Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nassim Haramein - Okrąg, złota spirala i punkt emanacji  (Przeczytany 18270 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lucyfer
Administrator
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Lipiec 28, 2011, 17:07:48 »

Dolphins Blow Bubble Air Rings
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=bT-fctr32pE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=bT-fctr32pE</a>

Underwater bubble rings - how to make it?
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=rjXXRkmbKVA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=rjXXRkmbKVA</a>

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 21:11:54 wysłane przez Leszek » Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Lipiec 28, 2011, 17:40:04 »

pięknie. Jakby chciały nam coś przekazać, coś "narysować".

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...
Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #20 : Lipiec 29, 2011, 13:01:04 »

Drunvalo Melchizedek bawił się złotą spiralą i okręgiem w nieco inny sposób.
Użył wykresu biegunowego. Udało mu się w połączyć na nim szereg binarny (wg. którego dzielą się np. komórki) z szeregiem Fibonacciego, który jest ściśle związany z zasadą wzrostu w przyrodzie ożywionej.

Drunvalo Melchizedek - "Pradawna tajemnica kwiatu życia" Tom I , s. 246-247
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,139.msg771.html#msg771

P.S

embrion ośmiokomórkowy - zbudowany wg logiki szeregu binarnego - wg. którego komórki się dzielą
więcej: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,21.msg610.html#msg610

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 20:24:28 wysłane przez Leszek » Zapisane

Lucyfer
Administrator
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Lipiec 29, 2011, 13:38:02 »

Cytat: Leszek
Udało mu się w połączyć na nim szereg binarny (wg. którego dzielą się np. komórki) z szeregiem Fibonacciego, który jest ściśle związany z zasadą wzrostu w przyrodzie ożywionej.

Numerologiczne połączenie systemu binarnego z szeregiem Fibonacciego

Zredukowany system binarny

1=1
2=2
4=4
8=8
16=1+6=7
32=3+2=5
64=6+4=1
128= 1+2+8=11=1+1=2
256=2+5+6=13=1+3=4
512=5+1+2=8
1024=1+0+2+4=7
2048=2+0+4+8=14=1+4=5

Zredukowany ciąg fibonaciego naniesiony na okrąg

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,205.msg1444.html#msg1444

Cytat: east
A no i właśnie, LU, zamiast sinusoidy wyszłaby  pewnie spirala (spirale) czyli przemieszczający się po osi ,wirujący/wibrujący(?) torus . Wibrujący, bo to fale zbieżno- rozbieżne .. ciężko by to wyobrazić sobie na tej osi ufff.

Fale, Spirala Fi i Graal

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 20:07:04 wysłane przez Leszek » Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #22 : Lipiec 29, 2011, 17:30:37 »

Mam wrażenie, że ciągle drepczemy wokół ciągów , liczb, złotych podziałów, teori z rzadka pojawia się tutaj informacja CO DOKŁADNIE organizuje przestrzeń, choćby wspomniane przez Ciebie Leszku , ośmiokątne układy komórek w embrionie - co jest przyczyną takiej a nie innej organizacji.

Wiemy jednak co konkretnie zarządza podziałem komórki -są to mikrotubule.
Wykonują  zadanie takie jak oddzielenie chromosomów w mitozie, przy podziale komórki.Fizycznie przesuwają one aksony, dendryty  i synapsy  w procesie rozwoju neuronów. Regulują  pracę synaps i uczestniczą w procesach pamięci. Komórki, które są najbardziej asymetryczne, z najdłuższymi  procesami , takie  jak neurony z dendrytami i aksony, mają najwięcej  mikrotubul. Kiedy neuron się rozwija, mikrotubule montują się samodzielnie i rozwijają  w określonym kierunku. Gdy powstają komórki, mikrotubule wydają się przetwarzać informacje i organizują działania.
(..)

Mikrotubule są pustymi tubami składającymi  się z pewnego rodzaju "orzeszków ziemnych"  w kształcie białek zwanych tubulinami , które montują się samodzielnie do tworzenia architektury i geometrii komórki [geometrii  opisywanej tu  przez Dana Wintera czy  Nassima ] .

Nie mogę tego teraz znaleźć, ale kiedyś LU wrzuciłeś w którymś wątku rysunek pokazujący układ tubulin w wiązce , który wyglądał trochę jak spiralny  układ nasion słonecznika. Nieprzypadkowo też relacja masy do promienia mikrotubuli spełnia warunki dla czarnej dziury wg Schwartzchilda o czym wspomina Nassim.

I teraz - zastanawia mnie CO konkretnie kieruje pracą mikrotubul,  które zarządzają tak skomplikowanymi operacjami logistycznymi jak podział komórek czy budowa sieci neuronowych. Sama konstrukcja mikrotubul niczego jeszcze nie wyjaśnia, choć gdzieś mi tam dzwoni, że skoro zachodzi w nich niedestrukcyjna kompresja /implozja ładunku to już jest blisko powiązane to  z istotą życia, a jednak sama implozja ładunku też jest procesem . Wydaje mi się, że należałoby napisać, że to świadomość sama w sobie , obecna w mikrotubulach ( korzystająca ze św.geometrii, dekompresji, implozji, rezonanasu, etc etc ) organizuje procesy życiowe  wokół geometrii i wg geometrycznych zasad.

I dopiero teraz obraz staje się sensowny, przynajmniej dla mnie. Teraz bardziej wyrażnie dostrzegam sens i cel tych wszystkich liczb i spiral. Tym niemniej jest to wciąż "hardware" , a nie pierwotna przyczyna.

dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...
Lucyfer
Administrator
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Lipiec 29, 2011, 18:34:51 »

Nie mogę tego teraz znaleźć, ale kiedyś LU wrzuciłeś w którymś wątku rysunek pokazujący układ tubulin w wiązce , który wyglądał trochę jak spiralny  układ nasion słonecznika. Nieprzypadkowo też relacja masy do promienia mikrotubuli spełnia warunki dla czarnej dziury wg Schwartzchilda o czym wspomina Nassim.

Mam wrażenie, że ciągle drepczemy wokół ciągów , liczb, złotych podziałów, teorii z rzadka pojawia się tutaj informacja CO DOKŁADNIE organizuje przestrzeń, choćby wspomniane przez Ciebie Leszku , ośmiokątne układy komórek w embrionie - co jest przyczyną takiej a nie innej organizacji.

Magnetyzm  myśli

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 21:05:56 wysłane przez Leszek » Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #24 : Lipiec 29, 2011, 22:49:55 »

Serdeczne dzięki LU.
I jeszcze to

The organization of mammalian microtubules is interesting from a mathematical point of view. The number 13 might seem to have no particular mathematical significance,but this is not entirely so.It is one of the famous Fibonacci numbers:

« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2011, 22:55:23 wysłane przez east » Zapisane

Lucyfer
Administrator
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Lipiec 30, 2011, 08:26:30 »

The organization of mammalian microtubules is interesting from a mathematical point of view. The number 13 might seem to have no particular mathematical significance,but this is not entirely so.It is one of the famous Fibonacci numbers:

Number 13 has extreme mathematical significance wykrzyknik wykrzyknik  Oczko

Szyszka

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 20:09:16 wysłane przez Leszek » Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #26 : Lipiec 30, 2011, 17:57:39 »

Wracając do pierwotnego tematu okręgu i złotej spirali to powiem, że szukałem kiedyś połączenia, ale nie znalazłem.
Niemniej zaciekawiła mnie pewna animacja (poniżej w poście), ale nie miałem czasu, aby sprawdzać jaki wzór się za rysowaniem okręgów przez spiralę.

Otóż złota spirala rysuje na niej okręgi, ale w sposób dynamiczny. Każdy kto przeglądał temat "Kwiat Życia" na forum lub na
WWW (na www szybciej się otwiera) pewnie już to zna.
Ciekawiło mnie, jaka byłaby średnica drugiego, trzeciego, itd okręgu, gdyby spirala nie poprzestała na narysowaniu pierwszego okręgu i rysowała coraz to większe okręgi koncentrycznie (zamiast rysować vesicę).

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=jXsKh1p6vIg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=jXsKh1p6vIg</a>

P.S
Dla mnie danowski torus z naniesioną złotą spiralą nie pasuje do sfery.
Spirala to Fi, a sfera to Pi. Jak to połączyć? Nie wiem.
Mogę tylko domniemywać, że jeśli zasada samoorganizacji wszechświata opiera się u podstaw na Fi, to sfery są jak te winogrona (w winnicy pana Mrugnięcie ) na gałęzi wzrastającej na zasadzie filotakcji, co poglądowo można pokazać w 2D - jako okręgi "przyczepione" do spirali (na rysunku kwadratowej - bo łatwiej mi ją było narysować)

Zasadę tę można odnieść też do np. planet, gdzie "interakcja" sfer/kul takich jak Wenus i Ziemia wyznaczona jest złotym podziałem, w sposób nie bezpośredni, ale zgodny z kosmicznym Fi-porządkiem. Mniej więcej w ten deseń Fi łączy różne rzeczy i różne logiki w harmonijną całość.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2011, 18:10:20 wysłane przez Leszek » Zapisane

Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: