do 10% a punkt emanacji będzie i tak bardzo blisko. Chałtura. Myślałem, że Nassim coś obliczał, a to zabawa na cześć Marco Rodina który do niego wpadł na herbatę Mrugnięcie

Widzę, że Dan (zmieniony 1 post) akurat wpisał torusa w okrąg tak aby torus dążył do centrum okręgu...

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
Lucyfer
Administrator
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Lipiec 27, 2011, 15:13:51 »

Cytat: Leszek
Nie zdziwię się, jak Lucyfer coś narysuje w ramach zabawy Mrugnięcie

A pewnie że wrzucę parę obrazków... Zły

Cytat: Echnaton
Okrąg który "zawiera dynamikę spirali" (?!) Trzeba by raczej powiedzieć, że ta spirala została pozbawiona dynamiki po tym (zewnętrzym) działaniu. Do dalszej analizy wspólnego punktu nie ma fundamentu. Strasznie luźna interpretacja.

Dynamiczny torus Yin Yang w 3D i 2D z dziurami w centrum i poza centrum Oczko

Yin i Yang oscylują w pobliżu Phi

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2014, 21:47:25 wysłane przez Lucyfer » Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: