Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Uwagi personalne - usunięte z innych wątków (ARCHIWUM)  (Przeczytany 9099 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jolkaz
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #9 : Wrzesień 02, 2011, 09:29:55 »

Nic nie dzieje się przypadkowo-zajrzałam do Kalendarza Majów i teraz jesteśmy w fali Gwiazdy czyli energii harmonii.
Energia ta związana jest z uporządkowaniem własnego wnętrza a szczególnie pola myśli. Miłość ,czyny wypełnione uczuciem i osiągnięcie harmonii wewnętrznej to główne cechy tej energii.

Jak widać w przypadku MHS te elementy nie działają harmonijnie-myślę,że ta nierównowaga ma miejsce między umysłem i sercem czyli emocjami i miłością (nie jest to ocena tylko mała dygresja do przemyślenia) a  skupianie się tylko na umyśle powoduje tego typu perturbacje

Na koniec jeszcze zacytuję siebie
"Witaj Leszku
Bardzo Ci dziękuję za zwrócenie uwagi MHS -już dawno chciałam napisać na temat wydźwięku jego postów. Nie wiem czy robi to świadomie czy taką ma naturę, ale zgadzam się z Moniką, bo zaczęłam się obawiać wyrażania własnego zdania na tym wspaniałym forum bardzo mądrych i ciekawych ludzi (...)"

Dziękuję Ci MHS za Twoje wypowiedzi tutaj-czegoś się od Ciebie nauczyłam jak widzisz
Życzę Ci wszystkiego co najlepsze w Twoich kontaktach z innymi dużo miłości i zrozumienia
Buziaczki

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2011, 11:39:57 wysłane przez Leszek » Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 02, 2011, 16:13:05 »

No i siem MHS sam wywalił był... trochę szkoda, ale  .. quanta rhei Mrugnięcie

No, dostałem od MHS prośbę o usunięcie konta. Piszę o tym, bo podobnie jak poprzednim razem niechętnie usuwam konta, choć MHS napisał, że wówczas wyrzuciłem go "w pośpiechu z forum".  
MHS,nie ustosunkowuję się w ogóle do tego co piszesz, bo po prostu obraz mojej osoby  w twojej głowie tak bardzo odbiega od rzeczywistości, że po prostu nie widzę punktu zaczepienia. Poza tym jeśli ktoś wie lepiej jakie ja mam intencje czy motywy, to dyskusja dla mnie nie ma głębszego sensu. Dyskusje o czyichś motywach, intencjach,itp., to coś, co zarezerwowane jest dla mnie do rozmów prywatnych. Człowiek jest zbyt złożoną istotą, aby szafować sądami na jego temat.
- - -
MHS, jak chcesz. Na razie może zostawiam konto, a jeśli naprawdę chcesz, to wyślij choćby puste info na PW.

No i powodzenia.Myślę, że jak ktoś będzie zainteresowany twoimi projektami,to się po prostu do Ciebie zgłosi.Przypomnę więc innym, że napisałeś:
"Nie będę już udzielał się na forum jak i rezygnuję ze współpracy, którą  przygotowuję na zasadzie stworzenia grupy ludzi
którzy rozumieją, że należy się zjednoczyć i wspólnymi siłami szukać rozwiązań,  które  wymagają wielu wyrzeczeń i społecznego konsensusu."

Osobiście naprawdę życzę Ci tego konsensusu...

EDIT: e-mail MHS: floweret@interia.pl

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2011, 13:41:41 wysłane przez Leszek » Zapisane

MEM HEI SHIN
Gość
« Odpowiedz #11 : Wrzesień 02, 2011, 17:32:51 »

Na koniec jeszcze zacytuję siebie
"Witaj Leszku
Bardzo Ci dziękuję za zwrócenie uwagi MHS -już dawno chciałam napisać na temat wydźwięku jego postów. Nie wiem czy robi to świadomie czy taką ma naturę, ale zgadzam się z Moniką, bo zaczęłam się obawiać wyrażania własnego zdania na tym wspaniałym forum bardzo mądrych i ciekawych ludzi (...)"

Niestety nie rozumiem co Twój post  ma znaczyć ?
Moja osoba nie jest tematem tego forum. Aż tak ważny to się nie czuję. A lekcji od ciebie nie potrzebuję, więc się nie fatyguj.
Pozatem ten cały Twój artykuł pachnie mówiąc językiem potocznym głęboką hipokryzją.
Z jednej strony pełen miłości i zrozumienia, a nawet podpierania się Kalendarzem Majów, a z drugiej petycje do Admina, który jak sam to ogłosił - już trzecia kobieta prosi  o usunięcie Ciebie z forum.
Ups !
Naprawdę środowisko hipokrytów i słodko pierdzących o miłości zupełnie mi nie odpowiada.
Zniosę zachwyt nawet nad katolickim panem Bogiem, ale takich dwulicowych  misjonarzy, którzy obrabiają mnie za moimi plecami  zupełnie nie toleruję. Żałuję, że nie wstawiłem pod swoim awatarem tekstu, żeby nikt  nie próbował wyjeżdżać mi z furą wyładowaną bublem, zwanym "miłością". Mam alergię na to i  przykro mi z tego powodu.
Nie działam też w przestrzeniach społecznych na zasadzie kółek wzajemnych adoracji, poklepywania się nawzajem po plecach, ciepłych,  miłych, kolorowych i ciepłych słówek, które w istocie nic wiele nie znaczą.
Prawda broni się sama i nie potrzebuje niczym się podpierać.
Kolorowych etykiet nie kupuję.

Niemniej jednak !
Rozumiem, że programowanie społeczne odebrało (lecz nie zabrało) nam prawo do miłości, wolności i szczęścia. Jest to niezwykle ważny temat, bo dotyczy nas samych, czyli  naszej wolności, miłości i szczęścia.  Stąd ludzie nagminnie poszukują substytutu poczucia bezpieczeństwa, ciepłych, miłych i przyjemnych dla ucha słówek, tudzież mówiących o miłości, po to tylko, aby zapełnić te puste miejsca.  A jeżeli ich nie znajdują, ich rekacje obronne karzą im znaleźć winnych i sprawców za ich własne uczucia. A jeżeli sobie dalej nie poradzą, to ich pasywna ekspresja zmusza ich do działań, które pozwolą znowu poczuć się im lepiej i pewniej. Stąd między innymi ten mechnizm obronny wygenerował myśl, aby poza plecami bezpośrednio zainteresowanego podmiotu, pozbywając się intelektualnej odwagi i
powiedzenia komuś wprost o co mu chodzi, zgłosić apel do Admina o usunięcie z forum.
W świetle powyższego nie mam z tego powodu do nikogo absolutnie żadnych, nawet najmniejszych pretensji ( bo i z jakiej racji!) , choć używając potocznej i przyjętej powszechnie nomenklatury, użyłem sformułowania - fałsz i obłuda.

Proszę  kupić sobie w pobliskiej księgarni książkę z psychologii społecznej , ewolucyjnej, lub poznawczej, a tam o tym piszą.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2011, 19:08:28 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane
MEM HEI SHIN
Gość
« Odpowiedz #12 : Wrzesień 02, 2011, 17:53:10 »

Człowiek jest zbyt złożoną istotą, aby szafować sądami na jego temat.

Na ten temat to możemy rozmawiać nawet przez tydzień.....
Już na wstępie zdeklaruję twierdzenie, że jakiekolwiek sądy, to prze-sądy.Czyli przed sądzimy. Objawem tego jest co drugi, trzeci post na społecznych forach, zajmujących się osądzaniem.......
Problem istnieje jeszcze w immanentnym języku, w którym logika nie jest zbyt uprzywilejowanym fenomenem.
Dla przykładu jeżeli powiesz : Wałęsa kłamie, to pytanie , czy go osądzasz, czy próbujesz po prostu zdiagnozować czyjeś postępowanie.

Moja decyzja o opuszczeniu forum wynika z faktów, które są  czytelne.
Czyli, jeżeli mnie gdzieś nie chcą ( w imię miłości, szacunku, empati i innych społecznych sloganów) to się po prostu stamtąd wynoszę. Lub zgodnie z zasadą - jak można się pchać na siłę do czyjegoś domu, w którym Cię nie chcą.

Choćbym nawet został to i tak prędzej, czy poźniej znajdziesz się jakiś adwersarz,
który podsunie Ci myśl, aby mnie usunąć z forum, a Ty ogłosisz to publicznie.
Wobec takich prostolinijnych i automatycznych posunięć Twoja mowa o złożoności istoty ludzkiej brzmi raczej niezbyt fortunnie.
Zapewniam Cię, że w tej sprawie mam o wiele więcej do powiedzenia.
Jednak nie przepuścimy tych tematów przez forum, bo jest to fizycznie niemożliwe.
Spotkać się osobiście też nie mamy szans, aby rozmaite tematy przerobić, bo mieszkamy po przeciwnych stronach
tego co tu kiedyś było Polską.
Wypada zatem napisać - Amen  bezradny

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2011, 19:15:41 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane
kris1976_wlo
Użytkownik
**

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Wrzesień 02, 2011, 20:14:11 »

Witam,

Czytam to forum od dłuższego czasu, i im bardziej się w nie zagłębiam tym bardziej "głupieje", i utwierdzam się w przekonaniu, że "wiem, że nic nie wiem" wypowiedzi MHS w zasadzie nie rozumiem w ogóle  troche smutny a przynajmniej tak mi się wydaje, ale .... STAJĘ W JEGO OBRONIE wykrzyknik nie dajmy się ogłupić, nie jestem jakiś "anty żeński", lecz niestety Leszku, kobiety, które skarżą się na MHS nie są raczej stałymi czy "starymi użytkownikami tego forum, z reguły są to nowo przyjęte osoby (to moja opinia), niektóre z wypowiedzi MHS są ostre, może nie miłe, ale czy o to chodzi, żeby zawsze poklepywać po plecach CO? sam nie rozumiem jakichś 99% jego wypowiedzi, ale czy to znaczy, że on tu nie pasuje CO? Może lepiej zastanowić się nad tymi żeńskimi członkami co to po kilku dniach narzekają na MHS CO?

i tak zupełnie na marginesie "..czy wiedzielibyście/wiedzialybyście czym jest światło nie znając ciemności CO? jak smakuje gorzki nie znając słodkiego CO? etc..""

P.S.
Wszyscy tak naprawdę myślicie, że coś wiecie, tak się tylko Wam wydaje, więc zdajcie sobie z tego sprawę, dzielcie się swoimi opiniami i nie OCENIAJCIE INNYCH wykrzyknik!!!

Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : Wrzesień 02, 2011, 20:16:56 »

Nie wiem o co cały ten dym, wielokrotnie na tym forum miały miejsce o wiele bardziej gorące dyskusje i nie miały takiego epilogu. Nie chce mi się czytać tych personalnych wyciecze jednej jak i drugiej strony, jedyne co w tej dyskusji widać to coraz bardziej rozdymające się EGO.
zo
MEM HEI SHIN, pamiętaj o tym, że nieobecni nie mają racji. Jeśli chcesz się poddać, lub tak nieistotne są dla ciebie treści jakie chcesz przekazać, możesz tu zamilknąć twój wybór, ale będzie mi ciebie brakowało Mrugnięcie  choć częściej się sprzeczaliśmy niż mieliśmy wspólne poglądy, dyskusje z tobą bardzo mnie wzbogaciły. Dzięki!

Michał-A

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl
Michał-Anioł
między niebem a piekłem
Moderator Globalny
Ekspert

Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym

Michał Anioł
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : Wrzesień 02, 2011, 20:51:36 »

bajka107
Nowy użytkownik

Odp: Czy wiedza o świętej geometrii powinna być jawna?
« : Dzisiaj o 08:50:37 »
Cytuj  Modyfikuj  Usuń  Podziel wątek 

Czasami pewne wypowiedzi mogą kogoś urazić i wtedy reaguje histerycznie.   
Żeby uniknąć zaciemniania można takie pyskówki przenieść do "Pyskowni". Nie ma to nic wspólnego z cenzurą, bo przecież te wypowiedzi są - tylko gdzie indziej.

Kochajmy się, a nie kłóćmy

Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl
Leszek
Administrator
Ekspert

4357533

swietageometria.info swietageometria Leszko2012
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #16 : Wrzesień 02, 2011, 23:15:19 »

Chciałbym oświadczyć, że nie będę uczestniczyć W ŻADNYCH dyskusjach personalnych.
Bardzo bym prosił o nie wciąganie mnie w żadne dyskusje tego typu.
Nie mam zbyt wiele czasu na tłumaczenia, na pisanie postów, więc tym bardziej nie mam czasu na prostowanie insynuacji i uczestniczenie w dyskusjach, które z mojego punktu widzenia nic nie wnoszą, poza napięciami i konfliktami.

EDIT:
Przeczytałem resztę i widzę MHS, że jednak przychylę się do twojej prośby o usunięcie twego konta.
Nieustanie prawisz dorosłym ludziom morały i ich obrażasz, nawet tego - jak widać - nie czując albo udając, że nie czujesz.
Jeśli kobieta pisze:
Witaj Leszku
Bardzo Ci dziękuję za zwrócenie uwagi MHS -już dawno chciałam napisać na temat wydźwięku jego postów. Nie wiem czy robi to świadomie czy taką ma naturę, ale zgadzam się z Moniką, bo zaczęłam się obawiać wyrażania własnego zdania na tym wspaniałym forum bardzo mądrych i ciekawych ludzi
A Ty odpisujesz:
Niestety nie rozumiem co Twój post  ma znaczyć ?
Moja osoba nie jest tematem tego forum. Aż tak ważny to się nie czuję. A lekcji od ciebie nie potrzebuję, więc się nie fatyguj.
Kompletnie lekceważąc czyjeś uczucia to ja nie mam nic do dodania...

Piszesz:
"Z jednej strony pełen miłości i zrozumienia, a nawet podpierania się Kalendarzem Majów, a z drugiej petycje do Admina, który jak sam to ogłosił - już trzecia kobieta prosi  o usunięcie Ciebie z forum.
Ups !
Naprawdę środowisko hipokrytów i słodko pierdzących o miłości zupełnie mi nie odpowiada."

MHS, to nie Jolkaz pisała w sprawie usunięcia konta. Ty jednak nie spytałeś kto to był. Następnie napisałeś to co powyżej.

W obliczu tego, że taka stylistyka nieustannie się powtarza i powoduje dyskomfort czytelników (co daje się wyczytać choćby z tego wątku), a Ty sobie z tego niewiele robisz, to faktycznie realizuj się może w innym miejscu.
Żałuję że zmuszasz mnie do tego, aby to zrobić, bo cenię niezależność myślenia.Jednak bardziej od niezależności myślenia, a nawet wybitności czy geniuszu cenię zwyczajną ludzką przyzwoitość i szacunek dla wrażliwości innych ludzi.  Szkoda, że tak się dzieje, ale czasem trzeba w życiu wybierać między różnymi wartościami. Tak więc zatwierdzam zgłoszoną przez Ciebie prośbę o usunięcie konta.

Powodzenia.

@kris1976_wlo
Jokaz jest tutaj od prawie roku...
Nie chodzi o poklepywanie po plecach, ale poczucie komfortu psychicznego osób, które tu piszą.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2011, 23:43:34 wysłane przez Leszek » Zapisane

jolkaz
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #17 : Wrzesień 03, 2011, 11:40:28 »

Dziękuję Leszku za wyjaśnienia
Niestety MHS zle mnie oceniłeś-nie czuję się hipokrytką ale jesli tak uważasz to nic na to nie poradzę.
Całą dyskusję mogę podsumować jako komedię pomyłek i przepisywanie mi błędnych posunięć których nie jestem sprawcą-tak właśnie działa niedoinformowany umysł.
Jestem odpowiedzialna sama za siebie i tylko o sobie mogę decydować i jestem ostatnią osobą,która wpadłaby na pomysł o usuwanie czyjegoś konta
Lubię dyskutowac z ludzmi i potrafię obronić swoje zdanie ale nie argumentami poniżej pasa
Miałam nadzieję MHS że cos zrozumiałeś ale pokierowały Tobą emocje i zaprowadziły Cię w ślepy zaułek a przy okazji wmanewrowałeś w swoje insynuacje innych uczestników forum więc przepraszam wszystkich którzy czują się nie komfortowo z mojego powodu
Na koniec tej dyskusji dodam jeszcze  MHS ze  wymiana poglądów z Tobą  mi nie przeszkadza jesli jest oczywiscie na odpowiednim poziomie-też nie lubię pyskówek więc pragnę skupić się na istocie forum i własnych odczuciach,które  pragnę aby nikogo nie urażały
Buziaczki

Strony: « 1 2 3 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: