logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nassim Haramein - Okrąg, złota spirala i punkt emanacji  (Przeczytany 23585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
Nassim Haramein - Okrąg, złota spirala i punkt emanacji
« dnia: Lipiec 26, 2011, 15:04:06 »
Nassim Haramein i jego kolega Andre, eksperymentując ze złotą spiralą i okręgiem odkrywają, że  biegun logarytmiczny złotej spirali wychodzącej z okręgu ma coś wspólnego z numerologiczną geometrią Marko Rodina...

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=1i5AGHogxAs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=1i5AGHogxAs</a>
Zobacz też: Eneagram Marko Rodina

* * * * *

Mały komentarz.

Niezależnie od tego czego poszukiwał Nassim eksperymentując w powyższym filmiku, myślę, że fajnie byłoby, gdyby połączył on siły z Danem Winterem, gdyż eksplorują oni te same obszary problemowe.
Nie wiem czemu Nassim nie odwołuje się wprost do twórczości Dana (skoro wie, że Dan od dawna mówi "o okręgu i złotej spirali" w wielu wykładach, gdzie hasłowo, ale jednak opisuje funkcję złotej spirali jako "ścieżki przejścia" między dwoma stanami ładunków elektrycznych - energią i masą. Mówi o tym choćby w:

'Sekret życia i bioarchitektura':
3:46:  W fizyce spiralę złotego środka określa się jako "optymalną translację zawirowań"
3:52  Jest to najlepszy sposób, aby linia stała się kołem i vice versa...
3:55  co jest sposobem, by energia stała się masą i vice versa - co po prostu oznacza niedestrukcyjną kompresję ładunku...
4:02  To definiowanie stworzenia, definiowanie życia samego w sobie w znaczeniu tego jak informacja zbiega się w jednym miejscu - to BIOS Logosu...
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,52.0.html

Jest to kilka słów wyrwanych z kontekstu wykładu, więc może zamieszę trzy dodatkowe fragmenty, pochodzące z trzech innych wykładów Dana, aby przybliżyć nieco jego sposób myślenia o energii i masie oraz roli złotej spirali w procesie przejścia między energia i masą, gdyż "materia jest falą złożoną z ładunku elektrycznego"

'Wykład z Barcelony (2009)':
{17460}Materia nie jest iluzją. Materia jest falą złożoną z ładunku elektrycznego.
{17785}Kiedy fala rozchodzi się koliście przechowuje bezwład jak żyroskop.
{17998}Przechowywany bezwład nazywamy masą.

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,46.0.html

Kiedy fala rozchodzi się koliście, to porusza się ruchem obrotowym.
Czym jest obrót?

'The EggX Files cz. 2':
{6980}Obrót jest opisem jedynej rzeczy, która przechowuje bezwład pośród fal.
{7060}(...) gdy fala układa się w linii, nazywamy to energią, (...)
{7324}(...) gdy zaczynasz mieć obrót, który przechowuje bezwład i wzorzec
{7417}zyskujesz masę lub tworzysz. Tak więc obrót w tym sensie jest tym co tworzy. (wszech-świat - L) (...)

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,51.msg80.html#msg80

Okrąg i spirala Fi - poglądowy rysunek Dana (tu spirale schodzą się w centrum okręgu)
http://swietageometria.info/s/di-0PDR.gif

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,101.msg457.html#msg457

Ostatecznie złota spirala jest ścieżką, po której poruszają się ładunki elektryczne.

'Wyjaśniając grawitację':
{31837} Jest to ścieżka kompresji, która umożliwia ładunkom "optymalną translację zawirowań", która jest sposobem w jaki ruch obrotowy (inercja)
{32102} staje się linią (energią), co jest tym połączeniem między masą i energią.
{32230}A rozwiązaniem dla "optymalnej translacji zawirowań" jest spirala w złotej proporcji, ponieważ jedno definiuje drugie.

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,40.msg53.html#msg53

Ogólnie, odnoszę wrażenie, że to co robi Nassim w powyższym filmiku jest inspirowane danowskim podejściem, odniesionym wprost do geometrii Marko Rodina. Zresztą, wszyscy trzej panowie dobrze się znają. Dan z Nassimem uczestniczyli przecież w tej samej konferencji (w Budapeszcie w 2006 roku), gdzie mieli swoje referaty i okazję do podyskutowania o roli złotego podziału (i spirali Fi) w powstawaniu grawitacji. A z Rodinem Dan zna się z wielomiesięcznych rozmów na temat jego matematyczno - fizycznych koncepcji.
W efekcie konferencji w Budapeszcie Dan wystosował nawet do Nassima zaproszenie do merytorycznego dialogu (bo nie zgadzali się ze sobą, co do kształtu podstawowej geometrii będącej u podstaw fraktalnej budowy wszechświata), na które Nassim niestety nie odpowiedział - zobacz o tym: http://www.swietageometria.info/nassim-winter-synteza?start=1

Publikacja z artykułami z konferencji w Budapeszcie w 2006r:

http://www.swietageometria.info/images/stories/Leszek/FORUM/agendaprevious1.jpg

Źródło: http://www.goldenmean.info/budapest08/physicsoverview.html

Wspomniałem już, że Dan Winter, Nassim Haramein i Marko Rodin znają się wzajemnie. Wypada mieć nadzieję, że drogi całej trójki zejdą się kiedyś w jakiś sensowny sposób i zaowocują pewną syntezą lub choćby zdyscyplinowanym eklektyzmem ;) A może ta synteza tudzież zdyscyplinowany eklektyzm pojawią się w głowach niektórych forumowiczów? ;)

Pozdrawiam! :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 19:18:44 wysłana przez Leszek »

Offline Michał-Anioł

• między niebem a piekłem
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
    • Imaginarium
Odp: Nassim Haramein - Okrąg, złota spirala i punkt emanacji
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2011, 15:47:53 »
wydaje się że powinien zacząć budować cewke Rodina i pomyśleć o wielu uzwojeniach zasilanych innym prądem by częstotliwości wzrastał też  ze złotym podziałem. jest to modelowe pokazania zasady tunelowania według ŚG Czyżby Gwiezdne Wrota ;)
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2011, 18:17:45 »
Niezależnie od tego czego poszukiwał Nassim eksperymentując w powyższym filmiku, myślę, że fajnie byłoby, gdyby połączył on siły z Danem Winterem, gdyż eksplorują oni te same obszary problemowe.
Nie wiem czemu Nassim nie odwołuje się wprost do twórczości Dana (skoro wie, że Dan od dawna mówi "o okręgu i złotej spirali" w wielu wykładach, gdzie hasłowo, ale jednak opisuje funkcję złotej spirali jako "ścieżki przejścia" między dwoma stanami ładunków elektrycznych - energią i masą.

Myślę Leszku, że będąc z Danem w czasie jego pobytu w Polsce podpytywałeś o te kwestie ;)
Zresztą rozmawialiśmy chyba o tym kiedyś i z Twojej relacji wynikało że sprawa może wydawać się prozaiczna, ale nie wiem, czy nadaje się do publicznego głoszenia.

Co do tego materiału, to zastanawiam się czy nie za bardzo naciągane jest kreślenie tego okręgu. Nic Nassim nie mówi dlaczego akurat od jakiegoś konkretnego miejsca zaczął dodawać powtarzające się odcinki spirali aby uzyskać zamknięty okrąg. Okrąg który "zawiera dynamikę spirali" (?!) Trzeba by raczej powiedzieć, że ta spirala została pozbawiona dynamiki po tym (zewnętrzym) działaniu. Do dalszej analizy wspólnego punktu nie ma fundamentu. Strasznie luźna interpretacja.

Gdzieś wczesniej rozmawialiśmy o naszych luźnych interpretacjach na przykładzie postu Lucyfera. My możemy się tak bawić. Nassim moim zdaniem powinien porzucać te pomysły najdalej na etapie wyobraźni.

Pozdrawiam

Aha, ten materiał około 3 minuty zaczyna sie znowu od początku.
Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2011, 19:31:37 »
ale ciekawie się robi jak "włączysz " 3D na torusie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2011, 19:56:10 wysłana przez Michał-Anioł »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2011, 20:13:49 »
Co do tego materiału, to zastanawiam się czy nie za bardzo naciągane jest kreślenie tego okręgu. Nic Nassim nie mówi dlaczego akurat od jakiegoś konkretnego miejsca zaczął dodawać powtarzające się odcinki spirali aby uzyskać zamknięty okrąg.

To akurat jest dość proste, jak już sobie porysujesz. Za tym punktem spirala wychodzi poza okrąg, więc wziął taki odcinek spirali, jaki pokrywał mu się z okręgiem.

Okrąg który "zawiera dynamikę spirali" (?!) Trzeba by raczej powiedzieć, że ta spirala została pozbawiona dynamiki po tym (zewnętrzym) działaniu. Do dalszej analizy wspólnego punktu nie ma fundamentu. Strasznie luźna interpretacja.
Bardzo luźna...
Myślę, że końcowy mniejszy okrąg w okręgu może być efektem tego, że kolejnym odcinkom spirali leżącym na okręgu dorysowujesz "ogonki" skierowane do wewnątrz okręgu. Punkty tych ogonków leżące najbliżej centrum okręgu mogą wyznaczać granice mniejszego okręgu. Trzeba by to było narysować, aby sprawdzić.
Gdzieś wczesniej rozmawialiśmy o naszych luźnych interpretacjach na przykładzie postu Lucyfera. My możemy się tak bawić. Nassim moim zdaniem powinien porzucać te pomysły najdalej na etapie wyobraźni.
Dokładnie tak. Ten filmik pokazuje to co dzieje się za kulisami wydawanych filmów. Po prostu praca pokazana od kuchni.
Nie zdziwię się, jak Lucyfer coś narysuje w ramach zabawy ;)

P.S

Aha, ten materiał około 3 minuty zaczyna sie znowu od początku.

Wrzuciłem już nową wersję i jest ok. Wcześniejszą wersję wrzucałem poprzez modem USB. Jak widać nie zadziałało najlepiej...

Myślę Leszku, że będąc z Danem w czasie jego pobytu w Polsce podpytywałeś o te kwestie (...)

Tak piąte przez dziesiąte, ale faktycznie nie ma co gadać.

Widać relacja się rozwija, skoro Dan na pierwszej stronie swojej WWW wrzuca ten oto obrazek (patrz żółty napis)...

http://swietageometria.info/s/di-5SOJ.jpg

http://goldenmean.info/matrix/

Na to właśnie zwracam uwagę - Nassim nic nie wspomina o Danie, kiedy odkrywa złoty podział z czarnej dziurze. A Dan o tym trąbi od lat...
Co prawda Dan mówi, że złoty podział jest przyczyną grawitacji, a Nassim, że skutkiem... Super...

Pozdrawiam!

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 19:27:37 wysłana przez Leszek »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2011, 20:14:44 »
ale ciekawie się robi jak "włączysz " 3D na torusie
ale stabilny torus ma zazwyczaj stabilną dziurkę w centrum... ?
Masz jakiś bitowy obrazek?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2011, 20:56:47 wysłana przez Leszek »

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2011, 21:17:08 »
zgadza się dodaj swoiste zakrzywienie przestrzeni
www.imaginarium.org.pl

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 27, 2011, 03:43:12 »
Co do tego materiału, to zastanawiam się czy nie za bardzo naciągane jest kreślenie tego okręgu. Nic Nassim nie mówi dlaczego akurat od jakiegoś konkretnego miejsca zaczął dodawać powtarzające się odcinki spirali aby uzyskać zamknięty okrąg.

To akurat jest dość proste, jak już sobie porysujesz. Za tym punktem spirala wychodzi poza okrąg, więc wziął taki odcinek spirali, jaki pokrywał mu się z okręgiem.

To jest Leszku oczywiste i dość łatwe do zwizualizowania. Nawet jak sugerowałeś narysowałem sobie w Illustratorze spiralke i eneagram i pobawiłem się tym w różnych proporcjach. Tolerancja błędu jest dosyć wysoka możemy sie rozjeżdżać do 10% a punkt emanacji będzie i tak bardzo blisko. Chałtura. Myślałem, że Nassim coś obliczał, a to zabawa na cześć Marco Rodina który do niego wpadł na herbatę ;)

Widzę, że Dan (zmieniony 1 post) akurat wpisał torusa w okrąg tak aby torus dążył do centrum okręgu...
Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2011, 15:13:51 »
Cytat: Leszek
Nie zdziwię się, jak Lucyfer coś narysuje w ramach zabawy Mrugnięcie

A pewnie że wrzucę parę obrazków... >:D

Cytat: Echnaton
Okrąg który "zawiera dynamikę spirali" (?!) Trzeba by raczej powiedzieć, że ta spirala została pozbawiona dynamiki po tym (zewnętrzym) działaniu. Do dalszej analizy wspólnego punktu nie ma fundamentu. Strasznie luźna interpretacja.

Dynamiczny torus Yin Yang w 3D i 2D z dziurami w centrum i poza centrum :oczko:

Yin i Yang oscylują w pobliżu Phi

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2014, 21:47:25 wysłana przez Lucyfer »

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 27, 2011, 16:53:15 »
No fajnie, tyle że torus 3D zamknięty w kuli, nie pasuje do tego przykładu Nassima. On bierze spirale opartą na Phi nieskończoną w "punkcie" i na zewnątrz, którą można ilustrować w 2D jak i przestrzennie w 3D (typowy Winterowski "lej"). Jeżeli mamy do czynienia z okręgiem (2D) nie wiem jak mozna go określić mianem - dynamiczny. W przestrzeni ten okrąg (tzn. jego rzut z góry) może byc jakąś formą spirali i wtedy mozna przypisywac mu takie cechy. Nieważne... wydaje mi się, że zdecydowanie lepszym rozwiazeniem byłoby szukanie różnych powiązań w 3D, ale wtedy bierzemy inny torus, np. ten który wrzuciłeś, albo nawet ten Nasssim'a który wykorzystuje w swoich wykładach.

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 27, 2011, 17:05:14 »
Mnie po głowie chodzą wciąż te fale zbieżno-rozbieżne, ich interferencja ( WSM Milo Wolff) jako przyczyna istnienia wszelkiej materii, grawitacji i innych sił,  i tak sobie myślę, jak to powiązać ze złotą spiralą , golden ratio w 3D, ale chyba mi wyobraźni nie starcza. Może LU, coś wymyślisz :)

Złota spirala jest po prostu piękna i to jest jej niezaprzeczalny atut , lecz jak do tej pory jest tylko zabawką inteligencji Dana Wintera, który TWIERDZI, że jest ona przyczyną choćby grawitacji ( jak również zabawka Nassima który twierdzi ,że jest skutkiem ). Panowie się bawią ładunkami ,wykresami, płaszczyznami , a mnie się coraz bardziej podoba WSM , ciekawe dlaczego ? Jakoś bardziej do mnie przemawia..
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 27, 2011, 18:01:00 »
Panowie się bawią ładunkami ,wykresami, płaszczyznami

Bo każdy trzyma swojego torusa odwrotnie  ;D  >:D
www.imaginarium.org.pl

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 27, 2011, 18:28:32 »
Cytat: Echnaton
No fajnie, tyle że torus 3D zamknięty w kuli, nie pasuje do tego przykładu Nassima. On bierze spirale opartą na Phi nieskończoną w "punkcie" i na zewnątrz, którą można ilustrować w 2D jak i przestrzennie w 3D (typowy Winterowski "lej").

No to spróbujmy to połączyć w 3D, włożyć torus Wintera oparty na spirali w sferyczny torus Nassima  :)

Rezultat

Cytat: east
Mnie po głowie chodzą wciąż te fale zbieżno-rozbieżne, ich interferencja ( WSM Milo Wolff) jako przyczyna istnienia wszelkiej materii, grawitacji i innych sił,  i tak sobie myślę, jak to powiązać ze złotą spiralą , golden ratio w 3D, ale chyba mi wyobraźni nie starcza. Może LU, coś wymyślisz Uśmiech

Ja bym to widział tak, z tym że zamiast przemieszczającego się okręgu podstawił bym Torus

Taki torus:

Mam nadzieje że SasQ wyjaśni te wzory zeby

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2014, 20:40:51 wysłana przez Lucyfer »

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 27, 2011, 18:43:34 »
po prostu herce
www.imaginarium.org.pl

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 27, 2011, 20:53:47 »
Lucy dzięki za wrzutkę splątania torusów Dana i Nassima. Chyba już to widziałem w innym wątku kiedyś. Ciekawa koncepcja...

Mnie po głowie chodzą wciąż te fale zbieżno-rozbieżne, ich interferencja ( WSM Milo Wolff) jako przyczyna istnienia wszelkiej materii, grawitacji i innych sił,  

Czytałeś East już "Fizykę Wszechświata" M.Wolffa w całości? SasQ wydał ją wreszcie ?
Świetna pozycja... jeżeli można tak powiedzieć o przeczytanej książce bez kilku ostatnich rozdziałów :) Podobno najważniejszych. (dzieki SasQ)

"Książka napisana
specjalnie dla tych
ciekawskich osób, które
nie mogą się doczekać,
aż ktoś inny znajdzie
odpowiedzi." - M.Wolff

Pozdro

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 28, 2011, 01:02:45 »
@ Echnaton nie, nie czytałem tej książki w całości, ale to , co udało mi się przeczytać ,częściowo tłumaczone przez Sasq, a częściowo po ang na stronie Milo Wolffa bardzo ze mną rezonuje bo jest prościej, a im prościej, tym lepiej, jak wiadomo powszechnie :)
Także jest to lektura na moim celowniku .

@LU  to już coś z tym torusem zamiast okręgu !
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 28, 2011, 14:40:52 »
@LU  to już coś z tym torusem zamiast okręgu !

Najbardziej pasował by mi torus LoShu  ;)

http://swietageometria.info/s/di-XJUP.png
 http://swietageometria.info/s/di-EXON.png

Ponieważ mamy tutaj do czynienia z fraktalną strukturą trójkątów budowanych przez liczby 3,6,9

http://swietageometria.info/s/di-XNKY.png
http://swietageometria.info/s/di-XTZS.jpg

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,34.msg4664.html#msg4664

Podstawowy Kwadrat LoShu przekształca się w 9 innych kwadratów z których również można zbudować torusy
http://swietageometria.info/s/di-A01L.png

Kwadraty 1,2,4,8,7,5 wprawiają fraktalne trójkąty w ruch co daje praktycznie nieograniczone kombinacje fal na całej powierzchni Torusa

http://swietageometria.info/s/di-Z27T.png
http://swietageometria.info/s/di-G5VS.png

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,233.msg5168.html#msg5168

Liczby 1,2,4,8,7,5 nie są przypadkowe 8)

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2014, 08:33:20 wysłana przez Leszek »

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 28, 2011, 15:10:35 »
A no i właśnie, LU, zamiast sinusoidy wyszłaby  pewnie spirala (spirale) czyli przemieszczający się po osi ,wirujący/wibrujący(?) torus . Wibrujący, bo to fale zbieżno- rozbieżne .. ciężko by to wyobrazić sobie na tej osi ufff.

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 28, 2011, 18:07:48 »
Dolphins Blow Bubble Air Rings
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=bT-fctr32pE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=bT-fctr32pE</a>

Underwater bubble rings - how to make it?
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=rjXXRkmbKVA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=rjXXRkmbKVA</a>
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 22:11:54 wysłana przez Leszek »

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 28, 2011, 18:40:04 »
pięknie. Jakby chciały nam coś przekazać, coś "narysować".

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 29, 2011, 14:01:04 »
Drunvalo Melchizedek bawił się złotą spiralą i okręgiem w nieco inny sposób.
Użył wykresu biegunowego. Udało mu się w połączyć na nim szereg binarny (wg. którego dzielą się np. komórki) z szeregiem Fibonacciego, który jest ściśle związany z zasadą wzrostu w przyrodzie ożywionej.

http://swietageometria.info/s/di-SVPC.png

http://swietageometria.info/s/di-3XDU.png

Drunvalo Melchizedek - "Pradawna tajemnica kwiatu życia" Tom I , s. 246-247
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,139.msg771.html#msg771

P.S

embrion ośmiokomórkowy - zbudowany wg logiki szeregu binarnego - wg. którego komórki się dzielą
więcej: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,21.msg610.html#msg610
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 21:24:28 wysłana przez Leszek »

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 29, 2011, 14:38:02 »
Udało mu się w połączyć na nim szereg binarny (wg. którego dzielą się np. komórki) z szeregiem Fibonacciego, który jest ściśle związany z zasadą wzrostu w przyrodzie ożywionej.

Numerologiczne połączenie systemu binarnego z szeregiem Fibonacciego

Zredukowany system binarny
http://swietageometria.info/s/di-KLWC.png

1=1
2=2
4=4
8=8
16=1+6=7
32=3+2=5
64=6+4=1
128= 1+2+8=11=1+1=2
256=2+5+6=13=1+3=4
512=5+1+2=8
1024=1+0+2+4=7
2048=2+0+4+8=14=1+4=5

Zredukowany ciąg fibonaciego naniesiony na okrąg

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,205.msg1444.html#msg1444

A no i właśnie, LU, zamiast sinusoidy wyszłaby  pewnie spirala (spirale) czyli przemieszczający się po osi ,wirujący/wibrujący(?) torus . Wibrujący, bo to fale zbieżno- rozbieżne .. ciężko by to wyobrazić sobie na tej osi ufff.

Fale, Spirala Fi i Graal
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 21:07:04 wysłana przez Leszek »

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 29, 2011, 18:30:37 »
Mam wrażenie, że ciągle drepczemy wokół ciągów , liczb, złotych podziałów, teori z rzadka pojawia się tutaj informacja CO DOKŁADNIE organizuje przestrzeń, choćby wspomniane przez Ciebie Leszku , ośmiokątne układy komórek w embrionie - co jest przyczyną takiej a nie innej organizacji.

Wiemy jednak co konkretnie zarządza podziałem komórki -są to mikrotubule.
Wykonują  zadanie takie jak oddzielenie chromosomów w mitozie, przy podziale komórki.Fizycznie przesuwają one aksony, dendryty  i synapsy  w procesie rozwoju neuronów. Regulują  pracę synaps i uczestniczą w procesach pamięci. Komórki, które są najbardziej asymetryczne, z najdłuższymi  procesami , takie  jak neurony z dendrytami i aksony, mają najwięcej  mikrotubul. Kiedy neuron się rozwija, mikrotubule montują się samodzielnie i rozwijają  w określonym kierunku. Gdy powstają komórki, mikrotubule wydają się przetwarzać informacje i organizują działania.
(..)

Mikrotubule są pustymi tubami składającymi  się z pewnego rodzaju "orzeszków ziemnych"  w kształcie białek zwanych tubulinami , które montują się samodzielnie do tworzenia architektury i geometrii komórki [geometrii  opisywanej tu  przez Dana Wintera czy  Nassima ] .

Nie mogę tego teraz znaleźć, ale kiedyś LU wrzuciłeś w którymś wątku rysunek pokazujący układ tubulin w wiązce , który wyglądał trochę jak spiralny  układ nasion słonecznika. Nieprzypadkowo też relacja masy do promienia mikrotubuli spełnia warunki dla czarnej dziury wg Schwartzchilda o czym wspomina Nassim.

I teraz - zastanawia mnie CO konkretnie kieruje pracą mikrotubul,  które zarządzają tak skomplikowanymi operacjami logistycznymi jak podział komórek czy budowa sieci neuronowych. Sama konstrukcja mikrotubul niczego jeszcze nie wyjaśnia, choć gdzieś mi tam dzwoni, że skoro zachodzi w nich niedestrukcyjna kompresja /implozja ładunku to już jest blisko powiązane to  z istotą życia, a jednak sama implozja ładunku też jest procesem . Wydaje mi się, że należałoby napisać, że to świadomość sama w sobie , obecna w mikrotubulach ( korzystająca ze św.geometrii, dekompresji, implozji, rezonanasu, etc etc ) organizuje procesy życiowe  wokół geometrii i wg geometrycznych zasad.

I dopiero teraz obraz staje się sensowny, przynajmniej dla mnie. Teraz bardziej wyrażnie dostrzegam sens i cel tych wszystkich liczb i spiral. Tym niemniej jest to wciąż "hardware" , a nie pierwotna przyczyna.

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 29, 2011, 19:34:51 »
Nie mogę tego teraz znaleźć, ale kiedyś LU wrzuciłeś w którymś wątku rysunek pokazujący układ tubulin w wiązce , który wyglądał trochę jak spiralny  układ nasion słonecznika. Nieprzypadkowo też relacja masy do promienia mikrotubuli spełnia warunki dla czarnej dziury wg Schwartzchilda o czym wspomina Nassim.

http://swietageometria.info/s/di-QDSJ.png

Mam wrażenie, że ciągle drepczemy wokół ciągów , liczb, złotych podziałów, teorii z rzadka pojawia się tutaj informacja CO DOKŁADNIE organizuje przestrzeń, choćby wspomniane przez Ciebie Leszku , ośmiokątne układy komórek w embrionie - co jest przyczyną takiej a nie innej organizacji.

Magnetyzm  :mysl:

http://swietageometria.info/s/di-IRPV.jpg

LINK do FILMIKU https://www.dropbox.com/s/scbekwq1t6i08lv/DouadyCouderExp5.9MB.mov

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 22:05:56 wysłana przez Leszek »

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 29, 2011, 23:49:55 »
Serdeczne dzięki LU.
I jeszcze to

The organization of mammalian microtubules is interesting from a mathematical point of view. The number 13 might seem to have no particular mathematical significance,but this is not entirely so.It is one of the famous Fibonacci numbers:

« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2011, 23:55:23 wysłana przez east »

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 30, 2011, 09:26:30 »
The organization of mammalian microtubules is interesting from a mathematical point of view. The number 13 might seem to have no particular mathematical significance,but this is not entirely so.It is one of the famous Fibonacci numbers:

Number 13 has extreme mathematical significance !! !!  :oczko:

http://swietageometria.info/iu/di-1VPS.png

Szyszka

http://swietageometria.info/s/di-VYLC.png
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 21:09:16 wysłana przez Leszek »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 30, 2011, 18:57:39 »
Wracając do pierwotnego tematu okręgu i złotej spirali to powiem, że szukałem kiedyś połączenia, ale nie znalazłem.
Niemniej zaciekawiła mnie pewna animacja (poniżej w poście), ale nie miałem czasu, aby sprawdzać jaki wzór się za rysowaniem okręgów przez spiralę.

Otóż złota spirala rysuje na niej okręgi, ale w sposób dynamiczny. Każdy kto przeglądał temat "Kwiat Życia" na forum lub na
WWW (na www szybciej się otwiera) pewnie już to zna.
Ciekawiło mnie, jaka byłaby średnica drugiego, trzeciego, itd okręgu, gdyby spirala nie poprzestała na narysowaniu pierwszego okręgu i rysowała coraz to większe okręgi koncentrycznie (zamiast rysować vesicę).

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=jXsKh1p6vIg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=jXsKh1p6vIg</a>

http://swietageometria.info/images/stories/Leszek/KwiatZycia/vesica%20na%20forum.jpg

P.S
Dla mnie danowski torus z naniesioną złotą spiralą nie pasuje do sfery.
Spirala to Fi, a sfera to Pi. Jak to połączyć? Nie wiem.
Mogę tylko domniemywać, że jeśli zasada samoorganizacji wszechświata opiera się u podstaw na Fi, to sfery są jak te winogrona (w winnicy pana ;) ) na gałęzi wzrastającej na zasadzie filotakcji, co poglądowo można pokazać w 2D - jako okręgi "przyczepione" do spirali (na rysunku kwadratowej - bo łatwiej mi ją było narysować)

Zasadę tę można odnieść też do np. planet, gdzie "interakcja" sfer/kul takich jak Wenus i Ziemia wyznaczona jest złotym podziałem, w sposób nie bezpośredni, ale zgodny z kosmicznym Fi-porządkiem. Mniej więcej w ten deseń Fi łączy różne rzeczy i różne logiki w harmonijną całość.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2011, 19:10:20 wysłana przez Leszek »

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 30, 2011, 22:19:24 »

Kombinacji jest sporo :)
http://swietageometria.info/s/di-GVNE.jpg

http://swietageometria.info/s/di-FULJ.png
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 22:18:35 wysłana przez Leszek »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 30, 2011, 23:36:40 »

Kombinacji jest sporo  :)
http://swietageometria.info/s/di-GVNE.jpg

Tak jest sporo możliwości  zeby

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Yt2zoY45508" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Yt2zoY45508</a>

;) ;) ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 22:19:26 wysłana przez Leszek »

Ania

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 30, 2011, 23:42:31 »
Labirynt!! Uwielbiam tę baśń, ostatnio sobie o nim myślałam - też w kontekście spraw poruszanych na forum - no i proszę - jest!  ;D
Dla zaintrygowanych na youtube istnieje cały filmik w częściach, ah  :obloki:

P.S. Lu, chyba się zapiszę do Ciebie na jakiś kurs ilustracyjno - graficzny  ;D jesteś nieoceniony  :super:

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 31, 2011, 01:13:28 »

Kombinacji jest sporo :)

Tak jak już pisałem połączenia spirali z kołem widziałbym  w 2D, w dynamicznym związku spirali z okręgiem.
Takim jak na poniższej animacji (dzięki Lucyfer za gifa):

Szukając czegoś trafiłem na konstrukcję z kamieni autorstwa niejakiego Gryfa144
http://www.swietageometria.info/images/stories/Leszek/Torus/swieta_geometria_r.jpg

Właśnie o tę logikę spirali i okręgu w 2D mi chodziło. Tylko czy średnice drugiego i trzeciego okręgu (gdyby spirala nie poprzestała na rysowaniu tylko jednego okręgu) byłyby takie, jak na powyższym obrazku?

* * *
W 3D nie widzę sposobu na połączenie sfery ze złotą spiralą, aby ta ostatnia nie utraciła swych proporcji. Poza sposobem wspomnianym w  tym poście. który można odnieść poniekąd do tego obrazka:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 22:20:00 wysłana przez Leszek »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 31, 2011, 02:07:44 »
Pomyślałem jeszcze, że może złotą spiralę da się rozwinąć w okrąg w podobny sposób jak można to zrobić z ósemką?

<==>

<==> ??

Chyba, że w jeden okrąg rozwija się każda para spiral (symbolizująca siłę do- i odśrodkową).

Offline Mahamaya

• Użytkownik
  • **
    • Email
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 31, 2011, 08:21:02 »
"...połączenia spirali z kołem widziałbym  w 2D..."
Ale to co widzimy w 2D jest zaledwie jakimś rzutem wielowymiarowej rzeczywistości, więc czemu chcesz to co wielowymiarowe dopasowywać tylko do płaszczyzny, to jak zabawa w cienie...

W 2D odnajdujesz tylko jakiś jeden "przekrój" czy "rzut", odkrycie tych powiązań w 3D to jednak krok do przodu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 22:21:35 wysłana przez Leszek »

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 31, 2011, 09:28:38 »
Pomyślałem jeszcze, że może złotą spiralę da się rozwinąć w okrąg w podobny sposób jak można to zrobić z ósemką?

Pomyślałem że już mamy taki obraz w 3D >:D

Żeby taki podział mógł powstać musi nastąpić implozja sfer :tyty:

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 22:21:01 wysłana przez Leszek »

Offline Mahamaya

• Użytkownik
  • **
    • Email
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 31, 2011, 09:42:01 »
 :super:

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 31, 2011, 09:46:57 »
"...połączenia spirali z kołem widziałbym  w 2D..."
Ale to co widzimy w 2D jest zaledwie jakimś rzutem wielowymiarowej rzeczywistości, więc czemu chcesz to co wielowymiarowe dopasowywać tylko do płaszczyzny, to jak zabawa w cienie...

W 2D odnajdujesz tylko jakiś jeden "przekrój" czy "rzut", odkrycie tych powiązań w 3D to jednak krok do przodu.

Wymowny obrazek...  ;)
Tak, to można potraktować jako cienie. Jest o tym trochę tutaj: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,293.0.html

Nie tyle staram się dopasować wielowymiarowe do płaszczyzny, co raczej ukazać, to co jest w 3D na płaszczyźnie, ale jakoś cienko mi idzie ;)
Zabawa z cieniami. Miał powstać taki wątek, ukazujący właśnie najciekawsze cienie różnych figur na płaszczyźnie, ale twojego obrazka i tak nic nie przebije... ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 22:22:13 wysłana przez Leszek »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 31, 2011, 09:55:51 »

Pomyślałem że już mamy taki obraz w 3D >:D

Żeby taki podział mógł powstać musi nastąpić implozja sfer :tyty:

Lucyfer, ja nie widzę tutaj złotej spirali rozwijającej się w okrąg w 3D. Widzę "ósemkę" (lemniskatę?) w 3D, która dzieli się binarnie. Chyba, że spirala istnieje tutaj metaforycznie - jako ukryta zasada wzrostu. Poddaję się, a raczej biorę za coś innego - tłumaczenie... :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2014, 22:24:56 wysłana przez Leszek »

Offline Mahamaya

• Użytkownik
  • **
    • Email
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 31, 2011, 10:30:21 »
W każdej sferze zawiera się niezliczona ilość supozycji torusa wirującej Merkaby ...

http://swietageometria.info/s/di-B456.jpg

Źródło: http://www.freewebs.com/cropcirclelanguage/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2014, 22:26:36 wysłana przez Leszek »

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 31, 2011, 13:37:30 »
Cytat: Mahamaya
W każdej sferze zawiera się niezliczona ilość supozycji torusa wirującej Merkaby ...

Lucyfer, ja nie widzę tutaj złotej spirali rozwijającej się w okrąg w 3D. Widzę "ósemkę" (lemniskatę?) w 3D, która dzieli się binarnie. Chyba, że spirala istnieje tutaj metaforycznie - jako ukryta zasada wzrostu. Poddaję się, a raczej biorę za coś innego - tłumaczenie... Uśmiech

http://swietageometria.info/s/di-W92J.png

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2014, 22:29:44 wysłana przez Leszek »

Offline Mahamaya

• Użytkownik
  • **
    • Email
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 31, 2011, 13:51:37 »
Kiedyś miałam tzw. świadomy sen, w którym widziałam właśnie coś takiego  :-)

Cytat: Lucyfer

Dopiero połączenie dwóch potencjałów, dwóch części Merkaby wyzwalało odpowiednią ilość energii konieczną do powstania i rozwoju struktur życia

Cytat: Lucyfer

Źródło: http://www.freewebs.com/cropcirclelanguage/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2014, 22:32:17 wysłana przez Leszek »

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 31, 2011, 15:33:32 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=555MtDvGVj0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=555MtDvGVj0</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=HRKm_34MIJk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=HRKm_34MIJk</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=HTPvGpam1zY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=HTPvGpam1zY</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=PCYv0_qPk-4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=PCYv0_qPk-4</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=XT3NrFfQclg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=XT3NrFfQclg</a>
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2011, 15:47:12 wysłana przez Michał-Anioł »
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 31, 2011, 16:29:53 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=unqKSfZfzho" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=unqKSfZfzho</a>
Leszek
Spirala to Fi, a sfera to Pi. Jak to połączyć?
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Ug_NOWWdFrw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Ug_NOWWdFrw</a>
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=33qWfaYA3-Y" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=33qWfaYA3-Y</a>
Leszek
ale stabilny torus ma zazwyczaj stabilną dziurkę w centrum... ?
Masz nawet  swoisty otwór w  środku

Ogólna teoria względności na równi z materią traktuje geometrię. Naturalne jest więc pytanie: czy mogą być one przeistoczone jedno w drugie?

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,347.0.html

Dodajmy do tego E= m c2
Energia=Materia
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2014, 22:33:38 wysłana przez Leszek »
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 01, 2011, 20:16:33 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=c68F4EFYKfE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=c68F4EFYKfE</a>
www.imaginarium.org.pl

Offline Michał-Anioł

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Imaginarium
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 13, 2011, 12:33:27 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=LRRzVHLs4bU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=LRRzVHLs4bU</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=8Hpb2zrXA3o" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=8Hpb2zrXA3o</a>
www.imaginarium.org.pl