logo

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: The Sunset Limited ( film fabularny 2011 )  (Przeczytany 2737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Acidizer69

• Gość
The Sunset Limited ( film fabularny 2011 )
« dnia: Listopad 02, 2011, 12:57:39 »
Cześć.

Zauważyłem, że w tym dziale dominują propozycje filmowe z kategorii wykładów, prezentacji, para-dokumentalnych refleksji-impresji etc. Są i filmy fabularne aczkolwiek kryterium wyboru mocno odzwierciedla sfery zainteresowań ŚG. Inaczej mówiąc poleca się tu filmy dobitnie akcentujące konkretny przekaz, wartościowe z racji użyteczności i skuteczności informacje, rozważania natury filozoficzno-psychologicznej czy w końcu wnoszące kreatywne walory w formie wniosków końcowych. Jeszcze inaczej mówiąc - to nie miejsce na "byle co".

W związku z powyższym uważam, że warto zainteresować się filmem "The Sunset Limited"  i to co najmniej z dwóch powodów. Pierwszy powód - oczywisty - dobre kino i dobrze spędzony czas jeśli decydujemy się w danej chwili na rozrywkę. Drugi z powodów to owe filozoficzno-psychologiczne ( i nie tylko ! ) rozważania, które są wyłączną fabułą tego filmu. Obsada filmu to krótka lista: Tommy Lee Jones i Samuel L. Jackson. MIejsce akcji to jeden pokój. Cała treść filmu to tylko rozmowa i nic więcej. Ale za to jaka rozmowa !

Dla pamiętających film "Dwunastu gniewnych ludzi" koncepcja może być znajoma. W tym filmie jest po prostu długi dialog dwóch znajomych. Natura tej rozmowy to właśnie to co możemy pamiętać z "12 angry men", czyli żywe dylematy, dysputy filozoficzne, tematy ważne etc.

Po prostu świetny film ( dialog ). Panowie Jones i Jackson są wybitnymi aktorami, nikt w to nie wątpi. Po 5 minutach słuchania ich rozmowy od razu jest wiadome dlaczego akurat padło na nich. Gorąco polecam. W sam raz dla czytelników i obecnych na forum, które to zasłużenie ma wydzielony dział filozofia. Z czegom wielce rad.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 14:31:45 wysłana przez Acidizer69 »

Offline Leszek

• Administrator
  • Ekspert
    • Status GG
    • swietageometria.info
    • Email
Odp: The Sunset Limited ( film fabularny 2011 )
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2011, 18:25:28 »
Pamiętam, że film "Dwunastu gniewnych ludzi" zrobił kiedyś na mnie wrażenie.
Czy The Sunset Limited jest gdzieś do obejrzenia w necie?

Acidizer69

• Gość
Odp: The Sunset Limited ( film fabularny 2011 )
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2011, 18:48:36 »
Znalazłem ten oto link:

http://www.ekino.tv/film,Sunset-Limited-2011-Lektor-PL,24161.html

Wersja anglojęzyczna:

http://www.novamov.com/video/6skc9ys0g8k60

Sam osobiście ściągałem wersję oryg. z tor***ntów. Takie serwisy jak te powyżej jak dobrze kojarzę po upływie 1h oglądania poproszą o odczekanie następnej godziny by móc kontynuować. Ale właśnie je uruchomiłem i widzę, że działają obydwa. Końcówka filmu daje do myślenia, więc to zdecydowanie film "całościowy". Życzę miłego seansu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 19:01:28 wysłana przez Acidizer69 »