logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czy wiedza o świętej geometrii powinna być jawna?  (Przeczytany 13145 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vortex7

• Zaawansowany użytkownik
    • Bezdomny blog
    • Email
Odp: Czy wiedza o świętej geometrii powinna być jawna?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 01, 2011, 22:57:54 »
[...]Każdy zna wypowiedź Kennedy'ego o sekretach i tajnych organizacjach. Dla mnie też było to odrażające i uważałam, że wszystko powinno być jawne. [...] Jestem mu do dziś wdzięczna za ujawnienie tej tajemnicy, bo zmienia się moje życie i charakter właśnie dzięki tej wiedzy. Nie zgadzam się również na tajne akcje przeciwko ludziom.[...]
Podpisuję się oburącz.
Pytanie: czy Olsen coś nowego objawia? Śmiem twierdzić, że nie.
Tylko tyle czy aż tyle?
Przedstawia on nam panoramę zjawisk dostępnych do wglądu przeciętnemu Kowalskiemu zwracając uwagę na wspólny mianownik jakim jest Święta Geometria; zjawisk i nauk znanym starożytnym, dziś w linearnym świecie nauki o bilardowych kulach odtrąconą na margines i jakby celowo zdeprecjonowaną.
Olsen czyni to w sposób godny i naukowy, za co chwała mu.

[...]Natomiast po zdobyciu trochę wiedzy o świętej geometrii uważam, że nie każdy powinien się tym zajmować.
Po pierwsze: to co święte nie powinno być profanowane.
Po drugie: musiał być jakiś powód, że ta wiedza była tylko dla wtajemniczonych.[...]
No właśnie dlatego, by ta wiedza tworzyła grono wtajemniczonych, to po drugie.
A po pierwsze: czy profanacją nie jest właśnie zawłaszczenie tego ogólnoludzkiego dorobku kultury i wiedzy przez mających patent na wyłączność - uzurpatorów boskiego powiernictwa?

Za wiele, to ja nie wiem, ale jeśli wiedzą można komuś zaszkodzić, to nie powinno się jej dawać ludziom nieodpowiedzialnym.
Tylko komu o tym wyrokować, kto odpowiedzialny, a kto nie?

Czy wiedza o świętej geometrii powinna być jawna?[...]
ONA JEST JAWNA.

Offline bajka107

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 01, 2011, 23:33:30 »
Zgadzam się, że jest jawna. A tytułowe pytanie powinno się kończyć słowem"upowszechniana", chyba o to mi chodziło. Jawna to ona jest ale mało kto się tym zajmuje.

Nie dowiedziałam się jeszcze od gości tego forum co w ŚG jest takiego "groźnego",  że za jej upowszechnianie groziła śmierć  ??

Uprzejmie proszę o skasowanie wypowiedzi nie mających związku z tematem wątku. Dziękuję. :buziaki:

Czy to norma, że na chyba każdym forum są osoby, które swoimi wypowiedziami odwracają uwagę, mieszają i ubliżają sobie nawzajem? To zniechęca do wypowiadania się. Dlatego dużo osób czyta, a nie odzywa się.  :-X

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 01, 2011, 23:54:14 »
Czy to norma, że na chyba każdym forum są osoby, które swoimi wypowiedziami odwracają uwagę, mieszają i ubliżają sobie nawzajem?  :-X
No właśnie...   :-X  :-)

Uprzejmie proszę o skasowanie wypowiedzi nie mających związku z tematem wątku. Dziękuję. :buziaki:

Przeniosłem co trzeba do "archiwizującego wątku" w Hyde Parku:
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,920.msg5774.html#msg5774
Aby nie było, że tu ktoś coś cenzuruje...
Pozdrawiam!  :-)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2011, 00:11:10 wysłana przez Leszek »

Offline Vortex7

• Bezdomny blog
    • Email
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 02, 2011, 00:33:12 »
[...] A tytułowe pytanie powinno się kończyć słowem"upowszechniana", chyba o to mi chodziło. [...]
W moim skromnym mniemaniu: powinna być upowszechniana, do upadłego  !!
Święta Geometria inspiruje, pobudza do pytań, wskazuje podstawę kreacji przyrody w każdym z jej przejawów, jest zagadkowa niczym "Głos Pana" (pamięta ktoś tę książkę?) zarazem wymykając się linearnej jednoznaczności tworzy przestrzeń dla poznania i harmonii.

Offline kris1976_wlo

• Użytkownik
  • **
    • Email
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 02, 2011, 08:18:30 »

Czy to norma, że na chyba każdym forum są osoby, które swoimi wypowiedziami odwracają uwagę, mieszają i ubliżają sobie nawzajem? To zniechęca do wypowiadania się. Dlatego dużo osób czyta, a nie odzywa się.  :-X

Osobiście nie uważam, aby ktokolwiek tutaj komukolwiek ubliżał, a czytam to forum od długiego czasu, natomiast co do wypowiedzi to swoim przykładem popieram tezę, że nie odzywają się ponieważ niewiele mają do powiedzenia w tym temacie  :-\, a temat jest trudny i nie wszyscy wszystko rozumieją z tego co tutaj czytają.

Pozdrawiam wszystkich aktywnych i dzielących się wiedzą  :papa:

Offline Michał-Anioł

• między niebem a piekłem
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
    • Imaginarium
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 02, 2011, 21:31:35 »
Wracając do tematu, odnośnie rozpowszechniania informacji o ŚG, moja kochana babcia mówiła "Mądry będzie wiedział, że tak ma być, a głupi nie zwróci uwagi i pójdzie dalej".
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl

Offline bajka107

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 04, 2011, 23:23:57 »
Zostałam dzisiaj zmuszona do oglądania rozdania nagród MTV 2011. W obcym domu nie mam niestety wpływu na rodzaj rozrywki. Ponieważ nie ma przypadków i zobaczyłam to:

http://images49.fotosik.pl/1052/8a4286e6686aa4c6.jpg
Czy wiedza o świętej geometrii powinna być jawna?

Katy Perry, marionetka illuminati, jasno wypowiada się w kwestii jawności SG.  :oczko:

Wg moich znajomych to dziwactwo 8*)

SG jest jawna, ale kompletnie niezrozumiała.

Offline Radosław

• Email
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 04, 2011, 23:58:06 »
SG jest jawna, ale kompletnie niezrozumiała.

Właśnie natrafiłem na ciekawe znalezisko, jak najbardzuej w temacie.
Może nawet pomoże coś zrozumieć :-)

Niestety nie mogę w tej chwili wkleić fragmentów, ale o ubiorach w starożytnym Egipcie jest ciekawy frament, tak w połowie.
Autorem jest fascynat koncepcji eteru i badacz starozytnych tekstów ze sporym stażem, tłumacz książki "PODRĘCZNIK AKUMULATORA ORGONU", napisanej przez James’a DeMeo - doktora filozofii, z przedmową Evy Reich M.D, z załączonym dodatkiem będącym eksperymentalną pracą badawczą dokumentującą i ukazującą efektywność działania akumulatora energii orgonu:
http://boberov.maszyna.pl/Kippin/438-Podr%EAcznik%20akumulatora%20orgonu/438-ind.htm

Jak na razie nie udało mi się ustalić danych polskiego tłumacza-fascynata, polecam jednak tą lekturę każdemu użytkownikowi tego forum, oto opracowanie zawierające wiele odniesień do Wed, prac Tesli, Reicha, Schaubergera:

http://maycom.pl/orgon/ORGON.pdf

pozdrawiam wszystkich :tyty:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2011, 00:22:14 wysłana przez Radosław »

Offline jolkaz

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 05, 2011, 12:26:30 »
Dzięki Radosław za podzielenie się tą wspaniałą wiedzą
Przeczytałam artykuł z rosnącym zachwytem .
Wiele tez zawartych w artykule zgłębiłam osobiście i cały czas testuję na własnej skórze jak np nasycenie krwi eterem(piję wodę utlenioną od lat),nasycenie sobowtóra eterycznego energią eteru przez kwantowy oddech(pisałam o nim na forum)oraz praca z emocjami przez stosowanie energii merkaby opartej na cnotach serca(też jest w moich postach)
Ten artykuł pomógł mi znacznie lepiej zrozumiec podejmowane przeze  mnie działania ,które przyniosły doskonałe efekty i ciągle jestem w zachwycie widząc te efekty na co  dzień a więc zrównoważenie emocjonalne,coraz lepsze zdrowie,harmonia w otoczeniu,wspieranie innych-znacznie bardziej konstruktywne niż dawniej,radość życia,pogoda ducha,oraz uważność(przeciwieństwo nieświadomości) Poza tym potrafię wyłaczyć myślenie na jakiś czas(to czego dokonał Toll) a czego nie byłam w stanie zrobić nawet na chwilę a co daje niesamowity komfort i przewyższa efekty wynikające z tradycyjnej medytacji. W znacznie większym stopniu wpływam też na własną rzeczywistość materialną i bez wysiłku
Chciałam moją wypowiedz poprzeć cytatami z artykułu ale cos u mnie nie działa na kompie
buziaczki