logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Związek liczby Fi z ciągiem Fibonacciego i ciągiem Lucasa.  (Przeczytany 17194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MEM HEI SHIN

• Gość
Odp: Związek liczby Fi z ciągiem Fibonacciego i ciągiem Lucasa.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 21, 2011, 23:41:52 »

To dlaczego nikt nie korzysta z tych drzwi ? Może są zbyt hermetyczne ? Może niezrozumiałe dla ludzkości ? Dlaczego Ty MEM HEI SHIN narzekasz a nie korzystasz z tej wiedzy, nie jesteś przecież wyzwolonym geniuszem. Tylko zarzucasz jeszcze ,że popularyzator jest irracjonalny ! To jest irracjonalne zachowanie trochę.

Czy Ty przeczytałeś ze zrozumieniem, to co przeczytałeś ?
To przeczytaj jeszcze raz.
Stwierdziłem fakty.
Nawet poniekąd próbując wyjaśnić dlaczego i przez kogo i w jakim celu niezwykła wiedza zawarta w Wedach, Kabale jest tłamszona.
Zresztą zawsze tak było.Jest to przecież nieodłączny element tego środowiska o potocznej nazwie Ziemia. A środowisko składa się ( jak to między innymi Witkowski napisał) z nieświadomej masy krytycznej.
Ja nie zarzucam niczego popularyzatorom tylko robię pewien wybieg naprzód, aby zaimplementować we wspólnej świadomości fakt, że mamy już wszystko, tylko wyciągnąć po to rękę.
Oczywicie, aby to zrobić muszą zmienić się dane strukturalne środowiska, a ludzie jako siła połączonych jednostek przejąć i wykorzystać ową niezwykłą wiedzę. Ale na to trzeba jeszcze trochę poczekać, niemniej jednak zdecydowanie na to się nastawić i to wykorzystać.
Więc napisałem to dlatego, aby zdiagnozwać publicznie ten temat.

Miałem jeszcze inne motywy do napisania tego wątku.

Jednym z nich jest to, że  ludzie od wieków badają różne rzeczy jednakże nie znajdując na nie końcowo właściwych odpowiedzi. Owszem pewne odpowiedzi są, lecz są one tylko częściowe.Zatem nie pomaga tutaj tzw, wiedza  szczegółowa. Bo nie daje odpowiedzi na wielkie pytania. Z kolei nie można otrzymać właściwych odpowiedzi jeżeli uznamy za prawidłowy fakt interpretacji czegokolwiek za pomocą  widzialnych zmysłów.Czyli to czego nie widać - tego nie ma.
Tylko, że to czego nie widać to dopiero jest coś.
Nie ma w tym nic złego, że ludzie poszukują wiedzy za pomocą  swoich zaledwie kilku zmysłów, lecz ogromną pułapką jest myślenie, że to co odnajdują jest w taki lub inny sposób prawdziwe.
Tymczasem jest ono mniej więcej tak prawdziwe, jak to drzewo.Jeżeli dokonasz założenia, że taka zielona forma  jest drzewem, to będzie dla Ciebie zawsze drzewem.Tymczasem pod tą definicją kryje się zupełnie inna prawda.

Dlaczego o tym piszę ? Z pobudek (częściowo) osobistych.
 Dlatego, że jestem ''kosmicznym rebeliantem'' (cokolwiek to znaczy), jednakże o pozytywnych konotacjach.
Takich kosmicznych rebeliantów jest na Ziemii spory odsetek.Każdy ma swoją życiową misję. A przypadków nie ma.
Nie są oni od nikogo gorsi, ani lepsi.Bo wogóle takich pojęć w obiektywnej rzeczywistości nie ma, lecz jest to tylko takie żróżnicowanie.

A kosmiczni rebelianci to istoty, które mniej lub bardziej wiedzą, że  istnienie, to gra, która toczy się o - wszystko !
Albo jednostka uzyska odpowiednią świadomość i pójdzie w swej ewolucji dalej, albo .... zostanie z niej tylko kosmiczny kompost.

Dlatego kładę się spać i wstaje rano z  pytaniem do samego siebie - co wybierasz ?

Co jeszcze. ..
Nigdzie nie przypisałem Rodinowi żadnego irracjonalnego zachowania !
Napisałem, że wyciągnął on ową matematykę wirową prosto z Wed, a nie sam ją odkrył.
Więc w kontekście tego co napisałem Rodin jest przykładem poprawnego działania - wykorzystania tego co już od wieków jest.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2011, 00:40:18 wysłana przez MEM HEI SHIN »

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2011, 13:48:07 »
W takim razie to ja niewłaściwie Cię zrozumiałem MEM HEI SHIN ,przepraszam

Rodinowi nie można odmówić braw choćby dlatego, że miał odwagę zrobić coś na co inni nie wpadli - sięgnął po starożytną wiedzę i zrealizował coś na jej podstawie w praktyce.
Podobnie Scott Olsen czy Haramein - nie ukrywają tego że ich inspiracje wywodzą sie ze starożytności.

Oni wszyscy bazują na znanej wiedzy stąd nie uzurpują sobie do niej praw tak , jak nie mozna opatentować witaminy C na szczęście. Złoty Podział i wszystko co z niego wynika, jest własnością, dziedzictwem,  całej ludzkości.
Właśnie to jest świetne, kiedy piszesz że :

mamy już wszystko, tylko wyciągnąć po to rękę.
Oczywicie, aby to zrobić muszą zmienić się dane strukturalne środowiska, a ludzie jako siła połączonych jednostek przejąć i wykorzystać ową niezwykłą wiedzę
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Michał-Anioł

• między niebem a piekłem
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
    • Imaginarium
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 22, 2011, 20:45:02 »
I znowu MEM HEI SHIN się z tobą  zgadzam
DEUS EX MACHINE to jest ważne 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2011, 20:56:09 wysłana przez Michał-Anioł »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl