Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

W tej chwili nie ma nikogo na czacie
Strony: « 1 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ułamki egipskie w Oku Horusa  (Przeczytany 18213 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
SasQ
Collegium Invisible
Zaawansowany użytkownik
*

Quanta rhei... :-)

5127368

Saskachewan sasq
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #27 : Maj 14, 2014, 22:05:51 »

Nie śpi Mrugnięcie Tylko niezbyt go ten temat interesuje Mrugnięcie
Z moim wzrokiem wszystko OK, więc nie muszę się wgapiać w kolorowe plamki Mrugnięcie
Poza tym nie chcę znów żeby ktoś poczuł się urażony Uśmiech

Co do ułamków egipskich w Oku Horusa, to kiedyś mnie ten temat ciekawił, po przeczytaniu artykułu na Wikipedii. Jednak gdy zacząłem weryfikować źródła, na które Wikipedia się powoływała, okazało się, że wszystkie one prowadzą do stron WWW założonych przez jednego i tego samego gościa: niejakiego Milo Gartnera. Widać gość nieźle się zna na pozycjonowaniu krzywy No ale nic, "może akurat coś wie", pomyślałem, i napisałem do niego w tej sprawie, prosząc o jakieś dokładniejsze informacje i źródła, najlepiej zdjęcia/skany tych papirusów, w których rzekomo o tych ułamkach wyczytał. Jakże się zdziwiłem, gdy odpisał, że nie ma żadnych papirusów, i o tym wszystkim wie to od jakiegoś swojego kolegi. Podał mi do niego adres, próbowałem się z nim kontaktować, zero odzewu, więc poprosiłem go, by zrobił to dla mnie. Też przestał odpisywać. Po jakimś pół roku nagle mi odpisał, pytając mnie, czy ja coś znalazłem o tych ułamkach, bo jest ciekawy :P

Tak wyglądają te zacne "źródła" Wikipedii. Fajosko, co nie? krzywy

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2014, 22:11:19 wysłane przez SasQ » Zapisane

Naukowy kącik kwantowy Saska:  http://nauka.mistu.info/  usmiech
Ostatnio dodane artykuły: Splątanie kwantowe rozplątane
Lucyfer
Administrator
Ekspert

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #28 : Maj 15, 2014, 08:51:50 »

Cytat: SasQ
Jednak gdy zacząłem weryfikować źródła, na które Wikipedia się powoływała, okazało się, że wszystkie one prowadzą do stron WWW założonych przez jednego i tego samego gościa: niejakiego Milo Gartnera. Widać gość nieźle się zna na pozycjonowaniu krzywy No ale nic, "może akurat coś wie", pomyślałem, i napisałem do niego w tej sprawie, prosząc o jakieś dokładniejsze informacje i źródła, najlepiej zdjęcia/skany tych papirusów, w których rzekomo o tych ułamkach wyczytał.

Na tych stronach znajdują się bardzo dobrej jakości skany papirusów:
1) http://www.bbc.co.uk/ahistoryoftheworld/objects/y1T3knf-T66RwWyEt_cZBw#
2) http://www.britishmuseum.org/research/collection_online/collection_object_details/collection_image_gallery.aspx?partid=1&assetid=366139&objectid=110036#more-views

Share this topic on FacebookShare this topic on GoogleShare this topic on MagnoliaShare this topic on TwitterShare this topic on Google buzz 

« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2014, 09:50:06 wysłane przez Lucyfer » Zapisane
Strony: « 1 2 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: