logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: LIGHTWORKERS POLAND - EWOLUCJA WSZECHŚWIATA  (Przeczytany 17393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MEM HEI SHIN

• Gość
LIGHTWORKERS POLAND - EWOLUCJA WSZECHŚWIATA
« dnia: Sierpień 22, 2011, 22:38:27 »
 Co prawda jest to kradzież intelektulna ponieważ nie pytałem o zgodę jej Twórców o zacytownie,  ale może mi za to głowę nie urwią.

Zacytuję tylko fragment z wypowiedzi Lightworkers,  które jest niesamowitym przesłaniem......

Wszechświat przez cały czas ewoluuje.
Celem ewolucji jest wytwarzanie istot coraz bardziej świadomych, które wzbogacą jakość Wszechświata i stworzą oryginalne atrybuty dla Rdzenia. Te istoty zostaną nagrodzone nieśmiertelnością i osiągną jedność z Rdzeniem.

Wszechświat jest wielkim placem zabaw stworzonym dla istot poddanych procesowi edukacji, której celem jest stworzenie świadomości. „Zabawy dydaktyczne”, istoty muszą wymyślać sobie same. Od ich inwencji zależeć będzie ich osobisty sukces jak i sukces całych społeczności. Ich jakość życia, świadomość, jedność i nieśmiertelność.

Życie jest zabawą.Lecz śmiertelnie poważną i niebezpieczną. Gra, bowiem toczy się o wszystko – czyli o prawo do.... istnienia.

Albo świadomość i istnienie wieczne, albo…kosmiczny kompost. :(

Podpisuje się pod powyższym tekstem obiema rękami.....

Tymczasem pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2011, 22:44:51 wysłana przez MEM HEI SHIN »

Offline Vortex7

• Zaawansowany użytkownik
    • Bezdomny blog
    • Email
Odp: LIGHTWORKERS POLAND - EWOLUCJA WSZECHŚWIATA
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2011, 23:12:30 »
Co prawda jest to kradzież intelektulna ponieważ nie pytałem o zgodę jej Twórców o zacytownie,  ale może mi za to głowę nie urwią.[...]
A gdzie Twoje poczucie przyzwoitości?
[...]Celem ewolucji jest wytwarzanie istot coraz bardziej świadomych, które wzbogacą jakość Wszechświata i stworzą oryginalne atrybuty dla Rdzenia. Te istoty zostaną nagrodzone nieśmiertelnością i osiągną jedność z Rdzeniem.[...]
i.t.d. bla, bla, bla...
Ok, pewna wymyślna koncepcja. Kto będzie sędzią?
Czy można odmówić udziału w jedynej racji?

Ok, lightworkerzy zarabiają w biznesie ezoterycznym: wydają książki etc.
Najbardziej wartościowe są dla mnie spacje pomiędzy tym, co cytujesz.
Wypadam, mam gdzieś jakiś Rdzeń lightworkerów.
 z lezka

p.s. Na trzech forach gdzie mam uprawnienia moda, to co powyższe zakwalifikowałbym jako spam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2011, 23:16:13 wysłana przez Vortex7 »

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2011, 17:02:05 »
@vortex7
:)  :super:
Tak na prawdę to wszędzie najbardziej chodzi o te spacje ;) Spacje są jak milczenie Buddy ...
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2011, 18:32:16 »
Ok, lightworkerzy zarabiają w biznesie ezoterycznym: wydają książki etc.
Wypadam, mam gdzieś jakiś Rdzeń lightworkerów.

p.s. Na trzech forach gdzie mam uprawnienia moda, to co powyższe zakwalifikowałbym jako spam.

Dokładnie. Podpisuje się pod tym obiema rękami i własnym rdzeniem.

To chyba wynika z braku ciekawych (konkretnych) rzeczy, lub ich rozwinięć w ŚG, że ludzie w moment kombinują sobie jakiegoś cielca.
A z forum gdzie jest masa ciekawych (namacalnych) rzeczy robi się ezoteryczna grochówa...
Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti

MEM HEI SHIN

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2011, 23:54:47 »

Dokładnie. Podpisuje się pod tym obiema rękami i własnym rdzeniem.

To chyba wynika z braku ciekawych (konkretnych) rzeczy, lub ich rozwinięć w ŚG, że ludzie w moment kombinują sobie jakiegoś cielca.
A z forum gdzie jest masa ciekawych (namacalnych) rzeczy robi się ezoteryczna grochówa...

Z całym szacunkiem obydwaj interlokutorzy, tylko, że ....?...!
Można się z czymś nie zgadzać, lecz wpierw należałoby  uzasadniać  swoje  stanowisko oprócz zorientowanej psychicznej postawy na tzw. zjadliwość.

Uzasadnić stanowisko oznacza podać : chociaż minimalny zestaw
argumentów - logicznych, naukowych, czy wynikające z własnych doświadczeń.
Ale na to chyba liczyć nie można skoro nie pojawiły się żadne.

Wobec powyższego zapytam, czy  szydzenie z czyjejś wiedzy i pracy jest uzasadnione..  Hę ?

Denerwują  poglądy, które nie są zgodne z  własnymi wizjami świata.
Schematyczna, populistyczna groteska gdzie nie zapoznając się głębiej z tematem, jasno daje się do zrozumienia jak  jest się zamkniętym w swoim systemie przekonań i na wąskiej bazie informacji buduje obraz całości.

W świetle powyższego widać, że ktoś tutaj nie umie rozmawiać !
A niby skąd ma to umieć ?
Przecież w szkołach nie ma filozofii, która uczy dyskursu.
Za to mamy miotanie inwektywami i obrzucanie rozmaitymi pomówieniami.
A wzorców dobrych nie ma.
Są złe, jak te wszelakie dyskusje.....

Nie pasuje Ci definicja Rdzenia, to sobie ją zastąp Bogiem jeśli Ci taka nomenklatura bardziej przemawia do rozumu..
Nie pasuje Ci, że ktoś wydał ezoteryczną książkę - to pretensje do świata
jak i do milionów innych ludzi, którzy ezoteryczne książki wydali i do dziś zalegają półki w ezoterycznych księgarniach, bo niewielu ludzi ich kupuje.

Naprawdę zastanawiam się nad postawą ludzi, którzy mają pretensje , że ktoś wydał ezoteryczną książkę. Ale nie mają pretensji oto, że co roku rodzice muszą wydać 500-700 zł na wyprawkę na podręczniki szkolne dla swoich dzieci. I tylko dlatego, że co niektórzy jajogłowi wymyślili sobie, że książki mają być nowe. Mają być nowe, po to, aby kwitł miliardowy biznes rodem z Ministerstwa Edukacji Narodowej zbijany na rodzicach, których często i coraz częściej po prostu na to nie stać.

Otateczne podsumowanie jest prozaicznie, wręcz banalnie  : -

Jeżeli nie jesteś zdolny do wyprowadzenia innych danych, bo to przekracza Twoje  możliwości obróbki, to nie komentuj komunałami tego czego  nie rozumiesz. Bo taka fiksacja jest najwyraźniej niebezpieczna zabierając innyym  życiową przestrzeń.
Ostatecznie nikt nie każe nikomu  czytać tego co mu nie odpowiada i może odwrócić się na pięcie i spokojnie odejść....

« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2011, 00:53:13 wysłana przez MEM HEI SHIN »

Offline Michał-Anioł

• między niebem a piekłem
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
    • Imaginarium
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2011, 01:33:29 »
no dyskusja merytoryczna to to na pewno nie jest ,MEM HEI SHIN zarys koncepcji jaki tu przedstawiłeś podobny jest w moim odczuciu do Akaszy nazewnictwo trochę inne ,ale dziwi mnie ten moralizatorski ton, ci piszą i wydają książki i zbijają kase to źle, Nasim tęż już zdaje się być zainteresowany zbijaniem kasy a nie dalszym zgłębianiem rzeczywistości i jakoś nikt pretensji o to do niego niema ,wydawało mi się że ja tu jestem od bicia piany , ale jak to mówią wszystko płynie ;)
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2011, 11:36:04 »
@MEM HEI SHIN
Albo świadomość i istnienie wieczne, albo…kosmiczny kompost

Według mojej wiedzy takie stawianie sprawy zupełnie mija się z faktycznym stanem wiedzy ( na dzień dzisiejszy ) o tym czym jest świadomość i rodzi to niepotrzebne zgrzyty jak widać.
Merytorycznie i w największym skrócie : świadomość istnieje zawsze , wiecznie. Nie zależy od tego czy łaskawie umysł postawi jej ultimatum czy nie. Jak zaistnieją takie warunki to świadomość po prostu przejmie całkowitą kontrolę nad umysłem ,dosłownie zmiecie tożsamość , jak u tej Pani

http://www.ted.com/talks/lang/pol/jill_bolte_taylor_s_powerful_stroke_of_insight.html

dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2011, 12:18:16 »
Dobry pomysł east, przeanalizujmy "Lightworkers group" od strony merytorycznej
Przeniosę swój post z pytaniem z forum David Icke
http://davidicke.pl/forum/post97346.html?sid=88aebf4ed0df74d134dc6de5c64c0358#p97346

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=La5OzxNsWqg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=La5OzxNsWqg</a>

5:22min
Cytat: Jacek
Jedyna dziedzina, na dobrą sprawę która dotąd na ziemi jest w miarę opracowana i jest do tego zbliżona to tak zwana święta geometria

Czy Pan Jacek jest w stanie wykazać te podobieństwa?

Ponieważ pani Rajska "nie studiowała tej nauki"

Cytat: Rajska
Jeśli chodzi o świętą geometrię. Toż przecież w całej książce mówimy o tym, że Wszechświat jest układanką kształtów. Takie jest główne przesłanie książki. Wcale nie zamierzam kłócić się ze świętą geometrią. Powiem więcej. Miło mi, że potwierdza nasze badania. Tylko, że z tego co widzę – zaznaczam jednak, że jest to moje pobieżne i pochopne zdanie, bo nie studiowałam tej nauki, przedstawia model wyidealizowany. Taka nie jest rzeczywistość. Algorytmy przestrzeni i budowane przez nie fraktale raczej nie są figurami geometrycznymi w naszym pojęciu. Figury te są wielkim uproszczeniem rzeczywistości. Nie wiem, czy cała ta geometria oparta jest o taki wyidealizowany model. Jeśli tak, to przedstawia bardzo uproszczoną wersję rzeczywistości.
http://davidicke.pl/forum/post89422.html?sid=9c59ac2e1fd959b079319e956c1b0570#p89422

Algorytm Świętej Geometrii
1,1,2,3,5,8,13,21...
http://img811.imageshack.us/img811/1577/fibonaccihand.jpg
LIGHTWORKERS POLAND - EWOLUCJA WSZECHŚWIATA

Proponuje zajrzeć najpierw tutaj:

« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2011, 12:27:59 wysłana przez Lucyfer »

Offline Echnaton

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2011, 13:39:47 »
MHS zastanawiam się gdzie jest granica tego Twojego hiper-nadętego EGO ?

Kto i gdzie obrzuca Cie inwektywami ?

Moja opinia dotyczy tych, jak im tam - LIGHTWORKER i trylionom podobnych - zalegających w necie.
Mogę mieć taką opinię ? Mogę. Zgadzam się z Vortexem, że to informacyjny spam... wszystko w temacie.

To, że ty odchodzisz od zmysłów biorąc to za jedyna słuszną prawdę to juz Twój problem. Naczytałeś się podobno tak dużo o filozofii (?). Dziwne, że nie masz dystansu do tych spraw... bo polemika powinna przebiegać bez angażowania w te sprawy własnego ego/przekonań.
Ty tylko twierdzisz, że tak jest i to są Twoje "argumenty". Podstawiasz sobie nogę na wstępie.
Z Twoich postów wynika jednoznaczne twierdzenie. Nie ma miejsca na polemikę. Jak ktoś myśli inaczej to jest ...kosmicznym kompostem. To buduje, ale tylko Twoje ego.  

Żeby było jasne, nie jestem przeciwny najróżniejszym koncepcjom. Jestem przeciwny przedstawianiu tych koncepcji w formie:"Teraz objawie Wam prawdę".
Wolność daje kolosalną energię, intensywność i żywotność. Tracicie ją zupełnie, uznając autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteście sentymentalni, ogromnie przywiązani do jakiegoś boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii ponieważ kryje w sobie lęk. - Jiddu Krishnamurti

Offline Michał-Anioł

• między niebem a piekłem
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
    • Imaginarium
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2011, 16:03:31 »
East
"świadomość istnieje zawsze , wiecznie"
 no ja bym się tak radykalnie nie wypowiadał aczkolwiek też mam taką nadzieje
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl