Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nassim Haramein - Okrąg, złota spirala i punkt emanacji  (Przeczytany 18198 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Echnaton
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #9 : Lipiec 27, 2011, 15:53:15 »

No fajnie, tyle że torus 3D zamknięty w kuli, nie pasuje do tego przykładu Nassima. On bierze spirale opartą na Phi nieskończoną w "punkcie" i na zewnątrz, którą można ilustrować w 2D jak i przestrzennie w 3D (typowy Winterowski "lej"). Jeżeli mamy do czynienia z okręgiem (2D) nie wiem jak mozna go określić mianem - dynamiczny. W przestrzeni ten okrąg (tzn. jego rzut z góry) może byc jakąś formą spirali i wtedy mozna przypisywac mu takie cechy. Nieważne... wydaje mi się, że zdecydowanie lepszym rozwiazeniem byłoby szukanie różnych powiązań w 3D, ale wtedy bierzemy inny torus, np. ten który wrzuciłeś, albo nawet ten Nasssim'a który wykorzystuje w swoich wykładach.

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
east
Moderator Globalny
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Lipiec 27, 2011, 16:05:14 »

Mnie po głowie chodzą wciąż te fale zbieżno-rozbieżne, ich interferencja ( WSM Milo Wolff) jako przyczyna istnienia wszelkiej materii, grawitacji i innych sił,  i tak sobie myślę, jak to powiązać ze złotą spiralą , golden ratio w 3D, ale chyba mi wyobraźni nie starcza. Może LU, coś wymyślisz Uśmiech

Złota spirala jest po prostu piękna i to jest jej niezaprzeczalny atut , lecz jak do tej pory jest tylko zabawką inteligencji Dana Wintera, który TWIERDZI, że jest ona przyczyną choćby grawitacji ( jak również zabawka Nassima który twierdzi ,że jest skutkiem ). Panowie się bawią ładunkami ,wykresami, płaszczyznami , a mnie się coraz bardziej podoba WSM , ciekawe dlaczego ? Jakoś bardziej do mnie przemawia..

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...
Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : Lipiec 27, 2011, 17:01:00 »

Panowie się bawią ładunkami ,wykresami, płaszczyznami

Bo każdy trzyma swojego torusa odwrotnie  Duży uśmiech  Zły

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl
Lucyfer
Administrator
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Lipiec 27, 2011, 17:28:32 »

Cytat: Echnaton
No fajnie, tyle że torus 3D zamknięty w kuli, nie pasuje do tego przykładu Nassima. On bierze spirale opartą na Phi nieskończoną w "punkcie" i na zewnątrz, którą można ilustrować w 2D jak i przestrzennie w 3D (typowy Winterowski "lej").

No to spróbujmy to połączyć w 3D, włożyć torus Wintera oparty na spirali w sferyczny torus Nassima  Uśmiech

Rezultat

Cytat: east
Mnie po głowie chodzą wciąż te fale zbieżno-rozbieżne, ich interferencja ( WSM Milo Wolff) jako przyczyna istnienia wszelkiej materii, grawitacji i innych sił,  i tak sobie myślę, jak to powiązać ze złotą spiralą , golden ratio w 3D, ale chyba mi wyobraźni nie starcza. Może LU, coś wymyślisz Uśmiech

Ja bym to widział tak, z tym że zamiast przemieszczającego się okręgu podstawił bym Torus

Taki torus:

Mam nadzieje że SasQ wyjaśni te wzory smiech2

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2014, 19:40:51 wysłane przez Lucyfer » Zapisane
Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : Lipiec 27, 2011, 17:43:34 »

po prostu herce

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl
Echnaton
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #14 : Lipiec 27, 2011, 19:53:47 »

Lucy dzięki za wrzutkę splątania torusów Dana i Nassima. Chyba już to widziałem w innym wątku kiedyś. Ciekawa koncepcja...

Mnie po głowie chodzą wciąż te fale zbieżno-rozbieżne, ich interferencja ( WSM Milo Wolff) jako przyczyna istnienia wszelkiej materii, grawitacji i innych sił,  

Czytałeś East już "Fizykę Wszechświata" M.Wolffa w całości? SasQ wydał ją wreszcie ?
Świetna pozycja... jeżeli można tak powiedzieć o przeczytanej książce bez kilku ostatnich rozdziałów Uśmiech Podobno najważniejszych. (dzieki SasQ)

"Książka napisana
specjalnie dla tych
ciekawskich osób, które
nie mogą się doczekać,
aż ktoś inny znajdzie
odpowiedzi." - M.Wolff

Pozdro

Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti
east
Moderator Globalny
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Lipiec 28, 2011, 00:02:45 »

@ Echnaton nie, nie czytałem tej książki w całości, ale to , co udało mi się przeczytać ,częściowo tłumaczone przez Sasq, a częściowo po ang na stronie Milo Wolffa bardzo ze mną rezonuje bo jest prościej, a im prościej, tym lepiej, jak wiadomo powszechnie Uśmiech
Także jest to lektura na moim celowniku .

@LU  to już coś z tym torusem zamiast okręgu !

dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...
Lucyfer
Administrator
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Lipiec 28, 2011, 13:40:52 »

Cytat: east
@LU  to już coś z tym torusem zamiast okręgu !

Najbardziej pasował by mi torus LoShu  Mrugnięcie

Ponieważ mamy tutaj do czynienia z fraktalną strukturą trójkątów budowanych przez liczby 3,6,9

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,34.msg4664.html#msg4664

Podstawowy Kwadrat LoShu przekształca się w 9 innych kwadratów z których również można zbudować torusy

Kwadraty 1,2,4,8,7,5 wprawiają fraktalne trójkąty w ruch co daje praktycznie nieograniczone kombinacje fal na całej powierzchni Torusa

http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,233.msg5168.html#msg5168

Liczby 1,2,4,8,7,5 nie są przypadkowe 8)

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2014, 07:33:20 wysłane przez Leszek » Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Lipiec 28, 2011, 14:10:35 »

A no i właśnie, LU, zamiast sinusoidy wyszłaby  pewnie spirala (spirale) czyli przemieszczający się po osi ,wirujący/wibrujący(?) torus . Wibrujący, bo to fale zbieżno- rozbieżne .. ciężko by to wyobrazić sobie na tej osi ufff.

Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: