logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Świat finansów popadł w "obłęd"... i co dalej?  (Przeczytany 24693 razy)

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • swietageometria.info
    • Email
Procesor wieszczy rewolucję...
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 14, 2011, 09:01:22 »
Ciekawostka...

http://www.rp.pl/artykul/716229.html

Przy okazji:
Przewidywanie przyszłości dzięki analizie mediów
Możliwe? Niemożliwe? Sceptycy mogą się zdziwić – ba, nawet ja jestem zdziwiona. Firma SentiTrade twierdzi, że z powodzeniem przewiduje zachowania rynków na podstawie monitoringu prasy finansowej.
http://www.kompassocialmedia.pl/blog3M/info?itemId=95538&rob=Przewidywanie_przyszlosci_dzieki_analizie_mediow
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2011, 09:12:42 wysłana przez Leszek »

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
Odp: Świat finansów popadł w obłęd...
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 14, 2011, 11:34:37 »
No dobrze, ale medialne doniesienia tworzą ludzie. A kto posiada media ? Manipulując treścią można manipulować komputerową  "wróżką", co z kolei wpływać moze na utwierdzenie danego scenariusza. I tak ten, kto chce wojny do niej doprowadzi.

Superkomputer może prawidłowo "wywróżyć" z fusów medialnych pod warunkiem, że te fusy oddają rzeczywisty obraz nastrojów społecznych. W innym wypadku będzie to tylko czarowanie.
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • swietageometria.info
    • Email
Odp: Świat finansów popadł w obłęd... ludzie chcą to zmienić
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 15, 2011, 15:44:44 »
Superkomputer może prawidłowo "wywróżyć" z fusów medialnych pod warunkiem, że te fusy oddają rzeczywisty obraz nastrojów społecznych. W innym wypadku będzie to tylko czarowanie.
Słusznie. W sumie ważne jest zarówno to na ile media oddają nastroje społeczne jak i to, na ile kreują owe nastroje.
To takie sprzężenie zwrotne. No bo na ile takie informacje jak poniżej oddają, a na ile kreują nastroje? ;)

Ogromne protesty w 900 miastach świata
15.10.2011 / PAP

Protesty "oburzonych" przeciwko bankierom, finansistom i politykom, oskarżanym o zrujnowanie światowej gospodarki, rozpoczęły się wczoraj w Australii, a także Japonii i Korei Płd. W ciągu dnia demonstracje mają przetoczyć się przez ponad 900 miast świata.

W australijskim Melbourne ok. 1000 ludzi zebrało się na centralnym placu, gdzie przysłuchiwali się odezwom wygłaszanym przez organizatorów. Rzecznik stowarzyszenia OccupyMelbourne.Org, nawiązującego do ruchu "Okupuj Wall Street", Nick Carson powiedział, że zebranych jednoczy potrzeba "rzeczywistej demokracji". "Nie chcą wpływów korporacji na polityków. Chcą, by klasa polityczna była odpowiedzialna" - tłumaczył. Carson dodał, że podobne pokojowe zgromadzenia są planowane we wszystkich głównych miastach w Australii.

W Sydney ok. 2000 ludzi przysłuchiwało się płynącym z głośników apelom: "Mamy dość chciwości korporacji. Wielkie banki, potężna korporacyjna siła kontroluje nas i odbiera nam nasze prawa". Przedstawiciele społeczności Aborygenów, ugrupowań komunistycznych i związków zawodowych protestowali przed siedzibą banku centralnego Australii.

Jednym z uczestników wiecu był 67-letni imigrant z Malezji, który powiedział, że 48 lat temu przybył do Australii w poszukiwaniu nowych możliwości. Teraz nie krył rozczarowania. "Wykończą każdego. Skończy się tak, że nasze długi będą spłacać nasze dzieci" - mówił.

W największym mieście Nowej Zelandii, Auckland, ponad 3000 ludzi zorganizowało wiec na jednym z głównych placów. W rytmie bębnów skandowali antykorporacyjne hasła.

<--- kliknij

W Tokio debatę publiczną zdominował kryzys nuklearny po marcowym trzęsieniu ziemi i tsunami, które doprowadziło do awarii elektrowni atomowej w Fukushimie. Kilkuset demonstrantów przemaszerowało pod siedzibę operatora elektrowni Fukushima I, firmy TEPCO, wznosząc antynuklearne hasła. Uczestnicy marszu protestowali także przeciwko partnerstwu transpacyficznemu - inicjatywie dotyczącej wolnego handlu, na której czele stoją USA; Japonia rozważa przyłączenie się do bloku.

W południowokoreańskiej stolicy Seulu uczestnicy protestu przeciwko nierównościom społecznym zbierają się w dzielnicy finansowej i przed ratuszem.

z kolei w Manili, stolicy Filipin, sobotnia akcja solidarności z ruchem "Okupuj Wall Street" splotła się z antyamerykańską demonstracją. Przed ambasadą USA zgromadzeni z jednej strony wyrażali poparcie dla ruchu kontestacji w USA, a z drugiej wznosili hasła przeciwko "amerykańskiemu imperializmowi", prowadzonym przez USA wojnom i przemocy.

W sobotę w ponad 950 miastach w ponad 80 krajach, w tym w Polsce, odbędą się protesty zorganizowane przez ruch "oburzonych". Narodził się on przed pięcioma miesiącami w Hiszpanii, a ostatnio rozszerzył na inne kraje. Hasło manifestacji to "Zjednoczeni dla globalnej zmiany".
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ogromne-protesty-w-900-miastach-swiata,1,4881526,wiadomosc.html

Zobacz też:

http://www.sfora.pl/Oburzeni-manifestuja-w-Warszawie-a36829

„Oburzeni” z Wall Street na razie zostają
http://www.tvp.info/informacje/swiat/oburzeni-z-wall-street-na-razie-zostaja/5464318

Który NWO zwycięży?

Ten:
1) W Rzymie na czele pochodu zmierzającego od Piazza della Repubblica w kierunku Lateranu panuje spokój,
czy ten:
2) na tyłach demonstracji nasilają się incydenty. Na via Cavour w centrum Wiecznego Miasta manifestanci podpalają samochody.

Pewnie istnieją siły zainteresowane jedną i drugą wersją...

« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2011, 16:44:32 wysłana przez Leszek »

Offline konserwa

• Użytkownik
  • **
    • Email
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 15, 2011, 17:08:46 »
poczekamy do wiosny - na razie żaden kraj nie zbankrutował, a ujawniły się kanały dystrybucji informacji na całym świecie

widać, że internet jest nośny, jednak trzeba go przykręcić :-X
na razie (ostatnie 5 miesięcy) to spektakularne protesty były tylko w Hiszpani i Grecji
ale tam ludzie mieli motywację na szeroką skalę, która pojawi się w innych krajach już bardzo niedługo

teraz jest czas na scenariusz konfliktu międzynarodowego w Azji - jak bardzo gracze są napaleni świadczy groteskowa afera z rzekomym zamachem Iranu na jakiegoś dyplomatę w Stanach

przetrwamy i to...

cały czas siermiężna praca nad umysłem, jako najlepszą indywidualna obroną, jest aktualnym postulatem ;)

Offline Michał-Anioł

• między niebem a piekłem
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
    • Imaginarium
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 15, 2011, 19:09:20 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=dJf8YKRCj-E" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=dJf8YKRCj-E</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=VhzbGjeCQfk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=VhzbGjeCQfk</a>
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2011, 19:13:55 wysłana przez Michał-Anioł »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl

Offline east

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Email
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 15, 2011, 21:09:04 »
Tak się zdarzyło, że dziś wpadł mi w ręce artykuł z GW na temat Palikota. Oczywiście utrzymany w stylu  opluwającym, jednakże przy zachowaniu pozorów bezstronności. Tytuł "Jak Palikot wprowadził posłów do Sejmu"
Podkreślono w nim wielokrotnie pewną osobę w Ruchu , imć Penkalskiego -dzisiaj już posła Penkalskiego :) -  który odsiedział 2,5 roku w więzieniu za pobicie.
GW podaje motywy posła z wywiadu z nim. Sam poseł powiedział " oprawiłem gościa [rzekomo  w odwecie za pobicie czyjejś matki ] więc mnie zamknęli ,a on później trafił za kraty za morderstwo (..) w więzieniu nikt mi nie podskoczył. Grypsowałem, byłem kimś.Raz klawisze chcieli mi dać dźwięki (pytanie) -co to ? - (odp) stoją z pałami , przelatujesz, a oni Cię napierdalają (..) ale może takich słów lepiej nie dawaj (..) chociaż ..... nie będę się zgrywał, inaczej nie umiem "

Można dyskutować na temat poziomu nowego posła, ale zauważyłem coś, co dla mnie osobiście jest ważne.
Człowiek prawdziwy, ze swoimi wadami, z odpękanym wyrokiem, z twarzą bez wazeliny daje wywiad prawdziwy, który (wg GW) ma oburzyć ludzi, ale wg mnie daje zupełnie przeciwne rezultaty. Dla mnie ten człowiek jest reprezentantem PRAWDZIWYM.
Ten konkretny poseł to przykład nadziei , że możesz popełniać błędy, ale też możesz w końcu wyjść na prostą , pokazać prawdziwą twarz i nie musisz się więcej bać. Możesz zostać posłem. To nadzieja dla tych wszystkich, którzy - przez tzw estabilishment - kwalifikowani są jako obywatele gorszej kategorii. Ci ,którzy mają długi, bezrobotni, odsiedziane wyroki, albo siedzą właśnie za wypalenie skręta też mają teraz nadzieję, że są ludźmi.

Patrzcie, jestem ten gorszy niż Wy, ale jestem prawdziwy, nie będę się zgrywać. Dziś jestem politykiem i coś dla Was zrobię, bo poznałem człowieczeństwo w jego najgorszym wydaniu. Na sobie, bo taki jestem.

Penkalski, zapytany przez GW czym dla niego jest polityka powiedział bez ogródek :
- byłem na szkoleniach (Palikota) i powiem CI, że to gra, cyniczna, żeby uwieść tłumy, pociągnąć za sobą wyborców.
Tak jest w każdej partii, ale akurat ta jedna o tym mówi wprost.

Dlaczego ten Pan stał się posłem ? Tego GW nie pisze każąc się nam domyślać, że chodzi mu o kasę.
Ja się pytam  : kto, żądny kasy, obnaża siebie i kulisy polityki strzelając sobie w kolano?
Chyba, że jego cel jest zupełnie inny niż widzi to -opłacany przez pewną opcję - dziennikarz GW.
Wnioski wyciągnijmy sami.
Pisząc o tym chciałem pokazać, że coś się w Narodzie zmienia, prawda - jaka by nie była - wypływa na światło dzienne wielkiej polityki. Co będzie dalej - zobaczymy. Osobiście spodziewam się ciekawych wystąpień posła Penkalskiego :) Może nawet " oprawi" kilku gości hehe.
dyscyplina jest sztuką: sztuką stawiania czoła nieskończoności bez mrugnięcia okiem...

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • swietageometria.info
    • Email
Julian Assange zapowiada publikację tysięcy nowych dokumentów
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 20, 2011, 21:59:37 »
Założyciel demaskatorskiego portalu Wikileaks Julian Assange powiedział włoskiemu dziennikowi "La Stampa", że ruch "Okupuj Wall Street" inspiruje się między innymi jego działalnością. - Nie jesteśmy skończeni, ujawnimy jeszcze tysiące dokumentów - podkreślił.

- Poziom poparcia dla nas w społeczeństwie obywatelskim nie był nigdy tak wysoki, jak teraz. Globalny ruch +Okupuj Wall Street+ inspiruje się, przynajmniej częściowo, naszą pracą, ponieważ przyczyniliśmy się do stworzenia klimatu, w którym obywatele domagają się przejrzystości, chcą wiedzieć, co robią politycy i rozliczyć ich - powiedział Assange.

- Poparcie ze strony wielu nauczycieli akademickich, naukowców, niezadowolonych urzędników rządowych nie jest nam potrzebne tylko dla naszego dobrego samopoczucia, ale przede wszystkim po to, by rozszerzyć wachlarz źródeł, z których otrzymujemy coraz ważniejsze i ciekawsze informacje - zauważył założyciel Wikileaks.

"Autocenzura zachodnich mediów"

- Dzisiaj wszystkie media, które wykonują poważną pracę, są szpiegowane albo przez rządy, albo prywatne grupy. Jedyną metodą obrony jest zastosowanie technik antyszpiegowskich i postępowanie jak służby wywiadowcze. Naszym pierwszym obowiązkiem jest zrozumienie i ujawnienie złożonych mechanizmów międzynarodowych transakcji finansowych, ponieważ są one podstawowym narzędziem wykorzystywanym na świecie dla wywierania nacisków - wskazał Assange.

Zapytany o to, co go rozczarowało w ostatnich miesiącach, odparł: "Autocenzura zachodnich mediów, także takich postępowców, jak "The Guardian" w publikowaniu naszych dokumentów". - Media w krajach rozwijających się są bardziej uczciwe i odważniejsze - zaznaczył Assange.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,10503069,Julian_Assange_zapowiada_publikacje_tysiecy_nowych.html

Offline shielder

• Collegium Invisible
  • Użytkownik
  • *
    • http://thetitans.pl
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2011, 17:40:39 wysłana przez Leszek »

Offline Michał-Anioł

• między niebem a piekłem
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
    • Imaginarium
Odp: Świat finansów popadł w "obłęd"... i co dalej?
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 26, 2011, 12:46:21 »
Te korporacje rządzą światową gospodarką

Naukowcy ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii z siedzibą w Zurychu przeprowadzili badania na temat powiązań pomiędzy międzynarodowymi korporacjami. Przy pomocy formuł matematycznych i dokładnych danych z firm, zbadano relacje własności korporacji międzynarodowych - podaje "New Scientist".
Określono wewnętrzną sieć, w której skład wchodzi 1318 korporacji połączonych wzajemnymi relacjami własnościowymi. Owe spółki generowały 20% światowych zysków operacyjnych, jednak poprzez posiadane udziały kontrolowały większość największych firm świata odpowiadających za dalsze 60% światowych zysków.
Analiza pozwoliła zidentyfikować niewielką grupę spółek, głównie banków, które dysponują nieproporcjonalnie wielkim wpływem na gospodarkę świata. Grupę nazywa się „super-entity”, którą można przetłumaczyć jako super-byt. Firmy wchodzące w jej skład posiadają nawzajem swoje udziały oraz są właścicielami wielu innych międzynarodowych korporacji.
Oto 50 najbardziej wpływowych korporacji:
1. Barclays plc
2. Capital Group Companies Inc
3. FMR Corporation
4. AXA
5. State Street Corporation
6. JP Morgan Chase & Co
7. Legal & General Group plc
8. Vanguard Group Inc
9. UBS AG
10. Merrill Lynch & Co Inc
11. Wellington Management Co LLP
12. Deutsche Bank AG
13. Franklin Resources Inc
14. Credit Suisse Group
15. Walton Enterprises LLC
16. Bank of New York Mellon Corp
17. Natixis
18. Goldman Sachs Group Inc
19. T Rowe Price Group Inc
20. Legg Mason Inc
21. Morgan Stanley
22. Mitsubishi UFJ Financial Group Inc
23. Northern Trust Corporation
24. Société Générale
25. Bank of America Corporation
26. Lloyds TSB Group plc
27. Invesco plc
28. Allianz SE 29. TIAA
30. Old Mutual Public Limited Company
31. Aviva plc
32. Schroders plc
33. Dodge & Cox
34. Lehman Brothers Holdings Inc*
35. Sun Life Financial Inc
36. Standard Life plc
37. CNCE
38. Nomura Holdings Inc
39. The Depository Trust Company
40. Massachusetts Mutual Life Insurance
41. ING Groep NV
42. Brandes Investment Partners LP
43. Unicredito Italiano SPA
44. Deposit Insurance Corporation of Japan
45. Vereniging Aegon
46. BNP Paribas
47. Affiliated Managers Group Inc
48. Resona Holdings Inc
49. Capital Group International Inc
50. China Petrochemical Group Company
http://www.biztok.pl/Te-korporacje-rzadza-swiatowa-gospodarka-a2445
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2011, 17:40:59 wysłana przez Leszek »
Wierzę w sens eksploracji i poznawania życia, kolekcjonowania wrażeń, wiedzy i doświadczeń. Tylko otwarty i swobodny umysł jest w stanie zrozumieć świat!

www.imaginarium.org.pl