logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Świat finansów popadł w "obłęd"... i co dalej?  (Przeczytany 25262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
Odp: Świat finansów popadł w obłęd...
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 19, 2011, 16:39:14 »
ja :)
Zaczęło się to we mnie już dawno temu, a dziś robię następny krok ku wewnętrznej przemianie.

Jednakże rozumiem też tych, którzy protestują bo "coś się musi zmienić". Tak zaczyna się każdy proces..
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline konserwa

• Użytkownik
  • **
    • Email
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 19, 2011, 18:45:01 »
możemy tylko spekulować - moje odczucie jest jasne:

tym razem energetyczne tło tych protestów jest zdecydowanie odmienne
ten świat zdefiniowany przez pusty pieniądz zwyczajnie się kończy i nie ma dla niego
"umysłowej" alternatywy i większość ludzi to czuje....

oczywiście, że będą próby wykorzystanie tych zjawisk dla ponownego zagonienia stada do obory... <bez>

Offline Radosław

• Zaawansowany użytkownik
    • Email
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 19, 2011, 20:04:36 »
Może w tej sytuacji Prezydent powie coś ciekawego:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=HZyyhLCMyqM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=HZyyhLCMyqM</a>

tłumaczenie i komentarz:
http://schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1113:bardzo-oficjalne-straszenie&catid=44:swoje&Itemid=125

pozdrawiam

Offline bajka107

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 20, 2011, 12:18:31 »
@Radosław nt filmu.

Mam zupełnie inne zdanie. My jako stado nie mamy być tuczeni i zdrowi. Tajna władza robi wszystko, żebyśmy byli chorzy (chemtrals, szczepionki, aspartam, GMO itd...). Tylko wtedy będziemy myśleć jak tu wyzdrowieć i nie będziemy mieć czasu na "rozwój duchowy". Cały wolny czas będziemy poświęcać na chodzenie po lekarzach i wydawać ostatni grosz na bzdurne lekarstwa. Ostatnio czytałam, że więcej ludzi umiera po lekach przepisanych przez lekarzy niż ginie w wypadkach drogowych. (Nie mam czasu znaleźć linka do tej informacji  ;)
To wszystko co wychodzi na jaw jest celową robotą jakby powiedział DI. My po prostu mamy się bać, bo oni karmią się naszymi negatywnymi emocjami.
Z jednym się zgodzę: ja też ich kocham :serce: :love2: :serce:, bo oni są potrzebni, ich też stworzył Bóg - Stwórca. A więc są też częścią mnie i mojej mrocznej strony.

@demonstracje

Nie dajcie się nabrać, że jest to spontaniczne. ,:) Co chwila ktoś będzie nawoływał do wyjścia na ulicę i protestu. Elyty tylko na to czekają.  Na głównej ulicy w moim mieście montują kamery, niby dla naszego bezpieczeństwa. Znajomy policjant od roku jest oddelegowany do Wwy, bo przecież nie będzie pałował znajomych.

TEN ŚWIAT SIĘ KOŃCZY definitywnie. jupi jupi jupi I nic nie pomoże zatrzymywanie tego co znamy.
Nawoływanie do obudzenia nie ma sensu. Każdy idzie własnym rytmem i ci śpiący zostaną "obudzeni" w jednej sekundzie. Nie da się tego w żaden sposób naprawić, świat jaki znamy musi upaść i upadnie. I wcale mnie to nie przeraża, a właściwie się cieszę.
Wykorzystuję ten czas, żeby naprawić relacje z ludźmi, których skrzywdziłam, porządkuję wiele spraw, bo zostało mało czasu.

Żyjemy w czasach końca epoki. :D

Offline Kacper

• Użytkownik
  • **
    • Status GG
    • Email
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 20, 2011, 17:23:09 »
Wklepcie sobie kalijuga w wikipedii. Z tego co tam jest napisane wynika, że "wiek kłótni i hipokryzji" sie dopiero zaczął. Być może historyjka z 2012 to kolejny wkręt. Kto sie ze mną zgodzi? A może ktoś ma przeciwne stanowisko i chce sie pokłucić? ;D

PS. Kali Yuga nie jest zła, ale nadzieje na coś lepszego w dalszym ciągu mam :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2011, 19:28:20 wysłana przez Kacper »
"Wyobraźnia jest dla dziwkaków, którzy nie radzą sobie z brutalną rzeczywistością" Finn, 'Pora na Przygode : Sen na deszczowej jawie'

Offline Vortex7

• Zaawansowany użytkownik
    • Bezdomny blog
    • Email
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 21, 2011, 00:58:44 »
Wklepcie sobie kalijuga w wikipedii. Z tego co tam jest napisane wynika, że "wiek kłótni i hipokryzji" sie dopiero zaczął. Być może historyjka z 2012 to kolejny wkręt. Kto sie ze mną zgodzi? A może ktoś ma przeciwne stanowisko i chce sie pokłucić? ;D

PS. Kali Yuga nie jest zła, ale nadzieje na coś lepszego w dalszym ciągu mam :)
Chcę się pokłócić.
Kim jesteś? Odpowiedz mi na to pytanie, a dyskusję podejmę, a przynajmniej będę się starał.

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 21, 2011, 17:03:22 »
Przeczytałem gdzieś, że to z Polski wyjdzie Światło , które oświeci tę część naszego świata, Światło przemian. ktoś powie, ale że jak ?? U nas ludzie siedzą cicho , to w Stanach się dzieje, tam przynajmniej drą się na ulicach, głośno wyrażając swój sprzeciw wobec bangsterów z Wall Street. Tak, zgadzam się, ale właśnie dlatego w Stanach w końcu ktoś tę ludzką masę znów wykorzysta do zasilenia własnych celów - tych antyimperialistycznych, ale własnych. Jestem pewien ,że znajdzie się szybko gospodarz dla tak  uzewnętrznianej (marnowanej?) energii.

U nas jest CISZA. Ale w tej ciszy WRZE. Cisza służy samopoznaniu, w cieniu ciszy jesteś niewidoczny i właściwie tylko cisza , cisza NIE WIEM jest wspólna dla każdego z nas. O ciszę nie walczy się przez megafon. Po prostu się wyciszasz, a przez to , że się wyciszasz, OD WEWNĄTRZ , docierasz , poprzez Intencję do "innych ja" .Od wewnątrz. Oni nie wiedzą, że to Twoje działanie, sądzą, że nagle ZNIKĄD pojawiła im się w głowie dobra myśl. Ich własna myśl, własne pragnienie. Tak, ono jest własne własnością Świadomości , która łączy. Jest Twoje, tak jak Świadomość jest Tobą.. ale także nim, nią, "innym ja". 

To jest dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Ktoś mnie zainspirował, ale i sam został zainspirowany, bo pojawiłem  się - ten, który poprosił o inspirację przy piwie :) .
 Ktoś inny wyraził się :  "Dziękuję" odkrywając dla mnie nowe znaczenie tego słowa. Bo za co mi dziękować, przecież nic niezwykłego nie uczyniłem. To skąd się wzięło poczucie wdzięczności i radość współ-odczuwania z tego  DZIĘKUJĘ ?

Heh, popłynąłem znów, ale to zrozumiałe w moim "żywiole".
Dziękuję .
Proszę
Przepraszam
 :serce:

każdego dnia
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
Odp: Świat finansów popadł w obłęd... UPDATE: 2011-10-05
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 05, 2011, 22:02:49 »
UPDATE: 2011-10-05

Rewolucja na Wall Street

http://swietageometria.info/images/stories/Leszek/Rozne/sg106.png
Świat finansów popadł w "obłęd"... i co dalej?

Akcja zaczęła się 17 września jako beztroski happening, jakich w Nowym Jorku tygodniowo odbywają się tuziny. Policja nie pozwoliła rozstawiać namiotów na ulicy, ale udało się stworzyć obozowisko w parku na pobliskim Tompkins Square. Impreza odbywała się w atmosferze pikniku - uczestnicy walili w bębny, oglądali performance, oklaskiwali aktorkę Roseanne Barr, która przyszła do nich jako pierwsza z długiego korowodu celebrytów.

Gdy impreza trwała już tydzień, policja zaczęła działać. 24 września zaczęły się aresztowania. Zatrzymano 80 osób, wiele potraktowano gazem pieprzowym, choć nie stawiały oporu. Pechowo dla policji wszystko to rejestrowały setki kamer.

Działania funkcjonariuszy krytykowały media głównego nurtu i internauci. Zaczęły się solidarnościowe manifestacje w innych miastach USA (m.in. w Chicago, Los Angeles, Bostonie i San Francisco). Szczytowy moment nadszedł 1 października, gdy protestujący ruszyli na Most Brooklyński w marszu przeciwko brutalności nowojorskiej policji. Przerwała go... kolejna brutalna akcja policji. Doszło 700 kolejnych aresztowanych, następne kompromitujące filmy trafiły do internetu.

Ruch Okupacji Wall Street zmienił się w ogólnoamerykański ruch społeczny i wciąż rośnie.

Ten ruch nie ma przywódców ani struktury. Jego oficjalnym adresem jest... najbliższy punkt obsługi klienta kurierskiej firmy UPS (118A Fulton Street). Nie ma też żadnej ideologii, poza ogólnym hasłem "We are the 99%" ("należymy do tych 99 procent") - w odróżnieniu od uprzywilejowanego górnego 1 procenta, w którym znajdują się kongresmeni, bankierzy, prezesi i otoczenie prezydenta.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75477,10410164,Rewolucja_na_Wall_Street.html#ixzz1ZwHrmSsh
lub: http://swietageometria.info/images/stories/Leszek/Rozne/sg107.png

Occupy Wall Street Day 16 October 3, 2011
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=aDlf-erPtzM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=aDlf-erPtzM</a>

« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2011, 22:12:18 wysłana przez Leszek »

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 05, 2011, 22:39:39 »
Mam niezdrowe wrażenie, że wytrują ich wirusem. To się zacznie stamtąd.. a może jestem po prostu chory. ;) Katar ,kaszel nie pozwalają normalnie myśleć hehe. Czy o to tej jesieni chodzi ?

Offline Michał-Anioł

• między niebem a piekłem
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
    • Imaginarium
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 06, 2011, 21:27:26 »
Irak szuka 17 mld dolarów. Ukradli je Amerykanie?

USA IRAK KORUPCJA OSKARŻENIE KRADZIEŻ PIENIĄDZE FUNDUSZ ROPA KOMISJA POSZUKIWANIE

PAP/EPA

Zniknęły, gdy krajem zarządzali przedstawiciele USA.

Irakijskie władze powołały specjalną komisję, która ma odnaleźć 17 mld dolarów, które zniknęły w 2004 roku. Ich zdaniem ukradły je skorumpowane amerykańskie instytucje - informuje stooq.com.
AMERYKANIE JUŻ TU NIE GINĄ>>

Zaginione pieniądze to dochód ze sprzedaży ropy w 2003 roku, już po ataku USA na Irak. Zostały one przekazane w 2004 roku Funduszowi Rozwoju Iraku. Twórcą i zwierzchnikiem funduszu była Tymczasowa Władza Koalicyjna (CPA), na czele której stał Paul Bremer - były amerykański cywilny administrator Iraku.

IRAK WYPŁACI ODSZKODOWANIE... USA. SETKI MILIONÓW>>

Irakijskie władze już od dłuższego czasu poszukują zaginionych pieniędzy. W maju zwróciły się o pomoc do przedstawicielstwa ONZ. Wówczas to parlamentarna komisja antykorupcyjna oskarżyła instytucje amerykańskie o ich kradzież.

W czerwcu przedstawiciele amerykańskich władz przyznali, że rzeczywiście, w Iraku około 6,6 mld dolarów "zniknęło". Bagdad twierdzi obecnie, że brakuje 17 mld USD.

WB
W Iraku powołano komisję, której zadaniem jest odnalezienie 17 mld dol -

http://www.sfora.pl/Irak-szuka-17-mld-dolarow-Ukradli-je-Amerykanie-a36568
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!
www.imaginarium.org.pl