Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nassim Haramein - Okrąg, złota spirala i punkt emanacji  (Przeczytany 18269 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lucyfer
Administrator
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #27 : Lipiec 30, 2011, 21:19:24 »

Cytat: Leszek
Dla mnie danowski torus z naniesioną złotą spiralą nie pasuje do sfery.
Spirala to Fi, a sfera to Pi. Jak to połączyć? Nie wiem.

Kombinacji jest sporo Uśmiech

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 21:18:35 wysłane przez Leszek » Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #28 : Lipiec 30, 2011, 22:36:40 »

Kombinacji jest sporo  Uśmiech

Tak jest sporo możliwości  smiech2

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Yt2zoY45508" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Yt2zoY45508</a>

Mrugnięcie Mrugnięcie Mrugnięcie

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 21:19:26 wysłane przez Leszek » Zapisane

Ania
Gość
« Odpowiedz #29 : Lipiec 30, 2011, 22:42:31 »

Labirynt!! Uwielbiam tę baśń, ostatnio sobie o nim myślałam - też w kontekście spraw poruszanych na forum - no i proszę - jest!  Duży uśmiech
Dla zaintrygowanych na youtube istnieje cały filmik w częściach, ah  w obłokach

P.S. Lu, chyba się zapiszę do Ciebie na jakiś kurs ilustracyjno - graficzny  Duży uśmiech jesteś nieoceniony  super

Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #30 : Lipiec 31, 2011, 00:13:28 »

Kombinacji jest sporo Uśmiech

Tak jak już pisałem połączenia spirali z kołem widziałbym  w 2D, w dynamicznym związku spirali z okręgiem.
Takim jak na poniższej animacji (dzięki Lucyfer za gifa):

Szukając czegoś trafiłem na konstrukcję z kamieni autorstwa niejakiego Gryfa144

Właśnie o tę logikę spirali i okręgu w 2D mi chodziło. Tylko czy średnice drugiego i trzeciego okręgu (gdyby spirala nie poprzestała na rysowaniu tylko jednego okręgu) byłyby takie, jak na powyższym obrazku?

* * *
W 3D nie widzę sposobu na połączenie sfery ze złotą spiralą, aby ta ostatnia nie utraciła swych proporcji. Poza sposobem wspomnianym w  tym poście. który można odnieść poniekąd do tego obrazka:

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 21:20:00 wysłane przez Leszek » Zapisane

Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #31 : Lipiec 31, 2011, 01:07:44 »

Pomyślałem jeszcze, że może złotą spiralę da się rozwinąć w okrąg w podobny sposób jak można to zrobić z ósemką?

<==>

<==> CO?

Chyba, że w jeden okrąg rozwija się każda para spiral (symbolizująca siłę do- i odśrodkową).

Mahamaya
Collegium Invisible
Użytkownik
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #32 : Lipiec 31, 2011, 07:21:02 »

"...połączenia spirali z kołem widziałbym  w 2D..."
Ale to co widzimy w 2D jest zaledwie jakimś rzutem wielowymiarowej rzeczywistości, więc czemu chcesz to co wielowymiarowe dopasowywać tylko do płaszczyzny, to jak zabawa w cienie...

W 2D odnajdujesz tylko jakiś jeden "przekrój" czy "rzut", odkrycie tych powiązań w 3D to jednak krok do przodu.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 21:21:35 wysłane przez Leszek » Zapisane
Lucyfer
Administrator
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #33 : Lipiec 31, 2011, 08:28:38 »

Pomyślałem jeszcze, że może złotą spiralę da się rozwinąć w okrąg w podobny sposób jak można to zrobić z ósemką?

Pomyślałem że już mamy taki obraz w 3D Zły

Żeby taki podział mógł powstać musi nastąpić implozja sfer ach Ty... :)

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 21:21:01 wysłane przez Leszek » Zapisane
Mahamaya
Collegium Invisible
Użytkownik
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #34 : Lipiec 31, 2011, 08:42:01 »

super

Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #35 : Lipiec 31, 2011, 08:46:57 »

"...połączenia spirali z kołem widziałbym  w 2D..."
Ale to co widzimy w 2D jest zaledwie jakimś rzutem wielowymiarowej rzeczywistości, więc czemu chcesz to co wielowymiarowe dopasowywać tylko do płaszczyzny, to jak zabawa w cienie...

W 2D odnajdujesz tylko jakiś jeden "przekrój" czy "rzut", odkrycie tych powiązań w 3D to jednak krok do przodu.

Wymowny obrazek...  Mrugnięcie
Tak, to można potraktować jako cienie. Jest o tym trochę tutaj: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,293.0.html

Nie tyle staram się dopasować wielowymiarowe do płaszczyzny, co raczej ukazać, to co jest w 3D na płaszczyźnie, ale jakoś cienko mi idzie Mrugnięcie
Zabawa z cieniami. Miał powstać taki wątek, ukazujący właśnie najciekawsze cienie różnych figur na płaszczyźnie, ale twojego obrazka i tak nic nie przebije... Mrugnięcie

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 21:22:13 wysłane przez Leszek » Zapisane

Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: